Facebook Ailesi

Custom Search

5 Aralık 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 5-11 Aralık 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 5 - 11 Aralık 2016 Haftası Burçlar

Koç Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Hayatına dahil edeceklerin veya hayatında çoktandır olanlar konusunda artık daha seçici davranmaya başlıyorsun. Özel hayatına soktuğun insanlar konusunda önemli değişiklikler yapacağın bir süreç başlıyor…

“Bugünlerde kimse için “Onunla asla olmaz” deme...

Çarşamba günü aşk gezegeni Venüs’ün Kova burcuna geçişi, ilişkilerinde romantizm yerine akıl arayan tarafını ön plana çıkarıyor. Aşk demek bu günlerde senin için iki kişinin birbirini anlayıp, uzlaşabilmesi demek… Daha önce şans vermediğin insanlara ya da aklında olmayan arkadaşlarına bir anda tutulabilir; onların fikirlerinden etkilenebilirsin. Hatta uzak ilişkiler bile yaşayabilirsin… Sadece internet ya da telefon üzerinden konuştuğun birine karşı hissedeceğin yoğun duygulara sen bile inanamayacaksın.

Her şeyin mutlaka bir çözümü olduğunu düşünüyorsun!

Cumartesi günü ateş grubu burcu Yay’da Güneş-Satürn kavuşumu gerçekleşirken, bu tarafını da ön plana çıkarıyor. Hafta sonunu aktif ve dinamik bir şekilde geçirirken, etrafında eğitim hayatı devam eden bireylere önemli destek sunabilirsin. Ailendeki baskın fikirleri olan insanlarla bazı konularda uzlaşmakta zorlanabilirsin ama yine de çok fazla tırmandırmamaya çalışmanı öneririm.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Büyük adımlar atmaya hazırlanıyorsun. Adeta yeni yılı karşılarcasına kişisel değişimlere giderken, uzun zamandır hayal ettiğin seyahati de hayata geçirmek isteyebilirsin.

Çevrendeki insanlardan beklentilerin yükseliyor!


Çarşamba gününden itibaren yönetici gezegenin, aşkın semadaki temsilcisi Venüs Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Önümüzdeki yaklaşık bir ay boyunca “bu ilişki nereye gidiyor?”, “beni gerçekten seviyor mu?” gibi sorular sıklıkla zihninde yer alabilir. Sevdiğin insana güven duyma ihtiyacın artarken, doğru kişiyle gelecek planları yaptığından emin olmak isteyeceksin.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Artık kendinle barışma zamanın geldi. Aralık ayının ilk günlerinden itibaren, 2,5 yıldır bir türlü alamadığın kararları almaya başlayacaksın. Ne istiyorsan senin elinde, bunu tekrar hatırla!

Duyguların iniş çıkışlı!

Çarşamba günü Venüs Kova burcuna geçiş yapıyor. Bugün itibariyle aslında neşeli, coşkulu, eğlenmeye açık bir döneme girmiş olsan da ani sinir krizleri geçirmen mümkün. Özellikle de aşk ve arkadaşlık ilişkilerinde… Fakat bu gerginliklerin kısa süreli olacağını ve büyük kırgınlıklara yol açmayacaktır. Hatta arkadaşların uğruna senle alakalı olmayan bazı olaylara dâhil olabilirsin.

İrdeleyici davranışların sabırları zorlayabilir!

Cumartesi günü gerçekleşecek Güneş Satürn kavuşumu ile yakın çevrende senin için önem taşıyan insanları biraz kısıtlayabilirsin. Özellikle ortak paylaşım içinde olduğun parasal konularda yeni kararlar almaya gidebilirsin. Sevgilinin harcamalarını yönetmek isteyebilirsin. . Öte yandan bu dönemde alacağın kararların çok sağlıklı sonuçlara da sahip olmayacağını belirtmek isterim. Özellikle yeni bir maddi sorumluluk (kredi, borç, kredi kartı vb.) üstlenmek için acele etmemende fayda var.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Yaşadığın zorluklar seni yıldırmasın! Çünkü şimdi yepyeni bir hafta ve onunla birlikte gelen yeni gelişmeler karşılıyor seni. Maddi konularda kaynaklarını daha iyi yönetmeye başlarken; zor günler için birikim yapmak adına eline daha çok fırsat geçebilir.

Duygularına karşılık verebilecek insanları iyi seçmen gerekiyor!

Çarşamba günü itibariyle Venüs tüm güzelliği ile Kova burcunda konumlanırken olduğundan daha çok bireysel hareketlerde bulunacağın, duygu seli yaşayacağın aşırı romantik beklentiler içinde kalacağın ve ardından bir çocuk gibi kabuğuna çekilmek isteyeceğin bir süreç yaşayabilirsin. Sevdiğin kişiye karşı fazla sorgulayıcı davranman ve her kelimesinden bir anlam çıkarman, aranızda gergin anlar yaşanmasına neden olabilir. Bu süreci biraz daha mantıklı geçirmek için, duygularını tartmaya başlayarak ilerlemen tavsiye ederim.

Düzenini değiştiriyorsun!

Cumartesi günü gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu seni ve ailendeki insanları hareketli bir hafta sonunun beklediğine işaret ediyor. Halletmek adına üstlendiğin ne varsa, en kısa sürede bitirebilir. Bu yüzden ev içerisinde tadilat, değişiklik, ev düzenini değiştirme gibi işlerini mutlaka programına al. Ev içerisinde yeni bir düzen yaratmak adına da alışverişe çıkabilirsin.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Duyguların seni farklı bir yöne çekmeye çalışırken, arada kaldığını hissedebilirsin. Ev ve aile hayatındaki gelişmeler, yüklendiğin sorumluluklar bu senenin özeti gibi gözükebilir ama bugünlerde her şeye rağmen umut dolusun.

Ayakların yerden kesiliyor!

Yılın aşk hayatın adına en önemli günleri başlıyor. Çarşamba günü itibariyle Venüs karşıt burcun Kova’da hareket etmeye başlıyor. Bu geçiş ilişkisi olan Aslan burçlarının önümüzdeki günlerde sevdikleri kişi ile olan ilişkisinde dengeleri değiştirebilir. Yani bu dönemde sevgilinin daha fazla sorumluluk alması gerektiğini düşünerek, kendini bazı konularda geri çekebilirsin.  Bireysel olarak ele alırsak, bu transit senin ilişkilerdeki beklentilerini arttıracak.

Yeni sorumluluklar üstlenmek istemiyorsun!

Cumartesi günü gerçekleşecek Güneş-Satürn kavuşumu ile meydana gelecek gelişmeler seni yeni sorumluluklar almaya zorlasa da, tepkilerinle bu duruma karşı koyabilirsin. Kendi sorumluluklarınla işlere odaklanmak isterken ailendeki insanların senden belirli konularda yardım istemeleri pek te hoşuna gitmeyebilir. Aslında her şeye hiç düşünmeden evet diyen biri olarak bu tarz davranışların biraz şaşkınlık yaratabilir ama dediğim gibi bu dönemde kendi önceliklerine yönelik hareket etmek isteyebilirsin.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Şartlar kendine dair, ilgilenmen gereken konuları gündeme taşıyabilir. Sağlığına ve günlük rutinini ilgilendiren konularda önemli ve işlevsel değişiklikler yapacaksın.

Detaylar önem kazanıyor!

Çarşamba gününden itibaren Venüs Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Sevdiğin kişinin her hareketinde detaya bir kulp takabilirsin. Mükemmeliyetçiliği abartmak, sevgilinle aranın açılmasına hatta bu ilişkiyi yavaş yavaş bir sona sürükleyebilir. Kimse kusursuz değildir. Eğer onu gerçekten sevdiğine inanıyorsan, kusurlarını da göz arı edebilirsin, öyle değil mi? Ayrıca ihmal ettiğin bazı sağlık sorunları bu dönemde gündeme gelebilir.

Ailendeki insanlar hayatında daha çok söz sahibi olmak isteyebilir!

Cumartesi günü gerçekleşecek Güneş ve Satürn’ün Yay burcunda kavuşumu ailendeki insanlar tarafından bir takım kısıtlamalarla karşılaşabileceğini işaret ediyor. Bu dönemde kararlarına daha fazla karışabilirler. Özellikle evde sözü geçen insanlarla uzlaşmakta zorlanabilirsin. Bazı konularda düzenini değiştirmen gerekebilir.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: merak ettiğin soruların cevaplarının hepsini bir bir bulabilirsin. Yılın son ayında uzun zamandır kafana takılan insanlar hakkında daha çok şey öğreneceğini işaret ediyor gök kubbe.

Sevdiklerini şaşırtıyorsun!

Çarşamba gününden itibaren yönetici gezegenin Venüs, Zodyak’ın radikal burcu Kova’da hareket etmeye başlıyor. Yeni ilişkisi olan bir Terazi burcuysan bu dönem kendini kontrol edemeyecek seviyede kıskançlıklar hatta ufak tefek aşk oyunlarına girişebilirsin. Venüs klişe duyguları benimsemeni sağlarken bir yandan da özgürlüğüne düşkün hallerin, sevdiğin kişinin biraz kafası karıştırabilir. Ama şurası kesin; aşkı tam anlamıyla hissetmeye isteyeceksin.

Kararsızlığın had safhada!

Hafta sonuna doğru heyecanlı ama bir o kadar da gerginsin. Bu inişli çıkışlı ruh haline sebep olacak ise Yay burcundaki Güneş Satürn kavuşumu. Bu hafta sonu bir araya gelmek adına söz verdiğin insanlarla iletişim kurmakta zorlanabilir, bir takım aksiliklerle karşılaşabilirsin. Ayrıca trafikte olması gerekenden daha fazla vakit kaybedebilir, yetişmen gereken bazı yerlere geç kalabilirsin. Akrabalarınla ilişkili seni de ilgilendiren bazı konular varsa, bu konuların seyrini değiştirecek kararlar gündeme gelebilir.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık) 


Bu haftanın gündemi: Üstündeki yorgunluğu atıyorsun! Senin için artık dinlenme ve gözlem yapma zamanı başladı. Bir yandan ailenle daha çok vakit geçirmek isteyebilirsin. Hatta uzun zamandır aradığın huzuru onlarda bulabilir, duygusal olarak tatmin sağlayabilirsin.

Hava soğuk ama kalbin sıcacık…

Çarşamba günü itibariyle aşkın gezegeni Venüs, burçların en cool ve en sosyali olan Kova’ya geçiyor. Bu da demek oluyor ki, bu süreçte dikkatleri üzerine çekeceksin. Karşı tarafı etkilemek için bütün hünerlerini sergileyebilir; niteliklerini ön plana çıkaracak konuşmalarda bulunabilirsin. Bireysel olarak ele alırsak; dokunmaya ve paylaşmaya odaklandığın bir dönem başlıyor senin için. Venüs’ün buradaki konumu, arzularını körükleyeceği gibi, aşkta daha fazla cömert olmanı da sağlayacak.

Parasal konularda son söz senin olacak! Cumartesi günü Güneş-Satürn kavuşumu Yay burcunda gerçekleşirken, aile içerisinde aldığın kararlar herkes için bir kural niteliği taşıyabilir. Planlı ve programlı hareket etmek konusunda da oldukça istikrarlı davranabileceğin bir dönem başlıyor senin. Uzun vadeli girişimlerinle ilgili para biriktirmeye başlamak ya da kar getirecek bir yatırım yapmak için ide ideal günlerde olduğunu söyleyebilirim.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: İddialı bir yıldan geçerken, çevrendeki insanların senin için ne ifade ettiğini bir kez daha düşüneceğin bir haftaya giriyorsun.  Senin ruhunu taşıyan gökyüzünden adalet arayışı artarken, sürpriz kazançlara hazırlıklı ol. Modunu düşürenleri hayatından çıkarmaktan korkma.

Romantik günler seni bekliyor…

Çarşamba gününden itibaren aşk gezegeni Venüs Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Venüs, 3 Ocak 2017’ye kadar konumunu koruyacak. Önümüzdeki günlerde aşkı tam anlamıyla hissedeceksin. Sevdiğin kişiyle birlikte keyifli planlar yapabilir, her konuda birlikte hareket edebilirsin. Aslında ne kadar çok ortak ilgi alanınız olduğunu fark etmek, ilişkinize de renk katacaktır. Eğer kalbi boş bir Yay burcuysan bu dönemde bir arkadaşınla aranda elektriklenme olabilir. Onunla yeni bir ilişkiye başlayabilirsin.

Duyguların kabarıyor!

Cuma gününden itibaren Güneş-Satürn kavuşumu burcunda etkilerini bariz gösteriyor olacak. Son günlerde onarmaya çalıştığın ilişkilerinde çabalarının nafile olduğunu düşündürecek gelişmelerle karşılaşabilirsin. Aile içerisinde her fırsatta hayatına karışmaya alışan insanlara da oldukça tepki gösterebilirsin.  Satürn seni bu hafta sonu seni biraz zor duyguların içerisine sürükleyebilir. Gündeminden uzaklaşmak için farklı uğraşların içine dahil olmak ya da daha önce gitmediğin bir yere yolculuk yapmak sana kendini daha iyi hissettirebilir.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Alışılmışın dışında bir hafta seni bekliyor. Gökyüzü paranın ve ilişkilerin önem kazandığı bir dönemden geçtiğini vurguluyor. Yakın dostların tarafından hayal kırıklıkları yaşadığın günleri geride bırakıyorsun. Yenilikler çok yakın!

Sosyal çevren genişliyor!

Uzun zamandır aşk gezegeni burcunda hareket ediyor ve seni alışkın olmadığın duygularla baş başa bırakıyor. Çarşamba gününden itibaren ise Venüs burç değiştirecek ve yolcuğuna Kova burcunda devam edecek. İki tür Oğlak görebiliriz bu süreçte. Birincisi, sevgilisinde beklentisi yükselen ve kendini onun dünyasında odak noktası haline getirmeye çalışan Oğlak. Diğeri ise sosyal ortamların aranan ismi olup ayrılıp sevgilisine vakit ayırmakta bile zorlanan Oğlak… Eğer Ocak ayının son günlerine doğru doğduysan, ikincisi senin için daha çok geçerli olabilir. Ama kesin olan bir şey var ki bu dönemde hayatına mutlaka yeni insanlar girecektir.

Kendini hiç olmadığın kadar hassas hissedebilirsin!

Cumartesi günü Güneş- Satürn kavuşumu gerçekleşiyor olsa etkilerini birkaç gün önceden hissettirmeye başlayacaktır. Bu kavuşum özellikle bu hafta sonu ailevi konuları gündemine taşıyabilir. Ailenle bir konuda ortak hareket eden bir Oğlak burcuysan onlarla fikir ayrılığına düşebilirsin. Duygularının ise uzun zamandır ilk kez bu kadar yoğun olduğuna tanıklık edebilirsin. Karşılaştığın en ufak bir zorluk gözlerinde yaş biriktirebilir. Hayatındaki zorlukları daha çok düşünürken bulabilirsin kendini.

Duygularını yoğun yaşıyorsun!

Cumartesi günü gökyüzünün iki büyük gezegeni bir araya geliyor. Güneş-Satürn kavuşumu duygularını yoğun bir şekilde yaşamana neden olurken; ikili ilişkilerinde seni kötü senaryolar kurmaya itebilir. Etrafındaki insanların davranışlarına bu hafta çok fazla anlam yükleyebilir; duygularının seni yönlendirdiği gibi hareket edebilirsin. Eğer bekar bir Boğa burcuysan, yeni bir ilişkiye başlamak için pek te uygun bir hafta olmayabilir. Eğer ilişkin varsa ayrılmak ya da bu ilişkiye devam etmek gibi radikal kararlar almayı düşünebilirsin.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Mükemmeliyetçi yapınla çok konuşulacaksın! Aile bireylerin için de çok önemli günlerden geçtiği vurguluyor gök kubbe. Venüs Çarşamba günü burcuna geçiş yaparken 2016 yılının sınırlarını yine zorlayarak kapatacağının habercisi.

Venüs hayatına heyecan katmaya başlıyor!

Çarşamba günü itibariyle Venüs burcunda hareket ediyor, Bu etki seni bir anda duygusal bir yandan mantıklı, bir yandan aşktan gözü kör olmuş bir yandan çabuk sıkılan ve kaçan biri yapabilir. Ancak kuracağın bu dönemki yakınlık, bazı arkadaşlarına dost sıcaklığı gibi gelecektir. Sevgilin bile kendini senin yanında bu dönem, en yakın arkadaşın gibi hissedebilir.

Çevrendeki insanlara destek olman gerekebilir!

Yılın en zor transitlerinden biri olan Güneş-Satürn kavuşumu Cumartesi günü meydana geliyor. Kalabalık bir arkadaş çevren varsa, bu dönemde arkadaş ortamına yeni biri katılabilir. Fakat bu kişiye çok ta fazla güvenmemende fayda var. Gelmesiyle sorun çıkarması bir olabilir. Bugünlerde yakın çevrendeki insanlar senden belli konularda fikir almak isteyebilir.

Balık Burcu Haftalık Yorumu (5-11 Aralık)


Bu haftanın gündemi: Bütün yılın yorgunluğunu atmak isteyeceksin! Hayatını değiştirmek istiyorsan, artık seni yoran insanlardan uzak durman gerekebilir. Şimdi yeni bir çevre, yeni bir arkadaş ortamı edinme zamanı. Şans senden yana!

Aşkta gözü pek ve atak olmaya var mısın?

Aşkla ilgili eksik bir şeyler mi var? Kendini bir de Çarşamba gününden sonra gör! Sevginin, zarafetin, dengenin, aşkın gezegeni Venüs Kova burcuna geçiyor ve herkesi aşkta cesur olmaya davet ediyor. Bu süreçte seçicilikten uzaklaşıp, sana iyi gelen insanlara yönelebilirsin. Yani karşı tarafla ortak nokta bulmak önceliğin olurken, aşk sözcükleri duymaktan büyük mutluluk duyacaksın.

Sorumlulukların artıyor!

Cumartesi günü Güneş Satürn kavuşumu Yay burcunda gerçekleşirken, seni ve hayatını kısıtlayan tüm konuları daha da gözle görülür bir hale getirebilir. Özellikle aile içerisindeki dominant insanların hayatına daha çok müdahale etmeye çalıştığını fark edebilirsin. Onların talepleri üzerine maddi anlamda yeni sorumluluklar üstlenmen gerekebilir.. Eğer çalışan bir Balık burcuysan bugünlerde çalıştığın yerde bir takım zorluklarla karşılaşabilirsin. İş değiştirmeni gerektirecek bazı gelişmeler gündeme gelebilir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder