Facebook Ailesi

Custom Search

8 Ağustos 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 8-14 Ağustos 2016 Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 8 - 14 Ağustos 2016 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu

Haftanın ilk günü Ay karşıt burcun Terazide. İş ve sağlık ile ilgili konulara vurgu yapıyor! Hareketli ve yoğun bir gün olacak. Gün içindeki koşturmalar dengeni bozmaya neden olabilir. Gideceğin toplantılar için zamanında hareket etmende fayda var. Salı günü riskli olan mesleklerde sıkıntılar çıkabilir. Ancak bir yandan hayatının dönüm noktası olarak ta kabul edebilirsin. Kaderini değiştirmene neden olacak haberler ve duyumlar seni heyecanlandırıyor. Belki de umudunu kaybettiğin meslekte ya da kariyer alanında yeni bir şans yaşayabilirsin.   Eğer yeni bir iş kurmak niyetinde isen bu günleri değerlendirebilirsin.  Ancak ortaklıkların pek sana uygun olmayacağını şimdiden söylemeliyim.

Uzun vadeli kararlar gündemde!

Güç kazanırken etrafında konusunda önemli isimler biriktiriyorsun. Eğer bekâr bir Koç isen kendini duygusal anlamda garip hissedebilirsin. Cumartesi günü 13 Ağustos sabahına uyanırken televizyonda duyacağın haberler planlarının değişmesine neden olabilir. Eğer tatilde isen işe dönmek zorunda kalabilirsin. Takip etmen gereken işlerin düzeni değişebilir. Venüs-Satürn birlikteliği alıştığın düzenden değişikliği şart koşabilir.  Aile büyüklerine Pazar günü zaman ayırmak istiyorsun. Birlikte olduğun kişi sorunlarını mı çözüyor yoksa sorunlarına sorun mu katıyor, bunu daha net görebilirsin.

Boğa Burcu

9 Ağustosta meydana gelen Merkür, Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuyor.  Önümüzdeki günlerde sosyal yaşamının renk kazanmasına hazır ol! Bu döngüde arkadaş çevrene yeni insanlar katılırken, çevrendeki insanların desteğiyle birçok meselenin üstesinden de gelebilirsin... Bazı insanların hikâyeleri sana cesaret verecektir. Hayatınla ilgili bugünlerde çok şey sorguluyor olabilirsin. Bu sıralar kimsenin seni sıkmasını istemiyorsun. Eğer bir öğrenci isen gelişmeler ve haberler seni ve aileni mutlu edecek. Uzun zamandır işsiz isen nihayet iş bulduğunu ailenle paylaşıyorsun. Hayaller ve gerçekler birbirine karışabilir…


Hayatının detayı!

Yaptığın yatırımlar ve ortaklıklar konusunda şüphelerin seni artık gün gün rahatsız etmeye başlıyor. Eğer beklediğin bir evrak ya da sözleşme dosyası varsa bugün internet bağlantında sıkıntılar yaşayabilirsin. Eğer yeni biri ile tanıştıysan onla görüşmek için işten erken kaçmayı göz alıyorsun.  Aslında tam hafta sonu tanımına uyan türden iki gün seni bekliyor. Cumartesi bir o kadar hareketli ve yoğun geçerken Pazar gününü nispeten daha sakin ve içe dönük bir şekilde geçirebilirsin. Haftanın son günlerinde burcunun yöneticisi olan Venüs-Neptün oluşumu zihninde enteresan yüzleşmeler yaşatabilir; gün içerisinde aklına hiç olmadık şeyleri getirebilirsin. Bu transitin etkisiyle bilinçaltına dair rüyaların da çoğalabilir, benden söylemesi… Anlık verilen kararlar sonradan pişmanlık yaratabilir, benden söylemesi.


İkizler Burcu

8 Ağustos Pazartesi günü Ay Terazi burcunda yükseliyor. Düşüncelerinin hızlıca dağılacağına işaret ediyor! Eğer yaratıcılıkla ilgili işlerde çalışan bir İkizler burcuysan; detaylar ön plana çıkabilir. Fakat bu döngüde dikkat dağınıklığı etkili olduğundan her şeyin üstünden iki kere geç derim ben. Bugünlerde aynı zamanda teknolojinin oyununa gelebilirsin. Bir dosya hazırlarken aniden elektrikler kesilebilir ya da faturayı unuttuğun için internetin gidebilir.  Hafta ortası biraz karışık… Yarım kalan işlerine odaklanmalısın ama büyük işler için henüz erken olduğunu söylemeliyim.

İnsan, fikirleriyle var olur…

12 Ağustos Cuma günü Ay, Yay burcunda etkisini gösteriyor. Ailendeki insanlarla aranda gün içerisinde yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan tartışmalar meydana gelebilir. Eğer bugün evinde tadilat, onarım ve bakım gibi konularda hizmet almayı planlıyorsan son dakika değişikliklerine ya da çalışma esnasında yaşanabilecek aksiliklere hazır olmalısın. Ayrıca bu hafta sonu gireceğin ortamlarda özgürce ve samimiyetle yapılan fikir tartışmalarına verdiğin önem artacaktır. Sözlerini çok dikkatli seçecek ve başkalarının üzerinde yaratacağı etkilere önem vereceksin. Eğer eğitim, seminer gibi programlara katılmak yerine tatil hazırlığında isen yanına bilgisayarını ve internet bağlantısı aparatını almadan yola çıkma.

Yengeç Burcu

Pazartesi günü hayat karşına çıkaracaklarıyla seni şaşırtabilecek derece… Ay, Terazi burcunda iken yeri geldiğinde kaygılanacaksın yeri geldiğinde hareket etmekten bir an vazgeçmeyeceksin.  Pazartesi sendromunu tam anlamıyla yaşamak istemiyorsan güne sorumluluklarını ele alarak başlaman gerekecek. Yeni bir iş görüşmesi yapabilir ya da ekibine yeni birilerini almak için kolları sıvayabilirsin. Stres yaptığın diğer bir konu ise eşinin iş meselesi olabilir. Uzun zamandır istediği pozisyonda olamaması beklentilerinin karşılanmaması bu günlerde güzel sonuçlara bağlanabilir.

Fark ediliyorsun!

Çarşamba günü Ağustosun 10’u Merkür, Plüton ile 45’lık yapıyor. Bugün aklınızdaki tüm planların aksini yaşaman mümkün. Eğer evli bir Yengeç isen eşinle birlikte yaşam alanlarında beraber hareket edebilir; birlikte yemek yapıp, evdeki bazı işleri beraber halledebilirler. Sahiplenmenin de ön planda olduğu bugünlerde bazı insanların onların istekleri doğrultusunda hareket etmeni beklemesine sert tepkiler verebilirsin. Hafta sonu da çelişkiler fikirsel olarak devam edecek, ailenle, eşinle harcadığın paralar ya da aşırı masraflar yüzünden anlaşamayabilirsiniz. İmalı ve kırıcı bir etki var havada bu da seni içine kapanık yapıyor.  Garantici yaklaşımın çocukların için ideal olanı aramak için olabilir mi? Okul secimi hakkında eşinle birlikte karar vermek için destek arıyorsun.

Aslan Burcu

8 Ağustos Pazartesi Ay Terazi burcunda yükseliyor.  Bu da; beceri, kabiliyet, entelektüel başarı veya sosyal bağlarına işaret ediyor! Bütün bu yeteneklerini iyi kullandığın gibi ideallerin konusunda da özellikle bu ay maddi kaynaklarının tümünü kullanmaktan çekinmeyebilirsin. Eğer iş konusunda atılım yapmak isteyen ya da iş kurmak isteyen bir Aslan burcuysan Salı günü senden desteğini esirgemeyecek gelişmeler, manevi ve maddi değerlerini yüceltecektir. Duygusal huzurun, özellikle bu dönemde kişisel ilişkilerinin gidişatına bağlı ilerleyebilir. Sosyal olarak hareketli olabilirsin ve yeni arkadaşlar edinmen kolay oluyor. Ancak İş bağlantılarında sürekli bir şeylerin ötelenmesi motvasyonunu kırabilir.

Aşkın çekişmesi…

Cumartesi günü ise seni hareketli, kalabalıklara karıştığın bir hafta sonu bekliyor. Fakat bu arkadaş toplantısı farklı gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Aşkı temsil eden gezegen Venüs ile Satürn ilişki kuruyor. Sert diyaloglar, ilişkiler arasında anlaşmazlıklar ve yanlış anlaşılmalara zemin oluşturuyor. Eğer sevgilinden yana şikâyetçi isen çevrenden bu günlerde çok şey duyabilirsin.  Hafta sonu bu sıcak yaz akşamlarında daha çok dışarda olmak isteyebilirsin. Karşılaştığın kişilere bu günlerde dikkat et hem çekememezlik hem de kıskançlıklar söz konusu olabilir. Samimiyetsiz davranan insanları idare etmek zorunda değilsin, unutma…

Başak Burcu

Zekâyı, yaratıcılığı temsil eden Merkür, Kuzey Ay Düğümü ile kavuşuyor. Etrafındaki insanları sorgulamaya başlarken açıkçası çevreni göz hapsine alacağını gösteriyor. Ayın 9’una dikkat çekmek istiyorum; İmkânsız görünen işler ve anlaşmalar bu süreçte hız alabilir. Eğer eşin, çocuğun, kardeşin uzun süredir işsiz ise sonuç harika olacak. Psikolojiler bu günlerde olduğundan daha hassas sevdiklerini koruma duygusu kaygılarını tetikleyebilir. Eğer sektör değiştirmek istiyorsan işi gücü bir anda bırakıp, kendi başına yol almanın yöntemlerini geliştirmek isteyebilirsin.  “Çek bir sünger geçmişe gitsin” demene neden olan eski ilişkin, yeniden sosyal medya’da seni takip etmeye başlamış olabilir. Bu dönem geri dönüşler sadece yüzleşme şeklinde olabilir.

Azmin sonu başarıdır…

Hafta içi yaşadığın olayların iz düşümü hala devam ediyor. 13 Ağustosta meydana gelen Venüs, Satürn iletişimi öfke duyduğun olaylara karşı kalbini tahmin ettiğin kadar yumuşatmıyor. Eğer toparlaman gereken bir ilişkin varsa araya giren insanlarda olabilir aman dikkat onlarla sert konuşmalar gerçekleşebilir. Gündem bu kadar sıcakken insanların bencil yaklaşımları, para harcamaları ve lükslerine düşkünlüğü sana son derece anlamsız geliyor.  Önümüzdeki günlerde yaptığın tüm iş ve atılımlardan dolayı saygı görebilirsin ve eminim ki çok hoşuna gidecektir karşılaşacağın durumlar. Özellikle bu döngüde; iş ortamını aile ortamı gibi görebilir ve iş arkadaşlarınla duygusal bağlar kurabilirsin… Pazar günü özellikle eklem bölgende' ayak kısmında meydana gelebilecek hassasiyetlere karşı dikkatli olmalısın.

Terazi Burcu

8 Ağustos Pazartesi günü Ay burcunda yükseliyor. Düzen kurmaktan yana olman gönlün bu günlerde oldukça planlı ve programlı ancak duyacağın şeyler gün içinde planladığın çalışmaları sekteye uğratabilir. Günün büyük bir kısmını yolda ya da trafikte geçirebilirsin. Bir yerlere yetişmek, kendinden emin olmak, kıyafetlerinde ya da görünüşünden memnun olmak gibi konularda çelişkiler yaşayabilirsin.  Teknoloji ile bugünlerde başın haliyle sıkıntı da ... Yeni aldığın diz üstü bilgisayarın bile arıza yapabilir. Birde sakarlıklara dikkat elinden telefonu bile suya düşürebilirsin.  Hiçbir şeyden kolay vazgeçme… Yeniden denemelisin, geçmişte kalan projeler yeniden hareketlenebilir.

Gösterişin tatlı ışıltısı…

Hafta ortasında gökyüzünde Merkür, Plüton ilişkisi var. Hayatında son günlerinde sana sıkıntı veren şartları yeniden şekillendirme fırsatı yakalarken, sosyal çevrenin de renklendiği bir süreç seni bekliyor. Çocuk sahibi Terazi burçları onlara karşı daha esnek bir tavır sergilerken, onlarla ilişkilerinde farklı tecrübelere zemin hazırlayabilir. Eğer acele davranmaz isen aileden destek alarak ev değiştirme ya da semtten taşınmak gibi konular gündeme gelebilir.  Hafta sonu ele aldığın konulara abartı getirebilirsin ancak bunun bazen sana faydası oluyor. Eğer sanatın bir dalında profesyonel ya da öğrenci isen başarılı işler çıkartabilirsin. Dışarıdan sana bakan bazı insanlar,  tavırlarını yapmacıkla suçlasa da sen kendini mutlu eden işlerden, hareketlerden vazgeçmeyeceksin.

Akrep Burcu

9 Ağustos, Salı günü kontrol dışı gelişmeler olabilir. Sen gel hesabındaki parayı şimdilik har vurup harman savurma! Bir önceki güne benzemeyen bir döngüde seyir ederken gök kubbe, Merkür ile Kuzey Ay Düğümlerinin kavuşuma dikkat çekiyor. Etrafındaki olan bitene duyarsız kalamıyorsun. Enerjini daha çok gündemi takip etmek ve işine konsantrasyon göstererek geçirmek istiyorsun. Sadece endişe yaşayanın sen olmadığını bilmelisin. Eğer düzeninden şüphen varsa büyük risklere girme sadece imkânların doğrultusunda görüşmeler yapman mantıklı olur. Eğer çocuk sahibi isen tatilin bu güzel günlerinde başarılarını taçlandıracak sevindirici haberler alabilirsin. Sporda, yeteneklerinde kendilerini gösterebilecek, birlikte zaman geçirecek zamanları değerlendirmek istiyorsun.

Sevdiklerine uyum sağla…

Perşembe günü ayın 11’i, Ay boşlukta seyir ederken duygusal olarak belirsizliklerin artabilir. Bu döngüde aile içerisinde ön planda olma isteğin artarken, kendi isteklerini yaptırmak adına söz söylemekten kaçınmayabilirsin. Ailendeki kadın figürlerle yaşadığın fikir çatışmaları çoğalabilir. Bu hafta sonu ufak tartışmaların alevli kavgalara dönüşmesi an meselesi anlayacağın... Tabii bir yandan da, gökyüzünün abartılı gündemi seni zaman zaman gerçeklikten uzaklaştırabilir. Hayatında sana eşlik eden insanlara belli engeller koymaktan vazgeçmelisin. Eğer sevgilin varsa onu yakından takip etmek, sosyal medya’da sıkı takipte olman gerilimli diyaloglara vesile olabilir.  Esas problemin gelecek kaygısı ise anlamsız konulara takılmadan çözüm odaklı olmanı tavsiye ederim.

Yay Burcu

Kalabalık gündeme sahip bir hafta… 9 Ağustos Salı Merkür, Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapıyor.  Bolluğu şansı ve parayı bir anda yakalayan insanların hikâyelerine tanıklık edebilirsin. Bugün her ne yapıyorsan yap yaşamdan ders çıkartacağın kesin!. Bu da; düşüncelerinin hızlıca değişeceğini bir yandan başarılar elde edebilmen için güzel fırsatlar yakalayabileceğini gösteriyor.  Eğer yaratımcı işlerde çalışan bir Yay burcuysan; detaylar ön plana çıkabilir. Son dakika değişikliklerine karşı tedbirli olmalısın. Organizasyonlar iptal olabilir, uçak biletleri başka tarihlere ertelenmek durumunda kalabilir.

İniş çıkışlara çok kapılma…

Perşembe günü Merkür’ün Plüton ile yaptığı 45’lık açı, teknik detaylara kafa yormak adına hiç sağlıklı bir günde olmadığını işaret ediyor. Bugün sende çalışma ortamında etkin bir tutum sergilemekte zorlanabilirsin. Fakat bir Yay burcu olarak yine de bu durumun üstesinden gelip, diğerlerinin arasından sıyrılabileceğine şüphen olmasın! Ailendeki insanlarla aranda bu günlerde yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan tartışmalar meydana gelebilir, dikkat et derim.  Bugünlerde yoktan var edebilirsin. Hatta sağlıklı yaşam konulu her şey ilgini çekiyor.  Eğer yazma yeteneği olan bir Yay burcuysan; becerilerin daha da parlayabilir.

Oğlak Burcu

Bir sonuca vardırmak adına sorumluluğunu aldığın ne varsa hakkını verdiğin bir hafta seni bekliyor. Ay Terazi burcunda haftanın ilk günü hareket ederken, gün içerisinde üstlendiğin her işte başarılı bir performans sergileyebileceğini vurguluyor. Özellikle yaşam alanın içerisinde yapmayı planladığın ne varsa; yeni bir yemek tarifini uygulamak, evdeki ufak tefek tamir edilmeyi bekleyen eşyaları onarmak, eski mobilyaları değerlendirmek gibi işlerde beklediğin sonucu alabilirsin.

Kırmadan eleştiri yapabilir misin?

Salı günü, Merkür ile Kuzey Ay Düğümü ile kurduğu ilişkide sorgulayıcı tarafını ortaya çıkartırken,  bir yandan toplumda değişen yargıları dikkate almaya başlıyorsun. Eğer kaygılarını yönetebilirsen ailene evlenmek için teklif aldığını söyleyebilirsin. Kimsenin canını ne sıkmak nede sıkılmak isliyorsun. Bugünlerde konuştukların bir gün delil gibi kullanılabilir. Sen gel, ne konuştuğuna dikkat et olur mu! Eğer bir organizasyon firmasında çalışıyorsan bu günlerde çok iyi anlaşmalar yapabilirsin. Becerilerin bu düzeyde artıyor. Eğer beraberliği olan bir Oğlak burcuysan sevgilinin her söylediğine takılmaman gerekir. Hafta sonu birlikte zaman geçirmek için dört gözle beklediğin eşin ya da sevgilin kendi başına yaptığı programlar seni öfkelendirebilir. Ama sen yine de kıskançlık yapma.

Kova Burcu

8 Ağustos günü motivasyonu kuvvetlendirecek güzel gelişmelere hazırlanıyorsun. Ay Terazi burcunda ve sen yeni sevgilin için tüm gün hazırlık yapabilirsin. Eğer ilk buluşma ise ne giyeceğin ya da nasıl hareket edeceğin hep konu olacak. Hayata daha pozitif bakacağın bir haftadasın. Geçmişten gelen ilişkiler ve ek işler bütçeni toparlamana neden olur. Bir arkadaşından eğer borç almak üzere isen şimdilik bu tür faaliyetlere girmeden önce düşün derim. Kendi yağınla kavrulmak sana kendini daha iyi hissettirebilir.

 Hayatının sınırları mı karakterinin sınırları mı?

Eğer önemli kararlar aşamasında olan bir Kova burcuysan haftanın ortasına doğru net olacağından şüphen olmasın! 10 Ağustosta meydana gelen Merkür, Plüton 45’lığı gündemde algılanması zor gelişmeler olabileceğini işaret ediyor. Senin gibi toplumsal duyarlılığı yüksek olan biri haberlerden ve gelişmelerden uzak durmuyor. Eğer basın-yayın, medya kuruluşlarında çalışan bir Kova burcuysan, iddialı bir gündeme hazırlık olmalısın. İş deneyimlerini paylaşmak için uygun platformlara ulaşabilirsin. Cumartesi gününü geçmişte rahatsızlık duyduğun konular üzerinden geçirebilirsin. Eski bir dost, eş hatta üvey kardeşler zorlayan diyaloglara işaret ediyor.  Sular bir gün öncesine göre duruluyor gibi. Yaratıcı yönün sayesinde sanat dolu bir gün geçirebilirsin.

Balık Burcu

8 Ağustos, Pazartesi günü İdealist kişiliğin öne çıkarken bir yandan da azmin sayesinde hayallerini gerçekleştirmen kolaylaşıyor.  Ay Terazi burcunda ayrıca bu döngüde aile ve ikili ilişkiler konusunda da yıldızın parlıyor. Aile ve yakın akrabalarla ortak iş yapan bir Balık burcuysan; sözünün daha çok dinleneceği ve itimat edileceği günler seni bekliyor! Bu nedenle; daha rahat hareket edebilir hem aileni hem de kendini daha yukarıya taşıyacak hamlelerde bulunabilirsin. Perşembe günü ise kafanın içindeki düşüncelerden, etrafında olan bitene takip etmekte zorlanacağın bir gün olabilir. Yine de başarılarını duyacağın yakınlarından gelen haberler seni mutlu ediyor.

Zaman herkesi değiştirmiyor…

Eline bazı fırsatlarda geçecektir. Hayal bile edemediğin bazı konular da iş fırsatı yakalayabilir. Ortaklıkların konusundaki endişelerini bir çırpıda paylaşacağın durumlar gelişebilir. Eğer sektör değişikliğinden çekiniyorsan gökyüzü bu döngüde cesareti ve bireyselliği destekliyor. Sende şansını deneyebilirsin. Mutsuz olduğun bir ilişkiyi devam ettirmemek gibi konular gündeme gelebilir. Israrcı tutumla karşılaşabilirsin ancak evdeki gündem bir anda başka bir kutlamanın hevesi ile değişebilir.  14 Ağustosta ise Venüs yönetici gezegenin Neptün ile iletişim halinde oluyor. Eğer gönül meselelerindeki hayalci yaklaşımı bırakırsan yeni başlangıçlar için fırsatların gelişebilir. İkili ilişkilerde cesur hamlelerde bulunabilirsin.

Diğer Yazılar;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder