Facebook Ailesi

Custom Search

1 Aralık 2016 Perşembe

Zeynep Turan Aralık 2016 Yorumları

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan Aralık 2016 Aylık Burç Yorumları

Koç Burcu

2016 yılı hiç kimse için kolay bir yıl olmadı. Mart ayından itibaren yaşadıklarının etkisini üzerinden atamamış olsan da yeni bir yıla bu düşüncelerle girmemelisin. Hareketli yapın aralık ayında tüm dikkatleri üzerine çekerken, sen de adeta içinden derin bir oh çekeceksin. Merkür yöneticilik vasfına sahip olduğu bir burçta hareket ederken gücünü ve istikrarını ortaya koyacaksın. Uzun zamandır görüşmediğin akrabalarınla görüşebilir, aranızdaki sorunları gidermek adına adım attıklarına şahit olabilirsin. Açıkçası bu konu hakkında mesafeni korumakta kararlı olabilirsin genişletebilirsin. 2017 yılına şaşkınlıkla gireceğini söyleyebilirim.

AŞK

Aşk yeniden…

Aralık ayının mottosu senin için resmen ‘aşk yeniden ‘olacak ve bir süredir belki de imrenerek baktığın birlikteliklere eş değer bir ilişki yaşayacaksın. Eğer evli bir Koç burcuysan bir süredir süregelen sorunların aslında o kadar büyütülecek şeyler olmadığını fark edebilirsin. İçinden iş işten geçti artık dediğin durumları düzeltmek için adeta savaş vereceksin. Peki bunu neden yapacaksın? Çünkü eşine karşı yoğun duygular beslediğini fark edeceğin zor sınavlar atlattın bu yıl ve şimdi toparlanmanın tam zamanı. Evet Koç burcu, bir anlık sinirle sonlandırdığın ilişkinin özlemi bu ay seni sarabilir ‘denedim ama olmadı’ diyebilirsin. Peki bu ay yeniden denemeye ne dersin?

KARİYER VE PARA

Hareketli yapınla aralık ayında tüm dikkatleri üzerine çekerken, adeta 2016 yılında kısıtlı hissettiğin tüm konulardan intikam alırcasına hareket edeceksin. Duygularının coşkusu adeta gözlerine yansırken, çalışma alanını ilgilendiren gelişmeler seni mutlu edecek. Temmuz ayından itibaren burcunda devam eden Uranüs Retro’su nihayet bu ay son buluyor ve her şey eskisinden daha da iyi olmaya başlıyor. Bir süredir kendini iş ve kariyer konusunda yetersiz hissetmiş olabilirsin, şimdi bu düşünceleri aklından silip atıyorsun. 2016 yılının en zor aylarını geride bıraktın ve bunun hafifliği ile kendine olan güvenini yeniden kazanıyorsun. Eğer iş değişikliği yapmayı düşünen bir Koç burcuysan cv’ni güncellemeni şimdiden tavsiye ederim.

SAĞLIK

Aralık ayında ki sağlamcı yapın sağlık konusunda da kendini gösterebilir. Aksattığın rutin kontrollerini bu ay yaptırmak isteyebilirsin.

Şimdiden mutlu yıllar!

Boğa Burcu

2016 yılına baktığın zaman birçok şeyin istediğin gibi gitmediğini fark edebilirsin. Bu konuda kendini yalnız hissetmemelisin herkes için zor bir yıl oldu. Çevrendeki insanların sorumluluklarını üzerine aldığın gibi; özel hayatlarını toparlamak zorunda kalanda sen oldun. 2016 yılı sana çok şey öğrettiği gibi sen de etrafındaki insanlara hayat dersleri verdin. Şimdi yavaş yavaş verdiğin her şeyi geri kazanma zamanı… Yılın son ayında büyük adımlar atmaya hazırlanıyorsun. Adeta yeni yılı karşılarcasına kişisel değişimlere giderken, uzun zamandır hayal ettiğin seyahati de hayata geçirmek isteyebilirsin. Aralık ayında da çevrendeki insanların sorunlarıyla ilgilenmek isteyebilirsin ancak bazı insanlara karşı da tavrını net olarak ortaya koymayı planlıyorsun.

AŞK

Gerçek aşk!

Duygularını besleyecek olan 14 Aralık’ta gerçekleşecek olan Dolunay, bu zamana kadar görmediklerini sana gösterebilir. Alışveriş tutkunun ön planda olacağı bu ay radikal değişimlere gidebilir, görünümünü yenilemek isteyebilirsin. Aşk konusunda bu yıl yüzünün gülmediğini düşünebilirsin. Aralık ayıyla beraber 2017 yılı bu konuda sana kendini daha iyi hissettirecek. Bu zamana kadar yaşadığın ilişkilerden çok daha farklı ve güçlü bir ilişki yaşayabilir, mevcut evliliğini ya da birlikteliğinle ilgili daha sağlam temeller atabilirsin. Hayatını düzenlemeye hazır mısın? 7 Aralık’ ta Venüs hava burcunda hareket ederken, tüm özel hayatın farklı bir yöne doğru yol alabilir. Sevme şeklin daha gerçekçi olabileceği gibi, birlikteliklerde aradığın özelliklerde artık bu yönde olacak. Eğer ilişkisi olan bir Boğa burcuysan birlikte olduğun kişinin artık sana ‘seni seviyorum’ demesi yeterli gelmeyebilir. Aşk konusunda çok daha seçici olacağın günler başlıyor.

KARİYER VE PARA

29 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan Yeniay iş hayatını ve kariyerini hareketlendirerek farklı alanlara yönelmene sebep olabilir. Mesela ne gibi mi? Bir süredir gerçekleştirmek istediğin iş değişikliği neden 2017 yılının başında olmasın… 2016 yılının ortalarında başvuru yaptığın işten umudunu kestiğin cevap bu gelebilir. Maddi anlamda beklenti içinde olduğun iş bağlantıların bu ay çözülebilir ve para akışını arttırabilirsin. Eğer ailenle ortaklı bir iş yapısı içindeysen statünü güçlendirebilir, işleri daha da lehine çevirebilirsin. Aralık ayı güç gösterisinde bulunacağın bir ay olacak.

SAĞLIK

Bu ayın ikinci haftasından sonra kendini yorgun hissedebilir, vitaminlerle kendini desteklemek isteyebilirsin. Kışın soğuk havasından etkilenebileceğin gibi, kasım ayından kalma bir rahatsızlığın da devam edebilir.

Şimdiden mutlu yıllar!

İkizler Burcu

Artık kendinle barışma zamanın geldi. Aralık ayının ilk günlerinden itibaren, 2,5 yıldır bir türlü alamadığın kararları almaya başlayacaksın. Gereksiz gördüğün tüm ayrıntılardan aralık ayında kurtulmaya başlayacak ve 2017 yılına yenilenmiş olarak gireceksin. Ertelediğin isteklerini hayata geçirme zamanın geldi. 2016 yılı herkese olduğu gibi sana da çok nazik davranmamış olabilir ancak aralık ayı sana geçmişle yaşanmayacağını bir kez daha hatırlatacak. 14 Aralık’ta burcunda gerçekleşecek olan Dolunay etkisini gösterirken özellikle dikkat gerektiren her konuda titizlik göstermelisin. İş ya da ilişkilerin üzerinden konuşmalarına ve bir takım yasal mektup, sözleşmelerin detaylarını kaçırmaman gerekebilir.

AŞK

İlle de aşk aşk aşk…

Senin yaşam stilin, kalabalık çevre ve bitmek bilmeyen aksiyonlardan oluşuyor.  Şikâyetçi misin? Pek de değil. Çünkü yaptığın her şeyin karşılığını öyle ya da böyle alıyorsun, yoğun iş hayatı gözünü korkutmuyor. Aralık ayı, 2016 yılının dağıttıklarını toparlamak için fırsatlar yaratırken, Yönetici gezegenin Merkür’ ün kendisini iyi ifade edemediği bir burçta gerçekleştireceği geri hareketi senin de işlerini biraz karıştırabilir.

Bu ay ilişkilerinde derin bir tutku hissedebilir, ilgilendiğin biri ile bu dönem yakınlık kurabilirsin. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysa birlikte olduğun kişiye bu ay daha fazla zaman ayırmak isteyebilir, ilişkinini güçlendirebilirsin. Beraberliğin yeni bir anlam kazanabilir ve birbiriniz için karşılıklı emek harcadığınıza tanıklık edebilirsin. Aralık ayında ilişkiye sadakatle bağlanmana sebep olacak olaylar yaşatabilir sana.

KARİYER VE PARA

Maddi anlamda 2017 yılına emin adımlarla girmek istiyor ve 2016 yılında yaşadığın sorunları yaşamak istemiyorsun. Bu anlamda aralık ayında aklında bulunan projeleri harekete geçirmek isteyebilirsin. Bireysel hareket etme isteğinin son derece baskın olacağı bu ay ekip çalışmalarından ayrılmak isteyebilir, gereksiz gördüğün detaylardan kurtulmak isteyebilirsin. İşle ilgili rakiplerinin önüne geçmek için biraz daha detaycı olmalısın belki de. Kimi zaman yeteneklerin heba oluyor, bunun sebebi de yüzeysel bir şekilde çalışmaya alışmış olman. Yatırım yapmak isteyenlere ya da maddi olarak zorluk çekenlere tavsiyem 2017’yi beklemeleri. Neredeyse her gördüğün kişiye planlarından bahsediyorsun. Özellikle, 29 Aralık’ta gerçekleşecek Yeniay senin için dönüşümü ve yenilenmeyi çağrıştıracak. İçinden bir ses “Haydi, yolculuk başlasın” diyor. Aklında bir yurtdışı hayali varsa, ne bekliyorsun? Bir an önce toparlan.

SAĞLIK

Unutma, sen bir şeyleri düzenlediğinde ve etrafının bundan faydalandığını gördüğünde mutlu oluyorsun ve bu durum psikolojik ruh haline olumlu olarak yansıyor.

Yengeç Burcu

İçinde tatlı bir heyecan var ve hislerinle hareket eden sen 2016 yılını bir an önce arkanda bırakmak istiyorsun. 2016 yılının tüm ağırlığını her ne kadar aralık ayında hissetsen de bu ağırlığı üzerinden atarak yeni bir yıla gireceksin. Senin için tüm şartları gök kubbe hazırlıyor ve yol haritan olmaya aday. Özellikle bu yılın temmuz ayından itibaren yaşadığın sıkıntıların bir bir hallolduğunu bu ay görmek seni daha da umutlandıracaktır. Aralık ayında yalnız kalmak istemeyebilir, ailenle daha çok zaman geçirmeyi tercih edebilirsin. 2016 yılında yaşadığın iç huzursuzluğun aralık ayının başlarında devam etse de zamanla alacağın güzel haberlerle bu ruh halinden kurtulacaksın. Aralık ayının başında gerçekleşen Merkür geri hareketi iletişim konusunda seni zorlayabilir, kendini ifade etmek de zorlanabilirsin. İletişim odaklı yaşadığın problemlerin artması seni endişelendirmesin, duyguların hareket ettiğin sürece doğru iletişimi kurabileceksin.

AŞK

Kendini dinle!

Aşk söz konusuysa, derin bir nefes alarak ilerlemekten yana olan sen bu ay fikirlerini değiştirebilirsin. Geçmiş ilişkilerin peşini bir türlü bırakmaması aklını fazlasıyla karıştırabilir. Fakat hayatın bazen küçük sürprizleri olur ve fark edemeyiz. İşte bu ay bu sürprizleri göz ardı etmemek için daha dikkatli olmalısın. Kendimi ifade edemiyorum dediğin anlarda karşına tam da istediğin gibi birisi karşına çıkabilir. İçinden geleni yaptığın sürece aşamayacağın hiçbir sorun olmadığını bu ay çok daha iyi anlayacaksın. Eğer evli bir Yengeç burcuysan evliliğine dair kaygılarını yönlendirmek de zorlanabilirsin. Eşinin seni anlamadığını, sorunların olduğundan daha büyük olduğunu düşünebilirsin. 14 Aralık’ ta gerçekleşecek olan Dolunay bazı düşüncelerinin netleşmesi konusunda sana yardımcı olacak.

KARİYER VE PARA

Kendini ifade etmek de zorlandığın bir yıldan geçtiğini söylemiştim. Şimdi o yılın son ayına geldik ve Merkür geri hareketi de eşlik ediyor. Maddi konularda yaşadığın sorunları bu ay çok daha planlı hareket ederek, halledebilirsin. 29 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yeniay senin için işleri biraz daha hızlandıracak. Bir süredir biriktirdiğin paranı 2017 yılına girmeden önce yatırım yaparak değerlendirmek isteyebilirsin. Bu süreçte yılın son Yeniay’ ı gerçekleşmeden bu konuda karar vermeni tavsiye ederim. Çünkü 29 Aralık’ tan sonra bazı süreçler çok daha yavaş ilerleyebilir. İş yerinde bu zamana kadar emeklerinin göz ardı edildiğini düşünüyorsan, aralık ayı bu konuda sana yol gösterici olacaktır. Kariyer planlaman açısından yön değiştirebilir, radikal kararlar alabilirsin.

SAĞLIK

Bu yıl kışın erken gelmesi sağlık sorunlarını sıkça gündemine taşımış olabilir. Kronik bir hale gelen solunum yolu rahatsızlığın yılın sonunda tekrar karşına çıkabilir. Protein ve vitamin açısından kendine dikkat etmeni tavsiye ederim.

Aslan Burcu

2016 yılının genelinde güven kelimesinin karşılığını aramış olabilirsin.  Bu yıl üzerine düşenleri yerine getirirken, bazı olaylara kayıtsız kalmadın.  Bu durum seni biraz tepkili biri yapmış olabilir. Yılın dördüncü Merkür gerilemesi aralık ayının son günlerinde gökyüzünde yerini alırken, içindeki sofistike düşünceleri hayata geçirmek isteyebilirsin. Son ayların ağırlığını oldukça hisseden bedenin bazen ruhsal olarak da yoruldu. Ama yapamayacağın hiçbir şeyi ertelemedin ve gereksiz sözlerde vermedin. Bu dünyaya öylece bırakıldığımızı, başımızın çaresine kendi kendimizin bakması gerektiğini düşünüyorsun… Son zamanlarda o kadar çok şeye tanık oldun ki bu duyguları yaşıyor olman hiç de garip değil!  Aralık ayının sana vereceği mesaj ise; geçmişten gelen işlerini artık büyütmemen ve yoluna öylece devam etmek yönünde olacaktır.

AŞK

Her şey ortada!

7 Aralık tarihinde Venüs’ün hava burcundaki hareketiyle birlikteliklerde özgürlük fikri ön plana çıkabilir. Birlikteliklerde şaşırtacak derecede itiraflar söz konusu olurken, farkında olmadan yapılan patavatsızlıklar da birçok şeyin değişmesine neden olabilir. Düşünceli ve nazik davranışlardan uzaklaşılması söz konusu olurken, birlikte olduğun kişiyi tanımak da zorlanabilirsin. Bugüne kadar gün Manevi değerlerin önem kazandığı bu yıl; dış görüntün değil, için değişti. Tartışmalar, küslükler, mücadeleler, işle ilgili büyük gelişmeler ve büyük kararlar alındı. Güzel şeyler oluyor hayatında, hiç beklemediğin yerlerden fırsatlar çıkıyor. Şaşkınlıkla karışık bir hisle içinde geleceğe dair umut ışığı yanarken, daha önce kaçırmış olduğun iş imkânlarını gözün artık görmeyecek. “Bir şey olmuyorsa mutlaka bir sebebi vardır” sözü artık sana anlamlı gelmeye başlıyor.

KARİYER VE PARA

Aralık ayı senin için plan ve programlarla geçecek desek yanlış söylemiş olmayız. 29 Aralık’ ta gerçekleşecek Yeniay, özgüvenini yükseltirken, sıra dışı ve modern bir üslup ile ilişkilerini şekillendirmen için de sana destek oluyor. Bu ay heyecan verici bazı karşılaşmalar yaşayabilir, motivasyonunu arttırabilirsin. Hem meslek hem de özel hayatında ki hareketlenme, sosyal çevrenin de genişlemesiyle olumlu etkiler yaratacak. Ama harcamaların da bu dönemde artabilir. Lüksü seven bir burç olduğun için 2017 yılına farklı girmek isteyebilirsin.

SAĞLIK

2016 yılı kolay bir yıl olmamakla beraber, senin için son derece hızlı ve hareketli geçti. Bedenin yılın sonunda bu yorgunluğun sinyallerini vermeye başlamış olabilir. Sağlık kontrolünden geçmen de fayda olacaktır.

Başak Burcu
Genelde öngörülerinde haklı çıkan ve belirsizliklere fırsat vermeyen yapının tersine 2016 yılında birçok konuda kafan karışıktı. Yönünü bulmaya yardım ederken, aslanda farklı bakış açıları katan bir yılı geride bırakıyorsun. Ekim ayından bu zaman kadar hayatına giren herkesin sana kazanç getirdiğine bu aydan itibaren şahit olacaksın. 19 Aralık’ta iletişim gezegeni Merkür’ ün geri hareketi, yılın son günlerinde özel hayatına zaman ayırman gerektiğini hatırlatabilir. İletişim konusunda değişimlere sebep olurken, detaycı kişiliğini de ön plana çıkarabilir.

AŞK

Aşk aslında sensin

Kendine olan güveninin tam olması, etrafındaki insanların dikkatini çekiyor. Bu ay kendini beğenme hissin artabileceği gibi kendini beğendirmekte isteyeceksin. Aralık ayında çok daha eğlenceli ve konuşkan bir Başak ile karşılaşacak etrafındaki insanlar. Bu günler ayrıca, denge oluşturman gereken aile ilişkileri için de fırsat niteliğinde. Akrabalar, aile, kardeşler hatta komşular hiç bu kadar yakın çevre merkezli konuların gündeme geldiği bir dönem yaşamamışsındır. Senin için belli ki 2016 yılı bu konularla bol bol uğraştığın, zorlandığın ve zaman içinde çatıştığın bir yıl olarak artık endişelenme mazinde kalıyor. Şimdi önünde bir aralık ayı var, korkma! Çünkü gayet eğlenceli ve planların bol olduğu bir dönem seni bekliyor olabilir.

KARİYER VE PARA

Bu sene finansal olarak büyük beklentilerinin karşılığını tam bulamamış olsan bile para kaybı yaşamadığını sende biliyorsun. Büyük adımlar atmak çoğu zaman risk gerektirir, hiçbir zaman tedbiri elden bırakmadığın 2016 yılı sana bazı şeylerden korkmaman gerektiğini de hatırlatmış olabilir. Yılın son ayı senin açından oldukça olumlu ve sürpriz gelişmeleri beraberinde getiriyor; birçok sorumluluğu aynı dönemde alman kendine güveninle ilgili ama hepsini planlayarak sorunsuz bir şekilde üstesinden gelmeyi başarıyorsun. Ortak söz konusu olan işlerde biraz gerginlikler yaşansa da problem çözme konusundaki uzmanlığın işi büyütmeden sorunsuz halletmene de vesile olacaktır. 29 Aralık’ta gerçekleşecek olan Yeniay, sana beklemediğin yerden iş fırsatları sunabilir.

SAĞLIK

Yılın son ayında yorgunluk bedeninde sinyal veriyor olabilir. Daha kalın giyinip, zayıf bünyen için gerekli B, C, E vitaminleri dışında magnezyum da alabilirsin.

Şimdiden mutlu yıllar!

Terazi Burcu

2017 yılı gelsin diye sabırsızlanıyorsun. Aslında bu durum sana özel değil, 2016 yılı herkes için yorucu ve zor geçti. Bu yıl iyi olacak diye düşündüğün atılımlar sandığın gibi gitmemiş ve kendini daha da çıkmazda hissetmene sebep olmuş olabilir. Belki de tüm bu deneyimleri dönüşüm olarak aldın ve her şeye yeniden başladın. Aralık ayında, merak ettiğin soruların cevaplarının hepsini bir bir bulabilirsin.  Yılın son ayında uzun zamandır kafana takılan insanlar hakkında daha çok şey öğreneceğini işaret ediyor gök kubbe.

AŞK

Duygularının derinliğini yeniden keşfedeceksin!

Renkli bir aya hazır mısın? Bu ay gök kubbe, aşk hayatını harekete geçirmeye hazırlanıyor. Kalbinde biriktirdiğin duyguların karşılığını yılın son ayında bulabilirsin. Aslında seni inciten şeyin hayal kırıklıkları değil, yaşanmayan duygular olduğunu biliyor olmalısın. Bir yandan da sana değer veren insanlara kalbinde yer açmak ve gönül evine kabul etmek isteyebilirsin. Seni seveni mi yoksa sevdiğini mi seçeceğine karar vereceğini vurguluyor gök kubbe.

Seni duygusal anlamda heyecanlandıracak ve kalbini tekrar hızla atmasını sağlayacak biriyle karşılaşman an meselesi olabilir. Onun sevgisi, sende bambaşka parlayabilir. Hani derler ya tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş, tam da öyle! Sanki bugüne kadar yanlış aşklarda birbirinizi beklemişsiniz sonunda mutluluğu bulmuşsunuz gibi…

KARİYER VE PARA

Kariyer odaklısın

Sanatsal işlerle uğraşan bir Terazi burcuysan, 8 Aralık’tan itibaren yaratıcılığını arttıracak gökyüzü etkileri söz konusu. Ayın sonuna kadar yaratıcılığını kullanarak, güzel eserler üretebilirsin. 14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay, seyahat, eğitim ve pazarlama konularında çalışan Terazi burçları için yeni fırsatlar verecek.

Kariyerinle ilgili ileriye dönük planlar yapma zamanı! Bu yılın son ayını gelecekle ilgili planlar yapabilirsin. Ufkunun oldukça açık olacağı ayın son günlerini iyi değerlendirmeni öneririm.

SAĞLIK

Bu yıl, sağlığın her ne kadar iyi durumda görünüyor olsa da migren benzeri ağrılarına dikkat etmen gerekebilir.

Akrep Burcu

Üstündeki yorgunluğu atıyorsun! Son 6 aydır üst üste gelen aksiliklerin seni ne kadar yorduğunu aralık ayında fark edebilirsin. Şikâyet etmekten hoşlanmayan genel yapın, son zamanlarda içsel sorgulamalarının artığını fark etmene sebep olurken, bununla ilgili kişisel gelişim konularına ilgin aratabilir.

Son üç buçuk sene hayatının ne kadar zor geçtiğini düşünüyorsun. 2016 yılı bir önceki yıldan daha kolay değildi ancak çok şey öğrendiğin ve yenilendiğin bir yılı da arkanda bırakıyorsun. Elinden geleni yaptığını düşündüğün bu yılı açıkçası kalbinden gelen bir his ile barışarak kapatmak istiyorsun. Yorucu bir yıl oldu her açıdan sevgili Akrep, peki ya aralık?

AŞK

Sevgini göster!

Aşk hayatında sorgulayıcı olduğun, kuşkuların tarafından yönlendirildiğin, aile içinde bolca fikir anlaşmazlığı yaşadığın koca bir seneyi geride bırakırken, aralık ayından tek beklentin “göz açıp kapanıncaya kadar geçmesi!” olacak. Hâlbuki bütün bir senenin acısını bu aydan çıkarmak yerine olumlu etkilerine kendini bırakman ve yeni yılın provasını yapman daha doğru olmaz mı? İçsel yolculuğuna devam ederken, karşılaştığın bazı gerçekler belki de yanılmadığını sana gösterebilir. Sevgini göstermekten korkmuyorsun. Maneviyatının yükseldiği aralık ayında sık sık iç sesini dinlerken bulabilirsin kendini. 2016 yılının yaz aylarındaki havada kalmış ve bir türlü konuşma fırsatı bulamadığın insanlarla 14 Aralık’taki Dolunayın gücü ile bir şekilde yolun kesişebilir.

KARİYER ve PARA

İş ve kariyer bir arada

.Ayın 22’sinden sonra anlaşmalar ve imza atmak için çok uygun olmayabilir.  Aralık ayı, bazı ego çatışmalarının arasında kalabilirsin. Sektöründe öncü isimlerin arasında kalma ihtimalin var. Bazı kararlar yanlış tercihlere neden olabiliyor. Ancak aralık ayı yaşamla ilgili tüm olumsuzlukları üzerinden atmak için çok heveslisin. Bu yüzden yaşananları bu dönem sadece deneyim olarak değerlendirmek isteyebilirsin. 

SAĞLIK

Bu ay önemli bir sağlık sorunu yaşamayacağını işaret ediyor gök kubbe. Ama sen yine de yediklerine dikkat etmelisin.

Şimdiden mutlu yıllar dilerim.

Yay Burcu

İddialı bir yıldan geçerken, çevrendeki insanların senin için ne ifade ettiğini bir kez daha düşüneceğin bir yıla giriyorsun. İç dünyanı adeta olgunlaştıran Satürn yolculuğuna burcun alışmış olabilir. Senin ruhunu taşıyan gökyüzünden adeta adalet arayışı artarken, sürpriz kazançlara hazırlıklı ol.  Yüzlerce sorunu giderecek aralık ayını kazançlı kapatabilirsin.

Bu sene yaşanılan hiçbir şeyi unutmadın, kendine ufak notlar çıkarttın. Ayrılıklar, kopuşlar ise enerjini düşürmedi. Bu ay ise ciddi konulardan ziyade, eğlenceli uğraşlar seni bekliyor.

AŞK

Aşk dolu aralık ayı

Bu ay gökyüzü sana şu mesajı veriyor; madem çevrendeki insanları değiştiremiyorsun, o zaman çevreni değiştir! Gökyüzündeki kargaşa seni de etkiledi; hayatını sürekli güncellemek zorunda kalmış olabilirsin bu yıl. Aşk hayatını çok yakından takip eden, akıl aldığın arkadaşların seni bazı konularda yanlış yönlendiriyor olabilirler. 14 Aralık’ta yaşanacak Dolunay, evliliğinde ya da ilişkinde gerilim yaşamana sebep olabilir. Muhtemel gerginliği iyi yönetmek istiyorsan, empati yeteneğini kullanmalısın. Ayın 25’ine kadar ikili ilişkilerinde iletişim daha çok önem kazanacak.

2016 yılında ilişkilerinde seni üzen, düşüncesizlik olarak addettiğin bazı olaylar yaşamış olabilirsin. Hiçbir şeyi kolay kolay unutmuyorsun. Yılın son aylarında kendine özgü sergilediğin tavırlarının, seni büyük değişimlere doğru sürüklediğini düşünebilirsin.

KARİYER VE PARA

Özellikle yaz aylarında yaşanan kargaşa, duygusal açıdan yıpratıcı olaylar ve iş yükünün fazlalığı sana beklemediğin bir 3 ay yaşatmış olabilir. Bu ay huzurlu olduğu kadar, maddi anlamda karlı çıkacak yatırımlar yapmanı da sağlayacak. Ayrıca Dolunay, odaklanmada zorlanmalara ve sakarlıklara yol açabilir. Gökyüzünün bu etkilerine karamsarlık ve umursamazlıkla karşılık verme derim.

SAĞLIK

Strese dayalı bazı minör rahatsızlar yaşayabilirsin. Migren ağrıları gibi… Eklem ağrılarına da dikkat etmen gerekebilir
Şimdiden mutlu yıllar.


Oğlak Burcu

Alışılmışın dışında bir ay seni bekliyor. 2016 yılının nisan ayından bu zamana kadar aklını kurcalayan soruların cevabını bulacaksın.  Merkür- Güneş burcunun ilişkisi ayın son günlerindeki geri hareketi adeta çevrendeki insanların senden ne gizlediklerini öğrenmene yardımcı olacak. İlişkinde ise 21 Aralık’tan sonra dengeler tamamen değişebilir.

Yoğun bir 2016 yılı geçirdiğini düşünüyorsun ve 2017 yılından çok daha umutlusun. Umutlu olmaman için de bir sebep yok. Yenilikler çok yakın!

AŞK

Biraz empati

İlişkilerin önem kazandığı bir dönemdesin. Yakın dostların tarafından hayal kırıklıkları yaşadığın bir yılı geride bıraktın. Fakat aralık ayında sürpriz gelişmeler söz konusu. Hiç ummadığın insanları tekrar hayatına almak senin için kolay olmasa gerek, fakat her ne kadar “olmaz” da desen büyük konuşma; çünkü geriye dönüşlerin söz konusu olabilir. Hayatın kötü bir yola girmişse, unutma direksiyonu sende. İstemediğin bir yöne kimse seni zorla götüremez.

Aşk hayatında denge arayanlar doğru yolda olduklarını görebilirler. İç dünyan bu dönem karışıkta olsa kendini dünyevi zevklerden de mahrum bırakmak istemeyebilirsin. Kendini yargılamayı veya sorgulamayı bir kenara bırakmalı, partnerinle aranda ne yaşanıyorsa çözüm yolları aramalısın. Sezgilerine güvenmelisin.

KARİYER VE PARA

Sorumluluklarına sahip çık!

19 Aralık’ta burcunda yaşanacak Merkür gerilemesi kendinden emin, iddialı, ne istediğini bilen, dediğim dedik bir tavra bürünmeni sağlayabilir. Net kararlar alabilir ve iş hayatında değişim yapmak isteyebilirsin. Bu döngüde karşına çıkan fırsatları iyi değerlendirmeni tavsiye ederim.

14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay iş yükünü arttırabilir. Çalışma hayatındaki gerginlik müdürünün ya da patronunun asık suratı biraz canını sıkabilir. Neredeyse tüm yılın yorgunluğunu bu ay hissedebilirsin. Kısa süreli bir kış tatili için plan yapmanın tam zamanı!

SAĞLIK

Soğuk algınlığı gibi seni kısa süreli eve bağlayacak sağlık sorunlarına önem vermelisin. Bu dönemde bünyen oldukça hassas, vitamin takviyesi şart!

Şimdiden mutlu yıllar…

Kova Burcu

Mükemmeliyetçi yapınla aralık ayında çok konuşulacaksın! Aile bireylerin için de çok önemli bir ay olacağını vurguluyor gök kubbe. Uzun soluklu seyahat planlarında son dakika değişiklikler yapmak zorunda kalabilirsin. Birlikte olduğun kişiyle yeni bir iş kurmak isteyebilirsin. Venüs 7 Aralık’tan itibaren burcunla ilişki kuracak olması 2016 yılının sınırlarını yine zorlayarak kapatacağının habercisi. Uykusuzluk problemin geçici bir sorun olarak görebilirsin.

İstemediğin hiçbir şeyi sana yazdan bu yana kimse yaptırtamıyor olabilir, bir kış çocuğu olarak sıcaktan şikâyetçi olmadan bu yazı çok yoğun ve gezgin bir ruh hali ile evliya celebi misali geçirdin. Beklide aşka neden yer veremediğini buradan çözebiliriz.

AŞK

Tutkulu davranışlarınla bu ay birlikte olduğun kişinin başını döndürebilirsin!

2016 yılı sana öğretmen oldu, sen ise haylaz bir öğrenci. Öğrendiklerini pratiğe dökmek ve olup biteni gözlemlemek için ise aralık ayı biçilmiş kaftan. Hem sakin hem de verimli… Bu ay, aşkı ertelediğin günler geride kalıyor. Evet, gönlün kırıldı ama bu durum ihtiraslı aşklar yaşamana engel değil.

Sevdiğin kişiye karşı duyduğun arzu ilişkinize yeni bir renk katabilir. Ancak 14 Aralık’ta gerçekleşecek Dolunay ilişkinde bir mücadeleye girmene sebep olabilir. İlişkine verdiğin emekleri, yaptığın fedakârlıkları sorguladığın gibi birlikte olduğun kişinin de bunları bilmesini isteyebilirsin. Unutma, doğru söz etkili olabilir ama kimi zaman da yerinde bir suskunluk her şeyi çok daha iyi anlatabilir.    

KARİYER VE PARA

Aralık ayının başında beklediğin bir para ya da alacağınla ilgili haber alabilirsin. Ay sonuna doğru işle ilgili konular ön planda. Çalışma ortamında yaptığın gözlemler seni doğru tespitlere ulaştıracaktır. Kazançlarını arttırmak için hamle yapmadan önce yakın arkadaşlarının da fikirlerini almak isteyebilirsin. Bu günlerde ciddi kararlar almamaya çalış! Çalışma arkadaşlarının söylediklerini yargılamadan önce tekrar düşünmeni tavsiye ederim.

SAĞLIK

Bu ay, zihninizi ve ruhunuzu tazeleme zamanı! Ruhsal olarak kendini arındırmak için meditasyon, yoga, ibadet gibi konulara yönelebilirsin.

Balık Burcu

Bu ay bütün yılın yorgunluğunu atmak isteyeceksin! Dinlenerek kazanacaklarına inanamayabilirsin. Zor bir yılı kapatırken, öğrendiklerine artık çok farklı bir gözle bakmayı tercih edebilirsin. 14 Aralık’ta gerçekleşecek ruhsal Dolunay’ın gücü ile hiç aklında olmayan bir sektörden iş teklifi alabilirsin. Hayatını değiştirmek istiyorsan, aralık ayında seni yoran insanlardan uzak durman gerekebilir.

2016 yılı birçok duyguyu aynı anda yaşadığın bir yıl oldu.  Hayatındaki birçok olgu yer değiştirdi ve yeni anlamlar kazandı. Bu yıl başına gelenler seni yıldırmasın, 2017 yılı senin için çok daha farklı başlayacak.

AŞK

Şimdi tam zamanı!

İlişkilerle ilgili dingin ve düz olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Artık nasıl sevdiğini; sevgiden, ilişkiden ne beklediğini çok iyi biliyorsun. “Ani ayrılıklar bana göre değil, oldukça yara aldım” desen bile aslında o yaralar sana olgunluk kattı. “Ne fırtınalar atlattı bu gönül” diyen Balıklar için aralık ayı derin ve oldukça içsel geçecekmiş gibi duruyor… 14 Aralık’tan sonra sosyal ortamın her ne kadar canlanmış olsa da kendine yoğunlaşmak isteyeceğin bir sürece giriyorsun. Ayın ortasından sonra hobilerine ve yeni yıl için hediye seçimine odaklanabilirsin.

Ayrıca 14 Aralık’ta ailenle ilgili konular gündeme gelebileceği gibi evin içinde kendini biraz huzursuz hissedebilirsin. Baban ya da eşin tarafından bu dönemde kendini baskı altında hissedebilirsin. Bu dönem biraz zorlayıcı… O yüzden de öfkeyle hareket etmemeni tavsiye ederim.

KARİYER VE PARA

Ne zaman mı?

Ayın ilk haftasından sonra parasal konularda aksilik yaşayabilirsin. Bu sene parasal konulardan çekmiş biri olarak, yılın son ayı sana ilaç gibi gelebilir. Sanki bir yıl boyunca beklemiş ve tüm emeklerinin karşılığını bu son ay alacaksın gibi gelişmeler olacak. Çok bekledin, çok emek verdin belki de ama finansal konulardaki sorunlar, biraz da senin savurgan davranışlarından kaynaklanmış olmasın sakın?

Bu ay ise önüne çıkan engelleri kolayca aştığın ve ilişkinle ilgili yoğun duygular yaşadığın bir dönem seni karşılıyor. Peki, hangi konularda şanslıyım dersen; umudunu kaybettiğin konular -bu karşılık alamadığın bir aşk ve işle ilgili bir beklenti olabilir- sen bir şey yapmana gerek kalmadan geliştirip, büyütecek diyebilirim. Sevineceğin haberleri alman olası.

SAĞLIK

Sağlığın senin ellerinde olduğunu unutma bedenin başarıyı tutar. Kendine 2017 yılında çok daha iyi bakmalı ve bedenine özen göstermelisin.

 Şimdiden mutlu yıllar…

Not: http://twitburc.com.tr/ alınmıştır..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder