Facebook Ailesi

Custom Search

5 Eylül 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 5-11 Eylül 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 5 - 11 Eylül 2016 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu

Bu haftanın gündemi; Sürekli bir değişim rüzgârı içerisindesin. Bunu ise en azından bir iki yıl öncesi ile bugünü karşılaştırdığında daha net görebilirsin. İşte Eylül’de tam böyle bir ay. Herkesin; bir umudu vardır, birde savaşı…

“Güle güle” demek ne kadar zor.

Geçmişin vurgusunu yapan bu haftada aklın sürekli yılın başından beri yaşadıklarında. Haftanın ilk günü 5 Eylülde Ay boşlukta hareket ederken, aklın biraz dağınık gibi ve özellikle geçmişten gelen finansal konular, yatırımlar hakkında dikkatli olmalısın. Ortak işler ve hesap karışıklığı biraz uğraş gerektirecek. Çalışanların ile uyuşmazlık senin yanında onların kendilerini rahat ifade edememesi anlamına gelebilir. Salı günü daha gözlemci bir yaklaşıma sahipsin. İlişkinde rasyonel davranmanı da kolaylaştırıyor.

Hiçbir şey aynı kalmıyor!

Eğer ilişkilerinde geçmişini arkana almada sıkıntılar yaşıyorsan biraz daha çekeceğin var demek. Kafa karışıklığı, melankoli, kendini sorgulama ve yıpratma gibi durumlarla karşılaşman daha olası gözüküyor. 9 Eylül’de Jüpiter karşıt burcun Terazide. Bu durum hem aşk hem de sosyal açıdan şansının döneceğine işaret. Eğer yeteneklerini kariyerine dönüştürmek istersen kıymetli günler olduğunu hatırlatmak isterim.  Kendi işini kurmak istiyorsan, sektöründe önemli isimler ile bir araya gelmen mümkün.  Senin üzerinde egolarını ispatlamak isteyenlerden uzak duracağın bu süreçte kendini tamamen sevdiklerine ve işine yoğunlaştıracaksın.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi; geçmişi ardında bırakıp, yeni bir gelecek kurmaya hazır ol… Son aylarda elinin kolunun bağlandığını düşündüğün ne varsa gündeminde, şimdi hepsi için önemli adımlar atmaya hazır ol.


Seni bir noktaya bağlayan ne varsa kurtuluyorsun…

6 Eylülde Ayın konumu karşıt burcun Akrepte. Aslında seni sen yapan bazı özelliklerinin aynı zamanda bu günlerde seni yorduğunu fark ediyorsun. Yani tutkularının, duygularının, bağımlılıklarından dolayı bir türlü kopamadığın şartların ve insanların artık sana engel olmasına izin vermeyeceksin. Kimsenin duygusal anlamda birbirine yük olmaması gerektiğini düşünüp, kendine bireysel bir alan yaratmaya çalışacaksın. Haftanın ortasına geldiğinde rüyalarına ve düşüncelerine hâkim olmamak seni huzursuz ettiğini fark ediyorsun. Bu günlerde değişime inanılmaz ihtiyacın olduğunun farkındasın. Çok harcama yapmadan elindeki şartlar ile alternatifler yaratabilirsin.

Ürettikçe büyürsün!

9 Eylülde şans Jüpiter’i Terazi burcuna geçiş yapıyor.  Senin de bildiğin üzere kaderi, tesadüfi olayların başlangıcını ifade eden geçen haftanın gökyüzü olayları, bu günlerde yeni başlangıçlar yaratıyor sana. Çevrendeki insanlara yardım etmen, iş tavsiyesinde bulunmak, taşınmalarına destek vermek, ailedeki gençler için eğitim odaklı konularda yön vermek sana oldukça iyi gelecek. Aynı zamanda karınca gibi çalışmaya devam ederken, yeni imkânlar ve kaynaklar geliştirebilirsin.


İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi; hepimizin hayatının seyrinin bir şekilde değişeceği kesin. Bilhassa senin içinde iyi-kötü ayrımı yapmanın sıradan kalacağı bir haftadasın. Kısa değil, uzun soluklu bir döngüye adım atmaya hazırlanıyorsun.

 Hayatına disiplin katacaksın!

5 Eylül aslında Mars ve Satürn etkisiyle öğretileri ve sınavları bir arada gösterecek. Harcamalarında biraz daha temkinli olmaya çalışırken önüne gelen iş teklifi bir yandan şehir değişikliğine de neden olacak ve masrafların artması söz konusu olabilir. İçindeki huzursuzluğun nedeni aslında hala işinde mutlu olmaman olabilir mi? Kesin çözüm bulmak için arayışlara giriyorsun. Eğer etrafından ilişkinle ilgili garip konuşmalar duyarsan buna şaşırma. İnsanlar bu dönem çevrendekiler de dâhil meraklı ve araştırmacı olmaya çok meyilli…

Sen yeter ki iste…

9 Eylülde Jüpiter burcunda zevk ve birlikten yana bir izlenim oluşturuyor. Özellikle evli olan İkizler burcu hayatını baştan aşağıya kurmak için radikal atılımlar yapabilir. Çocuk sahibi olma fikri, sana sıradan atılımlar yaptırtabilir. Anlayacağın 2016 sonbaharına sıradan bir giriş yapmayacaksın. Bu döngüde dış görünüme özen gösterirken mantıklı davranışların ve hamlelerinle hemcinslerinin dikkatini üzerine çekebilir, onların kalbini fethedecek saygıyı kazandığını hissedebilirsin.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; Yaz aylarındaki belirsizlikler netlik kazanırken, hayatın çok farklı bir döngüsünde olduğumuzu keskin bir şekilde gözlemleyeceğiz. Şu döngüde sabrını sınayan, artık atlatamadığın olayları meydana getirebilir.

Bırak geleceği anı yaşa…

5 Eylül Ay boşlukta haftaya başlıyorsun. Bu hafta özel olarak bazı konularda ciddiyet senin hayatının her alanında varlığını koruyacak. Hayatın kısa olduğunu bu günlerde çok daha iyi anlıyorsun. Anlamsız dertleri büyüten ailenden bireylere tavrını gösteriyorsun. Daha idealist düşünebilir, bakış açını genişletmeni sağlayacak her türlü tecrübeye “evet!” diyebilirsin. Çarşamba günü, kaygılarını bir kenara koyarak, öğreneceklerini tek başına değerlendirmek istiyorsun. Kardeşin olsa bundan sonra kimsenin işi yüzünden ilişkilerini kullanmaman gerektiğini öğreniyorsun.

Hayat senin için var!

9 Eylül’de Jüpiter Terazi burcuna gireceğinden bahsetmek isterim. Aile ve var olan kaynakların üzerinde geliştirmeler var. Evinde yapacağın masrafları kafanda belirlediysen senin için problem yok. Bu konuda annenden de destek alabilirsin. Hafta sonuna doğru uzun zamandır birlikte olamadığın bir arada olmaktan keyif alacağın insanlarla aynı ortamdasın. Bu döngüde farklı ilgi alanları edinebilirsin. Özellikle felsefi konularına ağırlık verip yaşam düzeninde ufak değişikliklere gidebilirsin. Uzun zamandır gitmek istediğin seminerlere gitmenin artık vakti gelmedi mi?

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi;  sevdiğin kişinin çoğunlukla arkadaşın biraz da sevgilin olmasını istiyorsun, haksız mıyım? Bu hafta anlayışlı olmanın yanı sıra aynı değerde anlayışta bekliyorsun. “Hayat kısa, duyguları ertelememek lazım.” diye düşündürtmeye başladın bile…

Ayrıntılar derinlik kazanıyor!

Bu hafta gökyüzü senin mizacın kadar iddialı. Ay boşlukta iken haftaya başlıyorsun, 5 ve 6 Eylülde duyacağın, alacağın haberler yılın sonuna kadar etkisini gösterecek. Eğer işinden mutsuz isen ve mesleğinde ilerlemediğini düşünüyorsan bu günlerde yeni bir işe başlama olasılığın var. Ruhuna ve bakış açına da yenilik katıyorsun. İlişkindeki perde aralanıyor ve sevgilinin senden uzak durmasının nedenini anlıyorsun. Bu döngüde hiç olmadığın kadar cesur davrandığını da hissedebilirsin. Bu zamana kadar belli konulardaki korkularınla ve kaygılarınla yüzleşeceksin, evet.

Kendinden emin tavırlar…

Fikirlerin ile çatışan kişilere söyleyeceğin birkaç çift lafın var. Ancak hedeflerin yüksek ise gerisi teferruat olacak senin için.  Eğer bu dönem birikmiş paranı yatırıma dönüştürmek istiyorsan bütçene uygun bir araba ya da arazi gibi alım satım işleri yapabilirsin. Eski dostluklarının popüler olduğu bir hafta sonu seni bekliyor. Gelişmeler ve alacağın teklifler ve hiç aklında olmayan insanların bir birini tanıdığını görmek, seni şaşırtabilir.  Bu hafta yapacağın gizemli görüşmeler hakkında fazla bilgi vermemeye özen gösterirken yanlış anlaşılabilirsin. Telefonunu fazla ortada bırakmamanı öneririm.

Başak Burcu

Bu haftanın gündemi;  uzun zamandır kendini ikinci plana aldığın hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığın ilişkilerini bir düşün… Şimdi de karşı taraftan beklentilerini açıkça dile getirip, onun da emek göstermesini isteyebilirsin,

Bu dünyaya yalnız geldik yalnız gideceğiz…

Haftanın ilk günü Ayın konumu boşlukta iken başlıyoruz. Yaşamında seni olduğun konumdan daha iyi bir noktaya taşıyacak her yeniliğe açık olmanı tavsiye ederim. Güneş tutulmasının etkisi en azında 3 ayı kapsadığı için, evli bir Başak burcuysan önümüzdeki aylarda eşin terfi alabilir ya da kazancını yükseltecek atılımlar yapabilir. Bu değişim sana ve evine yansıyacaktır. Geleneklerine bağlı biri olarak farklı bir tarz yaşama alışmanı şimdiden söylemek isterim.  Eğer eğitim için planların büyükse şimdilik iş hayatına atılmayı ertelemek istiyorsun.

Telaşlı hallerini üzerinden atmalısın!

Eğer bir an önce panik havasından kurtulabilirsen, Merkür gerilemesi gölgesinde kalan iş fırsatların ayın 9’undan sonra aktive olacaktır. Evlilik, ortaklık, eş, ikili ilişkiler gibi konuları yöneten Jüpiter, 2.evinde etkili olacak. Bu döngüde kuracağın ilişkilerin bir amaca hizmet etmesi gerektiğini düşüneceksin. Hiç aklına gelmez biliyorum ama uzun zamandır seni sıkan ilişkinden kurtulup, hiç ummadığın biriyle ani bir mantık evliliği yapabilirsin. Mayıs- Ağustos arası iş hayatında iniş çıkışlar yaşamış bir Başak olabilirsin.  Bu haftadan itibaren otoriter kişiler ile ilgili fikrin değişecek. Ailedeki gençlerin eğitim konusu için fikirlerin var!

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; Ticari konular ve düzen ihtiyacın farklı arayışlar ve ortaklıklara kadar kapı açabilir. Her türlü kurnazlıktan ve insanların oyunlarından kendini uzak tutmayı başarabiliyorsun. Ayrıca Jüpiter artık burcuna geçiyor bu hafta!

Kimseye muhtaç değilsin!

6 Eylül Ayın konumu Akrep burcunda gücünü ve hedeflerini belirlemekte zorluk çekmiyorsun. Bugünlerde tanıştığın insanlar sana sezgisel olarak fikir veriyor. Bu durumu kullandığın doğru çünkü artık insanlar ve çalıştığın ekip hakkında yanılgıya uğramak istemiyorsun. Hayat seni Temmuz ayından bu yana adeta oradan oraya sürüklerken, sağlık ve beslenme konularında ihmal ettiğin şeylere odaklanıyorsun. Kaygılarını ortadan kaldıramaya hazır ol. Çok istemene rağmen dönemin son yaz tatiline bütçen yok iken fırsat yakalıyorsun.

Gökyüzü şu döngüde sana fırsatlar tanıyor.

Jüpiter, yönetici gezegenin senin burcunda ve 1,5 yılda böyle devam edecek. 9 Eylülden itibaren Mart ayından bu yana kaçırdığın, ayrıştığın, eksik kaldığın alanları tamamlamana yardımcı olacak. Özellikle yeniden var oluş gibi düşünebilirsin bu döngüyü. Eğer planlarına almaktan çekindiğin bir işin ya da ilişkin varsa şans emin ol senden yana olacak. “Büyük düşün, büyük yaşa” demenin tam zamanı. Eğer kararsızlıktan evinden taşınamadın, eğitimine devam edemedin ya da ilişkinde rasyonel davranamadıysan bu döngü ile birlikte şanslı olduğunu da hesaba katmalısın.

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; hani tam Satürn’ü ve Marsı nihayet hayatından çıkaracağım derken, bir araya geliyor ve üstüne birde Retro devam ediyor, daha ne olsun? Merak etme; sağlamcı, ayağını yere basmak isteyen bir karakter olarak sana istediğini verecek, belki de uzun zamandır olsun diye beklediğin konuları tetikleyecektir.

Gökyüzü sana cesaret verecek…

6 Eylülde gökyüzünde tam da sana uygun bir ruh hali hâkim ve Ay burcunda konumlanıyor. Eğer cesur adımlar atmaktan çekinmez isen yeni bir ilişkiye başlayabilirsin. Toplumdan kopuk bir mantıkta yaşaman pek mümkün değil. Hem işte hem de sosyal çevrende alacağın kararları sezgilerinle yönetiyorsun. Eğer ticaretle uğraşıyorsan bu döngüde ekonomik düşünmek önemli olacak. Bu günlerde bitmeyen bir ilişkinin üzerine aniden bir başka ilişki yaşarsan, kendini değil ama etrafını şaşırtmış olacaksın.

Gerçekçi bakış açısı…

Perşembe günü, Venüs-Neptün 150’lığı geçmişi hala arkasına alamayan Akrepleri eleştiriyor. Eğer hala geçmişi kurcalayıp önünü görmeyi engelliyorsan geçen hafta yaşanan Güneş tutulması fırsatları kollaman için önünü açacaktır.  İmkânsız olan her şey bir çırpıda yürekte özellikle değişirken, hiç beklemediğin kişilere ilgi duyabilir. Hiç aklından geçmeyen bir iş kolunda ya da bölümde çalışabilirsin. Eğer eğitim hayatına yeni başarılar eklemek istersen bu dönem karar verdiğin konulardan vazgeçme derim. Hafta sonu uzaktan gelecek bir akraban ya da yakın dostun sayesinde yurtdışında yaşama fikrin yeniden şekillenebilir.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; gökyüzü son 6 aydır yaşadıklarımızı toparlayıp temponu baştan aşağı değiştirmeyi planlıyor. Bu hafta senin için önemli olan her şeyden önce bulunduğun ortama ayak uydurmak ve değişimden ders çıkartmak olacak.

Kısıtlandığını hissediyorsun?

5 Eylül Ay boşlukta iken başlıyoruz haftaya, senin gibi yeteneklerini göstermek ve fırsatlarını akıllıca kullanmak ön planda olacak. Çarşamba günü aniden alacağın haberler apar topar hazırlanmana ve şehir dışında bir iş gezisinde olmana neden oluyor.  Yürekli ve cesur hallerin var olan ilişkine güven veriyor. Özlem duyguları yaşadığın uzaktan insanlar ile kavuşma olabilir. Bu aralar yakınlarında tutuğun insanların seçimleri veya hayat felsefelerinden etkilenebilir, farklı harcamalar yapmaya kalkabilirsin.

Ne uğruna neyi feda edebilirsin!

Perşembe günü Ayın burcunda seyir etmesi, ortaklık söz konusu olan işlerde ufkunu açıyor. Nasıl ilerlemen gerektiğini, aksayan finansal toparlanmaların için destek arayışı gibi konularda belirleyici olmak istiyorsun. Dikkatli olmak hissiyatı olarak beynini zorluyor, çokta haklısın! Risk almamak adına katılacağın önemli toplantılar varsa bizzat yer almak isteyebilirsin. Daha da uzaklara açılmak istersen şansın bol! Farklı bilgilere sahip olmak, konferans tarzında bir toplulukta yer almanda mümkün olabilir. Yabancılarla ilgili yapılan işlerde umulmadık imkânlar önüne sunulabilir.

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi; “Zaten kimse benim tam olarak anlamıyor. Böyle iyi” diyerek yakın çevrenle arana giren mesafeye de bu şekilde bir açıklama getirmiş olduğuna da eminim. Burcunda geri giden Plüton özlesen de, çok sert düşüncelere sahip olduğun insanlara karşı tavrını da keskinleştiriyor.

Kabuğunu kırmaya hazır ol!

6 Eylülden itibaren Ayın konumu Akrep burcunda ve yakın çevren, komşuların, aile bireyleri ve akrabalarınla olan ilişkilerini yakın markaja alacaktır. Bir şekilde başkalarından beklediğin iletişim adımlarını sen atabilirsin. İyi ya da kötü ne sonuç alırsan al yaşadıklarının her birinin tecrübe hanene ekleneceğini söyleyebilirim. Eğer hukuksal veya evrak alt yapılı işlerle uğraşıyorsan detayları lütfen gözden kaçırma. Kafanın dağınıklığı günleri karıştırmana sebep oluyor. Bu dönemde bankalarla ilgili belli sorunlar yaşayabilirsin. Aşkı ve arkadaşlığı birbirinden ayırmak ihtiyacın varsa dürüst konuşmalar hazırlananı öneririm.

Değişim sancılı bir süreçtir, hemen olmaz…

Perşembe günü, Venüs-Neptün ile iletişim kuruyor ve bir yandan senin hayatında disipline etme mücadelen devam ediyor… Eğer uzun zamandır hayatına kimseyi kolay kolay dâhil eden biri değilsen, senden daha üst statüye sahip bir kişiyle yakınlaşman söz konusu olabilir. Duygusal olarak bir şeyler hissetsen bile çevrenizdeki insanların çoğu bunu anlamayacak, anlamak istemeyecektir. Çıkar ilişkisi olarak adlandırılan bir maceranın tanığı olabilirsin. Bu günlerde bu tarz insanlardan uzak tutuyorsun.

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi; aşka ve sevgiye dair büyük beklentiler beslemekten ziyade somut getirilere odaklanacağın bir haftasın. Aslında özüne geri dönüş yapıyorsun da diyebilirim. Cesaretinizi ön plana çıkarırken, ısrarcılığını da geri planda tutmalısın.

Eksiler, artılar…

Haftanın ilk günü Ay boşlukta seyir ederken odaklanman gereken konulara hâkimsin. Kaygıları ve akabinde mükemmeliyetçiliği gündeme taşırken, çevrendeki insanlarla bazı konularda apaçık çok zıt düşündüğünü görebilirsin. Bu dönemde finansal şartlarını, harcama alışkanlıklarını gözden geçirebilirsin. Bu döngü seni daha çok ihtiyaç dâhilinde alışveriş yapmaya itebilir. Ancak planlarını bozacak değişimlerde gerçekleşiyor.  Yeni bir eve taşınmak, iş yüzünden sabahları düzenini oturtmak için alternatifleri planlıyorsun. Eğer henüz sonbahar deniz mevsimi güzeldir diyorsan işlerini toparlayıp, gönlün rahat seyahate gidebilirsin.

Önünü görmek için yolunu açıyorsun!

Kendine yeni iş imkânları yaratabilirsin. Fakat bunu yaparken, ortaklarınla ya da çalıştığın yerle ilişiğini kesmek gibi bir düşüncen de olmayacak. Kısacası, ileriye dönük tohumlar atarken şans gezegeni Jüpiter,  9 Eylülden itibaren seni de es geçmeyecek gibi… Kıskanılacak kadar parlak fikirler ile sahalara geri dönmen unutma rakiplerini de hareketlendirecektir. Aşkın en güzeli ve kalıcı olanı belki de sonbaharda yaşanandır, belli mi olur….Hafta sonu Ay Oğlak burcunda ve bir öyle bir böyle giden ve bir türlü kopamadığın ilişkinle alakalı kararını vermeni de kolaylaştırabilir. Bu ilişkide artık eskisi kadar tutku ve bağlılık yok diyerek, bu kişi ile yollarını ayırabilirsin.

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi; özgürlüğünün ve kişiliğinin ne olursa olsun yara almayacağından emin olmayı isteyeceğin bir süreç seni bekliyor… “kaygı da başarıya götürür” lafına uygun olarak, sana küllerinden doğabileceğini gösterecek, bu hafta.

Görüntünde değişiklik yapma zamanı geldi!

Haftaya etkili başlamana neden olan 6 Eylül sabahı, Ay Akrep burcundayken senin gibi su grubunda sezgilerine hâkim olmanı sağlıyor. Bireysel anlamda kendi sınırlarını, neyi ne kadar yapabildiğini, şartlarını, kendini nasıl ifade ettiğini daha çok gözden geçirebilirsin. Belki bu günlerde mantığın seni biraz egoist yapacak diyebilirim. Ama bu aslında sana kendi içindeki gerçek gücü keşfetmeni sağlayacak; kimseye muhtaç olmadığını da sana gösterecek. Değişmekten korkmayarak, kazanmaya çalışacaksın sevgili Balık.

 “Ciddi, vakur, ayakları yere basan”

Ruhuna ayak uydurmak istiyorsan, şans gezegenin Jüpiter’in Terazi etkisinden faydalanabilirsin. Nasıl mı? Estetik olan, güzel ve anlamlı olan, basit ama ömürlük olan işlere ve ilişkilere önem vererek. Bu bana uymaz kafasından çıkabilirsen burnunun uçuna kadar gelen konuları da atlamamış olursun. Kendinden ödün vermek zorunda kaldığın bir ilişkinin çıkmazında isen ayrılık çanları emin ol yeni başlangıçlara açılıyor. Bu dönem dava, devlet endeksli evraklar ve banka konularına aklın bir karış havada muamelesi yapmaman gerekir. Huzur ve sükûnet arayışın devam edecek, çocuklarının mutluluğu ve aile düzeninin refahı gibi konular ile renklenebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder