Facebook Ailesi

Custom Search

7 Kasım 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 7-13 Kasım 2016 Haftası

Astrolog Zeynep Turan 7 - 13 Kasım 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; bu hafta finansal konular gündeminde ön plana çıkarken, maddi anlamda belli başlı düzenlemelere gitmek isteyebilirsin. Yeni atılımlarda bulunmak konusunda cesur ve büyük düşüncelerini destekleyen gökyüzü aynı zamanda sosyal konularda daha kontrol sahibi olmanı da sağlayabilir.

Harcamalarını kontrol altına alma vakti!

Gökyüzü rotasını kuvvetli etkilere bırakmaya hazırlanırken Pazartesi gününe hızlı bir giriş yapıyorsun.  Ay,  Kova burcunda gündemini çok yakından ilgilendiren beklenmedik gelişmelere işaret ediyor. Gökyüzünün kendini güncellemeye devam ettiği tarihlerden geçerken, dün ile bugün arasında ne çok fark olduğunu gözlemleyeceksin. Salı günü harcamalarınla ilgili nasıl bir yol izlediğinin kritiğini yaparken bulabilirsin kendini. Bu dönemde bütçe planlamasına gidecek hatta geçen yıldan beri omzunda yük olan maddi sıkıntılarından kurtulma yolları arayacaksın.

Eski dostlarını özledin mi?

Kasım ayının bu haftasında gökyüzü gümbür gümbür! 12 Kasım Cumartesi aşk timsali Venüs, Oğlak burcuna geçiyor. Kendini gönül meselelerinde güncellerken bir yandan geçmişe de atıfta bulunmayı ihmal etmiyorsun. Çalışma hayatı ön planda olan ya da ortaklı çalışan Koç burçları hafta bitmeden terfi haberi almış olabilirsiniz. Yeni iş yerinde keyifli insanlarla tanışmış da olabilirsin. Bu etkiyle mesafeli ancak bir o kadarda ilgi çekici geliyorsun çevrene.  Ne istediğinden emin olacağın bu günlerde taleplerini ifade etmek çok zor olmuyor.  İkili ilişkiler ve arkadaşlık ilişkileri üzerinde somut etkilere sahip olacaksın. Eski arkadaşlarınla kopan bağlarını yeniden güçlendirmek adına iletişime geçebilirsin…

Boğa Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; kendini bağlı hissettiğin ne varsa, her birinin değişmeye başladığını sende görüyor olmalısın. Bu haftadan itibaren ise ciddiyeti bir kenarı bırakıp, biraz eğlenmenin senin de hakkın olduğunu düşünüyor ve çevrene de bunu yansıtıyorsun.


Yılların yorgunluğunu atmaya başladığın tarihler başladı…

Yılın senin için en hareketli günlerinden geçiyoruz. Özellikle bu haftanın ilk günü Ay Kova burcunda hareket ederken hayata karşı bakış açına neşe katmayı hedefliyorsun. Son yıllarda hiç hissetmediğin huzuru yakalamana neden olabilir. Korkularından arınırken, kendi yaşam alanlarına yenilikler yapabilirsin.  Eğer evli bir Boğa burcu isen, eşini biraz kıskanabilirsin. Eğer yalnız bir Boğa burcu isen bu döngüde yeni girdiğin ortamlarda, özellikle bazı kişiler de dikkatini çekebilir. Özellikle Çarşamba günü, 9 Kasım’da ruhu özgür, aklı pür biraz da telaşlı bir etki altına giriyorsun. Hangi alanda olursa olsun rekabeti usulüz yapanlara tek tek haddini bildiriyorsun.

Haksızlığa toleransın yok!

12 Kasım Cumartesi günü yönetici gezegenin, öncü bir burç olan Oğlak’ta adalet yönünü öne çıkartıyor. Bazı olaylara tanık olmana neden olabilir.  Özellikle ilişkilerde birbirlerine haksızlık yapmak isteyen insanlara karşı net tavrını koymanı sağlıyor olacaktır.  Ayrıca etik kurallara olan hassasiyetin, iş yerinde bazı düzenlemeler içinde olmak isteyeceğini işaret edebilir. Eğer sosyal ortamında birilerini korumak gibi bir amaç üstlenirsen gerçekten kararın yüzünden pişman olmuyorsun. Evet, bu döngü senin için biraz gözlemleme süreci olabilir.

İkizler Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; kendini yeniden keşfettiğin önemli bir döngüden geçiyorsun. Bir düşünsene geride bıraktığımız günlerde “neden böyle yapmışım/söylemişim/ düşünmüşüm?” dediğin kaç şey oldu? Evet, değişimin hayatın bir getirisi olduğunu tam anlamıyla öğreniyor, hayatına yansıtıyorsun.

İhtiyacın olan dengeyi arıyorsun…

Güçlü bir haftaya giriş yaptık.  Yönetici gezegenin  Uranüs ile iletişim kuruyor.  Zekice, sıradan olmayan işler yapmak için adımlar atıyorsun. Sosyal hayatında belirleyici olacağın ilişkiler kurarken, ön plana çıkıyorsun. Bazı konularda olan biteni anlamakta zorluk çekersen bu senden dolayı değil! Bir süredir yalnız kaldığın konularda aslında ne kadar haklı olduğunu görüyorsun ama insanların üzerine gitmiyorsun.

Çabaların fark ediliyor!

Cumartesi günü yönetici gezegenin Merkür, aceleci bir yapıda olan Yay etkisine giriyor. Sana cesaret verecek, uzun soluklu bir ortaklığa da imza atabilirsin. Çok değil geçmiş dönemlerde kariyer anlamında zorlandığın kararlar olmuştu. Eğer acele etmez isen başarılı işler yapman da mümkün olabilir. Sosyal açıdan da alıp veremediğin ilişkilerde çözülmeler beklerken bazı konuşmalar anlamsız gelebilir. Özellikle arkadaşların arasındaki iyi niyetini sorguluyorsun. Mesafeli olmak mı yoksa uzak durmak mı sana iyi gelecek tam olarak kafanda ilişkileri oturtmaya çalışıyorsun. Ailedeki ateşli konuşmalardan uzak kalmalısın.

Yengeç Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; uzun zamandır çevresini genişletmek, kendine yeni bağlantılar oluşturmak istiyorsan, Kasım ayının ikinci haftası seni harekete geçirecektir. Farklı kalabalıklara dâhil olabilir, yeni arkadaşlıklar edinebilirsin. En önemlisi de katıldığın çevrelerden sana çok faydası olacak insanlar hayatına girebilir.

Başarı ile ego arasında ince bir çizgi vardır!

7 Kasım’da oluşacak Merkür, Uranüs iletişimi fikirlerini etkileyici bir biçimde ortaya koymakta, dikkat çekici olmakta ve belki de duyguları derinleştiren konuşmalar yapmana işaret ediyor. Sosyal hayatında olayların ve sözlerin ardındaki anlamları görme becerini artmasına da vesile olacaktır. Bu süreçte çevrende yeni iletişim kurmuş olduğun iş ilişkisinden birileri ya da hoşlandığın kişi varsa geniş bir pencereden bakacağını gökyüzü işaret ediyor.

Aklına takılan soruları karşı tarafa yansıtmamalısın…

12 Kasım’da Venüs, karşıt burcuna yerleşiyor. Bu durum nerdeyse haftanın ortasından beri seni etkisi altına alıyor. Bazı ilişkilerinde garanti davranmanın nedeni bundandır. Aynı şekilde ikili ilişkilerinde beklentileri, aslında bir eşten neler beklediğini iletmen dürüst davranmana neden oluyor. Eğer yeni bir ilişki içindeysen bu kişinin hakkında aklına takılan bazı soruların cevaplarını aramak isteyeceksin. Kişinin kendisinden değil ama birilerinin ağzından laf almak, çaktırmadan öğrenmek bazı garip hallerine neden olabilir. İlişkisi olan Yengeç burçları istek ve arzularının derecelerini ölçmek zorunda kalabilirler. Aşırı şımarıklık boyutuna çıkacak durumlara tolerans göstermiyorsun.

Aslan Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; çabalarının meyvelerini toplamaya hazır mısın? Geride bıraktığımız günlerin somut getirilerine sahip olabilir bu vesileyle kendi kurallarına göre hareket etmek isteyebilirsin. Bu zamana kadar emek sarf ettiğin konularda, hak ettiğini alıyorsun.

Gökyüzü hayatını dışarıdan değerlendirme şansı verecek!

Haftanın ilk günü Merkür, Uranüs iletişimi yaptıklarını, hedeflerini, konumunu daha objektif gözle değerlendirmene neden oluyor. Bazı dengelerin değişmesi gerektiği kararını kendi kendine verebilirsin. Yani seni değişime kimse zorlamayacak! Bunu isteyen sen olacaksın. Ve bu döngü de bu zamana kadar hayatında değiştirmeyi planladığın ne varsa, bunları hayatına geçirmen adına harekette bulunabilirsin. Eğer yeni bir işe başladıysan mükemmel olması için çok çalışman gerektiğini görüyorsun. Ya da bir öğrenciysen bu hafta bazı konulara daha çok asılman gerektiğini görüyorsun. Seni fikirsel anlamda destekleyecek insanlarla da bu döngüde iletişime geçebilirsin.

Mars, maceracı ruhunu harekete geçirecek!

9 Kasım’da mücadeleci tarafını hareketlendirecek olan Mars’ın konumu karşıt burcuna geçiyor. Evet, bu döngüde maceraperest ve meraklı tarafın ön plana çıkarken, kendini hiç olmadığın kadar cesur ve atılgan hissedebilirsin. Eğitim hayatı devam eden ve yurt dışı ilişkileri olan Aslan burçları ise bu dönemde verimli atılımlarda bulunabilirler. Hafta sonu ise çevrendeki insanların davranışlarına anlam vermekte zorlanabilirsin. Uzun zamandan sonra geçireceğin en keyifli tatil olabilir. Dışarda olmak, canının istediğini yapmak biraz bireysel hareket etmene de neden oluyor.

Başak Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; ekim ayının sonlarından bu yana kafanı kurcalayan konularda yalnız olmadığını anlayacaksın. Nasıl mı? Kendi çabalarının yanı sıra aile bireylerinin de desteğini almak sana kendini bir hayli iyi hissettirecek. Yılın maddi ve manevi olarak en doyurucu günlerinden geçiyor olduğunu hatırlatırım...

Problemlere çözüm getiriyorsun!

Haftanın ilk gününe yapıcı bir ruh hali ile başlangıç yapıyorsun. Pazartesi günü Merkür, Uranüs 150’lığı haftanın diğer günlerine de olumlu etkisini yansıtacaktır. Görev bilinciyle hareket ederken, sorumluluklarını yerine getirmek ve somut sonuçlar almak özgüvenini arttırabilir. Bugünlerde senden yaşça büyük ya da belli konularda daha tecrübeli insanlardan tavsiye alabilirsin. Duyduklarını kulak ardı etmemeni tavsiye ederim.

Gökyüzü yeni oluşumlar için seni destekliyor…

İnsanları erken tanıma özelliğin, bazen gereksiz mesafelere ve önyargıya neden olabiliyor. 12 Kasım’da yönetici gezegenin Merkür, ateş grubu Yay etkisine geçerken ilişkilerde ileriye dönük sağlam adımlar atmana neden oluyor. Bazı olaylarda ne kadar haklı olduğunu, insanlara peşin yargının bazen işe yaradığına tanıklık edeceğin olayları önüne serecektir. Hafta sonu da etkisini devam ettiren bu döngüde sosyal çevrende ısrarcı ve inatçı yaklaşımda olan arkadaşlarınla yüzleşebilirsin. Aynı zamanda bu süreçte farklı dillere ya da edebiyat akımına da ilginiz oluşabilir.

Terazi Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; bu haftadan itibaren ilişkilerini, son dönemdeki güncel projelerini ilgilendiren konularda belirsizlikler ortaya çıkabilir ve sen nerede yanlış yaptığını görmek adına geçmişe doğru yolculuğa çıkabilirsin. Değer verdiklerin ya da bir kalemde silip attıkların… Her biriyle hesaplaşmaya hazır mısın?

Haftanın ilk günlerinde plansızlık hâkim!

Ve akabinde öfke ve sabırsızlığın ön planda olabilir…Pazartesi 7 Kasım’da gerçekleşecek Merkür-Uranüs iletişimi bulunduğun ortamlarda kendini net olarak ortaya koymakta güçlük çekebileceğini gösteriyor.  Ya da söylediklerin yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Evet, bu hafta çevrendekilerin tepkisi sabrını zorlayabilir. Bu yüzden ciddi argümanlarını ya da önemli fikirlerini ortaya koyarken daha çok uzlaşmacı olman gerekebilir. Eğer konu sosyal hayatındaki aksaklıklar ise aklındaki planları ya da sözleri başka bir güne ertelemeni tavsiye ederim. Hafta ortasına doğru yapıcı etkiler yavaş yavaş gerçek ruh haline kavuşmanı sağlıyor. Bu durum bulunduğun ortamlarda söz sahibi olmanı sağlıyor. Aile ilişkilerinde belirleyici fikirler geliştiriyorsun.

Harcamalarını ve hırslarını kontrol etmen gereken günler!

12 Kasım Cumartesi günü itibariyle yönetici gezegenin Venüs’ün kendini pek te iyi ifade edemediği bir burçta konumlanması sana hem ihtiras hem de hayattan ve özel alanlarının her noktasından zevk almayı hatırlatacaktır. Kasım ayının son günlerine kadar bu etkiyi olumlu bir hale getirmek senin elinde olacak ve yaşamının farklı alanlarında hissedeceksin. Kariyerinde olumlu gelişmeler varken hali hazırda bazı risk oluşturacak eylemlerden uzak durmak isteyebilirsin. Özellikle yatırımlar konusunda daha temkinli olmak isterken ilişkilerinde temkinli davranmak isteyebilirsin.

Akrep Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; hayatını daha iyi bir konuma getirmek adına çabalamanın sebebi geçmişin tatsız izleri olabilir... Eğitim, kariyer; tamam. Şimdi sıra ikili ilişkilerde! Kalbine söz geçiremediğin konularda kendine keskin çizgiler çekerken, önümüzdeki günlerde kendine yeni bir yol çizmek isteyebilirsin …Senin için dönüşüm asıl şimdi başlıyor!

Artık değişmekten korkmuyorsun!

9 Kasım Çarşamba günü yönetici gezegenin Mars, isyankâr bir ruh haline bürünüyor ve etkisini henüz haftanın ilk günlerinden hissettirmeye başlıyor. 2015 yılında eksik kaldığını düşündüğün, kaybettiğin ya da kırgınlığını bir türlü atamadığın ne varsa kendine açıklamalar yaparken bulabilirsin. Kendine küçük çaplı psikoloji testler yaparken bulabilirsin, değişmekten bu dönem korkmadığın çok belli olacaktır. Bu dönemde, ailedendeki kadınlarla aranı düzeltiyorsun, bir süredir var olan gerginlik güzel bir iletişimin oluşmasına neden olacaktır. Özelikle bu döngüde seni sinirlendirmek zor gibi görünürken alışverişte adeta bir çılgınlık yaşayabileceğini de işaret ediyor. Birbirileriyle alakası olmayan birçok şeyi ihtiyaç olarak görebilirsin.

Sorunlarını konuşarak çözebilirsin…

12 Kasım’da Venüs, Oğlak burcuna geçerken, eğer evliysen ilişkinde mantık arayışına gidiyorsun. Eşinin ailesi, ilişkilere müdahil olmaları tüm bunlar kafanın son derece karışmasına neden olabilir. Özellikle ikili ilişkilerde aklındaki sorularının cevaplarını bulamamış bir Akrep isen bu ay içinde yapacağın konuşmalar, kafandaki bazı soruların cevaplarını bulmana yardımcı olacaktır. Öyle ki konuşarak sorunların çözüldüğüne tekrar inanmanı sağlayabilir.

Yay Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; gökyüzü iletişim alanında beklenmedik gelişmeleri ön plana taşımaya hazırlanıyor. Kendini bir anda “asla aramam” dediğin insanları düşünürken hatta kendini tutamayıp aramaya yeltenirken yakalayabilirsin. Bu dönemde kalbin zihnine hükmederken, duygusal kararlar da alabilirsin. Evet, bu hafta senin sınavın kalbinle…

Bu hafta gökyüzünde gündem yoğun!

Haftanın ilk günü Merkür, Uranüs ile iletişim kurarken özellikle senin için çalışma, üretme, yenilenme ve değişim ön planda olacak. Bu süreci tetikleyen olaylar da var. Özellikle kariyerinde belli adımlar atman için farklı topluluklara ya da gruplara dahil olabilirsin. Eğitim, sınav telaşı, tayin gibi hayatının merkezini yönetecek konularda ayrıca bir sürecin başladığına işaret ediyor.

Bu hafta sonu geçmişe referansların bol olacak!

Cuma günü üzerinde bir rahatlık, kendini ifade edişte özgüven yaşaman mümkün. İletişim, medya, halkla ilişkiler gibi konularında çalışan ve uzmanlaşmış bir Yay burcu isen 12 Kasım Cumartesi günü meydana gelen Merkür, Yay yolculuğunu şimdiden hissetmen anlamına geliyor. Burcunda etkili olan iletişim gezegeni seni aynı zamanda oldukça sosyal, dışa dönük ve biraz da aceleci yapacaktır. Eğer sevgilinle bir türlü çözemediğin bir konuyu bu haftaya ötelediysen mümkün olduğu kadar onu da dinlemeni tavsiye ederim.

Oğlak Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; son günlerde konumunu daha iyi bir noktaya taşımak, bağlantılarını güçlendirmek, yeni projelere dahil olmak, uzun zamandır aklında olup ta bir türlü gerçekleştiremediğin hedeflerini hayata geçirmek adına hareket ediyor olabilirsin. Ki özellikle bu hafta mutlaka harekete geç derim. Önümüzdeki günlerde maddi konularda üstüne düşünmen gereken meseleler artarken, kendine belli konularda çeki düzen vermek isteyebilirsin.

Maskeler düşüyor!

Haftanın ilk günü 7 Kasım’da Merkür, Uranüs ile iletişim kuruyor. Bu iki gezegen bir araya geldiklerinde fikirlerini yansıtman konusunda sıkıntılar yaşayabilirsin. Özellikle toplumda ön ayak olduğun statün, evdeki sorumlulukları ya da iş yerindeki konumun üzerine eleştiri almaya dayanamayabilirsin. Arkadan konuşan, yüzüne gülen kişilerin gerçek niyetlerini bu hafta öğrenebilirsin. Ama bu aralar biraz gergin ve sinirli de olabilirsin. Tepkilerini düşünerek vermeni öneririm.

Atacağın yeni adımlar kendini yenilemene yardımcı olacak!

Cumartesi itibariyle aşk gezegeni Venüs, burcunda konumlanıyor. İlişkilerinde mesafeli olduğun kadar duygusal yönünde ortaya çıkıyor. Her ne kadar kendinden emin de olsan bu günlerde güven arayışının yanında garantiye de önem veriyorsun. Bu yüzden hem kariyer hem de aşk hayatın bir arada gidiyor. Eğer yeni bir ilişkinin arifesindeysen sevginin ötesinde bir hassasiyet bekliyorsun.  Hafta sonu da bulunacağın ortamlar, katılacağın etkinliklerde önemli işler yapmış insanlarla bir arada olabilirsin.

Kova Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; son zamanlarda gündemindeki gelişmelerin her birini ardında bırakıp daha hareketli, doğru ve yanlış arasındaki çizginin keskinleştiği günlere hazır ol! Yaptığın seçimler önem kazanıyor. Önümüzdeki günlerde sadece çabalamak yetmiyor. Ne için çabaladığın ya da doğru şey için mi çabaladığın konusuna daha çok kafa yorabilirsin… Zihninin keşifleri seni çok şaşırtacak!

En verimli atılımlar ve yüzleşmelere hazır ol!

Çarşamba günü Mars, burcuna geçiş yapıyor. Bu günlerde hırsın ve mücadeleci yanın herkes tarafından fark ediliyor. Aynı zamanda birilerine yön vermek, yönlendirmek te bir o kadar kontrolün altında olacaktır. Tek sorun ise bu döngüde dikkatini toparlaman gereken konularda karar alıp vermekte zorlanacak olman… Bir de öfke kontrolü. Bazı fikirleri çok kişiselleştirip, konuşmaları bir anda tartışmalara çevirebilirsin. Kendinden emin davranman birilerinin hoşuna gidecektir ama bunu profesyonel bir boyutta tutmaya ayrıca özen göstermelisin…

Enerjini iyi bir noktaya kanalize etmelisin!

12 Kasım Cumartesi günü gökyüzünde önemli iki oluşum var. Venüs bildiğin gibi aşk temsil eder, Oğlak burcu gibi öncü bir etkiye giriyor ve ilişkilerde lider yapın öne çıkıyor. Ev hayatı, aile fertleriyle ilişkiler özellikle büyüklerle olan diyalogunda değişiklere, dengelerin oynamasına dikkat etmen gerebilir.  Eğer ilişkinde yapıcı olmak istiyorsan bu döngüde ketum ve mesafeli yaklaşımını törpülemen gerekebilir. Arkadaşlarınla da ilişkilerini daha onarmaya, yapıcı olmaya yönelik geliştirebilirsin.

Balık Haftalık Burç Yorumu (7-13 Kasım)


Bu haftanın gündemi; bugünlerde yine her zamanki gibi iş, güç derken, adeta kendini unuttuğun günlerden geçiyor olabilirsin. Bu haftadan itibaren ise bırak kendini hatırlatmayı, geçmişini ve yüreğine gömdüklerinin zihninde canlandığına tanıklık edebilirsin. “Ben bunları çoktan aştım” dediğin çok mesele var. Peki, gerçekten üstüne bir çizik atabildin mi?

Bu hafta maddi konularda güç kazanabilirsin!

Haftaya dikkatli ve özenli bir giriş yapıyorsun. Bugünlerde birilerinin dikkatini çekmek, göz doldurmak ve iletişimini bu yönde geliştirmek isteyebilirsin. Merkür, Uranüs iletişimi baskın bir karakter çizeceğine ve nerdeyse tüm hafta bunu destekleyen olaylara şahit olacağını gösteriyor.  Neredeyse kafana koyduğun her şeyi yapmak için tüm ilişkilerini zorluyor olacaksın. Açık sözlü olman arkadaş ilişkilerine de yansıyor. Aklından geçenleri saklamıyorsun. Sana ilgisi olduğunu tahmin ettiğin biriyle konuşma yapmak için cesaretin de yüksek!

Şartlar seni motive edecek!

Cumartesi günü senin için biraz plansız geçebilir. 12 Kasım’da Merkür, Yay burcuna geçerken beklenmedik seyahatler, iş yerinde mesai yapmak ya da günü birlik şehir turları yapmak zorunda kalabilirsin. Eğer ailenle ya da arkadaşlarınla zaman geçirmek istersen şimdiden planlarına alternatif seçenekler oluşturman iyi olacaktır. Eğer zaten planın içinde şehir dışındaysan bulunduğun yere dair gündüz ve akşam turları yapmak isteyebilirsin. Yeni fikirlere açık olduğun gibi, sözlü ve yazılı iletişimdeki başarın iş hayatında seni ön plana çıkaracaktır.  Bu yüzden hafta sonunu bile değerlendirebileceğin etkinlikler olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder