Facebook Ailesi

Custom Search

15 Ağustos 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 15-21 Ağustos 2016 Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 15 - 21 Ağustos 2016 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu

Bu haftanın ruh hali; hızlı ve çok radikal günler başlıyor şimdi! Ne mi oluyor? Yaşadığın yeri, hayatındaki insanları, içinde bulunduğum durumları ve konumları gözden geçiriyor ve bazılarından feragat etmeye başlıyorsun ya da bazılarının seni nereye isterlerse oraya götürmelerine izin veriyorsun.

Eski “sen” ile yavaş yavaş vedalaşmaya başla!

Çok uzun bir süredir ailen ve sevdiklerinin işleri için koşuşturmaktan, özverilerde bulunmaktan kendine dönüp bakma zamanın olmamıştı… Bu hafta ise Perşembe günü Kova burcunda gerçekleşecek Ay tutulmasının etkisiyle kendi içine dönüyor, davranışlarını ve alışkanlıklarını sorgulamaya başlıyorsun. Kendine yoğunlaşmaya tekrar fırsat bulduğun bu dönemde içindeki değişim hissine karşı koymamanı öneririm.

Ay tutulması sana çevreni sorgulatacak!

Bu hafta kendini biraz huzursuz hissedeceksin, özellikle de içinde bulunduğun çevre konusunda… Eğer çalışan bir Koç burcuysan iş yerinde, okuyorsan da okulunda kendini yabancı hissedebilir, “Ben bu insanların arasında ne yapıyorum?” diye düşünebilirsin. Çevrendeki insanların benmerkezciliği seni rahatsız ediyor ve bir birey olarak fikirlerinin önemsenmediğini hissediyorsun. Çoğunluklara karşı tek başına ayakta kalmak her zaman zordur, ama pes etme!

Boğa Burcu

Bu haftanın ruh hali; sana gerçekten engel olan ne? Bu sorunun cevabını işte bu haftadan itibaren bulmaya başlıyorsun. Gök kubbe sana hangi noktalarda dikkatli davranman gerektiğini göstermeyi hedefliyor...


Yeni bir iş, biraz daha saygınlık ve itibar! Hiç biri için hala geç kalmış sayılmazsın…

Bu hafta yılın 2. Ay Tutulması senin de mensup olduğun sabit nitelikli Kova burcunda gerçekleşiyor ve bu döngü seni çok yakından ilgilendiriyor. Öncelikle hayatında aniden ortaya çıkan, yeni ve önemli sorumluluklara hazır olmalısın. Tutulma, kariyer evin üzerinde etkin olacağından bu dönemde gerek iş hayatında gerek aile içerisinde sorumlulukların artabilir. Tabi bu döngüyü sadece sorumluluklarının artması olarak değerlendirmek yanlış olur. Sorumlulukların artıyor çünkü gerek aile içerisinde gerek iş hayatında konumun değişiyor.

Ketumluk bazen iyidir!

Önümüzdeki günlerde sosyal sorumluluğun, senin görünümünü etkileyen, insanlara senin hakkında konuşmaları için malzeme veren davranışlarını törpülemek olacak. Bu şekilde kariyerindeki itibarını koruyabilirsin. Kişisel detayları vermeyi aslında sevmesen de kendini yeni tanıştığın birine tüm hayat hikayelerini ve sırlarını anlatırken bulman oldukça olası!


İkizler Burcu

Bu haftanın ruh hali; yılın ikinci Ay Tutulması bu hafta gerçekleşiyor ve önümüzdeki günlerin seyri senin adına büyük oranda değişmeye başlıyor. Ne mi oluyor? Önyargıların kırılıyor ve karamsarlığını üstünden atıyorsun. Ama bunların olması için gökyüzüne bir zaman tanımalısın. Unutma; değişim yavaş yavaş gerçekleşir ama hiçbir şeyi eskisi gibi bırakmaz!

Kendine karamsar düşünceleri yasakla!

Dolunay’ın gücünü ikiye katladığı bu döngü senin de mensup olduğun hava grubu burcu olan Kova’da gerçekleşiyor. Haliyle henüz haftanın ilk günlerinde kendini karamsar düşünceler içerisinde bulabilir, kafa karışıklığın ve kararsızlığın artabilir. Aslında uzun vadede hayatında ciddi dönüşümlere sahne olacak bu süreçte bardağın biraz daha dolu tarafından bakman gerekiyor. Zaten önümüzdeki günlerde seni oradan oraya sürükleyecek seyahat teklifleri, geziler, eğitim planları ile şu içinde bulunduğumuz günler aklına bile gelmeyecek. Düşüncelerin, edineceğin yeni tecrübelerle değişecek. Ama unutma her değişim süreci biraz sancılıdır…

Bu haftadan itibaren gündemin; arkadaşlık ilişkileri ve kariyer!

Bu hafta arkadaşların arasındaki rolün terapistlik olabilir! Özellikle evli olan arkadaşların, seninle evlilikleri ile ilgili, daha önceden hiç bilmediğin büyük problemlerini paylaşabilirler. Bu haberlere ilk etapta her ne kadar şaşırsan da bu şaşkınlığını gizleyip arkadaşlarına olgun tavırlarınla destek olacak, onlara kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayacaksın.

Yengeç Burcu

Bu haftanın ruh hali; hatalardan ders çıkarmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini gösterdiğin bir aydan geçiyorsun. Peki, bu neyi değiştiriyor? Bu haftadan itibaren birçok şeyi… Kendini ve fikirlerini açık yüreklilikle ifade etmek, etrafındaki insanların sana dair fikirlerine bir yenilerini ekliyor.

Maddi paylaşımlar, ödemeler, borçlar, alacak verecek meseleleri gündeminde başköşede!

Ruh halinden çıkıp biraz daha somut konulara dönecek olursak… Perşembe günü Kova burcunda gerçekleşecek yılın kinci Ay Tutulması maddi konularda dengeleri, sürpriz gelişmelerle değiştirmeyi hedefliyor. Bir yerden alacağı olan ve bu paradan umudunu kesmiş bir Yengeç burcuysan hazır ol, aniden bu para sana geri dönebilir. Ya da ufak tefek işlerden çok büyük olmasa da ufak kazançlar elde edebilirsin.

Alışverişin karşı konulmaz cazibesine, karşı koymalısın!

Dikkat dikkat! Ay Tutulması aynı zamanda hiç düşünmeden yapacağın harcamalara da vurgu yapıyor. Aslında hiç ihtiyacın olmayan eşyalara para yatırmadığından emin olman gereken günlerdesin. Ayrıca bu dönemde çok beğendiğin bir eşya beklediğin kadar sağlam çıkmayabilir ya da ederinden daha fazla bir ödeme yaptığını fark edebilirsin. Anlayacağın, satın almak konusunda bu kadar tutkulu olmamaya çalış.

Aslan Burcu

Bu haftanın ruh hali; özel hayatına soktuğun insanlar konusunda önemli değişiklikler yapacağın sürecin başlangıcını kapsıyor. Bugünlerde hiç birimizin hayatında tutarlı gelişmeler gerçekleşmiyor. İnsanlar hakkında karar vermeden önce bunu da bir düşün derim.

Karşıt burcunda yaşanan Ay tutulması ilişkilerine damgasını vuracak!

Uzun zamandır bitirmek istediğin ancak sürekli bir şans daha vermeye devam ettiğin dostlukların ya da romantik ilişkin bu hafta kopma noktasına gelebilir. Bu ilişkiler hakkında geçen haftalarda vermeye cesaret edemediğin, sürekli ertelediğin radikal kararları bu hafta vereceksin. Bu hafta içinde çok yoğun bir enerji var ve bu enerjiyi nasıl kullanacağın tamamen senin elinde.

Bu döngü ne mesaj vermeye çalışıyor?

Sadece istemenin yetmediğini, eğer planlı ve içten bir şekilde hedeflerine yönelik hareket ettiğinde zirveye ulaşacağının mesajını veriyor sana Ay Tutulması. Peki, sınır neresi? Gök kubbe hiçbir şeyin imkânsız olmadığına dair fikirlerini tazelerken, üzerimizdeki sema kadar olanakların ve yapabileceklerin geniş… Bugünlerde içindeki başarma, üretme, çalışma, köprü kurma arzusunu göz ardı etme şartlar ne olursa olsun.  Ay Tutulmalarının etkisi sadece gerçekleştiği güne mahsus değildir, unutma.

Başak Burcu

Bu haftanın ruh hali; şartlar kendine dair, ilgilenmen gereken konuları gündeme taşıyabilir. Sağlığına ve günlük rutinini ilgilendiren konularda önemli ve işlevsel değişiklikler yapacaksın.

Bu hafta işlerine odaklanmada sorun yaşayabilirsin...

Perşembe günü 6. evinde etkili olacak olan Ay tutulması ile haftaya başlıyorsun. Ay tutulmasının etkisiyle yerinde duramayacak ve her zamankinden daha tahammülsüz bir ruh haline bürüneceksin. Özellikle de iş yerinde! Eğer çalışan bir Başak burcuysan, bu hafta süresince işyerinde her zaman yerine getirdiğin günlük rutin görevlerin sana her zamankinden daha ağır ve sıkıcı gözükebilir. 6. evinde etkili olan bu açı sorumluluklar, çalışma alanı ve rutin işlerle ilgili konuları vurguluyor. Dolayısıyla sorumluluklarının ve rutin işlerinin arasında boğulduğunu hissettiğin bu günlerde sana sakin olmanı ve bunun geçici bir dönem olduğunu kendine hatırlatmanı öneriyorum.

Kendinde neleri değiştirmek isterdin?

Sabit nitelikli ve özgünlüğüyle tanınan Kova burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, hiçbir zaman önüne sunulanı hemen kabul etmeyen, başka seçenekler ve alternatifler arayan tarafını biraz törpüleyebilir. Bu tarafını biraz daha geliştirip, hayat görüşünü genişletmeye başlıyor ve bazı konularda ön yargılarını kırmaya başlıyorsun artık. Çok başarılı olduğun konularda bile iş sana düştü mü nasıl paniklediğini çok iyi biliyorsun. Şimdi sahip olduğun niteliklerin daha çok farkına varma zamanı senin için.

Terazi Burcu

Bu haftanın ruh hali; kalbinin ve mantığının mükemmel uyumu yakalamaya başladığı bir hafta ve onun akabinde önemli bir süreç başlıyor senin. Algıların kuvvetli, fikir ve çıkarımların seni yanıltmıyor!

Her zamankinden daha cesur olduğun bir haftaya merhaba de!

Çarşamba günü flört, eğlence, aşk, cinsellik, sanat ve hobileri temsil eden 5. evinde gerçekleşecek Ay tutulması ile bu konulardaki duygu ve düşüncelerini çok daha açık bir biçimde gözlemleyebilecek ve dışarıya yansıtabileceksin. Eğer bekar bir Terazi burcuysan, bu hafta kalbini aniden birine kaptırabilirsin! Eğer uzun zamandır seni yoran, sorunlu bir ilişkin varsa artık yeteri kadar özveride bulunduğuna ve başka insanların sorunlarıyla daha fazla uğraşmak istemediğine karar verip bu ilişkini bitirebilirsin. Eğer uzun zamandır hoşlandığın biri varsa da Ay burcu Terazi olanlar, Ay Tutulmasının sana verdiği bu cesaretle beklemekten sıkılıp, bu kişiye cesurca duygularını dile getirebilirsin!

Uzun soluklu ilişkisi olan Terazi burçları! Sürpriz tekliflere hazır olun…

Evet, şunu açık açık sözlülükle söyleyebilirim bu ay gökyüzü evlilik yoluna girebileceğinin sinyallerin veriyor. Ay Tutulması 7.evinde hareket eden Uranüs ile etkileşime girerken sevgilisi olan bir Terazi burcuysan ani bir evlilik teklifi alabilir ya da karşı tarafın geleceğe yönelik konuşmalar yapması seni heyecanlandırabilir. Eğer evli bir Terazi burcuysan hamilelik haberi bir anda ailenin gündemini değiştirebilir. Arkadaş çevrende kırgınlık yaşadığın insanlara zeytin dalı uzatabilir ve aranızdaki buzları eritebilir. Kimseye uzun süre küs kalamadığını çok iyi biliyorsun…

Akrep Burcu

Bu haftanın ruh hali; 2016’nın sana ideallerinin peşinden koşman adına destekleyici etkilere sahip olduğunu çok kez vurguladım. İşte şu an tam anlamıyla bahsi geçen etkilerin kendini baskın bir şekilde gösterdiği günlerden geçiyoruz. Maddi konularda kaynaklarını daha iyi yönetebileceğin bir süreç başlıyor senin için.

Aileni ve evini mercek altına alıyorsun…

Kova burcunda Perşembe günü yaşanacak Ay tutulması ile aile hayatını ve yaşadığın alanı adeta mercek altına alacaksın. Duygularının her zamankinden daha yoğun olduğu bu dönemde, özellikle yaşadığın alan ile ilgili kendi içinde ciddi sorgulamalar yaşayabilirsin. Ev düzeninde değişiklikler yapabilir, yeni eşyalar almak isteyebilir, hatta evinden memnun değilsen ani bir kararla yeni bir eve taşınmak bile isteyebilirsin!

Ay Tutulmasının asıl amacı nedir?

Kova burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, önümüzdeki yılları da kapsayan uzun soluklu bir döngü. Ve sabit nitelikli bir burç olduğundan seni de çok yakından ilgilendiriyor. Bu dönemde tecrübe edebileceğin duygusal iniş çıkışların üstesinden gelebilir; azimli ve üretken olabilirsen hem dünyanı hem kendini değiştirebileceğini görebilirsin. Geçmiş ise bir öğretmen edasıyla “bakalım neler öğrenmişsin?” diyerek karşına çıkabilir. Eğer kendini çıkmazda hissedersen, kendine koyduğun hedefleri hatırla. Nereye ulaşmak istiyorsun, bireysel olarak neleri başarmak istiyorsun? Unutma; kontrol, bu sürecin anahtar kelimesi…

Yay Burcu

Bu haftanın ruh hali; bazen bütün beklentilerimizi bir güne, belli saatlere yükleriz… Ama aslında an başka bir şeydir, bunu en iyi sen bilirsin. Bu hafta sen de planlanan da ziyade hiç beklenmedik anların daha keyifli olduğunu fark edebilir, hatta böylelikle yazın en güzel günlerini geçirebilirsin.

“Arkadaşını göster, sana kim olduğunu söyleyeyim”

18 Ağustos’ta Kova burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması da hayatındaki insanlarla ilgili önemli değişiklikler yaşayacağını vurguluyor. Ay Tutulmaları, aylık Dolunay döngülerinin gücünü ve etkisini iki katına çıkardığı döngülerdir. Haliyle, hayatındaki insanların üzerindeki etkileri artıyor. Ağustos ayını bitirmeden, hayatında, yaşadığın yerde hatta geleceğine yönelik kararlarındaki değişikliklerde etrafındaki insanların büyük etkisi olacaktır. Dostlarına ve arkadaşlarına iyi bak. Çünkü 2016 yılının son aylarında hayatını onlar değiştirecek!

Duygusal ilişkilerinde otoriter bir tavır sergiliyorsun…

Perşembe günü gerçekleşen Ay tutulması duygusal ilişkilerini de yakından ilgilendiriyor. Tutulmanın etkisiyle otoriter ve muhalefet yanının baskın olduğu bu günlerde duygusal olarak bağlı olduğun insanların hayatına daha fazla müdahale edebilirsin. İlişkinizin geleceği ve sağlıklı diyaloğunuzun devam edebilmesi adına bu otoriter tavırlarının farkında olmalı, aşırıya gittiğini hissettiğin anda kendini durdurmalısın.

Oğlak Burcu

Bu haftanın ruh hali; artık kendi döngüne hizmet etmeye başlayabilirsin! Çünkü bu haftadan itibaren yüksek bir enerjiye sahip olduğun, koşturmanın bol olduğu ve bir yandan da mücadele etmeyi öğrendiğin günler seni bekliyor olacak.

İşin içinde Uranüs varsa her şeye hazırlıklı olmak lazım!

Bir bardak düşün içi doluyor doluyor ve artık taşma noktasında. İşte bu taşma noktası Dolunay’ı temsil ediyor. Ay Tutulmasının, Dolunay’ın gücüne güç kattığı bir döngü olduğunu göz önünde bulundurursak üstte bahsettiğim gerginlik ve sıkıntılar hafta geneli için geçerli. Fakat Ay Tutulması bu kadar kısa dönemli etkileri sahip bir döngü değildir. Önümüzdeki yılları da yansımaları olacak bu döngü öncelikle ev ve iş hayatın arasındaki dengenin değişebileceğini vurguluyor. Bu denge bir akraba aracılığıyla gerçekleşebilir ya da iş hayatında yakın çevrenden önemli bir destek alabilirsin.

Yakın ilişkilerin cesur sınavlara tabi tutuluyor!

Bu hafta etkisinde olduğun Ay tutulmasının hem bir sabit burç hem de hava grubu burcu olan Kova burcunda gerçekleşmesi, sana ilişkilerin hakkında yeni bir bakış açısı sunuyor. Tüm dengelerin değişebileceğini tekrar tekrar vurgulayan bir gökyüzü söz konusu… Gözünün kendinden başka kimseyi görmediği bu dönemde, ikili ilişkilerinde karşındaki kişiyi sorgulayabilir, yapmış olduğun fedakârlıkların karşılığını almadığını görüp sinirlenebilirsin. Duygularını her zamankinden daha yoğun yaşadığın bu dönemde olaylara mantıksal bir açıdan da bakmayı denemeni, ilişkilerini tabi tuttuğun bu sınavda partnerine karşı fazla acımasız olmamaya çalışmanı öneririm.

Kova Burcu

Bu haftanın ruh hali; tazelenmeye başlıyorsun. Hayatında ait olduğun her alanı, her kalıbı, her insanı bir gözden geçir. İşte bunların her biri önümüzdeki günlerde güncellenmeye başlıyor.

Yılın ikinci Ay Tutulması burcunda gerçekleşiyor!

Ay Tutulması sözü gözünü korkutmasın! Bu tutulma senin için oldukça iyi gelişmelerin habercisi. Eğer kendi işini yapan bir Kova burcu isen bu hafta işlerin artacak ve kazancın normalden çok daha fazla olacak. Eğer kurumsal bir şirkette çalışıyorsan da bu hafta lider kişiliğin ve pratik iş bitiriciliğin ile göz önünde olacak, senden üst düzeyde olan kişilerin takdirini toplayacaksın. Çünkü şimdi ışıklar senin üzerinde. Gerçekten ne istiyorsun? Ne olsa kalbinin yeniden attığını hissederdin, sana nefes aldığını hatırlatırdı? Bu soruların cevabı hepsi sende ama bunları hayata nasıl geçireceğinin cevabını da Ay Tutulması verecek…

Bir olgunlaşma dönemine giriyorsun…

Bu Tutulma, benlik duygusunu kavram olarak yeniden ele almana neden olabilir. Önceliklerini düşünmene neden olacak etkinin senin burcunda yaşanıyor olması aynı zamanda bir süredir ihmal ettiğin duyguların yeniden canlanmasına neden olabilir. Görüntünü değiştirmek, kendin için yenilik yapmak zamanının geldiğini düşünebilirsin.

Balık Burcu


Bu haftanın ruh hali; sadeliğin ve mütevaziliğin başarılarını büyütürken bir yandan insanları daha da yakından tanımana yardımcı oldu. Sen de biliyorsun ki zoru başaran her zaman eleştiri oklarına maruz kalır. Bu hafta son 2 yıldır üstünde durduğun, önemsediğin birçok konuda refaha çıkıyorsun.

Önümüzdeki günlerde odak noktan ailen…

Bu haftanın gündemini Kova burcunda gerçekleşecek yılın ikinci Ay tutulması oluşturuyor. Bu tutulmanın etkilerini en çok ailen hakkındaki hislerinde göreceksin. Özellikle evli bir Balık burcuysan bu tutulmanın etkisini üzerinde diğer Balık burçlarına kıyasla daha çok hissedeceksin. Aile ilişkilerinde aşırı duyarlı olduğun bu dönemde küçük sorunları gözünde gereğinden çok daha fazla büyütmeye meyillisin. Özellikle eşinin ailesiyle olan iletişiminde bir şeyleri yanlış anlayabilir ve ortada hiçbir şey yokken aranızda büyük sorunlar olduğunu düşünebilirsin.

Duygularına söz geçirmekte zorlanıyorsun...

İki yıldır üzerinde emek verdiğin uğraşlarının birçoğunun karşılığını aldın, fakat bu hafta kendi başarılarını ve vermiş olduğun kararları sorgulayabilir, “Bunun için mi bunca zaman uğraşmışım?” diye düşünebilirsin. Yılın bu ikinci Ay tutulması bir sabit burçta gerçekleştiğinden, iç dünyanı kontrol etmeni zorlaştırıyor. Karamsarlığa kapıldığında kendine son iki yılda kat ettiğin yolu hatırlat ve sonuçlardan memnun değilsen kendine yeni bir yol çizmek için geç olmadığını unutma. Seçtiğin yeni yolda da başarılı olma potansiyeline sahipsin!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder