Facebook Ailesi

Custom Search

1 Kasım 2016 Salı

Zeynep Turan Kasım 2016 Aylık Burçlar

KOÇ BURCU KASIM AYI YORUMU


Kasım ayına heyecanla başlıyorsun. Hayatında bazı önemli kararlar ve değişimler gündeme gelebilir. Geçen ay yaşadığın belirsizlikleri bu dönem aşıyorsun. Yeniayın etkisi devam ederken kendini her açıdan garanti altında hissetmek isteyeceksin. Bu ay sağlam planlar yapmak için ayın ilk iki haftasını değerlendirmelisin. Senin gibi biri için evine kapanmak pek akıl karı değil! Kasım ayını etkinlikler, ortak arkadaş toplantıları ve yakın temas kuracağın iki ilişkilerinle dolu dolu geçirebilirsin.

Aşk

Bu ay ilişkilerde uzlaşmacı taraf sen oluyorsun. Bu dönem karşılaştığın problemler nerdeyse sana on yıl öncesini hatırlatıyor.  Ancak hem kararlı hem de sempatik tavırların sayesinde karşı cinsi etki altında bırakabilirsin. 12 Kasım’da aşk gezegeni Venüs, senin gibi öncü bir burca geçiş yapıyor. İlişkine sahip çıkarken kırgınlıkların olan üçüncü kişilere konuşma imkânı vermeyebilirsin. Eğer hala kalbindeki yalnızlığı bütünleyen biri yoksa 14 Kasım’da gerçekleşen Dolunay, karşı cinse daha çekici kılacak etkiler bırakacağını işaret ediyor. Bugünlerde kişisel bakımına, sporuna daha da önem verebilirsin. Sık sık girdiğin ortamlarda şimdiye kadar dikkatini çekmeyen birileri olabilir, ne dersin? 22 Kasım’dan itibaren heyecanlı tesadüfler ve karşılaşmalara hazır ol. Gök kubbe, ruhunda yeniden çocuksu coşkular yaratacağını işaret ediyor.

Kariyer ve Para

Kasım’ın ilk haftası işine, meslektaşlarına, maddi kaynaklarına dair olumlu vurguları işaret ediyor. Sistem oluşturman, tüm kontrollerin elinde olmasını sağlayabilir. Eğer yeni fikirler konusunda atılım yapmak istiyorsan doğru markayı bulup güveneceğin çevrelerde iş yapmak isteyeceksin. Venüs, itibarin için ciddi adımlar atmanı sağlayacak bir etkide yer alıyor.  12 Kasım’dan itibaren söz sahibi kişilerle, fikir alışverişleri gerçekleşebilir. Teşvik, vergi indirimi, kredi kullanmak gibi konularda araştırma yapmak için 14 Kasım Dolunay zamanı elverişli olabilir. Kendine güvenin, karşına nasıl bir problem çıkarsa çıksın üstesinden gelebileceğini gösteriyor. Eğer hukuksal konularda belirsizlikler yaşıyorsan, 22 Kasım’dan sonra beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Hak ettiğini geri kazanıyorsun!

Sağlık

Bu ay her türlü soğuk algınlıklarına dikkat etmen gerekir. Özellikle bol bol su içmeni tavsiye ederim. Böbrekler ya da bu bölgeyle alakalı problemleri arka plana atmamalısın. 14 Kasım’da meydana gelen Dolunayın etkisiyle iştahın fazlasıyla açılabilir. Yaz boyunca verdiğin kiloları geri alma ihtimalin olabilir. Ayrıca sevdiğin konulara yönelmek fiziksel ve ruhsal olarak rahatlamana neden olabilir.

BOĞA BURCU KASIM AYI YORUMU


Sıkı bir temponun sen beklediği bir Kasım ayına merhaba diyebilirsin. Kendinden eminsin, mesafeler ve belirsizlikler ise artık problem olmaktan çıkıyor. Geçen ayın son günlerinde yaşanan Yeniay’la birlikte bazı kapıları kapatırken, yeni kapılar açtın. Bu durum sana iyimserlik ve sakinlik
kazandıracaktır.  Evlilik, ilişkiler ve özel hayatın gibi ortaklık gerektiren konuların merkezinde yer alabilirsin. Geçmiş aylarda hep birilerinin iyiliği için kendi hedeflerini atladın. Şimdi ise hayatını kendi rotana göre belirlemek isteyebilirsin. Bu arada bazı yeteneklerini keşfetmen, yeni fırsatlar için atılım yapmana yardımcı olabilir.

Aşk

9 Kasım’da Marsın konumu, ideallerin peşinde olabileceğin etkilere işaret ediyor. Aynı zamanda özgüvenin yüksek, bir o kadar da toplum içinde dikkat çekici olabilirsin. Yakın geçmişte yaşadığın bazı hayal kırıklıkları, hayatı istediğin gibi yaşama arzuna bu dönem işaret ediyor. 14 Kasım’da burcunda Dolunay gerçekleşirken; enerjin, aşk ve eğlence için atacak. Günlük hayatında seni hareketlendirecek faaliyetlerde bulabilirsin. Buralarda tanışacağın kişiler kafanı karıştırabilir. Eğer ne istediğinden henüz emin değilsen ortak zevklerini keşfettiğin kişilerden etkilenmen de mümkün. Ayın 22’inden sonra gizli sevdalar ve kadersel oyunların döneceği günlerin farklı deneyimler tatmana neden olabilir.

Kariyer ve Para

Yaratıcılık konusunda şansının açık olduğunu bilmelisin. Eğer sanatla uğraşmak istiyorsan bazı çevreler sayesinde desteklenebilirsin. Eğer yeni ortaklıklar söz konusu olursa, işlerini sağlama alman gerekebilir. Yapılacak anlaşmalar, konuşmalar gerçekçi olman gerektiğine işaret ediyor. Bu konuda uyanık ve dikkatli olman gerekebilir. 12 Kasım’da Venüs, kişisel ihtiyaçlarını ön planda tutacağın bir konumda yer alıyor. Kendini maddi ve manevi garantide hissetmek isteyeceksin. Yeni bir işe girmek ya da girişimde bulunmak sana çok şey katacaktır. 14 Kasım’da meydana gelen Dolunay’ın etkisinde sabır da var öğrenmekte. Eğer para konularında sürekli yanlış yatırımlar yapıyorsan, aile ortaklı konular yeniden gündeme gelecektir. Ayın üçüncü haftasından itibaren, maddi tedbirler alman başarı getiriyor. Kısa vadeli işler için yaptığın anlaşmalar o kadar beğeni alıyor ki, 2017 yılı için uzun soluklu işlere imza atmanı sağlayabilir.

Sağlık

Sağlığın açısından büyük riskler taşımıyorsun ancak dikkatli olman gereken konular yüzünden biraz stres altında kalabilirsin. Kasım ayının ikinci haftasından itibaren Mide, mesane gibi bölgelerde hassasiyet yaşanacağını işaret ediyor. Aynı zamanda iştah artışı istenmeyen kiloların alınmasına da neden oluyor. Özellikle stresten uzak durmak için de hobilerine ve evde yapmak istediğin değişikliklere odaklanabilirsin.

İKİZLER BURCU KASIM AYI YORUMU


Kasım ayında sosyal çevrende popülerliğin ön planda. Geçtiğimiz ay, hayatında olan biteni anlamak için çok caba sarf ettin. Bu ay ise tam tersi hareketli ve hızlı karar vermen gereken bir döngüdesin. Ne yaparsan yap yine kendin için, geleceğin için bazı şeyleri inşa etmek istediğinden emin olacaksın. Gökyüzü, aybaşından itibaren duyguların ve gündelik koşturmaların yoğun olacağını işaret ediyor. Önemli görüşmeler, konuşmalar ve anlaşmalar günlük problemlerden çıkmana yardımcı olacaktır. İkinci haftadan itibaren artık kendi sosyal gündemine rahatlıkla dönebilirsin.

Aşk

Kasım ayının ilişkiler açısından hayatında ciddi öğretileri olabilir. 9 Kasım’da Mars, toplumsal duyarlılığı yüksek bir burca yerleşirken, insanların bencil tavırlarına dayanamıyorsun. Fedakârlıklar artık limitini dolduruyor. Eğer uzun soluklu bir ilişkin varsa yolları ayırmak konusunda çok kararlı tavırlar gösterebilirsin. Seni kazanmak için karşı tarafın da atakları olabilir. Eğer uzun süredir adaletsizliğe uğradığını düşünüyorsan, bazı gerçekler ortaya çıkabilir. Merkür, karşıt burcundayken iletişimde seri hareket etmek ve kararlılık göstermenin kolay olacağını işaret ediyor. Ancak inatçı yaklaşımlardan uzak durman gerekebilir. 29 Kasım'da meydana gelen Yeniay, ikili ilişkilerde hızlı ve beklenmedik kararlar almanı sağlıyor. Hayatını şekillendiriyor olman hem aileni hem de çevreni etkiliyor.

Kariyer ve Para

12 Kasım’da Venüs, yaratıcı bir ruha bürünüyor, bu durum kendinden daha emin ve cesaretli olacağını işaret ediyor. Kasım’ın ilk haftasından sonra bireysellikten çok grup çalışmalarında boy gösterebilirsin. Üstesinden gelmeye çalışacağın alanlar ise; medya, turizm, yazı işleri, havacılık gibi konular olacak. Eğer iş değiştirmeyi düşünen bir İkizler burcuysan, beklediğin haberler gelebilir. Ancak değişim yapmadan önce garantici olacaksın.  14 Kasım’da Dolunay meydana gelirken, maddi açıdan atılımlar yapman da mümkün olabilir. Aile, miras, gayrimenkul gibi konularda istediğini alman seni çevrene karşı da kuvvetli hissettirebilir.

Sağlık

Kasım ayının gelmesiyle birlikte bazı sağlık problemleri yaşaman söz konusu olabilir. Soğuk havalar arada açan güneş tüm bağışıklık sistemini alt üst edebilir. Ekstra enerjiye ihtiyacın olabilir. Zihin yorgunlukları yaşayabilir ve kendini bitkin hissedeceğin bir dönemde olabilirsin.

YENGEÇ BURCU KASIM AYI YORUMU


Kasım ayında gündeminde sevgili Yengeç çalışmak var. Geçen ayın son günlerinde meydana gelen Yeniay’ın etkisiyle hem iş hem de günlük rutinin hız alabilir. Farklı bir enerjiye sahip olacağın bu ay yorulmadan, şevkle çalışmak isteyebilirsin. Kasım ayında her şeye rağmen gündelik işlerde çok daha pratik ve yaratıcı olacağını işaret ediyor. Belki suçlu aramıyorsun ama hata yapmanın da insanlığa has olduğunu görüyorsun. Kendine ortam yaratmak, özüne dönmek ve melankolik havalardan kurtulmak isteyebilirsin. Bu durum olduğun yeri ilkbahar atmosferine çevirebileceğine işaret ediyor.

Aşk

İlişkilerinde belirleyici olmak istersen, bu durumu avantaja döndürebilirsin. Olgun bir Yengeç burcuysan, ilişkin geleceğe düşündüğünden daha erken açılabilir. Ancak bulunduğun koşullar, eğitimin ya da kariyer hedefin ailen tarafından daha ön planda olacaktır. Bu dönem bekâr Yengeç burçları, “Kaybedecek bir şeyim yok” düşüncesinde olabilirler. 12 Kasım’dan itibaren geleceğe adım atacak kararlar alıyorsun.  29 Kasım’dan itibaren eski bir sevgili ya da eş kapını çalabilir. Telefonlarına “seni özledim” mesajları bırakabilir ya da Sosyal Medya’da mutlu olduğunuz anların fotoğraflarını paylaşabilir.  Karar senin elbette! Ancak etkilenmek yerine biriktirdiğin olumsuzlukların ağır bastığını görebilirsin.

Kariyer ve Para

Ayın 12’siyle birlikte Merkür iletişim gezegeni uzak yolları ve bağlantıları işaret ediyor. Yurtdışı bağlantılı işler yoğunlaşabilir. Özellikle yerleşim, taşınma gibi konular çevreni ve seni de etkileyebilir. Ortak hesaplar ve ortak işler bugünlerde gündeminden düşmüyor. Eşinin var olan sermayesine ortak arıyor olabilirsin. Kendinden ödün vermen gereken durumlar da söz konusu olabilir. İşini bırakmak ya da sorumluluklarını başkasına devretmen gerekebilir. Ayın özellikle 20’sinden sonra geçen ay kaybettiklerini geri kazanabilirsin. Şan, şöhret, maddi çıkarların söz konusu olduğunda bazı gelişmeler yaşıyorsun. Eğer işin yatırım ya da gayrimenkul ise bu konuda fırsatları değerlendirebilirsin. Güveneceğin isimler ile buluşmak ya da işin erbabı olanlardan randevu koparmak senin için zor olmayacaktır.

Sağlık

Ayın ikinci haftası, gündeminin yoğun ve kalabalık olacağını işaret ediyor gökyüzü. Kendini ihmal etmemelisin çünkü işi bahane yaparak gitmekten kaçındığın randevuların olabilir. Örneğin; diş ve diş etlerin gibi… Yaz çocuğu olarak kış mevsiminden hemen etkilenmen mümkün olabilir. Özellikle Kasım ayının son haftası yalancı bahar havalarına kapılarak soğuk algınlığı yaşayacağını işaret ediyor. Bol bitki çayı ve taze pişirilmiş sebzelerden tüketmen harika olabilir.

ASLAN BURCU KASIM AYI YORUMU


Sevgili Aslan bu ay ruhunda liderlik var. Ekip çalışması için mükemmel sonuçlar elde edebileceğin bir Kasım ayı seni bekliyor. Plan yapmak geçen ay senin için ne kadar önemliyse bu ay onları hayata geçirmek bir o kadar kıymetli olacak. Yaşanan Yeniay’la birlikte duyguların harman olurken hem iş hem de aşk konusunda ısrarcı ve cesur olacağın bir Kasım ayı seni bekliyor. Bu sıralar mali konularda ayrıca temkinli olman da gerekebilir. Uzak bağlantılar önemli işler yapmana ve konusunda kıymetli kişileri tanımana neden olabilir.

Aşk

Aşk için uyumlu bir aydasın. Özellikle son iki aydır yaşadığın tüm karışık duygulardan ve güven duymadığın ilişkilerinden kurtulmak isteyebilirsin.  Eğer gönlün yeniden birileri için çarpsın istiyorsan hem cinselliği hem de romantizmi doludizgin yaşayacağın zamanlar olacaktır. Etkinlikler, organizasyonlar, sevdiğin müzik ve film festivali tarzı entelektüel konularda birikimlerinde göz dolduruyorsun. 14 Kasım’da meydana gelen Dolunay, sabit bir burçta etkili olurken geçici değil kalıcı ilişkilere odaklanmak isteyebilirsin. 29’unda yaşanan Yeniay, “Kemerlerini sıkı tut” dedirtebilir sana. Seçkin, sana huzur veren birine gönlünü kaptırabilirsin.

Kariyer ve Para

Farklı kültürle çalışmak ve yatırım yapmak için fırsatların olacak. Eğer kariyer planında siyaset bilimi, uluslararası ilişkiler ya da sivil toplum çalışmaları varsa manevi duygusu yüksek işler yapabilirsin. 12 Kasım’da Venüs, öncü bir etkiye sahip olurken para kazanmak ve kendini garantiye almak önemli olacak. Eğer kendini maddi açıdan güvende hissetmiyorsan; iş değiştirmek, yatırım yapmak amaçlı alım-satım işlerine, kira getirisi olan işlere odaklanabilirsin. Ayrıca geçmişten gelen borçlar ya da evraklar konusunda dikkatli olman gerekebilir. 29 Kasım’da meydana gelen Yeniay’la birlikte 2017 yılına bir nevi hazırlık yapmak isteyebilirsin. Dil öğrenmek, ikinci öğretim için üniversiteye başvurmak ya da yurtdışı deneyimini gibi eylemlerde bulunabilirsin.

Sağlık

Kasım ayında sağlığınla ilgili konularda ihmalkâr davranmamalısın. Boş verdiğin konular başına dert açabilir. Tiroit, böbreküstü bezeleri gibi kan döngülü konularda testler yaptırman gerekebilir. Yıllar önce önemsemediğin konular bugün koşturman gereken durumlar haline dönüşebilir. Bedenine ve fiziksel görünümüne her şeyden daha çok önem vereceksin. Sık sık kısa yürüyüşler yapabilirsin. Arkadaşlarınla dışarda bolca zaman geçirmek sana enerji verecektir.

BAŞAK BURCU KASIM AYI YORUMU


Kasım ayı senin açından muhteşem bir geri dönüşü temsil ediyor. Bazen o kadar çok çalışıyorsun ki artık ödüllerini almak istiyorsun. Ancak geçtiğimiz birkaç ay içinde emeklerinin karşılığını alamadığını düşündün. Bu yüzden Kasım ayının, “sabırlı ol” sözü senin için sihirli bir anlam kazanıyor.  Bir yandan fazla iş yapmak seni her ne kadar yoracak olsa da sosyal hayatında da hareketlilik aynı hızda devam edebilir. Bazı konuları zaman kaybetmeden halletmek bu ayın nerdeyse prensibi haline geliyor. Kısa süreli planlarda olsa, hepsini önemseyecek ve birebir ilgileneceksin.

Aşk

Çok çabalaman gerekmiyor, ayın ilk haftasından itibaren yaşayacağın deneyimlere sen de şaşırabilirsin. Yaşın her ne olursa olsun olduğundan daha genç daha hareketli ve hayatın tadını çıkartacak bir ruh halinde olabilirsin. Venüs aşk gezegeni, öncü bir burca geçiş yaparken kaliteni konuşturuyorsun. Eğer bekâr bir Başak burcuysan, anlayışı, dokunuşu, hisleri ile seni etki altında bırakan biriyle tanışman mümkün olabilir.  22 Kasım’dan sonra yeni çevrelere girmen söz konusu olabilir. Bugünlerde arkadaşlarınla dışarı çıkmak ve sosyalleşmekte ön planda olacaktır.  “Hayatta yapmam” dememek lazım sevgili Başak. Kasım ayı sana nerdeyse hayatındaki ilkleri yaşatıyor gibi! Var olan ilişkinden soğumana neden karmaşık duygular yaşayabilirsin.

Kariyer ve Para

Kasım ayı, planlama yapmak ve detaylandırmak için özel zamanları temsil ediyor. Grup çalışması yapmak, geçmişte yarım kalan durumları toparlamak ayın 9’undan itibaren hızlanabilir. Sorumlulukları ele alırken, adaletli olmayı da unutmamaya çalışabilirsin. Eğer yeni bir işe girdiysen ve kendini kanıtlamak istiyorsan, bireysel tavırlarını bir kenara bırakman gerekebilir. Ayın 20’sinden itibaren yaratıcılık gerektiren işlerde önemli açılımlar olabilir.  Bazı şeyler belki yaz ayından bu yana istediğin gibi gitmemiş olabilir. Önem verdiğin işlerinin iptali, anlaşmaların feshi gibi konular yeniden farklı gündemle hayata geçebileceğini işaret ediyor. Eğer sanatsal projelerin varsa bu konularda lider olan isimlerle bir araya gelebilirsin. Üretmek, var etmek, eğlence ve etkinlikler yeni çevre ve fırsatlar anlamına da gelebilir.

Sağlık

Öncelikle yazın cildinde oluşan lekelerden kurtulmak için alternatif çözümler bulmak isteyebilirsin. Rutin kontrollerini ayrıca aksatmaman gerektiğini bu kış mevsiminde deneyimleyebilirsin. Sporu hayatından çıkartmaman gerektiğine bir kez daha karar verebilirsin. Bağışıklık sistemini korumak için mevsim meyvelerinden tüketmeyi ihmal etme.

Terazi Burcu Kasım Aylık Yorumu


Geçmiş tecrübelerinin sana öğrettiği şey şu olmalı; eğer hayatında yolunda giden bir şeyler varsa gerisini de sağlama almak. Her ne kadar gökyüzü tarafından önümüzdeki 1 yıl boyunca şanslı ilan edilmiş olsan da işini şansa bırakmayacak kadar çok şey yaşadın. Kasım ayında disiplinli, mükemmeliyetçi tarafların ön plana çıkacak. Yorgunluk, kaygı gibi kelimeler hiç lügatına girmemiş gibi davranabilirsin. Hem kendine hem seninle ilgili sorumluluk üstlenen insanlara karşı da biraz sert olabilirsin.

Aşk

Platonik aşka inanır mıydın? Kasım ayında bu soruya cevabın ‘evet’ olabilir…Sevmek, âşık olmak, çift olmak aslında senin için hiçbir zaman zor olmadı. Ama bu ay işleri biraz ağırdan almaya niyetli olabilirsin. 12 Kasım’dan itibaren yönetici gezegenin aşkın temsilcisi Venüs, kendini pek te iyi ifade edemediği bir burçta hareket etmeye başlıyor. Hoşlandığın biri varsa bu ay duygularını belli etmek yerine, onu daha çok tanımak isteyebilirsin. Hatta zaman zaman hoşlandığın kişinin düşüncelerini okumaya çalışmak ya da o an ne hissettiğini tahmin etmek gibi biraz mistik eylemlere de girebilirsin.

Kasım ayının son haftası ‘hayatta olmaz’ dediğine pişman olacağın gelişmelerle karşılaşabilirsin!Eylül ayından bu yana burcunda hareket eden Jüpiter, özellikle 24-25 Kasım aralığında oldukça aktif. Jüpiter hem Venüs hem de Plüton ile sert bir etkileşim içine girerken bugünlerde aşk hayatında hiç beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Sonradan pişman olmak istemiyorsan, önemli kararlar için acele etmemeni öneririm.

Kariyer ve Para

Kazanmak senin için bu ay ikinci planda! Önce işinin hakkını verdiğinden emin olmak istiyorsun…İşkolik olmaya başladığını söyleyenler olursa, hiç şaşırma! Bu ay gerçekten çok çalışıyorsun. Ama bunu kendi isteğinle yapıyorsun. Hatta birlikte çalıştığın insanların angarya buldukları işleri bile üstlenebilir, bir yoluna sokabilirsin. Bu ay biraz da mükemmeliyetçi davranman, sorumluluklarının artmasına neden olabilir. Yapılan işi beğenmediğinde, ‘bak bu böyle yapılır’ diyerek neredeyse tüm çalışma arkadaşlarının işlerini üstlenmeye kadar işi götürebilirsin!

Teknolojinin nimetlerinden faydalanmalısın! 22 Kasım’dan itibaren Güneş Yay burcunda hareket etmeye başlıyor . Eğer çalışmayan bir Terazi burcuysan ve daha önce reddedildiğin bir iş başvurun olmuşsa, bugünlerde yeniden başvurmayı dene. Sonuç seni gerçekten şaşırtabilir. Çalışan bir Terazi burcuysan bugünlerde olumsuz düşünceler ve kaygılar içerisinde olabilirsin. Sorumluluğu sana ait olan konularda motive olmakta zorlanabilirsin.

Sağlık

Bu ay gökyüzü ve gezegenler rutinden biraz uzaklaşmanın dahi sert sonuçlar yaratabileceğini kanıtlarcasına hareket ediyor. Bu yüzden ay boyunca protein ağırlıklı beslenmeye ve böbreklerini yoracak içecekleri daha az tüketmeye özen göstermende fayda var.

Akrep Burcu Kasım Aylık Yorumu


Güven konusunda önemli tecrübeler edinmiş biri olarak, birine güvenmek senin için o kadar kolay değil… Yüreğin kimseyi hemen sindiremiyor. Fakat Kasım ayında hayatına giren insanlar, seni bu konudaki prensiplerinden ödün vermeye itebilir. Çünkü sana çok iyi gelecek insanlar hayatına girecek. Bunlar yeni tanışacağın insanlar değil üstelik. Geçmişte bir şekilde iyiliğinin dokunduğu insanlar ve onlara yaptığın iyilikler sana geri dönüyor. Evet, bu ay iyi karman iş başında!

Aşk

İnatlaşmalar ve çekişmeler aşkın önüne geçebilir!Sana, seni tutkulu bir ay bekliyor diyeceğim ama bundan ne anlam çıkardığın çok önemli. Tutku demek Akrep demek evet ama sadece aşkta mı? Hayır. Duygular mı? Dibine kadar hissetmek sende... Savunma mı? Gerekirse canını dişine takarsın ama asla kendini ezdirmezsin. İşte bu ay 9 Kasım itibariyle Mars Kova burcunda hareket ederken, karşı tarafla aranızdaki ufak tefek çekişmeleri çok ciddiye alabilir adeta aranızda savaş ilan edebilirsin.

Dolunay, içinde biriken öfkeyi açığa çıkarabilir! Kasım ayının Ekim ayından daha keyifli geçeceğini öncelikle belirtmek isterim. Fakat Kasım’ın ortasında karşıt burcunda gerçekleşecek Dolunay, tam her şey yoluna girmeye başlıyor derken ikili ilişkileri şöyle bir yoklayabilir. Mesela bir dargın, bir barışık ya da ailelerin olaylara fazla müdahale ettiği bir ilişki yaşayan Akrep burcuysan, Boğa burcundaki Dolunay ile içine attığın duyguların dile gelebilir. Hem de en sert bir şekilde! Ama merak etme, içine dert ettiğin her konu bir çözüme varacak.

Kariyer ve Para

Başarının sırrı bu ay ikna kabiliyetinde! Kasım ayının büyük bir bölümünde Merkür burcunda hareket ediyor olacak. Bu da konuşmalarda tuttuğunu koparan tarafını ön plana çıkarırken, özellikle satış ya da pazarlama gibi alanlarda çalışan bir Akrep burcuysan bu ay iyi bir performans sergileyeceğine işaret ediyor. Bu anlamda 3 Kasım senin için oldukça önemli bir tarih. Karşı tarafa yönelteceğin sorular ve yapacağın konuşmalarla, artık onlara ‘evet’ demekten başka bir seçenek bırakmayabilirsin. Eğer yeni bir iş görüşmesine gitmeyi planlıyorsan mutlaka ayın ilk 5 gününü iyi değerlendirmelisin.

Yeni anlaşmalar, bütçe konuşmaları! Kasım ayında sana yeni kapılar açılıyor… Kasım ayının önemli bir bölümünde gerçekten aslında çok fazla vakit harcamaman gereken işlerde zaman kaybedebilir, ilerlemekte zorlanabilirsin. Fakat işlerin seyri ayın 22’sinden itibaren değişiyor. Güneş Yay burcunda hareket etmeye başlıyor ve sen iş hayatında pratik ve sağlam adımlarla ilerlemeye başlıyorsun.

Sağlık

Ayın ilk günlerinde su grubu burçları arasındaki etkileşim, etrafında bazı konuşulan konulara çok fazla kafa yoracağını hatta kendini sürekli bu konuları düşünürken bulacağını işaret ediyor. Mental olarak zihnini bu kadar yormanın sana fiziksel anlamda olumsuz yansımaları olabilir. Güven duyduğun insanlardan bu konuda destek isteyebilirsin.

Yay Burcu Kasım Aylık Yorumu


Düzenli olmak ile birilerinin kurallarına göre hareket etmek arasında ince bir çizgi var senin için! Ve bu çizgiyi göz ardı eden olunca gerçekten ateşten aldığın tüm o enerji ile tepkini hiç acımadan ortaya koyuyorsun.  Bir de dahil olduğun konularda yönlendirilmeyi değil, yönlendirmeyi isteyen taraf olmayı çalışınca, deyim yerindeyse bu ay cümbüş tam o noktada kopuyor.  Kasım ayında ise işlere aksiyonu katacak olan ise bu sefer oyunu kendi kurallarına göre değil daha önce hiç denemediğin stratejilerle birilerini alt etmeye çalışman!

Aşk

Kasım ayında cazibeni fark etmemek imkânsız! Çünkü yeni bir aya başlarken aşk gezegeni Venüs burcuna eşlik ediyor olacak Karşı tarafın dikkatini daha çok çekerken, ilişkilere dair belli önyargıların yavaş yavaş kırılmaya başlayabilir. Venüs bu ay özellikle 4 ve 5 Kasım tarihlerinde oldukça aktif olacak.

Ayın son günlerinde partnerin canını sıkabilir! Kişisel imajına, hedeflerine ve beklentilerine tazelik katacak Yeniay, isteklerinin de önün açabilir. 29 Kasım’da bireysel anlamda önünü açarken, etrafındaki insanlara olgunluktan uzak davranışlar sergileyebileceğini işaret ediyor. Bu dönemde inişli çıkışlı duygular içerisinde olabilirsin. Etrafındaki insanların sıkıntılarına normalde olduğundan daha duyarsız davranabilir, sorumluluklarını ihmal etme eğiliminde olabilirsin. Hazır ilişkilerini güçlendirmek adına Neptün’ün desteği gelmişken bu dönemde kimsenin kalbini gelip geçici hevesler için kırma derim. En azından Kasım ayını kimseyle dargın bitirme!

Kariyer ve Para

Kariyerinde yeni fırsatlar oluşuyor! 12 Kasım’da iletişim gezegeni Merkür, burcuna geçiş yaparken beklemede olan işlerinin kapısını aralayabilir sana. Bir süredir beklemede olan ve çok istediğin bir iş görüşmesi varsa, ikinci görüşme için hazırlık yapabilirsin. Beklemediğin anda gelecek olan bu sevindirici haber diğer alternatiflerine şans verip vermeme konusunda seni düşündürebilir ilk etapta. Ama uzun zamandır beklediğin bu teklifi geri göndermeyeceğin gibi gökyüzünün sana yaptığı bu iyilikten dolayı kendisine minnet duymana neden olacaktır.

23 Kasım itibariyle senin dönemin başlıyor! Hazır mısın? 23 Kasım itibariyle Güneş burcunda hareket etmeye başlıyor ve bir ateş grubu burcu olarak şöyle bir silkelenip kendini gelmeni sağlıyor. Kendine olan güvenini arttıran Güneş, elini taşın altına soktuğun her konuda etkin bir rol üstlenmeni sağlıyor. Yılın bu kendine zaman ayırman adına destek veren kısıtlı zamanında, uzun zamandır görüntünden tut da kendine dair ihmal ettiğin her konuyla ilgilenme fırsatı yakalayacaksın.

Sağlık

Gökyüzü ayın ilk günlerinden ay sonuna kadar halsizlik, sürekli uyuma isteği duyabileceğine işaret ediyor. Güneş burcuna geçmeye hazırlanmadan adeta enerjini emebilir. Bu yüzden ay sonuna kadar istikrarlı bir şekilde sebze tüketmeye özen göster ve sana enerji aşılayacak ufak egzersiz rutinlerini önceliğin haline getirmeye çalış.

Oğlak Burcu Kasım Aylık Yorumu


Bugünlerde kafan çok karışık olabilir. Detaylar, ‘Bu ne zaman bitecek, bunu ne zaman yapacaktım’ gibi sorular aklına yığılıp kalmış bir vaziyette. Fakat kasım ayı omuzlarındaki yükü hafifletmeye hazırlanıyor. Kabul et, geride bıraktığımız son beş gün sana da zaman daha ağır akıyor gibi gelmedi mi? İşte kasım ayı tam anlamıyla geride bıraktığımız günlere benziyor. Ağır aksak, sakin ve dingin…

Aşk

Aşk, kasımda seninle! Kasım ayında göz ardı edemeyeceğin bir şey var; aşk hayatın! 12 Kasım itibariyle burcuna Venüs desteği gelirken; girdiğin her ortamda dikkatleri üzerine toplamanı, üzerine ne giysen yakışmasını, adeta göz alıyor olduğun gerçeğini nasıl göz ardı edebilirsin ki? Eğer bu ay kendini sıklıkla kuaförde bulursan, hiç şaşırma! Çünkü aşk gezegenini burcunda ağırlarken, görüntüne daha çok özen gösterebilirsin. Eğer uzun zamandır yapmak istediğin bir değişiklik varsa, kasım ayının 12’sinden itibaren önümüzdeki 1,5 ayı bu anlamda değerlendirebilirsin.

Oğlak burçları, aşk tazelemeye hazır mısınız? Kasım ayında senin için havada aşk var! Venüs’ün desteği ay boyu devam ederken 15 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay ile yaşayacakların sadece aklında değil kalbine de kazınacak. Bekâr bir Oğlak burcuysan artık yalnızım diye üzülme! Çünkü Kasım ayındaki gökyüzüne bakacak olursak, yalnız kalmana imkân yok! Bu yorumumu sadece bir ilişkinin başlayacağı yönünde değerlendirme. Uzun bir zamandan sonra gerçekten ‘tam istediğim gibi’ diyeceğin biriyle de karşılaşabilirsin.

Kariyer ve Para

Doğuştan bir lider olabilirsin ama sana bu ay sana ekip çalışması kazandıracak! Bir Oğlak burcu olarak, her zaman işini sağlama aldığından emin bir şekilde hareket etmek istersin. O halde bu ay çalıştığın sektördeki trendleri daha yakından takip etmeye ne dersin? Çünkü araştırdıkça, öğrendikçe yeni iş bağlantıları edinebileceğin bir aydasın. Yeni insanlarla iletişim kur, çalıştığın alanda uzun yıllar harcamış insanların tecrübelerine kulak ver. Ama öncelikle güncel olanı takip et.

Teknolojinin nimetlerinden faydalanmak, sana kazanç getirecek! Kasım ayına ruhunu veren Güneş Akrep etkileşimi, takım çalışması adına yılın en verimli döngüsünden geçtiğine işaret ediyor. Bu yüzden ayın 22’sine kadar olabildiğince ortaklı proje teklifi, kalabalık bir ekiple birlikte götüreceğin iş teklifleri alabilirsin. Eğer bu ay iş değiştirirsen ya da yeni bir işe girersen, kalabalık bir çalışma ortamına şimdiden hazırlıklı ol!  Ayrıca bu ay internetin nimetlerinden faydalanmak, sana beklediğinden de çok avantaj sağlayabilir.

Sağlık

Ay ortasında Boğa burcunda yaşanacak Dolunay’da gündemin hareketleneceğinden fiziksel olarak daha çok efor sarf etmen gerekebilir. Bu yüzden özellikle ay sonuna kadar beslenmene daha çok dikkat etmeni tavsiye ederim.

Kova Burcu Kasım Aylık Yorumu


Kaostan olabildiğince uzaklaşmaya çalışırken, her fırsatta kendini tam içinde bulabileceğin, aksiyonun hiç eksik olmadığı kasım ayına hoş geldin! Merak etme, bu böyle bildiğin kaoslardan değil. Aldığın kararlardan ve fikirlerinden şüphe eden hatta zaman zaman karşı çıkan, eleştiren, seni vazgeçirmeye çalışan insanlara karşı başlattığın bu mücadele zaman zaman hiç beklemediğin yerlere gidebilir! Kimsenin içindeki motivasyonu söndürmesine izin verecek biri değilsin! Ama bu ‘iyiliğini isteyen’ insanları kırıp, dökmeden nasıl yönetebileceğin bu ay senin için bir sorun olabilir.

Aşk

İddialısın! İsteklerini kolaylıkla elde edebileceksin…9 Kasım itibariyle adrenalin gezegeni Mars, burcunda misafir olmaya başlıyor. Hayatında sorumluluk almanı gerektiren en ufak konuyu dahi seni kısıtlıyor olduğun gerekçesiyle elinin tersiyle itebilirsin. Yani sana sınırlar çizen hiç kimseye bu ay toleransın yok. Aslında esas istediğin biraz rekabet! Enteresan gelecek ama sevgilinle kafa kafaya gelmek bazen hoşuna gidebilir… Mesele artık özgürlüğünü savunmaktan çıkıp, alevli tartışmayı körüklemeye doğru gidebilir. Biraz dikkat!

Duyguların tavan yapıyor! Hem de hiç duygusal biri olmadığın halde! Ama bu Dolunay biraz ayarlarınla oynayabilir. 14 Kasım’da Boğa burcunda gerçekleşecek Dolunay ile duygularını dizginlemekte zorlanabilirsin. Dolunay’ın etkisi gerçekleşecek gözlerini yine biraz uzaklara yani geçmişe çevirmeye itebilir. Mars etkisinin de kendini baskın bir şekilde hissettirdiği bu tarih, duygusal anlamda savunmacı tarafını ön plana çıkarabilir. Özellikle sevdiğin insanlarla bu döngüde olur olmaz meseleler yüzünden karşı karşıya gelebilir ve çok sert tepkiler verebilirsin.

Kariyer ve Para

Gelirini genişlettiğin bir ay seni bekliyor! Öncelikle şunu belirtmeliyim kasım ayında gökyüzünün rotası kariyer, para, statü gibi konuları temsil eden 10.evinde. Anlayacağın yılın maddi anlamda en hareketli ayından geçiyorsun. Yeni bir aya girerken Güneş ve ayın ilk on iki günü Merkür kariyer ve kazançlarına tam anlamıyla desteğini veriyor. Kasım ayının ilk günlerinde her ne kadar iş hayatındaki sorumlulukların ve ailenin talepleri arasında ikilemde kalsan da ayın büyük bir bölümünü yeni görüşmeler, yeni anlaşmalar yaparak yani statünü bir adım öteye taşımak adına geçireceksin.

Maddi konulardaki belirsizlikler sona eriyor! Haziran ayından bu yana ‘kenarı koyacağım’ dediğin eline geçen her toplu parayı bir solukta harcamana neden olan Neptün geri hareketi 20 Kasım itibariyle sona eriyor. Şimdi maddi konularda daha istikrarlı hareket etme zamanı…  Bu tarihten itibaren maddi konularla ilgili daha isabetli kararlar almaya başlıyorsun. Kasım ayının sana en güzel haberlerinden biri de bu!

Sağlık

Aile içerisinde, genetik bazı hastalıklar gündeminde sıklıkla yer alabilir. Geçmişten bu yana belli hastalıklar tecrübe etmiş aile büyüklerine odaklanabilir, belli sağlık testlerinden geçme planı yapabilirsin.

Balık Burcu Kasım Aylık Yorumu


Yaz dönemi o kadar hızlı gelip geçti ki bir yandan yaşananların ağırlığı da hala üzerinde. Yeni bir aya girerken son zamanlarda yaşadığın tecrübeler duygusal olarak seni düşündürmeye itmiş olabilir. Kasım ayında bazı kararların aslında hiçte fena etkiler yaratmadığını göreceksin. Umutlu olmak, yetersizlik duygusundan kurtulmak bu dönemin ana konusu olacak. Bu minvalde yurtdışı ilişkiler, seyahatler, teknoloji bağlantılı işler, dava süreçleri ya da özel uğraşlar zaman alacak mesailere ve de yeniliklere işaret ediyor.

Aşk

Aklını kurcalayan konular sadece bugünle değil geçmişle de ilgili!Kasım ayında korkularının ne olduğunu bulmak isteyebilirsin.  Bağımlılık ve baskı kurmak arasındaki ayrımı çözmeye çalışırken, var olan ilişkinle ters de düşebilirsin. 12 Kasım’da Venüs, kuralcı ve içe kapanık bir etkiyle Oğlak burcunda konumlanmışken, bu tarz etkiler ya da baskılar da hissetmen mümkün. Kendini ifade etmek, ne istediğini aktarmak eskisine göre daha kolay olacak. Ancak bu durum seni manipülatif de yapabilir. Eskiden yaşanan konuların üzerine bir set çekmek durumunda olmalısın. Eğer bazı konularda sabit kalırsan, karşında inatçı bir yapıyla ya da tutumla karşılaşman da mümkün.

Gündeme gelmesini istediğin konular var ve bunları konuşmaktan çekinmiyorsun!Bu durum belki de bir süredir yaşadığın korkularından sıyrılmak için olabilir. Merkür Yay burcuna geçerken, ayın 12’sinden itibaren kendine karşı güvensiz olduğun konuları ortaya çıkartıyorsun. Bu dönemler sosyal olarak da hayatında bir renk ve farklılık var. Evde oturmak yok sevgili Balık. Çevren tarafından aranılan insan oluyorsun. Bazı kalıpları kırmanın, güven duymanın aslından özsaygıdan geçtiğini sen de biliyorsun. İnsanların sana saygı duymalarını sağlıyorsun ya da bunun bir koşul olduğunu gösteriyorsun.

Kariyer ve Para

Dünyayı değiştirmek ve daha büyük resmi görmek için arzuların sana ilham verecek!9 Kasım’da Mars gibi savaşçı bir burç Kova etkisine girerken, bastıramadığın düşüncelerin de olacak. Mücadele etmek, istediğin pozisyonu kapmak, yeteneklerini insanlara göstermek, birilerini ikna etmek sürekli koşturman gereken günlere işaret ediyor. Birlikte çalıştığın insanlarla aranda olumlu bir iletişim kurmak istiyorsan bazı hataların nedenleri için kendine de bakabilirsin. Tek taraflı yaklaşmak sana bu dönem için kısa yollar ve dönüşü olmayan bitişler anlamına gelebilir.

Yeteneklerine yöneliyorsun.

Gökyüzü, aynı zamanda ilgi alanlarına dair seni destekleyen etkilere sahip. Merkür, Yay burcundayken özel yeteneklerini ortaya çıkartacağın gelişmeler söz konusu olabilir. İnandığın konularda kazanç elde etmek ya da para kazanman mümkün olabilecek. Bu konuda seni destekleyen yakınların olacak ya da sana güvenen birileri referans olmak için yanında yer alacaklar. Onları mahçup etmemek için bu yolun uzun ama bir yandan kazançlı olduğunu görüyorsun. Bakış açısı farklı insanlarla bu dönem fikir birliği oluşturuyorsun.

Sağlık

Farklı arayışlar, sağlıklı beslenmek…

Alternatif, geleneksele kaçan yöntemler bu dönem ilgini çekiyor. Yakın akrabalar özellikle baba ailesinden gelen kadınların sağlık durumlarıyla birebir ilgilenmek isteyebilirsin. Eğer aşırı zayıflamaktan dolayı bedensel enerji düşüklüğü yaşanırsa proteini yeniden hayatına katman gerektiğini unutmamalısın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder