Facebook Ailesi

Custom Search

16 Ocak 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 16-22 Ocak 2017 Haftası Burçlar

Zeynep Turan

Koç Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; ailenle alakalı bazı konular hafta başında gündeme gelebilir. Biraz düşünceli olmana neden etkenler var. Hafta ortasından itibaren sürpriz bazı gelişmeler motivasyonu geri kazanmanı sağlıyor. Özellikle hastane, resmi işler ve gizli gündemlerin arasında koşturman gereken bir hafta olduğunu unutmamalısın.

Cesaretli konuşmalar aman kırıp dökmesin!

Haftanın ilk günlerinden itibaren korumaya çalıştığın ılıman hava yerine bazı inatlaşmalar söz konusu olabilir. Özellikle iş yerinde ya da sosyal çevrende seninle rekabet içinde olan insanlara karşı düşüncelerin değişebilir. Salı günü Mars, Chrion kavuşumu yaşanırken duygusal kararlar alabileceğini gösteriyor. Sevgilini sosyal medya’dan takip eden insanları hafiye gibi takip etmek isteyebilirsin. Özellikle uyku problemi, ansiyete oluşturduğun bazı konular hakkında bir danışandan yardım almak isteyebilirsin. Doğal olan her şeye merakın artıyor.

Keyfin yerine geliyor!

Cuma günü 20 Ocakta Güneş Kova burcuna geçiş yapmaya hazırlanıyor, mevsim sabitleniyor. Seni kısıtlamayacak insanlarla tanışabilir, küçük kaçamaklar yapmak için tatil teklifleri alabilirsin. Aşk olmadan yaşayamayan ruhunu bol bol sevgi sözcükleri fısıldanıyor. Önümüzdeki günlerde geçmişte kırgınlıklar yaşadığın bir dostun tekrar seni arayabilir. Haklılığının kanıtlanması seni mutlu etmeye yetecektir. Evli Koç burçları evlerini güzelleştirmek için fazla mesai harcayabilirler.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; kendini yeniden keşfettiğin önemli bir döngüden geçiyorsun. Bir düşünsene geride bıraktığımız günlerde “neden böyle yapmışım/söylemişim/ düşünmüşüm?” dediğin kaç şey oldu? Evet, değişimin hayatın bir getirisi olduğunu tam anlamıyla öğrendiğin ve hayata geçirdiğin önemli günlerdesin.

Karamsar düşüncelere kapılmamalısın!


Haftanın ilk günlerinde Mars ile Chiron’un alıngan bir havada kavuşum yapması, mantığını zorlayabilir. Düşüncesiz olmak istemiyorsun ancak ilişkine engel olmaya çalışan kim olursa olsun dilin oldukça küstahlaşabilir. Ortak iş yapığın insanlar, kursta ya da seminerde kendini ön plana çıkartmaya çalışan insanlar olabilir.  Gizli rekabet ortamı oluşabilir. Sevgiline karşı da temkinli davranışların onu rahatsız edebilir.

Yeni bir döngü, farkındalığını arttırıyor.

Cuma günü Güneş, Kova burcuna geçiş yapıyor. Bu hafta ortasından itibaren odaklanacağın konular; ev, yuvan, ailen, yer değiştirme, taşınma gibi konular olacak. Bu vesile ile alım-satın anlamında kendine uygun arayışlar yapabilirsin. Ya da evde değişen koşullar için farklı düzenlemelere gidebilirsin. Ayrıca anne ailesine karşı hassasiyetin artabilir. Evli olan Boğa’lar bireysel olarak kendilerine daha özgür ortamlarda bulacaklar. Hafta sonu iletişimi yüksek etkiler söz konusu. Moda, yemek, sanat, sağlık gibi konularda web sitesi oluşturmak gibi fikirlerin oluşabilir.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; önümüzdeki günlerde zihnindeki fikir akışı hız kazanırken, yanında sürekli bir not defteri ile gezme ihtiyacı duyabilirsin. Fakat bu hafta sert başlayabilir. İlişkiler adına nazlanmalar koca bir “offf” çekmene neden olabilir. Gökyüzünün yeni girişimleri ve başlangıçları çok desteklemese fikirlerin ile öne çıkıyorsun.

Ocak ayının en hareketli haftası…

Haftanın ilk günlerinde meydana gelen Mars, Chrion kavuşumu kendini birçok konuda savunma haline sokacağını işaret ediyor. Geç kaldığın randevun, söz verdiğin halde aramamaların, işe ihtiyacın olmasına rağmen sorumsuzluğun yakın çevrene tepki yaptığın anlamını gelebilir. Birilerinin senin adına karar vermeleri seni hayli yoruyor olmalı. Sabrını zorlayan insanlara nefis bir ayar vermek üzeresin. Bu haftanın ilk yarısında konuşmaların keskin ve net olacak.

Bavullar hazırlansın, yolculuk var!

Haftanın ikinci yarısından itibaren bol koşturmalı ve iletişimin yoğun olacağı günler seni bekliyor. Perşembe günü Güneş’in Kova burcuna geçişi itibariyle ayın en eğlenceli günlerine resmen “hoş buldum” diyebilirsin. Yeni tanışacağın insanlar arasından ilgini birileri çekebilir.  Uzaklara seyahat etmek, yabancı kültürlerden arkadaşlar edinmek, mevki sahibi insanlar ile popüler ortamlarda tanışman da mümkün olabilir. Eğer ailede hukuksal bir davanın süreci varsa bu günlerde güzel haberler gelebilir. Ayrıca bu tarihlerde önemli sınavların varsa başarı oranın yüksek olabilir.

Yengeç Burcu Haftalık  Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; farkında olmayabilirsin ama içinde bulunduğun karmaşa seni önceliklerinden saptırmaya başladı. Kendini yeniden hatırlamana neden olan gücüne güç katan etkiler yaşayabilirsin. Bunu geçiştirme… Bu hafta kafanda şüphe yaratan insanlara hiç müsamaha tanımayacaksın. Ayrıca enteresan sırlar öğrenebilirsin.

İntikam duygusu sana göre değil!

Eğer belli konularla alakalı cevaplar buluyorsan, bu günlerde özellikle el ayak çekildiğinde düşüncelere dalıyorsun. 17 Ocak Salı günü meydana gelen Mars, Chrion kavuşumu gönül işlerinde sana yarenlik edemeyecektir. Bu yüzden aklından geçen soruların cevapları yerine yenilerini ekleyebilir. Geçen sene de aşk hayatında kıskançlık ön plandaydı. Bu sene de aynı zamanlarda benzer olaylar yaşamış olabilirsin. İnsanlara karşı nefret ya da öfke duygularını biriktirmek hiç sana uygun değil. Ama sosyal hayatında seni hayal kırıklığına uğratan dost bildiğin insanların konuşmaları kulağına geliyor.

Her şey yoluna giriyor, endişelenme!

20 Ocak Perşembe günü Güneş Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Seni daha sakin, dingin, mevsimin tadını çıkartabilecek bir ahenge dönüştürebilir. Günlük rutinine odaklanabilir, zihnini arındırmak için kısa dönemlik eğitim ya da kurslara katılabilirsin. Bu günlerde eski arkadaşlar ile birlikte faaliyette bulunman mümkün olabilir. İş hayatına dönmek isteyen Yengeç burçları için başvuru yapmak, banka, memuriyet sınavları gibi tarihler için araştırma yapmak istenebilir.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; Her şeyin dört dörtlük olduğu günler çok nadirdir hayatta. Ama bugünlerde sen bu tarz günlere çok uzak değilsin. Bu hafta tam anlamıyla bazı konularda zirve yapabilirsin. Kendi çabalarının yanı sıra aile bireylerinin maddi ve manevi desteği iyi hissetmene neden oluyor.

Haftanın ilk yarısına dikkat!

Haftanın ilk günü adım atacağın ve başlayacağın yeni konular var. Tüm bunlara odaklanmak isterken gündemine ekstra sorumluluklar gelebilir. Geçmiş bugünlerde sık sık aklını kurcalıyor. 17 Ocak’ta meydana gelen Mars, Chrion etkisi derin düşüncelere dalmana neden olabilir. Sosyal hayatında ya da ailen de güven arayışın devam edecek. Zamanında gösterdiğin fedakarlıkların karşılığını maddi olarak almak isteyebilirsin.

Ilıman bir havaya ne dersin!

Kış mevsiminde ruhuna iyi gelebilecek esintiler var. 20 Ocak Perşembe günü Güneş kendini karşıt burcuna teslim ediyor. Mantıklı yönün yeniden bazı konuları değerlendirmeni sağlıyor. Sıcakkanlı yönünü gösterebileceğin ortamlar seni bekliyor. Hayatının merkezine alacağın bazı konular sayesinde yüzün yeniden gülüyor. Aile, ilişkiler, ortak alanlarda destekler, yeni bir işe girmek ya da girişimde bulunmak gibi konularda hız alabilirsin. Eğer bekar bir Aslan burcuysan ortak arkadaşların sayesinde biriyle tanışabilirsin.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi;iletişim odaklı konulara hâkim olacağın bir haftaya hazır mısın? Gerçek isteklerinle, bu zamana kadar sürekli göz ardı ettiğin, sürekli bastırdığın kalbinin sesi artık yükselebilir. Bu durum aynı zamanda tatlı, sert konuşmaları vurguluyor. Unutma; hayatta tüm duygular bizim için… Yaşamadan deneyim kazanamayız!

Haftanın ilk günlerinde esnek davranmalısın!

Karşıt burcun etkisinde meydana gelen 17 Ocak, Mars, Chiron kavuşumu gergin diyaloglara işaret edebilir. Etrafındaki insanların seni motive etmesini beklerken sen kişisel kaprisler ile karşılaşabilirsin. Eğer evli isen eşin ve ailesi arasında kalmalarından sıkıldığını belli ediyorsun. Bekar olan Başak burçları da bir aşk uğrana en yakın arkadaşlarından olabilir. Güvendiğin insanlara karşı bile şüphelerin artabilir. Kardeşlerin bile senden bir şeyler sakladığını düşünebilirsin.

20 Ocak’tan itibaren inzivaya çekilebilirsin!

20 Ocak’ta Güneş Kova burcunda hareket ederken sadece kendinle ilgilenmek isteyebilirsin. Geçici bir süre de olsa kendi kabuğuna çekilmek sana iyi gelecektir. Zihninin rahatlamasına ihtiyacın var. Bunca zaman ihmal ettiğin spora, arkadaşlar ile akşam gezilerine, nerdeyse unuttuğun flört hallerine geri dönebilirsin. Yalnızlıktan sıkılan Başak burçları neden yakın çevreye dönüp bakmadıklarını düşünebilirler. Her gün gördükleri birinden bir yemek teklifi gelebilir.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)

Bu haftanın gündemi; var olan dengelerle oynayacak iddialı bir haftaya giriş yapıyorsun. Sevgi kavramını ilişkilerinde değerlendirmeye başladığın günlerdesin. Hayatında ciddi biri olsun ya da olmasın, çevrendeki insanlar aşık olduğun zaman çok baskın olduğunu iddia edebilirler. Bazı önemli konuları ötelemen gönül işlerine çok dalacağını vurguluyor.
Büyük değişimler başladı bile…

Sabırsız ve telaşlı hallerini çevrene yansıtıyorsun. İlişkinde keyifler yerindenken 17 Ocak’ta başlayan duygu karmaşıklığına engel olamayabilirsin. Evli bir Terazi burcuysan bencil ve inatçı olacağın bazı isteklerin yüzünden eşinle anlaşmazlığa düşebilirsin. Arkadaşların ile yeni başladığın ilişki hakkında konuşmak istemeyebilirsin. Kendini başka şeylere kanalize etme ihtiyacı doğabilir. Büyük kış temizlikleri, çok geçmişte kalan hatıralarından artık kurtulmana neden olabilir.
Değişim rüzgârı çok uzun sürecek…

20 Ocak Güneş’in Kova burcuna geçişi eğitim alanında alacağın kararları planlamana vesile olabilir. Ay sonuna doğru itibariyle farklı bir ülkede akademik kariyerine devam etmeyi tercih edebilirsin. Buralarda tanışacağın yeni insanlar ile farklı projelerde çalışma imkânı oluşabilir. Bir yandan çalışıp bir yandan okuluna devam edebilirsin. Ocak başında iptal olan seyahatler bu hafta programlanabilir.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; sağlam ve güven verici ilişkiler kurmak için elinden geleni yapman bazı fedakarlıklara da sahne olabilir. Dünya gerçeklerine geri dönmen çok zaman almıyor. Gökyüzü ister istemez hem yaşantında hem de düşüncelerinde “hayaller, birer hayalmiş “ dedirtiyor. Kafanı dağıtmak için farklı uğraşlarla ilgilenmek isteyebilirsin.

Aşk için her şeyi göze alabilirsin.

17 Ocak’ta meydana gelen yönetici gezegenin ile Chrion kavuşumu ruh haline ilginç düşünceler sokabilir. Aşk ve ilişkileri her zaman önemli olan Akrep burcu bu sefer karşısındaki insanın kıskançlıklarına ve ithamlarına maruz kalabilirsin. Kendini ifade etmek için ekstra mücadele vermen bir süre sonra bam telinin atmasına neden olabilir. Güven duymak istediğin kadar güven de vermek isteyeceksin. “sosyal medya ah sen nelere kadirsin” dedirtecek ortak tanıdıklar var olan ilişkinde kafanı karıştırabilir.

Farklı alanları deneyimlemek isteyebilirsin.

Cuma günü Güneş Kova burcuna geçerken, sabit fikirli olduğun bazı konularda esneklik kazanmana yardımcı olacaktır. Özellikle değişime açık olmayan karakterin, iş arayışında ya da sektör değiştirmende sana bazı uyanışlar sağlayabilir. Aynı zamanda önümüzdeki günlerde kariyerinle ilgili boşu boşuna vesvese yaptığını fark edebilirsin.  Dahil olacağın her toplulukta güzelliğin ve çekiciliğin dikkatlerden kaçmıyor. Konularında uzman insanlar ile merak ettiğin ortak hobilerin hakkında paylaşımlar olabilir.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; her ne kadar, çok konuşkan olmandan şikâyet etseler de bence asıl sustuğun zaman senden çekinmeliler. Ocağın ilk günlerinden bu yana sessizliğe bürünmüş olman, bu hafta tekrarlayan sorunlara ani tepkiler vermene neden olabilir. Bu hafta kendini her açıdan direk ifade ediyorsun.

Sorular bazen yanıtsız kalabilir…

Haftanın ilk günlerinde meydana gelen Mars, Chrion kavuşumu enerjini boşa harcamaman gerektiğine işaret ediyor. Özellikle duygusal hayatında ikilimde kalan meseleler yüzünden tartışmalar oluşabilir. Unutkanlığın yüzünden başın biraz da olsa sıkıntıya girebilir. Eğer çocuk sahibi isen onlarla yakından ilgilenmen gereken bir hafta olabilir.

Yeni başlangıçlar için biraz daha sabır...

20 Ocak’ta Güneş, hava grubunun sabit nitelikli burcu Kova’da hareket etmeye başlıyor. Eğer bugünlerde eğitim ya da yurt dışı planların varsa, araştırmalarına başlamak isteyebilirsin. Başvuru yapmak için de ideal bir dönem olabilir. Başlayıp bitiremediğin işler içinde iyi sonuçlar alacağını gözlemleyebilirsin. Güneş’in rotasını değiştirmesiyle seni çok keyifli ve eğlenceli günler bekliyor. Çok sıra dışı insanlarla tanışabilir, onların hayat hikayelerini şaşırarak dinleyebilirsin.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; sorumlulukların için de bir dizi planlamaya gidebilirsin. Bu günlerde özellikle sağlık problemlerine dikkat etmelisin. Sürekli ötelemeye çalışmanın sana zararı olacağını deneyimleyebilirsin. Hayatının ilişkiler adına ne yöne gideceğini haftanın ilk yarısında değerlendirebilirsin.

Gündeminde sakinliğini korumalısın.

Haftanın ilk günlerinde meydana gelen Mars, Chiron kavuşumu değişmedikçe hep aynı problemlerin başına dert olduğunu gösterebilir. Özellikle yurtdışı bağlantılı bir sorumluluğun varsa gelişecek olayların aksiliği, organizasyondaki eksiklikler, listede unuttuğun isimler başına bir dizi koşturmalar getirebilir. Lider yapın her konuya hâkim olmak isterken maalesef bazı insanların hırslarıyla uğraşmana neden olabilir.  Aman sağlık konularına bu günlerde dikkat et!

Otoriter tavrına biraz esneklik gerek….

20 Ocak’ta Güneşin sabit bir atmosfere girmesi düşüncelerinde hümanist bir tutum oluşturabilir. Ekip çalışması, grup arkadaşlarına zaman ayırman, eski arkadaşların değeri gibi konularda yapıcı olabilirsin. Bu dönem için de çalışan bir Oğlak burcuysan senden patron ’unun beklentisinin yüksek olduğunu görebilirsin. Zekice kaleme alınan işlerde öne çıkabilirsin. Eğer öğrenciysen, bu tarihlerde eğitim alanında belli değişiklikler yapmak isteyebilirsin.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; olanaklarını fazla zorlamadan ayağına kadar gelen kısmetler, bu hafta tüm havanı değişiyor. Beklemediğin yerlerden gelen fırsatlar, yeni tanıştığın insanlar yolunu farklı bir yöne çevirmene neden olabilir. Bu haftadan itibaren yetenekleri ve yapabileceklerini cesurca deneyimleyebilirsin.

Haftanın ilk günleri sosyal hayatın ön planda!

Haftanın ilk günlerinde Mars, Chiron etkisi sayesinde güvenilirliğini ortaya koyabilecek tespitlere gidebilirsin. İstikrarlı hareket etmen üstlerinin de dikkatini çekebilir. Fakat unutma duygularında çalkantılı hisleri de taşıyorsun. Sevgiline karşı pişmanlıklarını zaman geçmeden iletmek isteyebilirsin. Eğitim konusundaki seçimlerin konusunda hayal kırıklıkları yaşamak istemiyorsun.  Geleceğini planlamak istediğin kişi ile detaylı konuşlar yapman gerekebilir.

Güneş’in rengi burcunda yükseliyor!

Cuma günü ayın 20’inde Güneş burcunda yükseliyor. Bu dönemden sonra hiç olmadığın kadar kendini sakin ve bir yandan sorgulayıcı bulabilirsin. Yapıcı ve sıcak tavrınla sosyal çevrende aranan insan olabilirsin. Arkadaşlar, evliliğin, ilişkiler, düzenin, sosyal yaşamın her alanına bizzat dokunarak renk katıyorsun. Eğer sevgilin yoksa ortak tanıdıklar, gireceğin sosyal çevrenin değişimi sana kendin gibi birini karşına çıkarabilir. Ertelenen seyahatler yeniden organize edilebilirsin.

Balık Burcu Haftalık  Yorumu (16-22 Ocak)


Bu haftanın gündemi; her ne kadar duygularını yönetmekte zorlanacak olsan da, bu hafta iç gücünü keşfediyorsun. Köşeye çekilmek yok, meydanı başkalarına bırakmak yok, güvenli sularda yüzmek var! Risk almak için belki de en güzel zamanlardasın.

Her sınav bizi büyütür!

İlişkinde karşındaki kişiye göz açtırmaman hem ilgi çekmene hem de korkuya neden olabilir. Haftanın ilk günlerinde burcunda etkili olan Mars, Chrion iletişimi düşünmeden konuşmana, ani tepkiler göstermene neden olabilir. Evliliğin konusunda ise ailelerin kararlarına karışmamasını itinalı sözler ile ifade edebilirsin. Sosyal ilişkilerinde dengeyi kurmakta zorlanırken, yakın çevrenin gereksiz kaprisleriyle de uğraşmak zorunda kalabilirsin.

Etrafını organize etme yeteneğinle ön plandasın!

Cuma gününden itibaren Güneş Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Bu tarihten itibaren arkadaşlarınla bir arada olma, ortak etkinlikler yapma, yemek konusunda becerilerin çevrende bir guru olarak ilan edilmene neden olabilir. Herkes hayranlıkla geri dönüşünü izliyor olacaktır. Bekâr Balık burçları, bu kadar pozitif bir akışta iken birilerinin seninle ilgilenmesi hiçte garibine gitmesin! Kendinle ilgilenmenin dışında aile içinde sağlık problemleri ekstra koşturmalarına neden olabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder