Facebook Ailesi

Custom Search

13 Şubat 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 13-19 Şubat 2017 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 13 - 19 Şubat 2017 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu Haftalık Yorumu (13-19 ŞUBAT)


Bu haftanın gündemi; yeni heyecanlara sürüklemeye hazırlandığın bir haftadasın. Gökyüzü girişken olman konusunda sana belirgin desteğini zaten sunacaktır. Aşk hayatında hareket kazanmaya hazırlanırken yarım kalan işlerini halledip, rahatlamış bir kafayla yeni bir başlangıca “evet” demek isteyebilirsin.

Gizli düşmanlıklara dikkat!

Haftanın ilk günü yani 13 Şubat Pazartesi günü Ayın konumunda dengenin burcu Terazi de yerini alıyor. Açık düşmanlıkları bu hafta başından itibaren gözlemlemen mümkün… Yöneticilerin ya da çalışma arkadaşlarınla inatlaşmaları hiç olmadık boyutlara getirebilirsin. Sabrının sınırlarını zorlayan insanlara aniden çıkış yapıp, onların hoşuna gitmeyecek seçimler yapabilirsin. Tutkulu bir ilişkiye ne dersin? Hiç aklından kaçmayı deneme çünkü bu günlerde sosyal açıdan oldukça etkin bir rol alıyorsun.

Macera dolu bir hevesle başlayan arkadaşlıklar…

Gökyüzü sert rüzgarlara kendini teslim etmişken, hayatında inanılmaz değişiklikler oluyor. Her anlamda seni büyütmeye devam edecektir. Tutkulu bir aşka yelken açıp, kimsenin sözünü dinlemeyeceksin deseler inanır mısın? Başkaları tarafından uygun görünmeyen ilişkiler yaşaman da mümkün. Mars’ın Koç burcuna geçişi tutku da olsa kavgalara neden olabilir. 19 Şubat Pazar günü Balık burcuna geçen Güneş para kazanmak, kariyer ve çocuklar gibi konularda etkili olacak.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; arzularının ve güçlü tutkularının peşinden koşman için desteği gökyüzü veriyor. Aşk bu hafta sen de dahil olmak üzere tüm burçların hayatına güçlü bir giriş yapıyor. Çekiciliğin artarken önümüzdeki günlerde girdiğin ortamlarda daha çok dikkat çekmeye başlayabilirsin. Bu haftadan itibaren eski canlılığını, geri kazanıyorsun.


Hareketli gelişmelere hazır ol.

Bu haftanın ön plana çıkan ve hareket kabiliyetini arttırmaya başladığın gün, 14 Şubat Salı Jüpiter, Chrion 90’lık açısı olacak.  Kendi bildiğini okuyan sevgilin arasında anlamsız bir tartışmaya tutulabilirsin. Zaten üzerinde geçen haftadan kalan şüphe tohumları da varsa bu günleri sancılı geçirmen mümkün olabilir. Bir yandan ilişkilerde pratik zekân ön plana çıkıyor. İkili ilişkilerde sorunlarını çözmek isteyenler içinde ideal günler olabilir. Para kazanma derdine düşmenin dışında kişisel gelişimine önem vermeye başlayabilir, kurslara yazılabilirsin.

Haftanın ikinci yarısı mantık devrede!

Perşembe günü karşıt burcuna geçen Ayın konumu seni bazı konularda cesaretlendiriyor. Evlilik düzeninde sorunlar yaşayanlar kendileri için farklı yollar arayabilirler. Bu dönem biraz içe kapanıklık moda olacak gibi…Aynı zamanda neşeli, coşkulu iken bir anda düşüncelere dalan bir bohem hava estirebilirsin. Hafta sonu gelmeden iş konusunda bazı endişelerin artabilir. Şehir dışına kısa yolculuklar yapmak zorunda kalabilirsin. Hafta sonu arkadaş toplantılarında gergin konular gündeme gelebilir. Sinirlere bir parça hâkim olmakta fayda var.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; kafandaki problemleri onarmak adına güçlü günlerden geçiyorsun. Özellikle finansal anlamda... Son günlerde aşk hayatında yaşanan güç ve üstünlük savaşları kendi gündemine odaklanmaktan seni uzaklaştırmış olabilir. Ama özellikle bu haftadan itibaren maddi sıkıntıları çözmek adına eline güzel fırsatlar geçeceğini söyleyebilirim.

Yaparken yıkmak... Ne kadar anlamsız değil mi?

Haftanın gündemini belirleyecek tarih senin için 14 Şubat olacak. O gün inandığın tüm değerleri yeniden sorgulamaya yöneltebilirsin. Duydukların, henüz daha duymadıkların ama ihtimal olanlar arasında savrulup durabilirsin. Aslında bu hafta amaç edindiğin konu kariyerin olacak. Jüpiter, Chrion ile 90’lık oluştururken insanların kendi çıkarları için yaptıklarına tanık olacaksın. İnandığın bazı insanların aslında senin iyiliğini değil kendi menfaatlerini kolladıklarını görebilirsin. Çok istediğin bir iş elinden su gibi kayabilir. Ancak haftanın ortasından itibaren hırsını ve yaratıcılığını geri kazanıyorsun.

Kendine inancın artıyor.

18 Şubat Balık burcuna geçiş yapan Güneşin etkisi sebepsiz tartışmalara son vermeni sağlıyor. Finansal konularda ekstra çözümler yaratman için karşına fırsatlar çıkabilir. Maddi güvence, ortak kazançlar, gelir kaynakları, eğitim gibi konular hayatında ön plana çıkıyor. Beklemediğin bir yerden toplu para gelmesini sağlayabilir. Dilinin kemiği olmadığı bir dönemde olabilirsin. Özellikle de ailene karşı sergilediğin tavır, onları üzebilir. Yuva, ev, anne konularında gelişen tüm hassas konulara ani tepkiler vermeden önce dinleyici olmalısın.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; şubat ayı başladığından beri sende farkındasın, kariyer açısından deneyimler kazandırıyor. Değişmek için zorlayıcı nedenler seni daraltmış olabilir. Çok da haklısın ancak yılın ilk dört ayında bu etkiler seni büyütmeye devam edecek. Bu hafta ise etrafında dönen dolaplar, basitçe söylemek gerekirse şaşıracağın tanıklıklar kararlarını netleştirebilir.

Samimi ilişkilerin değeri bambaşka!

Haftanın ilk günlerde etkili olan Ayın konumu öncü bir etkide yer alacak. Düzenine sahip çıkmak, eksik işlerini tamamlamak, birilerinin gölünü almak gibi koşturmalara neden oluyor. Bu günlerde insan ilişkilerini değerlendirmeye alabilirsin. İnsanların kendi çıkarları için neler yapabileceğini bir süredir deneyimlemiştin. Bu hafta ise kariyer ve büyümene neden olan faktörler ile karşılaşman mümkün. İnsanlar yüzüne gülerken aslında sadece senin yeteneklerinden nemalandıklarını görüyorsun.

Güneş yönünü değiştirmeye hazırlanıyor!

Haftanın ikinci yarısı başlarken Ayın konumu Akrep’te seyir edecek. Bu vesile ile ilişkilere bakış açına farklılık katabilirsin. İkili ilişkilerde daha çok tutkulu ve arzu dolu olman mümkün. Beklentilerin duygusal boyutta olabilir ancak bu sefer dürtülerinde devrede olacak. Hiç çekinmeden bir arkadaşına aşk ilanı yapabilirsin. Bu günlerde posta kutuna gelen mektup için heyecanlanman mümkün. Eski aşklar yeniden piyasaya çıkabilir. Doğrudan ya da dolaylı yollan kulağına gelen aile konulu işlere sinirlenmemeni öneririm. Güneşin yön değiştirmesi sabırsız, hırslı ve bir yandan yaratıcı olmana neden olabilir. Evde ya da ofisinde bazı şeyleri değiştirmek için eline bir miktar para geçebilir.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; Değişim ve dönüşüm demek bugünlerde sen demek. Güçlü başlangıç ve bitişleri bu kadar kolaylıkla gerçekleştirdiğin bir süreçte olduğuna inanamıyorsun. Yani yaptığın hiçbir şeyin boşa gitmediği günlerdesin. Bu haftadan itibaren ise sosyal hayatın ve aşk hayatın yeniden hareket kazanmaya başlıyor.

Şimdi yaptığı değişiklikleri yaşama zamanı.

Haftanın ilk günü 13 Şubat Ayın konumu Venüs etkisinde yer alıyor. Bu da sana farklı bir hava katacaktır. Entelektüel düzeyde işler için olumlu bir etkidesin. Ancak insan ilişkileri konusunda biraz durup düşünmelisin. Rakiplerin arkadan konuşuyor. Yüzüne söylenecek şey var söylenmeyecek ancak bir süredir Aslan gibi kükremelerin yüzünden yüzleşmeler hep erteleniyordu. Eğer bekar bir Aslan burcuysan iyimserlikten yoksun olan birine karşı duyduğun hisleri tartmaya çalışabilirsin. Doğru bir seçim mi kafan karışıyor.

Gökyüzü konumuyla frekansın yüksek…

16 Şubat Perşembe günü Merkür ile Mars’ın birleşeni sana düşmanca yaklaşan kişileri rahatlıkla bertaraf edeceğini gösteriyor. Bu süreçte insanların gerçek niyetlerini rahatlıkla çözebilir ve ona göre gardını alabilirsin. Aile içinde ise akrabalarınla ilgili gelişmeler ve onların hayatındaki değişimler seni heyecanlandırabilir. Evcimen bir döneme girdiğin tarih ise 19 Şubat! Güneşin konumu seni iddialı bir konuma getiriyor. Beklentilerin artıyor, kariyer ve sosyal hayatında renklilik arayışın devam edecektir.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; İnsanların beklentilerini karşılıyor olmak senin için çok önemli. Kimseyi, özellikle sevdiğin insanları hayal kırıklığına uğratmıyor ve kendinden her an emin olmak istiyorsun. Özellikle evli ya da ilişkisi olan bir Başak burcuysan, “sevilmeye ihtiyacım var” cümlesini yüksek sesle karşı tarafa dile getirebilirsin.

Sözlerin dikkat çekiyor!

14 Şubat Salı günü Ay Terazi burcunda hareket ederken sert ama bir o kadar da kendinden emin diyaloglar gerçekleştirmene neden olabilir.  Yeni girdiğin ortamlarda bu dönemde sarf ettiğin sözlerine ve fikirlerini yansıtmana dikkat etmelisin.  Eğer bir partnerin varsa bu hafta ailesiyle tanışmaya hazır ol. Tesadüfler ilginç buluşmaları sağlayabilir.

Sosyal ortamında değişimler var…

Perşembe günü su grubu etkisinde Ay, Akrep burcunda seyir ediyor. Seni hem romantik hem de yoğun duyguların şiddetli kıskançlıklara yol açtığı günlerin beklediğine işaret ediyor. Sevgilisi olan Başak özellikle kendilerini aşka bırakabilirler. Aman dikkat; başını, sonunu düşünmeden attığın adımlardan ay sonlarına doğru pişman olabilirsin.  Güneş 18 Şubatta yörüngesini Balık burcuna çevirirken aynı zamanda arkadaş çevrene yeni dahil olan insanlardan hoşlanmamana ve kendini ortamlardan çekmene sebep olabilir. Kısacası şımartılmak ve ilgi görmek istediğin bir hafta olacak.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; bu haftadan itibaren aşk ve eğlencenin yeniden hayatına gireceğini söyleyebilirim. Evet, bu gündem seni birikmiş sorumluluk yığınından uzaklaştıracaktır ama bir yandan da hayatında meydana gelecek bazı değişikliklere de yetişememene sebep olabilir.

Geri dönüşün sıradan olmayacak!

Geçen hafta yaşanan Ay Tutulması hala etkisini göstermeye devam ederken kafa yorduğun bazı konularda kararlar alabilirsin. Şöyle ki; yarım kalmış tüm konularda özen göstermen gerekecektir. Aynı zamanda finans odaklı meseleler için acele etmemen gereken bir haftada olduğunu hatırlatmalıyım. Bazı harcamalar ve hızlı sosyal hayat arayışın yanlış şeyler yapmana neden olabilir. Bu günlerde kaybettiğin heyecanı yeniden yakalaman mümkün. Hiç tarzın olmamasına rağmen sosyal medya aracılığıyla biriyle tanışabilirsin.

Kafa yorgunluğuna çözümler buluyorsun!

16 Şubat’ta ayın konumu Akrep’te seyir ederken hislerini ortaya döküyorsun. Ortak mallar ve aile meseleleri konularında ciddi konuşmalar seni bekler. Ancak tarafsız gözle değerlendirilmesi için elinden geleni yapıyorsun. Bu günlerde kariyer odaklı eğitimler ve seyahatler söz konusu olabilir. Kendini geliştirmen için gökyüzü sana yardım ediyor. Hafta sonu Güneş konumu Balık burcuna geçiyor ve değişim için kaçınılmaz bir istekte olacaksın. Bu günlerde biraz daha bireysel tutumlar sergilemen mümkün. Alışveriş, evde huzur için dekor farklılıklarına gidebilirsin. Evli Terazi burçları ise aniden değişen duygularına anlam vermekte zorlanabilir.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; hayatınla ilgili güçlü değişiklikler gerçekleştirebilir, gündemini yeniden oluşturabilirsin. Fakat alacağın kararlar etrafındaki insanları pek te memnun etmeyebilir, onların eleştiri ve şikayetlerine maruz kalabilirsin.

İlişkinin seyri değişiyor…

14 Şubat günü ikili ilişkilerinde ve aile içerisinde direttiğin konuların daha çok üstüne gitmene sebep olabilir. Küçücük bir fikir ayrılığı bir anda koca bir tartışmaya dönebilir. Aile bireyleri hayatına dair yorumlarını paylaşırken, senin iyiliğini istiyorlar aslında. Onlarla, yorumları üzerine tartışmak çok anlamsız olabilir. Sonuçta alacağın kararlar yine senin hayatını etkileye bilir. Sabırlı bir karakter olduğun halde beklemeye tahammülü olmayan karanlık tarafını harekete geçirecektir. Özellikle de iş hayatında yapacağın çıkışlarla, rakiplerini sollamaya hazır ol…

Geri planda kalmak istemiyorsun…

Ayın 16’sında Ayın konumu burcunda seyir edecek. Sevdiğin insanı başkalarıyla kıyaslayabilir, onun senin hayatında daha etkili bir konuma gelmesini isteyebilirsin. Sadece aşk hayatın için değil, iş hayatındaki insanlarla da birtakım gerginlikler yaşayabilirsin. Onlarla olan ilişkini gözden geçirirken, pek fazla tanımadan samimiyet kurduğunu fark ettiğin kişiler ile arana mesafe koymak isteyebilirsin. Hafta sonu ise güven arayışın altında özgüven kırılması olduğunu görüyorsun. Bu konular ile alakalı bir arkadaşına açılabilirsin.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; yaşadığın tecrübeler bugünlerde sana adeta ezber bozduruyor, olayların farklı boyutlarıyla seni karşı karşıya bırakıyor. Bu hafta ile birlikte belirsizlik içeren duygulardan ve ruhsal sıkıntılardan kurtulabilirsin. Arkadaşların ve çevren bir parça eksilen motivasyonun konusunda sana destek oluyor.

Normal seyir eden konular birden kaosa sürüklenebilir.

14 Şubat günü yönetici gezegenin Jüpiter ile Chrion birleşeni coşkulu bir enerjiye sahip olmanı sağlayabilir. Bir yandan heyecanın sana eşlik ederken ani patlamalar ilişkilerde agresif tepkilere vesile olabilir. Enteresan günler seni bekliyor. Aşk konusunda rakipler, yüzüne gülen gizli düşmanlıklar içinde elin kolun bağlı durmak istemiyorsun. Hemcinslerin ile bugünlerde yakından ilgilenmek isteyebilirsin. Benzer aşk sıkıntısı çeken insanlar ile kader birleştirici bir güçte!

Duyguların yoğun!

19 Şubat Pazar günü, Güneş yönünü Balık burcuna döndürüyor. Hassaslık bir parça daha ayyuka çıkabilir. Bunun yanında yaratıcı ve yetenekli işlerde rol alıyorsun. Aileyi bir arada tutmak ya da çevrene karşı “biz böyle iyiyiz” tutumunu sergilemek önemli olacak. Yakın şehirlere seyahat edebilirsin. Ayrıca farklı bir cemiyete dahil olurken; güçlü, sözü pek çok alanda etkili olan insanlarla daha yakın bağlar kurabilirsin.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; insanlar bugünlerde şikayetlerini yüksek sesle dile getiriyor.  Ama bu durum seni gerçekten zorluyor. Aslında bu haftadan itibaren bu durum dengelenmeye başlıyorsun. Bazı Oğlaklar “emek verdiğime değdi” diyecekleri ilişkilere yeniden şans verebilirler.

Diretmek sana yakışmayacak…

Haftanın ilk günü Ayın konumu Terazi ile başlıyor. Aslında bugünlerde hissettiğin gibi davranmak konusunda da kendini daha özgür hissedebilirsin. Savunduğun fikirler ise aklından değil kalbinden geçenlere ait olacaktır. Duygusal alt yapılı açıklamaların artarken önemli konuları tartışmaya açık bırakmalısın. Özellikle eşin ya da sevgilinle ilgili meselelerde başkalarına kulak asmamalısın. Diretmek sana yapıcı bir etki bıraktırmayacaktır. Grup çalışmalarında yeni ekip arkadaşlarına ihtiyaç duyabilirsin.

Durgunluk dönemi son buluyor…

Ayın konumu Akrep etkisi ile başlıyor. Uzun bir aradan sonra yeniden harekete geçmeye hazır ol. Ay içerisinde projelendirdiğin fikirleri 16 Şubat Perşembe günü itibariyle hayata geçirebilirsin. Hareketli, duygusal ve savunmacı bir yapı sergilesen de hoşlandığın insana karşı nasıl davranman gerektiğine karar verebilirsin. Alacağın karar kalbinin ve mantığının ortak çalışmasının eseri olacaktır.  Tutkularını iş hayatına aktardığın bu süreçte aşkı ikinci plana atman mümkün.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; Yarım kalan, içine sinmemiş konuları bu hafta ile birlikte tekrar ele alabilir, onarabilirsin. Özellikle bu durum aile ve aşk hayatın için geçerli olabilir. Özel hayatında önceliği olan insanları önümüzdeki günlerde değerlendirmeye alıyorsun. Yaşanan sıkıntıları onarmak adına eline güzel fırsatlar geçebilir.

 Hayatındaki kadınlar ön planda…

Gelelim bu haftanın öne çıkan gökyüzü gündemine; evlilik, tercihlerin, ikili ilişkiler ve anlaşmalar evini etkileyen 1. ev gecen hafta Tutulma ile etkilendi. Anne figürlerini ön plana çıkarırken; hemcinslerinle kendini kıyaslamana neden olacak durumlar yaşamana sebep olabilir. Genel anlamda güzel etkiler söz konusu, özellikle ilişkisinde sorunları olan Kova burçları bu hafta bazı şeyleri onarma yoluna gidecektir. Özel hayatınla ilgili istediğin tarzda bir konuşma yapabilir ve aklındaki soru işaretlerine cevap bulabilirsin.

Bu bir geçiş dönemi, dikkatli olmalısın.

Seyahat, yurt dışı yolculukları, uzak yerlerdeki dostlar gündemine gelebilir. Güneş hafta sonu burcundan çıkarak su gurubuna geçiyor. Zodyak bir evresini tamamlarken değişim senin içinde kaçınılmaz olacak. Özellikle iş ve kariyer odaklı günler seni bekliyor olacak. Aynı zamanda yeteneklerini farklı platformlara taşıyacaksın. Keyifli bir hafta seni bekliyor demek hiç yanlış olmaz...Uzun zamandır ihmal ettiğin arkadaşlarınla görüşmek isteyebilirsin. Ancak sitemkar tavırları ilk etapta hissedebilirsin.

Balık Burcu Haftalık Yorumu (13-19 Şubat)


Bu haftanın gündemi; bu haftaki gelişmelerle deyim yerindeyse yakın geçmişine sünger çekmeye hazır ol. Seni zorlayan insanlar ve olaylar vardı.. Hepsi yumuşamaya başlıyor. Ayrıca bu hafta ile birlikte yeniden üretken olmaya hazırlanabilirsin. Hayatında birdenbire yön değiştiren o kadar çok olay varken, sabırlı davranıp kontrolü elden bırakmamaya çalışabilirsin.

Baskıcı ve inatçısın!

Ayın konumu Terazi dengesinde haftaya başlamana neden oluyor. Eleştirilerinin dozunu arttırabileceğin bir günler seni bekliyor diyebilirim. Bugünler ilişkinde duygusal ihtiyaçlarını daha çok dile getirebilir, partnerini buna gerektiği gibi karşılık veremediği gerekçesiyle suçlayabilirsin. Kalbine gömdüğün konuları yerinden tekrar açığa çıkaracağın benziyor. Bu günlerde umudunu kestiğin kişiden haber alabilirsin. Eğer evli bir Balık burcuysan, eşinin kıskançlıklarına maruz kalman olası.

 Güneş, 19 Şubat’ta seninle birlikte!

Kariyer, hizmet etme, faydalı olma, pratiklik, sağlık, kişisel gelişim gibi konularda sevgili Balık burçları yeni fırsatlar önünüze geliyor. Bu enerjiyi üzerinizde hissetmeseniz de nedeni kendinde aramalısın. Neden mi? ilişki odaklı günlerdesin çünkü. 16 Şubat Ayın konumu Akrep’te seyir ediyor. Halledemediğin, arada derede kalan ilişkilerini bu günlerde düzenleme derdine düşebilirsin. İlişkisi pamuk ipliğine bağlı bir Balık burcuysan devam ettirmek adına risk almayı tercih edebilirsin. Hafta sonu kendi özüne dönüş var.  Kendini daha yararlı ve üretken hissederken, zekân başkaları tarafından da takdir görecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder