Facebook Ailesi

Custom Search

18 Temmuz 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 18-24 Temmuz Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 18 - 24 Temmuz 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

20 Temmuzda Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay, Plüton ile sıkı bir bağ kuruyor. İkili ilişkilerde ya da ortaklıklarda para meseleleri problemli tartışmalara neden olabilir. Eğer eşinin masraflarından şikâyetçi olacaksan, bun günleri beklemiş gibisin. Aynı şekilde şirket içinde harcamalarda mercek altına alınabilir. Tedbiri elden bırakmamanı tavsiye ederim. Bir yandan haklarını alman ve taleplerinde ısrarcı olman da mümkün, bundan çekinme ve bu konuların üzerinde durman sana fayda sağlayacaktır.

Sabırsızlığını üzerinden atmalısın.Ayın 22’si itibariyle Güneş Aslan burcunda hareket ederken tutkuların harekete geciyor. Emin ol bu döngüde öfkeyle kalkman işine gelmeyecektir. Geçmişten bu yana askıya alınmış meselelerin çözümü senin elinde. İlişkilerinde belirleyici olmak isteyebilirsin. Eğer hesaplaşma zamanı gibi algılanmazsan sevgilinle aranıza girenlere hadlerini bildireceğin günlerdesin. Duygularını tazelemek istersen, gökyüzü ilişkilerini parlatıyor. Kısa gezilere hazırlıklı olmalısın.  Ailede birinin bekârlığına güle güle demek için hazırlıklar başlayabilir.

Boğa Burcu

20 Temmuz’da Oğlak burcunda gerçekleşecek yılın en keskin Dolunayı gerçekleşecek. Öncelikle bu hafta çok enteresan haberler alabilirsin. Eskiden birlikte çalıştığın insanlarla ilgili bazı dedikodular kulağına gelebilir. Haksızlığa uğradığını ve hak ettiğin değeri nasıl elinde aldıklarını öğrenmen seni hırslandırabilir. Kariyer açısından gelişen fırsatları sakın kaçırma. Çekingenlik yerine yatırımlarını hızlandırabilirsin. Gerekirse borç altına girmek isteyebilirsin ancak birkaç aylık planını yapmadan böyle atılımlara girmemeni öneririm. Eğer iş arıyorsan beklentilerin tam anlamıyla karşılanabilir.


Çevrenden çok destek alıyorsun…Güneş Aslan burcunda 22 Temmuzdan itibaren atak olmanı sağlıyor. Eğer hala Cv’ni güncellemediysen hemen bilgisayarın başına… Kulağın telefonun sesinde ise beklediğin haberler bu hafta gelebilir.  Borçların bir kısmını ödemen için eline para geçebilir. Biraz kafamı alıp dinlenmeye diyorsan, gözlerden uzak birkaçgün geçirmenk isteyebilirsin. Yeni başlangıçlar yapmadan önce bu tatil sana çok iyi gelecektir. Motivasyonun genel olarak yerinde ancak ilişkilerinde kaprislerin dibine vurabilirsin. Yeni biri ile mi tanıştın? yakından tanımak için ona da kendine de şans verebilirsin.

İkizler Burcu

20 Temmuzda Dolunay gerçekleşmesi ile gelir kaynaklarını genişletmek istersen emekler ve girişimler için desteklenebilirsin. Yılın başından beri bir türlü açılmayan işlerin yoluna girebilir. Mülk, satış, eğitim gibi konularda gelişmelere hazırlıklı olmalısın. Ani tatilden geri dönüşler, imzalanması gereken anlaşmalar yaz planlarının değişmesine neden olabilir. Hafta ortasına doğru eğer bir öğrenci isen yaz boyunca çalışmak ve harçlık biriktirmek için fırsatın olacaktır. Geleceğine katkı yapmak arkadaşlarınla geçireceğin günlerden daha kıymetli olacaktır. Yeni çevreye girmen sevgilinin kıskanmasına neden olabilir.

Destekler fora! İyi görünmek, değişim sana her açıdan iyi geliyor. Eğer kilona dikkat etmek istiyorsan haftanın ortasından sonra yol almanı tavsiye ederim.  Karşı cinsi etkilemen bu günlerde çok kolay… Konuşkanlığın ve cesaretin insanların gözünde cazip olmana neden oluyor. 22 Temmuz Güneş Aslan burcunda yükseliyor. Hayatına yük olan insanlardan kurtulmak isteyeceksin. Kimselere tahammülün yok. Aile içinde destek olacağın konular var. Maddi olarak beklentilerine destekte gelebilir.  Genç bir kardeşin ya da kuzenin varsa ona gittiği yol konusunda akıl vermek ihtiyacı duyabilirsin.

Yengeç Burcu

20 Temmuz’da karşıt burcun Oğlak’ta gerçekleşecek Dolunay, seni melankolik hallere sokabilir. Hali hazırda duygularına hâkim olmakta zorluk çekiyorsan dinlenmek ve polemiklerden uzak durman faydalı olacaktır. Eşinle arandaki soğuk duvarlar yıkılıyor ve yerine anlayış alıyor. Arkadaş ilişkilerinde ve grup çalışmalarında geri planda kalman keyfini kaçırıyor ancak mücadele alanlarını geniş tutuyorsun. Eğer iş arıyor ya da sektör değişikliği yapmak istiyorsan turizm, kültür sanat, pazarlama ve teknoloji gibi konulara yönelebilirsin.

Gereksiz detaylara boğulma!

Her türlü ortaklıklar bu günlerde senin için detay konusu. İş ve özel hayatta dâhil ani karalar ve tepkiler vermemen yerinde olur. Geleceğini etkileyecek konularda güven arıyorsun. 22 Temmuzda Güneş Aslan burcunda, hem iktidar hem de mevki sahibi olan kişilerle muhatap alman kolaylaşacaktır. Önemli işlere imza atacak olman heyecanlanmana neden oluyor. Ailen ve düzenin için bazı planlar yapıyorsun. Ev değişikliği oluşabilir ya da bir yatırım söz konusu da… Eğer acele etmez isen istediğini bu hafta sonunda kavuşabilirsin. Kardeşin mi şehir değiştirecek? Eğer öyle ise tüm maddi ve manevi desteğin ile onun ve ailesinin yanında olacaksın. Entelektüel düzeyi yüksek ortamlarda yer alabilirsin.

Aslan Burcu

19 Temmuzdan itibaren başlayan bir dönem bu… Disiplin gezegeni Satürn, sezgilerine tam destek veren Venüs ile etkileşime geçiyor. Duyguların seni ilişkinin adını koymaya yönlendirebilir. Dosta düşmana duyurulur, uzun zamandan sonra bir sevgi ile karşılandığın beraberligin var… Bekâr isen kendinden yaşça büyük olgun kişilere ilgin de artabilir. Hafta orasında gökyüzünde ağır başlı karakterler hâkim.  Her işi ciddiye almaya başlıyorsun.  Bazı değişikliklere hazır olmalısın, yıllardır birlikte çalıştığın yöneticin değişebilir, iş yerin taşınabilir ya da iş tempon ve sorumlulukların artabilir.

Öfke ile oturup zararlı kalma olur mu?Seninle aynı fikirde olmayan insanlar olacaktır elbette. Ancak bu günlerde artış gösteriyor sanki… Güneş burcunda yükselirken bazı şeyleri ilişki açısından çözmen zor olmayacaktır. Ama karar verirken öfkene sahip çıkmalısın. İş ortamında dikkatler üzerinde, senden beklenen performansın üstünde bir enerjiye sahip olman rakiplerini şaşırtıyor. Hala tatil hevesinde planların değişebilir.  En yakın arkadaşlarınla birlikte zaman geçirmek için yola çıkabilirsin. Sürekli ilgi görmeye hazır ol, ara verdiğin ilişkinde yüzleşmeler gelişebilir. Konuşma yeteneğini ortaya koymalısın. Özellikle kendini ifade edeceğin alanlarda yoğunluk yaşıyorsun.

Başak Burcu

19 Temmuzda yönetici gezegenin Merkür ile öğretmenlerin şahı Satürn 180’lık etki içinde. Haftanın ilk günlerinden itibaren hâkimiyet hep sende olsun isteyeceksin. Aslında bazı konularda esnek olursan işlerin konusunda sıkıntıya düştüğün durumlar belli olur. Eğer yeni bir iş kurduysan ya da kurmak üzereysen etrafındaki kişilere güvendiğinden emin olmalısın. Eğitimi konusunda secimler yapmak çocuğuna zor gelecekse, onu sen yönlendirme muhakkak bir danışmandan destek almalısın. Bazı hatıralar aslında ders almak içindir. Bunu bir yere not et, bu hafta için sana gerekli olacaktır. Çarşamba günü mümkünse insanlarla ağız dalaşına girmemelisin. Yanlış anlaşmalar bambaşka konuların açılmasına neden olabilir.

İsteklerin seni yönlendirmeye açık…Çalışma şartlarından mı şikâyetçisin ya da ev ortamında bağımsızlığını ilan etmende sıkıntılar mı var? Bu hafta ortasından itibaren cesur bir yürek olarak kafandaki tüm soruların cevaplarını karşındaki kişilerde arıyorsun. 22 Temmuz günü Aslan burcuna geçen güneşin etkisi her yanını adeta sarıyor.  Seni bir yandan sosyal yaparken bir yandan lider özelliklerini ortaya çıkaracaktır.  Güneş aynı zamanda güvende olmanı sağlıyor… Ailen ve sevdiklerinle kaliteli günler yaşaman ön planda olacak. Yüksek eğitim olarak yurtdışı fırsatlarını değerlendirmek isteyebilirsin.

Terazi Burcu

20 Temmuz’da gerçekleşecek Dolunay, gözlerini yine biraz uzaklara daldırmana neden olabilir. Kaybettiğin maddiyat ve itibar artık geçmişte kaldı sen şimdi bu duruma gelmenin nedenlerini keşfedebiliyorsun. Eğer önüne yeni fırsatlar gelirse aynı hataları yapmayacağını biliyorsun. Çok hâkim olmamana rağmen yeni atılımlar ve farklı şeyler denemek konusunda cesaretlisin. Hem alacağın var hem de ödemen gereken faturalar.  Ekmeğini taştan çıkartacağından eminsin bu güven insanların sana destek vermesine kadar gelişeneler yaşatabilir.

Hedeflerini belirle…22 Temmuzda Güneş Aslan burcuna geçiş yapıyor. Kendinden emin tavırların karşı tarafı da etkiliyor.  Rakiplerin bugün seninle aynı dertte olduğunu görmen seni şaşırtabilir ancak bazı konular avantajına dönüşüyor. Bu günlerde ihtiyaçların arttığını fark ediyorsun. Uzun zamandır aklında olan şeyleri hayata geçirmek isteyebilirsin ancak bazı ertelemeler söz konusu olabilir.  Büyük yatırımlar için henüz erken olduğunu düşünebilirsin. Bu dönemde birlikte olduğun insanlarla daha çok yaşamını paylaşmak önemli olacaktır.  Bir iş seyehatı için şehir dışında olabilirsin. Hem iş hem de biraz dinlenmek sana iyi gelecektir.

Akrep Burcu

Venüs, Satürn ile 20 Temmuzda kare açı yaparken, korkularından arınmalısın diyor. Duyguların için her şeyi feda edebileceksen, duyacağın dedikodulara kulak vermemen gerekir. Eğer yanlış anlamaya yönelik huzursuzluğun varsa ilişkinle ilgili geri sayımlar başlamış demektir. Konuşmak ve yapıcı olmak için fırsatlar önüne geliyor. Eğer iş yerinde rekabet ortamında isen tatil dönüşü hızın herkesi şaşırtacak. Patronundan ya da yöneticinden övgü dolu sözler beklerken işleri aksatman eleştirilmene neden oluyor. Eğer iş görüşmesinde bulunacaksan ayın 20’sinden sonra hemen haber alman söz konusu olabilir. Şimdilik şehir içinde olman senin faydana…

Gördüklerine inan durduklarına değil!Yatırımların konusunda kontrollü olmalısın. Eğer birikmiş borçların için bir çözüm önerin yoksa ailen bu konuda sana yardımcı olabilir. Gurur yapacak zaman olmadığını bilmelisin. 22 Temmuzda Aslan burcuna geçiş yapan güneşin konumu sosyal hayatına renk katacak. Eskiden birlikte çalıştığın kişi şimdi gönül kapını açıyor olabilir. Cesaretin seni ve çevreni heyecanlandırıyor.  Bazı tabuları kaldırmanın zamanı çoktan gelmiş olabilir. Değişime bu kadar açık birinin ülke değiştirmesi hiçte şaşırılacak bir durum değil. Arkadaşlarından bu konuda fikir alıyorsun. Deneyimlerini ciddiye alıyorsun.

Yay Burcu

19 Temmuzda Merkür-Satürn karesi oluşurken hasetlik duyacağın bazı konular gelişebilir.  Güven problemi yaşatman her türlü ilişkini çıkmaza sokabilir.  Bekâr bir Yay burcuysan, duygularını tartmak ve ne istediğine karar vermek kafanı karıştırabilir. Aslında bu hafta göstereceğin sakinlik ve duruluk birilerin dikkatini çekiyor. Venüs’ün desteği yanında.. Eğer kariyerinde değişiklik yapmak istersen, bu günleri sadece araştırma yaparak değerlendirmek isteyebilirsin. Hedefinin daha yükseklerde olması birilerinin gözünü korkutabilir. Aynı odayı paylaştığın iş arkadaşın dahil….

22 Temmuz Güneş, Aslan burcuna geçiş yapıyor.Sosyal hayatın renkleniyor. Güzel yaşamayı ve hayatı seven biri olarak sevdiklerinle zaman geçirmek bu günlerde senin için çok önemli. Stres bu günlerde midende rahatsızlık hissi verebilir. Bu sıralar bazı alışkanlıklarını abarttığını kabul etmelisin. Spor yapmak mı? Neden olmasın, sıcak havalardan üşeniyorsan evde basit hareketler ile temponu tutturabilirsin. Aşk hayatında ne kadar güven arayışındaysan, iş hayatında da aynı beklentiler içindesin. Aklındaki fikirleri kendine saklamanda fayda var.  Yoksa sahiplenen çok olur.

Oğlak Burcu

Bekâr Oğlak burçları yüreğindeki bazı duyguların daha çok kabardığını tecrübe edebilirsin. Bu anlamda romantik olmaktan ziyade “biraz düşüncelere hadi dal” mesajı veriyor. Yüreğinde büyük yer kaplayan insanları daha çok irdelerken, kendi kendine onlara dair monologlarında artmış olabilir. Bit pazarına rahat durumu yaşamaktan yana değil gönlün bu yüzden eski sevgili ve ilişkilere şans vermek isteyeceksin. Ama var olan ilişkilerinde beklentilerin artabilir.

Bu döngü senin ufkundan kaçmaz…22 Temmuz itibariyle gündelik hayatın hızlanıyor. İş tempon aynı zamanda hareketlenmesi yurtdışı bağlantıları ve seyahatleri de işaret ediyor. Güneş Aslan burcuna geçiş yapmasıyla birlikte kişisel becerilerinde gelişecektir. Arkadaşların arasında sivri konuşmaların birilerinin canını sıkabilir ama doğru sözden kaçınmıyorsun. Henüz yeni boşanan bir arkadaşına destek olmak için elinden geleni yapıyorsun. Bir süreliğine evinden ayrı yaşamak zorunda kalabilirsin.

Kova Burcu

19 Temmuz iletişim gezegeni Merkür, Satürn ile 180’lık yapıyor. Bazı kritik konuşmaları birkaç gün ertelemen sana fayda sağlayacaktır. Özellikle kariyer konusunda yöneticinle ters düşmemen gerekir ve ilerlemen açısından kendine engeller oluşturmamalısın. 20 Temmuz’dan sonra her yol sevgiye çıkıyor! Eski sevgilinden yenisine kadar garip bir iletişim trafiğine giriyorsun. Kova ruhuna yakışır bir özgürlük alanı yaratman seni başka şehirlerde yaşamaya teşvik edebilir. Aradığını bulamadıysan bambaşka fikirlerle ortaklıklara girişebilirsin.

Her şey yoluna girer…22 Temmuzda Güneş Aslan burcuna geçiyor. Bol bol çalışman, organze olman, aynı zamanda sosyal açıdan girişken olacağın zamanları işaret ediyor. Hem dobra hem de disiplinli olmak için elinde çokça nedenin olacak.  Hafta sonu, oldukça yoğun ve eğlenceli günler seni bekliyor. Yorgunluğunu atmak için kısa bir seyahat planlamak isteyebilirsin. Ancak eklem ağrılarına dikkat etmelisin.

Balık Burcu

Fırsatları yakalayabilirsin…Ek gelir elde etmek adına ikinci bir iş yapmayı düşünürsen bu haftayı kaçırmaman gerekir. Yeteneklerine uygun kazançlar elde etmene neden oluyor. Şimdi gelelim, Çarşamba günü yaşanacak Dolunaya, 20 Temmuzdan itibaren hedeflediğin işlerde başarı elde etmen kolaylaşabilir.  Gecikmiş ödemelerin için hesap kitap işine girmen gerekebilir. Bu günlerde maddi beklentilerin istediğin gibi gitmiyor. Bu yüzden bazı planların aksaması ya da iptali olabilir. Kendini huzursuz hissetmenin nedeni güven arayışın olabilir. Bu konuda senii rahatlatan şey icsel olarak rahatlamak olacak.

Ayın en kritik günleri...22 Temmuzdan sonra kalabalıkların arasına girmen kolaylaşıyor. Arkadaşların bu günlerde ön planda ve sosyal açıdan kendini iyi hissediyorsun. Önemli işlerde yer almak ve öncü olmak bu günlerde senin bireysel tercihin olacak. Aslında bekâr bir Balık isen şansını değerlendirmek isteyebilirsin. Cesaretine ışık olacak gelişmeler var. Özellikle Ocak ayından beri ilerlemeyen  duygusal  hayatına bir şekil verebilirsin. Eğer ayrılma aşamasında isen alacağın destekle karar aşamaları değişebilir. Bu hafta sonunu kendine zaman ayırarak geçirmek isteyebilirsin. Eğer sanatın bir dalı ile ilgilenmek istersen becerilerini geliştirebilirsin.

İyi haftalar…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder