Facebook Ailesi

Custom Search

17 Ekim 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 17-23 Ekim 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 17 - 23 Ekim 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Bu haftanın gündemi; kendine biraz daha eğilmelisin... Ve en önemlisi seni yapabileceklerinden, sorumluluklarından ve ideallerinden uzaklaştıran kim ve ne varsa, bunların hayatındaki etkisini azaltmaya başlıyorsun.

Haksız rekabete tahammülün yok!

Rekabet rüzgârlarının sert estiği bir hafta… Ve özellikle haftanın ilk günlerinde bu durum senin canını bir hayli sıkabilir. Ay Boğa burcunda hareket ederken kurumsallığı, profesyonel duruşu ve biraz da söz sahibi olma arzusu ile üstünlük savaşlarını peşinden getiriyor. Bu tarz durumlar sana hiç hitap etmeyebilir bu yüzden çalışma ortamında bir arada olduğun insanlarla arana mesafe koyabilirsin. Öte yandan bugünlerde aile bireyleri ile ilişkilerine dikkat etmeni öneririm. Özellikle evdeki kadınlarla aranda fikir ayrılığı yaşanabilir.

Gökyüzü hikâyemize bir yenisi katmaya hazırlanıyor…

Ne zaman mı? Tam 21 Ekim Cuma günü. Ay Yengeç burcunda hareket etmeye başlıyor. Seni ise daha sakin, dingin, mevsimin dinlenmeye çekildiği sürecin tadını çıkarabileceğin günler bekliyor. Günlük rutinine odaklanabilir, geride bıraktığımız günlerin karmaşasından zihnini arındırmak adına kendine güzel programlar yapabilirsin. Finansal konularda ise önemli kararlar alabilirsin. Ki oldukça güzel bir döngüdesin, aldığın kararların uzun soluklu etkileri olacağına şüphen olmasın. Stresten cildinde beli başlı sorunlar yaşıyor olabilirsin. Bu dönemde bir dermatologla görüşmeyi ihmal etme.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi; içinde bulunduğumuz günlerde biraz daha kendinle baş başa kalmayı, kendini dinlemeyi, bireysel hareket etmeyi seçmiş olabilirsin. Ekim ayının bu günlerinde dinlenmek için kendine zaman ayırman bir tasadüf olmasa gerek...


Çalışma ortamında rakiplerine fark atıyorsun!

Yapıcı bir ruh hali ile yeni bir haftaya başlangıç yapıyorsun. Ay Boğa burcunda hareket ederken gün içerinde önceliklerine ve sorumluluklarına odaklanabilir, var olan sorunlarına karşı çözüm odaklı bir tutum sergileyebilirsin. Profesyonel duruşun, sakin ve toparlayıcı tutumun iş hayatında olumlu etkiler yaratmana neden oluyor.  Fakat rekabet duygusuna kapılıp, canını sıkabilecek insanlara da hazırlıklı olmalısın. Bu tarz durumların tırmanmasına izin vermeyeceğini sende çok iyi biliyorsun…

Rutine elveda de...

Geçtiğimiz hafta sonunda yaşanan Dolunayın etkisiyle sevgilinle aranda soğuk rüzgârlar oluştuysa bu durumu telafi edecek geri dönüşler söz konusu olacak. 23 Ekim’de su grubuna gecen Güneşin etkisi önemli bir döngüye hazırlanman gerektiğine işaret ediyor. Aşk ve kariyer odaklı günler seni bekliyor. Eğer aklında kalan konular henüz bir aydınlığa kavuşmasıysa bu döngüde rahat bir nefes alabilirsin. Ancak şüpheci yaklaşımlarına dikkat etmen gerekir. Hafta sonu için planların hareketli ve eğlenceli geçebilir. Yenilenmek ve değişim arzusu tüm bedenini sarıyor.

İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi; yeniliklerin olgunlaşması için emek sarf ederken, kendi potansiyelini, keşfetmen önemli adımlar atmana vesile... Evet, kolay olmayacak hem de hiç... Ama şöyle düşün; sende eskisi gibi bakmayacaksın artık olaylara, insanlara, düşüncelere karşı tavrın değişiyor.

Özgür olmayı seviyorsun! Kurallar sana göre değil…

“Bu Pazartesi keşke hiç başlamasa” dediğini duyar gibiyim… Venüs, Mars 45’lığı sayesinde bugün var olan işlerin sana büyük bir yük gibi gelebilir; rutin işlerini dahi gözünde büyütebilirsin. Özellikle kurumsal bir yerde çalışan İkizler burçlarının bugün isyan bayrağını kaldırması an meselesi… Eğer erteleme şansın varsa bugünlerde kendine daha hafif bir program yapmanı tavsiye ederim. Uzun zamandır ertelediğin ufak-tefek işlerini programına almak fena fikir olmayabilir. Haftanın ortası ise sert konuşmalar ve gündemine düşen iş haberleri olacak.

23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor.

Hafta sonu etrafında olan bitene bir yorum getirmen zor gibi duruyor. Bu da çevrendeki sabit fikirli insanların sivrilmesine neden oluyor. Eğer hafta sonu çalışmak durumunda isen bazı aksaklıkları toparlamakta güçlük çekebilirsin. Kimsenin bu döngüde hayatını yönlendirmek istemeyeceksin hatta ekstra sorumluluk almaktan uzak duracaksın. Sevgilinin iş yerindeki sorunları ilişkinize yansıttığını görmek seni düşündürse de, yine aşk kazanacak. Yine emekçi gönlün kazanacak. Eğer bekâr bir İkizler burcu isen bu günlerde kalbin yerine dürtülerin devreye girebilir. İçinden bir yandan inanılmaz bir romantizm yükseliyor ve henüz ilişkiye başlamamış olduğun bu kişiyi bile kıskanman mümkün oluyor.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; hiçbir şey yerinde saymıyor, bıraktığın gibi de kalmıyor. Dolunayın bir gün önce gerçekleşmesi henüz etkisini yeni gösteriyor olduğunu da işaret ediyor. Karışık gibi duran işlerin bir dengeye kavuşuyor! Panik havandan geriye sakinlik kalıyor!

Sahiplenici tarafın, çevrendekilere güven veriyor...

Haftanın ilk günlerinde gökyüzünde Dolunay’ın etkisi hâkim, sana bu anlamda önemli fırsatlar sunacaktır. Neden mi? Ay aynı zamanda Boğa burcunda hareket ederken, sabrını ortaya koyuyorsun. Ne istediğini bilerek hareket etmek haftanın ilk günlerindeki yoğunluğun üstesinden gelmeni sağlayacaktır. Sahiplenici ve iş bitirici bir rol üstlenebilir, çevrendeki insanların bu şekilde güvenini kazanabilirsin. Düzenli ve programlı hareket ettiğin, verimli günler peşinde olduğun işlerinde yolunda gitmesine neden oluyor. İçgüdülerinin de güçlü olduğu bir döngüde olduğunu hatırlatmak isterim. Para kazanmak ve yatırım yapmakta önemli bir gündem oluşturuyor.

Adil davranmaya özen göstermen gerek!

Özellikle iş yerinde önemli bir konumda olan Yengeç burçları çalışanlarının söylediklerine kulak kabartmaktan kendini alamayabilir hatta buna yönelik yeni kararlar alabilirler. İlişkiler açısından çevrene yansıttığın durum bulunduğun ruh halini de geçiyor. Kardeşler ve ailen bu günlerde çok önemli olacak. Eğer yurtdışı seyahatlerin varsa değişik yerler görmek seni mutlu ediyor.  23 Ekim’de Güneş Akrep burcuna geçiş yapmaya hazırlanıyor… Ekim ayının belirsizliğinden, kaygılı ruh halinden mevsimin sabitlenmesiyle bir nebze kurtuluyoruz. Senin içinse kabuğundan çıkma zamanı! Önümüzdeki günlerde sosyalleşip soğuk, yağmur, rüzgâr dinlemeden kendini kalabalıkların arasında yeni insanlarla bir arada buluyorsun.

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi; bu hafta geliştirmek istediğin alanlarda önemli fırsatlar karşına çıkıyor. İkili ilişkilerin yanı sıra finansal anlamda da yüzünü güldürecek gelişmeler seni bekliyor diyebilirim. Motivasyonun olduğunda senin için hiçbir şeyin imkânsız olmadığını çok iyi biliyorsun...

Kontrolün elinde olmasını istiyorsun.

Haftanın ilk günlerinde çalışma ortamında anlam veremediğin olayların gerçekleştiğine tanıklık edebilirsin. Ah şu Dolunay, bazı gerçekleri ortaya çıkartırken senin yararına olanları bir kenara ayırmana da etkili oluyor. Normalin aksine kalabalıklardan, yoğunluktan ve yükümlülüklerden uzak durmayı tercih edebilirsin haftanın ilk günlerinde. Çarşamba günü değişken bir hava esiyor ruhunda. Sırf bu yüzden daha bireysel hareket etmeyi tercih edebilir; kendine daha sakin bir program yapabilirsin. Eğer yoğun bir programa dâhil olmak zorunda kalan bir Aslan burcuysan bugün kendi kendine mutlaka ufak molalar vermeni tavsiye ederim…

23 Ekim’de hedeflerin önceliğin haline geliyor.

Güneş senin gibi sabit nitelikli Akrep burcunda hareket ederken önümüzdeki günlerde tuttuğunu koparan tavrın seni bile şaşırtıyor. Daha somut getirileri olan atılımlara yönelirken, kariyer yaşamında ön plana çıkacaksın. Hedeflerin ve planların doğrultusunda hareket ederken, kimin ne söylediğine değil tek başına yol almayı tercih edebilirsin. Ketumluğun ise sevgiline kök söktürebilir. Bu durumu biraz törpülemeye çalışmanı öneririm… Gururun ile birlikte kıskançlık yaşaman söz konusu. Ancak anlamadan dinlemeden hareket etmemeni ayrıca hatırlatırım.

Başak Burcu

Bu haftanın gündemi; içinde bulunduğumuz günlerde sosyalleşip, biraz daha kalabalıklara karışmaya hazır olduğunu işaret ediyor. Bu dönemde etrafındaki insanlara dikkat etmeni tavsiye ediyorum. Gerçekten etkilenebileceğin, seni fikirleriyle heyecanlandırabilecek ya da yeni bir ilişkiye adım atabileceğin birisiyle karşılaşabilirsin

Haftanın ilk günlerinde daha planlı hareket etmelisin...

Eğer Pazartesi günü erken kalkmanı gerektiren bir programın varsa eşyalarını bir akşam önceden hazırlamanı tavsiye ederim. Dolunay seni biraz yorgun ve karamsar bir ruh haline getiriyor.  Ay Boğa burcuna geçerken odaklanmak istediğin konulara yöneliyorsun. Biraz kafa karışıklığına yol açan olaylar bu günleri endişeli geçirmene neden olabilir. Düşüncelerini toparlamakta, ufak tefek konularda karar vermekte zorlanabilirsin. İdealist biri olduğunu seni tanıyan herkes bilir. Fakat bu tarafın önemli konulara yönelik konuşmaların bir yere varmamasına sebep olabilir. Haftanın ilk birkaç gününde görüşme ve toplantılarını başka bir zamana ertelemeni tavsiye ederim.

Yüzleşme vakti...

23 Ekim Pazar günü Güneş Akrep burcuna geçiş yaparken mevsim sabitlenecek. Bu da hiç aklına gelmeyecek konularda sorular cevaplamak zorunda kalacağını işaret ediyor. Aslında bu etki biraz senin için sancılı geçebilir. Eğer büyük bir kurumda çalışıyorsan bu süreçte ani seyahatler çıkabilir karşına. Ayrıca ailendeki muhafazakâr insanların bu dönem keskin tavırları iletişim bozukluklarına sebep olabilir. Yine denge yaratmak için uğraşabilirsin. Bu günlerde akademik çalışmalar ve yenilikler seni hep takip edecek. Ailendeki bazı gençlerin kararları seni çok şaşırtırken, ev ve yaşam alanınla ilgili önemli kararlar alabilirsin.

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; Ekim ayı oldukça yenilikçi, dönüştürücü etkilere sahip oldu senin adına. Ayın son günlerine doğru yaklaşırken zihnin yine hiç durulmayacak. Bu haftadan itibaren bu uzun soluklu döngü önüne yeni gelişmeleri çıkarırken, daha aktif ama bir o kadar kaygılı olabilirsin.

Liderlik ruhunda var...

Pazartesi günü Ay Boğa burcunda hareket ederken, haftaya da lider ruhunu veriyor. Özellikle yönetici konumunda olan, çalışma hayatındaki pozisyonu ön planda olan Terazi burçları için haftanın ilk günleri oldukça önem taşıyor. Sahiplenici ve iş bitirici bir rol üstlenebilir, çevrendeki insanların bu şekilde güvenini kazanabilirsin. Özellikle baba figürü konumundaki Terazi burçları da aile bireyleriyle olan ilişkilerinde net ama güven veren tavrıyla ön plana çıkabilir. Düzenli ve programlı hareket ettiğin, verimli bir haftanın seni beklediğini gözlemleyebilirsin.

Her fırtına elbet diner!

23 Ekim Cuma günü Güneş, sabit nitelikli Akrep burcuna geçiş yapıyor. Gökyüzü de sabit nitelikli bir döngüye girerken, zihninin ve yüreğinin dinginleştiğini hissedebilirsin. Sonbahar asıl şimdi başlıyor senin için! Bugün kendine bir güzellik yap. Sıcak bir çay eşliğinde, dökülen yaprakları, erken kararan gökyüzünü izle… Eğer sevgilin ile daha çok zaman geçirmek istiyorsan bu günler senin için çok şanslı dönemler olacak. Arzu ettiğin biri zaman geçirmen mümkün. Eğer bebek sahibi olmak isteyen bir Terazi burcuysan olumlu etkiler olduğunu unutma!

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; kendini bağlı hissettiğin ne varsa, her birinin değişmeye başladığını ya da artık eskisi kadar beklentilerini karşılamamaya başladığını görüyorsun. Bu haftadan itibaren ciddiyeti bir kenarı bırakıp, biraz eğlenmenin senin de hakkın olduğunu görebilirsin.

Rakiplerinin arasından sıyrılacaksın...

Haftanın ilk gününe Ay Boğa burcunda hareket ederken başlıyoruz. Sabit nitelikli ama bir o kadar keyifli bir haftanın seni beklediğini,  ilk günlerden anlayabilirsin. Duygusal anlamda daha pozitif bir bakış açısına sahip olmak, gün içerisinde olayları daha iyimser bir yaklaşımla değerlendirmene yardımcı olacaktır. İş ve sorumluluklarına yönelik pratik yaklaşımında üstlerinin dikkatini çekebilirsin. Eğitim hayatı devam eden Akrep burçları için ise yenilikçi günler… Branş değişikliği, eğitim için yurt dışı programı gibi konular gündeme gelebilir. Yeni bir dil öğrenmeyi düşünenlerden isen haftanın ilk günlerini değerlendirmelerini tavsiye ederim.

Ve geldik haftanın ve ayın en güzel gününe…

23 Ekim’de Güneş’in burcuna geçişiyle sonbaharın son ayına resmen giriş yaptığımız bugün kendine güzel jestler yap. Uzun zamandır yapmak isteyip sürekli ertelediğin ne varsa bugün mutlaka programına almalısın. Zor günleri artık geride bıraktın; şimdi bunu güzel bir kutlamayla taçlandırma zamanı. Neyle ya da kimle mutlu oluyorsan, günlerini onunla geçir. Ve bu 2,5 yılda neleri öğrendiğinin listesini yap… Bu liste hep başucunda olsun... Huzuru bulduğun aşkın için elinden geleni yapmaya devam edebilirsin.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; finansal ve hukuksal boyutta işlerin için birilerine tanışmak işini garanti altına alacaktır. Zihnini arındırmaya başlasan iyi edersin. Şimdi asıl sorman gereken soru şu; “gerçekten ne istiyorum?” Bunu belirlemen hafta içinde birçok konuya yön verecektir.

Seçenekler arasında  kalıyorsun!

Haftanın ilk günü biraz gergin geçebilir. Ay’ın Boğa burcundaki sabit etkisine bir yandan kararsızlıkların ekleniyor. Adeta bu konuda kendi rekorunu kırabilirsin. İdealist düşünceler içerisinde olmak, gün içerisinde önemli konulara yönelik konuşmaların bir yere varmamasına sebep olabilir. Pazartesi gününü daha ufak tefek ve günlük rutin işlere ayırmak senin için daha iyi olabilir. Çarşamba günü ise kazanımların artıyor. Hem insan biriktiriyorsun hem de çevrende önemli etkiler yaratacak projeler yaratıyorsun. Eğer gazete muhabirliği, makale yazma, editörlük ya da yazarlık gibi yazı işlerinden bir beklentin varsa;  yine bu günlerin kıymetini bilmekte fayda var...

Karar almadan önce iki kez düşün...

23 Ekim'de yaşamı temsil eden Güneş ısrarcı ve sabit fikirli Akrep burcuna geçiş yapıyor.  Bu ayın son günlerinde sağlık konularında bir takım kontroller, sağlıkla ilgili testler yaptırmak isteyebilir, kendine alternatif tıptan faydalanırken bulabilirsin. Ayrıca, beslenme konusunda sana bir tavsiyem olacak! Bu dönem protein ağırlıklı beslenmeyi sakın kesme! Ayrıca sağlığı ve bağışıklık sistemini yönetir. Kendini zinde hissetmek istiyorsan bu tavsiyelerimi dikkate almalısın. Eğer aşk için çözüm arıyorsan sevgilini bu dönem dinlemelisin. Ona şüpheci yaklaşman ilişkinizi ilerletmeyecektir.

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi; şartlarını değiştirmene özellikle iş ve eğitim anlamında sana farklı seçeneklerin olduğunu da göstermeyi hedefleyen günlerdesin. Yani kendi adına yenilikçi bir dönemdesin.  Ama en önemli iletişim... Özellikle bu haftadan itibaren etrafında sana faydalı olabilecek insanlarla ilişkilerinde daha aktif ve girişimci davranmalısın.

Çevrendekilerin desteği sana iyi gelecek...

Ay Boğa burcunda hareket ederken her ne kadar kendini gergin ve kaygılı hissetsen de ne istediğini bilerek hareket edebileceksin. Kendini ifade etme konusunda yaşanabilecek sorunların bugüne özgü bir durum olduğunu söylesem, içini biraz rahatlatır mıyım? Üstesinden gelemeyeceğin konularda sevgilinden, çalışma ortağından ya da çok yakın bir dostundan yardım istemekten sakın çekinme. Bugünlerde yakın çevrenin sana hiç beklemediğin kadar yardımı dokunabilir. Özellikle kariyer yaşamı ön planda olan Oğlak burçları aldıkları destekle haftanın ilk günlerindeki yoğunluğun üstesinden kolaylıkla gelebilir.

Gündemin değişiyor!

23 Ekim Pazar günü Güneş sabit nitelikli Akrep burcunda hareket etmeye başlıyor; duyguların ve ruh halinin dinginleştiği ve sabitlendiği bir gökyüzüne giriş yapıyoruz. Şimdi yavaş yavaş kabuğundan çıkıp, dış dünyaya açılmanın zamanının geldiğini vurguluyor. Sonbaharın kasvetini üstünden atmak isteyen sen değil miydin? O halde şimdi silkelenmenin sırası. Hava soğuk ama için kıpır kıpır! Hobilerine odaklanman ve yeni uğraşlar edinmek için de ayrıca motivasyon kazanmak istiyorsun. Uzun zamandır ertelediğin konuları gündemine alıyorsun.

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi; finansal konulardaki dengeler rotasını kazanca dönüştürürken, iletişim anlamında büyük desteğiyle gökyüzü yanında...Özellikle bu alanlarda yapacağın girişimler ve atılımların gerçekten güzel sonuçları ard arda gelebilir.

Sorumluluklar kapını tıklıyor!

Haftanın ilk günlerinde çalışma ortamına ve sorumluluklarına odaklanmakta zorluk yaşayabilirsin. Özellikle Salı günü gerçekleşen Venüs-Plüton 45’lıgı hafta sonundan kalma bir ruh haliyle, gün içerisinde belli kurallara ve sınırlandırmalara karşı ayak uydurmak  bir hayli zor gelebilir.  Birkaç gün önce yaşanan Dolunayı da hesaba katmamız gerekir.  Bu yüzden eğer çok önemli bir işin yoksa kendine daha hafif bir program yapmanı tavsiye ederim. Çünkü haftanın ilk günleri özellikle çalışma hayatının, profesyonelliğin ön planda olduğu  zamanlar... İşverenlerin çalışanlarından beklentileri yükselirken, rekabetler de iyice kızışabilir.

Yeni bir gündeme hazır mısın?

Güneş Pazar günü Akrep burcuna geçiş yapıyor ve hepimize hızlı geçen yaz günlerinin revizyonunu yaptırmaya hazırlanıyor. Havalar soğudukça bir kış çocuğu olarak içgüdüsel bir şekilde eve kapandığını düşünebilirsin. Ancak sosyal hayatın renkli bir döngüde olduğunu da söylemeliyim. Ev partileri ya da buluşmaları daha sık sık arkadaşlarınla ve dostlarınla bir arada olacağın bir hafta sonuna işaret ediyor. Aynı zamanda aile bireyleri ile ilişkilerin ön plana çıkarken, birlikte önemli ve aile adına uzun soluklu kararlar alabilirsin. Önümüzdeki günlerde ailedeki bireyler ile finansal anlamda ortak paylaşımlar içerisinde bulunabilirsin.

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi; kendine güvendiğinde ve kaygılarını kontrol ettiğinde her şeyin üstesinden gelebileceğini sana gösteren günlerdesin. Önümüzdeki günlerde ise çevrende sana ve yapabileceklerine inanan insanlarla dolu olacak.

Bazı düşüncelerini kendine saklamalısın...

Emeklerinle, yaptıkların ve verdiğin destekle göz önünde olmayı tercih ettin hep. Fakat bu hafta Ay Boğa burcunda hareket ederken Dolunayın etkisinden kurtulduğunu düşünmen yanılmana neden olabilir. Bu günlerde para konulu her iş ya da kariyer planın sekteye uğrayabilir ancak bazı şeylerin senin hayrına olduğu fikri gün geçtikçe artıyor. Ekstra çıkan işler ayıca çabalamana neden oluyor.  Çarşamba günü bazı konulardaki düşüncelerin bir hayli abartılı olabilir. “Ben her işin üstesinden gelirim” düşüncesi gün içerisinde sana hâkim olabilir. Tavsiyem, bunu etrafındakilere çok fazla yansıtmaman yönünde…

Sonbaharda aşk başkadır!

23 Ekim Pazar gerçekten önemli bir gün… Güneş Akrep burcuna geçiş yaparken, Jüpiter, Neptün 150’lığı de güne eşlik ediyor. Bugünü haftanın en bereketli ve verimli günü olarak görebilirsin. Uzun zamandır gönül işlerinde istediğini bulamayan bir Balık burcuysan olumlu bir gün olduğunu işaret ediyor. Ayrıca  uzun zamandır duygusal anlamda kalbini açmak istediğin birine karşı bir adım atabilirsin. Mevsim döngüsü, yeni bir aşkı filizlendirmek adına güzel bir tarih olabilir, ne dersin?  Uğraşmak istediğin bir hobin ya da merakın varsa üzerinde odaklanman kolay olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder