Facebook Ailesi

Custom Search

12 Eylül 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 12-18 Eylül 2016 Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 12 - 18 Eylül 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Bu haftanın gündemi; hayatında somut değişimler yapacağın günlere hazır mısın? Tamamen kendi kararlarını ve gözlemlerini dinliyorsun. Kolay değil, güçlü bir dönüşüm süreci içerisindesin. Adımlarını sağlam atma isteğin, bu süreçten yara almadan kurtulmana yardımcı olabilir.

Ayrıntılar önemlidir, unutma!

Haftaya yönetici gezegenin Mars ile Merkür’ün anlaşması zor etkisi ile başlıyoruz. Bu sert açı iletişim yönünü güçlendirecek. Merkür’ün güçlü iletişimi ile Marsın savaşçı karakteri dik sözler ve örtülmesi gereken hatalar yüzünden yüzleşmelere işaret ediyor. Tatlı dil hangi yılanı deliğinden çıkartmaz ki? Eski küskünler yeniden bir araya gelebilir. Herkes kendi paçasını kurtarma derdinde iken nezaketten uzak hareketler ortaya çıkabilir. Birde bayram havasındayız. Eğer tatilde isen buradaki ilişkilere de dikkat etmen gerekir. Eşin ve ailenin arasında kalabilirsin.

Kendinle birlikte, sorumluluğun artıyor.

Cuma günü yılın son ve en kuvvetli etkilerinden birine şahit oluyoruz. 16 Eylül’de Balık burcunda tutulma gerçekleşiyor. Özellikle yakın çevrenle olan ilişkilerinde etkisini gösterecek. Bu ilişkilerinde ciddi, hatta zaman zaman otoriter tavırlar sergileyeceksin. Varsa küçük kardeşlerin ya da ailendeki diğer senden küçük kişiler ile ilgili sorumluluklar alabilirsin. Bu günlerde seni etkileyen her olay kaygılarını büyütmene neden oluyor. Uzaklardan gelen bir haber veya öğreneceğin bir gerçek iradeni yükseltecek.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi; kaostan düzen doğar! Eylül ayının sana mesajı, özetle bu şekilde. Derinlemesine bir sonbahar temizliğine girişiyorsun demek yanlış olmaz. Özellikle iş hayatın, günlük yaşamın ve sağlığını ilgilendiren konularda ciddi düzenlemelere gidebilir, çözüme kavuşturmanı gerektiren sorunlarla uğraşabilirsin.

Her şey yoluna girmeye başlıyor…


12 Eylülde Merkür, Mars açısı ile karşı karşıya kalıyor. Bayramın ilk günü olmasına rağmen tembellik ve stresli hallerin çevrendeki insanlara da yansıyor. Gündemden kopuk olmaman insanların bir ağızdan konuşması vs her şey sana batıyor olabilir. Arkadaşların arasında alınganlık ve sözlerin başka yöne çekilmesi anlaşmazlıklara neden olabilir. Ailene karşı normalden daha fazla korumacı olabilirsin. Salı günü Ayın konumu Kova’da daha akıllıcı kararlar almak adına düşüncelerine saygı duyduğun insanlardan fikir almak istiyorsun. Özellikle eğitim, düzen kurmak ve başka bir işe başvurmak gibi konularda arayışların devam edecek.

Net ve sonuç odaklı günler kapıda…

Cuma günü gerçekleşecek Ay tutulması nerdeyse yılın sonuna kadar etkisini adım adım görmene neden oluyor. Merakın ve değişkenliğin sembolü bir gezegen olan Merkür’ün geri hareketi sabit öz burcuna etkisi ile seni değişime kapalı yapabilir.  Riskler almamak adına çevrendekilere gerçeği farklı bir biçimde sunabilir, bu davranışını örtbas etmek için de abartılı, kaprisli davranışlarda bulunabilirsin. Ayrıca eğer işinden yeni ayrılmışsan ya da bir iş ortaklığını bitirmişsen hakkını aramak için hukuksal yollara başvurmak zorunda kalabilirsin. Borçlar, alacaklar gibi maddi detaylarla uğraşacağın önümüzdeki günlerde hesaplamalarını yaparken dikkatli olmanı öneriyorum. Ayrıca bu günlerde dost bildiğin, güvendiğin insanlar tarafından hayal kırıklığına uğrayabilirsin.

İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi; ani gelişmelerin ayı Eylül bu haftadan itibaren artık hızlı değişecek bir gündeme işaret ediyor. Kendine karşı daha objektif yaklaşırken, doğruyu ve yanlışı ayırt etmek konusunda daha adil hareket edebilirsin. Her bir olay, kendine daha çok dönmene sebep olurken Eylül ayını gözlemci kalarak devam edebilirsin.

Kendine alternatif planlara hazırlamalısın…

Yeni bir haftaya girerken, 12 Eylül sabahı bayram için uyanıyoruz. İlginç günlerden geçtiğimiz kesin ve bugün de bu tatlı havayı estirip gürletecek bir gökyüzü hâkim… Nasıl mı? Yönetici gezegenin Merkür hem Mars ile hem de bir gün sonra Güneş ile etkileşim halinde. Üstelik geri hareketine devam ediyor. Bu günlerde boş boş konuşan kimseye tahammülün yok. Arzu ettiğin şeyler nerdeyse kafanda imkânsızlaşmaya başladı. Sen birine hayransın birine de sana tamamen çıkmazda kaldığın ilişkiler yaşayabilirsin. Bir ilişkisi olan bir İkizler isen, eşinin yaptığın anlaşmalara veya verilmiş sözlere fazla güvenmemeni, her ihtimale karşı kenarda ikinci bir yedek plan bulundurmanı öneririm.

İki kere düşün…

Cuma günü yaşanacak Ay tutulması, dünya gündemine bile dudak uçuklatabilir. Özellikle iletişim alanında aktif biri olarak yanlış anlaşılmalara, tartışmalara ve kırgınlıklara uygun bir ortam hazırlıyor. Bu yüzden karşındakini kırabilecek fevri hareketlerden kaçınmanı, iki kez düşünmeni öneririm. Belki de her şey bir yanlış anlaşılmadan ibarettir! Sonradan pişman olacağın hareketlerde bulunmamak için ince düşünmelisin. Ayrıca bu günlerde çevrendeki herkesi sorgulayacak, kimseye gözü kapalı güvenemeyeceksin. Ancak uzun süreli bir ilişki içindeysen aksine partnerinle özel zamanlar geçireceğin, ilişkinizin güçleneceği günler seni bekliyor. Fakat yeni bir ilişkin varsa dikkatli olmanı, çok hızlı ilerlememeni öneririm.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; dönüşümün oldukça güçlü bir şekilde yaşanacağı bir süreçten geçerken, etrafında da bir şeylerin yenilendiğine tanıklık edebilirsin. Tamam, istikrarı seven karakterine çok karşıt durumlar oluşacak. Ve bu oluşan durumlar karşısında da büyük tepkiler vereceksin.

Gözünden hiçbir şey kaçmıyor…

Haftaya Merkür, Mars iletişimi ile başlıyorsun. Aynı zamanda bayram haftasındasın ve planların arasında bu sene görmediğin yerlere gitmek ya da aile toprağı olan yerlere ziyaret olabilir. Hem ticaret hem de ziyaret diyebiliriz aslında bu duruma.  Salı günü ile birlikte Güneşin konumu iletişime yönelik sivri çıkışlar yapmanı sağlıyor.  Ortak arkadaşlar,  eşinden dolayı senden gizli işler çevirdiğini fark edebilirsin. Bunun oldukça sinir bozucu bir durum olduğunu biliyorum, ancak sana önerim bu konu hakkında gereksiz tartışmalara girmemen yönünde olacak. Ailende annen, büyükannen ya da teyze, hala gibi senden büyük bir kadın bir sağlık sorunu yaşayabilir. Ailene destek vermek için yanlarında olmalısın.

Gökyüzünden sana mesaj var!

Gökyüzünün oldukça hareketli olduğu Eylül ayının en önemli olaylarından biri bu hafta meydana gelen Ay tutulması, 16 Eylülde kendini gösteriyor. Tüm yeteneklerin ve başarının ön planda olacağı bu dönemde önemli konumlardaki insanlar tarafından keşfedilebilir, uzun zamandır hayalini kurduğun terfi haberini erkenden alabilirsin! Sana tek uyarım üzerine gereğinden fazla sorumluluk almaman. Seni ilgilendirmeyen işler için de enerji ve zaman harcıyor ve kendini yoruyorsun. Unutma ki her şeye koşabilmen, tek başına dünyayı kurtarabilmen mümkün değil! Kendine nefes almak için biraz zaman tanı.

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi; stresli günlerdesin ve haklısın. Bir yandan düzenini korumaya çalışırken etrafındaki insanların hayatına olan müdahaleleri de canını iyice sıkıyor olmalı. Hayatında var olan insanların ve olayların bir şekilde sadece yük olup, huzurunu kaçırdığını düşünecek kadar kötümser davranıyor olabilirsin.

Haftaya kıpır kıpır bir başlangıç yapıyorsun…

Haftaya sert bir açı ile başlıyoruz. Oysa bugün bayram ve neşe dolmalı yürekler! Ancak Merkür buna pek izin vermiyor gibi. Hem Mars’la hem de ardından Güneş ile etkileşimde. Aslında hissiyat olarak yüksek enerji ile haftanın ilk günleri yüreğini yerinden kaldıracak tepkiler yaşıyorsun. Rest çekmek bu günlerde moda ise sende buna uyarak çevrende seni anlamaya çalışmayan ne kadar insan varsa sözünü sakınmıyorsun. Radikal çıkışların söz konusu; bir yurtdışı seyahatine çıkmak, evinin dekorunu değiştirmek, hatta yeni bir eve taşınmak bile isteyebilirsin! Eğer uzun süreli bir ilişki içindeysen bu günlerde durumu masaya yatırabilirsin.

Yelkenlerini hemen indirme!

Cuma 16 Eylülde Ay tutulması gerçekleşiyor. Beklenmedik, hevesini kıran gelişmelerin yaşanması oldukça olası. Bu yüzden bu süreçte geleceğe yönelik planlar yapmamanı öneriyorum. Özellikle seyahat planların varsa bunları ertelemeli, iadesi olmayan biletler almamalısın. Seyahate beraber gideceğin kişi ile aranda hiç beklenmedik bir tatsızlık yaşanabilir ve bu da iple çektiğin planların için tüm hevesinin kırılmasına neden olabilir. En büyük etkisini iletişim alanında gösterdiğinden yaşanacak bu tatsızlıklar yanlış sözlerin havada uçuşmasına neden oluyor. Aynı zamanda ilgilendiğin kişiye karşı duyguların derin ve sessiz iken ağzından çıkan sözler bir oradan diğer uça laf olacak gibi…

Başak Burcu

Bu haftanın ruh hali; duygusal meselelerin gündemine oturduğu günlerdesin. Hızlı zamanlardan geçiyoruz. Etrafında olan biten olaylar ve fikirlerin bugünlerde bir bütün halindeyken, senin de var olan ilişkinde iniş çıkışlar yaşıyor olmanı kaçınılmaz kılıyor. Bu süreçte hayatına girip çıkıp kafanı karıştırabilecek insanların artabileceğini söyleyebilirim.

İnsanlara olan inancın sarsılıyor…

Haftanın ilk gününden itibaren Merkür ile Mars etkisine giriyoruz ve etrafındaki insanların iyi niyetlerini sorgulamaya başlıyorsun. İnsanlara güvenini kaybettiğin bu dönemde kimseye kolay kolay inanmıyor, somut veriler görmek istiyorsun. Bu sorgulama döneminde sana zarar veren insanları fark etmen daha kolay olacak. Bu insanları hayatından çıkarman ve geleceğe odaklanman için harika bir fırsat! Bu hafta ayrıca Güneşin konumunda olan burcun Merkür ile kavuşum yapıyor. Bayramda olduğumuza göre sen insanları birleştirmek, onları bir araya getirmek ve yardımlaşmak gibi konularda öne çıkmaya devam ediyorsun.

Ruhundaki dalgalanmalar!

Cuma günü 16 Eylül karşıt burcun Balıkta Ay tutulması gerçekleşiyor.  İç dünyandaki dengeleri sarsıyor ve duygularını karmaşıklaştırıyor. Sık sık duygu değişimleri deneyimleyeceğin bu dönemde uykusuzluk problemleri yaşayabilir, kimseyle iletişim kurmak istemeyebilirsin. Ayrıca beklenmedik, şaşırtıcı haberler alman da olası. Alacağın bu haberlerin miras, ortaklık gibi finansal konularda olması muhtemel… Aynı zamanda aşk ve sevgi kavramını kendine sık sık soruyorsun. Senin için hangisi doğru hangisi doğal ve olması gerekli bilmiyorsun. Eğer eksik giden şeyler varsa ilişkinde araya giren kişilerden bu saatten sonra haz etmediğini gösteriyorsun.

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; üstüne yüklenen o kadar sorumluluğun hakkından gelmene rağmen, etrafında hala memnuniyetsiz insanların olmasına çok kızıyorsun. İçinde bulunduğumuz günlerde gökyüzü, hayatında meydana gelen olaylara karşı seni daha duyarlı ve hırslı bir hale getiriyor.

Zor ikna oluyorsun!

Haftanın ilk günü etrafta nefis bayram çayı havası var. Güzel bir kahvaltıdan sonra güne enerjik başlamak kim istemez ki ancak iletişim gezegeni Merkür ile Marsın ters düşmesi, beklenen ılıman havayı dağıtıyor. Ve aile bireyleri, çevre faktörleri önemli bir girdap haline geliyor. Üstelik annen, eşin ve ailesi arasında kalabilirsin. Egoları yüzünden birbirleri ile ters düşen arkadaş ilişkilerinden yorulduysan bu ortama girmemek için uzakta durmayı tercih edebilirsin. Öte yandan geçmişten bu yana süregelen projelerin varsa, bunlarla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir.

“Güvendiğim dağlara kar yağdı!”

Ve geldik haftanın kilit gündemine! Cuma gününden itibaren su grubu Balık burcunda Ay tutulması başlıyor. Önümüzdeki günlerde iletişimde seni aksaklıkların beklediğine işaret ediyor. Önümüzdeki aya kadar borçlar veya alacak mevzuları ortaya çıkabilir. Maddi konuların yanı sıra değişim kaçınılmaz oluyor; iş, ev ortamı gibi konularda senden beklenmeyecek özverilerde bulunabilirsin. Kırk yıllık emektar eşyalarını paylaşmaktan tut, rafta duran kitaplarını bile yeni öğrenci olacak üniversiteli ile paylaşıyorsun. Özellikle uzun süredir birlikteliği olan bir Terazi burcuysan sevgiline karşı daha yargılayıcı ve genel anlamda umursamaz bir tavırda yaklaşabilirsin. Kendi önceliklerine ve anlık düşüncelerine göre hareket etmezsen, belki de bu zamana kadar uğruna çok emek verdiğin ilişkilerin ve düzeninin bir çırpıda yıkılmasına engel olabilirsin.

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; yeniliklerle birlikte bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı fikri, senin de değişime direnmenin başlıca sebeplerinden biri oluyor. Özellikle geride bıraktığın insanların hayatına girip, var olan ilişkilerini etkilemesi son günlerde kafanı karıştırıyor gibi…

Haftanın ilk gününde gergin bir ruh hali hâkim!

2016’in ikinci kutsal bayramına gelmiş bulunuyoruz. Yürekleri bir araya getiren geleneksel yapımıza uygun bu günlerde, gökyüzü kendi halinde çok da ılıman bir atmosferde değil. Haftanın ilk günü yönetici gezegenin Mars ile Merkür’ün birleşiminden her ne kadar tatilde de olsan kariyerle alakalı sorumlulukların seni beklediğini gösteriyor. İş yükün ağır bir Akrep isen planlanan aile ziyareti ve son deniz tatili hevesleri birkaç gün için plan dışında kalabilir. Sağlıklı iletişim kurmanın zorlaştığına tanıklık edebilirsin. Ayrıca ikili ilişkilerin ön plana çıktığı bugünlerde sevgilinle ya da yakın bir dostunla yapmayı planladığın önemli konuşmaları başka bir güne ertele derim!

Ay tutulması kapıda!

Bu haftanın bir diğer önemli gökyüzü olayı, şüphesiz Ay tutulması. 16 Eylülde Balık burcunda meydana gelecek ve Merkür’ün geri hareketinden ekstra etkileneceğini iletmek isterim. El attığı her şeyi yavaşlatması ile bilinen geri hareket, bu dönemde özellikle özel ve iş ilişkilerinde etkili olacak ve bu ilişkilerinde beklediğin gelişmeleri göremeyeceksin. Bu yüzden duygusal boyutun ve endişelerin artabilir. Dürüstlük ararken sen kendin ile yüzleşmek durumunda kalabilirsin. “Ben ne kadar dürüst olabiliyorum?” sorusu bu günlerde sık sık karşılaştığın bir konu olacak. Hal böyle iken ilişkilerinde daha ödün vermez, idealist bir tavır takınacaksın.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; güvensizlik duygusuyla hareket etmek istemiyorsun. Bu yüzden hayatında meydana gelen olayların dışında kalmamak adına bir şeylerden kolaylıkla vazgeçmeye her an hazırsın. İnsanların hayatlarından, anlattıklarından beslenen birisin. Ama bugünlerde sert gerçeklerin peşinden gitmekte istiyorsun.

Eylül’e ruhunu veren mevsim mi?

Haftanın ilk günü bugün bayram sabahı ile uyanıyoruz. Birlik beraberliğe çok ihtiyacımız olduğu bu günlerde yapıcı etkilere ihtiyacımız var. Pazartesi güne Merkür, Mars birbirine sert düşerek iletişimde dik kafalı ve anlaşılması zor bir üslup takınmana neden oluyor. Belki de gecen haftanın stresinden kaynaklı diyerek geçip gidemiyorsun ama işi eve taşıman üstelik böyle bir günde ailenle de gerilmene neden oluyor. Tek konu iş ve kariyer olsun istemiyorsan, planladığın her şeyi yapmayı ve dinlenmeni öneririm. Aynı zamanda Çarşamba gününden itibaren sağlık ve pratik yaşam konusunda kendine yeni bir düzen geliştirmek için elinden geleni yapmaya kararlısın. Çevrende ki herkesi buna teşvik ediyorsun.

Köşe kapmaca oynamadan!

Bugün Cuma ve 16 Eylül Ay tutulması ile 4. evini etkisi altına alan konuları ile su yüzüne çıkartmaya hazırlanıyor. “Vazgeçmem” dediğin konu ve kişiler hakkında fikrinin değiştiğine tanıklık ediyorsun. Belirsizliklere aşmak için karar mekanizmalarına sahip olacaksın. Evlilik, ev düzeninde, yerleşik hayatında mecburu istikametler oluşabilir. Eğer ağır aksak giden bir ilişkinin ruhundan kurtulamıyorsan bu günlerde karşındaki kişiyle konuşmak ve belirgin çizgiler koymak eskisi kadar zor olmayacaktır.

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi; fikirlerini yeniden şekillendirme sürecin gerçekten hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. En azından bir kaç ay öncesine baktığında “Niye böyle düşünüyormuşum ki?” diye sorgulaman da mümkün. Yeni atılımlarında, sürekli karşılaştığın aynı sorunlar artık seni yıldırmıyor.

Caziben dikkat çekiyor!

Bu haftanın başından itibaren aile birliği ve toplumsal güdülerimiz ön planda. Pazartesi ve Salı günü ayrı ayrı konumlarda Merkür etkili rol alıyor. Senin de ideallerini ve savaşçı tarafını ortaya çıkarıyor. Haftanın ortasında yaşanan Güneş, Mars karşılaşması yüzünden aile ilgili konular ve baba topraklarından gelen misafirlerin sorunlarını çözmekle geçebilir. Eğer gücüm ve potansiyelim yerinde diyebilirsen, hafta ortasına kadar gündeminde bu tarz konuları çözmek olacak. Ailen dışında, bugünlerde hayal bile edemeyeceğin insanlarla da iletişime geçmen oldukça olası! Bu, bir ünlü ya da uzun zamandır hoşlandığın ancak yanına yaklaşmaya bile cesaret edemediğin bir kişi bile olabilir. Mars’ın karizma ve cazibeni parlatıyor.

Sonbaharın kasvetine hayır demelisin!

Cum günü gökyüzünde yeteri kadar kuvvetli bir gökyüzü olayı meydana gelirken, inat ettiğin konularda daha sakin kalmanı öneririm. 16 Eylül’de Balık burcunda gerçekleşecek Ay tutulması, bir önceki tutulma döneminde eksik kalan konuları tamamlamaya geliyor. Tahmin etmediğin kadar duygusal bir dönem seni bekliyor. Anne, aile, çocuklar gibi konularda eksik ya da hatalı gördüğün konulara yönelirken kendinle de yüzleşiyorsun. Eve ya da içine kapanmak yerine düzenini kurmak ve toparlamak senin baş görevin olmalı.

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi; değişim, ne yazık ki söz konusu hayatın ta kendisi olunca dengesini yitiriyor. Hal böyleyken sen de yapabileceklerine ve başarabileceklerine üstün körü odaklanmış olabilirsin. Eline yapıcı fırsatlar geçecek, kaçırma!

Ön planda olmayı seviyorsun, kabul et!

Haftaya Merkür, Mars karılaşması ile başlıyoruz. İletişim gezegeni olan Merkür’ün bu noktada geri hareketinde olduğunu unutmadan ilişkilerde şeffaflık ve sadakat arayışında çıkmazlar hissedebilirsin. Hak etmediğin tavırlar ile karşılaşman aile büyüklerinden duyacağın eleştirilerin tüm yükü sadece sana ait olmaması gerektiğini düşünüyorsun. Her zaman bir orta yol bulursun ancak bunun için senin de sabırlı ve sakin kalman gerekir. Güzel haber, estetik anlayışınla birlikte görünüşünde, cazibende etkili olacağın ortamlara giriyorsun. Zekândan ve yazı yeteneğinden faydalanan insanlar olacak etrafında. Gençler senden etkileniyor!

Lider bir ruhu sahip olduğunun farkında mısın?

16 Eylülde gerçekleşecek olan Ay tutulması 2 evini kontrol ediyor. Takıntıların, ilişkilerin, cinselliğin, maddi kaynakların ve iş fırsatların ön planda olacak. Eğer bayram tatilinin ardından bugün işe geri dönüş yaptıysan alacağın teklifler ve birkaç gün önce e-mail kutuna düşen toplantı talebi elinin ayağının birbirine girmesini sağlayabilir. Kafanda şekillenmesi için cesaretini toplamak gerekirdi, işte bu günler senin için aslında altın değerinde. Mevcut işini değiştirmek isteyebilir, kendi patronun olacağın bir iş kurma fikrini arkadaşlarınla değerlendirmek istiyorsun. Bu değişim döneminde yapman gereken ise planlı hareket etmen ve çok dikkatli olman. Ödemelerini de gecikmeden takip edersen senin için her şey bu açıdan düzenli olacaktır.

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi; farklılıklar ve değer yargılarını sorguladığın bir süreçten geçiyor olabilirsin. Eylemlerinle düşüncelerini tam anlamıyla yansıttığın, güçlü hissettiğin bir dönemdesin. Fakat eş zamanlı olarak bu durum dâhil olduğun kabalalıklardan da sıyrılmana sebep oluyor/ Hak ettiğin değeri görmediğin fikrine kapılman çok yanlış.

Artık kimseye değil sadece kendine güveniyorsun!

Haftaya Merkür ile Marsın karşıt açısı ile giriyorsun. Bu günlerde insanlarla olan ilişkilerin oldukça değişken olabilir. Ayrıca kutsal ve kıymetli bir bayram dönemindeyiz. Buna rağmen karşındaki kişilerle aranda bir mesafe hissediyorsun ve bu da seni endişelendiriyor. Detaycı ve planlı bir kişi olduğun için bu bilinmezlikler seni rahatsız ediyor. Eğer romantik bir ilişki içindeysen güvenini sarsacak, tüm insanlara ve ilişkilere dair inancını yitirmene sebep olacak bir hayal kırıklığı yaşayabilirsin, dikkatli ol derim.

Sorumluluk almaktan kaçınan biri hiç olmadın.

Cuma günü burcunda meydana gelen Ay tutulması ev, aile ve parasal mülklerini etkiliyor. Zaten sorumluluktan kaçmayan, bilinçli birisin ancak bu günlerde ev ve ailenle ilgili sorumlulukların artacak. Kendini bu sorumluluklar altında ezilmiş hissediyorsun ve özgürlüğünün kısıtlandığını düşünüyorsun. Yeni işler ve maddi rahatlamalar da söz konusu olabilir. Büyük işler için değil ama yenilikler ve yeni düzenlemeler için kıymetli günlerdesin diyebilirim. Eğer ilişkilerinde aradığını bulamayan bir Balık isen artık nedenlerini sorgulamadan bazı bitişlere son, yeni aşklara da evet diyebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder