Facebook Ailesi

Custom Search

11 Nisan 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 11-17 Nisan 2016 Haftası Burçlar

Haftalık Burç Yorumları

Astrolog Zeynep Turan 11 - 17 Nisan 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Pazartesi itibari ile rekabet başlıyor. Ancak kimse bu dönem o kadar umurunda değil kendinden gayet eminsin.  Ay Satürn karşıtlığı hızlı gündemleri yakalamak için önemli atılımları işaret ediyor.  Başarılı ve uzun iş anlaşmaları yapabilirsin. Merkür Neptün 60’lığı Salı gününe kemerlerini bağlayarak başlamanı öneriyor. İlişkilerde hızını alamadığın diyaloglar yaşayabilirsin. Sevdiğin kişi ile aranızda geçen bazı konuların çözülmesi için elinden geleni yapıyorsun.

Hafta ortasından itibaren güçlü yapın her zamankinden daha fazla öne çıkıyor.Canın ne isterse onu yapmak için kimsenin önünde engel olmasından yana değilsin. Bu vesile ile Venüs ile yönetici gezegenin Marsın 120’lık açısı cesareti bol bir güne işaret ediyor. Yaşamında değişiklikler istiyorsun, bu belki de görüntün ya da tarzın olabilir. Alışveriş çılgınlığına kendini kaptırabilirsin. Hafta sonu itibari ile Ay Mars 120’lığı hareketli günlerini temsil edecektir.  Anı seyahatler oluşabilir, dışarda zaman geçirmek ve farklı sosyal ortamlarda yer alman mümkün olacaktır. Yakın çevrenden duyduğun ilişkiler erkeklere karşı düşüncelerini bir kez daha sorgulamana neden olacaktır.

Sabahı nasıl uyanacağın belli olmayan bir hafta sonu seni bekliyor!

Sosyal etkinlikler çoğalıyor. Davetler ve ret edemeyeceğin teklifler hoşuna gidiyor. Uzun süredir aklında olmayan kişilerle yeniden karşılaşman ya da onlarla ilgili bir şeyler kulağına gelmesi mümkün olabilir. Yönetici gezegenin Mars, Yay burcunda uzun bir süreliğine 17 Nisandan itibaren geri gitmeye başlayacak. Bu günlerden itibaren enteresan karşılaşmalar yaşayabilirsin. Maceralarını paylaşmak zorunda kalacağın tesadüfler oluşabilir.

Boğa Burcu

Hafta başına hızlı ve bol haberlerle giriyorsun.Arkadaşlarınla paylaşacağın birçok şey var. Yeni ilişkin hakkında söyleyeceğin çok şey var ama kimseden fikir almaktan yana değilsin. İlişkilerinde mesafe istiyorsun ancak yaptıklarınla çelişen durumlar var. Kariyer hayatında yaratıcılığının verimli taraflarından yararlanıyorsun, bu yüzden grup çalışmalarına uyum göstermen de gerekir. 13 Nisanda yönetici gezegenin ile Mars’ın kavuşumu benzeri olmayan şeyler yaşamana neden oluyor. İlişkileri olan Boğa’lar ani inişler ve çıkışlar yaşayabilir. Farklı duygusal arayışlar yanlış anlaşılmalara neden olabilir. Uzun soluklu ilişkilerde kıskançlık ve benzeri hisler ateşli tartışmalara yol açabilir.

Çarşamba günü huzur arayışını ilan ediyorsun.

Her ne kadar kendinle çeliş şende güdülerin seni arzularının peşine git diyor. Akşam yapacağın organizasyon için mükemmel bir sofra kurmak için program yapıyorsun, gözüne girmek istediğin patronun ya da güvenine ihtiyaç duyduğun biri için olabilir tüm bu hazırlıklar. Sanki bu günlerde iştahında açık beslenme düzenine bu arada dikkat etmen gerektiğini atlamadan geçemeyeceğim. Ay akşamüstü saatlerinde Aslan burcuna geçiyor. Alacağın haberlere şimdiden hazırlıklı ol! İş yerinde değişen pozisyonlar, sosyal hayatında verilen ani bitiş kararları son dakika etkisi yaratabilir, özellikle de sende…

İnatlaşma… Aşkına karşılık veren biri var!Basit ve sıradan bir Cuma günü olmadığını şimdiden söylemeliyim. Yazışmalar, ödemeler, günlük rutinde ki koşturmalar gün içinde yorulmana neden olabilir. Ancak büyük bir heyecan içindesin çünkü bir süredir haberini almak için dört gözle beklediğin kişiden haberler var. Sürprizi bozan kardeşin sayesinde hazırlıklara çoktan başladın ve bir an önce işten çıkmak için can atıyorsun.  İnatlaşmaların bir yana barışmak için sende hazır hissediyorsun kendini.

Akşamüstü çocukların sorumlulukları eşine teslim edip arkadaşlarınla bu gece felekten bir gün yaşayabilirsin. Hafta sonu evde zaman geçirmekten yana isen hobilerinle baş başa eğlenceli ortamları kendin için yaratabilirsin. Yok ama “hava harika bunu kaçıramam “diyorsan, değiştirmek istediğin ev ya da araba için araştırmalara başlayabilirsin.

İkizler Burcu

11 Nisanda burcunda yükselen Ay, bazı arkadaş ilişkilerinde sınıra gelebileceğin bir boyuta işaret ediyor. Eğer ortaklık söz konusu işler yapıyorsan bu günlerde menfaatini kollaman gerekebilir. Haksızlık senin için koşulsuz bir aldatma olabilir. Uzaktaki sevgiline karşı da bu sıralar güvensizlik beslemen gergin haberleşmelere neden oluyor. Aklın ve gönlün bambaşka birine kayabilir. Ancak duygularını açıklamak konusunda cesarete ihtiyacın olacak. Hiç senden beklenmeyen bir tanışma ortamında gelişen olaylar, sosyal medya ’da paylaşılanlardan dolayı ün kazanmana neden olabilir.

Kendini çok özel hissediyorsun! Anı gelişmeler ve duyacağın büyük sözler karşısında şaşkınlığın ortada! Kalbin yerinden çıkacak gibi hissettiren bu duyguya teslim olmaktan yanasın ancak emin olamadığın konular da var. Bu dönem özel paylaşımlarına özen gösteriyorsun. Elinden gelen her türlü hüneri göstermen karşı cinsi heyecanlandıracaktır. Haftanın sonuna doğru açığa çıkan bazı gerçekler iş hayatında farklı yollar denemen gerektiğine işaret ediyor. Yaratıcılığın bu dönem ortaya koymalısın.

Merkür ile Jüpiter 120’lığı aman sakın bu fırsatı kaçırma diyor.

Önemli görüşmeler, tecrübelerine inandığın kişilerden aldığın fikirleri aklındaki proje için kullanmak istiyorsun. Bu bir yandan sosyal olarak ivme kazanmana ve popüler etkiler yaratmana neden olacaktır. Artık denize girme zamanı senin için geldi! Hafta sonu birleştirip kısa bir tatil yapmak için deniz kenarında bir sahil kasabasına yol alabilirsin. Bisiklete binmek yerine büyük hayallerin peşine düşüp motosiklet gibi adrenalin sporlarına heves edebilirsin.

Yengeç Burcu

Yönetici gezegenin Ay,  Pazartesi Satürn ile karşıtlık yapıyor. Bu dönem ilişkilerinde sorunları çözeceğin, gruplar içeresinde kendini anlatacağın durumlar söz konusu olacaktır. Arkadaşlarınla bol bol görüşme imkânı sağlıyorsun bu hafta. Aynı zamanda ailene zaman ayırmak onlarla ilişkini toparlamana neden oluyor. Ayrıca hiç olmadığı kadar özgür yaşamak istiyorsun ve bunu yaşam alanına yedirmek için cabaların olacak. Semt değiştirmek, taşınmak, işle ilgili kararsızlıkların bu sayede çözülüyor.

Duygusal yönün senin arzularını ortaya çıkartıyor.

Bekâr Yengeç isen, yeni biriyle tanışabilirsin. Haftanın ortasında ciddi ve uzun soluklu bir ilişkini geleceğe taşımak isteyebilirsin. Ailenden ayrıca destek görebilirsin bu süreçte. Ancak arkadaşlarında aynı tepkiyi görmemen sende hayal kırıklıkları yaratabilir.  Eğer sorunlar varsa beraberliğin seyrinin değişebileceğini işaret ediyor. 14 Nisan Perşembe günü Merkür Jüpiter 120’lığı, ruhunda bir sanatçı edası ile taşıyor.  Eğer bir mimarsan tasarımın, modacı isen defilen, öğrenci isen hazırladığın çalışmalar çok konuşulacak işler anlamına gelebilir.

Cuma gününe kadar kendine sağlık olarak dikkat etmen gerekebilir. Çünkü hafta sonunu yatağından geçirmek istemeyebilirsin. Cumartesi ve Pazar gününü aileden uzak başka bir şehirde geçirebilirsin. Belki de bir arkadaşının düğünü ya da özel bir gecesi olabilir ama beklemediğin kadar eğleneceğin kesin.

Aslan Burcu

Haftanın ilk günü,  Ay Satürn karşıtlığı senin gibi dobra ve samimi birisine avantajlar sunuyor. Kim bu dönem canını sıkıyorsa konuşmaktan yanasın. Tavırların net ve açık! Rakiplerine uzak durmak yerine onları yakın takibe almak istiyorsun. Çünkü etrafında dönen dolapların artık göz yummuyorsun. Yabancılarla ya da uluslararası arena de boy göstereceğin önemli isimlerle görüşmelerin var. Hiçbir detayı boşlamaman gerekir. Cuma gününe kadar sözleşmeler,  yeni anlaşmalar gibi konularda incelemeleri sıkı tutmalısın.

Hafta ortasında insan ilişkilerinde sorumlulukların artıyor.

Ayın Yengeç burcundaki formu seni daha derin düşünmeye ve detaycı yapmaya teşvik ediyor.  Âşık olduğun kişi ile dostların arasında kalabilirsin. Aynı ortamda yer almak istememeleri senin için anlaşılır olmaktan çoktan çıktı. İnsanlara karşı daha yapıcı olmaya çalışırken üstüne geldiklerini görüyorsun. Tavır alman söz konusu ama içinden ne geliyorsa onu yapmak istiyorsun. Hafta sonu gelmeden biraz dinlenmek için erken paydos verebilirsin. Çünkü bedensel olarak kendini iyi hissetmek istiyorsun. Hafta sonun karışık bir o kadar da ilginç geçebilir. İstediğin kafanı dinlemek ise sosyal olarak seçici davranarak ilgini çeken etkinliklerde yer alıyorsun.

Başak Burcu

Hümanist yapın ilişkileri toplamandan yana bu yüzden haftanın ilk gününde itibaren geçmişte kalan bazı hesapları temizlemekte üstüne yok… Uyum problemi yaşadığın insanları etrafında istemiyorsun ve bir yol ayrımına girebilirsin.  Yönetici gezegenin Merkür ile Neptün 60’lığı kariyer hayatını sosyal ortamlarda yaptığın kulisler ile şekillendirebileceğini işaret ediyor. Bu sıralar büyük düşün hayallerine kavuş mantığı ile yaşama bakıyorsun.

Hafta ortası artık bir araya gelmek için can attığın dostlarınla birliktesin. Ancak sürekli ağzından laf almak istemeleri keyfini kaçırıyor. Ailende gelişen olayların şimdilik kimseler ile paylaşmak taraftarı değilsin. Zarif görünümün yanında detaycılığın sayesinde modaya karşı tutkun ortaya çıkıyor. Bir sanat eseri gibi olan fiziksel görünümüne kıyafetlerin ile yansıtıyorsun.

14 Nisan gününe ajandana kaydedebilirsin.                           

Merkür Jüpiter 120’lığı Perşembe dâhil hafta sonuna kadar oluşabilecek fırsatları iyi değerlendirmen için uyarılar yapıyor.  Eğer ikili ilişkilerde yol almak istersen kaçırılmayacak bir dönem olabilir.  Sorunlu bir ilişkin varsa üzerinde düşünmek yerine yüzleşmeyi tercih ediyorsun. Rahat bir nefes alabilirsin. Hafta sonu yönetici gezegenin Merkür ile Satürn 150’lığı aile içi verilen bir kararın yatırıma dönüşebileceğini işaret ediyor. Aile yadigârı bir mekânı kullanmak için sana fırsatlar sunulabilir. Ancak kardeşler ya da kuzenler fikirlerini almak zorunda kalabilirsin.

Terazi Burcu

13 Nisan tarihindeki yönetici gezegenin Venüs ile Marsın 120’lık açısı ideallerin farklılığını ortaya koyuyor. Beklentilerin konusunda bu sefer mütevazı değilsin. Eğer birileri için zaman ayıracaksan en ilginç olanı bulmalısın. Bu arzun seni sürekli farklı ortamlarda olmanı sağlıyor. Kendince ele almak istediğin değişimlerin var. Görüntüden mutlu değilsen gizlice girişeceğin estetik operasyonun yakınların tarafından fark ediliyor. Tepki görebilirsin.

Kendini yavaş yavaş hissediyorsun.

Ay Aslan burcundaki konumu dışarıya karşı görünümünü kuvvetlendiriyor. 15 Nisan Cuma günü sosyal konularda beklentilerini gösteriyorsun. Çok hareketli ve dedikodusu bol ortamlarda yer alman seni pek bozmayacaktır ama fazlaca ilgi çekmen yakın arkadaşların bile gerçek yüzünü görmeni sağlıyor. Hiç tahmin etmediğin birinin sana karşı zaafını öğreniyorsun ve bundan hoşlanmıyorsun.

 Hafta sonu hareketli başlıyor!

Cumartesi Merkür Satürn 150’lığı planlı olacağın bir günü işaret ediyor.  Yeni bir araba sahibi olmak ya da dairende yapmak istediğin restorasyon konusunda bir uzmandan fikir almak istiyorsun. Estetik tarafın bugün çok yüksek fikir alırken sen fikir verebilirsin! Hafta sonu etkinlikleri artık senin için çok önemli. Kaçırmak istemediğin programların var. Biraz alışkanlıkların için düzenli beslenmende fayda var.  Aşırıya kaçabilecek alışkanlıkların sağlığını ve rutinini bozabilir.

Akrep Burcu

Yönetici gezegenin Ay ile Satürn karşıtlığı artık sana kazandıklarınla övünmen gereken günleri işaret ediyor. Tavırların net ve keskin olması önünde çıkan engelleri görmene neden oluyor. Kariyerinde azimli olduğun kadar rahatsın bu hafta, bu yüzden için oldukça rahat. Salı günü itibari ile hukuksal konularda beklentilerin varsa özellikle boşanma ya da nafaka gibi konularda çözümler gelişebilir. Bir anlaşma yapman için teklif alabilirsin. Geleceğini garanti altına almak için süre isteyebilirsin. Ailen bu konuda seni desteklerken daha fazlası için çabalaman gerektiğini söyleyebilirler.

Açıma açınacak duruma düşersin!

Haftanın ortasında yönetici gezegenin Mars ile Venüs 120’lık açısı yüzleşmen gereken konuları sana hatırlatabilir. Uzaklaşmak için hiç tanımadığın ortamlarda yer alıyorsun. Cesaretine bu dönem kimse el kaldıramaz. En birinci sensin. Henüz yeni tanıdığın birine bile aşk mânileri söyleyebilirsin. Romantik hallerin ne kadar sahici olduğunu sorgulaman gerekebilir. Çünkü hislerin yoğun ama geçici olabilir.

Bedensel olarak kendini çok dinamik ve heyecanlı bulurken hafta sonuna doğru kendini yorgun hissediyorsun. Problemlerini kendi başına çözmeye çalışman yakınların tarafından fark ediliyor. Maddi sıkıntıların varsa destek görebilirsin. Eğlenmek ve keyfine bakmak için tüm sıkıntılı sayfaları kapattın ve yeniden enerjini topluyorsun. Şık mekânlarda bulunmak için arkadaş çevrende ufak tefek değişiklikleri göz yumuyorsun.

Yay Burcu

"Nasıl istediğimi elde edebilirim, nasıl mutlu olabilirim, hayatın merkezine kendimi nasıl koyabilirim?"  gibi sorularla bir süredir kafanı yoruyorsun.  Bencil olmaktan yana değilsin ancak hayatın sadece keyif alanlarına yoğunlaşman ilişkilerini yorabilir. Sana ulaşmak bu süreçte zor olacaktır. Ayın karşıt burcun İkizlerdeki konumu, çok konuşan ama az iş yapan insanlarla temas etmene neden oluyor. Yeteneklerini mesleki becerilere dönüştürmen mümkün olabilir. Bunun için bile yıllardır görmediğin birine başvurabilirsin.

Hızına yetişene aşk olsun!

Bir süredir ilişkini sorgulamaya başladın. Sen etrafta heyecanlandıran başka şeyler mi var acaba? Ya da odaklanmak istediğin bir hayalin? Kendini bir anda bambaşka bir yerde bambaşka biri ile bulabilirsin. Kim ne derse desin kimin ne düşündüğüne önem vermiyorsun.  İşte çizdiğin güveni sosyal çevrende gösteriyorsun. Perşembe günü ayın 14’ü Merkür Jüpiter 120’lığı sanatsal yönünü ortaya çıkarabilecek uğraşlar edinmeni sağlıyor.

Alanında tecrübe edineceğin gelişmeler olacaktır. Haftanın ortasından itibaren Merkür Neptün 120’lık açısı;  aile ilişkilerinde düzen arayışında olmana neden olabilir. Erkek figürlerin fikirsel ağırlığı artık isyan etmene neden oluyor. Senden gizli işler yapılıyor hissi yaşayabilirsin. Müzikle beslenmek istiyorsan bu hafta sonu konserleri kaçırmıyorsun. Eşinden aldığın teklif ile baş başa bir underground ortamında bulunmak isteyebilirsin. Sırlar öğrenirken, bir yandan kendini tutmak için elinden geleni yapıyorsun!

Oğlak Burcu

Haftanın ilk günlerinden itibaren Ay Satürn karşıtlığı yaşam alanını tümü ile harekete geçirecek gündemler oluşturuyor. Elinden geldiğince sende yardım bekleyen insanlarla zaman geçiriyorsun. Aile içi hareketli, bir o kadar da gizlisi saklısı kalmayan ortamlarda yeni şeyler seni bekliyor. Sende bir süredir farkındasın, hareket etmediğin sürece bereket olmuyor. Hem aktif olmak hem de bu değişimleri olağan ve akıllıca idare edebilmen artık nerdeyse senin için şart. Sevgilinin önemini ve dış dünyanın üzerindeki etkisinin farkında olacağın bu birkaç günü ilişkinde olumlu değerlendiriyorsun.

Evliliğin ve ilişkin, farklı bir boyut kazanabilir.

Durduk yere yolları ayırabilir ya da küslüklerin barışa dönüşebilir. Bu kadar farklılık seni tek başına mücadele etmeye teşvik ediyor. Hafta sonu Merkür Satürn 150’lığı çok hareketli bir tatil sürecini işaret ediyor. Hem iletişim konusunda hem de becerilerin konusunda bir orada bir burada olabilirsin. Çok fazla insanla temas ederek, çok fazla mekânda yer alıyorsun.

Kova Burcu

Ayın İkizler burcundaki konumu, iletişimi kuvvetli günleri işaret ediyor. Estetik, sanat, tarihi, mimarı gibi araştırma gerekli konularda başarılı işler yapabilirsin. Eğer aklında bir proje varsa bunu sunmak için önemli isimlerle görüşmeler yapabilirsin. Bu vesile ile sektördeki ünlü isimlerle karşılaşıyorsun.  Hafta ortası evinin düzeni için değişikli arayışında olacaksın. Eğer bahçeli bir ev özlemin varsa var olan koşullarını hayallerinle birleştirebilirsin. Yaratıcılığın ilişkilerine de yansıyor. Zekân ile karşı cinsi etki altına alman çok kolay olacak. Bu hafta fazlası ile entelektüel çevrelerde bulunuyorsun.

Birilerinin beklentilerini tetikleyebilirsin.

Gönlün bu sıralar herkese açık ama ilgini çeken çok insan yok. Bu yüzden arkadaş çevreni kendin belirlemek istiyorsun. Hoşlanmadığın bir ortamda yer almak istemiyorsun ancak bu eşinin işine gelmeyebilir. Bu sıralar onun işinden dolayı bir arada olmanız gereken resmi ortamlara giriyorsunuz.  Hafta sonu, şehir dışında zaman geçirmek için fırsatların olacaktır. Herkes kendine kıyafet alır sevgili Kova, senin ise mütevazı olmayan nadir eserlere merakın var. Yani daha çok para harcamak zorunda kalabilirsin.

Balık Burcu

“Önce can” diyebilmenin zamanı geldi, sevgili Balık.Bencillikten yana değilsin ancak geçmiş ayların artık acısını çıkartmak sana iyi gelecektir. Haksızlığa uğradığın bazı konular var ise hafta başından itibaren bunların takipçisisin. İlişkilerde gerekirse menfaat kullanmakta yanasın. Sevgilinle aranıza giren kara kedinin peşine düşüyorsun ufak tefek meseleler için onu kaybetmekten yana değilsin. Hafta ortasından itibaren Merkür yönetici gezegenin Neptün ile 60’lık açı yapıyor. İdeallerin ile sezgilerini birleştiriyorsun. Yüzeysel değil gerçekten sosyal içerikli konularda yardım kuruluşları gibi yerlerde bir fiil gönüllü olmak için başvuralar yapıyorsun. Gönlün bu sıralar çok zengin, şarkı söylemek, bir enstrüman çalmak gibi konularda atılımlar yapıyorsun.

Bu hafta sonu gülmeyi unutma!

Hazır yenilenmeye başlamışken, âşık atmak istediğin bazı arkadaşlarını da yanına alıp şık ve özel yerlerde tur atmakta gönlün. Ancak bu sıralar sevgilini ya da eşini ihmal etmemen gerekir. Bu kendine has tutumun onun gözünde farklı algılanabilir. Pazar günü Ayın karşıt burcun Başak’ta olması seni titiz ve detaycı yapacaktır ama bir o kadar da eğlenceli ve toparlayıcı olmanı sağlıyor. Ailenle beklemediğin kadar eğlenceli saatler geçirebilirsin. Ancak annenin kifayetlerine kadar sana karışmasına dayanamayabilirsin.

Diğer Yazılar;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder