Facebook Ailesi

Custom Search

1 Şubat 2017 Çarşamba

Zeynep Turan Şubat 2017 Aylık Burçlar

Zeynep Turan

KOÇ BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


Gökyüzü burcunda şubat ayına başlarken temsilciliğini de Ay yapıyor olacak. Şubat ayına Ay burcundayken başlayacaksın. Duygularını keskin bir şekilde çevrendeki insanlara yansıtacağın bir ay olacak.  İçine sinmeyen duyguları ve belirsizlikleri ocak ayında yaşadın. Hatta belki de yeni bir yıla girdiğini fark edemeyecek kadar sıradan bir ay yaşadın. Gökyüzü de seni destekler nitelikte hareket ediyor. Evet Koç burçları 2017 yılına girdiğinizi şubat ayında çok net bir şekilde hissedeceksiniz.

2017 yılının en öne çıkan burçlarından biri sen olurken, ilişkilerle ilgili ocak ayında fark edilen problemleri bu ay halledecek ve cesur konuşmalara imza atacaksın. Aşk gezegeni Venüs’ ün Koç burcunda geri hareketi, ilişkilerde yaşanan iletişim problemlerini hallederken, yeni yüzleşmelerin de zeminini hazırlayacak. Yani yaşın kaç olursa olsun şubat ayında gönül defterlerinde yeni bir çığır açılacak. Son dört aydır zora giren ilişkiler şubat ayının ilk haftasında nihai sonuca ulaşabilir.

AŞK ve İLİŞKİLER

Doğru olanı kalbine sor

Zorluklarla mücadele etme konusunda ne kadar başarılı olduğunu son beş aydır deneyimledin. Bu yıl, bu ay senin için çok daha farklı olacak. 2017 yılının hızını ve dönüşümünü yanına destek alan Koç burçları aşk hayatını bu ay düzene sokmaya başlayacak. Özellikle şubat ayının hızı birtakım gerçekleri gözler önüne sererken, gerçekleri de tekrar sorgulamana neden olacak. Özellikle ocak ayının 30’ undan sonra sezgilerine rehberlik edecek olan Merkür, Plüton kavuşumu sayesinde gerçekleri çok daha net göreceksin. Ortaya çıkan gerçekler her ne kadar canını acıtsa da aslında gerçeğine dönecek ve fark ettiğin şeylerin sandığından çok daha iyi geldiğini zamanla fark edeceksin.

Kabul et sevdiğini sonuna kadar sahiplenmeyi seviyorsun! Bu burcunun özeliği, hâl böyle olunca sevdiğin insanın kendine göre davranması, dağınıklığı seni çok rahatsız ediyor. Eğer ocak ayından bu yana cinsel hayatının eskisi gibi olmadığını düşünüyorsan, 10 Şubat’ta gökyüzünün şans gezegeninin 7. evinde ilişkine boyut kazandıracağını işaret ediyor. Öyle ki bir anda farklı duygular hissedeceğin hatta kalbinin hızla çarpmasını sağlayacak birtakım olaylar yaşayacağının da vurgusunu yapıyor.

PARA VE KARİYER

Güven duygunu ön plana çıkarıyorsun

Parasal anlamda düzenlemeler ve büyük kararlar almaktan asla korkmayacağın bir aydasın. Öyle ki gökyüzünün iki iyicil gezegeni bu ay seni abluka altına aldı ve bu durum senin için büyük avantaj!  Kendi işini yapan bir Koç burcuysan ayın burcunda başlaması yine ekstra bonuslara sahip olduğunu ve önüne parasal anlamda irili ufaklı fırsatlar çıkacağının habercisi! Eğer 1970 – 1984 arası doğan bir Koç burcuysan hayatınla ilgili son 12 yıldır almadığın kararları alarak kendine yatırımlar yapmak isteyebilirsin. Bu demektir ki kendi işi olmayan bir Koç burcuysan bu ay kendi işini kurmanın temellerini atacaksın.

SAĞLIK

Bu ay bireysel düşünmekten vazgeçeceksin! Aile büyüklerinden birisinin sağlık sorunları gündeme gelebilir ve farklı bir sorumluluk altına girebilirsin. Bu konuda stresli bir ay geçirebilir, iç motivasyonunu yükseltecek etkinliklere yönelebilirsin.

BOĞA BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


2017 yılının en düzenli ayı senin için Şubat olacak! Hayatının her alanını düzenlemeye gireceğin bu ay aslında senin için 2017 yılı da yeni başlıyor olacak. Son derece yoğun bir gündeme sahip olan bu ayın fırtınasına sende kapılacaksın. Evliliğin, birlikteliğin, sosyal hayatın, arkadaşların her şey değişimden geçecek ve sen tüm bu olanları şubat ayının sonunda fark edeceksin. Neden mi? Çünkü son derece karmaşık ama özünde düzenleyici olan bir ay yaşayacaksın. Ayın sonunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması hayatınla ilgili önemli kararları tekrar gündeme getirirken, hayatına dair çoğu detayın sil baştan yazılmasına sebep olacak.


AŞK ve İLİŞKİLER

Neden olmasın?

Bu ay senin için temizlik ayı olacak. Neden mi? 2016 yılının 7. ayından itibaren çevrendeki insanların olumsuz sözlerine ve davranışlarına maruz kaldın. Her ne kadar bu olumsuz tavırlar sana karşı olmasa da kötü yorumlardan son derece etkilenen bir yapın var. Bu sebeple evli ya da ilişkisi olan bir Boğa burcuysan bu konuda keskin konuşmalar yapmaktan asla çekinmeyeceksin. Şubat ayının ilk günlerinde aşk gezegeni Venüs’ ün hareketi içinin içine sığmayacağı duyguları yaşatsa da mantığını devre dışı bırakmaktan yana olmayacaksın. Eğer ilişkisi olmayan bir Boğa burcuysan aşk seni bu ay bulacak, peki sen kalbinin kapılarını ona açacak mısın?

Kalp kırıklıklarını 2017 yılında da yanında taşımaya niyetlisin sevgili Boğa ancak hayat sana ummadığın anda bir ders vermeye de hazırlanıyor. Aşk gezegeni Venüs’ ün etkileri aklını karıştırırken iş yerinde bir arkadaşına karşı ilgi duymaya başlayabilir hatta onu etkilemek için harekete dahi geçmek isteyebilirsin. Ancak yeni tanımaya başladığın bu iş arkadaşınla ilgili daha çok fikir edinmeni tavsiye ederim.

PARA VE KARİYER

Para parayı çeker

Bir süredir kariyerinle ilgili planlarını tek başına almadığının aslında bu ay farkına varacaksın. İyi niyetle sana verilen akılların önüne engeller çıkarıyor olması, seni fikirlerini saklamaya itebilir. Finansal beklenti içine girdiğin bir ödemenin gecikmesi canının sıkılmasına neden olabilir ve bu gerginliği ailene yansıtabilirsin. Eğer kendi işini yapan ya da yeni bir iş yeri açmak için hazırlık yapan bir Boğa burcuysan şubat ayının 26’sından sonra gerçekleştirmeni tavsiye ederim. 26 Şubat’ta gerçekleşecek Güneş Tutulması herkesin gündemini değiştirecek etkilere sahip olmakla beraber, birçok şeyin de netleşmesine neden olacak.

SAĞLIK

Yeni bir yılda yenilenmekte gereklidir. Bu ayın yoğun ve hızlı temposundan yorulabilirsin. Eğer kronik bir rahatsızlığın varsa rutin kontrollerini aksatmamalı, özellikle omurilik ve kas rahatsızlıklarına dikkat etmelisin.

İKİZLER BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


Şansını sen yaratıyorsun

Sembolik olarak bir ayı geride bırakmış olabilirsin fakat aslında ocak ayı senin için hiç yaşanmadı gibi bir şey oldu. Yeni bir yıla girdiğini fark edemedin bile. İşte şubat ayı tüm ezberlerini bozmaya geliyor. Dolu dolu bir ay olacağı gibi, hızına da yetişemeyeceğin bir ay olacak. Sen ki Zodyak grubunun en aktif burçlarından birisin, ancak inan bana hızı senin de başını döndürecek. Zamanla yarışmanın ne demek olduğunu bu ay anlayacaksın. Şubat ayında Jüpiter geri hareketine başlıyor. Aşkına ve arzularına karşılık ararken gerçekler ile yüzleşecek, eski aşkının sana geri dönmesi için elinden geleni yapacaksın. Sosyal hayatının beklemediğin anda hareketlenmesi bir süredir aklında olan olumsuz duyguları dağıtırken, bu olumlu havan işyerindeki arkadaşlarına da yansıyacak. Nasıl mı dersen, ‘aman hallederim’ dediğin işleri biriktirmeden sırasıyla halletmiş olarak. Şubat ayının gündeminden her ne kadar uzak kalmak istesen de olayları senin de etrafını sarabilir. Bu konuda olumsuz düşünmemeli ve aklındaki fikirlerden vazgeçmemelisin. Unutma gökyüzü senden yana.

AŞK ve İLİŞKİLER

Bitti mi gerçekten?

Seven her zaman haklı mıdır? Bu konuda aslında kendinle ilgili tereddüttün yok çünkü bu ay eleştirilere açık değilsin ve her zaman haklı olduğunu düşüneceksin. Şubat ayının başında aşk gezegeni Venüs’ ün hareketi kalp atışlarını da değiştirebilir. Çevrendeki herkesin yüksek duygulara kapılacağı bu ay, sen kalbine söz geçirmeyi başarabileceksin.

Bu ay meydana gelecek olan Ay Tutulması ve Güneş Tutulması yeri yerinden oynatırken, tabi ki sen de sabit kalmayacaksın. Yani bugünlerde kafana koyduğun ne varsa adım attığında sanki sorunları çözmek isteyen sen değilmişsin gibi omuzlarına daha çok yük bindiğini hissedebilirsin. Ancak unutma bu yalnızca bir his, sabırla bekle ve sonucu gör. İyi niyetin kullanılmayacak kadar değerli olduğunu etrafındaki herkese göstereceksin.

PARA ve KARİYER

İdeallerin her şeyin

Bu ay gökyüzü gündeminde 11 Şubat’ ta Ay Tutulması ve 26 Şubat’ ta Güneş Tutulması gerçekleşecek. Maddi anlamda yetersiz kaldığın bir 2016 yılı geçirdin ancak toparlanma hareketlerinin ocak ayında tohumlarını da ektin. Şubat ayının son günlerinden itibaren finansal anlamda düzenlemeler yapmak isteyebilirsin. Geçmiş aylarda düzenleyemediğin ödemelerinin bu ay üst üste geldiğinin farkındasın. Bu durumu çözmek için sana yakın olan bir aile ferdinden ya da kardeş gibi gördüğün bir arkadaşından destek alabilirsin. Eğer medya sektöründen kendine yer edinmek isteyen bir İkizler burcuysan bu ay içinde sürpriz tanışmalar söz konusu olabilir. Bir süredir aklında bulunan ancak henüz başlamadığın ya da tamamlamadığın projelerinle ilgili çalışma kararı alabilir, bu sürpriz tanışmalardan iş ile ilgili bağlantılar kurabilirsin.

SAĞLIK

Şubat ayının yoğun gündeminden kendine vakit ayırmayı unutabilir, kişisel ihtiyaçlarını karşılama konusunda eksik kalabilirsin. Bu anlamda ruhsal olarak kendini iyi hissetmeyebilirsin. Elinden geldiğince kendine zaman ayırmalı. Rutin kontrollerini aksatmamalısın.

YENGEÇ BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


Yönünü bulacaksın

Yeni bir yıla girdiğini şubat ayıyla beraber çok daha net anlayacaksın. Ocak ayının sakinliğini taşımayacak olan bu ay hızıyla baş döndürücü bir etki yaratacak. Etrafında gelişen olaylara şahit oldukça sende değişimden nasibini alacaksın. Nasıl mı dersen, 2016 yılının temmuz ayından itibaren yola koyamadığın işin, birlikteliğin, evliliğin bu ay sana çok fazla şey vadedecek. Tüm gelişen olaylar karşısında senin yapman gereken ise yalnızca düşünerek hareket etmek. Fevri davranışlarının son 4 aydır seni fazlasıyla zor durumda bıraktığının farkındasın. Bu ay senin için artık bir şeylerin değişme zamanı.

AŞK ve İLİŞKİLER

Aşkta şüpheye yer olmaz

Gökyüzü hareketleri açısından son derece yoğun olan şubat ayı bizi bir Ay Tutulması ile karşılayıp, bir Güneş Tutulması ile uğurlayacak. Aşk gezegeni Venüs’ ün de şubat ayının başındaki hareketi senin adına çok şey vadediyor olacak. Aşk hayatına dair önemli kararlar alacağın bu ay gönlünü bir miktar da olsa rahatlatacaksın. İkilemde kaldığın durumlar, kalp kırıklıkları, haklılıklar… Bu ayı her şeyi halletmiş olarak bitirecek, değişimine inanamayacaksın. Tabi tüm bunların gerçekleşmesi için senin de kendine inanman gerekli. İsteyerek çıktığın her yol seni yine istediğin yere götürecek. Yapman gereken tek şey ise şüphe edeceğin kararlar almamak. Bu ay sana iyi gelecek çok fazla olayla karşılaşırken, ülke gündeminin yoğunluğundan gerekli tepkiyi gösteremeyebilirsin.

PARA ve KARİYER

Maddi konular gündemde

Genel olarak zor zamanlar geçirdiğin ayları artık geride bırakmaya hazırlanıyorsun. 2016 yılında maddi anlamda kendini çok da güvende geçirmedin ve ocak ayı boyunca bu etki devam etti. İstediklerini elde etme konusunda kararlı davrandığın sürece zafere ulaşman çok da zor olmayacak. Ancak hatırlatmam gerekir ki şubat ayında gerçekleşecek bir Ay Tutulması ve bir Güneş Tutulması söz konusu. Baskın etkilerin geçerli olacağı bu ay emin olmadığın hiçbir adımı atmamalısın. Bazen hayallerimizin gerçekleşmesi için kendimize dinlenme süreçleri yaratmalıyız. İşte şubat ayı da tam olarak böyle bir ay olacak. Yeni anlaşmalar, imzalar, işler, projeler her ne kadar yoğun olsa da detaylarıyla inceleyip, önüne çıkan her fırsatı değerlendirmemelisin. Bu süreçte işin ehli insanlardan akıl alabilir, deneyimlerinden faydalanmayı tercih edebilirsin. Eğer kendi işini kurmak isteyen bir Yengeç burcuysan, kurmak istediğin iş ile ilgili detaylı bir Pazar araştırması yapmalı ve güvenilir fizibilitelere ulaşmalısın. Başarıya giden yolda mutlaka zorluklar olacaktır ve sakinliğinle her işin üstesinden gelebilen sen bu ayda aynı yöntemi izlemelisin.

SAĞLIK

Şubat ayı içinde beden ve zihin olarak kendine çok iyi bakmalısın. Bu ayın yoğun gündemi kendini yorgun hissetmene neden olabilir. Bu ayı spor ve zihinsel yorgunluğuna iyi gelecek aktivitelerle geçirmek isteyebilirsin.

ASLAN BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


Bu ay birçok şeye gebe

Şubat ayı nasıl geçti anlamadım, diyeceğin bir aya hazır ol. Bu ay şubat ayının 11’ inde burcunda gerçekleşecek Ay Tutulmasının etkilerini çok yoğun hissedeceksin. Hatta yeni bir yıla girdiğini bu ay anlayabileceğini bile söyleyebilirim. Aşk, evlilik, ortaklık, iş, kariyer, aile, sosyal yaşam… Bu ay yaşamının her alanında değişiklik hissedebileceğin gibi nedensiz bitişler de yaşayabilirsin. Kendini bu ay daha önce şahit olmadığın olayları ve duyguları yaşarken bulabilirsin. Hayatın zor olduğunu biliyorsun ancak her zaman kendin için bir çıkar yol bulmayı da başarıyorsun. Bu ay bu konuda çok daha fazla efor harcaman gereken bir ay olacak. Ancak unutmaman gerekir ki senin yönetici gezegenin Güneş ve sen çok güçlüsün.

AŞK ve İLİŞKİLER

Anı yaşamak

Şubat ayında aşk hayatınız bir hayli ön planda olacak. Geçtiğimiz yıllarda yaşanıp yolunda gitmeyen birlikteliklerin izlerini şubat ayıyla beraber hayatından silip atacaksın. Birlikteliklerinde sürekli aynı şeyi yaşadığını düşünüyorsun ancak her birliktelik farklı bir deneyimdir ve belki de değişmesi gereken sensindir. İşte bu ay hayatının her alanını düzenlemen için sana fırsatlar sunacak. Bir süredir iş ve aile konularının çok sık gündeminde olması aşk hayatını ikinci plana atmana ve bu konu hayatında sorun yaşamana sebep oldu. İşimdi geçmişe dair her şeyi geri plana atıp, ayağa kalkma zamanı çünkü bu ayın enerjisi çok farklı olacak.

11 Şubat’ta burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, hızına yetişmekte zorlanacağın bir ayı ayaklarının altına sermeye hazırlanıyor. Sana da zamanın ruhunu yakalamak kalıyor. Üzerinde kontrol sahibi olmadığın bir şey için çabalamaktansa, gerçekten kontrol edebileceğin duygulara yönelmeye karar veriyorsun! Böylelikle hayatında inanılmaz değişimler gerçekleştiğini gözlerinle göreceksin.

PARA ve KARİYER

Harcamalara dikkat!

Şubat ayında hem Ay Tutulması hem de Güneş Tutulması yaşanacak bir ay olacak. Bu anlamda çok güçlü etkilere sahip olmakla beraber, yılın en kısa ayının çok hızlı geçtiğini düşünürken bir taraftan da uzun sürecek olayların da kapılarını aralayacak. Maddi anlamda beklentinin altında geçirdiğin ayların birikimini şubat ayıyla beraber toparlamaya başlayacaksın. 11 Şubat’ ta burcunda gerçekleşecek Ay Tutulması, istisnasız aranan bir yönetici olmanı, kıymetli bir çalışan haline dönüşmeni sağlayacak. Kariyerinde şubat ayı, senin için parlak günlerin geldiğinin habercisi oluyor. Eğer kendi işini yapan bir Aslan burcuysan, tamamen teknik konulardaki aksiliklere hâkim olmak için yardım almaktan çekinme. Ayın ikinci yarısından sonra arabulucu yönün daha çok ortaya çıkacak. Planların değişebilir ancak cesaretini ortaya çıkartmalısın, kaybetmediğini göreceksin.

SAĞLIK

Şubat, sağlıklı ilgili problemlerini en aza indirgediğin ve rahat geçirdiğin bir ay olacak. Kendini iyi hissettiğin ve hayatında beklentilerinin yüksek olduğu zamanlar, sağlıkla ilgili küçük uyarıları dinlemediğin gibi kendini zaman zaman da ihmal ediyor olabilirsin.

BAŞAK BURCU ŞUBAT AYLIK YORUMU


Harekete geçme zamanı

Dönüp baktığında cesur bir 5 ay geçirdin. Bu da bazı yeniliklerle beraber, büyük güçlere sahip olmanı sağladı. Yılın kendini en güçsüz hissettiğin aylarını ise artık geride bıraktın. Şubat ayında karşıt burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması aile ve aşk hayatına dair birçok gerçeği gözler önüne serecek. Farkındalık yaşayacağın bu ay yaşayacağın olayları şans gibi görmesen de aslında büyük şans olduğunu yılın ilerleyen aylarında fark edeceksin. Çünkü insanın kendi ruhunu aynada görmesi kadar güzel bir şey olmaz. Şimdi hayallerini ve neleri değiştirmek istediğini çok iyi biliyorsun.

AŞK ve İLİŞKİLER

Kalbini dolduracak kişi gerçekten “o” mu?

İlişkilerinde inandığın değerleri elde etmek adına çok büyük çaba sarf ettin.   Hayata dair hep adil olmaya çalıştın. Sevdiklerini zorlayan yanların olsa da herkesin iyiliğini istediğin konusunda kimsenin şüphesi yok. Şimdiyse kendini keşfedeceğin bir aydasın! 3 Şubat’ta Venüs’ün öncü bir burçta başlayan hareketi, aşk adına hareketli günlerin başladığının da işareti olacak. Hayatta değerli olan hiçbir şeyin mücadelesiz kazanılmadığını en iyi bilenlerdensin kuşkusuz. Ama artık biraz da kendi içine dönmenin vakti gelmedi mi? Korkularını oluşturan şeylerin çoğunu senin zihnin üretmiyor mu? Tam da şimdi o telefonun başından kalkma zamanı! Arayacak mı, aramayacak mı diye beklerken, aklına en kötü senaryolar geliyor olabilir. Ayrıldığın kişide hayallerin, kalbin, umutların kalmışsa bile hala hayattasın, o yüzden umut bitmedi.

PARA ve KARİYER

Çevreni geniş tutmak, sana kazanç getirecek!

11 Şubat’ta gerçekleşecek Ay Tutulması kendi sınırlarını aşman için sana fırsatlar sunacak, büyük iş teklifleri alabilirsin. Ticaret ve yönetme açısından oldukça verimli bir ay seni bekliyor. İdare etmek, çalışanlar ile uyum ve yenilik arayışın seni farklı metot arayışlarına itebilir. Yeteneklerini bir araya getirmek için çabalaman takdir edilmeni sağlayacak. Risk almaktan korkacağın bir aydasın ancak uzun süredir beklediğin telefon görüşmelerini yapacağını işaret ediyor gök kubbe. Şubat ayında yaşadığın kargaşada aslında kendinde çok şey deneyimlediğini fark edeceksin. Bu ay hemen hemen her şeyi ölçüp, biçip, karşılaştırıp, titizlikle karar vereceksin.

SAĞLIK

Forma girme planlarını sürekli erteleyen bir Başak burcu musun?  O halde şubat ayını çok iyi değerlendirmeni tavsiye ederim. Özellikle düzenli bir spor ya da fitness programlarına dâhil olmak isteyebilirsin.

Terazi Burcu Şubat Aylık Yorumu            


Hayatında seni seçim yapmaya zorlayan yılları artık bu ay resmen arkanda bırakıyorsun. 2017 yılı sana ne katacaksa Şubat ayında kayacak. Tutulmalar rotasını başka bir aksa çevirirken, şimdi sana kazançlarını değerlendirmek düşüyor. Yılın en büyük günleri sana öz eleştiri yaptırırken, zincirlerinden kurtulmanı sağlayacaktır.

AŞK ve İLİŞKİLER

Duygularında hiç bu kadar cesur olmamıştın!

Venüs Şubat ayında kışı bahara çevirecek. 3 Şubat’tan itibaren Venüs karşıt burcun Koç’ta hareket etmeye başlıyor. Yönetici gezegenin kendi doğasına zıt bir burçta hareket ederken, mütevazılığı bir kenara bırakıp iddialı olduğun alanlarda kendini göstermekten hiç çekinmeyeceksin. Girdiğin her ortamda gözler ne giydiğini, hangi markaları kullandığına, yeni saç kesimine takılabilir. Hatta karizmanı kıskanıp sana diş bileyen insanlarla bile karşılaşabilirsin. Fakat bu sefer senin de rekabetten kaçmaya niyetin yok.

Şans her zaman yaver gitmez!

Seni 2017 yılının şanslı ve kazançlı burcu yapan Jüpiter, 6 Şubat’tan itibaren geri gitmeye başlıyor. 9 Haziran’a kadar burcunda geri gidecek olan şans gezegeni, seni Eylül ayından bu yana birlikte hareket ettiğin kim varsa herkesi gözden geçireceğini vurguluyor. “Şans benden yana” diyerek hayatına kazanç olarak giren fırsatlar bu dönemde kendini ağırdan alabilir.

KARİYER VE PARA

İlgi alanlarını genişlettikçe kazançlarını da çoğaltacaksın!

İletişim gezegeni Merkür, 7 Şubat’tan itibaren Kova burcunda hareket etmeye başlıyor. Bireysel olduğu kadar mesleki anlamda da kendini geliştirmen adına sana destek verecek olan Merkür olacak. Ufkunu genişletmek adına hayatına yeni tecrübeler katmak isteyebilirsin. Zekâ gezegeni araştırmacı tarafını ön plana çıkarıyor. İlgilendiğin konular üzerine kütüphaneleri, Wikipedia sayfalarını arşınlarken bulabilirsin kendini.

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Yılın ilk Ay Tutulması hayatının arkadaş çevreni, birlikte hareket ettiğin insanları, ekip ve grup çalışmalarını temsil eden alanında etkin olacak. Ay Tutulmaları, belirsizliğe sahip konuları keskin bir sonuca bağlar ve bize söz hakkı tanımadan bizim adımıza hayatımıza bir yol çizer. Bu zamana kadar çok yakın olduğun bir arkadaşınla olan ilişkin 11 Şubat’tan itibaren önemli sınavlardan geçebilir.

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Güneş Tutulması sana kimseye muhtaç olmadığını gösterecek. Uranüs, 2010 yılından beri bu yana seni adeta oradan oraya sürüklerken, hayatında göz ardı ettiğin günlük detayların tekrardan ön plana çıktığına tanıklık edebilirsin. Fakat sağlık ve beslenme konularında uzun zamandır ihmal ettiğin konular seni hiç beklemediğin bir anda gafil avlayabilir, dikkat!

SAĞLIK

Ayın ilk günlerinden itibaren karşıt burcunda hareket etmeye başlayacak yönetici gezegenin Venüs, fiziksel anlamda daha aktif olmanı destekleyecektir. Venüs’ün bir ay boyunca sürecek desteği ile vücudunu güçlendirmek adına spor programlarına katılabilirsin.

Akrep Burcu Şubat Aylık Yorumu


Geleceğini şekillendirecek kararların tohumlarını attığın bir aya hazır mısın? 2017 yılı şimdi başlıyor. İçinde bulunduğun belirsizlik duygusunu nihayet üzerinden atıyorsun. . Üstleneceğin sorumluluklar hayatını hiç tahmin edemeyeceğin noktalara götürecek. Şubat ayından itibaren hayatının ağır ama kalıcı değişikliklerine gökyüzü imzasını atacak.

AŞK ve İLİŞKİLER

Aşka yeniden inanmaya ihtiyacın var!

Ve gökyüzü şubat ayından bu konuda taviz vermeyen tutumuna dokunacak gelişmeleri karşına çıkaracak. 3 Şubat’tan itibaren aşk gezegeni Venüs Koç burcunda hareket etmeye başlayacak ve senin de kalbini daha hızlı attıracak. Fakat yelkenleri suya indirmekle indirmemek arasındaki ikilemin, bu dönemde seni ilişkilerinde muhatap olduğun kişilerin sinir bozucu tepkileriyle karşılaştırabilir. Özellikle eğer hala yüreğinin dilinden anlayan birini bulamamış bir Akrep burcuysan, ısrarcı taliplerin olabilir. Fakat senin acele etmeye niyetin yok.

Jüpiter, seni ruhunun derinliklerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor!

Yılın en kısa ayı, 2017 yılının ruhunu belirleyen süreçlerin başlangıç noktası olma rolünü üstleniyor. Yılın en önemli dönemlerinden biri olan Jüpiter retrosu, 6 Şubat’ta Terazi burcunda başlıyor. Önümüzdeki 4 ay boyunca şans gezegeni hafızanın derinliklerine inmeni sağlayacak olaylarla karşılaştırırken, sık sık geçmişle hesaplaştığın gelişmelerle karşılaşabilirsin. Özellikle geçmiş ilişkilerinde yaşadığın sert tecrübelerin sende bıraktığı izler bu tarihten itibaren yeniden belirginleşebilir.

KARİYER VE PARA

Ailenin desteği şubat ayında senin için önem kazanıyor!

Düşünce tarzımızı, algımızı, çalışma performansımızı yöneten Merkür, kendini iyi ifade ettiği sabit nitelikli bir burçta hareket etmeye başlıyor. 7 Şubat’tan itibaren yeni konumuna yerleşen Merkür, bu ay ailendeki insanların sana her anlamda destekte bulunabileceğini işaret ediyor. Eğer çalışan bir Akrep burcuysan, aile bireylerinden çalışma hayatında sana yardımcı olacak bilgiler edinebilirsin.

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Yılın Aslan burcunda gerçekleşecek ilk Ay Tutulması kariyer hayatını çok yakından ilgilendiriyor. Eğer çalışan bir Akrep burcuysan, çalışma ortamında daha çok sorumluluk yüklenmen gerekecek. Önümüzdeki günlerde iş hayatın yoğunlaşırken, kendi kişisel hayatına zaman ayırmakta zorlanabilirsin. Ay Tutulması aslında seni bu noktada bir karar alma aşamasına getirecektir. Verdiğin emeklerin seni bir noktaya götürmediğini fark ettiğin anda hiç tereddüt etmeden iş değiştirmek adına adım atabilirsin.

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Balık burcunda gerçekleşecek son Güneş Tutulması, aynı zamanda yılın ilk Güneş Tutulması olma niteliğini taşırken sana aklına koyduğunu yapman adına cesaret verecek. Fakat ne karar alırsan al, bu döngüde yapman gereken en önemli şey; gerçekçi bakış açını asla kaybetmemen. Neden mi? Çünkü bu Tutulma bir yandan da aldatıcı Neptün ile kol kol olacak. Bu yüzden farkındalık ve risk arasındaki ince çizgiyi çok iyi ayır etmen gereken bir süreçtesin. Gözüne kolay, üstesinde gelebileceğin her iş zaman zaman aslında içinde bulunduğun ruh halinin yarattığı bir yanılsama olabilir.

SAĞLIK

Ayın ilk günlerinden itibaren bir ay boyunca Koç burcunda hareket edecek Venüs, tatlı tüketimini biraz abartabileceğini işaret ediyor. Şekerli ürünleri daha dengeli bir şekilde yemek programına dahil etmende fayda var.

Yay Burcu Şubat Aylık Yorumu


Her bitiş yeni bir başlangıçtır sözünün tam senin hayatını anlattığı şubat ayına hazır mısın? 2017 yılının en önemli ayı, 2 yıldır zorlandığın her konuda artık kontrolü eline veriyor. Senin bu kadar zaman olduğun yerde saydığın ne zaman görülmüş? Elini kolunu bağlayan etkilerden feragat etmeye başladığın bu yıl, henüz ilk aylarından değişim rüzgarlarını yaşamında estirmeye başlıyor.

AŞK VE İLİŞKİLER

Aşk hayatın adına yılın en hareketli günleri başlıyor, hazır mısın?

Venüs 3 Şubat’tan itibaren ateş grubu burcu Koç’ta hareket etmeye başlıyor. Öyle bir ay düşün ki, aşk gezegeni sınırları zorlamayı, aşkta cesur davranmayı, asla arkaya bakmamayı öğretirken yaşatıyor. Seni öyle günler bekliyor ki geçişe sünger çekme zahmetine bile girmeyeceksin çünkü bir önceki gün ne yaşadığın bile aklında kalmayacak. Ve en güzeli de bunların hiçbirisinden pişmanlık duymayacak, “iyi ki yapmışım” diyeceksin. Şubat ayında pişmanlık duygusu nedir unutacaksın.

KARİYER VE PARA

Başkalarının etkisi altında kalmaya çok müsaitsin!

Bu yıl yönetici gezegenin, şansı ve bolluğu temsil eden Jüpiter Terazi burcundaki önümüzdeki 4 ay boyunca geri gidecek. Jüpiter’in öncü burçtaki geri hareketi seni bir arada hareket ettiğin insanların etkisinde kalıp, ideallerinden ve kararlarından çabuk vazgeçmeye eğilimli olduğunu vurguluyor. 6 Şubat’ta başlayacak bu süreç özellikle bir ekip çalışması içerisinde olan Yay burcuysan etrafındaki sana meydan okuyan, ayağını kaydırmaya çalışan insanları da görmeni sağlayacaktır.

Şubat ayını kapatırken, çalışma hayatındaki planların değişmeye başlıyor!

İletişim gezegeni Merkür, 27 Şubat’tan itibaren yeni konumuna yerleşiyor. Zekayı da temsil eden gezegen, su grubu burcundaki yeni konumunda çalışma hayatında dağınık hareket etmene neden olabilir. Görevlerini harfiyen yerine getirmekten ziyade kendi kararlarına göre hareket etmen zaman zaman çalışma hayatında sorun yaratabilir. Bu durum senin de önemli işlerine tam olarak odaklanmamana ya da uğraşlarını bir sonuca vardıramamana yol açabilir.

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

18 yıllık bir aradan sonra Aslan burcunda gerçekleşecek yılın ilk Ay Tutulması, seni içinde bulunduğun gündelik meselelerin içinden çekip alıyor. Eğer uzun bir süredir hayatını belli bir rutine oturtmuş, aynı olayların içinde çok fazla zaman harcıyorsan Ay Tutulmasından müdahale geliyor. Son yıllarda birçok şey için beklentilerinden ve ideallerinden fedakârlık yapmıştın. Şimdi sıra kendinde!

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

 Balık burcundaki son, 2017 yılının ilk Güneş Tutulması, sana bazı konularda artık keskin seçimler yapmanın zamanı geldiğini hatırlatacak. Sahiplenme, anaçlık, aile fertleri ve duyguları ön plana çıkarmayı hedefleyen süreç, seni aklının ucundan bile geçmeyecek konularda kaygılarla baş başa bırakabilir; ailenin üzerinde daha sahiplenici ve katı bir tutum sergilemesine epey bir öfkelenebilirsin. Balık burcudaki Güneş Tutulmasının öncelikli hedefi etkin olduğu evde çeki-düzen yaratmak. Fakat sabırlı olman da çok önemli.

SAĞLIK

11 Şubat’ta gerçekleşecek ilk Ay Tutulmasında eğer seyahat çıkmayı planlayan bir Yay burcuysan bu döngüde vücudun ülke ya da şehir değişikliğine reaksiyon gösterebilir. Gittiğin yerlerde tükettiğin yiyecekler, bünyeni rahatsız edebilir. Hava değişimine ayak uydurmakta zorlanabilirsin.

Oğlak Burcu Şubat Aylık Yorumu


2017 yılı seni ilk günlerinden biraz yordu haklısın ama bu yıl ile ilgili kesin bir yargıda bulunmak için sakın acele etme. Çünkü 2017 asıl şimdi kendini göstermeye başlıyor. Yılın ikinci ayı bir dönemin bitişini ve yeni bir dönemin başlangıcını temsil ediyor. Gökyüzü, geçmişi artık arkanda bırakıp geleceğe dair somut adımlar atacağın önemli bir dönemin başladığını işaret ediyor senin için.

AŞK VE İLİŞKİLER

Şubat ayında ilişkilerden beklentin sadece sevgi değil!

Her yer değiştirdiğinde, aşka dair algıyı da güncelleyen Venüs şubat ayında kendinden emin, cesur, sınırları zorlamayı seven bir ruha bürünüyor. 3 Şubat’tan itibaren öncü bir burçta hareket etmeye başlayacak olan aşk gezegeni seni aşk hayatında bazı konularda biraz muhafazakarlaştırabilir. Ailendeki insanların fikirlerine ve ailevi değerlerine önem veren bir yapın var. Fakat şubat ayında bu konudaki önceliğin ilişkilerinde de geçerli olmaya başlayabilir.

KARİYER VE PARA

Son 4 aydır kariyer hayatında gerçekleşen gelişmelerin seyri değişiyor!

Şans gezegeni Jüpiter, Eylül ayından bu yana öncü Terazi burcunda hareket ediyor. 6 Şubat’tan itibaren ise Jüpiter’in geri hareketi başlıyor. Yaklaşık 4 ay sürecek şans gezegeninin geri hareketi geçtiğimiz yıldan bu yana iş anlamında elde attığın bazı fırsatlarla ilgili şartların değişiklik göstermesi, seni elde ettiğin ayrıcalıklardan vazgeçmeye itebilir. Jüpiter’in öncü burçtaki geri hareketi özellikle ortaklıkları, iş hayatında maddi ya da fikir ortaklıklarını etkileyecektir.

Maddi girişimlerde bulunmak için cesur davranıyorsun ama…

Ocak ayında seni maddi konularda bir hayli zorlayan iletişim gezegeni Merkür, 7 Şubat’tan itibaren burcunu terk ediyor. İletişim gezegeninin yeni konumu seni maddi konulara odaklanmanı desteklerken, kafandaki yatırım planlarını hayata geçirmek adına fırsat kollayacağını işaret ediyor. Bu ay kendini sık sık hesap kitap ve piyasa araştırmaları yaparken, borsayı ve ekonomiyi takip ederken bulacaksın.

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Yılın ilk Ay Tutulması, yeni bir Tutulma döngüsünün başlangıcını yapıyor. 11 Şubat aslında ağustos ayında başlayan Tutulma döngüsünün devamı niteliğinde gelişmelere sahip olacak. Maddi konular üzerinde etkisini gösterecek bu süreç özellikle parasal ortaklığı olan ya da eşinin maddi imkanlarından faydalanan Oğlak burçlarının düzenini değiştirecek gelişmeleri gündeme getirecektir.

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Kabuğunu kırmaya hazır ol. Yılın ilk, Balık burcunda gerçekleşecek son Güneş Tutulması yakın çevren, komşuların, aile bireyleri ve akrabalarınla olan ilişkilerini yakın markaja alacaktır. Sosyal ilişkilerinde, insanlarla iletişiminde kendine çizdiğin keskin çizgilerin üstünü karalayacaksın. Bir şekilde başkalarından beklediğin iletişim adımlarını sen atabilirsin. İyi ya da kötü ne sonuç alırsan al yaşadıklarının her birinin tecrübe hanene eklenecektir.

SAĞLIK

Ayın ilk günlerinde Koç burcunda hareket etmeye başlayacak olan Venüs, yaşam alanında yaşanabilecek bazı ufak tefek kazaları sıklaştırabilir. Aceleyle hareket ederken, ufak tefek yaralanmalar yaşayabilirsin. Dikkatli olmalısın.

Kova Burcu Şubat Aylık Yorumu


Bir Kova burcu olarak hayatının en önemli günleri başlıyor, hazır mısın? 2017 yıllar geçse de hatırlayacağın bir sürecin eşiğini oluştururken, şubat ayı bu dönemin kalelerinden biri. Vazgeçtikçe değişecek, seçim yaptıkça hayatını bir adım öteye götüreceksin. Bildiklerini unut. Çünkü artık yeni bir sen var. Bu yeni sen, şubat ayından itibaren hayatını yeni bir sayfa açıyorsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

Sürpriz aşklar şubat ayını unutulmaz kılacak!

Her ay aşka dair eğilimleri belirleyen, kimine barış kimine ayrılık getiren Venüs, 3 Şubat’tan itibaren Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Zarif Venüs, kendi doğasına epey aykırı bir burçta hareket ederken kendi niteliklerinden ister istemez ödün verecektir. Bir Kova burcu olarak, Venüs’ün Koç burcuna geçişi de seni aşk hayatında daha zor biri yapabilir. Aşkı önceliğine koyan bir yapın yok fakat şubat ayı aşka dair gelişmeleri gelip tam önüne koyuyor.

Şans gezegeni Jüpiter geri gitmeye başlıyor, ilişkilerindeki dengeleri değiştiriyor!

İdeallerine ve tecrübelerini yenilerini katan Jüpiter geri giderken, seni son 5 aydır hayatına kattığın fırsatlar konusunda sınayabilir. Özellikle son aylarda hayatına giren insanlarla ilgili bazı sorunlar yaşayabilir, şartlar seni onlarla yollarını ayırmaya itebilir. Örneğin; uzun zamandır görüştüğün bir kişinin telefonu değişebilir ya da ona ait kayıtlı bilgileri kaybetmen, aranızdaki ilişkinin bitmesine neden olabilir.

KARİYER VE PARA

Merkür şubat ayında sana destek veriyor!

İletişim gezegeni, 7 Şubat’tan itibaren güneş burcunda konumlanırken iletişim kurarken kendini daha iyi ifade edeceğin, hızlı ve pratik düşünen tarafını ön plana çıkarıyor.  Fakat bir yandan da seni daha başına buyruk hareket etmeye itecektir. Şubat ayında kimsenin sözüne itibar etmezken, sana fikirlerini empoze etmeye çalışan kişilerle çok çabuk tartışmaya girebilirsin. Ayrıca karşı tarafa söz sırası vermeden kendini saatlerce konuşurken bulabilirsin.

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Etrafındaki insanlardan tut da gönlünün derinlerine yerleştirdiğin insanların sana kendini yeniden keşfetmen adına ayna olmaya başladığı günler başlıyor. Karşıt burcun Aslan’da gerçekleşecek yılın ilk Ay Tutulması, aşk hayatınla ilgili kafandaki hiçbir soruyu cevapsız bırakmayacak. İlişkinde bir sorun var ve bunu asla aşamayacağını mı düşünüyorsun? Acele etme. Belirsizliğe bu dönemde yer yok.

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Geleceğini değiştirecek kararlar almaya hazır mısın? Balık burcunda Güneş Tutulması kaygıları ve akabinde mükemmeliyetçiliği gündeme taşırken, çevrendeki insanlarla bazı konularda apaçık çok zıt düşündüğünü görebilirsin. Senin doğrun-benim doğrum ayrımı iyice belirginleşirken aslında herkesin kendine çizdiği sınırlar içerisinde daha mutlu olduğunu fark edebilirsin.

SAĞLIK

Ay Tutulmaları döngüleri sağlık problemleri açısından en önemli döngülerdir. İhmal edilmiş ya da bu zamana kadar fark edilmeyen sağlık sorunları kendi bu döngülerde gösterir. Özellikle bu dönemde kaygı ve strese bağlı olarak kalp ve damar rahatsızlıkları ile karşılaşabilirsin. Ayrıca eşinin ya da aile içerisindeki kadınların sağlık durumlarıyla ilgili önemli gelişmeler de gündeme gelebilir.

Balık Burcu Şubat Aylık Yorumu


Güç gösterenin midir yoksa onu doğru kullananın mı? Bu sorunun cevabını şubat ayında sen vereceksin. Çünkü hayatını değiştirecek seçimleri yapan sendin. Şimdi sıra bunları yönlendirmekte. Son 8 yıldır hayatında olan ve az çok nasıl şekil alacağına dair tahminlerde bulunduğun konuların hepsi bambaşka seyir alacak. Hatta hiç tahmin etmediğin gelişmeler, seni bambaşka bir noktaya götürecek.

AŞK VE İLİŞKİLER

Aşk gezegeni şubat ayında burcunu terk ediyor!

Venüs, yılın ikinci ayında kendi doğasına aykırı bir burçta hareket edecek. Bu yüzden hiç beklemediğin insanlar seni iletişim kurmaya çalışabilir, seninle bir şekilde yakınlaşmak için fırsat kollayabilir. Fakat Venüs bu ay önceliklerini biraz değiştirecek. Maddi anlamda iyi konumda olan kişiler daha çok dikkatini çekebilir. Sadece bu değil elbette. Unutma, gökyüzü hepimizin geleceği adına önemli kararlar alıyor. Bu ay sende sana güven veren bir insanla birliktelik düşünebilirsin. Kafanda soru işareti yaratan insanları bırak kalbine almayı, arkadaş çevrende barındırmaya bile niyetin yok.

KARİYER VE PARA

Maddi konularla ilgili gelişmeler planlarını değiştirecek!

2017 yılının “değişim kalesi” olarak nitelendirdiğim ayı Şubat’ta Terazi burcunda Jüpiter geri hareketi de başlıyor. Şans gezegeni 6 Şubat’tan itibaren önümüzdeki 4 ay boyunca geri gidecek. Bu süreçte ilgilenmen gereken maddi sorunlar artarken, geçmişten bu yana süregelen bazı sorunlar da çözüme kavuşabilir. Eğer eylül ayından itibaren maddi bir ortaklığa dahil olduysan, önümüzdeki günlerde ortak olduğun kişiyle yollarını ayırman gerekebilir.  Eşinle birlikte üstlendiğin maddi sorumluluklar senin üstüne kalabilir.

Merkür akıllara zarar duygular yaşatmaya geliyor!

27 Şubat’ta Merkür burcunda konumlanırken, zihninle olan imtihanın resmen başlıyor.  Bir bakmışsın “İyi fikir” deyip harekete geçtiğin her an farkında olmadan omuzlarına yeni yükler binmeye başlamış. Nasıl mı? Bu dönemde zihnin çok aktif ve birden çok işi yapabileceğine dair güvenin tam. Fakat aslında “yaparım” diye üstlendiğin her işin göründüğü kadar kolay olmadığını fark edebilirsin. Özellikle yeni bir ortaklığa ya da bir ilişkiye başlamak için acele etme!

11 ŞUBAT ASLAN BURCUNDA AY TUTULMASI

Yılın ilk Ay Tutulması sabit nitelikli bir burçta gerçekleşeceğinden etkilerini daha ağır ama etkin bir şekilde gösterecektir. Ay tutulmasının etkisiyle yerinde duramayacak ve her zamankinden daha tahammülsüz bir ruh haline bürüneceksin. Özellikle de iş yerinde! Yılın ilk Ay Tutulması sorumluluklar, çalışma alanı ve rutin işlerle ilgili konuları vurguluyor. Dolayısıyla sorumluluklarının ve rutin işlerinin arasında boğulduğunu hissedebilirsin.

26 ŞUBAT BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Kendini keşfe çıkmaya ve neleri başarabileceğini görmeye hazır ol. Özgürlüğünün ve kişiliğinin ne olursa olsun zede almayacağından emin olmayı isteyeceğin bir süreç seni bekliyor. Ağustos’un son haftasından beri kaygılarınla, hata ve yanlış yapma korkunla baş başa kalmıştın, öyle değil mi? 26 Şubat günü burcunda son kez gerçekleşecek Güneş Tutulması ise “kaygı başarıya götürür” lafına uygun olarak, sana küllerinden doğabileceğini gösterecek.

SAĞLIK

Burcunda son kez gerçekleşecek Güneş Tutulması da sağlığını hassaslaştırabilir. Özellikle psikolojik anlamda bu dönemde kendini savunmasız hissedebilirsin. Mutlaka sana bu anlamda yardımcı olacak bir uzmandan destek almalısın.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder