Facebook Ailesi

Custom Search

20 Şubat 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 20-26 Şubat 2017 Haftasi

Zeyneop Turan

Astrolog Zeynep Turan 20 - 26 Şubat 2017 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Önümüzdeki günlerde ise bir şekilde üstesinden geldiğin sorunlar, daha fazla baskı oluşturmaya başlayabilir. Kariyer hayatında adil davranmaktan uzak insanlar çevrende türerken tahammül seviyen azalabilir. Unutma diplomasi ve nezaketle her kapıyı açabilirsin. Bu tam da senin yöntemin, öyle değil mi?

Haftanın hızlı akışına ayak uydurman zor.

20 Şubat Pazartesi günü Ay Oğlak burcunda hareket ederken, girişken tavırlarınla yeni ortamlara kolayca adapte olabilirsin. Sosyal aktivitelerin çoğaldığı bu günlerde, zihnin çabuk dağılabilir.  Ancak iş ortamları ile birlikte iletişim kurduğun çevre de iyi gelişmeler meydana geliyor. Araba kullanan ya da dikkat gerektiren işlerde çalışan bir Koç burcuysan, Çarşamba günü konsantrasyon sorunu yaşayabilirsin.

Kariyer ve maddiyat ön planda olacak.

Haftanın ikinci yarısına etkisini vuran gökyüzü olayı, Balık burcundaki Tutulma olacak. 2. evini etkisi altına alırken yatırım yapmak, kendin maddi açıdan güvende hissetmek isteyebilirsin.  Öncelik para ve işlerin olacak. Daha çok kazanmak için birilerine yüz çevirmek zorunda kalabilirsin. Birikimin varsa kesinlikle değerlendirmek için elindeki tüm fırsatları değerlendirmek isteyebilirsin. Hafta sonu sağlık konularına eğilmen gerektiğini vurguluyor. Özellikle bağışıklık sisteminle ilgili sorun yaşayabilirsin.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Önümüzdeki günlerde finansal problemlerin için koşturman gerektiğini üzülerek belirtmek zorundayım. Ama gelirini arttırman karşına güzel fırsatlar çıkartabilir. Değerlendirmek bu süreçte en mantıklı olanı.

Hafta hareketli başlıyor…

Haftanın en hareketli günü Pazartesi olması seni şimdiden yormasın. Hayatının her alanında yeni gelişmelerin olması kendini biraz da olsa yorgun hissetmene neden olabilir. 20 Ocak’ta Ay Yay burcunda hareket ederken, iş için yaptığın atılımların ekmeğini yiyeceğin gözlenebilir. Çalışma hayatını yeniden düzene sokmana yardımcı olacaktır. Ev ortamını seven biri olarak ekstra efor affedeceğin doğru. Perşembe gününün havası meraklı olduğun konulara bir adım daha yakınlaşmanı sağlıyor. Hobiler; teknoloji odaklı tasarım konularına merak sarabilirsin.

İletişimde odak noktası oluyorsun…

Cuma gününden itibaren gökyüzünde Güneş Tutulması etkisini giriyor. 3. evini etkisi altına alan Tutulma iletişim odaklı konularda öne çıkmana neden oluyor. Haberler, yoğun telefon konuşmaları, ikili ilişkilerde karar aşamaları bu döngüde gündemini yönetiyor olacak. Eğer bekar bir Boğa burcuysan mantık öne çıkarak ilgi duyduğun kişiye karşı itiraflar artabilir. Var olan ilişkin içinde beli düzenlemelere girebilirsin. Kardeşler yine bu hafta gündemine yerleşiyor. Hafta sonu ise sana karşı geçmişte hataları olan insanları affetmen bile mümkün.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Aldığın kararlar sadece seni değil, etrafındakileri de etkiliyor, bu hafta. Kendi başının buyruğuna göre yaşayan özgür bir karakterin var bunu seninle yaşayan insanlar çok iyi öğrenmiş olmalı. Fakat bu onlara karşı sorumluluk taşımadığın anlamına gelmiyor. Önümüzdeki günleri bazı konularda telafi edecek eylemlerde bulunmak isteyebilirsin. Henüz geç kalmadın!

Haftaya yoğun bir programla giriş yapabilirsin.

Zamanını evde ya da eğitimde geçirenler yine pratik önerilere açık olacaklar. Ayın konumu karşıt burcunda yükselirken Pazartesi sendromunu atlatmak için kendini gündelik işlerine veriyorsun. Aynı zamanda bugünler iletişim konusunda hassas bir yapıya sahip olabilirsin. Arkadaşların arasında özleniyorsun, kendini bir süredir kabuğuna çekmen aslında bazı kişileri dikkatini çekmiyor değil! Bekar olan İkizler ise geçmiş ilişkilerindeki hataları aramaya koyulsun, yeni adaylarını görmezden geliyor.

Haftanın ikinci yarısında güçlü etkiler var…

Hafta sonu meydana gelen yılın ilk Tutulması, Balık aksında meydana geliyor. 25 Şubat’ta Merkür Balık burcuna geçişiyle birlikte hayli gündeminde yoğun etkiler söz konusu olabilir. Rüyalar, hayaller, düşünceler seni çok eskilere götürürken aslında bir o kadar da yaratıcılığını tetikleyecektir. Anne olmak ya da baba olmak gibi güdülerin ciddi anlamda artabilir. Eğer yeniden çocuk sahibi olmak isteyen varsa aranızda eşinize bu fikrinizi açabilirsiniz. Ailedeki kardeşler, onların işleri, evleri gibi konularda gündeminde yer alabilir.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Teknoloji alanlarında bu sıralar biraz başın dertte olabilirsin. Bu hafta ayrıca itibar yönetimi, ikili ilişkilerin ve sosyal yaşamında yaşanan problemler bu konularda şanslı olmanın tadını çıkartacağını gösteriyor. O da Şubat ayının güzel baharatı diyelim.  Sen yine de temkinli ve düşünerek hareket etmelisin.

Odaklanman gereken birçok konu var.

Haftanın ilk günlerde Ay hem değişken hem de öncü etkisinde ilerliyor. Kişisel gelişimine önem verdiğin ve arkadaş çevreni genişlettiğin günlerdesin.  21 Şubat’ta Ay karşıt burcunda yükselirken çevrendeki kalabalık ve telefonunun susmaması hoşuna gidebilir. İş yoğunluğunda bir o kadar artacaktır. Bu günlerde, özellikle iş arkadaşlarınla paylaşımların artacak ve kendini daha iyi ifade edebileceksin. Cesaretinle rakiplerini korkutabilir, işine dört kolla sarılabilirsin. Maddi anlamda kendini garantide hissetmek isteyeceksin.

Gelecek planların şekillenebilir…

İletişim gezegeni Merkür Balık burcuna geçiyor ve hafta sonu Güneş Tutulması yine bu burçta meydana geliyor. Çalışmayan bir Yengeç burcuysan, duygusal açıdan kendinle barışman gerektiğini fark edebilirsin. Hayat sadece siyah ve beyazdan oluşmuyor. Yeni girişimlerde ve ataklarda bulunabilirsin. Geleceğin için para kazanmanın önemi artabilir. Aşkın renklerini görmeye çalışırsan, ona ulaşman o kadar kolay olur. Kişisel bakımında ön planda olacak. Para harcamalarına dikkat etmelisin.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Gerek çalışma arkadaşların, gerek partnerin ilişkilerde karşına artık sorun olarak çıkmaktan itina edebilirler. Senin de tutumun bu açıdan değişiklik gösterecektir. Bu hafta tam anlamıyla silkelenmek için fırsatın olacak.

Kendini her anlamda toparlıyorsun!

İşte, aşkta, aile de uğradığın haksızlıklara yüksek tepkiler vermek yerine akılcı stratejiler belirleyebilirsin. Ayın konumu ilk günlerde Oğlak burcunda ilerlerken istikrarı elden bırakmaman gerektiğini görüyorsun. Konuşmalarını seçerek kullanıyorsun. Eğer iş olarak medya sektöründe çalışıyorsan buralarda ufak çapta ilerlemeler söz konusu olabilir. Harcamalarına artık tedbirler uygulaman gerekebilir. Eşinle ya da sevgilinle alakalı konuları sadece onunla paylaşman gerektiğiyle yüzleşebilirsin. Samimiyetinden faydalanan insanlara karşı mesafeler oluşuyor.

Bu hafta hafızanda sürekli eski hatırlar var!

 6. evini etkisi altına alacak bir Balık burcu Tutulmasından bahsetmek istiyorum. Hassas olabilirsin ancak bir yandan girişken de olacaksın. Haftanın bu yarısında bazı şeyleri geçmişte bırakman daha kolay olacak. Finansal konularda meydana gelecek güzel gelişmeler yüzünü güldürecek, cesaretini pekiştirecek. Sevgiline, eşine karşı belki de daha çok ilgi göstermen gerekiyordur, ne dersin? Bunu bir düşün. 25 Şubat’tan itibaren duyguların ve ifadelerin coşabilir. Yeteneklerin ayyuka çıkabilir.

Başak Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Kendi hayatındaki gelişmelere ister istemez bu kadar odaklanmışken, aile bireylerinin artan şikayetleri ile karşılaşman söz konusu olabilir. Fakat önümüzdeki günlerde hayatında meydana gelen olumlu gelişmeler, kendi bencil düşüncelerinden kurtulmalarına yol açabilir. Her şeyin yoluna girmeye başladığı bir süreç seni bekliyor. İyileşiyorsun...

Takıldığın konularda ilerlemeler var…

Haftanın gündeminde ortalıklar, mücadele ettiğin alanlarda zıtlaşmalar ve ilişkilerin var. Özellikle 21 Şubattan itibaren Oğlak burcundaki Ayın konumu plansız giden bazı işlerde tepkili olmana neden oluyor. Hiç planda olmamasına rağmen iş sayesinde gezilerin artabilir. Bu vesile ile uzak şehirlerde ya da ülkede olan akrabalarını ya da dostlarını görme imkânın olabilir. Eğitimle ilgili işi olan Başak ise bugünlerde keyifli ve verimli araştırmalar yapabilir.

Karşıt burcunda Güneş Tutulması var, dikkat dikkat!

Haftanın ikinci yarısından itibaren Tutulma etkisini gösteriyor. 7. evini etkisi altına alırken, evlilik ve ortalıklar gibi konular ön planda olacak. Ruhsal ve bedensel dertlerini abartabilirsin. Son sözü söyleyen her zaman sen olamazsın, bu idrak ile yola çıkarsan kendini çok daha iyi hissedebilirsin. Eğer evliliğinde problemler varsa bu süreci değerlendirmek yerine karar vererek kullanabilirsin. Ancak sonradan yaşayacağın pişmanlıkları da düşünmelisin. Güzellik, ön plana çıkmak, yeteneklerini keşfetmek ve ortaya çıkarmak gibi meseleler hafta sonunu dolu dolu geçirmene neden olabilir.

Terazi Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Karar vermen gereken konularda rahat gibi görünmelerine son vermelisin. Kendini ifade edebilmen için güzel fırsatlar oluşacak.  Bir yol belirlemen için gökyüzünün güzel etkilerinden faydalanabilirsin. Önümüzdeki günlerde ise kariyerinle ilgili yarım kalmış işler, tamamlanmamış projeler ön plana çıkıyor.

Düzen arayışın bir sonuca bağlanabilir.

Haftanın ilk günleri toparlayıcı günlere girmeye hazırlandığını gösteren etkiler var. Daha hareketli, sonuç odaklı ve kararlı olabilirsin. Özellikle paylaşılan kaynaklar konusunda titiz davranman gerekebilir. Ortaklıklar, miras gibi konulardaki alışverişlerde olumlu etkiler olabilir. İkili ilişkilerde hassas bir dönem geçiriyorsan, radikal sonuçlar senin de kafanda şekillenebilir. Ancak bazı yaraların kangren olmaması için baştan tedbir almak gerekebilir sevgili Terazi.

Haftanın ikinci yarısı ise; yarım kalan işlerini toparlama fırsatı yakalarken, gelir- gider arasındaki dengesizliği yeniden eski düzenine sokabilirsin. Duygusal anlamda da toparlanabileceğin bir günler olacak... 26 Şubat’ta su grubunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması iletişim anlamında önemli fırsatlar yakalamana neden oluyor. Miras, ortaklıklar, dış kaynaklı imkanlar gibi konular fırsatlar oluşabilir. Bağımlı olduğun duygulardan kurtulabilir, olmaz ise olmaz dediğin düzeninde değişikliklere gidebilirsin. Aşk konularında ise ilerlemeler söz konusu olabilir.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Sürprizlerden ziyade kendine bir yol seçip oradan yürümeyi tercih edebilirsin. Hayatında öncelik taşıyan konularda odak problemi yaşamana sebep olsun istemeyebilirsin. Bu kadar hassas ve savunmasız bir ruh hali içende kalmak istemiyorsun. Ayrıca rekabete girmeye hazır insanlar çevrende artış gösterebilir.

Haftaya istikrarlı bir ruh hali ile giriş yapıyorsun.

Ay, 20 Şubat’ta Yay burcunda yükselirken kariyer ve eğitim konularında hız alıyorsun. Aynı zamanda yurtdışı bağlantılı işler, uzak akrabalarda haftanın ilk yarısında gündeminde yer alacak. Maddi konularda sağlamcı tarafının daha çok ön plana çıkabilir. Dış ticaret, ülke bazlı anlaşmalar, yayıncılık ve bilim konularında gelişmeleri takip etmek isteyeceksin. İlişkilerde özgür yaklaşımın biraz partnerini gerebilir. Yanlış anlaşmalara mahal vermemek için var olan ilişkini korumalısın. Bu günlerde sık sık seyahat etmen evini ihmal edeceğin anlamına gelebilir.

Kaygılarından kurtulmalısın…

Yönetici gezegenin Balık burcunda ilerliyor ve aynı burçta Güneş Tutulması gerçekleşiyor. 5. evini etkisi altına alırken özgürlük, yaşam görüşün, hayattaki duruşun gibi konular ön planında yer alacak. Bugünlerde etrafındaki insanların ise hedeflerine ulaşma arzusu adına yaptıkları seni şaşırtabilir. Onların planlarına “ortak çalışma” adı altında sende dahil olabilirsin. Bugünlerde her sunulan teklife itibar etmemeni tavsiye ederim. Başarısız insanların çalışmak yerine konuşmayı tercih ettiklerini gayet iyi biliyorsun. Bu tarz kişileri fazla yanında barındırmaman sosyal yaşamın açısından daha sağlıklı olacaktır.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Aile bireyleri ile yaşanan problemler kendi ikilemlerinin belki en can sıkıcı sonucu olabilir. Ama önümüzdeki günlerde kafanı ve düşüncelerini toparlamak adına sana destek bir gökyüzü var. Köklü değişiklikleri hayata geçirmek için biraz daha bekle...

Finansal konular ön planda olabilir…

Bu hafta başında Ay Oğlak burcunda ilerlerken finansal iniş çıkışları onarmayı vadeden bir hafta seni bekliyor. Para akışını hızlandırırken, son dakika çözümler bularak bu haftayı borçsuz kapatacağını işaret ediyor. Eğer beklediğin bir para varsa, bu sıralar güzel haberler alabilirsin. Eline geçen parayı tekrardan kıyafete yatırmadığın sürece sıkıntı olmayacaktır… Dengesiz duyguların toparlandığı bugünlerde, çevrendeki insanlarla ilgili akıl almaz olaylar öğrenebilirsin.  Eşine bu günlerde ihtiyacın olduğu gibi bir gerçekle yüzleşmelisin.

Yükselme dönemi başlıyor!

26 Şubat’ta meydana gelen Balık burcundaki Güneş Tutulması gündemine iş, meslek ve kariyerini oturtuyor.  Bugünlerde çalışma hayatının yoğunluklarından arta kalan zamanlarda yaşam alanınla, ev sınırları içerisindeki meselelerle ilgilenebilirsin. Uzun zamandır evin değiştirmek istediğin bir odası varsa bu planını bugünlerde gerçekleştirebilirsin. İş hayatına geri dönebilirsin. Yeni teklifler sana cazip gelebilir. Gözü yükseklerde olan Yay burcular ise arzu ettikleri statü için mücadele edecektir.

Oğlak Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Bu hafta hareketin bol olduğu bir kariyer yaşamına işaret ediyor. Kariyer yaşamında aniden gelişen sorumluluklar, seni epey peşinden sürükleyebilir. Meydana gelebilecek değişimlere kendini şimdiden hazırla derim... Sağlığınla ilgili ertelemeyi sürdürdüğün problemler, önümüzdeki günlerde hazırlıksız yakalanmana neden olabilir.

Sorumluluk duygusu, tam sana göre!

Pazartesi ve Salı gün içerisinde artan sorumluluk duygun, seni farklı alanlarda çözüm odaklı hareket etmeye itebilir. Bugünlerde kendi fikirlerine güvenerek hareket etmek seni sonuca daha hızlı ulaştıracaktır, bana güven. Enerjini doğru kullanmanın getirileri bugünlerde oldukça fazla olabilir. Bu günlerde manevi desteğe hayli ile ihtiyacın var. Ailen hariç pek kimseye güvenememen bazen tek başına kalmanı gerektiriyor. Uzun zamandır gönlünü kimse çalmadıysa bu günlerde minik minik heyecanlar oluşabilir.

Haftanın aslında genelini etkisi altına alacak bir Tutulma var.

Su grubunda etkili olacak Güneş Tutulması 26 Martta meydana geliyor. Dostlar, ortak işler, zihinsel özgürlük, kendini ifade edişlerde farklılık barız ön plana çıkıyor.  Cuma günü zihnin bünyeni zorlayabilir, geç saatlere kadar çalışabilirsin. Düşüncelerini başkalarına da empoze etmek için yoğun bir efor sarf edeceksin. Çalışmayan bir Oğlak ise, yaşıtlarının hayatına göz gezdirip küçük kıskançlıklar yaşaman mümkün. Sevgili ile aranda oluşan iktidar savaşına bir son vermek isteyebilirsin. Hafta sonu güvendiğin ve benimsediğin insanlarla beraber vakit geçirmek sana kendini daha iyi hissettirecektir.

Kova Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Pozitif düşüncelerin sayesinde birçok konuda atak olabildin. Her şeye rağmen tuttuğunu koparttığın günlerdesin. Önümüzdeki günlerde ise gündemin epey değişmeye başlıyor. Hayatına aşk gümbür gümbür geliyor. Duygusal anlamda iniş çıkışların artarken “aşk sen nelere kadirsin?” cümlesini aklına getirebilir.

“Her şeye değer” demek için çok nedenin var.

Haftanın hareketli geçmesine neden olan Ayın konumu, nerdeyse zikzak etkisi yaratıyor. Arkadaşlıklar, birlikte çalıştığınız konular, çalışma arkadaşlarında yaşanan değişiklikler belli bir düzeni de temsil ediyor. Aynı anda farklı konularla ilgilenmek durumunda kalabilir, hepsine de kolayca yetişebilirsin. İş hayatında başlayan yeni bir sürecin etkisi de olabilir bu yoğunluk… Geleceğini düşünerek, sesini çıkarmasan da acısını sevdiğin insanlara keskin espriler yaparak çıkarabilirsin. Özellikle kardeşi olan bir Kova burcuysan, onun hayatını ve aldığı kararları tiye alman ve alay etmen oldukça mümkün…

 Zihniniz aydınlanmaya ihtiyacı var.

Uzun zamandır kafanı kurcalayan meselelere olan bakış açını değiştirmek bugünlerde zihnini rahatlatabilir. “Her şey kafada bitiyor” cümlesi bugünlerde seni anlatıyor. Hedeflerini ve beklentilerini dile getirdiğinde, üstlerin tarafından önünün açılacağına tanıklık edebilirsin. Kendine güven…26 Şubat’ta meydana gelen Güneş Tutulması; ruhsal korkularını, ekonomik durumunu, bilinçaltında kalan konuları, yakın arkadaş dedikoduları işaret ediyor. Bu günlerde bazı arkadaşlıkların ya da çevren konusunda sınanabilirsin. Yeni başlangıçlar olduğu kadar bitişlerde olabilir.

Balık Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Şubat)


Bu haftanın gündemi: Özellikle finansal konularda senden beklenmeyecek riskler almış, gelirini zorlayacak harcamalarda bulunmuş olabilirsin. Hala onarılmamış olan finansal problemleri ise bu haftadan itibaren eline geçecek fırsatlarla telafi edebilirsin. Burcunda yükseliş var bu hafta, üstelikte tutulma gerçekleşiyor. İmajın ve misyonların ön planda olacak.

İlk tepkiler her zaman bir imaj oluşturur.

Yeni bir haftaya girdiğin bu günlerde burcunda etkili olan konular yoğunluk oluşturuyor. Tüm hafta nerdeyse Merkür ‘ün burcuna geçişi ve Tutulmaların etkileri ile harekete geçiyorsun. İmajın, görüntün, kişiliğin gibi konularda ön plana çıkıyorsun. Kendini değiştirmek, karar mekanizması olmak, kişiliğine itiraz edenlere kafa tutmak gibi konular gündeme gelebilir. Görüntün sayesinde dikkat çeken etkilere maruz kalıyorsun. Gündelik hayatında ise; ev yaşamından beklenmedik değişimlere gideceğini vurguluyor.

Ben merkezci yaklaşımlar, hâkim…

Güneş Tutulması 26 Şubat’ta burcunda meydana gelirken; eğilimlerin, yeteneklerin ve var oluş nedenin konusunda sorgulamalar yaşayabilirsin. Sınırlarını zorlamak, amaçlarına ulaşmak için yapıcı etkiler var. Aşk ise kazanılıyor, meslek ise her zamankinden daha atak olduğunu görenler olacak. Hafta sonu ise şok edici haberler almaya şimdiden kendini hazırla derim. Özellikle var olan ilişkinde ani duygu patlamaları yaşayabilirsin. Gizli kalmış konuların açığa çıkacağı günlerdesin. Sağlığınla ilgili konularda ise yaşam kaliteni arttıracak atılımlar oluşabilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder