Facebook Ailesi

Custom Search

12 Aralık 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 12-18 Aralık 2016 Haftası

Astrolog Zeynep Turan 12 - 18 Aralık 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; gökyüzü seni geçmişle baş başa bırakırken, pişmanlıklarını da telafi etme şansı tanıyor. Senin için seçim yapmak zor olabilir bugünlerde…

Bazı konuları akışına bırakmak en doğrusu!

Haftanın ilk günü Güneş-Chiron sert açısı, sana sunulanları sorgulamadan kabul edebileceğini işaret ediyor. Özellikle geçmişten bu yana sürekli karşına çıkan meselelerden artık sıkılabilir ve olayları sadece akışına bırakmak isteyebilirsin. Fakat aynı gün Güneş’in Uranüs ile yaptığı olumlu açı sana bir yandan da bazı konularda sesini çıkartman konusunda cesaret veriyor. Anlayacağın haftanın ilk günlerinde ikilem duygusu ruh haline hakim olabilir.

Duyguların tazeleniyor!

Çarşamba günü İkizler burcunda gerçekleşecek olan Dolunay, senin hayatında da yeni tutulmalara sebep olabilir. Her şeyin en iyisine layık olan sen, çevrendeki insanlar için de aslında aynı düşüncelere sahipsin. Olmayan birlikteliklerin için neden, nasıl diye kendine sorular sormaktan vazgeç ve karşına çıkan fırsatları değerlendirmeye çalış. Çünkü aralık ayı senin için hoş sürprizler hazırlayacak.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; kendine güvenen, küçük rüzgârlara kolay kolay boyun eğmediğini gösteren tavrın ön plana çıkarken insanlar sendeki değişimi net bir şekilde gözlemleyecektir.


Bazen hayata pembe gözlükler ardından bakmak gerek!

Pazartesi günü Güneş’in Chiron ile yapacağı kare açı haftanın ilk gününe odaklanmakta zorlanabileceğini işaret ediyor. Somut düşünen ve somut beklentiler içerisinde biri olarak bugün bazı olayları gereğinden fazla irdeleme eğiliminde olabilirsin. İşte tam bu anlarda kitap okumak, hayal kurmak, hayalleri yazmak, uç şeyleri düşünmek serbestliği içerisinde olduğunu kendine hatırlat.

Detaylara değil hedeflerine odaklan!

Bu haftanın kilit gündemini İkizler burcunda Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay oluşturuyor. Hafta boyunca etkisini sürdürecek Dolunay, bu hafta gündemini büyük oranda şekillendirebilir. Haziran ayından bu yana askında kalan meselelerin yeniden gündeme geldiğine tanıklık edebilir hatta bu konularla ilgili önemli gelişmeler yaşanabilir. Bu döngüde eşinin ailesi de ki organizasyonlar da farklı dedikodular öğrenebilirsin.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; yerinde saymaktan ya da belli bir düzenin içerisinde hareket etmekten hoşlanmıyorsun. Ama planlı gitmek, olayların aslında tam istediğin gibi şekil almasına yardımcı olabilir.

Yılın tüm yorgunluğu omuzlarında!

Değişken burçlar arasındaki Güneş-Chiron 90'lığı ile haftanın ilk günlerinde ruhen ve bedenen kendini oldukça yorgun hissedebilirsin. Geride bıraktığımız iki gün gerçekten seni duygusal anlamda yormuş olabilir. Bu yüzden yeni bir haftada olabildiğince kendine hafif bir program yapmaya çalış. Yaşam alanına dair işlerinin acelesi yoksa ertele…

Cesur bir Dolunay seni bekliyor! Yüzleşmelere hazır ol…

Çarşamba günü burcunda oluşacak Dolunay, seni “hedefler mi aşk mı?” ikileminin tam ortasına sürüklüyor. Bazı konularda daha fedakar davranıp, sevdiği kişiyi son zamanlarda oldukça ihmal eden bir İkizler burcuysan ayrılığın kara bulutları ilişkinde gezinmeye başlamış olabilir bile. İşte Dolunay bu belirsizliği daha da ön plana çıkarırken, bu dönemde edineceğin bazı düşünceler Aralık sonuna doğru olgunlaşmaya başlayacaktır. Bu yüzden iyi düşünmelisin.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; hayatını yeniden düzen sokmak adına birçok fırsatla karşılaşabilirsin. Unutma; bu karmaşadan düzeni yaratacak olan kişi sensin.

Haftanın ilk günü planlar alt üst!

Yeni bir haftaya da plansız başlamamıza sebep olacak Güneş-Chiron karesi. Bugüne ait planlarının her biri sekteye uğrayabilir. Havanın dengesizliği dahi bugün seni evi kapanmaya itebilir. Eğer sanatla uğraşan bir Yengeç burcuysan bugün bu tarz ilgi alanlarına odaklanmanı tavsiye ederim.

Aşkta kazanmak ta kaybetmek te bir erdemdir!

Çarşamba günü İkizler burcunda oluşacak Dolunay aşkta kazanmanın da kaybetmenin de bir erdem olduğunu hatırlatacaktır sana. Birini gözünde kaybederken bir başkası senin gönlünü kazanabilir bu dönemlerde. Öyle ki gireceğin sosyal ortamlar farklı kültürlerden insanlarla tanışmana neden olacaktır. Başka şeyler deneyimlemek ve başka insanların hikâyelerine tanık olmak kendi dünyandan çıkmana vesile olacaktır.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; sorumluluklarını çok yakından ilgilendiren günler geldi çattı! Harekete geçmek ve risk almak adına ise hiç olmadığın kadar istek dolu olman da mümkün!

Şaşırtıcı gerçekler duymaya hazır mısın?

Pazartesi günü Güneş ile Chiron arasındaki sert iletişim, şaşıracağın bazı gerçekler ile yüzleşmeni sağlayabilir. Eğer bir süre önce eşinden ya da sevgilinden ayrıldı isen, arkasında yatan gerçekleri öğrenebilirsin. Hiç ummadığın insanların senin kararının arkadan nasıl konuştuklarını öğrenebilirsin. Haftanın ilk günlerinde duygusal olarak kendini yeterince güçlü hissetmeyebilirsin.

Yakın çevrende sabrını taşıran insanlar olabilir!

Haftanın ilk günlerindeki gerginliğini ve toleranssızlığının sebebini Dolunay’ın adım adım yaklaşmasına olarak görebilirsin. Çarşamba günü İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte son zamanlarda samimiyetinden şüphe ettiğin insanlarla ilgili daha gerçekçi olmana yol açacak gelişmelerle karşılaşabilirsin. Aralık ayının arkadaş toplantıları, etkinlik ve organizasyon açısından senin için en yoğun haftası olabilir. Fakat sevgilin ya da yakın bir arkadaşın gitmene engel olacak bir sebeple karşına çıkabilir, sana bir şekilde sorun çıkarabilir. Sevdiklerine karşı toleranslı birisin ama bu hafta gerçekleşecek olaylar artık sabrını taşırabilir.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; geçmişle ve şimdiyle ilgili kıyaslamalarının arttığı günlerden geçerken, seni aşağı çekeni ve yavaşlatan gözünü kırpmadan hayatından çıkarmayı seçtiğin radikal bir döngüdesin.

Maddi konularla ilgili güzel haberler alabilirsin!

Aralık ayı hız kesmiyor. Yılın en önemli haftalarından biri Güneş-Uranüs olumlu açısı ile başlıyor. Bu olumlu transit maddi konularla ilgili güze gelişmelerin habercisi olabilir. Kredi, borç ve taksit gibi maddi yükümlülüklerin konusunda eşini ya ailendeki insanları rahatlatacak gelişmeler gündeme gelebilir. Fakat bu tarz gelişmeler maddi yükümlülüklerinize bir yenisi eklemek konusunda cesaret de verebilir. Sana tavsiyem bu dönemde maddi anlamda risk almaman yönünde.

Fırsatlar ayağına geliyor ama…

Çarşamba günü İkizler burcunda oluşacak Dolunay’ın etkisiyle bugünlerde yakın çevrendeki kişiler alacağın kararlarda daha çok söz sahibi olmak isteyebilir. Çalışmayan bir Başak burcuysan bugünlerde sana uygun iş fırsatları ile karşılaşabilir, çalışma hayatına atılmayı düşünebilirsin. Fakat sevgilin ya da ailendeki insanlar sana bir şekilde bu konuda engel olmaya çalışabilir. İşini karışılmasından hoşlanmıyorsun doğru.  Fakat yine de ani kararlar almaktan çekinmelisin.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; gökyüzünün beklenmedik olayları ve tatsız sürprizleri her adımda önümüze serdiği günlerden geçerken, oluşmasına emek verdiğin her şeyin ne kadar sağlam olduğunu da sorguluyor olabilirsin. Hiçbir konuda yargıya varmak için acele etme!

Aşk hayatın hareketleniyor!

Yoğun gündeme sahip bir haftaya hazır mısın? Bu haftanın en önemli transitlerinden biri olan Güneş-Uranüs olumlu açısı haftanın ilk günü gerçekleşiyor. Yeni arayışlar içinde olduğun bu günlerde, seni duygusal anlamda heyecanlandıracak ve kalbini tekrar hızla atmasını sağlayacak biriyle karşılaşman an meselesi olabilir. Arkadaşlarının aracılığı ile tanışacağın bu kişiye, gelip geçici gözüyle bakmak yerine, daha ciddi yaklaşmak isteyebilirsin.

Sağlığına dikkat etmelisin!

Çarşamba günü itibariyle Dolunay İkizler burcunda etkisini gösteriyor olacak.  Güne eşlik eden diğer sert açıları da göz önüne alırsak bu dönemde sağlığınla ilgili yaşanabilecek beklenmedik gelişmelere hazırlıklı olmalısın. Sürekli ertelediğin tedaviler ve doktor kontrollerini artık ihmal etmemen gerektiğini gökyüzü sana bu dönemde hatırlatacaktır.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; gökyüzü, arkadaşlık ilişkilerinde ve sosyal yaşamında aldığın kararları kırmaya hazırlanıyor. Harekete hazır mısın?

Maddi konulardaki sorunları gözünde fazla büyütüyorsun!

Aralık ayının ikinci haftası hızlı başlıyor. Pazartesi günü yaşanacak Güneş-Chiron sert açısı ile güven duymadığın bazı konularda insanların açıklamalarına şahit olabilirsin. Eğer yaşadığın derin bir aşk hikayen varsa, işlerin aslında neden istediğin gibi gitmediğini öğrenebilirsin. Maddi konularla ilgili bazı sıkıntıları bu dönemde çok fazla gözünde büyütebilir, harcamaların konusunda kemer sıkma stratejisi izleyebilirsin.

Özgüven ile ego arasında ince bir çizge vardır!

Çarşamba günü İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Bu Dolunayın etkisinin biraz egoyu beslediğini düşünürsek, kendini iddialı konuşmalar yaparken bulabilirsin. Özelikle kardeşle ya da yakın arkadaşlık içinde yer aldığın çevrende bu döneme dikkat edebilirsin. Olumsuz bir etki yaratacağı konusunda, gökyüzü seni uyarıyor olacaktır. İyi niyetli olarak yaptığın bir hamlen bu döngüde yanlış anlaşılabilir.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; , emek verdiğin işlerle ön plana çıktığın;  uzun zamandır verdiğin mücadelelerin meyvesini toplamaya başladığın bir süreç başlangıç yapıyor… Şimdi seçim yapma sırası sende!

Duyguların çok çabuk değişiyor!

Pazartesi günü Güneş-Uranüs olumlu açısı gerçekleşiyor. Bugünlerde hassas bir ruh halinde olabilirsin fakat bu olumlu transitin etkisiyle sevdiğin insanın sana olan ilgisi ve sevgisi haftanın ilk günlerinde kendini daha iyi hissetmene yardımcı olabilir. Fakat ruh halinin dengesi bugünlerde pamuk ipliğine bağlı… Ani duygu değişimlerinle yakın çevrendeki insanların da dengesi şaşabilir. Bu yüzden birilerini eleştirmeden önce kendine de objektif yaklaşımlarda bulunduğundan emin olmalısın.

Değiştirmek istediğin bir şeyler var!

Çarşamba günü karşıt burcun İkizlerde oluşacak Dolunay seni de bir hayli yakından ilgilendiriyor. Bu nedenle, bu süreçte hassas olduğun konularda bilinçli düşünmende yarar var. Partnerinle olan paylaşımlarında problem ya da bazı konularda birlikte hareket ettiğin kişilerle sıkıntılar oluşabilir. Özgürlük ihtiyacının yükselmesine neden olan bu Dolunay, oturmuş ama monotonlaşmış düzenini değişimi anlamında bir etki de yaratabilir. Problemli bir evliliğin varsa, ilişkilerini bu etki altında tekrar gözden geçireceksin demektir.  Bir başkasının sorumluluğu almak veya beraberliğin eşit ve dengede tutulması zorunluluğu sana sıkıcı gelebilir.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; öfkeni, sevincini, korkularını açık açık paylaşmayı tercih ettiğin bir döngüden geçerken bu dışa dönük ruh haline ek olarak, bu haftadan itibaren daha aktif, keşfetmeyi seven tarafın da ön plana çıkıyor.

Beklentilerin yükseliyor!

Haftanın ilk günü meydana gelecek Güneş- Chiron sert transiti sağlam temeller üzerine kurulan ilişkilere ihtiyaç duyacağını işaret ediyor. Öyle ise sen değişmeye hazırlansan hiç de fena olmaz. Senden beklenmedik derece radikal kararlar alabilirsin. Her ne kadar belli etmemeye çalışsan da hayatında önem verdiğin kişilere sorgusuz sualsiz güvenmek isteyebilirsin. Senin için güvence altında olmak çok önemli olacak.

Aşkın nereden geleceği belli olmaz!

Çarşamba günü ise İkizler burcunda Dolunay gerçekleşiyor. Eğer bekar bir Oğlak burcuysan yaş olarak kendinden daha büyük bir kişiye ilgi duyabilirsin. Aslında bu yakınlaşmanın senin için zorlayıcı bir durum olacağını bilmeli, atacağın adımları ona göre hesaplamalısın. Özellikle iletişim seviyen gerçekten mükemmel bir hale gelebilir. Uzun süredir devam eden bir ilişkin var ise, daha istekli ve yakın davranışlar sergileyerek, partnerini mutlu edebilirsin. Birlikteliğin hareketlenecek.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık)


Bu haftanın gündemi; . ikili ilişkilerin baskın bir şekilde ön plana çıktığı günlerinden geçerken, ilişkilerde var olan dengeyi korumak o kadar da kolay olmuyor.  Eğer kendinde reddettiğin tarafları da görmeye çalışırsan emin ol bugünlerde ikili ilişkilerin adına da güzel bir adım atmış olursun!

Sosyalliğin zirve yapıyor!

Ve sosyalliğimize sosyallik katacak Aralık ayı gündemiyle kendini resmen göstermeye hazır. Bu kısmı özellikle senin çok hoşuna gidecek, eminim. Pazartesi günü gerçekleşecek Güneş- Uranüs olumlu açısı ile bu hafta kendini farklı organizasyonların içinde bulunabilir, “olmalı mı, olmamalı mı?” diye çelişkide kaldığın yeni ilişkine daha fazla vakit ayırabilirsin. Ani bir seyahat programı bu haftaya ait programını tamamen değiştirebilir.

“Çok çektim aşktan” diyen Kova burçlarına gelsin bu Dolunay!

Senin gündeminde aşkın fitilini ateşleyen Çarşamba günü gerçekleşecek Dolunay olacak. Aradığın aşkı ulamayan bir Kova burcu isen, karşına çıkacak kişinin ciddi anlamda etkisinde kalabilirsin. Uzun süredir ilgi duyduğun biri var ise, yeniden iletişim oluşacağı bu dönem koşulların her iki taraf içinde değiştiğini görebilirsin.  İlişkisi devam eden biri isen, ilişkiyi yönlendiren, kararları alan taraf olmak isteyebilirsin. Karşındaki kişi ise bu durumu şaşkınlıkla izleyebilir. Çünkü herkesin özgürlüğüne duyarlı davranan bir karakterin olduğunu seni tanıyan herkes bilir. Merak etme, bu süreç geçici…

Balık Burcu Haftalık Yorumu (12-18 Aralık) 

Bu haftanın gündemi; bu haftadan itibaren sana desteğini maddi ve manevi şekilde hissettirecek yeni insanlar girebilir hayatına… Duygusal anlamda beslenmek seni hayata karşı daha çok motive edecektir. Bazı konularda daha gerçekçi olmaya ihtiyacın var!

 Haftanın ilk günü gerçekleşen Güneş- Chiron sert açısı bu hafta duygusal dünyanı kontrol etmen gerektiğine işaret ediyor. Bugünlerde beklentilerini yükseltirken aradığını bulamamanın hüsranını yaşayabilirsin. Maddi konularda her şey yolunda gibi görünebilir. Ama bir bakmışsın evdeki hesap çarşıya uymuyor. Bazı konularda ani plan değişikliği yapabilir, hiç aklında olmamasına rağmen erken tatil planı başlayabilir. Dolunay aile içinde yüzleşmelere gebe...

 Bu haftanın kilit gündemi Dolunay Çarşamba günü İkizler burcunda gerçekleşirken sakladığın ya da senden saklanan bazı durumlar ortaya çıkabilir. Aile bireyleri arasında yaşanacak söz düelloları ve akıl vermeler özgür olmadığını düşünmene sebep olabilir. Ailesiyle yaşayan bir Balıksan, ev içinde sorunlar yaşayabileceğin gibi komşularınla da arana kara kedi girebilir. Aslında bu gerginlik geçmiş ayların birikimi olacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder