Facebook Ailesi

Custom Search

5 Nisan 2016 Salı

11 - 17 Nisan 2016 Haftalık Burç Yorumları

Filiz Özkol 11 - 17 Nisan 2016 Haftalık Burç Yorumları

KOÇ:

İş ve çalışma alanınızı, sağlığınızı ve günlük hayatınızı temsil eden alanda size iş hayatınızda duygusal olarak dağıldığınız toparlanmanız gereken alanları gösterecek yeni iş veya proje hayalleri içinde olabilirsiniz. İşinizin sizin büyümenize engel olan vizyonlarınızı geliştirmek için idealinizi yaşamak için sizi geride tutan taraflarını daha net görebilirsiniz hem çalışma düzeninizi hem günlük hayatınızı ve sağlığınızı mercek altına alacağınız derlenmek ve toparlanmak isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. Günlük hayatınızda çok daha fazla sükun sessizlik tempo yavaşlığı ve kafanızdaki veya çevrenizdeki kalabalıktan kurtulma isteği olabilir. Bunları düşüneceğiniz ve ele alacağınız daha 6 -7 ayınız var.Aranızdaki duygusal bağların sizi yoran taraflarının ele daha rasyonel pratik ve gerçekçi bir biçimde ele alınarak sağlamlaştırılması gerektiğine işaret ediyor.

BOĞA:


Aşk, romantizm, yaratıcılık ve çocuklarla ilgili alanınızda gerçekleşecek bu hafta yaratıcı bir süreçte olduğunuza işarete diyor. Bireysel kişisel sizi başkalarından ayıracak bir ifade ve iletişim tarzına kavuşmak isteyebilirsiniz. Bir işin hobinin çalışmanın meyvesini almak için kolları sıvamanız gerekiyor. Emeğinizin karşılığını almak isteyeceksiniz. Arkadaşlar arasında ve gruplar içinde
yaptığınız aktivitelerde fazlasıyla duygusallık içeren yardımlaşma iyilik etme ve kendini kurban olmuş hisseden birilerine yardım etmek onların dertlerini dinlemek ve el vermek için istek duyabilirsiniz yine de kendi işlerinize odaklanmak ve zamanı doğru kullanmak gerekliliğini hissedeceksiniz.

İKİZLER

Ailenizi, ebeveynlerinizi ev içi düzeninizi, aile üyelerinin sağlığını beslenmesini günlük hayat düzenini mercek altına alacaksınız. Ev içinde dekorasyon bakım tadilat yaptırmak isteyen İkizler de olacaktır. Bu dönemde ev almak satmak veya evin değerini sorgulamakla ilgili temalar da ortaya çıkabilir.  Bazılarınız çocukluktan gelen bir takım alışkanlıkların veya aile içi ilişkilerin yeniden ortaya çıktığını bazı duyguların su yüzüne çıktığını hissedebilirler. Endişelerinizi ve kuruntularınızı aileniz anne babanız ve eviniz için yapmak istediklerinizi planlamaya başlamak zorunda olduğunuz bir sürecin başındasınız.  Bazı işlerin de bırakılması gerekliliği aşikar olacak. Yolculuklar basın yayın ve akademik konuların daha ciddi ve akılcı bir biçimde ele alınması gerekiyor. Arkadaşlarla dostlarla aynı vizyon ve hedeflerle hareket etmeyi başarmak için dostluğun konuşmanın ve fikir alışverişinin çok önemli olduğunu göreceksiniz.

YENGEÇ: 

Yabancılarla, değişik kültürlerle, dil öğrenmekle, yazmakla, tasarlamakla ve kendini doğru ifade etmekle düşünceleri anlatmakla ilgili bir çaba içinde olacağınız kesin. Bu süreçte kendinizi açık ve net ifade etmeye çalışın. Söylemek istediklerinizi iyi düşünün yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan duygusal temalar öne çıkabilir. Yakın çevre kardeşler ve yakın akrabalarla para konularında konuşmalar veya kriz çözecek görüşmeler yapılabilir. Siz de eğitime yolculuğa ticari projelere hukuki işlere veya resmi evraklara yönelik harcamalar yapabilirsiniz. Bu konularda sizi sağlama alacak maddi olanakları sağlamak biriktirmek ve kaynakları ona göre düzenlemek için rasyonel gerçekçi ve duygusal olmayan kararlar almak zorunda olduğunuzu görebilirsiniz.

ASLAN:


Bu hafta dönemde maddi konuların , emeğinizin karşılığını almak veya yaptığınız işin karşılığını almak konusuna odaklandığınızı düşünebiliriz. Bazı Aslanlar yaptıkları fedakarlıkların maddi manevi karşılığını almak isteyecekler. Borç krediler kiralar aile ile ortak para paylaşımı ve ticari faaliyetleri mercek altına alan bu dönemde kurduğunuz para ilişkilerini, kendinizin maddi konulardaki tutumunuzu detaylı ve duygusallığa yer vermeyecek bir biçimde ele almalısınız. Maddi fedakarlıklarınızı kurban olduğunuz konuları görüp bu alanda bir duygusal olgunlaşma yaşayınız. Harcamaları ve gelirleri iyi hesap edip bir miktar kemer sıkma modeline geçiş yapın. Bunu yaparken kendi değerinizden değil başkalarına gösterdiğiniz ilgili ve alakayı biraz kendinize de göstermeyi ihmal etmeyin. Ruhsal ve spritüel yanınızı ortaya çıkaracak çalışmalar yapabilirsiniz.

BAŞAK:


Bu dönemde ilişkinizi, evliliğinizi, ortaklığınızı, hayata bakış açınızı, dış görümünüzü ve gelecek hedeflerinizi detaylı bir biçimde ele almak isteyeceksiniz. Genel olarak bu konularda tutumunuzu ciddi bir biçimde ele almalısınız. Daha rafine ve seçici olmalı , ilişkilerde aşırı bir biçimde kendinizden verdiğiniz temaları mercek altına almalısınız. Karşı tarafa aşırı yumuşak fedakar veya koşulsuz şartsız bağlılık gösterdiğiniz durumları görmek için bu günden başlayarak 6-7 ayınız var. tutulma mevsimine girdiğimiz bu süreçte Eylül ayının sonuna kadar bu konularda bir değişim bitişler ve başlangıçlar yaşayabilirsiniz. Hiç olmazsa bitirdiklerinizi sağlıklı bir ruh haliyle ele alıp dersinizi almalı başlayacaklarınızda da doğru ve gerçekçi nedenlerle başlamayı seçin.Aynı zamanda sağlığınızı koruma altın alarak kendinizi sadeleştirmeli daha rafine olmalı koşullarınızı daha net analiz etmelisiniz. Şimdi neyi nasıl yaptığınız 6 ay sonraki başarınızın mimarı olacak.

TERAZİ:


Günlük hayat ritminizi yeniden düzenlemeyi, sizi yoran ve sağlığınızı bozan enerjinizi düşüren konulara eğilmenizi kolaylaştıracak. Sağlık bunun en önemli kısmı. Yediklerinize içtiklerinize dikkat edeceksiniz. İş hayatından veya günlük sorumluluklarda sizi dağıtan enerjinizi düşüren temaları göreceksiniz ve bu konuda bir şey yapmak için harekete geçeceksiniz. Çalışma düzeninde rasyonel ve gerçekçi kararlar almak gerekliliği ortada. Yaratıcı işlerde uğraşmak, iş için görüşmeler veya toplantılar yapmak zamanı ama sadede gelmek çok önemli. Aşk ve romantizm alanında bu dönemde istediğiniz kişiyi cezbedecek şansınız var. konuşun kendinizi anlatın fikirlerinizi paylaşın gerçekliğinizden uzaklaşmadıkça her şey yolunda gidecektir.

AKREP:


Yeni yaratıcı fikirlerle, işinizi geliştirecek size yeni ticari fikirler katabilecek ilhama sahip olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ile kurduğunuz ilişkileri iletişimi daha gerçekçi bir bakış açkısıyla duygusal olgunlukla ele alarak daha rafine bir hale getirme şansınız var. sevdiklerinize çocuklarınıza arkadaşlarınızı yaptığınız iyilikleri fedakarlıkları ve fazladan verdiğiniz ilgiyi daha mantıklı sınırlara indirmek ve artık kendinizi korumak ihtiyacı duyabilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek dekore etmek veya tamiratlarla uğraşmak isteyebilirsiniz.  Evden yaratıcı çalışmalar yapmak gelecek projeleri üretmek arkadaşlarla veya yakınlarınızla kafa kafaya verip gelecek için sizi başarıya götürecek planları konuşmak isteyebilirsiniz. Bol bol iş konuşması yapabilir görüşmeler etkinlikler ve yaratıcı fikirlerle yeni bir vizyon yakalayabilirsiniz. Aile ile daha gerçekçi akılcı ve sizi daha az yoracak bir iletişime geçmenin tam sırası.

YAY:


İş ve kariyer alanınızda  değişime ve başlangıçlara götürecek bir döneme giriş yaptığınızı gösteriyor. Bu 6-7 aylık dönemde iş konusunda daha gerçekçi pratik ve akılcı yaklaşımlar benimsemek isteyebilirsiniz. Aile ile kurduğunuz ilişkide sizi aşırı fedakarlık yapmaya iten temaları daha gerçekçi bir bakışla ele alabilirsiniz. İşe harcadığınız emek ve zamanın sizin için verimli bir geri dönüşü olabilmesi için daha sade ve rafine davranmalı detaylara önem vermeli enerjinizi dağıtan konuları tespit etmeli ve bunları iyileştirmeye çalışmalısınız. Ailenizle , ebeveynlerinizle ve özel hayatın içinde olan özel kişilerle sahip olduğunuz ilişkilerin aşırı duygusallık içerdiğini düşünebilirsiniz ve bu ilişkilerin çok daha fazla dikkatle ve incelikle ele alınmasının hatta olgunlukla ele alınmasının zamanı gelmiş görünüyor.

OĞLAK:


Basın yayın, yabancılarla ilişkiler, yolculuklar, hukuki konular, tanıtım reklam ve promosyonlar akademik çalışmalar evinizde sizi zihinsel konularda eğitim hayatında veya yaratıcılık isteyen işlerde oldukça verimli bir çalışma sürecine sokacak. Ele alınması gereken projeler yapılması gereken anlaşmalar sözleşmeler girilmesi gereken sınavlar gidilmesi gereken uzaklar olabilir. Bu dönem sizi yeni bir vizyona ulaştıracak . Geleceğe daha umutlu ve başarma arzusu ile bakacaksınız. Gelecek planlarınızda ve projelerinizde sizi daha fazla etkin görünür ve büyük kitlelere ulaştıracak bir başlangıç yapabileceksiniz. Yeni fikirlerle, kişilerle ve bakış açıları ile karşılaşarak siz de kapasitenizi genişletebilirsiniz.

KOVA:


Bu dönemde gelirlerinizi ve harcamalarınızı birikimlerinizi ve aile ile ortak harcamalarınızı ele alırken daha gerçekçi ve akılcı davranmanız gerektiğini görebilirsiniz. Sağlam bir bütçe yapmak zorunluluğu ortada. Yaratıcı yanınızı daha fazla açığa çıkaracak,  spritüel holistik ve şifa içeren konulardan para kazanmak isteyebilirsiniz. Ruh ve beden sağlığınız çok fazla önem kazanıyor. Yaptığınız işten zevk almak işin içine yaratıcı ruhunuzu katarak çalışabilmek sizin için bir hedef olacak.Bazı Kovalar yeni iş birlikleri içinde olabilirler bu süreci iyi yönetmeleri gerektiğini biliyorlar. Sosyal aktif yaratıcı ama maddi konularda daha gerçekçi ve olgun kararlar almak gereken bir döneme giriyorsunuz.

BALIK:


Bu hafta bitişler veya başlangıçlar yaşıyorsanız şaşırmayın hayatınızda yeni bir döneme giriş yapıyorsunuz. Yaratıcı yanınızı spiritüel konuları ruh ve beden sağlığınıza eğilmeyi, ilhama açık yanınızı rüyaları ve telepatik yeteneklerinizi açığa çıkarak enerjiler var. bu süreçte gizli kapaklı açığa çıkarmak istemediğiniz ilişkiler yaşamaktan uzak durunuz eski bitmiş süresini doldurmuş düşünceleri tutum ve davranışları arkadaşları veya aşkları geride bırakmanın tam zamanı.

Diğer Yazılar;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder