Facebook Ailesi

Custom Search

23 Ocak 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 23-29 Ocak 2017 Haftası

Zeynep Turan

Koç Burcu Haftalık Burç Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi; “Garantili mutluluk satın alınsa, ilk koşan ben olurdum.” dediğin günler… Hiçbir şeyin kalıcı olmadığı, herkesin ve her şeyin bir gün değişim rüzgarına dahil olduğuna tanıklık etmek bu hafta seni çok düşündürüyor. Bazı konuları sadece zamana bırakmak, kazanman anlamına da gelebilir. Zamanın çok kıymetli olduğunu bir kez daha deneyimliyorsun.

Vazgeçilmez diye bir şey yok!

Haftanın ilk günü pratik olmanı gerektiren konular var. Gündelik işlerinde acil olan ihtiyaçlarını ön plana almalısın. Ödemeler, ortak iş yapmak için hazırlıklar, beceri yönüne yönelik ekstra sorumluluklar ile meşgul olabilirsin. Gelelim aşk konularına; Çarşamba günü meydana gelen Venüs, Chrion kavuşumu mantıklı düşünmeye davet ediyor seni. Eğer evliliğinde duygusal olarak yaralandığını düşünüyorsan karşı tarafın önemli atılımları oluşabilir.

Gel biraz da kendini şımart!

Haftanın ikinci yarısı oldukça hareketli geçiyor. Hem duygularına hem de mantığına hitap edecek olaylar yaşanabilir. 28 Ocak’ta meydana gelen Yeniay, birkaç gün öncesinde etkisi gösterirken; hayatın boyunca cesaret edemediğin her türlü atılım nerdeyse bu hafta hem aklında hem de pratiğinde yer alıyor. Yeniay 11. Evini etki altında alırken arkadaşların, sosyal yapın, toplumdaki yerin ivme kazanabilir. Teknoloji, bilim, sıra dışı sanatsal faaliyetlere ilgin artabilir.

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Kendini yeniden fark ettiğin önemli bir döngüden geçiyorsun. Evet, değişimin hayatın bir getirisi olduğunu tam anlamıyla öğrendiğin ve yaşamına yedirdiğin günler ayrıca kararlarını destekleyebilir. Bu hafta tam olarak eksik kalan duygularını tamamlamak için kendini motive ediyorsun.

İletişimi sen yönetiyorsun.


Sosyal çevrende arkadaşların birbiri hakkında konuşmalarına, sosyal medya üzerinden sürekli laf yetiştirmelerine söyleyeceğin son sözlerin var. Bu durum seni bir süreliğine bu ortamlardan uzak kalmaya itebilir. Kendini sadece inandığın insanlara adıyorsun ve onlarla zaman geçirmek için caba harcayabilirsin. Sevgiline inanmak yerine başkalarına inanmanın bu günlerde pişmanlığını yaşayabilirsin.

Bu hafta eğlenceli bitecek!

İkili ilişkilerde uyum halinde olmak için elinden geleni yapıyorsun. Çocuklarla ve aile ile birlikte zaman geçirmek, küçük tatillere gitmek gibi planların hazırlıkları oluşabilir. Sevdiğin kişi bugünlerde senden özel bir şeyler bekleyebilir. 28 Ocak’ta meydana gelen Kova burcundaki Yeniay, sana yeni kararlar aldırabilir. Yeniden iş ya da eğitim hayatına geri dönebilirsin.  Bu konuda ailenden destek görmen de mümkün. Ortak çalışmalarda ise belirleyici rol almak isteyebilirsin.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Ocak ayının bu haftasında gerekli ama biraz da mecburi kaldığın işlerine yönelmek durumunda kalabilirsin. Nefes almak kadar güzel bir egzersiz yok, değil mi! Aynı bu duygular ile ihtiyacın olan şey biraz zihinsel rahatlama olacak. Orijinal, kimsenin denemediği, iletişimi merkezde olan konulara yoğunluk vermek bir derece dertlerinden uzak kalmana neden olabilir.

Ne güzel şey sevmek ve sevilmek!

Bu haftadan itibaren özel hayatına kimseyi karıştırmaman çok net bazı şeyleri görmeni sağlıyor. Bekar İkizler burcu bu dönem ailelerinden evlenmeleri ya da çocuk sahibi olmaları yönünde baskı görebilirler. Özellikle Venüs, Chrion kavuşumu aşkı bile sanatsal bir değerde yaşayacağını gösteriyor. Eşine karşı hiç olmadığın kadar romantik olabilirsin. Bu günlerde seyahat planların için arkadaşlarınla sıkı telefon trafiğine girebilirsin.

Cömert ve özgürlükçüsün!

İşin, sorumlulukların, arkadaşların, sevdaların konusunda inatçılığını bir yere bırakmak isteyebilirsin. Senin özgürlüğü kısıtlayan durumun yine kendin olduğunu fark edebilirsin. Haftanın sonuna doğru meydana gelen Yeniay, tüm bu fikirlerini hayata geçirmen için muazzam gelişmeler sunabilir. Blog açmak, araştırma yapmak, organizasyon becerin, psişik konulara merakın hem eğitim alabilmene hem de bu konularda birileriyle tanışmana neden olabilir.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: “Yık duvarlarını, iletişime açık ol” diyen bir gökyüzü karşılıyor seni bu hafta, hazır mısın? Biliyorum, kafanın içinde dönüp duran meseleler var olmaya devam ettiği sürece kendi çizgilerinin dışına çıkmayı tercih etmeyeceksin. Çevrendeki insanlarla ilgili henüz fark etmeye başladığın yeni gündemler oluşabilir.

Peki, bugünden sonra seni neler bekliyor?

Saatlerce kendi meziyetleriniz üzerine konuşacağınız “tam kafa dengi birini buldun arkadaşım” sözlerini etrafından çok duyabilirsin. Haftanın üçüncü günü 25 Ocak’ta meydana gelen Venüs, Chrion kavuşumu; İlişkisi olan ise geriye dönük meselelerde aklının karışıklığına son verebilirler. Para ile alakalı ortak konular gündemine başka bir sorumluluk getirebilir. Şüphelerini yenip, ayın son günlerine doğru ani bir kararla ilişkine yön verebilirsin.

Aşk yeniden!

Haftanın ikinci yarısından itibaren herkesin gözünün, üstünde olduğunu hissedebilirsin. Merak etme, kıskançlıklar bu günlerin büyüsünü bozmayacak. İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysan, yakın yerlere seyahat ederken karşılaşacağın insanlar ilgini çekebilir. Sabırlı bir ruh haline girmeni sağlayan atmosfer kalıcı işler yapmana neden olabilir. Bu dönemle birlikte tarihi araştırmalar yapmak ya da bu tarz etkinliklere katılmaktan keyif alabilirsin. Yeniay ile birlikte potansiyelini zorluyorsun.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Onurlu yaşamayı kendine hedeflemiş olman bu günlerde sana çok şey öğretiyor. Aklındakileri söylemek konusunda çekincelerin artık tek tek kalkıyor. Haklı olduğun bazı konularda ısrarcı olabilirsin. Akıntıya karşı giderken Şubat ayına bir nevi hazırlık yapacağın fikirlerini şekil veriyorsun.

Bakış açın değişmeli!

Haftanın ilk günleri duygusal yönünü bastırmak için elinden geleni yapıyorsun. Kendini sorumluluklarına, ailene ve ertelediğin işlerine adaya bilirsin. Henüz fark etmediğin yeteneklerini keşfedebilirsin. 25 Ocak Çarşamba günü evli olan Aslanlar ortalığı karıştıracak söylentilere karşı temkinli olmak durumundalar. Eğer sevgilinin sana karşı tutumunu eleştirmek istiyorsan, bunu kimsenin yanında yapmamanı öneririm.

Rutin giden aşklara son…

“İlişkim çok monotonlaştı, her şey tekdüze ilerliyor” diyorsan, bu hafta yaşayacaklarına sende inanamayabilirsin. Uzun süreli birlikteliği olan bir Aslan burcuysan, beklentin haftanın ilk günlerde yaşadığın belirsizlikleri çözmek için yöntemler arayabilirsin. 28 Ocak’ta meydana gelen Yeniay, karşıt burcunda oluşurken kendine daha çok zaman ayırmak isteyeceksin. Eski arkadaşları ile buluşmak, sanatsal etkinlikler ya da hobiler edinmek isteyebilirsin. Dünyayı sorguladığın bu dönemde insanlara yardım etmek isteyebilirsin.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: İnsanlardan ya da kalabalıklardan uzakta kalmak bir tercihtir. Bir süre önce yaşamını izlemeye almış ve olup biteni daha net anlamak istemiş olabilirsin. Sorumlulukların artması ve boşa zaman geçirmek istememen çevrende şımarıkça tepkilere neden olabilir. Paylaşmayı tercih edersen, kendini daha huzurlu hissedebilirsin.

Sevdiklerin ön planda!

Pratik olmaya çok ihtiyacın olduğu bir haftadasın. Yanında güveneceğin insanların olması artı bir etki yaratıyor. Haftanın ilk günleri sosyal açıdan koşturması bol zamanları temsil edebilir. Para kaynağını yönetmek, toplantılar için şehirler arası yolculuklar yapmak, eğitim için son sınav stresine koşturmak gibi her Başak için bolca hareket söz konusu olabilir. 25 Ocak’ta meydana gelen Venüs, Chrion kavuşumu ilişkilerde farklı seçenekleri ortaya çıkartabilir. Evli olan Başak’lar eşlerini anlamsız kıskançlıklar ile boğabilir. Bekar olanlar için ise aile destekli tanışmalar gerçekleşebilir.

Hayatındaki sorunların üstüne gitmelisin!

Haftanın ikinci dönemi senin için adeta düzen kurmakla geçecek. Eğer yeni bir eve taşınıyor ya da ortamında değişime girdiysen bunlar için para harcaman gerekebilir. Aldığın bir mesaj aile içinde şüphe ettiğin bazı konuları açığa çıkartabilir. Güneş ile aynı merkezde olan Yeniay, yeteneklerine bir perspektif katacaktır. İlişkilerde savunmayı bırakıyorsun. Tartışma konularına çözüm bulman kolay olacağını vurguluyor. Çalışkanlığın, sosyal oluşun, arkadaşların aranda yapıcı etkilerin yeni oluşumlar sağlayabilir.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Geçmiş, ikinci bir şans tanır mı? Bugünlerde evet. Hayatına yenilikleri dahil ettiğin bir döngünün ardından bugünlerde geçmişin bir şekilde karşına çıkması eminim kafanı karıştırıyor olmalı. Bu hafta atıl kaldığın konularda hızlanmalar yaşayabilirsin. Huzurunu yerine getiren her türlü güven arayışın bu günleri daha kaliteli geçirebilmene neden olabilir.

Beklentiler bazı kararları ardından getiriyor.

Haftanın ilk günlerinde kariyer ve sosyal yaşamında profesyonel duruşun dikkatlerden kaçmıyor. Maddi kaynaklar, beklentiler, destekler bu günlerde yeni bir oluşuma ihtiyacın olduğuna işaret olabilir. Aile konulu işlerde sorumluluklarını geri kazanıyorsun. Aynı zamanda ilişkilerde belirleyici olmak yerine ortak düşünmek ön planda olacak. 25 Ocak’ta yönetici gezegenin Venüs ile Chrion’un yaptığı kavuşum tutkuyu anlamlı kullanman gerektiğine işaret ediyor.

Sosyal hayatın hareketleniyor!

Haftanın ortasından sonra etkisini göstermeye başlayan Yeniay’dan biraz bahsedelim. 28 Ocak’ta meydana gelen Kova burcundaki Yeniay, kendini yaratıcı biçimde ortaya koymanı sağlıyor. Bireysel aktiviteler bu günlerde daha çok ön planda olabilecek. Dışarda zaman geçirmek, yeni yerler keşfetmek, sanat tarzı hobiler edinmek isteyebilirsin. İlişkilerinde tek merkezli olmanın bazen sıkıntı yarattığını fark etmiş olmalısın! Arzularına ve karşındaki insanın senden beklentilerine önem vereceğin bir dönem başlıyor. Eğer birine karşı ilgin varsa ona kendini anlatman zor olmayacaktır.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi:  Bu hafta artık kendine güvenen, küçük rüzgârlara kolay kolay boyun eğmediğini gösteren tavrın ön plana çıkabilir. İnsanlar sendeki değişimi net bir şekilde gözlemleyecektir. Ya da buna gelişim demek mi daha doğru olur, işte bunu belirleyen de yine sen olacaksın. Kendini yeniden keşfetmek cesaretini tetikleyebilir. Ailenin  mutlulugu ön planda.

Gelişmeler olumlu düşünmene neden oluyor.

Toplu para gelişleri, yaklaşık bir aydır geçirdiğin ufak çaplı mali krizi hafifletecek cinsten. Güçlü olarak nitelediğin insanlarla aranın tekrar eskisi gibi sıkı fıkı olması, yeni iş kapılarını aralamanı sağlayabilir. Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsan, haftanın ilk günlerinden itibaren kendini bulunduğun gruptan sıyırmayı başaracaksın. Eğer platonik bir sevginin anlamını çözmek istiyorsan Venüs, Chrion kavuşumu sana abartılı duygular yaşatabilir. En yakın arkadaşına karşı bu tarz duygularını kontrol etmekte zorlanabilirsin.

Gökyüzünde nizam var…

Perşembe gününden itibaren sorumluluklarının artmasına yol açacak gelişmeler yaşanabilir. Uzun vadeli projelerinle ilgili önemli gelişmeler kat edebilirsin. Arkadaşların ve ailen içindeki eski gerginlikler yerine barış kavuşmalarına neden olabilir. Kova burcunda meydana gelen Yeniay, aile konusunu gündemine getiriyor. Çocuklar ve mutlulukları derken uzakta olan büyüklerinin sağlık konuları endişe duymana neden olabilir.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Aceleci olmaman gereken bir haftadasın. Bu uyarı üzerine haftanı programlaman düzen oluşturabilmeni kolaylaştıracaktır. Hayatını bu kadar doldurmak hiç tahmin edemeyeceğin problemleri de ortaya çıkartabilir. Bu sefer planlı gitmek, olayların aslında tam istediğin gibi şekil almasına yardımcı olabilir…

Yoğun bir hafta başlıyor!

Haftanın ilk gününden itibaren düzen ihtiyacın artabilir. Dış dünyadaki hareketlilik dışında yaşam alanında ve aile içerisindeki hareketliliğe de odaklanman gerekebilir. Sağlık problemleri, ani gelişen seyahatler, arkadaşların eşleri arasında yaşanan dertler derken bir oradan bir oraya koşturmak zihnini yorabilir. Sevgili Yay duygusal git-geller bu dönem yoğun yaşanırken senin de sabrın zorlanabilir.

Omuzlarındaki yük hafifliyor!

Sabit burç etkisinde olan Güneş, Yeniay ile kavuşum yaparken biraz daha sakin ve itinalı olmana yardımcı olabilir. Kova burcunda meydana gelen Yeniay, kendini internet başında bulmana neden yeni araştırmaları teşvik edebilir.  Bu süreçte kendine de yatırım yapmak isteyebilirsin. Moda trendleri araştırmak, teknolojiyle ilgili gelişimlerden faydalanmak, dil ya da diksiyon kursuna yazılmak gibi uzun vadeli eğitimler için bütçe ayırmak isteyebilirsin.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Hedeflerin ve sorumlulukların uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağın günler var kapında… Birden fazla duygu durumuna neden olan gökyüzü, ikinci yarıdan itibaren odaklanman gereken konuları belirlemene neden oluyor.  Özellikle özel hayatını yeniden düzen sokmak adına birçok fırsatla karşılaşabileceğin günler seni bekliyor.

Hayatın her alanında etkinsin!

Ne kadar zaman oldu, işini şansa bıraktığın? “Nerdeyse hiçbir zaman.” dediğini duyar gibiyim. Kaygılarını ortadan kaldıracak bazı konulara iyi niyetli davranan insanlar var. İnsanlardan yardım istemekten çekinmemelisin. Aile içinde saygı görmek isterken senden aynı beklentide olan büyüklerin var. Onların sağlık problemleri, kaliteli yaşam için ihtiyaçları gibi konulara yönelebilirsin. Eşinle ortak kararlar almak konusunda dertlerin olabilir.

Hafta sonu gündemin hareketli!

Haftanın ortasına geldiğimizde hukuksal içerikli ve ortak mallar konusunda bazı gelişmeler yaşanabilir. Uzun zamandır kördüğüm haline gelen aile konuları bu vesile ile bir sonuca bağlanabilir. Eğer yatırım yapmak fikrin varsa bu günlerde aileden destek almak, kredi için eşinin hakkından faydalanmak gibi durumlar oluşabilir. Sabit bir gökyüzü etkisinde Yeniay, Kova burcunda etkili oluyor. 28 Ocak’tan önce kendini gösteren bu etki sayesinde kalıplarından kurtulman mümkün olabilir.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Gökyüzü bu günlerde sana oldukça fırsat sunmuş olmalı. Bu durum hayata karşı motivasyonunu kuvvetlendiriyor. Seni çok yakından ilgilendiren olaylara hâkim olmak bu hafta hiç de zor değil. Fikirlerini de ayrıca uygulama imkanı bulacağın bir dönemdesin. Aşk için de zaman kalıyor, merak etme!

Mesafeler yoktur aslında…

Bu haftanın ilk yarısında arkanda iş bırakmadan seyahate hazırlanmak, sınavını ya da tezine odaklanmak, arkadaşlara kendin için doğum günü organize etmek gibi konularına gün gün planlayabilirsin. Aşkta ise sınır tanımayan duygular yaşaman çevreni şaşırtıyor. Öyle ki senin hiç tarzın olmayan tanışma süreçleri oluşabilir. Venüs, Chrion kavuşumu geçmişe mazi dedirtirken, bundan sonraki beklentilerini yükseltmene neden olabilir.

Sürpriz gelişmeler yüzünü güldürebilir.

Hafta boyunca sürpriz aşkları ön plana çıkardığı gibi; mevcut ilişkilere de adeta doping niteliği katabilir. Eğer kalbi boş bir Kova burcuysan, sosyal çevrendeki bir insanın sana karşı hisler beslediğini keşfedebilirsin. Yakın arkadaşlarınla uzun uzun dertleşmek, onlarla birlikte programlar yapmak, kısa seyahat planları gündemine gelebilir. Burcunda meydana gelen Yeniay ayrıca tüm perspektifine ahenk katabilir. Görünümünde yapmak istediğin değişiklik için harcamaktan kaçınmaya bilirsin. Spor yapmak, diyet için kendine bir program ayarlamak hep yeni bir yaşam arzusu için olabilir mi?

Balık Burcu Haftalık Yorumu (23-29 Ocak)


Bu haftanın gündemi: Büyük konuştuğun konularla ilgili karşı karşıya gelmen mümkün. Kendinden emin olman güzel bir şey ama bazen inatlaşmaların yanlış kararlara neden olabilir. Bu hafta olumlu gelişmeler de var; sağlınla ve çalışma ortamınla ilgili yaşadığın problemleri geride bırakıyorsun…

Duygular harman oluyor.

Haftanın ilk günlerinde etkili olan Venüs, Chrion kavuşumu burcunda kavuşum yapıyor.  Düşüncelerinde yaratıcılığını arttırabilir ancak ilişkiler anlamında ummadığın yoğunluklar meydana gelebilir. Karar vermek bu sıralar sana zülüm gelebilir. Eğer sanat dallarına ait bir alanda çalışıyorsan, tarzının dışına çıkabilirsin. Hava değişiminin hızlı olduğu bugünlerde duygularında da ani geçişler yaşanabilir. Hatta şıpsevdi tavırların arkadaşların arasında esprilere yol açabilir. Güzellik ve bakım konularında randevu için ise haftanın ortasını tercih etmeni öneririm.

Haftanın son günleri geçmişi sorgulayacaksın!

Haftanın son günü Kova burcunda meydana gelen Yeniay körü körüne güvendiğin bazı insanlara ve fikirlerine şöyle bir göz at dedirtebilir. Senin için bir zamanlar özel olan bu insanların eskisi kadar kıymeti olmadıklarını fark edebilirsin. İlişkisi olan Balık burçları bugünlerde sevdikleri insanla aralarındaki fikir ayrılıkları yüzünden sık sık tartıştıklarına tanıklık edebilirler. Yeni iş teklifleri ve yeni oluşumlar heyecanlanmana neden olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder