Facebook Ailesi

Custom Search

25 Temmuz 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 25-31 Temmuz 2016 Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 25 - 31 Temmuz 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın ilk günleri gökyüzü seni bir yandan kariyerine ve hedeflerine odaklanmaya iterken bir yandan da ruh halini tembellik yapmaya oldukça müsait kılıyor. Ay, Pazartesi gününden itibaren burcunda hareket ederken yaşadığın kararsızlıklarınla üstesinden gelmek isteyeceksin. Yeteneklerini sergileyebileceğin uğraşlar gün içerisinde sana iyi gelebilir.  Bu dönemde evlilik, arkadaşlık, ikili ilişkiler ve ortaklıklar gündeminde bol bol yer alabilir. Belki de hayatının belli noktalarında önemli kararlar almak üzeresin ancak bir süre daha radikal çıkışlarını ertelemelisin.

Bu hafta için sana tavsiyelerim;

Cumartesi-Pazar Uranüs Retro’su etkin bir rol alıyor.  Burcunda gerçekleşirken 1. ev konularında ön plana çıkartıyor. Evlilik, ilişkilerin ve ortaklıkların henüz çok taze iken yeniden gündemine düşüyor. Bu süreçte tartışmalardan özellikle de dava açmaya varacak sorunlardan uzak durmalısın. Küçücük bir konu büyüyüp, mahkemede bile sonuçlanabilir. Eğer ortaklı bir işe kalkışma girişimin olacaksa, Uranüs Retro’sunun bitmesini beklemende fayda var.

Boğa Burcu

Haftanın ilk günü 25 Temmuz günü yönetici gezegeni Venüs ile Plüton 150’lık açısı, mesaisi yaşamına damga vuruyor.  Yoğun bir rekabet ortamına düşebilirsin ancak bir yandan üzerinde bir atıllık olduğunu gözlemliyorsun. Eski borçların gündeme gelmesi plansız bir düzeni yönetmek anlamına gelecek ve bu günlerde hiç zamanı olmayan maddi kaygılara neden olabilir. Hafta ortasında otoriter figürlerle görüşmelerin artabilir; kendi fikirlerini onlara kabul ettirmeye çalışmak önceliğin haline gelebilir. Birden fazla iş yapmayı düşünen Boğa burçları önümüzdeki günlerde bu anlamda harekete geçebilir.


Bu hafta için sana tavsiyelerim;

30 Temmuz günü Retro oluşturan Uranüs, Koç burcunda konumlanıyor. 12. ev konumunda etkisini gösterecektir.  Günlük işler, iş arkadaşlar, planlamalar, sağlık gibi durumlar ön planda olacaktır. Eski hikâyeler ve toplumsal reflekslerin yeniden konuşuluyor olması duygusal olarak yorulmana neden olabilir.  Vücudunda ayaklar, sinir sistemi gibi sağlık problemlerine dikkat etmelisiniz. Zevklerini bir yere kaldırmanın zamanı geldi. Bencilliklerinden dolayı eleştiriye maruz kalman sert konuşmalar yapmana neden olabilir. Hafta sonunu daha çok dışarda geçirmek isteyebilirsin. Ancak abartılı konuşmalardan sıkılman kabuğuna çekilmene neden olabilir.

İkizler Burcu

25 Temmuz’da Ay, Koç burcunda ilişkilerinde kolay iletişimi sağlarken bazı konularda güç kazanmak istiyorsun. Kendini kötü hissetmene neden bazen dinlenmemiş olman ve bugün gelinen noktanın akıbeti, bazı şeylere yetişememek keyfini kaçırmana neden oluyor. Duygusal bağın olan kişi ile aranda kopma noktası yeni değil ancak bu sefer kapris değil tercihlerini yaşamak istiyorsun . Salı gününden itibaren ağıra aldığın konular var.  Bu da özel hayatının üzerindeki baskıcı havanın dağılacağına işaret ediyor! Artık daha sağlam bir ruh haliyle ilişkilerini değerlendirebilirsin. Eğer beraberliği olan bir İkizler burcu isen; ilişkiye dair sorumluluklarının daha da azalacağını gösteriyor.

Yürekler hassas…

Haftanın son günlerinde 30 Temmuz günü Uranüs Retro halinde üstelik asi bir ruh halinde. Kalabalık ortamlar ve düzen arayışı seni her açıdan etkileyecektir. Eğer ailenle yaşıyorsan o kişilerle çelişmen mümkün. Almak istediğin eğitim ya da kariyerin hakkında fikirler uyuşmuyor sanki… Eğer arkadaşların senden  beklentisi varsa, bundan gurur duymalısın. Güven ilişkisi kurdugun bir dostunla özel bir sırrını paylaşıyorsun ama o da senden bir iyilik bekliyor olabilir.  Çevrene bazı konularda fikir vermen sıklaşabilir. Güzellik ve zayıflık takıntın artık sağlık olarak seni etkilemeye başladı. Bilmiyorum, farkındamısın!

Yengeç Burcu

Haftanın ilk günlerinde Pazartesi günü 25 Temmuz, Venüs-Plüton 150’lığı ile disiplinli ve programlı bir başlangıç yapmak isterken umduğunu bulamayabilirsin. Bu durum seni gerebilir. Özellikle İlişkilerde stres ve sorunlara işaret ederken, kendin gibi düşünmeyen kişilerden dolayı ayrışmalar yaşayabilirsin. Hafta ortasından itibaren gökyüzü birbirleri ile hissiyat olarak anlaşmaları zor insanları karşı karşıya getiriyor. Eğer İlişkilerinde problemler devam ediyorsa bu gece özellikle eşinin telefonunu karıştırmak ya da mesajlarını okumak gibi eylemlere girişmemelisin.  Bırak her şey kendi doğallığında çözülsün.

Ay biterken neler oluyor.

30 Temmuz hafta sonu olsa bile seni işe geri götürebilir. Hemen hayır deme çünkü ülke gündemi sürekli değişiyor ani bir kararlar fazla mesai yapman ya da yapmanızı talep eden bir durum gelişebilir. Ev ve aile anlayışının değiştiği, kalıplaşmış kuralların yıkılması gerektiğine kanaat getirebilirsin.  Sendeki bu değişim yakınlarının da dikkatinden kaçmayacaktır. Beslenmeni bu günlerde çok ihmal etmen maalesef tiroit problemiyle birlikte farklı sonuçlara neden olabilir.

Aslan Burcu

Haftanın ilk günlerinde Ay Koç burcunda hareket ederken rutine ayak uydurmaktan özellikle kaçınabilir, farklı tecrübelere atılmak isteyebilirsin. Bilgi birikimini arttırmak adına harekete geçebilirsin. Yurt dışı bağlantıların bugün gündeme gelebilir. Kendi hedeflerine yönelik yatırım yapabileceğin bir günlerde aynı zamanda. Eğitim, öğrenim, seyahat hayatını ilgilendiren biriyle karşılıklı mülakat gerçekleştirebilirsin.

Tatil mi çalışmak mı!

30 Temmuz günü Koç burcunda Uranüs’ün Retro yapacağından bahsetmek isterim.  Ticaret, iletişim, kısa süreli yolculuklar ve kardeşlerle ilgili konular ön planda olacaktır.  Aman sivri diline bu günlerde dikkat et. Deneyimlerini boşa çıkartmamalısın. Yakın akrabalarının, kardeşlerinin sorumluluklarını almak zorunda kalabilirsin. Eğer ailenden bir fert iletişim odaklı bir iş yapıyorsa bu konuda onu desteklemek isteyebilirsin.

Başak Burcu

Haftanın ilk günü Pazartesi sendromunu tam anlamıyla yaşayabilirsin. Ay, Koç burcunda başlıyor bir yandan çok işin olduğunu biliyorsun bir yandan her şeyden uzaklaşmak gibi radikal fikirlerin var. Bu yüzden çevrenle ve iş arkadaşlarınla bile ters düşebilirsin. Kendine gelebilmek için üretmek zorunda olduğunu sende biliyorsun.  Haftanın ortasında liderlik vasıfların, duruşun, karizman, gireceğin ortamlarda çok konuşuluyor. Eğer sen bir gazeteci isen yazdıkların çok konuşulabilir. Bir reklamcı isen bulacağın sloganlar yıllarca konuşulabilir.

Karar vermek oldukça zor!

30 Temmuz belki de bu ayın damgasını vuruyor. Neden mi? Hiç ummadığın kişiler ile muhatap olabilirsin hiç tanımadığın kişilerle sosyal medya aracılığı ile laf yetiştirebilirsin. Kafanı toparlıyorsun Uranüs Retro’su bugün itibari ile başlıyor, üstelik yönetici gezegeninde senin burcunda konumlanmış durumda. Farklı konularda düşünmek bu hafta sonu yoğunluklu kariyerin için planlama yapmak anlamına gelebilir. Ancak ailen sürekli is düşünmenden şikâyetçi gibi onlara zaman ayırmanın en iyi yolu bir süreliğine şehirden uzaklaşmak olabilir. Ama aklin hep metropolde olacak.

Terazi Burcu

26 Temmuz Ayın konumu Boğa burcunda yükseliyor. Kalabalık bir gündeme hazır olmalısın. İşlerin yoğunluğu ve kalabalık durumu, çevreni ve iş arkadaşlarını da ilgilendiriyor. Bazen karar vermede sıkıntı çıkar ya, işte tam böyle bir noktada olabilirsin.  Özellikle bütçe finans ve yatırımlar konusunda temkinli davranıyorsun. Heyecanlı yaklaşımlar ve ani kararlar sana çok yakışmıyor bu hafta… Hafta ortasına doğru fikirlerin sivrileşebilir.  Esinle ya da sevgilinle ayni konularda farklı reaksiyonlar göstermen güven ilişkisini sorgulamana neden oluyor.

Nokta atışı yapacağın konular var….

30 Temmuz Cumartesi günü Uranüs Retro’su başlıyor ve aynı zamanda iletişim titiz ve dikkatli bir süreci kovalıyor. Bu asi gezegen beni ve çevremi değiştirmedi diyemezsin. Duyacağın, göreceğin her türlü şey seni tarih kitapları okumaya teşvik edebilir.  Bazı radikal kararlar alman, alışkanlıklarından kurtulman söz konusu olabilir.  Mesela; sigarayı bırakmak mı istiyorsun? Ya da beslenme alışkanlığını  düzene sokmak istiyorsun. Hafta sonundan itibaren kararlılığın dikkat çekiyor.

Akrep Burcu

Haftanın ilk günlerine karşıt burcunda hareket eden Ay mesaisini arttırıyor. Gönlün disiplinli olmaktan yana ama bir türlü programlı olamadığını biliyorsun. Dengeli ilişkiler kurmak istiyorsun. Sevgilisi olan Akrep burcu, sevdikleri insanın ailesindeki erkek figürlerle ilgili haberler alabilirler. Kontrolsüz giden konuşmalara girmemen gerekir.  Özellikle rekabete girerken fikir ayrılıklarına saygı duyman gerekir. Otoriter kimlikler ile çatışmalar geleceği görmeni engeller, bunu aklından çıkartmamalısın.

Boyun Eğmek sana yakışmaz!

Perşembe gününden itibaren yurtdışından gelebilecek fırsatlar ve önerileri de göz önünde bulundurmak isteyebilirsin.  Sende farkındasın ki herkes kendi derdinde ancak bu günlerde bencillik yaşaman sana ve çevrene pek fayda sağlamayacaktır.  Bu hafta sonu, düşüncelerin karışık mı? Çok şaşırmamak gerekir. Uranüs Retro’su 30 Temmuzda, 6. ev konularını ön plana çıkartacak. Hayalini kurduğun ne var, ne yoksa gerçeğe dönüştürmek için gerekli cesareti kendinde bulunduruyorsun.  Ciddi kararlar bazı ilişkilerini temizlemeye kadar gitmene neden olabilir.

Yay Burcu

Haftanın ilk günlerinde düşüncelerinin netleşirken, hedef odaklı hareket edebilirsin. Ay, Koç burcunda yükselirken bazı konularda cesaretin artıyor. Ancak konuşmalar ve iletişim bazlı konularda biraz daha sakin olman gerekebilir. Ailen, eşin ya da sevgilin arasında kalabilirsin. Herkesi mutlu etmenin mümkün olmadığını sende biliyorsun.  Eğitim, sağlık gibi gündemler ayrıca programlı olman gerektiğine de işaret ediyor. Uzak yollara seyahatler hiç planında yok iken yeniden gündemine gelebilir. Bir arkadaşını görmek ya da ona yardımda bulunmak senin için öncelik arz edebilir.

Potansiyelini yeniden keşfet!

Çarşamba ya da Perşembe yeni bir iş görüşmesi gerçekleştireceksen bir süre sonuçlarını beklemek durumunda kalabilirsin.  Sende farkındaysan yapacağın her türlü başvuru, vize işlemleri, pasaport işlemleri gibi konularda gecikmeler olduğu gibi üstelik iptaller de oluşabilir.  Sosyal medyadaki algı yönetiminden etkileniyorsun gibi bu yüzden bir süreliğine bu alanlardan uzak kalmayı tercih edebilirsin. Uranüs Retro’su 5.ev konularını ön plana çıkartacak. İkili ilişkilerde eskiye dönük bir haberleşme gerçekleşebilir. Nerden çıktı bu şimdi dememeli. Üstelik sende cesaretini toplayarak yıllardır aramak sormak istediğin eski bir aşkına ulaşmak isteyebilirsin.  Hafta sonu yaşam alanına sosyal aktiviteler ve yaratıcılık katmak isteyeceksin.

Oğlak Burcu

Haftanın ilk günlerinden itibaren gündemin yoğun ve hareketli. Pazartesi Ay, Koç burcunda iken yönetim ve liderlik konulu her mesele senin gündeminde olacak. Kafan bir hayli doluyken ertelemen gereken toplantılar ve seyahatler çıkabilir. Karşı tarafı ikna etmek gibi durumlar seni ilk günlerden itibaren yoracak gibi.  Adil olmayı tercih ederken kimsenin kalbini de kırmak istemiyorsun ancak sevgilinden gittikçe uzaklaşman da mümkün.  Geçmişten gelen kişiler ile bugünlerde karşılaşman ve yüzleşmen tamamen tesadüf olmayabilir. Ne dersin? Dün yaşananlar bugün seni haklı kılıyor.

Aklındaki sorular…

30 Temmuz Cumartesi günü gece yarısı meydana gelen Uranüs Retro’su, Koç burcunda meydana geliyor. Hedefler, beklentiler, kariyer hayatındaki çıkışlar, yükselmeler, toplumsal alanda başarılar ön planda iken; büyük projelere imza atmak için bir süre beklemek isteyebilirsin. Ancak hafta sonu yapacağın çalışmalar tek başına değil birlik beraberliği temsil ediyor. Bir arada ortak, motivasyon içerikli konulara yönelmek, dinlenmek ve meditasyon gibi konular ilgini çekebilir.

Kova Burcu

Pazartesi, 25 Temmuzda gündem uzun zamandır ertelediğin konuları temsil ediyor. Nereden çıktı bu tadilat diyen olacaktır. Ancak bazı yeniliklere ihtiyacın olduğunu fark ediyorsun. En rahat ve kolay yöntemle el becerilerini devreye sokarak değişime gidebilirsin. Ancak yine de bazı konuları ertelemek ruhsal olarak içe kapanmanı sağlayabilir. Özellikle gönül işlerinde beklediğini bulamaman ani bir karamsarlığa neden olabilir.

Beklentiler artıyor…

Çarşamba günü, hem ikili ilişkilerde hem de kariyer anlamında önemli adımlar atabilirsin. Enerjinin tavan yaptığı bu günlerde, sevgiline jestler yapmak, romantik konuşmalar yapmak söz konusu olabilir.  Yönetici gezegeninin Uranüs gerilemesi zekânı ortaya koyacağın işlerde başarılar elde etmeni sağlıyor.  Yakın çevren, kardeşler, arkadaşların gibi özel alanlarına dair beklentilerin farklılaşırken aslında sana dost ya da düşman olan kişileri net görebiliyorsun. Hafta sonu özellikle besinlerine dikkat etmelisin. Bağımsızlık duygusu bu günlerde üzerinde çok baskın ciddi bir ilişkinin bitmesine kadar gidebilirsin.

Balık Burcu

Haftaya Ay, Koç burcunda hareket ederken başlıyoruz. Pazartesi günü üstlendiğin işlerin üstesinden kolaylıkla gelebileceğin bir gün. Ne kadar mükemmeliyetçi davransan da, kafa karışıklığının da etkisiyle bazı detayları atlayabilirsin. İşlerden sıkıldığında küçük molalar vermeyi ihmal etme. Parasal konularda beklentide olduğun insanlar seninle iletişime geçebilir; güncel haberler alabilirsin. Bazı kaygılar ilişkilerinde net olamamana vesile oluyor. Kardeşler arasında miras, mal bölüşümü ve geçmişten gelen konular, gündemini hızlıca değişmesine neden olabilir.

Sırların sana kalsın…

Çarşamba gününden itibaren Merkür-Uranüs ile hareket etmeye başlıyor. Geçmişe dair meselelerin zihnini karıştırıyor. Bu süreçte kendini ifade etmek konusunda çekingen davranmıyorsun, bilakis fikirlerini dile getirmek her zamankinden daha radikal ve tutarlı olmanı sağlıyor. Yaratıcılığını kullanarak para kazanıyorsan bu döngüde oldukça başarılı işler çıkarabilirsin. Tutku önemli! Arzularının en üst noktaya çıkacağı birkaç güne hazır ol çünkü sevgilinden beklenmedik bir teklif alabilirsin. Hafta sonu ilgi duyduğun konuları araştırmak ve üzerinde çalışmak yeteri kadar dinlenmemene ve geç saatlere kadar zaman geçirmeni sağlıyor.

Diğer Yazılar;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder