Facebook Ailesi

Custom Search

1 Ocak 2017 Pazar

Zeynep Turan Ocak 2017 Aylık Burçlar

Zeynep Turan 2017

Astrolog Zeynep Turan Ocak 2017 Aylık Burç Yorumları

Koç Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

Yılın ilk Dolunay’ı seni hassaslaştırabilir!

12 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay, seni bazı bilmediğin gerçeklerle yüzleştirebilir. “Gerçeklerle yüzleşmek” kalıbını kullanıyorum çünkü bu dönemde bir hayli hassas bir ruh hali içerisinde olacağından öğrendiğin beyaz yalanlara dahi çok sert tepkiler verebilirsin. Yakın çevrendeki üçüncü kişiler sevgiline, eşine ya da hoşlandığın kişiyle ilgili sana biraz dedikodu yapabilir.

28 Ocak’tan itibaren en çok sen konuşulacaksın!

Bu tarih ayın ilk günlerindeki melankolik ruh halini tam anlamıyla üzerinden atacağının işaretçisi. Yönetici gezegenin Mars, burcunda hareket etmeye başlıyor! En son 2015 yılında burcunda hareket eden iddialı gezegen, senin de havana hava katacak. Öncelikle şunu belirtmeliyim, ocak ayına başlarken ve ayı bitirirken Mars’ın desteği ile gündemin çok farklı olacak. Görüntünde değişiklikler yapabilirsin. Yapacağın seçimlerin çoğu çekiciliğini ön plana çıkaracaktır. Bu dönemde aldığın iddialı kıyafetler ilerleyen günlerde seni çok şaşırtabilir!

KARİYER VE PARA

Kendinden emin duruşun bu ay sana çok şey kazandıracak!

19 Ocak’tan itibaren Güneş Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Bu tarihten itibaren yapacağın iş görüşmelerindeki rahat tavrın işverenini gerçekten etkileyebilir. Bu yüzden iş başvurularını ayın son günlerine almanı özellikle öneririm. Kova burcundaki Güneş’in etkisini pekiştirmek istercesine 28 Ocak’ta gerçekleşecek Yeniay, çalışma hayatında birlikte hareket ettiğin insanlarla emeklerinin meyvesini alacağını işaret ediyor. Bir müjdeli haber de iş arayan Kova burçları için. Teknolojinin olanaklarından faydalanmak bu ay tam istediğin gibi bir iş bulmanı sağlayabilir. Hemen şimdi özgeçmişini güncellemeye başla!

SAĞLIK

28 Ocak itibariyle burcunda hareket etmeye başlayan Mars ile kazalara daha açık olduğun bir döngüye de işaret ediyor. Özellikle aceleyle ya da öfkeyle yaptığın bazı işler ufak tefek yaralanmalara yol açabilir. Araba kullanırken, kesici bir alet kullanırken ya da spor yaparken daha dikkatli olmanda fayda var.

Boğa Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

Aşkı ve sevgiyi farklı kalabalıklarda bulacaksın!

3 Ocak’tan itibaren yönetici gezegenin bu ay aşka bakış açına yeni bir yön katabilir. Duygularını yoğun ve net bir şekilde yaşayan biri olarak bu ay ilişkilerindeki bu duygu yoğunluğunu azaltabilirsin. Eğer ilişkin varsa ya da evliysen, sevgilinden ocak ayında biraz sıkıldığını fark edebilirsin. Ayrıca bu ay arkadaşlarınla daha çok vakit geçirmen sevgilinin pek de hoşuna gitmeyebilir. Eğer kalbi boş bir Boğa burcuysan, aradığın aşkı kalabalık arkadaş gruplarında bulabilirsin. Aslında bu ay aradığın aşk değil. Sadece iyi vakit geçirmek ve ortak fikirler içerisinde olduğun biriyle beraber olmak.


Ocak ayının ikinci haftası seni yorabilir!

12 Ocak’ta Yengeç burcunda gerçekleşecek yılın ilk Dolunay’ı sana iletişim adına zor günler yaşatabilir; ilişkilerini biraz zorlayabilir. Ne söylesen yanlış anlaşılabilir, bir türlü kendini ifade edemeyebilirsin. Özellikle duygusal olarak bağlı olduğun insanların bu dönemdeki davranışları seni biraz hayal kırıklığına uğratabilir, onlara karşı güveninin sarsıldığını hissedebilirsin.

KARİYER VE PARA

İş hayatın adına yılın en önemli günleri başlıyor!

19 Ocak’tan itibaren Güneş Kova burcuna geçiş yapıyor ve ay bitmeden 28 Ocak’ta Kova burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Merkür geri hareketinin ay boyunca etkileri de devam ederken kariyerini ve maddi durumunu ilgilendiren önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Çalışan bir Boğa burcuysan gökyüzünün rotasını iş hayatına çevirmesiyle, bir ekip çalışmasına dahil olabilirsin. Harcamalarına özellikle Yeniay haftasında (23 Ocak Haftası) dikkat etmelisin! Bu süreçte internetten alışveriş yapmak, canını sıkabilecek bazı olaylarla karşılaşmana neden olabilir (siparişin ulaşmaması, dolandırıcılık vb.) Bu yüzden alışveriş yaptığın satıcı ile yüz yüze iletişim kurmanda fayda var. Teknoloji alt yapılı olumsuzluklar ay boyunca peşini bırakmayabilir. Dikkat etmelisin.

SAĞLIK

Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay ile yoğun bir süreç yaşayabilirsin. Yoğunluk ve stres, uyku ve beslenme düzenini bozabilir. Bu dönemde kendinle ilgilenmeyi ihmal etmemelisin. Mars’ın Koç burcuna geçişi bağışıklık sistemini daha hassas hale getirebilir. Mikrobik ve enfeksiyon rahatsızlıklarına karşı vücudun daha duyarlı olabilir. Bu yüzden beslenmene ve hijyenine daha çok dikkat etmende fayda var.

İkizler Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

İlişkilerde beklentilerin değişiyor!

3 Ocak’tan itibaren aşkı yöneten Venüs Balık burcunda hareket ederken kimseyi kolay kolay beğenmiyorsun. Özellikle bekâr bir İkizler burcuysan, aşk dışında her şeyi düşünebilir. İş hayatında senden yaşça büyük ya da geniş çevresi olan biri ilgini çekebilir. Fakat bu kişiden etkilenmenin sebebi sana bir konuda faydasının dokunacak olmasından kaynaklanabilir. Eğer ilişkisi olan bir İkizler burcuysan, evlilik çanları çalıyor! Bu ay sevdiğin kişiyle geleceğe dair planlar yaparken bulabilirsin kendini. Hatta ocak ayında sürekli ertelenen düğün tarihi konuşmasını da yapabilirsin. Tabi 2016 yılının son aylarında ayrılık yaşamadıysan… Eğer benim aşkla meşkle hiç işim yok diyorsan bu ay aile bireyleriyle arandaki ilişkiler epey aktif olabilir. Bir konuda ailendeki bir kadınla aynı fikirde olmamak, seni onunla rekabetin içerisine sokabilir.

KARİYER VE PARA

Yılın ilk Dolunay’ına dikkat!

12 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç burcundaki Dolunay, maddi konularla ilgili bazı zorlukları gündeme getirebilir. 2016 yılından bu yana süregelen hatta bitmiş olan bazı borçlar ya da hukuki davalar bir anda yeniden gündeme gelebilir. Bu dönemde gündeme gelebilecek gelişmeler harcamalarını yeniden şekillendirmeye itebilir seni. Kimse sana cimri demesin fakat bu süreçte biraz kemer sıkma politikasına girebilirsin. Çünkü evdeki hesabın çarşıya uymadığını fark edebilirsin.

Ufkunu genişletecek tecrübelere hazır ol!

Ocak ayının ilk günlerinden bu yana birtakım gelişmelerin her biri ayın 20’sinden itibaren hız kazanıyor. Güneş Kova burcuna geçiş yapıyor ve akabinde 28 Ocak’ta Güneş’in gücüne güç katacak Kova burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor. Ocak ayını kapatırken kendini tecrübelerine ve bilgi birikimine katkı sağlayacak eğitimler araştırırken ya da daha önce hiç gitmediğin bir yere seyahat planları yaparken bulabilirsin.

SAĞLIK VE BAKIM

Ocak ayının ilk günlerinden itibaren Balık burcunda hareket etmeye başlayan Venüs, enerjini bu dönemde biraz düşürebilir. Özellikle dış görünüşünle ilgili biraz özensiz davranabilirsin. Fakat bu ayın toplumdaki duruşuna ışık tutan bir ay olduğunu göz önünde bulundurursak, bu rahatlığın sana olumsuz yansımaları olabilir.

Yengeç Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

Yılın ilk Dolunay’ı burcunda gerçekleşiyor!

Yılın ikinci haftası kendini herkese veryansın ederken bulursan ya da gemileri her an yakmaya hazır olduğunu hissedersen bunun sebebini sana şimdiden 12 Ocak’ta burcunda gerçekleşecek Dolunay olarak gösterebilirim. Dolunay, arkandan iş çevirenleri, yüzüne gülüp arkandan konuşanları bir bir ortaya çıkaracak. Bu dönemde yapacağın telefon konuşmaları ve mesajlaşmalarda çok önemli sırlar öğrenebilirsin. Varsa kardeşlerinle ya da akrabalarınla ilgili ya da onlardan bilmediğin bazı gerçekler olduğunu öğrenebilirsin. Yılın en güçlü Dolunaylarından biri yaşanırken, sana perde arkasında kalan ama sana yönelik olan kötü niyeti de fark etmeni sağlayacaktır. İçgüdülerine güven. Bu dönemde insanlarla ilgili şüphelerinde haklı olabilirsin.

Kariyer ve PARA

Kariyer hayatın adına yılın en önemli günleri başlıyor!

İş hayatın seni tatmin etmiyorsa, iş hayatındaki o büyük sıçramayı gerçekleştiremediğini düşünüyorsan 28 Ocak’tan sonrası hayallerini gerçekleştirmene ön ayak olacak. Atılımın ve cesaretin temsilcisi Mars, Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Kendini ve niteliklerini etkin bir şekilde ortaya koyarken, zam alman ya da pozisyon değişikliği an meselesi. İş çevreni genişletirken, çalıştığın yerden daha iyi olanaklar sunan bir yerden iş teklifi alabilirsin. Eğer iş arayan bir Yengeç burcuysan Mars özgüvenini tazeliyor ve hırslarını pekiştiriyor. Asla iş bulamayacağına ya da yeterli olmadığına dair karanlık düşünceleri artık arkanda bırakmanın zamanı geldi. Ama Mars Koç burcunda hareket etmeye başlayınca emin ol sende kendini en iyi şekilde ortaya koymak isteyecek, “benim kimden neyim eksik?” düşünceleri içerisinde kendini aranılan insan olarak takdim edeceksin. İş görüşmelerinde kendinden emin tavrının sana mutlaka olumlu geri dönüşü olacaktır.

SAĞLIK

Merkür retrosu ile başlayacak ayın ilk günlerinde beslenme konusunda alışkanlıklarının dışına çıkabilirsin. Özellikle 4 Ocak’tan sonra beslenmene dikkat etmelisin. Bu dönemde miden her zamankinden daha hassas olabilir. Bu yüzden daha taze, yağsız, meyve-sebze ağırlıklı bir beslenme düzeni benimsemende fayda var.

Aslan Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

20 Ocak’tan sonra aşk hayatın düzene giriyor!

Ocak ayının ilk günleri aşk hayatın adına çalkantılı geçecek olsa, Güneş Kova burcuna geçtiğinde gökyüzünde seni zorlayan transitlerin etkisi azalmaya başlıyor. Yılın aşk hayatına destek olacak süreci 20 Ocak itibariyle başlıyor. Eğer evliliği ya da ilişkisi olan bir Aslan burcuysan, ilişkin özellikle 29 Ocak Kova burcunda gerçekleşecek yılın ilk Yeniay’ı ile daha da güçlenecektir. Sevdiğin kişi ile paylaşımların artarken, birlikte daha çok vakit geçirebilirsiniz. Eğer bekar bir Aslan burcuysan yılın aşk hayatın adına en parlak günlerinde hayatına biri girebilir ya da uzun zamandır boş olan kalbini biri doldurabilir. Aşka küsmüş bir Aslan burcuysan, bu dönemde yalnızlık adeta canına tak edebilir. 29 Ocak’ta gerçekleşecek Yeniay, kafa yapına uygun biriyle tanışmana vesile olabilir.

KARİYER VE PARA

Mars içindeki maceracı ruhu harekete geçiriyor!

28 Ocak’tan itibaren Mars, niteliklerini tam anlamıyla yansıtabildiği Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Senin içindeki ateşe de dokunacak olan Mars, hayatına yeni tecrübeler katmak adına aklına hiç gelmeyecek adımlar atacağını vurguluyor. Mesleki bir eğitim almak adına kendini dünyanın diğer ucuna gitmek için bavulunu toplarken bulursan, hiç şaşırma. Cesur gezegen merakını körüklerken, atılımda bulunmaktan hiç çekinmeyeceğin bir dönem başlıyor senin için. Eğer yabancı bir dil öğrenmeyi planlıyorsan, ocak ayının sonunda mutlaka bir kursa yazıl. Gökyüzü niteliklerine yenilerini katman adına destek veriyor.

SAĞLIK

12 Ocak’ta gerçekleşecek Yengeç burcundaki Dolunay kendini ay ortasında yorgun hissetmene neden olabilir. Bu dönemde uyku problemi yüzünden bazı günlük planların dahi aksayabilir. Bu dönemde süt ve süt ürünleri tüketmenin faydasını görebilirsin. Fakat asıl dikkat etmen gereken bugüne kadar kendini göstermemiş sağlık sorunları. Üstüne düşmediğin bazı rahatsızlıkların arkasında yatan ciddi sebepleri Dolunay ortaya çıkarabilir. Ocak ayının ortasında mutlaka bir doktor ziyareti gerçekleştir.

Başak Burcu Ocak 2017 Yorumu

AŞK VE İLİŞKİLER

Yeni yıl önce aşk diyor…

3 Ocak’tan itibaren Venüs Balık burcunda hareket etmeye başlıyor. Ve yılın senin “paylaşma” temasının ön plana çıktığı günlerin resmen geldiğini vurguluyor. Neyi mi? Kalbini, hayatı, ruhunu yani kendini… Evli olan ya da ilişkisi olan Başak burçları için yazın en güzel günleri bu tarihten itibaren başlıyor. Birlikteliğiniz iki taraf içinde bir mutluluk kaynağına dönüşürken, karşılıklı olarak birbirinize çok özel jestlerde bulunabilirsiniz.  Bekar Başak burçları, yukarıda söylediklerim size çok mu uzak geliyor? Bu ay aşkla arana bu kadar mesafe koymaktan sen de vazgeçiyorsun desem? Bugünlerde sende hayatında sana eşlik eden birisine ihtiyaç duyabilirsin. Bu durum ilk adımda aklına “yeni bir arkadaş” fikrini getirebilir. Ama benim bahsettiğim arkadaşlıktan da öte duygusal paylaşımlar içerisinde de bulunabileceğin biri… 3 Ocak itibariyle Venüs’ün Balık burcuna geçişiyle başlayacak süreç, seni uzun soluklu bir ilişkinin içine sokabilir.

KARİYER VE PARA

Ay sonuna kadar angarya işlere dikkat!

Merkür’ün gölgeli konumu ay boyunca etkisini korurken, bir bakmışsın mesai saatlerin artmış ve sen detaylar üzerine herkesten daha fazla kafa yoruyorsun. Haksızlığa uğrayacağını iddia etmiyorum fakat bu dönemde daha fazla kazanmak için gerçekten daha fazla çalışman gerekebilir. Çalışma ortamında saatler süren işler, pratik bir şekilde hareket etmeni engelleyebilir. Ayrıca bu dönemde ücretli ek mesai fikri sana çok cazip gelebilir. Hatta o kadar cazip gelebilir ki bayramda dahi mesaiye kalmayı düşünebilirsin. İş arayan bir Başak burcuysan, ocak ayının ortasından sonra başvuracağın işlerde sürekli angarya sorumluluklar üstlenmeni bekleyen bir iş yerinde çalışmaya başlayabilirsin. Bu yüzden bu dönemde yapacağın başvuracağın iş ilanlarını çok iyi inceleyerek hareket etmeni özellikle tavsiye ederim.

SAĞLIK

Kaygı ve stres. Ocak ayında en çok bu iki ruh hali sağlığını etkileyebilir. Özellikle psikolojik olarak tecrübe ettiğin sıkıntılar direk midene yansıyabilir. İştah bozukluğu, sindirim problemi ya da gastrit yaşayabilirsin. Bu durumun tamamen psikolojik olduğunu göz önünde bulundurarak çözüm araman daha faydalı olabilir.

Terazi Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Ailen ve tercihlerin ön planda…

Birlikte zaman geçirdiğin insanların bugünlerde gerçek yüzlerini görmen mümkün. İçten içe kıskançlıklar bazı kişilerin dedikodunu yapmasına ve ilişkine şüphe tohumu ekilmesine neden olabilir. Kafandaki belirsizlikleri çözmek için ayın 8’inden sonra konuşmalarını organize edebilirsin. Bu günlerde sosyal medyayı aktif kullanman, yeni insanlarla da tanışmana yardımcı oluyor. Ortak arkadaşlıklar bazı ilişkilerin perde arkasını öğrenmene sebep olacak. 12 Ocak’ta meydana gelen Dolunay anne duyarlılığında bir ilişkinin açığa çıkmasına neden olabilir. Eski bir arkadaşına duyduğun hisleri tartmak oldukça kafanı karıştırıyor. Neler olduğunu anlamak için karşındaki kişiyle konuşma ihtiyacı hissedebilirsin. Ancak yanlış anlaşılmaktan korkuyorsun.

İlişkilerde deneyimin, karşı cinse takındığın tutum aslında ne kadar profesyonel bir bakış açısına sahip olduğunu da vurguluyor. Dış görünüşünde yapmak istediğin değişiklik aslında farklı arayışlarda olduğunun işareti olabilir. Ayın 20’sinden sonra Kova burcuna giren Güneş’in etkisi yeniliklere radikal bir ahenk vermeni sağlıyor.

Kariyer ve Para

Çok kararlısın!

Geçen ayın ilk yarısı yoğun iş programı sayesinde satış, pazarlama, organizasyon gibi konularda yeni bağlantılar kurmanı sağlamış olabilir. Ayın ilk haftasında itibaren bu bağlantılar sayesinde ticarete dönük işlerde ivme kazandığını görebilirsin. Aklında olan bazı işlerin yerine farklı teklifler ya da öneriler alman mümkün. Ocak ayının 3’ünde yönetici gezegenin Venüs, maddi konularda istikrarlı olacağın etkilere giriyor. Bu sayede güven ilişkisi oluşturman kolay olacak. Etrafında seninle iş yapmak için can atan birileri olabilir. Onların sermayesinin yanında senin fikirlerinin ön planda olması mümkün. Uluslararası alanda yaptığın işleri, hukuka dayalı uzun soluklu anlaşmaları ayın 8’inden sonra hızlandırabilirsin.

Senin hayatta en büyük kazanımın insan biriktirmek. Bu vesile ile iş yaşamına katkısı olacak birçok yeni isim geleceğine yön verebilir. Önem verdiğin bir kişinin önerisi ile hayatının ilk mesleki projesini yapma fırsatını bu ay yakalayabilirsin.

Sağlık

Geçen yılın yorgunluğunu üzerinden atmak için kendine bir dizi program uyguluyorsun. Bunlardan ilki bedenen rahatlaman… Meditasyon ve yoga gibi aktiviteler hem yaşamına hem de sosyal ilişkilerine renk katacaktır. 3 Ocak’tan itibaren kendine bu tarz kurslar ayarlamak isteyebilirsin. Ayın son günlerinde meydana gelecek olan Yeniay, sağlık evinde olumlu etkiler bırakıyor. Estetik, cilt bakımı, saç ekimi gibi değişimler mükemmel sonuçlar oluşturabilir. Ayak ve bel ağrıları için uzun yürüyüşler ayrıca kemik destekli protein ihtiyacını ihmal etmemelisin.

Akrep Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Ne dersin hayran kitlen artar mı? Hem de nasıl!

Ocak 2017 yılı aşk konusunda oldukça meraklı bakışlara maruz kalacağını işaret ediyor. Nasıl mı? Yaşadıkların, birlikte olduğun kişinin görüntüsü ve topluma aykırılığı açısından dikkatleri üzerinde toplamana neden olabilir.  Sıra dışı şeyler yaşamayı seven Akrep burçları için oldukça hareketli bir ay olacak.  Nasıl tanıştığın, hangi şartlarda olduğunun bir önemli olmayabilir. Bu açıdan macera tam da seni ve karşındaki kişiyi Eros okuyla ateşleyebilir. Ayın ilk günlerinde duygusal iniş çıkışlarda olacak. Ancak savunma alanlarını bir kalkan gibi herkesin önüne çıkartabilirsin. Yakın geçmişte kaybettiğini sandığın bir ilişkinin yeniden geri dönüşüne şaşırma. Yöntem olarak çılgın özür dileklerine de hazır olmalısın. Merkür’ün düz seyrine geçtiği 8 Ocak itibariyle bu tarz durumlara hazır olmalısın. Gelen kargo paketinde eski bir kitap içinde aşk notları ya da içinde bir uçak bileti gibi olağanüstü teklifler kalbini yumuşatabilir.

Sanki hayatın sonu gelmiş ve elini ayağını ilişkilerden çekmiş Akrep’lere gökyüzünün bir haberi var. İkinci bahar kıvamında ilişkilere hazır olun.

Kariyer ve Para

Yeteneklerin sınırlarını zorluyor!

2017 yılında şartlarını değiştirmek isteyen Akrep burçları için önemli değişimler olabilir. İlk izlerini ocak ayında görmen mümkün. Kritik gelişmeler artık geçmişte kaldı. Yeni yıla girmeden meydana gelen Merkür gerilemesi, düşünerek hareket etmene neden olmuştu. Bu açıdan değerlendirme fırsatı yakaladığın bir proje hakkında önemli donanımlar kazanmış oldun. Haftanın ilk günlerinde etkili olan Venüs, Balık geçişi maddi koşullarını iyileştirmene yardımcı oluyor. Aile kaynaklı yatırımlar, kredi başvuruları, borçların tahsilatı gibi konularda önemli gelişmeleri vurguluyor. Kendini geliştirmek isteyen Akrep burçları ise kurs, seminer ya da kısa dönemli eğitim programlarına katılabilirler. 8 Ocak ile birlikte Merkür’ün düz seyri başlıyor. Bu durum net ve kesin kararlar alabilmenizde yardımcı olacak. Eğer yeni bir iş teklifi için imza atman bekleniyorsa bugünlerde gönül rahatlığı ile yapabilirsin.

Sağlık

Kendine iyi davranmak gibi, 2017 yılına sıkı sözler vererek girdin. Bu aydan itibaren kışın hareketli geçmesi için bir spor programını ısmarlayabilirsin. Ya da evde kendi imkanlarını yaratarak düzenli egzersizlere başlayabilirsin. Özellikle ayın 8’inden sonra fiziksel atıllığından eser kalmayabilir. Yeni spor kıyafetleri almak bile seni motive edecektir. Kahve tüketimi konusunda ısrarcı olmamanı tavsiye ederim.

Yay Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Aşk konusunda hakkını verdiğin bir ay seni bekliyor.

İçinde bitiremediğin, düşünüp bir sonuca bağlayamadığın şeyler var. Bunları çözemediğin sürece de orda durup zaman zaman seni rahatsız etmeye devam edecek. Artık gururu bir yere bırakır ve cesaretini ortaya çıkartırsan pes etme seviyesine geldiğin gönül ilişkinde başarılı olabilirsin. 3 Ocak’ta aşk gezegeni rotasını “mantıklı ol” ruh haline döndürürken özel hayatına hünerler kazandırabilir. Hayatına güzellik katman, her şeyde olduğu gibi yeni ilişkinde de estetik aramana neden olabilir. Duygularını yönetirken kendine bile inanamayabilirsin. İlişkisinde beklenmedik darbeler almış Yay burcuysan moralini bozma! Ay sonuna doğru meydana gelen Yeniay bu darbenin şiddetini ölçecek ve en doğru kararı aldığını gösterecek. Başkası yüzünden terk edilmek artık canını eskisi kadar yakmayabilir. Ayın 12’sinden itibaren gerçekler yüzünü güldürebilir. Bazen işin gırgırında olmak, ciddiye almamak, sadece anın tadını çıkarmak o kadar hoşuna gidiyor ki… Girdiğin ortama anında ayak uydurabiliyorsun.

Dengelerin şaşması ve ani duygu değişimleri aslında tam da seni tarif ediyor, öyle değil mi? Olduğundan daha vurdumduymaz görünmen aslında karşı tarafın seni anlamamasına neden olabilir.

Kariyer ve Para

Kazanmak zor harcamak kolay!

Değişime açık olmayı en iyi başaran burçlardan birisin. 2017 yılının ilk ayına kesinlikle “temiz sayfa” düşüncesiyle giriyorsun. Değişen hedefler, kariyer hayatının da farklı arayışlar oluşturabilir. Yani aniden farklı bir sektöre geçebilirsin! Bunu yapmak için ayın ilk haftalarını değerlendirmeni tavsiye ederim. 12 Ocak’ta Yengeç burcunda meydana gelen Dolunay, 8.evinde etkili olacak. Güven içinde yaşama isteğin Dolunay ile birlikte oldukça artabilir. Paranın biraz da olsa artık cebinde kalmasını istiyorsan, maddi konularda yaptığın yanlışları bulman için güzel bir dönem olabilir. Ortak para hesapları da ayrıca bu dönem değerlendirmeye alınabilir. Şöyle ki: Evli bir Yay burcuysan eşinle ilgili konular, kredi ve ödemeler ön planda olacaktır. Ocak ayının ikinci haftasında Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesi, bir dizi temkinli olma planlarını tetikleyebilir.  Aynı zamanda hareketli ve konuşkan tarafın yine iş başında! İletişim kurmak için sarf ettiğin çabayı, maddi geliri olabilecek ortaklıklar içinde kullanabilirsin.

Para harcamak seni korkutmuyor olabilir ama kazanmak yeri geldiğinde korkutuyor. İstediğin hayatı elde edebilmek için çok daha fazla çalışman gerektiğini fark edebilirsin. Eğer önemli iş görüşmeleri planlıyorsan 8 Ocak’tan sonrasını mutlaka değerlendirmelisin.

Sağlık

Bugünlerde susacak ve uzun uzun düşüneceksin. İçsel yolculuğunun konusu ise ekim ayında ertelediğin kararlar olabilir. Sağlık evinde sıkıntılara neden olan problemlerin bir benzeri ile karşılaşman biraz ruhunu sıkabilir. Ama hemen moralini bozma! Kendini şımartmak için oldukça güzel bir enerjiye sahip olacaksın. Özellikle ayın 8’inden sonra beklediğin sağlık raporları, test gibi süreçlerin olumlu sonuçlara bağlanabilir. Düşüncelerini rahatlatmak için fiziksel görünümünde değişiklikler arzulayabilirsin.

Oğlak Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Farklı insan profilleri ilgini çekiyor.

Yıla temkinli, bir yandan kararlı adımlar atarak girmen sosyal ilişkilerini kontrol altına almanı sağlıyor. Düşüncelerinin net olmasına çok ihtiyacın olduğu bu günlerde insanların gizemli halleri yaşananları belirsizleştirebilir. Eğer birlikteliği olan bir Oğlak burcuysan, ayın ilk haftasında eşinin ya da sevgilinin hareketlerini anlamakta zorluk çekebilirsin. Merkür’ün geri hareketi bir türlü sonuç alamadığın diyaloglara işaret edebilir. Sevdiğin insana karşı mantıklı olman karşındaki kişinin niyetini ortaya çıkartabilir. Telefonların yanından ayrılmaması, bakıma harcanan gereksiz paralar iyiden iyiye kıskançlık duygularını abartmana neden olabilir. İnsanlar konusunda son derece temkinli olduğun ayın ilk iki haftasında acele kararlar vermek istemeyebilirsin. Keşfedilmesi zor iç dünyanın zenginliklerini anlayan biri karşına çıkabilir. Aslında duygularını saklamak konusunda oldukça beceriklisin ama bu kişide seni çeken bir şeyler bulabilirsin.

Kariyer ve Para

Başkasına değil kendine güven…

Hayatının farklı bir noktaya doğru ilerlediğini aslında birkaç aydır gözlemliyorsun. Fakat bu ay, bazı gelişmeler ve aldığın kararlar belirsizlik kavramını ortadan kaldıracak! Düşüncelerin net; özellikle Merkür gerilemesinin son bulduğu 8 Ocak’tan itibaren kendini kariyer açısından çok daha güçlü hissedeceksin. Güven depoladığın bu günlerde, kasım ayından beri ilişkilerini mercek altına aldığın insanlardan uzaklaşabilirsin. Bu patronun da olabilir, ortak iş yaptığın bir isimde… İnsanların iş yaparken ego problemleri olduklarını yüzlerine vurabilirsin. Kopuk ilişkiler ve bir türlü düzene girmeyen mali hesaplar bu tarihten itibaren rayına oturabilir. Kontrolün her zaman sende olmasını tercih etmen aynı zamanda işinde güven kalesi oluşturmana yardımcı oluyor.  Bu açıdan uzak yollarla ilgili bağlantılarda hız almakta tereddütlerin ortadan kalkabilir. Eğer beklettiğin bir sözleşme ya da imza varsa ayın 12’sine kadar gerçekleştirebilirsin.

Sağlık

Yalnız kalmayı çok tercih etmediğin bir dönemdesin. Bu yüzden oldukça sosyal olabilirsin. Ocak ayını daha çok sevdiklerinle birlikte geçirerek değerlendirmek isteyebilirsin. Sosyal içerikli girişimler farkında olamadığın kadar duygu yüklü olduğunu gösterebilir. Düşüncelerin seni yorması sürekli zihninin uyanık olmasına neden olabilir. Bu durum sabahları kalitesiz uyanmanı işaret ediyor. Hafızanı zorlayan olayların sıklaşması dalgınlıkları tetikleyebilir.

Kova Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Kış soğuğunda aşk geliyor!

Ocak ayının ilk haftaları ilişkiler açısından sana oldukça karmaşık gelebilir. 3 Ocak’ta etkili olan Venüs’ün mantık arayışı aynı zamanda ikili ilişkilerde savunma alanlarını arttırabilir. Bir yandan kendini ifade etme konusunda eksiklikler hissedebilirsin. Gereksiz çıkışlar sonradan üzülmene neden olabilir. “Tam istediğim bu değildi” gibi düşünceler aklından geçebilir. Hemen yapıcı olmak için girişimlerde bulunabilirsin. İlişkilerinde bir arayışta olan Kova burçları için ılımlı bir esinti de yaratabilir. Eğer duygusal dünyanı yönetebileceksen yüzleşmeler bir o kadar gerçekleri yansıtabilecektir.

Ayın ilk haftasından itibaren herkese yetecek kadar sosyal ortam gelişebilir.  Eğer mevcut bir ilişkin varsa ya da evliysen, herkesin imreneceği bir dengeyi tutturabilirsin; sevdiğin kişiyle birlikte daha fazla vakit geçirebilirsin. Hayatına aşk dahil olduğunda bazen ne yapacağını bilemiyorsun. Fakat bu sefer, kendini şartsız koşulsuz sevgiye teslim etmeye hazırlanabilirsin. Özellikle 8 Ocak’tan itibaren Merkür’ün düz seyrine geçmesiyle birlikte bir türlü iletişim kuramadığın insanlara karşı cesaretin artabilir.

Kariyer ve Para

Venüs’ün sezgilerini yönetmesi yeteneklerini tetikliyor.

2016 yılının son üç ayında yaptığın atılımlar, mücadeleler bugünlere olumlu etkiler bırakıyor. Aralık ayının son dönemlerinde durgun geçen maddi beklentilerin Ocak ayının ilk haftasından sonra belirginleşebilir. 3 Ocak’ta Venüs’ün Balık burcuna geçmesi yeni fırsatlarla birlikte yeni insanlar ile tanışmana neden olabilir. Farklı kültürler, toplumda yeri önemli olan isimler, vakıf gibi alanlarda çalışmalar hızlanabilir. Çatışarak anlaşmayı tercih etmek yerine anlaşma yoluna gideceğin koşullar olacaktır. Fikirlerine güvenen Kova burçları harika işler yapmak için ayın 8’sinden sonrası için sabır göstermeli. Eğer yöneticinle bir süredir halledemediğin konular varsa bunları konuşmak için fırsatlar yaratabilirsin. Aracı gibi olan insanların aslında senin pozisyonuna oynadıklarını tesadüfen öğrenebilirsin. Bu durum hiç kimseye güven olmadığı fikrine neden olabilir. Emek ettiğin bazı yazı, makale ya da çeviri tarzı çalışmalar için de ekstra ödemeler alman söz konusu olabilir. Gecikmeli de gelse haberler güzel; maaşlar bir miktar olsa da artabilir. Ancak beklentinin altında olması seni çok tatmin etmeyebilir.

Sağlık

Sosyal ve kültürel değişimler hızlı bir ocak ayını temsil ediyor. Özellikle 12’sinden itibaren sanatsal etkinliklere ve aktivitelere yoğunlaşman mümkün olabilir. Ancak yeme düzenin ve soğuk havalardan kendini sakınamaman ciddi soğuk algınlığıyla birlikte böbrek rahatsızlıklarını tetikleyebilir.

Balık Burcu Ocak 2017 Yorumu

Aşk ve İlişkiler

Gerçek aşkın değerini anlamak için bazı tecrübeler önemlidir.

Yaz aylarından beri yaşadığın belirsizlikler varsa insanların bu dönem gerçek niyetlerini görebilirsin. Olumsuz giden ilişkinde destekler gibi görünenlerin ardında bambaşka hikayeler olduğunu öğrenebilirsin. Dedikodular ve yanlış aktarılan konuşmalar ayrılığın nedenini oluşturduğunu görebilirsin. Yeni yıla sakin ve ılımlı bir havada girmene neden olan Venüs’ün burcundaki ziyareti bazı konularda aydınlanmanı da sağlıyor. Bu durum hem ruhsal hem de görsel olarak değişimlere açık olduğunu vurgulayabilir. 4 Ocak’tan itibaren tanışacağın kişilerde fiziksel görünüme önem verdiğini fark edebilirsin. Ruha hitap eden sözler seni kendine getirecektir. Kendi isteklerine değer vermenin yanında ilişkinde karşı tarafın arzularını da dikkate aldığın bir dönemde olabilirsin. Eşine ya da sevgiline zaman ayırman bir süredir aranızda yaşanan soğukluğu ortadan kaldırmana sebep olabilir.

Kariyer ve Para

Kariyerinde uzun zamandır beklemede olan Balık burçları bu sürecin sabır olduğunu deneyimlemiş olmalı. 2016 yılı hem fırsatlar hem de beklenmeyen sınavlar ile geçti. Bu açıdan olgunlaşan ilişkiler ve gerçekler karar almaları kolaylaştırmış olabilir. Hayal kurmak değil artık planlarını uygulama zamanı olduğunu idrak edebilirsin. Ayın ilk haftası Venüs, kendi burcunda seyir ediyor.  Bu etki var olan düzenine alternatifler geliştirmeni sağlayabilir. Yeteneklerini ön plana çıkartacak uğraşlar edinebilirsin. Sanat, eğitim, dil, mekanik, finans, organizasyon gibi konularda ekstra eğitimler araştırmak isteyebilirsin. Geçmişe dönük hayal kırıklıkları hatırlamanın değil yenilikçi olmanın kazandıracağını deneyimleyebilirsin.  Tek bir alana yönelmek yerine verimliliğin artacağı birkaç konuyu aynı anda yapabilirsin. Sektör arayışı ve farklı iş kolları araştırmak, başvuru yapmak ve görüşmek için ideal zamanlar olabilir.

Sağlık

İçsel dünyan sana kapıları açık bir yolculuk gibi gelecek. Bu dönem alternatif işler yapmak, hobiler edinmek, kendini besleyen konularda okumak zihinsel gelişmene de faydası olacaktır. Bağımlılıklarından sıyrılmak için ideal bir ay olabilir. Uzun zamandır bırakmak istediğin ve sağlığına zarar veren konular için ekstra destekler alabilirsin. 2016 yılının son ayında yaşadığın uykusuzluk problemleri ya da rüyaların oldukça karmaşık olması kalitesiz uyumana neden oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder