Facebook Ailesi

Custom Search

18 Ocak 2017 Çarşamba

28 Ocak 2017 Kova Burcu Yeniay Etkileri


Zeynep Turan : 28 Ocak Kova Burcunda Yeniay

Dünya dönüyor kimseyi dinlemeden!


Herkes adına özgürlüğü ilan eden bir Yeniay ile miadını dolduranlar tarihe karışıyor. Hepimizin hayatlarında yeni bir dönemin başladığının ayak izleri 28 Ocak’ta net bir şekilde duyulmaya başlıyor. Kova burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniay’ı bireysel ve benmerkezci düşünceleri ve adımları destekliyor olacak. Hırslarını açıktan belli ederken kazanç ve hedefler anlamında zorlayıcı etkilere de peşinden getirecek. Eğilimleri arasında; idealizm, yüksek beklentiler, baskıcı unsurları da içinde barındıracaktır. Büyük ölçüde bireyler kendi kendine yeterlilik ararken başka yetenekler ve beceriler kazanmaya da açık olacaktır. Yeniay görünümüne cafcaflı bir maske ekiliyor o yüzden biraz konuşkan, asi ve atak olacağını da işaret ediyor. İmajı, görüntüsü, ilişkide yansıttığı duruşu ile tüm yaşadığı kısıtlamalardan kurtulmak için fırsatlar oluşturacaktır. Gündelik yaşamda ise; rasyonellik, toplumu ilgilendiren gösteriler, dikkat çekici konuşmalar, yasalar, yüksek eğitim, ilişkilerde özgürlük alanları, biz yerine “ben” olmaya odaklı sosyal ilişkiler ön plana çıkabilir.

Ne zaman gerçekleşiyor?

Kova burcunda meydana gelen Yeniay, 28 Ocak’ta saat 02: 07 tarihinde, 8 derece ile anın yükseleni Akrep burcunda meydana geliyor.

Yeniay hangi alanları ön plana çıkarıyor?

İletişim, medya, bakanlıklar, yönetim sistemi, yasa, buluşlar, astroloji, astronomi, uzay bilimleri, uzak şehirler, yakın akrabalar, ticaret, para birimi, kontrat, ortaöğrenim ve yükseköğrenim, yayıncılık, spritüal çalışmalar.

Yeniay ne anlatıyor?

Yeniay ile birlikte geleceğinizi her anlamda önemsemek zorunda kalabiliriz. Yenilikçe ve cesur olmak için yapıcı etkiler oluşturacaktır. Sıkışmış tüm duygu ve olaylardan kurtulmak için fırsat yakalayabiliriz. Ancak bireysellik ön planda olurken verilecek kararlardan pişmanlık
duymayacağınızdan emin olmak gerekecek. Yakın ilişkilerden, uzak ülkelere kadar geniş bir alanı kapsamı içine alacaktır.  Evde, ailede, sevgilide, toplumda, komşuda iletişim odaklı olurken akılcı ve rasyonel olmaya odaklanacaktır. Ruhlar özgür olmak isterken fiziksel olarak da mantık ön safhada yer alacak. Zeki, kendinden emin, sıra dışı, orijinal, biraz da sabit fikirli ama eğlenceli olurken “değişim kaçınılmaz” diyenler içinde 2017 yılının hızını belirleyecektir.


28 Ocak 2017 Yeniay ve Burçlara Etkileri


Koç: kendi alanlarını korumak için girişimlerin artabilir. Ticaret ile uğraşan bir Koç burcuysan bu Yeniay senin gibi ateş gurubu olan, hızlı düşünen ve girişimlerin şekillenmesini isteyen bir fonda etkili olacaktır. Yaşam alanına dair konularda birtakım insanlarla sert ve net konuşmalar yapabilirsin.

Boğa; içinde bulunduğun olayların akışından çok, kendi beklentilerine odaklanıyorsun. Son yılarda başına gelenler bir yana yeni anlaşmalar ve ticari konular gündeme gelebilir. Gece geç saatlere kadar süren konuşmalar ve özel akşam yemeklerine ayrıca vurgu yapıyor.

İkizler; Yeniay işin ile ilgili her türlü yoğunluğun üstesinden gelmene sebep olurken, yurtdışı bağlantılar artabilir. Seyahatler, sık sık organize olunan konferans türü faaliyetler ön plana çıkabilir. Yeniay hava gurubunda gerçekleşirken, hiç aklında olmayan insanların seni arayacağını ve bu sefer geçmişi konuşmaktan çok da korkmayacağını işaret ediyor.

Yengeç; daha keskin ve katı yanların ortaya çıkarken, dağınık ve müşkül çalışanlara karşı davranışların dikkat çekecek. İş hayatında net konuşmalar yaparken, sessizliğe bürünerek kendi işlerini başaracaksın. Sevdiğin veya değer verdiğin insanların arasını bularak, miras gibi konular yüzünden uzlaşmacı olabilirsin.

Aslan; karşıt burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniay’ı parasal anlamda büyük gelişmeleri beraberinde getirirken, hiç aklına gelmeyecek insanların hakkında yaptıkları yorumları duyabilirsin. Kazanımları yüksek bu süreci yönetirken ilişkine de renk katma çabasına girebilirsin. Aile ve düzen konularında ısrarcı yaklaşımların bireysel olacak.

Başak; Hava burcunda gerçekleşecek Yeniay, durup, dinlenmeni ve zihninde hayatını sorgulamanı sağlayacak! Hızlı ve teknik konuları yöneten Yeniay, fiziksel olarak yorgunluk ve maddi olarak kendini eksik hissetmene sebep olabilir. İlişkilerinde daha çok geleceğini düşünmeni sağlayabilir.

Terazi; Kova burcunda oluşacak Yeniay, hedeflerini belirlemende sana fayda sağlayacak. Kendini daha net bir şekilde ifade ederken burcunda misafir olan Uranüs, sana orijinal bir hayat kurabilmen için çaba harcatıyor. Bu Yeniay’ın burcundaki bir misafir olduğunu düşünürsek, yarım kalan işlerini tamamlatabilir.

Akrep; Sabırlı gibi görünen toplumdaki tavrın, bu Yeniay dağılıyor. Bu süreçte sabırsız olduğunu öğrenecek ve çevrendekileri bu sabırsızlığın ile sınayacaksın. Havanın sabiti Kova burcunda gerçekleşirken Yeniay beklentilerini gerçekleştirmen için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu gösterebilir. Eğitim ve bu tarz konularda başarı kazanıyorsun.

Yay; İletişim anlamında dönüşümlerle dolu bir Yeniay seni bekliyor.  Kopuk ilişkiler, kardeşler, taşınma, iş değişimi gibi konularda radikal kararlar aldırtabilir. Bu süreçte bazı insanları yakından tanımana sebep oldu. Keskin konuşmalar olumlu adımlara vesile olabilir.

Oğlak; Yılın en orijinal Yeniay’ı olaylara bakış açında sana rasyonellik katarken, kendine olan güvenini de geri kazanmanı sağlıyor. Açılmaz gibi düşündüğün şans kapının anahtarlarını bu kez Yeniay sana hediye ediyor.  İş kurmak, terfi, yeni bağlantılar, ikili ilişkiler konusunda kararlı adımlar atmana yardımcı olacaktır.

Kova; burcunda meydana gelen Yeniay, maddi ve manevi kazanımları sana sunuyor. Yenilik senin göbek adın. Vereceğin kararlarda yeni bir ev düzeni, aşk ve yaşam anlamına gelen değişimler söz konusu olabilir.  Ek işler, para anlamında tatminkâr teklifler oluşurken bir yandan bekar Kova’lar kendi ruhlarına uygun kişiler ile tanışabilirler.

Balık; Yeniay’ın etkisi ile geçmişin tozlu sayfalarını kurcalarken, omuzlarındaki yükün aslında kalbinde olduğunu fark edeceksin. Kötüden iyi olmaz diyerek birçok kişiyi hayatımızdan azat ettiren Yeniay, Kova burcunun realist ve keskin bakış açısını sana da yükleyip, ilişkilerini yeniden gözden geçirmene sebep olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder