Facebook Ailesi

Custom Search

19 Eylül 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 19-25 Eylül 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 19 - 25 Eylül 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Bu haftanın gündemi; aile bireyleri senin bu karamsar halini ve kararlarını eleştirel bir hava takınabilir. Senin ise Merkür Retro’su bitmeye hazırlanırken bu aralar eleştiriye pek tahammülün yok. Bu sebeple tepkili davranabilirsin. Ancak talihinde açılıyor, kaybettiklerini geri alabilirsin.

Ekinoks sonbaharın gelişini müjdeliyor!

Pazartesi günü gerçekleşecek olan yönetici gezegenin Mars ile Venüs etkisi hareketli bir günü işaret ediyor. Anlayış ve cesaret bir arada iken iş yerinde uyum ve iletişim kuvvetli etkilere neden oluyor. Özellikle yeni projeler ve yeni atılımlar için fikirsel olarak uygun bir akışta olacaksın. Yöneticilerin ve patronlarının arasında göz dolduruyorsun. Sonbahar ekinoksu yaklaşırken şüphesiz ki herkesi etkileyecek güce sahip olacak.

Duygularına söz geçiremiyorsun…

22 Eylülde, Güneş karşıt burcun Teraziye geçmeye hazırlanıyor. Dünyanın yeni bir döngüye girdiği bu dönemde sen de kişiliğinle ilgili büyük değişimler yapmak isteyebilir, önemli kararlar alabilirsin. Bu döngüde kişiliğinin yanı sıra dış görünüşünü de değiştirmek, çevrene güzel görünmek isteyebilirsin. Ekinoksun etkisiyle her duygunu oldukça yoğun yaşadığın bu dönemde ailen ve arkadaşlarına karşı her zamankinden daha çok sevgi dolu olduğunu fark edeceksin. Küçük sürprizlerle sevdiklerini şımartabilirsin. Ayrıca bu hafta sonu kendini sürekli geçmişini düşünürken bulabilirsin. Ancak üzerindeki bu özgüven sayesinde bu melankolik tavrını dış dünyaya yansıtmayacak ve huzursuzluğunu kusursuzca gizleyebileceksin.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi; hayatın akışında karşına çıkabilecek sürpriz gelişmeler tadını kaçırabilecek nitelikte. Çalışma arkadaşların, komşuların veya yakınların tarafından kışkırtıcı hareketlere maruz kalabilirsin. Seni iyi tanıyan ya da kişiliğini çözmüş insanlar zayıf noktalarına oynayabilirler

Ön planda olmayı seviyorsun!


Haftaya Ay’ın burcunda yer alması ile başlıyorsun. Ayni zamanda Venüs ile Marsın olumlu açısı karizmanın ve  tüm dikkatlerin üzerinde olmasından hoşlanacağın günleri işaret ediyor. Ayrıca özgüveninin de yüksek olacağı bu haftada ikili ilişkilerinde baskınlık kurmak, düşüncelerini karşındakine kabul ettirmek isteyeceksin. Bu isteğini biraz törpülemeni öneririm. Özellikle uzun süreli bir ilişkisi olan bir Boğa isen bu tavrın eşin ya da sevgilin tarafından hoş karşılanmayabilir ve aranızda kırgınlıklar yaşanabilir.

Arkana yaslanıp dinlenme vaktin geldi!

Perşembe günü yaşanacak olan Sonbahar ekinoksu ile Eylül ayının en güzel günlerine giriyorsun. Dünyanın yeni bir döngüye girdiği bu dönemde sen de tüm kırgınlık ve kızgınlıklarını geride bırakarak hayatında yeni bir sayfa açacaksın. Bu hafta, küs olduğun aile bireyleri ya da arkadaşlarınla barışman için ideal bir zaman. Affedici duygularının baskın olduğu bu dönemde bu kişilerle yeniden iletişim kurmakta zorlanmayacaksın. İnat etmeyi bırak ve sonbahar ekinoksu ile kendine yeni bir başlangıç yarat. Merkür geri hareketini bitirmeye hazırlanırken Pazar günü alacağın haberlere çok şaşırmamanı söylemeliyim. Duyacağın şeyler küskünlüklerin ortadan kaldıracak.

İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi; çevrendeki insanların hatalı tutumlarına karşı daha anlayışlı davranabileceğin günlerdesin. Merkür olgunluğu diyoruz biz buna... Maddi konulara gelecek olursak bu hafta yaptığın harcamalara dikkat etmelisin. Ayrıca riskli yatırımlara girmeyi düşünüyorsan bu günleri pas geçmelisin.

Sonbahar ekinoksu ile yenileneceksin…

Uzun zamandır beklenen Eylül ekinoksu sonunda 22 Eylül’de geliyor. Yeni bir mevsim her zaman yeni başlangıçların ve yenilenmenin sembolüdür. Sen de bu hafta yenilenmek, kendini şımartmak isteyeceksin. Kendini çok iyi hissettiğin bu günlerde cilt bakımı yaptırabilir, yeni bir saç kesimi deneyebilirsin. Sonuçlardan memnun kalacaksın! Yeni bir döngüye yepyeni bir görünümle başlamak kendini enerjik hissettirecek. Özellikle uzun zamandır yoğun günlük koşuşturmanın arasında bir türlü fırsat bulamadığın ve sürekli ihmal ettiğin cildinin yenilenmesiyle kendini yeniden doğmuş gibi hissedeceksin

Hesap kitap işlerinle meşgulsün!

Cuma günü Venüs, bir su grubu olan Akrep burcunda konumlanıyor.  Kendini oldukça hassas ve yoğun duygular içerisinde bulacaksın. Yine aynı günde gerçekleşecek olan iş anlaşmalarına ve bazı yatırım amaçlı görüşmeleri şekillenebilir. Hiç aklında yokken bir mülk sahibi olabilirsin.  Bugünlerde para kazanma odaklı olacaksın ve kendini maddi anlamda güvence altına almak isteyeceksin. Tüm maddi kazanç ve giderlerini listeleyerek kendine bir harcama planı yapmak isteyebilirsin. Özellikle ailen ya da yakın çevrenden biriyle yaşayacağın bir çatışma seni radikal kararlar almaya itebilir. Başka bir eve ya da şehre taşınmak isteyebilirsin.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; ev ve aile yaşamındaki şartlar birtakım değişikliğe uğrayabilir. Hali hazırda iletişimin gezegeni Merkür’ün geri hareketi düz seyrine girerken sende hayatında yanlış giden noktaları ve aksaklıkları daha net görmeye başlayacaksın. Bu sayede hedeflerini tekrar gözden geçirmen mümkün.

Yanlış anlaşılmalara dikkat!

Haftaya Venüs, Mars ile bir başlangıç yapıyorsun. 19 Eylül özellikle senin gibi öncü burçları yakından etkileyecek olan bu açı, yaşanabilecek olası iletişim problemlerini ve gözde insanların hayatlarını mercek altına alıyor. Eğer çalışan bir Yengeç isen iş yerinde seni üzecek  gelişmeler yaşanabilirsin ya da haksız bir rekabet içine çekilmende mümkün. Uzun süredir üzerinde hevesle çalıştığın bir proje hiç beklenmedik bir anda, beklenmedik sebeplerden dolayı iptal olabilir. Salı günü eleştirilere açık olmanda fayda var. Aynı zamanda saygı ile hürmet edeceğin ilişkiler ile kontak kurman seni bir adım daha ileriye taşıyor.

Sonbahar ekinoksunun sana iyi haberleri var!

23 Eylül’de yaşanacak olan sonbahar ekinoksu ile birlikte Güneş Terazi burcuna geçiyor. Bu ayın başı birçok sert açıyla senin için de zorlu geçti, ama bu noktadan itibaren artık zor zamanlar geride kalıyor! Sonbahar ekinoksu ile ayın en güzel günlerini yaşayacaksın. Uzun zamandır rahat bir nefes alamamıştın, artık arkana yaslanıp huzurun ve rahatlığın keyfini çıkarma zamanı geldi. Hayatında tam bir bayram havasının hâkim olacağı bu günlerde tüm dertlerini geride bırakıp sevdiklerinle kutlamalar düzenleyebilirsin.

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi; sorumlulukların üzerine gitmen mecburen artan iş yükünün ağırlaşmasına neden oluyor. Ayrıca geçmişe dair sorunlar ve geçmiş ilişkilerinden arta kalanlar var olan ilişkini etkileyebilir.

Sorgulayıcı kişiliğin yine iş başında!

Pazartesi günü yapıcı gezegen Venüs ile Mars’ın bir araya gelişi sorgulayıcı kişiliğini ön plana çıkarırken fırsatları da ayağına kadar sunuyor. Bu günlerde gireceğin farklı ortamlar, tanışacağın farklı insanlar kendi kişiliğini, yaşam tarzını ve yapmış olduğun seçimleri sorgulamana neden olacak. Yaratıcılığını ve sezgiselliğini etkileyen bu olumlu açı seni hayatında bir takım değişimler yapmaya itebilir. Ancak yaşam kaliteni arttırmak adına yaptığın planlara ailen ve sevdiklerini katarken onların da bu değişimi isteyip istemediğinden emin olmalısın.

Sonbahar ekinoksu bu hafta yaşanıyor!

Yenilenmenin habercisi olan sonbahar ekinoksu ile Perşembe günü dünya yeni bir mevsimsel döngüye giriyor. Dünyanın girdiği bu yeni döngüde sen de bir yenilenme sürecine girecek ve geçmişinle ilgili tüm sıkıntı ve streslerini geride bırakacaksın. Bu günlerde ailenle ilgili konular gündeme gelebilir, ancak sonbahar ekinoksunun olumlu etkisi üzerinde olduğu için bunlar, büyük sorunlar olmayacak. Plansız ve koşuşturmasız, keyfine bakacağın günler geçireceksin. Kendini fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamış hissettiğin bu günlerde spora ya da meditasyona yönelebilirsin.

Başak Burcu

Bu haftanın gündemi; bu günlerde kendini ara ara değersiz hissediyor olabilirsin. Sanki çabaların boşa gidiyormuş ve hem iş hayatında hem de özel hayatında hak ettiğin değeri alamıyormuşsun gibi düşünüyorsun. Bu düşünceler de ilerlemeni ve odaklanmanı zorlaştırıyor.

Yalnız kalmak istiyorsun…

Venüs ile öğreten gezegen Satürn 45’lığı uzun süreli ama sancılı gecen ilişkilere karar aşamasına getiriyor. Eksik ve yanlış olanı görmek bugünlerde senin için daha kolay olacak. Ancak telaşlı olmamak ve uzun süredir takip ettiğin süreci sağlıklı olarak başlatmalısın. Çarşamba günü, iletişim yönünü ve yaratıcılığını güçlendiren etkiler söz konusu. Hayal bile edemeyeceğin yerlerden insanlarla iletişime geçmeni sağlıyor.  İş hayatında verimin ve enerjin her ne kadar yüksek olsa da kafanı kurcalayan bir takım sorular var.

Sonbahar ekinoksu içindeki affedici yanı ortaya çıkarıyor!

Perşembe günü yaşanacak olan sonbahar ekinoksu etkisini en yoğun şekilde aile ve akraba ilişkilerinde gösterecek. Dünyanın girdiği bu yeni döngüyle birlikte sen de yeni bir sayfa açacak ve ailendeki aranda anlaşmazlıklar yaşanmış olan kişileri affedecek, kırgınlıklarını geçmişte bırakacaksın. İçindeki affetme dürtüsüyle inatlaşma ve sevdiklerinle kucaklaşmak isteyeceksin. Detaylı olmak, sözünü sakınmamak ve çocuklar ile alakalı konularda en iyisini yapmak için yapılan her eylem konuşmaya değer bir akışta olacak. Aile büyüklerinin senin tarzına karışmalarından yana değilsin.

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; önümüzdeki günlerde kariyerinle ilgili konular için biraz daha dişini sıkman gerekebilir. İş konusundaki hırsın bazen geri tepebiliyor, aman dikkat! Geçtiğimiz ay iş arkadaşların ve ortakların ile yaşadığın sorunlar yavaş yavaş çözülüyor.

Öncü bir ruh hâkim havada…

Haftanın ilk günü yönetici gezegenin Venüs ile Mars’ın etkisi var olan potansiyelini ortaya çıkartma konusunda oldukça etkili oluyor.  Atak olmak, yeni işlerin peşinde koşmak adına harika günlerdesin. Öncü burçların etkisi altına alacak bu gökyüzü olayı, özellikle ticari yatırımları ve geçmişte kaybettiğin nakit akışını geri kazanmanı sağlıyor. ”Keşke” lere artık bir son vermen gerekir. Eğer medya sektöründe iş yapan biri isen olumlu etkiler sayesinde gücü muazzam olan varlıklı kişiler ile temas kurabileceksin.

Sonbaharın habercisi Ekinoks bu hafta geldi!

22 Eylül Perşembe gününü ajandana not et! Yeni bir mevsim döngüsüne girildiği bu gün senin için de yeni, temiz bir sayfa açmak için ideal bir zaman. Hayatında uzun zamandır yapmak istediğin değişiklikleri şimdi yapabilirsin. Evinin dekorunu değiştirebilir, seni üzen insanları hayatından çıkarabilir ve mutlu edecek işlere yönelebilirsin. Bu günleri arkadaşlarınla beraber, mutluluğunu onlarla paylaşarak geçirebilirsin. Özellikle marka haline dönüştürmek istediğin bir yiyecek-içecek sektöründe isen gelişmeler heyecanlanmana neden oluyor. İntikam almak istediğin iş ortaklıkları gibi konularda geçmişle ilgili hesapları tamamlıyorsun. İlişkisi olan bir Terazi burcu isen mantığının duygularına söz geçirmekte zorlanacağı bu günlerde eşinin geçmişini kurcalamak isteyebilirsin. Hafta sonu, geçmişi konuşmak için uygun bir gün değil…

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; bu hafta senin için sosyal geçiyor. Aynı zamanda estetik ve güzellik gezegeni Venüs’ün de etkisiyle, yaşadığın ortamın güzelliğine önem verdiğin günlerden geçiyorsun. Geçtiğimiz aylarda yaşadığın sıkıcı günlerin acısını çıkarır gibisin.

Haftanın müjdesi geliyor.

Haftanın ilk gününde Ay karşıt burcun Boğa’da yer alırken, tüm gözler senin üzerinde olacak! Özellikle ilişkisi olmayan bir Akrep burcuysan bu günü iyi değerlendirmeni öneririm. Sana ilgi gösteren kişiler arasında hoşlanacağın, tanımak ve birlikte zaman geçirmek isteyeceğin insanlar olabilir. Ancak eğer ilişkisi olan bir Akrep ya da hoşlandığın biri varsa bu kişiyle ciddi bir konuşma yaşayabilirsin. Bu konuşma sırasında hislerinin karşılıksız olduğunu ya da bu kişiyle fikir ayrılıklarınızın olduğunu keşfedebilirsin.

Bu ayın en güzel haberi; Sonbahar Ekinoksu!

22 Eylülde Güneş’in Terazi burcuna geçmesiyle yeni bir mevsimsel döngüye giriliyor ve yeni, umutlu ve heyecan verici başlangıçların sinyalini veriyor. Artık uzun zamandır hayallerini kurduğun planların için harekete geçme zamanı geldi çattı! Ancak bu gözünü korkutmasın, kendini bunun için hazır hissetmiyor olabilirsin. Atacağın çok küçük bir adım da olabilir, önemli olan bu adımı gösterecek cesaret. Kendini çok iyi hissettiğin bu günde arkadaşlarınla eğlenceli aktiviteler planlayabilirsin. Hareketli günler seni bekliyor! Eğer romantik bir ilişkin varsa, bu inatlaşmayı sevgilinle yaşaman olası.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; etrafında olup bitenler güven problemi yaşamana sebep olabilir. Çevrendekilerin yaşadığı kararsızlıklar ve fikir değişimleri seni kendi yaşamınla ilgili daha sert düşünmeye itebilir. Seni mecburi değişikliğe iten bu dış etkenler aşk hayatında da birtakım kesin kararlar almana sebep oluyor.

Sonbahar Ekinoksu kapını çalıyor!

Haftanın ilk günleri sakin ve durağan geçerken Perşembe günü kapını çalan sonbahar ekinoksu ile tam anlamıyla bayram havasına gireceksin. Yılın en güzel zamanlarına bu döngü ile gireceğini söyleyebilirim. İçinde büyük bir enerji hissediyorsun. Haftanın geri kalanında günlerini sürekli dışarıda gezerek, arkadaşlarınla beraber güzel vakit geçirerek geçirmek isteyeceksin. Uzun zamandır görüşmediğin arkadaşlarını arayabilir, ya da hiç gitmediğin uzak bir yere bilet alabilirsin. Beklenmedik bir terfi ya da atama haberi alan bir Yay isen şehir değiştirmek ve ev düzenini yeniden toparlamak zaman alacaktır. Eğer taşınman gerekirse eşyaların titizlikle korunması ve kaybolmaması için dikkatli olman gerekebilir.

Haftayı yumuşak bir kapanışla bitiriyorsun…

Cuma günü Ay, Yengeç konumu gündeminde sosyal odaklı olmanı sağlıyor. Ortak para, miras, iş yatırımları gibi konularla aile şirketi söz konusu ise yeni anlaşmalarla ilgilenmen gerekebilir. Eleştirel kişiliği ile senin meraklı ve zaman zaman endişeli olabilen doğan ile birleşiyor ve ortaya hırslı, mücadeleci bir Yay çıkarıyor! Hafta sonu, daha çok çocuklarınla kaliteli zaman geçirmek ve onların yeni dönem okul ihtiyaçlarını karşılamak isteyeceksin. Ve arkadaşlıkların, onlarla ilgili bazı fikirlerin var ve baskı altına hissettiğin konuları güzel sözler kullanarak ifade ediyorsun.

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi; Merkür geri hareketinin son demlerinde iken işlerini halledip ve geçmişinle hesaplaşıp artık önüne bakman gerekiyor. Unutma bir yıkıntının üstüne gökdelen dikmezsin! Dostların ve ailenle ilişkilerinde bazı sorunlar yaşayabilirsin. Seni seven insanların öğütlerini en azından bir kez düşünmelisin, öyle değil mi?

Haftaya hızlı bir giriş yapıyorsun!

Pazartesi günü Ay yeteneği ile şahlanmış Boğa burcuna geçmesiyle eğitim veya iş hayatında yeteneklerinle göz dolduracağın günlere başlatıyor. Üzerinde çalıştığın bir proje senden daha üst konumda bir kişi tarafından değerlendirilecek ve takdir edileceksin. Bu başarı hissi hırsını ve cesaretini kamçılayacak; yani aklındaki hedeflerini gerçekleştirmen için harika bir hafta seni bekliyor! Etrafında başarını çekemeyen, seni yıldırmaya çalışan ya da arkandan konuşan insanlar olabilir.

Bayram havasında bir Sonbahar Ekinoksu!

Perşembe günü ayın 22’i Eylül ayında Güneş Terazi burcuna geçişi ile başlıyor. Ayın gün gerçekleşecek olan sonbahar ekinoksu senin için bir müjde niteliğinde diyebilirim. Sonbaharın karanlık, kasvetli havasına aldanma! Güzel günler seni bekliyor. Bir süredir kendini huzursuz ve stresli hissediyordun ancak dünyanın girdiği bu yeni döngü seni de etkileyecek ve kendine yepyeni, tertemiz bir sayfa açacaksın. Kendine ufak bir hediye alabilir, ailenle  beraber gideceğin ufak bir gezi ya da aktivite düzenleyebilirsin. Hoşlandığın bir kişiyle de bugünlerde konuşabilir ya da görüşebilirsin, ancak aynı şekilde geçmişinden gelen ve seni takip eden duygular, sorumluluklar ve yarım kalmışlıklar yeni bir kişiyle geleceğe dönük planlar yapmanada engeller oluşturacak.

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi; iç dünyanda halledemediğin duygular ve sorunlar artık günlük yaşamında da etkili olmaya başlıyor. Kendini toparlamaya başlamanın tam da zamanı! Yoğun stres altında olduğun için ufak sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsin.

Haftaya küsleri  barıştırarak başlıyorsun!

Pazartesi günü gerçekleşen Venüs, Mars etkisi sen de dâhil olmak üzere etrafındaki herkesi etkiliyor. Bu olumlu açı iletişim sorunları ve anlaşmazlıkların sıkça yaşanabileceği gergin bir atmosferi ortadan kaldırırken hesapta olmayan iş toplantılarını ortaya çıkartabilir. Kimsenin kimseyi anlamayacağı bu günlerde sen de kendini tartışmalar arasında bulabilirsin. Özellikle ailenden bir kadın ve erkek arasında çıkması muhtemel olan bu tartışmada sakin tavırlarınla kilit bir rol oynayacak ve iki tarafın barışmasını sağlayacaksın.

 Aradığın huzur Sonbahar Ekinoksunda…

Perşembe günü Güneş’in Terazi burcuna geçmesi ile etrafa bolluk ve bereket saçıyor. Bu bolluktan en çok etkilenecek olan sensin. Seni yöneten Uranüs olabilir ama karşıt burcunda sosyal açıdan kuvvetlenmeni sağlıyor. Kutlamalara başlayabilirsin, çünkü dünyanın girdiği bu yeni döngüde şans daima senden yana olacak! Ekinoksun verdiği yüksek enerji ile bu hafta bol bol dışarıda gezmek, alışveriş yapmak ve sevdiklerinle birlikte zaman geçirmek isteyeceksin. Uzun süredir görüşmeye fırsat bulamadığın dostlarınla planlar yapmak ve uzun zamandır çok beğendiğin ama alamadığın bir aksesuarı satın almak için harika bir fırsat! Bugünlerde kendini şımartmaktan çekinme.

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi; bu sıralar maddi destek aldığın kişilerle inatlaşmamanı ve onlara sırt çevirmemeni öneririm. Hiç hesapta olmayan ödemeler karşına çıkabilir. Yatırım ve harcamalarında risk almayı düşünüyorsan, bu hafta hiç de sırası değil derim.

Duyarlı tavrınla sorunları çözüyorsun.

Salı günü Venüs, Satürn 45’lığı meydana geliyor ve uzun zamandır bekâr olan bir Balık burcu isen yeni tanıştığın çevreden birilerini kendine yakın hissedebilirsin. Karşılıklı olmasını umut ettiğin bu etkileşim sayesinde adeta düşmanlarına taç çıkartacak derece de bir karizmaya sahipsin. Rekabet ve tartışmalar alevlenecek. Senin de akşam saatlerinde aile büyüklerinle bir takım çatışmalar yaşaman olası. Ancak telaşlanmana gerek yok, bu rekabetçi ve tartışmacı ortam seni fazla etkilemeyecek. Bu ortamda senin konumun tartışan değil, tartışanların ortasındaki arabulucu olacak.

Sonbaharı ekinoksla beraber kutluyorum!

Perşembe günü gerçekleşecek ve herkes için müjdeli haberler taşıyan sonbahar ekinoksunun elbette sana da müjdeleri var! Uzun zamandır iş ya da okul hayatında oldukça sıkı bir tempoda, neredeyse nefes bile almadan çabalıyorsun. Ekinoks ise artık çabalarının karşılığını alacağının müjdesi. Bir terfi alabilir, yüksek bir konuma getirilebilirsin. Emeğinin karşılığını alacağından şüphen olmasın! Kendini ödüllendirmek için uzun zamandır aklında olan ancak yoğun tempon nedeniyle bir türlü fırsat bulamadığın aile ziyaretini hayata geçirebilirsin. Gerekli rezervasyonları yap ve tatilinin tadını çıkar, bunu hak ettin! Pazar günü akşam saatlerinde kendini sakin, ağırbaşlı ve duyarlı hissedeceksin. Bu da etrafındaki tartışmalara daha objektif bir bakış açısıyla bakmanı sağlayacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder