Facebook Ailesi

Custom Search

22 Ağustos 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 22-28 Ağustos 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 22 - 28 Ağustos 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Bu haftanın ruh hali; büyümek, gelişmek, ilerlemek konusundaki azmin kat be kat güçleniyor. Seni başarıya ulaşmaktan geri tutanın ne olduğunu daha net görmeye başlıyorsun. Şimdi gücü doğru yönetme zamanı!

Sevgilinin de bir kalbi var, unutma…Salı günü Güneş Başak burcuna geçiyor. Bu da önümüzdeki günlerde aile içerisinde ve aşk hayatında detaycı davranmana ve eleştirel yaklaşımlarını arttırmana neden olabilir. Eğer bir ilişki içindeysen, sevdiğin kişinin beklentilerini iyi gözlemlemen gerekebilir. Gökyüzünün etkisini, kendi hayatında olumlu bir şekilde kullanmak senin elinde!

Dikkatler üzerinde! Haftanın son günlerinde ise cazibenle tüm dikkatleri üstüne toplayabilirsin. Jüpiter Başak burcunun son derecelerinde fakat bu hafta epey bir aktif hale geliyor. Özellikle Pazar günü, aşk hayatında hiç aklında olmayan gelişmeler meydana gelebilir. Hoşlandığın kişi seninle iletişime geçebilir, seni konuşmalarıyla şaşırtabilir. Öyle biri yoksa da bugün ne giysen yakışabilir.Bu haftanınn ruh hali; finansal konular gündeminde ön plana çıkarken, maddi anlamda belli başlı düzenlemelere gitmek isteyebilirsin. Yeni atılımlarda bulunmaktan ziyade sahip olduğun birikimi değerlendirmeni destekleyen gökyüzü aynı zamanda finansal konularda daha kontrol sahibi olmanı da sağlayabilir…

Uzun vadeli tekliflere “evet” demek için acele etme! Haftanın ilk günlerinden itibaren gökyüzünün gündemi değişmeye başlıyor. Salı Güneş Başak burcunda hareket etmeye başlıyor ve çalışma alanında daha titiz ve detaycı yaklaşacağını vurguluyor. Titiz ve detaycı tavrın hayatının her alanına yansıyacak. Ailen ve hizmet ettiğin alanlardan tut da her yere yetişmek isteyebilirsin. Bugünden itibaren işlerinle ilgili yapacağın planlara daha çok sadık kalabilirsin.

İş yerinde zorluklar gündeme gelebilir!

Haftanın son günü gerçekleşecek Venüs-Jüpiter kavuşumu iş yerinde ihmal eden ufak sorunların, büyük bir soruna dönüşebileceğini hatta etrafındaki insanlar tarafından bu konuların abartabileceğine işaret ediyor. Çabuk sonuç almayı seven biri olarak, bazı detayları göz ardı etmek bugünlerde sana biraz pahalıya mal olabilir. Yeni bir beslenme programı ya da sağlığını ilgilendiren yeni bir tedavi rutinine başlayabilirsin.

Boğa Burcu

Bu haftanın ruh hali; büyümek, gelişmek, ilerlemek konusundaki azmin kat be kat güçleniyor. Seni başarıya ulaşmaktan geri tutanın ne olduğunu daha net görmeye başlıyorsun. Şimdi gücü doğru yönetme zamanı!


Sevgilinin de bir kalbi var, unutma…Salı günü Güneş Başak burcuna geçiyor. Bu da önümüzdeki günlerde aile içerisinde ve aşk hayatında detaycı davranmana ve eleştirel yaklaşımlarını arttırmana neden olabilir. Eğer bir ilişki içindeysen, sevdiğin kişinin beklentilerini iyi gözlemlemen gerekebilir. Gökyüzünün etkisini, kendi hayatında olumlu bir şekilde kullanmak senin elinde!

Dikkatler üzerinde! Haftanın son günlerinde ise cazibenle tüm dikkatleri üstüne toplayabilirsin. Jüpiter Başak burcunun son derecelerinde fakat bu hafta epey bir aktif hale geliyor. Özellikle Pazar günü, aşk hayatında hiç aklında olmayan gelişmeler meydana gelebilir. Hoşlandığın kişi seninle iletişime geçebilir, seni konuşmalarıyla şaşırtabilir. Öyle biri yoksa da bugün ne giysen yakışabilir.

İkizler Burcu

Bu haftanın ruh hali; sahiplenme duygun pekişirken, aile bireyleri ile zaman zaman ego savaşları da yaşayabilirsin. Ama gördüğün gibi en zor günlerde en sevdiklerimiz yaralarımızı onarıyor… Bunları da göz önünde bulundurmalısın.

Çarşamba gününe DİKKAT! “Ne göreceğim varsa hepsini 2016 yılında gördüm” diyen bir İkizler burcu musun? O halde bugüne çok dikkat etmelisin. Sana alıntıladığım cümleyi söyleten iki gezegen, Mars ve Satürn bu yıl ilk kez karşıt burcun Yay’da bir araya geliyor. Ağustos ayının ilk günlerinden bu yana dış etkenlerin seni yönlendirmesine bu denli maruz kalmanın sebebi de bu iki gezegen. Hayatındaki insanların aldığı kararlara göre hareket etmek özellikle sevgilisi ya da iş yerinde bir ortakla çalışan İkizler burcuysan, seni hayli sıkmış olabilir. Bu durum bugün adeta zirve yapabilir.  Bugün meydan okuma değil, tedbirli ve dikkatli olma günü…

Geçmişe dönük sorunlar çözüme kavuşuyor... Pazar günü bir araya gelecek astrolojinin iki iyileştirici gezegeninin etkisini (Venüs ve Jüpiter)  Cumartesi gününden itibaren hissedebilirsin.  Kardeş burcun olan Başakta bir araya gelecek bu iki gezegen, hayatında uzun zamandır bir sonuca bağlanmayan konulara ivme katabilir. Evli isen ailen ya da mevcut durumun içinde sorunların olduğunu ve çözülmeye gidebilir.  Ayrıca yaşam alanında değiştirmek istediğin ama bir türlü kendi zaman ya da olanak yaratamadığın konularda şans ayağına gelebilir. Bu dönemde şaşırtıcı olaylar sonucunda, isteklerin gerçekleşebilir. Arkadaşlarından güzel yardımlar alabilirsin.

Yengeç Burcu

Bu haftanın ruh hali; düşüncelerin daha da netleşmeye başlıyor. Hayatında neyin eksik neyin fazla olduğunu, elindekilerle neler yapabileceğini daha iyi görürken kariyer yaşamında rakiplerinin arasından sıyrılabileceğin bir hafta seni bekliyor.

İş yerinde bazen “hayır” diyebilmelisin! Evet, yaptığı işi çok fazla sahiplenen bir karakterin var. İş arkadaşlarına bile yardım istediklerinde, gerekirse kendi işini bırakıp yardım eden birisin. Fakat bu durum sana Çarşamba günü Mars-Satürn kavuşumu sebebiyle biraz problem yaratabilir. Bugün çalışma ortamında üzerindeki baskılar artabilir, herkesin angarya işini sana yıkmaya çalıştığını fark edebilirsin.  Bugün fatura öderken, bir mağazada ufak bir iade yapmak isterken de işlerin uzayabilir, günlük planını bozabilir. Anlayacağın önemli işlerini halletmek için başka bir günü seçmek daha faydalı olabilir.

Hareketli bir hafta sonu seni bekliyor! Ağustos en güzel günlerini adeta sona saklamış. Bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter haftanın son günleri aktifleşirken seni bol hareketli bir hafta sonunun beklediğini işaret ediyor. Ufak bir seyahat programına dâhil olabilir, yakın bir dostunun düğün, nişan ya da doğum günü organizasyonuna katılabilirsin. Kalbi boş olan bir Yengeç burcuysan, bu teklifleri hiç geri çevirme. Çünkü aradığın aşkı bu hafta sonu katılacağın bir kutlamada bulabilirsin!

Aslan Burcu

Bu haftanın ruh hali; yüksek enerjin ve sorumluluklarına motive olmuş olarak hareket etmen gözlerin sana dönmesine sebep olabilir. Göz önünde olduğun ve bunun hakkını vereceğin bir haftaya hazır ol.

Maddi konulardaki endişelerinden kurtuluyorsun! Henüz haftanın ilk günlerinden seni Pazartesi sendromundan kurtaracak haberler alabilirsin. Eğer çalışan bir Aslan burcuysan ufak çaplı bir ikramiye ya da zam haberi, maddi anlamda rahatlamana yardımcı olabilir. Eğer maddi anlamda desteğe ihtiyacın varsa, avans istemek ya da yakın bir arkadaşından da borç almak için de ideal bir gün. İş arayan bir Aslan burcuysan, tüm mülakatlarını eğer yapabiliyorsan bugüne al derim. Çünkü bugün gerçekleştireceğin görüşmeler beklediğinden de daha verimli geçebilir.

Maddi sıkıntılar yüzünden ertelediğin planlarını bu hafta sonu hayata geçiriyorsun!

Çünkü gökyüzünün senin için ciddi anlamda para vurgusu yaptığı bir haftadan geçiyoruz. 2.evinde hareket eden Jüpiter bu hafta aktif hale gelirken, para evinle etkileşime geçiyor. Bu hafta sonu lükslerine para harcamak isteyebilir; yatırım olarak pahalı bir aksesuara ya da bir sanat eserine büyük miktarda para yatırabilirsin. Eğer yaratıcılığı ve üretkenliğini ön plana koyduğun çalışmaların varsa, bunları satmak için bir teklif alabilir ya da uygun bir ortamla karşılaşabilirsin.

Başak Burcu

Bu haftanın ruh hali; günlük rutinini değiştirmek adına da önemli bir hafta… Yaşam alanına ve günlük akışını değiştirmek isteyebilirsin.

Başak burçları, şimdi sizin döneminiz başlıyor! 23 Ağustos’ta senin dönemin başlayacağı için bütün bu yanlış anlaşılmaları düzeltme şansın olacak. Salı günü yaşamı temsil eden Güneş, senin burcunda! Bu da; doğruyla yanlışı ayırma yeteneğinin daha da parlayacağına işaret ediyor. Bu tarihten itibaren hemen hemen her şeyi ölçüp, biçip, karşılaştırıp, titizlikle karar vereceksin. Adaptasyonun kuvvetlenecek ve konuşkan bir ruh haline bürüneceksin ve yönetici gezegenin Merkür’den gelen tatlı dilin belki de ilk defa bu kadar ön plana çıkacak.

Yılın en anlamlı kararlarını vereceksin!

Pazar günü Venüs Jüpiter kavuşumu gerçekleşiyor. Bu birliktelikle çok daha büyük fırsatların geldiğini hatta ev ya da araba gibi girişimler yapma isteğini de tetikleyeceğini söyleyebilirim. Gökyüzün iki iyicil göstergesi burcunda kavuşurken yılın en anlamlı kararlarını vereceğini işaret ediyor. Yarım bıraktığın eğitimi tamamlamak ya da uzun zamandır ayrılmak istediğin işinden istifa etmek gibi … Ayrıca,  ikinci çocuğu yapma konusunda kararsızlık çeken bir Başak burcuysan da bu kavuşum senin geleceğine de ışık tutacak.

Terazi Burcu

Bu haftanın ruh hali; her ne kadar kafanın içinde bambaşka düşünceler olsa, gündemine farklı gelişmeler damgasını vurabilir. Yaratıcı düşüncelerinle kendi fırsatını kendin yarattığını fark etmek seni motive edebilir.

Yalnız olmak, yanlış bir yerde olmaktan daha iyidir! 2016 yılının en fırsatlarla dolu haftasına hazır mısın? Merkür ve Jüpiter 12 yıllık aranın ardından 22 Ağustos Pazartesi 2016 tarihinde Başak burcunda kavuşum yapıyor. Ve senin adına geleceğin için büyük planlar yapma vaktinin geldiğini vurguluyor. Hem de başkalarının fikirlerinin etkisi altında kalmadan… Bu hafta yalnız başına çalışmak, yeni fikirler edinmek adına yalnız başına vakit geçirmek sana çok iyi gelebilir. Eğer kitap yazan ya da yaratıcılığını ön plana koyduğun bir iş ile meşgulsen, bu hafta çok üretkensin. Mutlaka çalışmak için kendine zaman yaratmalısın.

Maddi konularda destek alıyorsun! Jüpiter, sanki uzun zamandır görmediği akrabalarını görmüş gibi bir gezegen diğerinle sarılıp, hasret giderirken sert gökyüzünün etkilerinin uzun bir süredir içimizi karattığı 2016 yazının etkilerini de bir nebze olsun hafifletmeyi başarıyor. Özellikle bu hafta sonu gerçekten çok keyifli! Jüpiter, bu sefer Venüs ile birlik olurken, senin de etrafından jest amaçlı maddi bir destek alabileceğini işaret ediyor. Ayrıca ev, araba kredisi, burs programı, kredi kartı başvurusunda bulunan bir Terazi burcuysan, bu hafta sonu onay haberi alabilirsin.

Akrep Burcu

Bu haftanın ruh hali; yeni başlangıçlar ve geçmişten bu yana yarım kalmış planlar adına destekleyici nitelikte bir hafta seni bekliyor…

Yardımsever ve cömert tarafın arkadaşlık ilişkilerini güçlendiriyor! Sosyal hayatın adına yılın en şanslı ve verimli günlerinden geçiyorsun. Anlayacağın uzun bir aranın ardından “hiç bu kadar keyifli bir hafta geçirmemiştim” diyebilirsin. Dokunduğu her alanı adeta sihirli değnek gibi iyileştiren, bolluk bereket getiren Jüpiter bu hafta Pazartesi gününden itibaren bir hayli aktifleşiyor. Anlayacağın bu hafta etrafından hiç kalabalıklar eksik olmayacak. Kuru kalabalık değil elbette! Arkadaşların bugünlerde sana birçok konuda yardımcı olabilir. Ayrıca yeni insanlarla tanışabilirsin.

Bu hafta sonu evde oturmayı aklının ucundan bile geçirme!

Çünkü seni oldukça aktif bir hafta sonu bekliyor. Jüpiter, 11. Evine son jestlerini yaparken bu hafta sonu düğün, nişan, doğum günü partisi ya da bunun gibi kalabalıklarla dolu kutlamaların ya da organizasyonların içerisinde yer alacağını işaret ediyor.  Ayrıca bu hafta sonu kalabalıkların arasından kalp atışlarını hızlandıracak biriyle tanışabilirsin. Eğer ‘ben zaten çoktan gönlümü kaptırdım’ diyen bir Akrep burcuysan, arkadaşlarının bir an olsun etrafından ayrılmadığını fark edebilirsin.

Yay Burcu

Bu haftanın ruh hali; geride bıraktığın insanların seninle tekrardan iletişime geçtiğine tanıklık edebilirsin. Taze ilişkisi olan Yay burçlarının bu dönemde çok akıllı adımlar atmaları gerektiğini vurgulamak isterim. Geçmişi gerçekten ardında bırakabildin mi? İşte şimdi bunu görme zamanı…

Önümüzdeki günlerde çok konuşulacaksın!

Yepyeni bir hafta ve henüz haftanın ilk günlerinden gökyüzünde yeni bir serüven doğru kapılar açılıyor! Salı günü itibariyle Güneş Başak burcunda senin ise iş hayatını ve kariyerini ilgilendiren evinde hareket etmeye başlıyor. Eğer anlaşma aşamasında olduğun işlerin varsa; büyük işlere imza atabilir, başarılarınla konuşulabilirsin. Ayrıca bu haftadan itibaren özellikle başkalarının doğrularına uyum sağlamakta zorlanacağına işaret ediyor!

Cuma gününe dikkat et! İşyerinde büyük olaylar yaşanabilir…Cuma günü gerçekleşecek olan Mars-Neptün sert açısı seni yakından ilgilendiriyor çünkü Mars, Ağustos ayının ilk günlerinden bu yana burcuna eşlik ediyor. Bu sert açı, özellikle iş hayatında daha önce fark etmediğin noktalara gözünü açmanı sağlayacak. Gizemin ortadan kalkacak ve önemli bir bilgiye ulaşacaksın. Bu bilgiyle ne yapacağını detaylı bir şekilde düşünmeli, kiminle paylaşıp paylaşmayacağına dikkat etmelisin. Sahip olduğun bu bilgi işyeriyle ilgili ortaya çıkmasının istenmediği bir hata, bir sır, ya da rakiplere karşı stratejik bir plan olabilir.

Oğlak Burcu

Bu haftanın ruh hali; gökyüzündeki kalabalık tüm hızıyla devam ederken, gözden geçirmen gereken konular olduğunu hatırlayabilirsin.

Pazartesi sendromunu bu hafta hiç hissetmeyeceksin! Çünkü bu hafta şans gezegeni Jüpiter oldukça aktif… 2016 yılında ilk kez gerçekleşecek transitlerden biri olan Merkür-Jüpiter kavuşumu henüz haftanın ilk gününden güzel haberler alabileceğini işaret ediyor. Eğer önümüzdeki günlerde seyahate çıkmayı planlıyorsan, rezervasyon için bugün oldukça ideal bir gün. Ayrıca bu hafta iş seyahatine de çıkabilirsin. Eğer kalabalık karşısında konuşurken heyecan yaşıyorsan, bugün bu sorunun da üstesinden gelebilirsin. Bu yüzden önemli görüşmelerini bu hafta içine alman, daha verimli bir sonuç elde etmeni sağlayabilir.

Hamaratlığın üstünde…Cuma gününden itibaren gökyüzü sana hassas bir yapıda olduğunu hatırlatıyor. Ay hafta sonu karşıt burcunda iken mantıklı ve duygusal düşünmek arasında kalabilirsin. Hem para konulu işleri hem de sosyal düzenini sağlam temellere oturtacağın fırsatlar gelecektir. Yatırım yapmak için aldığın bir arsa ya da mülk satışı için tek başına karar alman eşini ya da aileni sinirlendirebilir. Birkaç hafta daha beklemeni öneririm.

Kova Burcu

Bu haftanın ruh hali; günü atlatma odaklı hareket etmeyi bırakıp, gelecek odaklı planlar içerisine gireceğin bir dönem başlıyor senin için. Önümüzdeki günlerde maddi anlamda kendini güvence altına almak önceliğin haline geliyor.

Maddi konulardaki sıkıntılarından kurtuluyorsun! 2016 yılının en özel haftalarından biri seni bekliyor. Bu denli özel olmasının sebebi ise şans gezegeni Jüpiter, bu hafta bir hayli aktif… Bu da senin henüz Pazartesi gününden, maddi konularda güzel haberler alacağını işaret ediyor. Merkür-Jüpiter kavuşumu ile eline bir miktar para geçebilir. Daha önce verdiğin bir borcu geri alabilirsin ya da uzun zamandır beklediğin bir parayı nihayet alabilirsin. Eğer bankaya daha önceden kredi başvurusunda bulunduysan, talebin onaylanabilir.

Bütün duygular bir arada…Haftanın son günü 2016 yılında ilk kez Venüs ile Jüpiter birleşiyor. Bu da; senin bugün ve önümüzdeki günler dahil olmak üzere 8. Evinde etkili oluyor. Beceri, kabiliyet, entelektüel başarı veya aile bağlarını iyi kullanacağın bir sürece merhaba de! İş ile ilgili yatırımlar söz konusu olduğunda maddi kaynaklarının tümünü kullanmaktan çekinmeyeceğin günler… Ayrıca yaşadığın tüm zorluklarda sevdiğin kişi yanında olabilir. Fiziksel hastalık, finansal zorluk veya diğer başarısızlıklardan kurtulmak için gereken gücü eşinden alabilirsin.

Balık Burcu

Bu haftanın ruh hali; hayatındaki diğer önceliklerine vakit ayırmak adına ideal günlerden geçiyorsun Özellikle sağlık yaşamında, ertelediğin tedavi ya da belli programlara bugünlerde başlangıç yapabilirsin.

Yılın senin için en önemli günlerinden geçiyorsun! Salı günü itibariyle Güneş Başak burcuna geçiş yapıyor. Ayrıca bu hafta Güneş, Merkür ve Venüs ayrıca Jüpiter 7.evin üzerinde etkinliğini arttırıyor. Peki, bu ne demek oluyor? Öncelikle yaklaşık bir yıldır aşk hayatına desteği veren Jüpiter, son artık Başak burcunun son derecelerinde gezinirken aşk hayatın üzerinde olumlu etkisini mutlaka sergileyecektir. Evli olan Balık burçlarının eşlerinin gelirinde artış olabilir ya da eşleri vasıtasıyla mal varlığı edinebilir. Bekar bir Balık burcuysan eski sevgilinle bir süre iletişimde kalabilirsin fakat bu pek te somut bir sonuca varmayabilir.

Çekişmelerin ortasında kalmamaya dikkat et!

Cuma günü sorun çözme odaklı bir gün senin için. Sorunlara eğileyim derken yakın dostlarının birbirleri arasındaki çekişmeler gündemini doldurabilir. Merkür’ün Neptün ile kare açı yapması bu olumsuz özellikleri ön plana çıkaracağa benziyor. Bugün her duyduğuna inanma ve tam olarak güvenmediğin insanlarla başkalarının hayatını çekiştirme derim… Sorumluluklarınla ilgili daha ciddi ve disiplinli davranman gereken bir haftadasın. Söz konusu sorumlulukların çok zamanını alıyorsa, bunları hemen pratik bir şekilde halletmeye çalışmamanı öneririm.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder