Facebook Ailesi

Custom Search

1 Eylül 2016 Perşembe

Zeynep Turan Eylül 2016 Aylık Yorumu

Astrolog Zeynep Turan Eylül 2016 Aylık Burç Yorumları

Zeynep Turan

Koç Burcu Eylül 2016 Yorumu

Yeni bir aya Merkür gerilemesi ve Güneş tutulmasıyla merhaba diyorsun. Bitmeyen ama bir yandan da yaşatacakları ile başını döndürecek bir eylül ayı var karşında! Ayın ilk iki haftasında, teknolojiyle ilgili yaşayacağın aksaklıklar canını sıkabilir. Uzun soluklu ilişkilere başlayabilecek bir döneme giriyorsun! Hazır mısın?

AŞK 

Sararan yaprakların hüznü içini sarıyorsa… 9 Eylül’de şans ve bolluk gezegeni Jüpiter, Terazi burcuna geçiş yapıyor ve sana son 6,5 - 7 yıldır yaşadığın hayal kırıklıklarını unutturmaya hazırlanıyor. Tabii sen de gökyüzüne sırtını çevirmezsen. Şairin dediği gibi: “İkimiz birden sevinebiliriz, göğe bakalım” diyebileceğin, birini hayatına alabilirsin. Aklının da kalbinin de çok yorulduğu süreçleri geride bırakıyorsun.

16 Eylül Ay tutulmasının büyük etkileriyle birlikte gizli kalmış konular birdenbire açığa çıkabilir. Sevgilinle ya da eşinle, aranı bozmak isteyen kişilerin yaptıklarını ve sözlerini bir anda öğrenebilirsin. İyi niyetli diye bildiğin herkesin gerçek yüzünü göstermeye niyetli sana gök kubbe. Ben bunca zamandır kimleri inanmışım meğer… Diyerek hayıflanabilirsin ancak başına gelebilecekleri öğrendiklerinle en azından engelleyebileceksin.

PARA

Teknolojik aksamalara dikkat! Eylül ayının ilk 3 haftasında çalışma hayatında, mail, yazışma gibi iletişim problemleri yaşayabilirsin. Teknolojik aletlerde meydana gelebilecek aksaklıklar, işlerini yavaşlatabilir. Bu nedenle önemli dosyalarını mutlaka yedeklemeni tavsiye ederim. Aksi takdirde yaşayacakların, sabrını bir hayli zorlayabilir.


9 Eylül’den itibaren, geçmişe dair hukuksal problemlerin varsa çözüme ulaşabilir. Ailende ticaretle uğraşan kişilerin işlerinde yaşanacak olumlu gelişmelerin faydası sana da yansıyabilir. Ancak aile içinde çözülmeyen para konularında senin öncülüğüne ve iş bitiriciliğine ihtiyaç duyabilirler. Aile büyüklerinin takdirini kazansan da, hem cinslerinin ve yaşça yakın olan akrabalarının kötücül düşüncelerinden kurtulamayabilirsin. Onlar, konuşsunlar sen işleri yoluna koymak adına pratik çözümler bulacaksın.

SAĞLIK

Bu ay zararlı alışkanlıklara, abur cubur ve ayaküstü atıştırmalarına eğilimin artabilir, bu konuda tedbirli olmanda fayda var. Son zamanlarda, inişli çıkışlı ruh halin seni çok yoruyorsa ve bur duruma bir dur demek niyetindeysen, profesyonel yardım almak için uygun bir dönem olduğunu belirtmek isterim.

Boğa Burcu Eylül 2016 Yorumu

Eylül ayının ilk saatlerine toprak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla başlıyorsun! Hayatını tümüyle değiştirmeye hazırlanan gök kubbenin etkilerine hazır mısın? İlişkilerinde çocuk ve aile konularında yapıcı bir döneme giriyorsun. Mevsim değişken ve aileci bir burçta hareket ederken, aileye yeni dâhil olacak bir bebek haberi alabilirsin. Gök kubbe, yeni başlangıçlar yapman için bu ay seni destekliyor.

AŞK

Zorlama! 1 Eylül’deki Güneş tutulmasının etkisiyle, ilişkilerini değiştirip dönüştürme isteğinde olabilirsin. Sevgilinle ilgili düşüncelerini ona aktarırken aslında onu olduğu gibi kabul etme noktasında bazı sıkıntılar yaşayabileceğini işaret ediyor gök kubbe. Özellikle sevgilinin geçmişiyle ilgili kafana takılan sorunların üstesinden gelemediğini düşünebilirsin.

İlişkinde, arkadaşlıklarında veya aile iletişiminde kırılmalar yaşamış olabilirsin. Şimdi 1 Eylül’de yaşanacak büyük etkilere gebe olacak Güneş tutulmasının etkisiyle geçmişte yaptıkların tekrar karşına çıkacak! Bunun yanı sıra fırsatlar da kapını çalacak. Bu da seni seçim yapmak zorunda bırakıyor. Her neyi seçersen seç girmiş olduğun sınavların sonuçlarını alacak ve yeni değişimlere doğru bir yola çıkacaksın. Önemli olan mesafeli tavrını koruyabilmen. Olaylara daha geniş bir perspektiften bakabildiğin sürece karar alırken daha rahat olacaksın.

PARA

Mevsim dönüyor! İş yerinde otoritelerle ve seni çekemeyen insanlara karşı vereceğin savaş tamam ya da devam demene neden olacak. Sana tavsiyem hayatınla ilgili vereceğin her kararı sıkı sıkıya düşünmen olacak!

9 Eylül’de Jüpiter’in Terazi burcuna geçmesi, aldığın kararları sonuca ulaştırmana yardımcı olacak. Maddi konular tekrardan gündeme gelirken; iş yerinle ilgili aldığın kararları artık hayata geçirebilirsin. İş yerini kapatmak isterken birden “Hayır, ben işimi seviyorum. Devam etmeliyim.” diye düşünebilirsin. Olumsuz kararlarını bir kenara bırakıp senin için ne iyi olacaksa kendinden emin tavırlar sergileyeceksin. Alacağın bu kararlarda da kimsenin bir etkisi olmayacak. Sen tamamen kendi iradenle hareket edeceksin. Ofiste çalışan bir Boğa burcuysan, geçmiş yıllardan uzlaşamadığın, kafana yatmayan ama hallettiğini düşündüğün konuları bu döngüde tekrar gündemine getirebilirsin.

SAĞLIK

Eylül ayında sağlık sorunlarının üstesinden daha rahat gelebileceksin. Eğer bir rahatsızlığın yoksa kendini bedenen Eylül ayında daha iyi hissedebilirsin

İkizler Burcu Eylül 2016 Yorumu

1 Eylül’deki Güneş tutulması ile Eylül ayının en vurucu zamanlarını yaşayacağını işaret ediyor gök kubbe! Bu zamana kadar seni heyecanlandıran duyguların aslında önemsiz olduğunu fark edebilirsin. Tartışmalı olduğun kişilerle yüzleşebilirsin. Sonucunda bir “Oh” da diyebilirsin, “Ah” da… Gök kubbe, her şeyin bir nedeni var diyecek sana… Ailende seni desteklediğini düşündüğün kişilerin aslında senden ne kadar uzak olduklarını görmek seni çok yaralayabilir ama her şeye rağmen sen, hedeflerin ve hayallerin doğrultusunda yaşamaya devam etmeyi tercih edeceksin!

AŞK

Beklemekten yorulan gönlün…1 Eylül’de Başak burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması ile birlikte, ilişkinle ilgili seni yıpratan konuları konuşup, çözme eğiliminde olabilirsin. Eğer kalbi kırık bir İkizler burcuysan ve eski sevgilinden bir haber bekliyorsan, beklentilerin sekteye uğrayabilir. 10 Eylül’de gerçekleşecek Satürn – Neptün karesi gerçeklikten kopmana neden olabilir. Eski sevgiline bağlılığını sürdürerek yaşarken, onun da senin gibi davrandığı düşüncesindeysen, yanılıyor olabilirsin. Onu merak ettiğin kadar, o da seni düşünüyor mu göreceksin.

Bu dönemde, yaşadığın soruna odaklanmak yerine, ilgini yaratıcı işlere yönlendirebilirsin. Örneğin; yeni bir dans öğrenmek, var olan yeteneklerini geliştirmek çok iyi bir fikir değil mi? Hem sen kendini görebildikçe, varlığını ispat ettikçe başkalarının gözünden de kaçmayacaktır. Karamsar düşüncelerden sıyrıldığın anda, hayatında yeni insanlara da yer açmaya başlayacaksın.

PARA

Değişen dengeler aklını karıştırabilir! Çalışan bir İkizler burcuysan, Eylül ayının son haftasına kadar otorite figürleriyle çatışmalar yaşayabilir, eski enerjini üzerinde hissetmeyebilirsin. Henüz çalışmayan bir İkizler burcuysan bu döngüde önüne yeni fırsatlar çıkabilir. Anlayacağın o ki; hem kazanacağın hem kaybedeceğin bir döngü… Gökyüzünün etkileri seni zorlasa da, ne kadar sağlam durursan o kadar yerini, konumunu, statünü koruyacağını işaret ediyor.

Yeteneklerini daha çok ortaya çıkarabileceğin projeler tam da önüne gelebilir bu ay. Eylül ayında yeni tekliflere açık olman da fayda var.

SAĞLIK

Bu ay sağlıkla ilgili konularda, özellikle mideyle ilgili problemlerinde daha sık problem yaşayabilirsin. Eylül ayında sindirim sistemine faydalı besinler seçmen gerekebilir

Yengeç Burcu Eylül 2016 Yorumu

Dinlenmeye çok ihtiyacın olduğu bir ayı geride bıraktın. Yakınlarının senden beklentileri oldukça fazlaydı, buna rağmen kendini vakit ayırmaya ihtiyacın olduğunu anlamış olmalısın. Eylül ayı Merkür gerilemesiyle başlıyor ve bu da geçtiğimiz aydan, daha zor koşulların seni bekleyebileceğini işaret ediyor. İnsanların bu hayatta ne istediğini anlayamayabilir, sen de sık sık anlaşılamamaktan şikâyet edebilirsin. İletişimdeki zorluklar hem kalbini, hem de aklını yoracak gibi görünüyor.

AŞK

Gönlün ferman dinlemiyor! Eylül ayında da devam edecek olan Merkür gerilemesi, ilişkilerinde yanlış karar vermene sebep olabilir. Gönlün ne kadar ferman dinlemiyorsa da seçimlerinde daha dikkatli olman gerekebileceğine işaret ediyor gök kubbe. Çünkü aslında ruhunun ihtiyaçlarına hiç uymayan birine kalbini kaptırabilirsin. Nesini sevdim, bilmiyorum ama onsuz olmak istemiyorum, cümlesi belli bir zaman sonra geçerliliğini yitirebilir. Bir anda başını döndürecek kişi derin bir aşk da olabilir, geçici bir heyecan da… Sen yine aklını devreye sokmayı ihmal etme.

Kışın habercisi sonbahar, sana güvene dayalı ilişkilere ne kadar ihtiyacın olduğunu yeniden hatırlatacak. Serin bir sonbahar rüzgârıyla, koşulsuz sarılabileceğin, kollarında ısınabileceğin birini arzulayacaksın. Bu nedenle de karşına çıkacak iki kişiden birini seçerken dikkatli olmalısın.

PARA

Yarım kalan işler tamamlanıyor! 7 – 24 Eylül arasında, ev, emlak, arsa alım satımı gibi konularda atılımlar gerçekleştirebilirsin. Gökyüzü, bu tarihlerde, seni desteklerken, temkinli olman konusunda da uyarıyor. Tedbiri elden bırakmaman, daha kazançlı çıkmanı sağlayacaktır. Yarım kalan işler ay boyunca ne kadar canını sıksa da toparlamak için elinden geleni yapacaksın. Ailenden yardımını istediğin kişiler seni önemli işlerinde yarı yolda bırakabilir. Neden böyle yaptıklarını dinlemeden, hareket etmemen gerekecek çünkü geri dönüşü zor sözler çıkabilir ağzından.

Gökyüzünün en görkemli olayı gerçekleşirken, yani 16 Eylül Ay tutulması sana hız kazandıracak etkilere sahip. Eğitimine yeni başlayacak bir Yengeç burcuysan öğrenim hayatına pozitif başlayacaksın. Ancak enerjini doğru yere aktarmazsan, bir süre sonra odaklanma problemleri yaşayabilirsin.

SAĞLIK

Genel olarak Eylül ayında küçük sağlık sorunlarınla ilgili sıkıntılar yaşayabilirsin. Eğer dikkatli davranırsan, küçük sağlık sorunlarının doğru tedavi yöntemleriyle çabucak üstesinden gelebilirsin.

Aslan Burcu Eylül 2016 Yorumu

Çalışma temponun ve maddi kaynaklarını arttırabileceğin bir aya giriyorsun. Her ne kadar seni temposuyla bu ay çok yoracak olsa da fırsatları iyi değerlendirirsen, sonunda sen kazançlı çıkabilirsin. İlişkilerden yorulan duygularını, sonbaharın dökülen yaprakları gibi dökebilirsin etrafa… Bu da demektir ki herkes biraz Eylül ayının sert etkilerinden nasibini alacak, yüzleşmelere hazırlıklı ol derim. Ayın başında yaşanacak tutulma, eğitim hayatını ve aile arasında yaşanacak konuları etkileyebilir.

AŞK

Zor veda…Yaza veda eder gibi sevgiline veda etmek çok zor olabilir… Sonbaharın gelmesiyle kendine yeni bir sayfa açıp sevgilinden ayrıldıysan, içinde sararan yaprakların tümünü süpüreceksin. Eski sevgilinin yasını tutmanın, zihnini temizlemene yardım ettiğini göreceksin. Her acının insana kattığı bir değer olduğunu biliyorsun. Sen de öğrendiklerini, yanına katarak ilerleyeceksin.

1 Eylül’de yaşanacak Güneş tutulması, hayatındaki ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu hatırlatacak sana. Günlük hayatın sıradanlığında kendini kaybolmuş hissedebilirsin. Hayatın gerçekleriyle yüzleştiren tutulma, yaşamındaki detayların ne kadar anlamsız ve yorucu olduğunu anlatacak sana. Aslında ne kadar boş şeylere kafa yoruyormuşum diyebilirsin. Sen böyle düşünürken, birlikte olduğun kişiyle ilgili yakalayacağın bir detay, hayatını baştan aşağıya değiştirebilir! Boşuna dememişler, şeytan ayrıntıda gizlidir diye… Eylül ayının başında ayrıntılara takılan aklının elbet bir bildiği vardır. Sen en iyisi, hislerine güvenmeye devam et.

PARA

Şans senin evinde! 1 Eylül Güneş tutulması, parasal ve maddi konularda önemli gelişmeler yaşayacağını işaret ediyor. Maddi kaynaklarını arttıracak alternatif iş olanakları yakalayabilirsin. Kazançlı çıkmak istiyorsan, bir mülkünü satıp, kar elde edebilirsin. Eğer iş arayan bir Aslan burcuysan, hemen harekete geçebilirsin. Bu ayın etkileri tam da istediğin yerlere götürebilir seni.

9 Eylül’de Jüpiter’in hareketiyle, geçmişe dair hukuksal beklentin, maddi alacağın varsa bu dönemde çözebilirsin.

16 Eylül’de yaşanacak Ay tutulması, keskin kararlar alacağını ve hiç olmadığın kadar insanlara net tavırlar sergileyeceğini vurguluyor. Eğer yurtdışı planların varsa bu döngüde yapacağın işlerin öneminden dolayı seyahat planlarını erteleyebilirsin.

SAĞLIK

Eylül ayında sağlığını etkileyecek ciddi sorunlar yaşamayabilirsin ancak yine de tedbiri elden bırakmaman gerekiyor. Duygusal iniş çıkışların, beden sağlığına da yansıyabilir.

Başak Burcu Eylül 2016 Yorumu

Hareketli ve iletişimde kuvvetli olduğun bir Ağustos ayını geride bıraktın. Eylül ayında bu durum söz konusu olmayacak. Merkür gerilemesiyle başlayacağın Eylül ayında, önemli kırılmalar yaşayacaksın! Yaşadıklarını zihninin süzgecinden geçirme fırsatı dahi bulamayabilirsin. Sana zor olan, etrafındaki insanlara da yansır değil mi?

AŞK

Kalbinin tüm kırıklıklarını toplamaya hazırsın! Ben böyle seveceğimi bilmezdim dediğin biriyle tanışmaya hazır mısın? 1 Eylül’de yaşanacak Güneş tutulmasının eğer yalnız bir Başak burcuysan ve gönül kapılarını sonuna dek açmak istiyorsan, sana söyleyecekleri var.  Ancak hissedeceğin duygular ne kadar yoğun ve güzel olursa, senin için bir o kadar zorlayıcı olacak. Adeta çarpıldığın kişinin her şeyini öğrenmek isteyeceksin. Nerde yaşar, ne içer, ne yapar, hakkında kim ne der… Bu sorular uzayıp gidecek. Ne kadar çok şey öğrenirsen, kendini o kadar güvende hissettiğini düşüneceksin ama değilsin! Aşkta güvene ihtiyaç duyan ruhun bu kez bocalayabilir. Çünkü aşkın kimyasında güven yok. Ama sen ne yapar ne eder, ilişkini de bir şekilde düzene koyabilirsin, eğer istersen ve gerçekten buna değer görürsen.

16 Eylül’de yaşanacak Ay tutulması, ilişkilerinde gerilim yaratabilir. Eğer evli bir Başak burcuysan bu dönemde eşinle empati yapmak her ne kadar zor olsa da en azından denemen gerekebilir.

PARA

Zorlayıcı transitlerin üstesinden gelmek, yine senin elinde! 10 Eylül’de gerçekleşecek Satürn – Neptün karesi, beklentilerinle, gerçeklerin birbirini tutmadığını gösterebilir sana. Bu dönemde beklediğin zam, prim, toplu para gibi konular zamanında hesabına yatmayabilir. Para harcama konusunda da önlem alman gerekebilir. Eğer çocuk sahibi bir Başak burcuysan, çocuğunun eğitimiyle ilgili yaptığın harcamaları nasıl dengeleyebileceğini düşünebilirsin. Şimdiden gelecek yazın tatil planlarını gerçekleştirmemek, kemeri sıkmak gibi fikirler geçiyor olabilir aklından. Ancak bu dönemde makul kararlar alman ne kadar mantıklıysa, gelecekle ilgili de kendini sıkman o kadar mantıksız olabilir.

Aynı zamanda, gökyüzü, yatırım yapmak, kredi çekmek ve alım – satım işlerinde uygun bir zaman olmadığını söylüyor senin için. Eylül ayı boyunca teknolojiyle ilgili başın dertte olabilir.

SAĞLIK

Bünyenin zayıf olabileceği Eylül ayında bol bol vitamin içeren besinler tüketmen gerekebilir. Mevsim değişirken, kronik alerjin yine kendini gösterebilir.

Terazi Burcu Eylül 2016 Yorumu

Sıkıntılı geçen bir Ağustos ayını geride bıraktın. Kendine kariyerin için yeni yollar açtın ve yeni fırsatlar yarattın. Herkesin yaşadığı sıkıntılardan daha fazlasını yaşadığını düşünüyorsan yanıldığını bu ay görebilirsin. Şimdi her şeyi geride bırakma zamanı, yeni bir ay başlıyor. Artık daha ne kadar üzüleceğini düşünebilirsin, kendine derin bir nefes alma zamanının geldiğini hatırlatman da fayda var. Geçtiğimiz aylarda kırılma noktalarını aştığını ve kendine çoktan yeni bir yol planı çizdiğini görme fırsatını bu ay yakalayacaksın..Gökyüzü sana net kararlar aldırmaya hazır. Peki, sen hazır mısın?

AŞK

Daha çok seveceksin, sevileceksin…Eylül ayında aşk hayatının ön planda olduğu bir aya hazır mısın? Jüpiter Güneş burcuna önümüzdeki 1,5 yıl boyunca şans getirmeye hazırlanıyor! Bu ay çevrendeki insanları iletişiminle daha da etkileyebilirsin. Rahat ve bağımsız tavırların ilgi odağı olmana sebep olabilir. Geçmişte yaşanan mazide kaldı ilkesiyle yaşamaya başlıyor ve önüne çıkan hiçbir engel seni yıldırmasına izin vermek istemiyorsun. Geçici ilişkilere sıcak bakmayan sen kalbinin sahibine belki de bu ay kavuşabilirsin.

Evren hayatın için gerekli gücü sana veriyor, farkında mısın? Sen yeter ki kullanmayı bil. Bu ayla beraber farklı bir enerjiye bürüneceksin ve istemesen de dikkatlerden kaçmayacaksın. Eğer ilişkisi olmayan bir Terazi burcuysan aşkın kapında olduğunu fark edebilirsin. Herkes gibi senin de kalp kırıklıkların var fakat herkesten farklı olarak sen artık kalbinde taşımak istemiyor olabilirsin. Kısa süreli birlikteliklere sıcak bakmayan sen karşına çıkan kişileri değerlendirmek isteyebilir, bu anlamda vakit geçirmeyi tercih edebilirsin.

PARA

Bu ay sen konuşuluyorsun.Her ne kadar iş hayatını özel hayatına yansıtmayan biri olsan da son zamanlarda stresinin sosyal hayatını etkilediğinin farkındasın. Maddi anlamda çıkmaz da kaldığını düşünüyorsan gök kubbenin sana bir müjdesi var, Eylül ayının 1’ inde gerçekleşecek Güneş Tutulması maddi anlamda seni destekliyor. Eylül ayıyla beraber beklenen maaş zamları, terfiler hatta ve hatta borç verilip aman artık geri dönmez denilen paraların sana geri dönüşünü şaşkınlık içinde izleyebilirsin. İşle ilgili teknik problemler söz konusu olabilir.

Şansının ve bahtının fazlasıyla döndüğünü ve 2017 yılının son aylarına kadar böyle devam edeceğine şahit olabilirsin. Eğer kendi işini yapan bir Terazi burcuysan kısa zaman önce küçülmeye gitmeyi düşündüğün iş yerinde büyümeye gitmeye karar verebilirsin. Bu anlamda etrafından uyarılar alabilir, engellenmek isteyebilirsin ancak doğru kararlar aldığını çok kısa sürede de fark edebilirsin.

SAĞLIK

Ne kadar hızlı bir ay olduğuna sen bile şaşıracaksın. Tüm koşturmacanın ve planların içinde sağlığını tetikleyecek olaylar söz konusu olabilir. 16 Eylül’ de gerçekleşecek Ay Tutulması kaygı durumunu tetikleyebilir. Bu konuda stresli ortamlardan uzak durmayı tercih edebilirsin.

Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Akrep Burcu Eylül 2016 Yorumu

Ağustos ayına dair ne varsa hepsini orada bırakıyor ve Eylül ayının eşiğinden dertsiz tasasız geçiyorsun. Nasıl mı? Eylül ayının 1‘ inde gerçekleşecek Güneş tutulması sana epey yardımcı olacağını işaret ediyor. Çok üzüldün, çok kırıldın, insanların seni anlamayışından bıktın ama hepsini yeni bir ayla beraber geride bırakmaya hazırlanıyorsun. Niyelerden ve amalardan yorgun düşen zihnin Eylül ayıyla beraber yenilenmeye hazırlanıyor. Seni yaralayan çoğu kişiyle yollarını zaten ayırdığın bir ay atlatmış olabilirsin. Şimdi yeni başlangıçlar zamanı.

AŞK

Aşk geliyorum demez, gelir. Zor ve hassas bir dönemi geride bıraktın. Şans gezegeni Jüpiter önsezilerin konusunda seni destekliyor. Geçtiğimiz aylarda bu kesin böyle olur ya da olmaz dediğin olayların dediğin gibi gerçekleştiğine şahit olmuş olabilirsin. Eylül ayı içinde de sezgilerine güvenmeye devam etmeni tavsiye ederim. Ne olduysa oldu, ne yaşandıysa yaşandı şimdi ileriye bakma zamanı. Gök kubbe senin için güzel sürprizler hazırlıyor. Sen yeter ki fark etmesini bil… Hayatta her şey herkesin istediği gibi olmaz ama Eylül ayı senin için ne istersen önüne getirmeye hazır… Peki sen hazır mısın?

Karmaşık duygu ve düşüncelerinden artık sıyrılma zamanının geldiğini ben değil Jüpiter söylüyor. Artık duygu ve düşüncelerin daha basit hale geldiğini fark edebilirsin. Son 2,5 yıldır ilişkilerinle ilgili kötü giden düzenin şans gezegeni Jüpiter’ in hareketiyle artık yönünü değiştiriyor. Gök kubbe ilişkini desteklediğini işaret eden bir konumda.

PARA

Sen bile kendine inanamıyorsun… Neden mi? 1 Eylül tarihinde gerçekleşecek Güneş Tutulması kariyer açısından önemli bir dönem olarak önüne çıkıyor. İş anlamında cesur tavırların söz konusu olabilir ve etrafındaki insanlar şaşkınlık içinde seni izleyebilir. Özgüveninin tam yerinde olduğunu herkese fark ettirmeyi tercih edebilirsin. Bu döngüde kaybetmeye tahammülün olmayabilir.

1 Eylül’ de geçekleşen Güneş Tutulması, yeni iş kapıları çalma zamanın habercisi… Bir süredir iş değişikliği yapmak ya da yeni girişimlerde bulunmak istiyorsan gök kubbenin şans kapılarının sana sonuna kadar açık olduğunu attığın her adımda fark edebilirsin.

SAĞLIK

Bol keyifli güzel bir ay önünde seni bekliyor, kronik bir rahatsızlığa sahipsen rehavete kapılıp kontrollerini aksatmamanı tavsiye ederim. Kötü beslenme alışkanlıkları sebebiyle üst solunum yolu rahatsızlıkları yaşayabilir, kısa süreli bir tedavi sürecine girmen gerekebilir.

Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Yay Burcu Eylül 2016 Yorumu

Kabuk bağlamış yaralara bakmak kolaydır. Önemli olan yarayı tekrar kanatmamaktır. Bu ay kanayan parmağını kesip atmaktan yana olabilirsin. Kimden yana yaralıysan onu Ağustos ayında bırakmaya kararlı olabileceğini işaret ediyor gökyüzü. Eylül ayının 1’ in de gerçekleşen Güneş Tutulması’ yla beraber dengeni buluyor ve yaşadığın olayları sindirip, çırpınmayı bırakıyorsun. Üst üste gelen aksilikler, zorlu mücadeleler hayatını günlük rutinine sokmaya çalışırken seni fazlasıyla zorlamış olabilir. Her şeye rağmen zor günlerden geçtin ve yenilmedin. Bu döngüyü daha rahat atlatabilmek adına aile bireyleriyle sert tartışmalardan uzak durmanı işaret ediyor gök kubbe. Hane içinde bazı aksilikler söz konusu olabilir, hayatta hallolmayacak hiçbir şey yoktur. Önemli olan bu süreci sakin ve dingin atlatabilmek.

AŞK

Akışına bıraktığın her şey sana doğru akıyor. Yönetici gezegenin Jüpiter, Eylül ayının ilk günlerinde Başak burcunun son derecelerinde hareket ediyor. 1 Eylül itibariyle Güneş, Başak burcunda tutulacak. Bu döngüde dış görünüme özen gösterirken mantıklı davranışların ve hamlelerinle dikkatleri üzerine çekebilir, çevrendeki insanların kalbini fethedecek saygıyı kazandığını hissedebilirsin. Sıkıntılı ama sakin giden aşk hayatının hızı bu ay başını döndürebilir. Kimseye karşı gardını düşürmekten yana değilsin ancak dediğim gibi bu ay gökyüzü seni aşk konusunda da fazla şaşırtacağını işaret ediyor. Mesela nasıl mı? Hayatta onunla olmaz dediğin kişiyle konuşmak için can attığını fark edebilirsin ya da bitti bu iş bir daha asla dönmem dediğin kişiyi yana yakıla arayabilirsin. Hayatta artık bana dönmez dediğin kişiden buluşma teklifi alabilirsin. Gök kubbe destekçin…

PARA

Hayat zar tutmaz, hadi bakalım şimdi sıra sende! Bu tutulma kariyerini ve yaşam kaliteni değiştirecek bir tutulma olacak! Gelelim bu ayın önemli olaylarından biri olan açıya! Bu da bu ayın en önemli kazanımı olacak senin için. Bu döngüde kariyerinle ilgili ani kararlar gündemine gelebilir. Uzun zamandır aynı firmada çalışan bir Yay burcuysan bazı durumlara artık katlanamıyor ve bunalıyor olabilirsin. O zaman harekete geçme zamanı! Bu döngüde istediğin gibi bir iş arama sürecine girebilir, hatta bu konuyla ilgili internette fazlasıyla zaman geçirebilirsin. Bu süreçte duygu durumunu iyi tahlil etmende fayda olacaktır. Gerçekten radikal bir değişiklik istiyor musun? Cevabın evetse, aradığın iş sana gelmeye hazırlanıyor. Ama yok emin değilsen, kararlarını netleştirmeden köklü değişiklikler yapmaman da fayda var. Henüz ne yapacağına karar verememiş bir Yay burcuysan Güneş tutulması seni bu konuda desteleyecek gibi gözüküyor. Yaratıcı işlere yönelebilir, kendi işini kurmak isteyen bir Yay burcuysan gerekli şartları oluşturabilirsin.

SAĞLIK

Diyete başlamak ve beslenme alışkanlığını düzenlemek için Eylül senin için uygun bir zaman olabilir.Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Oğlak Burcu Eylül 2016 Yorumu

Yorulmadın mı kendinle mücadele etmekten? İşte Eylül ayı sana bu gerçeği hatırlatmakla başlıyor. Yaz ayları umduğun gibi geçmedi ama kimin öyle geçti ki! Hummalı yaz günleri geride kaldı artık. Eylül ayıyla beraber gelen sonbahar mevsimi gibi yaprak dökmeyeceğini söyleyebilirim. Etrafında küçük hesaplar peşinde olan insanları Ağustos ayı gibi geride bırakmayı tercih ederek yeni bir aya başlayabilirsin.

1 Eylül Güneş Tutulması’ yla başlayan bu ay seni bir takım yüzleşmeler yapmak zorunda bırakabilir. Hemen canını sıkma, sonbahar temizliği için senin adına güzel bir adım olabilir. Geçtiğin aylarda seni yoran, maddi manevi sana yük olan kim varsa bir eyvallahla hayatından gönderebileceğini işaret ediyor gökyüzü.

AŞK

Sorunlara elveda! Aşk senin için her ne kadar ikinci planda olsa da ilişki içindeyken sadakatinin sorgulanamayacağı bir gerçek! İkili ilişkilerini güven temelli oluşturduğunu her fırsatta dile getiren sen aksi bir durum karşısında arkana dahi bakmadan gitmeyi tercih edebilirsin. Bunu ifade etmekten de asla çekinmezsin. Ama bu durum Eylül ayıyla beraber ufak değişimlere uğrayabilir. Evet yoruldun, sıkıldın ve artık mücadele etmeye gücün kalmadı. Merak etme bunu etrafında bulunan insanlara fazlasıyla belli ettin ve herkes olanın bitenin farkında. Ve sende çok iyi biliyorsun ki güzel günler zorlukların ardından geliyor. Sorgusuz sualsiz ilk görüşte aşk neden olmasın? Eminim kendini şu an ilk görüşte aşık olmuş olarak düşünemedin. Evet sevgili Oğlak bu ay mantığını daha az çalıştıracağını söyleyebilirim sana.

PARA

Dert üstüne dert almaya gerek var mı? 1 Eylül’ de Güneş Tutulması, Başak burcunda gerçekleşiyor. İş hayatındaki hırsını daha da kamçılamaya geliyor. Zaten çalışkan olan sen bu döngüde kendini yeni projelerde bulabilir, yeni iş arkadaşları edinebilirsin. Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim çalışkanlığının yanında yaratıcı tarafında bu ay konuşulmana sebep olabilir. Yaratıcı fikirleri destekleyen üst düzey insanlarla bir araya gelebilir çalışmalarını ilerletme fırsatı bulabilirsin. Bu konuda sana ufak öneriler vermek istiyorum. Kararlarını acele etmeden alman da fayda olacaktır. Evet karşına güzel fırsatlar çıkacak ancak yine de artısını eksisini iyice hesap etmelisin. Ortaklık yapılı konular sıkça gündemine gelebilir ve işin çözümü de yalnızca sende olabilir.

SAĞLIK

Sonbaharın gelmesiyle beraber hava koşullarının değişmesi hem psikolojik hem de bedensel olarak seni etkileyebilir. RomatizmaL ağrılar söz konusu olabileceği gibi, strese bağlı uyku bozukluğu ve kilo kaybı yaşayabilirsin. Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Kova Burcu Eylül 2016 Yorumu

Eylül ayına kadar türlü türlü mücadeleler verdin ve herkes gibi sende yoruldun. Kimi zaman zafer nidaları atarken kimi zaman da isyanlarınla sesini duyurmaya çalıştın. Çevrendeki insanların hatta ailenin hiç ummadığın tavırlarına şahit olmuş olabilirsin. Büyük yüzleşmeler yapmak zorunda kalmış dahi olabilirsin. Yaz ayları pek de umduğun gibi geçmemiş olabilir, zorlu bir Temmuz ayını ve dinlenemediğin bir Ağustos ayını artık geride bıraktın. Eylül ayı seni Güneş Tutulması’ yla karşılıyor ve adeta sana sürprizleri olduğunu müjdeliyor.

AŞK

Kalbini yorana yol vermek lazım! Hislerini anlamakta zorluk çektiğin bir Ağustos ayı geride kaldı. Artık ilişkilerinde daha sağlam adımlar atmaktan yanasın. Birlikteliklerine dair yaşanmamış, konuşulmamış her ne varsa bu döngüde tekrar önüne çıkabilir. Şans gezegeni Jüpiter’ in de desteğiyle ikili ilişkilerinin içinden çıkılmaz hali son buluyor. Nasıl mı? Tabi ki yine senin sayende, sorgulayıcı tavrını bu ay bir kenara bırakmayı tercih edebilir, yapıcı ve olumlu tavrınla göz doldurabilirsin. Çevrendeki insanlarla diyaloglarını alçakgönüllülük çerçevesinde daha resmi bir hale getirebilir, uzlaşmacı kimliğini ön plana çıkarmayı tercih edebilirsin. Tüm bu tavırların karşılıklı iletişimi güçlendirmek adına olsa da aslında kalbini artık yaşanması muhtemel olumsuzluklara karşı korumak istiyorsun. Aşk hayatın için hızlı bir dönüşüme hazır mısın?

PARA

Her şey olacağına varır mı gerçekten? 16 Eylül’ de gerçekleşecek Ay Tutulması hedeflerin konusunda yön değiştirmene sebep olabilir. Bu döngüde hayata geçirmek istediğin plan ve projelerini askıya almayı tercih edebilirsin. Bu ay yalnızca kendi düşüncelerini göz önünde bulundurmak isteyebilirsin. İş yerinde daha önce sorun yaşadığın otorite sahibi kişilerle ciddi konuşmalar söz konusu olabilir. Fikirlerin konusunda kısıtlanmaya çalışıldığını düşünebilir, bu anlamda sert tepkiler verme ihtiyacı hissedebilirsin. Sakinliğini korumayı ihmal etmemelisin. Gökyüzü kariyer ve iş hayatında bu ay seni biraz özverili olmaya zorlayabileceğini işaret ediyor. Ortaklı fikirlere daha sıcak bakman gereken bir ay seni bekliyor olabilir.

SAĞLIK

Sağlık konusunda yalnızca beden sağlığına önem vermemeni tavsiye ederim. İş hayatının yoğunluğu, mesai saatlerinin uzunluğu stres kaynaklı ağrılara sebep olabilir.

Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Balık Burcu Eylül 2016 Yorumu

Geçtiğimiz yılın son aylarından bu zamana oldukça zor ve karışık günler geçirdin. Geçmişten bugüne gelene kadar birçok tecrübe edindin ve birçok konu hakkında tecrübe sahibi oldun. Şimdi Eylül ayında bu tecrübelerini deneyimleme zamanı! Eylül ayı diğer ayların aksine senin için çok daha farklı olacak ve sende farkındalık yaratacak. Daha önce çözümsüz olarak gördüğün olayların aslında çok basit çözümleri olduğuna şahit olabilir, önceden sorun yaptığın şeylerin aslında o kadar büyük sorunlar olmadığına karar verebilirsin. Bunlar tabi ki kendiliğinden olmayacak, gökyüzünün seni destekleyen hareketlerini kendine işaret olarak kabul etmenle başlayacak her şey…

AŞK

İlişkilerin yenileniyor. Hayatının tüm alanında olduğu gibi aşk hayatında da tazelenmeye gitmeyi tercih edebilirsin. Bu mevcut ilişkilerini bitirip hemen yeni bir birlikteliğe başlayacağın anlamına gelmesin. Zihnini yenilemenle beraber, etrafına saçtığın enerjinin de yenilendiğini sen fark etmesen de etrafında konuşulanlardan duyacaksın. Temmuz ayından bu zamana geçti, geçecek diye beklediğin her şey üst üste birikmeye ve seni tüketmeye başlamış olabilir. Şimdi derin bir nefes alma ve baştan başlama zamanı. Çünkü 16 Eylül’ de burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. Entelektüel ve uzlaşmacı tarafın bu ay her zaman olduğundan daha fazla ön planda olmana neden olabilir. Eee bu durumda tabi ki dikkatleri üzerine çekmene sebep olacaktır. Şikayetçi misin asla! Şimdi derin bir nefes alma zamanı…

PARA

Merkür geri gidiyorum demez! Bu ay, dönüşümleri başlatan en önemli açı Güneş Tutulması! Dediğim gibi Eylül daha önce yaşadığın aylara benzemeyecek. Nisan - Ağustos arası iş hayatında sorunlu bir dönem yaşamış olabilirsin. Son 10 yıldır çalışma hayatının içinde olan bir Balık burcuysan bu döngüde iş yerindeki üstlerinle sorun yaşayabilirsin. Bu döngüyü hissettiğin an kendini kontrol etmeye çalışmanı tavsiye ederim. Özellikle son iki ayda ülke gündeminden kaynaklı gergin ruh hali iş çalışma ortamına yansımış olabilir. Son 6 yıldır aynı iş yerinde çalışan bir Balık burcuysan işten ayrılmak hatta farklı sektörlere gitmek için kendini araştırma yaparken bulabilir, geçmişte kaçırdığın fırsatları tekrar elde etmek isteyebilirsin. Henüz çalışma hayatına başlamamış bir Balık burcuysan bu döngüde kendi imkânlarınla yol almak isteyebilir hatta ve hatta kendi işini kurmak için adım atmayı tercih edebilirsin. Şayet aklında böyle bir plan varsa biraz daha beklemeyi tercih edebilirsin.

SAĞLIK

Eylül ayının sonlarına yaklaşırken son derece inişli ve çıkışlı bir ay geçirdiğinin sende farkındasın. Bu durum stres kaynaklı ağrılara ve gerginliklere neden olmuş olabilir. Bu sebeple küçük dahi olmuş olsa hormonal sorunlar yaşayabilirsin

Güzel ve şans dolu bir aya başlıyorsun, bedenini ve zihnini hazırla!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder