Facebook Ailesi

Custom Search

30 Ocak 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 30 Ocak-5 Şubat 2017 Haftası

Zeynep Turan

Koç Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; gündemine farklı meseleler dahil olmaya başlayabilir. Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı günler başlıyor.

Merkür gerçekçi biraz da acımasız tarafını ön plana çıkarmayı hedefliyor.

Çarşamba günü Oğlak burcunda hareket eden Merkür ile Uranüs sert bir açı yapıyor. Ocak ayının ortasından bu yana aile hayatındaki dengeleri yöneten Merkür’ün mücadelesi tahammülünün sınırlarını yine aşağılara çekmeyi hedefliyor. Yani yeni bir haftaya başlarken bir hayli gergin olabilirsin. Özellikle bugün rutin işler ve monotonluk seni bir hayli sıkabilir. Ev içerisinde bütün sorumlulukları tek başına üstlenmekten şikâyet edebilirsin.

Aşk gezegeni burcunda hareket etmeye başlıyor

Cuma günü itibariyle Venüs burcunda hareket etmeye başlıyor. Venüs geri hareketine girmeden yaklaşık bir ay boyunca burcunda hareket ediyor olacak. Aşk gezegeni, bugünden itibaren aşk hayatında daha cesur adımlar atacağını, sabrını zorlayan konularda radikal kararlar alacağını işaret ediyor. Eğer birlikteliği olan bir Koç burcuysan bu dönemde karşı tarafın dürüst ve net davrandığından emin olmak senin için önem kazanacaktır. Şımartılmaya, sürekli aranmaya, kıskanılmaya hiç katlanamayacaksın.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; şansını zorlayan insanlara güzel bir ders vereceksin. Çünkü artık kötü niyete hiç mi hiç tahammülün kalmadı.

Bu hafta seni ikna etmek zor!

İletişim gezegeni Merkür, haftanın ilk günlerinde gökyüzünde aktif bir konumda olacak. Özellikle haftanın yakın çevrendeki insanlarla ufacık meseleler yüzünden inatlaşabilir, kimsenin fikrini kolay kolay kabul etmeyebilirsin. Merkür, sana söylenenlere şüpheyle yaklaşacağını, her söylenene kolay kolay itibar etmeyeceğini işaret ediyor.


Gerçekleri görme zamanı

Cuma gününden itibaren semadaki aşkın temsilcisi, yönetici gezegenin Venüs kendini pek de iyi ifade edemediği bir burçta hareket etmeye başlıyor. Aşk gezegeninin yaklaşık bir ay boyunca öncü bir burçta hareket etmesi, senin de bazı ilişkilerinde iyi niyetinin suiistimal edildiğini görmeni sağlayacak. Her zaman dürüst olmaktan yana birisin fakat karşı taraf da sana karşı her konuda dürüst mü? İşte bu konu ay boyunca gündeminde olabilir.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; belirsizlik içeren duygular ve ruhsal sıkıntıdan kurtulmanı sağlayacak gelişmeler hayatında daha sık yer alabilir.

Etrafında olan bitene daha çok kafa yoruyorsun!

Haftanın ilk günleri yönetici gezegenin Merkür’ün Plüton ile Oğlak burcunda yaptığı kavuşumun etkisi ile başlıyor. Hafta ortasında ise iletişim gezegeni biraz huysuzlaşacak. Bugünlerde kiminle ne konuştuğuna dikkat etmelisin. Sana özel sırlarını açacak insanlar olabilir fakat öğrendiklerin sana yeni sorumluluklar yükleyebilir. Sır saklamak gibi konular pek sana göre değil, bunu çok iyi biliyorsun.

Venüs aşka bakış açını değiştirecek!

Cuma gününden itibaren Venüs Koç burcunda ve önümüzdeki günlerde aşka bakış açına yeni bir yön katabilir. Eğer ilişkin varsa ya da evliysen, eşinle daha çok ortak hareket etmek isteyebilir, aşktan ziyade onun sana iyi bir arkadaş olmasını da bekleyebilirsin. Öte yandan bu ay arkadaşlarınla daha çok vakit geçirmen sevgilinin pek de hoşuna gitmeyebilir.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; geçmişte yaşayıp pişmanlığını devam ettirdiğin bir olayla ilgili rahatlama yaşayabilir, içini rahatlatabilirsin. Böylece aslına bir nevi geçmiş olayları da artık kapatacaksın.

Merkür sabrını zorluyor!

İletişim gezegeni Merkür, karşıt burcunda hareket ediyor ve bu haftanın ilk günlerinde bir hayli aktif. Detaylar hızlı akarken, kafa karışıklığı yaşayabilir hangi işe yetişeceğini şaşırabilirsin. Özellikle çarşamba günü aksilikle karşılaşman olası. Biliyorsun canın sıkıldı mı ne o güler yüzlü halinden ne de o anlayışlı, sevgi dolu halinden eser kalıyor. Bu yüzden yakın çevrendeki insanlara tepkili davranabilir, sert sözler söyleyebilirsin.

İlişkilerde beklentilerin değişiyor!

Cuma gününden itibaren aşkı yöneten Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlıyor ve sen kimseyi kolay kolay beğenmiyorsun. Özellikle bekar bir Yengeç burcuysan, aşk dışında her şeyi düşünebilirsin. Çalışıyorsan, iş hayatında senden yaşça büyük ya da geniş çevresi olan biri ilgini çekebilir. Bu ay hayal kırıklıklarına paydos deyip, daha dikkatli hareket etmekten yanasın.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; her kafadan çıkan sese, yenilerinin daha eklenebileceğini üzülerek belirtmek zorundayım. Ama unutma herkes kendi kararının bedelini öder. Bu yüzden stres yapmana, “benim sözüm neden dinlenilmiyor” demene hiç ama hiç gerek yok.

Kendini spora vermeye ne dersin?

Haftanın ilk günlerinde Ay Koç burcunda hareket ederken egzersiz programlarına katılmak için kendini ideal bir kondisyonda hissedebilirsin. Özellikle Çarşamba günü gerçekleşecek Merkür-Uranüs karesinin can sıkıcı aksiliklerine maruz kalmamak için, fiziksel anlamda aktif kalmanı sağlayacak uğraşlara dahil olmak bu hafta sana daha iyi gelecektir. Onlara ayak uydurmanı isteyen aile bireylerinin isteklerini sesini yükseltmeden de reddedebilirsin.

Venüs Koç burcunda, gözler üzerinde!

Salı günü itibariyle Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Bu haftadan sevgi, güven, sahiplenme üçgeni senin aşk hayatında daha da geçerliliğe sahip olmaya başlayabilir. Özellikle evli ya da ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, sevdiğin insanı daha çok sahiplenebilir; koruyucu bir rol üstlenebilirsin. Duygularını ifade etmek konusunda son günlerde pek başarılı olmadığını düşünüyorsan; Venüs, zincirlerini kırmana yardımcı oluyor.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; önünü görmeye en çok ihtiyaç duyduğun günler nihayet geride kaldı. Artık sahnede kendinden emin, yönünü tayin etmiş bir Başak burcu var.

Kafandaki soru işaretlerinin cevabı aile bireylerinde!

Yönetici gezegenin Merkür bu hafta çok aktif. Bu dönemde ev ve aile yaşamını temsil eden konuların hayatında daha çok ön plana çıkması da biraz bu yüzden. Haftanın ilk günü Merkür ve Plüton’un kavuşumunun etkisiyle başlıyor. Bu etki, her konuda iddia sahibi olmanı sağlarken, olası tartışmaların da kapısını aralayabilir. Özellikle ailendeki insanların senden bazı bilgileri sakladığı düşüncesi, şüpheci davranmana ve onları sürekli sorgulamana sebep olabilir.

Seni duygusal anlamda zorlayan Venüs nihayet başka bir burca geçiyor!

Cuma gününden itibaren Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Aşkı önümüzdeki bir ay boyunca doyasıya yaşamak isteyeceksin. Eğer ilişkin varsa bu haftadan itibaren sevdiğin kişiyle daha çok baş başa vakit geçirmek isteyebilirsin. Bu döngüde sevdiğin kişiyi daha çok sahiplenirken, onu herkesten kıskanabilirsin. Aynı tutumu yakın çevrendeki kişiler için de geçerli. Güvenin çok kırılgan.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; hayatındaki gelişmelerin hız kazandığına tanıklık etmeye hazır mısın?  Yılın gündemin en kalabalık olduğu günlerine giriş yaparken, senin de kararsızlıkların ve kafandaki belirsizlikler son buluyor.

Haftanın ilk günleri gergin geçebilir, dikkat!

Çünkü öncü burçları ilgilendiren etkileşimlerin ikisi de bu haftanın ilk günlerinde etkin olacak. Çarşamba günü Merkür-Plüton kavuşumu Oğlak burcunda gerçekleşiyor. Bu dönemde aile içerisinde geçmişe dair meseleler tekrardan ön plana gelebilir. Annenle geçmişte anlaşmazlık yaşadığın konular tekrardan gündeme gelebilir. Bu durumda uzlaşmacı biri olarak, sana önemli bir rol düşüyor.

Dikkat dikkat! Venüs rüzgârı hayatında esmeye başlıyor

Yönetici gezegenin Venüs, cuma günü itibariyle karşıt burcunda hareket etmeye başlıyor. Aşk hayatının hareketleneceği aşikar fakat cesur adımlar, beklenmedik gelişmeler, aniden başlayan ve biten ilişkiler seni geçmişten koparıp alacak. Eğer aklının geçmişten arınmaya ihtiyacı olduğunu ve artık bazı ilişkilerde yeni bir sayfa açmanın zamanının geldiğini düşünüyorsan Venüs tam da bu noktada sana destek olmaya geliyor. Aşk hayatında yeniliğin taze havası bu kış günlerinde yüreğini ısıtacak.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; aile bireylerinin hayatında aslında önemli bir yere sahip olduğunu tekrar görebilirsin. Aile ve aile ile ilişkin insanlardan önümüzdeki günlerde göreceğin destek, fikirlerini sana yeniden düşündürtebilir.

Gerginlik had safhada!

İletişimin nabzını tutan Merkür, bu hafta gökyüzünde bir hayli aktif. Oğlak burcundaki Merkür, seni haftanın ilk günlerinde kaygılı düşüncelere sürüklerken, zihnin her türlü senaryo üretmeye hazır. Sık sık kendini enteresan düşünceler içerisinde bulabilirsin. Bu ruh halin dışarıya kendini tepkili, her an üste çıkmaya hazır tavırlar kendini gösterebilir.  İletişim gezegeni varsa kardeşlerinden ve yakın akrabalarından ilgili gelişmeleri gündeme getirebilir.

Sağlığına dikkat etmen gereken önemli bir süreç başlıyor!

Cuma günü itibariyle Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Venüs kendi doğasına uymayan bir burçta hareket ederken seni fiziksel anlamda zorlayacak bazı rahatsızlıklarla karşılaştırabilir. Özellikle estetik ameliyat ya da bunun gibi cerrahi operasyonları en azından önümüzdeki bir ay pek te tercih etmemeni tavsiye ederim.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; ev hayatı bugünlerde hayata karışmaya yönelik isteklerinde sana bir engel gibi gözükebilir. Ama bu düşüncelerin elbette geçici. Bu yüzden kimseyle aranı bozmana gerek yok.

Maddi konularla ilgili gelişmeler ön planda

Haftanın ilk günü Merkür-Plüton kavuşumunun etkisiyle başlarken gelirini arttırmak adına yeni planlar yapabilir, farklı girişimlerde bulunmak isteyebilirsin. Hafta ortasına doğru Ay Koç burcunda hareket ederken kafana koyduğunu yapmak için yola koyulacağına hiç şüphe yok! Ay’ın konumu ayrıca farklı diyebileceğin insanlarla tanışmana vesile olacak. Ailenle geçmişte anlaşmazlık yaşadığın konular tekrardan gündeme gelebilir.

Yeni yılın ilk günlerinde çok eğleneceksin!

Hem aşk, hem eğlence, hem hobilere yönelme… Hayatın rutine girdi diye üzülüyorsan, kalabalıklara karışmaya hazır ol. Cuma gününden itibaren Venüs, Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Bekar bir Yay burcuysan bu dönemde yeni bir kişiyle ilişkiye başlayabilirsin. Evli bir Yay burcuysan bu dönemde eşinle birlikte sosyalleşebilir, dışarıda daha çok vakit geçirebilirsin. Venüs’ün konumu ayrıca önümüzdeki günlerde maddi koşullarını iyileştirmene yardımcı olacaktır.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; evet, zorlayıcı günler. Ama bu da geçici bir süreç, yine hatırlatayım. Bu yüzden büyük kararlar almak için acele etmemelisin.

Planların aniden iptal olabilir!

Umarım Çarşamba günü kimseye buluşmak için söz vermemişsindir! Burcunda hareket eden Merkür, Uranüs ile kare açı yaparken gün içerisinde aklın karışık, düşüncelerin de bir o kadar yaratıcı. Bugün fikirlerini onaylamayan insanlarla tartışmaya girmeden önce, kendi fikrini tekrardan gözden geçir derim. İletişim kurmak bugün zor. Bu yüzden telefon konuşmalarından, sosyal medyada yazdıklarına kadar her birinde dikkatli olmanı öneririm.

Karizman kıskanılacak!

Cuma günü itibariyle aşk kraliçesi Venüs, Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. “Havada aşk kokusu var” dediğin bu tarihlerde yeni insanlar tanımak adına her türlü sosyal aktivitenin içerisinde yer alabilirsin. Kendine güvenen bir Oğlak burcu olarak bu döngüde yelkenleri kolay kolay suya indirmeyeceğin kesin. Karşı tarafın seni kazanması için biraz iddialı olması gerekebilir.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; aşk hayatında devrim yaratacak çok önemli bir aya giriyorsun. Bir şeyleri değiştirmek için acele etme çünkü seni zaten büyük değişimler bekliyor. ​

Ser verip sır vermiyorsun!

İletişim gezegeni Merkür bu hafta oldukça aktif. Haftanın ilk günlerinde yakın çevrendeki kişilerle yaptığın konuşmalarda şaşırtıcı bilgiler öğrenebilirsin. Fakat bu sefer de kendinle ilgili sırları gündeme getirmemeyi başaracaksın. Bu hafta biraz daha meraklı tarafını ön plana çıkarıyor. Hafta ortasına ait planların aniden değişebilir. Ayrıca elektronik eşyalarınla ilgili bazı problemler yaşayabilirsin.

İlişkilerini gözden geçirdiğin günlerden geçiyorsun!

Geride bıraktığımız günlerde büründüğün alıngan ruh halini cuma günü Venüs’ün Koç burcuna geçişi iyice pekiştirebilir. Aralık ayından bu yana ilişkin ile alakalı gerginlikler bu sürece kadar devam ediyorsa, önümüzdeki günlerde durum ile ilgili serzenişler, toparlanma adına yaptığın hamlelerin bir işe yaramaması gibi konulara kafa yormak isteyebilirsin.  Bu ilişki için caba göstermenin değip değmediğini görmek isteyebilirsin.

Balık Burcu Haftalık Yorumu (30 Ocak- 5 Şubat)


Bu haftanın gündemi; maddi konularda geliştireceğin çözümler ve atılımların bu hafta var olan sorunlara isabetli çözümler getirebilir. Kendini göstermeye hazır ol.

Yakın çevrendeki insanlara öncülük ediyorsun!

Haftanın ilk günlerinde gök kubbede aktif olan Merkür, yakın çevrendeki kişilerle ilişkilerini yakın markaja alıyor. Etrafındaki insanlarla ilişkilerin güçlenirken, söylediğin sözler bir arada olduğun insanlar üzerinde oldukça etki bırakabilir. Uzun zamandır görüşmediğin kişilerle yapacağın telefon konuşmalarında da enteresan bilgiler öğrenebilirsin.

Maddi konulara dikkat!

Cuma gününden itibaren Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Venüs’ün güncel konumu önümüzdeki bir ay boyunca sevdiğin insanın ekonomik durumu, parası, onun çevresi ile ilişkisi, maddi güvencesi seni biraz gelir kaynakları açısından sıkıntıya düşürebilir. Maddi durumu iyi bir Balık burcu isen, bu dönem senden borç isteyen ya da maddi ortaklık teklif eden insanlara dikkat etmende fayda olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder