Facebook Ailesi

Custom Search

29 Ağustos 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 29 Ağustos-4 Eylül 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 29 Ağustos - 4 Eylül 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Bu haftanın gündemi; İnsanların hatalarını keskin bir şekilde gören taraf olmak, seni yormasın. İlişkileri onarmak adına önemli adımlar atıyorsun. Eylül’ün keskin çizgisini karar vermek durumunda olduğun konular için kullanabilirsin.

Merkür sana destek olmaya geliyor!

Ay biterken geçmişle ilgili hesapların da artık sonlanması gerektiğine ikna oluyorsun. 29 Ağustosta Merkür ile Venüs’ün birlik yapması hedeflediğin konularda önemli adımlar atmanı sağlıyor. Eğer uzun zamandır iş hayatından dertliysen artık başka fırsatları değerlendirmen gerektiğini fark ediyorsun.  Kararlı olduğun konularda caydırmalara maruz kalabilirsin. Özellikle rakiplerinin bu sıralar gizli düşmanlıklarını hissedebilirsin. Çarşamba günü ise daha arkadaşlarına karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısın. Hayat herkes için zor, öyle değil mi?

Sen kendini bilirsin.

1 Eylül gününü bir kenara yaz olur mu? Güneş tutulması ile yüzleşmekten çekindiğin konuları ön plana çıkabilir.  Adapte olmakta zorlanmalar yerine kaynaklarını geliştirmende umutlu gelişmeler olacak.  Geçmişten, fayda sağlayacağın insanlara bugünlerde ulaşabilirsin. İnsanların sana yönelik düşüncelerine gereğinden fazla takılmamaya da özen göstermelisin. İlişkinle ilgili bazı çıkmazların mı var? Eğer ayrılma arifesinde isen sana anlatılanlar ile mesafe koymanın anlamlı olmadığını görüyorsun. Eğer beraberliği henüz yeni olan bir Koç burcuysan; sevdiğin kişinin manevi desteği sana iyi gelecek. Henüz tatil sezonunu kapatmadıysan planlarını şimdiden esnek tutmalısın.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi;  tecrübeler ağır olunca, geçmişe bir sünger çekmek o kadar da kolay olmuyor öyle değil mi? Ancak yılın en keskin gelişmelere sahip ayına girerken arkada bırakman gereken şeyler olacaktır.


Gökyüzü seni disipline etmeye devam ediyor!

Özellikle Pazartesi ve Salı günü organize olmak, planlı hareket etmek senin için zor olmayacak. 29 Ağustosta Merkür ile yönetici gezegenin Venüs geleceğe kafa yormanı sağlıyor. İletişim konulu her işte başarı elde etmen kolaylaşabilir. Eğer yeni başvuruların varsa sonuç odaklı haberler alabilirsin. Para kazanacağın alanları kısıtlı düşünme, bu dönem aklına gelmeyen ama geçmişten getireceğin yarım kalan işlerini de toparlayarak ilerleyebilirsin.

Hayat sarsar ama biz izin vermeyebiliriz.

Perşembe günü itibari ile gökyüzü açık fikirli, bilgili ve değişken olacağın bir aya giriş yapmanı sağlıyor.  Özellikle bu döngüde;  bir işe başlamışken, başka bir işe atılma çabalarına girebilirsin. 1 Eylül Güneş tutulması baskın yapına etkisini gösterecek ve sen kendini her açıdan garantide hissetmek isteyeceksin. Özellikle kalabalık bir aile ya da çok ortaklı işte çalışan bir Boğa burcuysan; insanların kendi aralarında seninle ilgili konuştukları fikrine kapılıp, anlamsız şüphelere düşebilirsin. . Hafta sonuna doğru bir süreliğine de olsa arkadaşlarınla aranda mesafe oluşturmak isteyebilirsin.  Bu dönem kibirli kişiler ile çelişmen mümkün. Üstelik bunlar aile büyüklerin ve baba ailesinden fertler de olabilir.

İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi;  ne kadar özgür ruhlu olduğunu konuşsalar da ben bunu kabul etmiyor ve özellikle bu haftadan itibaren aslında ne kadar düzenine ve sorumluluklarına düşkün olduğuna vurgu yapmak istiyorum. Bağlılığının sınandığı günler kapıda unutma!

Kendini ödüllendir!

Bu hafta başından itibaren hâkim olan Merkür gerilemesi seni olduğundan daha sabırsız ve kıskanç yapabilir. Gün içerisindeki sorumluluklarını, üstlenmen gereken görevleri esneklikle ve rahat bir şekilde halledebilmen önemli olacak. İlişkine dair çıkmazlarda isen karşı tarafın sözlerine ve eylemlerine dikkat etmelisin. Af dilemek, özürünü kabul etmek gibi durumlar seni şaşırtmasın.  Çok mu sıkıldın, Ağustos ayından? Kendine deniz kenarına yakın ya da yeşillikler arasında bulabilirsin. Bir süreliğine her şeyden uzaklaşman sana iyi gelecektir.

İş hayatında yaşadığın sıkıntıları ardında bırakıyorsun!

Perşembe günü gökyüzünde Güneş tutulması ile gündemin farklılaşabilir. “Sorumluluklar ve görevleri” özellikle vurgulamak isterim. 4. evini etki altına alan bu gökyüzü olayı güven arayışında önemli etkiler bırakacaktır. Sevgilinle aranızda kalan ama bir türlü çözülmeyen konular sonuca bağlanabilir.  Aile içinde değer katman gereken miras konuları ya da ortaklıklar varsa bu aşamada fikir üretebilirsin. Özellikle yönetici konumundaki İkizler burçlarına uzun soluklu projelerini hayata geçirmek adına ideal bir süreçte olduğunu söyleyebilirim. Pazar gününe dikkat,  sosyal hayatına önem verirken duyacağın haberler insanların bencilliklerinden sıkılmana neden olabilir.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; kendini bile affetmekte zorlanan biri iken şimdi ise sorumluluk verdiğin insanlarla uğraşacaksın. Kendine karşı beslediğin büyük kızgınlıklarından artık arınma zamanı olduğunu söylemeliyim. Eylül ayına girerken motivasyonunu güçlü tutmaya söz veriyorsun.

Kaygıların sence sana bir getirisi var mı?                

29 Ağustosta Ay Aslan burcunda konumlanıyor.  "İnat tavıra gerek yok" diyerek artık bazı kişiler ile yolları ayırman gerektiğine işaret ediyor. Aslında yeni fırsatlarında doğabileceğini gösteriyor. Kariyerinde kördüğüm noktaları çözülüyor ve büyük işler için rakiplerin ne kadar sert olabileceğini görüyorsun. Çarşamba günü kafanda var olan meseleleri ikinci plana atmana sebep olacaktır. Bugünle ilgili sana küçük bir uyarıda daha bulunmak isterim. Bulunduğun ortamları organize etmek, detaylarla çalışmak zihnini uyandırabilir, sana radikal kararlar alman adına cesarette verebilir.

Kariyerin en önemli önceliğin olacak!

1 Eylülde buluşalım! Güneş tutulması ile Başak burcunun etkisini hatırlanman gerekir. 3. evinde etkili olması iletişim konusunda zorlayıcı durumlara maruz bırakabilir. Kariyer hayatın, iş bağlantıların önceliğin haline gelirken bu dönemde yaptığın işi geliştirmek adına sana faydalı olacak insanlarla iletişime girebilirsin. Otoriter figürleri konuşmalarınla da etkileyebileceğini söyleyebilirim. Güneş tutulmasının etkisi hafta sonunda devam edecek gibi duruyor. Medya, yayıncılık, eğitim, yurt dışı ve inançlarınla ilgili konularda daha araştırmacı olduğun bir süreçtesin. Ancak bir yandan yalnızsın, çünkü insanların birbirleri hakkında konuşmalarını da katlanamıyorsun.

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi; koşulsuz, şartsız zaman zaman sorgusuz sualsiz insanları hayatına sokan sen değil misin? “Aslında prensiplerim de vardı” diyerek Eylül ayına yüzleşmelerinle hazırlıklı giriyorsun. Doğruların ve gerçeklerin tüm gizlenenlerin üstünü kazıdığın bir ayın başlangıcı olacak, bu hafta...

Pazartesi sendromu mu?

Her zaman özgünlüğüyle, farklı fikirleriyle kalabalıklardan bir şekilde sıyrılan sen… Ay’ın konumunun da desteğiyle haftanın ilk günlerini daha keyifli kılmak adına sana kendini iyi hissettiren ortamlarda ve insanlarla bir arada olabilirsin. Bulunduğun ortamlarda meslekten kişiler ile karşılaşman mümkün. Haftanın ilk günleri senin için nispeten daha keyifli geçerken haftanın ortalarında özellikle 30 Ağustosta Merkür geri hareketi ile gündemine daha ağır bir hava hâkim olabilir, önemli ciddi kararlar ve konuşmalar gündeme gelebilir. Uzun zamandır göz ardı ettiğin konuları gündeme taşırken, “kolaylıkla hallederim” demek o kadar basit olmayacak.

Yıldızların altında parlamaya hazır mısın?

1 Eylülde Güneş tutulması ile birlikte tüm ayın belirleyici etkileri başlamış oluyor. 2. evini etki altına alırken para konulu her işinde belirsizliklere yer vermemen gerektiğini bilmelisin. Günlük harcamalarına özen göstermelisin. Aynı zamanda bol bol seyahat edeceğine vurgu yapıyor gökyüzü! Bu sefer iptal ettiğin tatil programını gerçekleştirebilirsin.  Eğer eğitim hayatı devam eden bir Aslan burcuysan; yabancı bir ülkede yüksek öğretim görebilme şansına erişebilirsin. Birden çok konuda diploma sahibi olman mümkün. Eğer toplumun gündeminden kopuk yaşamamak gerektiğini düşünüyorsan duygusal tarafını da ön plana çıkartabilirsin.  Ailedeki otoriter bireylere yaklaşımın dostça olmalı.

Başak Burcu

Bu haftanın gündemi; bu döngüde seni anlayacak birilerini bulacak ya da kendini anlatmanın en doğru yolunu bulacaksın… Her şeye rağmen güvenmek lazım bunu sende göreceksin. Hem güvenmeden nasıl yaşayacaksın? Unutma; hayatta tüm duygular bizim için…

Aklının sesini dinle!

Detayların derinlik kazandığı, her yapılanın arkasında mutlaka bir amaç olduğu bir hafta senin için başlıyor. Henüz Pazartesi gününden görev ve sorumluluk kavramları önceliğini alırken, kendine zaman ayırmayı dahi unutabilirsin. Önceliklerinin değişmeye başladığı bir döngüden geçerken bu duruma gökyüzünün desteği de gelmeye devam ediyor. 30 Ağustosta yönetici gezegenin Merkür’ün geri hareketi ilerlemek, kazançlarını genişletmek, hatta ilişkini bir adım öteye taşımak adına cesaret verebilir.  Geçmişte kalan hesaplar ve fırsatlar maddi imkânlarını geliştirebilir. Tamam, ayrıntılı düşünmek seni yoruyor ama mantıklı düşünürken duygularınla da yüzleşebilirsin.  Son olarak hukuki ve eğitim hayatını ilgilendiren konularda da önemli gelişmelerle karşılaşabilirsin.

Şimdi hiç konuşulmayanları konuşma zamanı!

Güneş tutulması burcunda meydana geliyor. 1 Eylülde başlıyor ve üstelik yönetici gezegenin etkisindeki burcun da geri hareketinde. Aşk hayatını veya yaratıcılık gerektiren işlerde motive eden etkiler altında olabilirsin. Ancak, harekete geçmeden önce hazırlık yapman gerekiyor. Acele etmek karar aşamalarında beklentini karşılamayabilir. İlişkilerinde toparlayıcı olmaya çalışırken yola yalnız devam etmen gerektiğine de karar verebilirsin. Eğer yeni bir ilişkinin arifesinde isen karar vermen güç olabilir. Fikirlerini şimdilik kendine saklamanda fayda var. Hiç ummadığın insanların ağzını arayıp benzer işleri kovaladıklarını görebilirsin. Bu süreçte bedensel sağlığına önem vermelisin. Özellikle sırt ağırsı ve omurilik gibi rahatsızlıklar mümkün olabilir, evde düzen oluşturayım derken yorgun düşebilirsin.

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; Ağustos’un bu birkaç günü Eylül’de olacakların ön gösterimi tadında… Farkında mısın bugünlerde detaylar ne kadar dikkatini çekiyor? Es geçmek, ya da her zamanki “yaparım gider” tavrını sürdürmek senin için belki de daha zor. Ama öngörülerinde ötesinde bir gökyüzü gündeme de hakimken, “hiç böyle bir şey yaşamamıştım” diyeceğin olayların artmasına da hazır olmalısın.

Haftanın ilk günü fırsatlarla dolu!                              

Çalışmanın, hareketin bol olduğu oldukça yoğun bir hafta seni bekliyor. Henüz haftanın ilk günlerinde gökyüzüne hâkim Merkür ve Venüs birleşmesi sabırsız, öncü, cesur tarafını ön plana çıkarıyor. Vazgeçmek üzere olduğun bazı konularda fikirlerini değiştireceğin gelişmeler olabilir. Eğer statünü geri kazanmak gibi bir derdin varsa fazlasını alabilirsin. Ekip oluşturmak ve doğru kişiler ile çalışmak çok önemli olacak. Kritik kararlara gidebilirsin.  Salı gününü haftanın en ilginç günü de diyebiliriz aslında.  Sende bugün bulunduğun ortamlarda uzun zamandır iletişimde olduğun kişilerden yardım görebilirsin. Aşk hayatını da harekete geçirecektir. Pişmanlıklar ve ardından gelen itiraflar belki de yeni bir yola yöneltebilir seni.

“Beni bilen bilir…”

Gelelim Güneş tutulmasına, aslında haftaya damgasını vuran etkiden nasiplenmemen mümkün değil. 12. evini etki altına alacak olan bu gökyüzü olayı yeniden karar alman gereken konuları tetikleyecektir. Bağımlılıklarına bu dönem dikkat etmelisin tutku ile bağlandığın ilişkin ya da kariyerin konusunda yol ayrımına gidebilirsin. Olaylara objektif bakman gerekecek. Yine bu günlerde meditasyon yapmak alternatif şifa yöntemleri ilgini çekecektir.. Etrafında ise yeni insanlardan ziyade geçmişten bu yana beraber olduğun, ya da bire bir arkadaşlık ilişkisine sahip olduğun insanları görmeyi tercih edebilirsin.  Hafta sonundan özel ihtiyaçların ve zevklerine meyillimin artabilir.

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; senin için aile ve bağlar her zaman çok önemli her ne kadar bugünlerde onlara dair şikâyetlerin artmış olsa da. ..Eylül ayının ilk günlerinden itibaren yine aile ile ilgili özellikle ailedeki kadınlar ve gençlerle ilgili seni şaşırtacak bilgiler ve konuşmalar gerçekleşebilir.

Gökyüzündeki kalabalık senin de sabrını taşıracağa benziyor!

Oldukça kalabalık gündeme sahip bir haftaya giriş yapıyoruz. Merkür ile Venüs harekete geçerek haftanın ilk günü anlaşman ya da uzlaşman gereken konuları sana hatırlatıyor. Böylelikle özel ilişkilerini belki de kariyerine dâhil etmemen sonucu çıkabilir. Tolerans göstermekte zorlanacağın olaylarla karşılaşman mümkün... Hafta ortasına doğru insanlarla olan iletişiminde zorlanabilirsin. Günlük sorumluluklarının, ufak tefek işlerinin üstesinden kolaylıkla gelebilirsin.

Aile meseleler…

1 Eylülde meydana gelen Güneş tutulması uzun zamandır gergin olan aile ilişkilerini yeniden gündeme getirebilir. Ağustos ayından bu yana süregelen problemler yeniden konuşulurken, ufak tartışmaların büyük kavgalara dönüşmesi an meselesi. Özellikle ailendeki kadın figürlerle yaşadığın fikir çatışmaları çoğalabilir. Evine yönelik ise lüks harcamalarda bulunabilirsin… Geçtiğimiz ay zaten çok fazla bütçenin dışına çıktın. Şimdi biraz daha hesaplı davranmanın sırası değil mi sence de?  Sadece ihtiyaçlarına odaklanman senin için daha karlı olur. Sence geçmişin savaşını bugün vermenin kime ne yararı var? Bu duyguların sana bu hafta hiç faydası olmayacaktır.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; kavramların kafanda yer değiştirmeye başladığı bu günlerde çevrenin seni eleştirmesini neden yadırgıyorsun? Değişimin, herkesin hayatının bir parçası olduğunu yaşamından çıkıp gidenler sana öğretmiş olmalı…

 Karşılaştığın sorunlara karşı gözlemci kalmaya devam et!

Eylül ayının son günlerinde gökyüzünde meydana gelen Merkür-Venüs birlikteliği geçen haftadan beri devam eden belirsizliklere bir serinlik katacaktır. Eğer iş görüşmesinin sonucunu merak ediyorsanız bu günlerde telefon alabilirsin. Ya da tahminin ötesinde bambaşka birilerine ilgi duymak, aslında yurtdışında eğitim fırsatını düşünmek gibi fırsatlar gelişebilir.  Salı günü ise adaptasyon problemi yaşayabilirsin. Çevrendekilerle iletişiminde zorluk yaşayabilirsin. Aile hayatını, çocukların düzeni ve sana fikirsel olarak uymaları önemli olacak.

Plan-program yapma haftasında hiç değiliz!

Her ne kadar hafta sonu yaklaşırken tatilin tadını çıkarmak için daha programlı hareket etmeye özen göstersek te, gökyüzü bu hafta pek izin vereceğe benzemiyor. 1 Eylülde gökyüzünde belki de bu ayın en önemli olayı gerçekleşiyor. Güneş tutulması duygularını asi, huzurunu ise arayışta bırakabilir. Organize olmak ve ekip yaratmak konusunda ise başarılar elde edebilirsin. Toplumsal duyarlılığın yüksek olacaktır. Son dakika çıkan işler yüzünden planların suya düşebilir. Program yapmaktan ziyade hızlı ve pratik bir şekilde işlerini nasıl tamamlayacağına odaklanmanı tavsiye ederim. Gergin bir ruh hali içerisinde olabilirsin. Ama sende kendine bu yoğunluğun ardından güzel bir jest yapabilir; küçük bir hafta sonu kaçamağıyla kendini motive edebilirsin. Yeni insanlara bir şans tanımalısın…

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi;  her şey çok farklı olacak. Önceliklerinden sınanmayalı ne kadar olmuştu? Ve sen buna karşı ne kadar savunma geliştirebildin bu zamana kadar? Önümüzdeki günlerde bu soruların cevabı anahtarın olacaktır.

Çalışma ortamında öfkene hâkim olmalısın!

Yılın en kritik ayına adım atmana çok az kaldı!  Yepyeni bir döngüye girdiğimizi henüz ayın ilk günlerinde hissedebiliyorsun. Gökyüzünün bizi açı yağmuruna tuttuğu bir haftadan geçerken Pazartesi günü Ayın konumu Aslan burcunda hareket etmeye başlıyor.  Güçlü referanslar alan bir günde olduğumuzu işaret ediyor. Çalışma ortamında öfkene hâkim olman gerekir. Etrafındaki insanlara ayak uydurmaktan ziyade, “kendi işimi kendim hallederim” dediğin günler aynı zamanda… Fakat ekip çalışması içerisinde olan bir Oğlak burcuysan bu tavrın tepki çekebilir, dikkat etmelisin… İletişimde kopukluklar özel hayatına etki yaratıyor ve sevgilinin öncelikleri senin sabrını zorluyor.

Kafan dağılabilir, unutkanlık yaşayabilirsin.

1 Eylül’den itibaren haftaya çok güçlü ve ay sonuna kadar etkisini koruyacak keskin transitler hâkim olmaya başlıyor.  Güneş tutulması ile damgasını vuruyor Perşembe gününe.  Bütünlüğü olan bir ay! 9. evini etki altında bırakırken seyahat etmek, ani gelişmeler ve şehir değiştirmek gibi projeler oluşabilir. Aynı zamanda eğitim gören bir Oğlak burcuysan seçeneklerin konusunda ikilimde kalıyorsun. Sen karar verici isen, vicdan hesabı yaparak aile meselelerine yol bulmak istiyorsun. Bu günlerde, en azından evden ve iş yerinden çıkarken, her şeyi 2 kez kontrol etmeni tavsiye ederim. Dalgınlığın küçük ev kazalarına neden olabilir.

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi;  ne istediğine karar verecek ve aynı zamanda devamlı açıklama yapma durumunu da geride bırakacaksın. Yani yanlış anlaşılmaya dair hassasiyetin dağılıyor.  Eylül ayının ilk günlerinde “ben ne istiyorum?” ruh haline geri dönecek, kalbindeki kara bulutları da dağıtacaksın.

Gökyüzündeki göstergeler sabrını daha da zorlayacak!

Eylül ayına çok az kalmışken gökyüzünün gündemi zaten bizi yepyeni bir döngüye sürükleyecek. Ay  karşıt burcun Aslanda. Artık tembelliklerini bahane olarak ortaya sunmamalısın.  Neden mi böyle söylüyorum? 6 aydır hayatına yön vermekte zorlandığın konularda gelişmeler olacaktır. Özel işlerinde belirsizlikler, yeni bir kariyer konusunda adım atacağın aşikâr. Farklı fırsatlar önemli kişiler ile tanışmana da vesile oluyor.  Salı günü ruh halini anlatmaya kelimeler yetersiz kalabilir… Ama sana şunu söyleyebilirim bugün yeterince gergin, sabırsız hatta zaman zaman agresif tavırlar sergileyebilirsin. Geçmişten kalan ilişkiler yeniden piyasaya çıkabilir. Sosyal medyadaki akıl tutulmalarına şaşırabilirsin.

Her şeyi, herkesle konuşma…

1 Eylül Perşembe günü Başak burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. İsteklerinle, şartlar arasında ikilemde kalmana sebep olabilir. Bugünlerde kafandan çok şey geçiyor biliyorum. Hatta çoğu zaman “bunları ben mi düşünüyorum” dediğin anlarla da karşılaşıyor olabilirsin. Fakat özellikle bugünlerde kafandakileri dile getirdiğinde sana rest çeken, üstünlük göstermeye çalışan kişilerle karşı karşıya kalabilirsin. Bu yüzden olabildiğince düşüncelerini kendine saklamanı öneririm. Hafta sonunda insanın derdi de dermanı da yine insan olduğunu fark ediyorsun. Eğer geçmişini bir türlü düzenleyemeyen biriyle birlikteysen bu ilişkiyi kalbinden söküp atabilirsin.

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi;  Seni alışıla gelmiş duygulardan uzaklaştırmaya hazırlanan günlere merhaba de! Sonbahar başlarken, gökyüzünün sana rotasını çevirdiği bir aydan geçip gitmek kolay gibi gözükmüyor.  Bir yandan özünü ve geçmişini irdeliyorsun.

Gezegenlerin Neptün ile imtihanı bugünlerde kafanı karıştıran!

Ve Eylül… Yılın ilk günlerinden biri sürekli üstüne basa basa anlattığım günler ve gündem şu an çok yakınında. Çünkü Eylül ayı ile birlikte etkisini göreceğimiz Başak-Balık aksı başlıyor. İlk günlerde Merkür’ün geri hareketini hesaba alacaksanız geçmişte kalan işlerin de bitirilmesi gerektiğini göreceksin. Evinde ve düzeninde önemli kararlar almak için büyüklerine danışabilirsin. Bazı konulardaki unutkanlığın sıkıntılı bir ödeme süreci yaratabilir. Hafta ortasına doğru yapılan toplantılardan ve fikir alışverişlerinden istenilen verim alınamayacağı gibi; sağlığına daha fazla dikkat etmen gereken günler bizi bekliyor.

Kafandaki belirsizlikleri çözmek istiyorsun.

Karşıt burcun Başakta meydana gelen Güneş tutulması huzursuzluk duyduğun konuların üzerine bir perde çekmeni sağlayabilir. Güven ilişkilerini tazelerken aslında ikili konularda şans vermen gereken şeyler de olacak. Nihayetinde uzun zamandır kafan güven konusunda bir hayli huzursuz. Bu konularda sana aradığın fırsatı veriyor. “Sezon bitmeden bende bir tatile çıksam” dediğini duyar gibiyim. Ancak unuttun şey herkese söz vermiş olman.  Yakın arkadaşının düğününe katılmak için son tatil planının tarihlerini değiştirebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder