Facebook Ailesi

Custom Search

20 Mart 2017 Pazartesi

Zeynep Turan 20-26 Mart 2017 Haftası Burçlar

Astrolog Zeynep Turan 20 - 26 Mart 2017 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; Mart ayı Venüs’ün geri hareketi ile ilişkilerin gerçek yüzünü yeniden sahneye çıkartırken, burcundaki hareketiyle birlikte hayatında ani gelişmelerin önünü açıyor.  Güneşten aldığın cesaret ile özgürleştirirken, bağlılık duyduğun ve seni aşağı çeken alışkanlıklarından da kurtuluyorsun.Artık düşünmene gerek yok, eyleme geçme vakti!Pazartesi 20 Mart, Güneş artık senin burcunda seyir etmeye başlıyor. Bir ay boyunca yenilik, kişisel gelişim, kariyer de yükselme, fiziksel değişim gibi konularda belirleyici etkileri olacak. Bir süredir yalnız  olan Koç burçları hayatlarının aşkları ile karşılaşabilirler. Gündemi adeta baştan aşağı şekillendiren Güneş etkisi; yeri geldi mi seni çok şaşırttı, yeri geldi çok zorluyor. 21 Martla birlikte Ekinoks bayramı ideallerinin yüksek tutmanı sağlıyor. Koç burcu iddialılığı ile kariyerinde ve sosyal hayatında önemli destekler getirebilir. Eğer yatırım düşünüyorsan ya da yeni bir iş ideal zamanlar olabilir.Kafanı topluyorsun!24 Mart Cuma gününü ajandana not almanı tavsiye ederim. Bugün Merkür, Jüpiter karşıtlığı bu dönem önüne çıkan fırsatların uzun soluklu ancak zorlayıcı olacağını da vurguluyor. Karar almak için acele etme, iş değiştirmek için araştırma yapmak ve cv hazırlaman daha faydalı olabilir. Çözümsüz gibi gözüken sorunları, yeniden gözden geçirmeyi başlayabilirsin. Ayrıca ticaret ve ortaklıklar konusunda dikkatli de olmak gerekecek. İkili ilişkilerde ise bekar olanlar sıra dışı insanlar ve farklı kültürler ilgilerini çekebilir.

Boğa Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; yeni başlangıçlar için güçlü bir enerjinin hâkim olduğu günlerdesin. Özellikle sosyal yaşamında ve aşk hayatında umut verici gelişmeler bugünlerde daha çok karşına çıkıyor olabilir. Evet, geçmiş ile olan bağlarını koparma vaktin artık geldi.Mart ruhunu çok yordu!Mart’ın son haftasına doğru ilerlerken Güneş, 20 Martta Koç burcuna geçiş yaptı.
Yenilenmek, yeniden doğmak, ilişkilerde reformlar söz konusu olan bir haftadasın. Hem akrabalar hem de evlilikler için 2012 yılı sorgulanabilir. Eğer bu dönem aksi giden bir durum varsa benzeri yaşanması mümkün. Sağlığınla alakalı ise tiroit bezleriyle ilgili sorun yaşayanların dikkat etmesi gereken; boyun, boğaz ve ense gibi bölgelerin hassas olduğun yerler olabilir.  Aşırıya kaçma!“Hafta sonu nihayet geldi” dediğin bir Cuma seni bekliyor. Merkür, Jüpiter karşıtlığı kendi adına sınırları zorlayacağını işaret ediyor.  Bu günlerde yapabileceğin ne varsa aşırıya kaçabileceğini vurguluyor. Görüntüne bu sıralar takılman yüzünden özgüven eksikliği yaşayabilirsin. Seni aşağı çeken insanlar bu günlerde moralini bozmasına izin vermiyorsun. Pazar günü ise başkalarının sorunlarını dinlemek ve onlara yön göstermek konusundaki yeteneğini ortaya koyabilirsin. Bu hafta sonu özellikle etrafındaki insanlar sana ne kadar değerli olduğunu hissettirecek.

İkizler Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; Kariyer ve eğitim hayatın gibi geleceğe de yatırım yapabileceğin alanlarda ayağına gelen fırsatlar, harekete geçmene neden olabilir.  Hayatına yeni başlangıçları sokman adına cesaretin artabilir.Biraz konuşmak lazım...21 Mart Ekinoks etkisiyle öncü bir ruha giren gökyüzü, zaman zaman beklentilerini karşılıyor, bazen de onlarla çelişiyor olabilirsin. Evden ayrılma, kendine yeni bir yol çizme, farklı bir şehirde yaşamak ve çalışmak gibi büyük adımda değişiklikler olabilir. Kendini ifade etmek haftanın ilk günlerinde daha kolaylaşırken, görünümünle insanları etkileyebilirsin.Sert tartışmalara dikkat!24 Mart, Cuma günü Merkür, Jüpiter karşıtlığı ikili ilişkilerde gerilmelere neden olabilir.  Omuz omuza çalıştığın iş arkadaşın, aynı evi paylaştığın arkadaşın, sevgilin gibi kişiler sunacağın yeni fikirlere pek de sıcak bakmayabilir. Harcamalarda ve verdiğin sözlerde abartıya kaçabilirsin. Eğer İkizler kadını isen, saçlarınla bu günlerde uğraşma! Eğer erkeği isen mesajlarını iyi koru! Perde arkasına gizlenenler, bugünlerde bir bir ortaya dökülürken, dürüstlüğünü sorgulayacağın insanlar da çevrende artabilir.

Yengeç Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; Mart ayının çetin iletişim savaşı Venüs gerilemesi ile başlamıştı; bu çekişme devam ederken, seni de sınırlarını zorlamaya itiyor. Tüm zincirlerini koparıp artık “bu benim hayatım” diye bağırmak isteyebilirsin. Eksik olan ne, neye ihtiyacın var? bunları düşünüp, ona göre hareket etmek isteyebilirsin.Fırsatları Değerlendir!20 Mart Güneş yönünü senin gibi öncü bir etkiye çeviriyor. Kalbinin sesini dinlediğin, kendi fırsatlarını yarattığın, hayatına yeni bir soluk getirmek adına hareket ettiğin günlerden geçiyorsun. Mart’ın bu günlerinde ise uzlaşmacı tarafını ön plana çıkarıyor. Özellikle problem yaşadığın insanlarla, orta nokta bulmaya çalışırken kendini bulabilirsin. Bu günlerde, olabildiğince gözün açık olmalı, adeta hiç olmayacak yerden kendine fırsat yaratmalısın. Özel hayatında istikrar istiyorsan ya da yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, konuyu masaya yatırmaktan çekinmeye bilirsinHaydi tatile!Cumartesi Güneş, Venüs kavuşumu takıldığın konuları çözerken, kişisel dostluklarını kullanacağını işaret ediyor. Kova burcundaki Ay ise hayatın keyfini çıkarman ve kendine molalar yaratman için seni teşvik ediyor. Haydi, internetten araştırmalarına başla. Hatta sadece interneti kullanma, yakın dostlarına danış; tatil tüyoları al… Bu günlerde çıkacağın iş gezilerini hafta sonu ile tatil havasına dönüştürebilirsin.  Finansal sorunların bir günde bitmez belki ama bazı akılcı tavırlar gösteriyorsun ve tüm ailenin buna eşlik etmesini arzulayabilirsin. Hobiler, sosyal yaşamın hızı, yeni arkadaş gurupları seni denenmemişlere itebilir.

Aslan Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; bu hafta benimsediğin düşünce ve fikirleri yansıtıyor. Hayatının rötuşa ihtiyacı olan noktalarını daha keskin bir şekilde görebilirken, farklı tecrübeler ve yeni fikirler de bu süreçte olgunlaşmana eşlik ediyor. Orijinal tarafların ise yeniden açığa çıkıyor.  Korkma ve eksiklerle yüzleş...Aniden beliren sorumluluklar şaşırtmaya devam ediyor!Göz ardı ettiğin konuların, ansızın koca bir düğüm halinde karşına çıkabileceğini hiç tahmin edemezdin. Ta ki Mart’ın bu haftasına kadar… Bahar’ın ilk ayı 21 Mart Ay Oğlak burcunda iken başlıyor ve özellikle hayatına finansal ve duygusal konularda yenilikler katabilir. Aniden beliren sorumluluklara ilk anda cevap vermek istemeyebilirsin. Hatta çoğu Aslan burcunun bu süreçte var olan bir ilişkisini bırakıp hemen bir yenisine başlamış olması mümkün olabilir.  Aynı zamanda gelir kaynaklarına veya borçlarına yenilerini eklemiş de olabilirsin. Bu süreç, seni aşağı çeken alışkanlık ve bağlarını daha net görmene yardımcı olabilir.Şans seninle…24 Mart Cuma günü Merkür, Jüpiter karşıtlığı günlerce yaptığın planların bozulmasına ya da iptal olmasına neden olabilir.  Bu yılın yarısına kadar olan ekstra şansını değerlendirmen için elinden geleni yapıyor gezegenler. Önüne çıkan fırsatları iyi değerlendirmelisin. Çünkü bugünlerde attığın temeller uzun soluklu başarı ve mutlulukları da beraberinde getirecektir. Yeni bir beraberlik, yeni bir iş, yeni bir proje her ne olursa gözünü ve algılarını açık tut derim. Bu aralar yaptıklarının karşılığını alamadığını düşünebilirsin. İyilik yaptığın birçok insanın hoş görünü ve samimiyetini suiistimal ettiklerini fark edebilirsin. İçindeki enerji öyle kuvvetli ki, hiçbir şey yapamıyorsan bile hafta sonu dışarı çımakk, spor yapmak, birilerine yardım etmek ile geçirebilirsin.

Başak Burcu Haftanın Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; değişikliklerin fazlaca yaşanacağı ortamlarda bulunabilirsin. Bu her ne kadar senin dışında da olsa, iniş çıkışlara fazlaca maruz kalacağını söyleyebilirim. Aslında hiçbir şarta ya da hiç kimseye bağlı kalmadan hareket etmeyi öğreneceksin. Özellikle önümüzdeki günlerde, olabildiğince riskli harcamalardan kaçınmanı tavsiye ederim…Kafan bu aralar çok dolu…Pazartesi günü, gökyüzü Koç burcu etkisine giriyor. Güneş yörüngesini heyecandan ve atak olmaktan yana kullanıyor. Haftaya motive başlıyorsun. Son zamanlarda kafanda dönüp duran sorunları bir kenara bırakıp, hedeflerin ve sorumluluklarına odaklanman adına oldukça verimli bir gökyüzü seni bekliyor. Haftanın ilk iki günü Ay Oğlak burcunda hareket ediyor; olumlu etkisini düşünürsen, yatırım için bugünler olabilir. Gerek iş hayatında gerekse özel hayatında taşlar yerine oturmuşken artık farklı planlar yapabilirsin. Ekonomik anlamda, bugünlerde yapacağın hamleler seni daha iyi bir konuma taşıyabilir.Dostlarına vakit ayırıyorsun…24 Mart günü gökyüzünde iki etkili gezegen karşıtlık yapıyor. Merkür ve Venüs Koç etkisinde hareket ederken veraset, ya da herhangi bir hukuksal problemle ilgili konuların gündeme geleceğini vurguluyor. Olumlu bazı gelişmeler keyfini yerine getirirken, Ay’ın Kova burcuna geçiş yapması dedikoduların önünü açabilir. Bugünlerde sık sık telefonunu şarja koyacaksın gibi duruyor.  Duydukların artık seni şaşırtmanın ötesine götürebilir. Hafta sonu ise aile meclisinde yeni bir tanışma ya da bebek müjdesi olabilir. Ailen büyüyor! Cumartesi ve Pazar günü evinde misafir ağırlamak isteyebilirsin. İlişkinde ise takıldığın konuları çözmek için araya arkadaşlarını sokabileceğini işaret ediyor.

Terazi Burcu Haftanın Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; “Aşk, sen daha neler çıkaracaksın karşıma”, gibi benzeri cümleleri bugünlerde sıklıkla geçiyor olabilirsin.  Gezegenler el birliği etmiş karşıt burcun Koç’ta, ikili ilişkileri ve evliliği temsil eden 7.evinde hareket ediyor. Bu yüzden ilişkilere olan yaklaşımını büyük oranda değiştirmeye başlamış olabilirsin. Seni hayatında kısıtlayan, sorumluluk yükleyen, istediğin gibi hareket etmekten uzaklaştıran ne varsa bunların her birine direneceğin bir süreçtesin.Bu haftaya gelecek olursak; 20 Mart Pazartesi Güneş yörüngesini karşın burcuna çeviriyor. Özellikle eğitim hayatı devam eden Terazi burçlarını, oldukça destekleyici bir gökyüzü konumu karşılıyor. Ay Oğlak burcunda öğrenmek, öğretmek için ideal günleri temsil ediyor. Eğer bu günlerde atama bekleyen bir aday isen iş sahibi olabilirsin. Kurumsal ilişkiler içinde bağlayıcı ve olumlu etkiler var. Uzun soluklu, kalıcı ve maddiyat açıdan tatmin edici bir kariyer oluşturabilirsin. Sınav, eğitim, kurs, yeni hobiler gibi konularda destekleyici etkiler var.  Mart rüzgarına seni de kapıp götürüyor...Senide çok yakından ilgilendiren Cuma günü, Merkür, Jüpiter karşıtlığı oluşuyor. Aramak istersin ama çekinirsin, konuşacaksın ama yanlış anlaşılmaktan itina ediyorsun vs gibi ikilimler bu günlerde sık sık yaşanabilir. 2012 yılından bu yana 1970-84 doğumlu kişilerin ilişkilerini düzenlemek gerektiğini vurguluyor. Hiçbir sorun yaşamadığın fakat bağlayıcılığı olan ilişkilerinde ani kararlar alıp, farklı bir yön verebilirsin. Hava grubunun öncü burcu olarak duygularını ifşa etmekten hoşlanmayan bir karakterin var.  Önümüzdeki günlerde, kendini gizli saklı tüm hislerini açıkça dile getirirken bulabilirsinHafta sonu kısa tatil planları yapmak için harika bir gün! Tutku olarak da kendini daha çekici görecek ve partnerinle olan paylaşımını çoğaltacaksın.

Akrep Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; alışkanlıkların tarafından sınandığın günlerden geçiyorsun.  Gökyüzü iş hayatına yönelik, günlük rutin ve sağlığını ilgilendiren konularda benimsediğin tutumun dışında hareket etmene neden olabilir. İş hayatında yaratıcı tarafını kullanman gereken görevler karşısında, oldukça verimli olabileceğin bir süreçtesin.Kariyer hedeflerini gözden geçirmeye ne dersin?Pazartesi günü 20 Mart, Güneş’in Koç etkisine girmesi bakış açına olumlu etki yaratabilir. Bu dönemde önüne çıkan fırsatlar, Merkür’ün etkisiyle kalıcı olacaktır. Güçlü iş ilişkileri kurabilir, beklenmedik yerlerden teklifler alabilirsin. Sana yapılmasını istemediğin bir şeyi sende başkalarına yapmaktan vazgeçmelisin.  Kırıcı bir ilişkinin ardından fevri davranman söz konusu olabilir. Ya da tam tersine hakkında konuşulduğunu duyabilirsin. Hafta ortasına doğru aile büyükleri ile yakından ilgilenmek ve onların ihtiyaçlarını karşılamak isteyebilirsin.Biraz tolerans...Haftanın gerginliğini atmak ve biraz rahatlamak için Cuma gününü beklemiş olabilirsin. Ay Kova etkisinde iken harekete geçiyorsun. Girişimci, toparlayıcı, grup çalışmalarına uygun işler yapabilirsin.  Gökyüzü bazı alışkanlıklarımız için özellikle uyarıyor. Söylediği bir sözü yanlış algılaman ve alıngan bir tavır sergilemen mümkün. Köprüleri yakmamak adına aşırı tepkilerden kaçınmanı öneriyorum. İlişkisi olan ya da evli bir Akrep burcuysan, partnerinin kendi isteklerini ön planda tutarak hareket etmesine tanıklık edebilirsin.

Yay Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; olgunlaşmanın, somut tecrübelerle gerçekleştiği günlerdesin. Satürn burcunda hareket ederken, hayatındaki boşlukları sert bir dille gündeme getirmeye devam ediyor. Bir yandan da yenilikçi etkiler hepimize göz kırpıyor, sınırlarımızı zorlamamız adına sana da cesaret veriyor. Hayatına soktuğu farklı tecrübelerle; olgunlaşma sürecine de desteğini sunuyor.Büyük yardımlar...Pazartesi 20 Martta Güneş yörüngesini parlatıyor!  Seni tam bir iyilik meleğine dönüştürebilir. Okuyorsan okulda, çalışıyorsan işte, çalışmıyorsan evde çevrene yardımcı oluyor, fikir paylaşımından çekinmiyorsun. Peki, senin ne hissettiğine bakalım. Sen ise dışardan çok mutlu ama içten içe yalnızlık duygusuyla boğuşabilecek bir halde olabilirsin. Yardım etmek kadar yardım istemek de doğal bir davranıştır bunu unutma. Burcunda hareketini sürdüren Satürn, son günlerde sınırlarını zorlamana sebep olabilir. Yeni yerler görmek, araştırma yapmak, farklı kültür ile tanışmak ön planda olabilir. Evli olan Yay’lar bu dönem ayrıca evine ve çocuklarına kendilerini adayabilirler.İthamlara karşı savunmanı al!Perşembe günü Ay Kova burcuna geçiyor. Grup çalışmalarını desteklerken bir yandan yapıcı olmanı da sağlıyor. Bu günlerde birileri ile tanışmak, farklı konuları tartışmak, yazmak, edebiyat, farklı kültürler tamamen ilgi alanını oluşturtabilir. Cumartesi günü gerçekleşen toplantı, organizasyon gibi etkinliklerde etkin rol alabilirsin. Ancak bu sıralar para harcamak yerine harcatmak isteyebilirsin; hatta bu isteğin yüzünden çevrendeki insanlar, seni bencillikle ya da cimrilikle suçlayabilir. Spora dayalı yeni hobiler edinebilirsin.

Oğlak Burcu Haftanın Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi;  “Dönsün dünya, umurumda mı sanki?” tarzında düşüncelerin, kafanda yer aldığı için kendini suçlamaktan öncelikle vazgeçmelisin. Çünkü hayatını sürekli denetim altında tutma konusunda bu hafta biraz daha rahat oluyorsun. Ev hayatının ve yaşam alanın birçok değişikliğe maruz kalacağına da gökyüzü işaret ediyor.Tembelliğin yeri mi şimdi?Pazartesi günü 20 Mart, Güneş ilkbahar havasını müjdeliyor. Öncü bir etkiye girerken hırslı, kendinden emin ve bir o kadar da yapıcı oluyorsun. Bu günlerde ağır çekimde yaşamak isteyebilirsin. Hareketlerindeki yavaşlık iş arkadaşlarının yanı sıra partnerini de rahatsız edebilir. “Koltuğuma oturup, film izlemek istiyorum” dediğin günlerdesin… Bu hafta ayrıca genç Oğlak iş adamları ve yatırımcılar için önemli günler olabilir…. ülke çapında yaşanan gelişmeler yüzünden, tüm günü televizyon karşısında ya da internette haber sitelerine bakarak geçirebilirsin.Yüzün gülüyor...Cuma günü Merkür, Jüpiter karşıtlığı zor bir haftanın ardından bazı detayları ortaya çıkartabilir. İçinde bulunduğumuz günlerde, etkilendiğin ve ya hoşlandığın bir insan varsa; ona yaklaşmak adına kolladığın fırsat bugünlerde önemli olacak. Ancak yaşam tarzlarında ki farklılık aile ya da arkadaşların arasında tepki oluşturabilir. Eğer evli bir Oğlak burcuysan ilişkinde seni yoran kişilere mesafe koyabilirsin. Cumartesi günü Ay Kova burcunda iken daha kendine dair daha yapıcı ve toparlayıcı oluyorsun. Aile içerisinde canını sıkan, seni sınırlayan, sağlıksız şartların hepsini onarabilecek sinerjiye sahip olabilirsin.

Kova Burcu Haftanın Yorumu (20—26 Mart)
Bu haftanın gündemi; şu günlerde ne nasihate ne de başkalarının tecrübelerini dinlemeye hiç tahammülün yok, öyle değil mi? Kendi bildiğini okuduğun için seni eleştirenler, bırak eleştirsin. Sen şu an, kendi sınırlarını bile çiğneyip geçebilecek kadar cesur ve yenilikçi olabilirsin. Hayatında ön planda olan temaları dahi değiştirip başka şeylere odaklanabilirsin.Dolu dolu iki gün...Pazartesi günü öncü etkiye geçen Güneş, gündeminde yakın tanıdıklarını, kardeşleri ve çevrene yansıttığın kimliğini ele alıyor. Bu günlerde kendinden emin, ısrarcı ama mücadeleci, programlı, sosyal, güdüsel, ikili ilişkilerde yeniliklere açık bir etki bırakıyorsun.  Haftanın ilk günlerinde Ay’ın konumu ile sosyalleşirken, gündelik programını farklı temalarda veya aktivitelerle doldurabilirsin. Uzun zamandır görüşmediğin, arkadaşların varsa bugünü onlarla program yapmak adına değerlendirmeni öneririm.Her aklına eseni yapma...Aşka dair düşünceleri yeniden akla getirecek, Merkür, Jüpiter karşıtlığı üçüncü kişilere dikkat etmeni işaret ediyor. Emin olduğun ilişkin hakkında çelişkilere düşebilirsin. Aslında mutlu mu yoksa sanal bir mutluluk mu yaşıyorsun içten içe sınıyorsun. Bu sırada partnerine karşı biraz tepkili ve sert olabilirsin. Eğer bekarsan çevrende uzun zamandır etkilendiğin insanlardan daha çok beklentiye girebileceğini vurguluyor.

Balık Burcu Haftalık Yorumu (20-26 Mart)
Bu haftanın gündemi; değer yargılarının değiştiği günlerden geçiyorsun. Bulunduğumuz günlerde var olan finansal şartlarında değişikliklerle ve iniş çıkışlarla karşılaşabilirsin. Gelişmeler elbette, bu kadar karanlık değil. Teknoloji, internet ve bilgisayar aracılığıyla kendine ek gelir sağlayabilirsin. Şartları değiştirmek senin elinde...Pazartesi günü gerçekleşen, Güneş geçişi ile bahar aylarına dair mesajlar var… üstünde sebebini bilemediğin, bir ağırlık hissedebilirsin. Ailenle uzun zamandır planladığın bir şeyi bir anda iptal etmen, tepki görmene sebep olabilir. Adapte olmak, zor hareket etmek, isteksiz duruşun yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Sana tavsiyem bu günlerde yemek düzenine dikkat etmen ve sosyal hayatını dengede tutman yönünde olacak. Eğer iş arıyorsan beklentinin ötesinde teklifler ile karşılaşman mümkün. Finans, maliye gibi konularda teknoloje ne kadar hakim olduğunu gösterebilirsin. Annem annem anneciğim...Cuma gününe özellikle dikkat çekmek istiyorum. Merkür, Jüpiter karşıtlığı hukukla ve verasetle ilgili konuları çözülebilir. Ayrıca bugünlerde devlet dairesindeki işlerin çözülebilir. Hafta sonu Kova burcuna geçecek olan Ay, iletişim kapılarını sonuna kadar aralıyor. Hafta sonu ikili ilişkiler yerine grup toplantıları, aile meclisleri, etkinlikler gibi toplum önünde olmak ön planda olabilir.  Pazar günü özellikle anne ya da anne gibi gördüğün kişilerin yanında olmak isteyebilirsin. Özel bir davetleri için yardım etmek, doğum günlerini kutlamak ya da ev düzenlemesi gibi konularda destek verebilirsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder