Facebook Ailesi

Custom Search

18 Nisan 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 18-24 Nisan 2016 Haftası Burçlar

Astrolog Zeynep Turan 18-24 Nisan 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç

Bu haftanın başından itibaren burcunda da etkisini gösterecek olan büyük üçgen, aklından çıkan vazgeçtiğin bir konunun sana şans olarak geri dönmesine tanık olabilirsin. Mars gerilemesini bir gün önce yaşadığını hatırlatarak ilginç tesadüfler ile aklının karışabileceğini iletelim. Bu vesile ile af bekleyen insanlara yol açabilirsin. Sanki senin için haftanın sonu gibi gelecek, yapmak istediğin işleri sürekli ertelemekten yanasın. Gözün ne patronunu ne de yöneticini görüyor. Üzerindeki bitkinliği atarak doğru enerjiyi yakalıyorsun. Bu günlerini sevgilinle geçirmekten yanasın.

İlişkilerde heyecan arayışın devam ediyor.

Hafta orasında eski hikâyelerin yeniden açılması söz konusu olabilir. Ailen ile eşinin arasında kalması gereken bir konunun ortaya çıkması, seni rahatsız edebilir. Perşembe gününden itibaren kendini daha dinç ve kararlı hissetmeye başlıyorsun. Aksi giden işler için daha azimlisin. Patronuna kafa tutacak kadar kendinden eminsin. Hafta sonundan hemen önce yaşanacak Dolunay, aşk hayatının heyecanını doruklarda yaşamana neden olabilir. Ama kıskançlık krizlerine dikkat etmelisin.  Hafta sonu senin için huzur ve eğlence demek. Eve girmen bu sıralar zor olabilir.

Boğa

Aşkta kazanan sen olduğunu gökyüzü bu hafta iletiyor. İlk günden itibaren etkisini yoğun hissettiğin heyecanların sayesinde motivasyonun kuvvetli olacak. Yönetici gezegenin Venüs ile Satürn 120’lığı yapacağın iş görüşmelerin bir olumlu, bir olumsuz tarafını sana gösterecektir. 19 Nisanda burcunda yükselen güneş sayesinde hareketli ve eğlenceli ortamlarda daha çok yer alıyorsun. Başarıların ile cezbedici konuşmaların rakiplerine kıskançlık yaratabilir. Lükse düşkünlüğüne bu sıralar ara vermen gerekebilir. Daha aklıselim harcamalar yapmalısın.


İki ruhlu bir döngü de gibi hissedebilirsin

Perşembe ve Cuma günlerini bir arada yaşıyormuş gibi hissetmen çok normal. Ayın 21’inde gerçekleşen Ay Uranüs karşıtlığı ön planda olan işlerinde fırsat oluşturacaktır. Ancak çekişmeli sahnelere neden olan bir ekibi yönetmek zorunda kalabilirsin. Kısa bir çözüm olmayacaktır bu durum senin için ve ertesi gün krizin devam etmemesi için elinden geleni yapıyorsun.

Mesafeli ama temkinlisin!

Ve Dolunay, hislerini tetiklerken kendi bilinçaltını sorgulamaya yöneltebilir. Yanlış karar vermemek için karşı tarafı da dinlemelisin. Bu sıralar ülke gündeminden kopuk mali kararlar almaman önemli olacaktır. Hafta sonu dinlenmek sana yakışmaz sevgili Boğa, davetler ve organizasyonlar peşinde koşman Pazar gününü yorgun geçirmene neden olabilir.

İkizler

Pazartesi sendromunu üzerinden atmak için henüz erken çünkü sorumluluk hissettiğin işler var. Marsın geri hareketi başladı ve önüne tahminin dışında gelecek işler de var. “Bu ne şenlik” diyebilirsin. Ajandanı yeniden kontrol etmelisin. Bazı işlerinin ya da randevularını yeniden düzenlemen gerekebilir.  19 Nisanda Venüs Plüton 90’lığı ilişkiler açısından zor bir gün olabileceğini işaret ediyor. Sevdiğin kişiye karşı açık olmaman bazı sıkıntılı gelişmelere neden olabilir. Bunları senden duymaya hakkı var başkalarından değil! Haftanın ortasına doğru akşam saatlerinde katılacağın etkinliklerin artabilir. Yeni insanlar ve cevreler seni keyifli yapacaktır.

İnişli çıkışlı duygularına hakim olmalısın

Perşembe günü ayın 21’i Dolunaya bir gün kala etkisini şimdiden göstermeye başladı bile. Senin için hassas bir konu olan uzun soluklu ilişkine bir dem vurabilir. Neden bazı şeylerin senin istediğin gibi gitmediğinin şahidi olabilirsin. Bu günlerde aldığın ekonomik haberler keyfini kaçırmasın, sadece dikkatli olman gereken işlerde uluslararası boyutları takip etmen gerekebilir. Dolunay ile mücadele yönün kamçılanıyor. Eski dostlar yeniden hayatına girmek için özel insanları aracı koymak isteyebilirler.

Hafta sonunun açısını çıkartmanın zamanı geldi. Kendi bakımına ve görüntüne yenilikler katıyorsun.  Yeni kıyafetleri baştan aşağı değişen ayakkabı tutkuna hâkim olamayacak harcamalar yapabilirsin. Ve beklenen sonuç; asla dâhil olmak istemeyeceğin bir aşk üçgeninin içine çekilebilirsin. Evli İkizler isen; çocukların için bir kez daha evliliğini yapılandırmak isteyebilirsin.

Yengeç

18 Nisanda karşıt burcunda Plüton geri gitmeye başlıyor. Bir gün önce başlayan Mars gerilemesini atlamadan bugüne ait yaşananları değerlendirmen sığ kalabilir. Güven duymak istediğin yarım kalmış ne varsa bu günlerde hayatından kopartıyorsun. Ya da yeniden hayatına dâhil ediyorsun. Geçmişte kalan bir aşk ya da iş bağlantısının nelere sebep olduğu ortaya çıkabilir. Çarşamba günü itibari ile yönetici gezegenin Ay ile Marsın anlaşması tecrübeli ve iddialı konuşmalar yapabileceğine işaret ediyor. Mevkii ve konumu önemli kişilerle görüşmeler hızlanabilir. Aşkta hala aradığını bulamadığını düşünüyorsan, pek haksız da sayılmazsın ancak seçimlerinde denge araman gerekebilir. Baştan yanlış bir yolda olduğunu görmen gerekebilir. Oysa seninle ilgilenen insanları görmezden geliyorsun!

Cuma günü hayatının sürprizini yaşayabilirsin.

Perşembe günü şimdiden belli olan hafta sonu programına kendini adamak istemiyorsun. Aile içinde olman gereken mecburi bir yoğunluk yaşayabilirsin. Ancak senin aklında bambaşka şeyler vardı,  katılmak istediğin seminer programı iptal etmek istemiyorsun. Ayın Uranüs ile yaptığı karşıtlık açı, hava da kalan konuların somut bir şekilde çözülmesi için cesaret kuşanmanı temsil edecektir. Yönetici gezegenin seni destekliyor! Aşk hayatınızda ise artık mutlu olmanın vakti geldi. Cuma günü yaşanacak Dolunay sayesinde yaz aylarını dolu dolu geçireceğin fırsatları yakalıyorsun. Karşılıklı aşk itirafı tatlı bir oyuna dönebilir. Eğer evli bir Yengeç burcu isen sadece çocukların için harika bir hafta sonu düşünebilirsin. Biraz daha gözlerden uzak sadece onlar için tertipleyeceğin organizasyonlarla…

Aslan

Haftanın ilk günü büyük üçgen oluşumu ile başladı. Marsın etkisini de arkasına sırtladı. Bu yüzden geçmişi düşünmekten kendini alamıyor olabilirsin. Yeniden değerlendirmekten yana olduğun karşılaşmalar yaşayabilirsin. Bazı şeylerin önemini kavrarken bazı insanlardan vazgeçebilirsin. Kariyerinde kimse önüne geçsin istemiyorsun çünkü hak ettiğin konular var.  Venüs Plüton 90’lığı duygusal yönünü kontrol etmen gerektiğine işaret ediyor. Herkesin derdini dinlerken senin de kendini anlatmaya ihtiyacın olduğu bir hafta olabilir.

19 Nisanla birlikte doğa uyanışa geçiyor.

Her ne kadar görünüşünden ve kendinden emin de olsan, yenilenmek sana iyi geliyor. Sana göre radikal kaçabilecek birkaç değişiklik yapmak isteyebilirsin. İlkbaharın güzel sıcaklığı ile için kıpır kıpır ve ilgi duyduğun kişiye bunu göstermek istiyorsun. Eğer evli bir Aslan burcu isen birlikte zaman geçirmek için birkaç aile dostunuzla birlikte eşine doğum günü ya da bir başarısı için eğlence tertip edebilirsin. Bu sıralar spora ağırlık vermen seni farklı zevklere de teşvik ediyor. Topuklu ayakkabılarından vazgeçmeyen sen, artık daha spor görünmenin trend olduğunu düşünmeye başladın. Aman tanrım!

Gözden çıkartmadan önceki evre…

Çalışma hayatında rekabetin artması tesadüf olmasa gerek, gökyüzü etkileri bol bol gösterdiği bu hafta Dolunay ile birlikte katmerli bir havaya bürünecektir. Ama senin gibi işini takip eden biri için sıkıntılar değil beklemediğin gelişmeler oluşabilir. Aslında senin için düşünülen pozisyonu nasıl ellerinden aldıklarını ya da iş yerinde seninle ilgilenen bir aşkın olduğu gibi… Hafta sonuna hem bir gün önce duyduğun haberlerin kritiği ile hem de yorgunluğu ile başlayabilirsin. Ama üzerinde senin de şaşırdığın bir boş vermişlik hissi var. Daha çok keyif aldığın alanlarla ilgilenmek ve sevgiline cazip görünmek derdine düşebilirsin. Çocuklarını ihmal ettiğini düşünüyorsan, onlarla birlikte bir haftasonu yaşayabilirsin.

Başak

Haftanın ilk günü senin için hızlı başladı. Tam istediğin gibi odaklanmak istediğin işlerin başındasın ve ekibini de motive etmek için çabalıyorsun. Ancak iş arkadaşlarının arasındaki anlaşmazlıkları düzenlemek için ayrıca efor serdedebilirsin. Merkür gerilemesinin etkisinden kurtulduğunu sanma. Eski hesaplar açılıyor ve Mart ayında fark etmediğin bir mesele ile uğraşmak zorunda kalabilirsin. Ayın konumu burcunda seyir etmesi; daha detaylı olmana neden olurken kaygılarını biriktirebilirsin. Haftanın ortasından itibaren para harcamak, istediğin ortamlarda dostlarınla zaman geçirmek isteyeceksin.

Hafta ortasında odaklanman şart!

Perşembe günü, Ay Uranüs karşıtlığı açıkta kalan, yerine oturtamadığın meselelerin için isyan bayrağını çekebileceğini gösteriyor. Strateji belirlemek zorunda kalman, pratik anlayışına bazen ters ama bu sıralar özellikle teknoloji gerektiren konularda dikkatli olmalısın. İnsanların yanlış yapmalarına karşı ısrarcı ve kendilerinden emin olmalarına dayanamıyorsun. Cuma günü Dolunay gerçekleşiyor; kimlerin sana samimi olduğunu görebilirsin. Ailen ve yakın çevren dâhil bazı konularda şaşkınlık yaşayabilirsin ancak her şeye rağmen gökyüzü uyarıcı etkisi var ve Mayıs ayı için tedbirlerini almanı sağlıyor. Varsa bir aşkın onu artık görmen gerekebilir. İlgini bekliyor hatta ondan uzaklaştığını düşünebilir.

Hafta sonu en büyük aşkın çocuklarınla zaman geçirmek için eğlenceli aktiviteler organize ediyorsun. Biraz üzerinde yorgunluk hissi olabilir. Hafif spor ve yürüyüş yapmak fiziksel olarak sana iyi gelecektir.

Terazi

Haftanın ilk günü, kendine olan güvenin yükseldiğini hissediyorsun. Yönetici gezegenin Venüs Satürn 120’lığı iddialı konuşmalar yapabileceğini ve önemli kişilerle birlikte zaman geçirmenin faydalarını görebileceğini işaret ediyor. Kendi işlerini toparlamak için danışacağın ya da tavsiyeler alacağın ilginç kişilerle karşılaşman söz konusu olabilir. Sevgine karşılık arıyorsan bu hafta fazlası ile görüyorsun ancak sende aynı tepkileri vermen gerekebilir. Acil kararlar ve konuşmalar için henüz erken olabilir. Ay Terazi etkisi yüzünden telaşlı bir hallerdesin.

Sosyal ortamlarda hareketlilik söz konusu

Haftansın ortasından itibaren, hiç hesapta olmayan eski sevgililer ya da ilişkilerden haberler alabilirsin.  Evli bir Terazi isen kafan karışabilir. İlişkinde beklentilerin oturmadığını düşünüyorsan biraz bulunduğun ortamdan uzaklaşmak isteyebilirsin. Zarif ve edalı hallerin dikkat toplamana neden oluyor. Yakın bir tanıdığının davetinde “kısmetlerin” çoğalabilir. Eğer eğitimine ağırlık vermek istersen bu süreci iyi değerlendirmen faydalı olacaktır. Benzer konuları çalışan arkadaşların arasında pasif kalabilirsin. Hafta sonuna doğru hırslanabilirsin.

Cuma günü Dolunay’ın etkisini atlamadan, hafta sonunu huzurlu geçirmen pek mümkün olmayabilir. Dolunay sakladığın hislerini ortaya çıkartabileceği gibi kaçırdığın konuların bugün önüne fırsat olarak gelmesine tanık olabilirsin. Aile içinde miras, mal bölüşümü, emlak gibi konuların sana katkı yapacak kadar gelir getirmesi vesile olabilir. Birilerini idare etmek ve yönetmek bu günlerde kolay olacaktır. Hafta sonu artık kendine ve sadece sevdiklerine zaman ayırıyorsun. Birlikte olmak için eşinde bu fırsatı kaçırmayacaktır. Hafta sonu iş planlarını sırf bu yüzden iptal etmesi seni mutlu ediyor.

Akrep

18 Nisan Venüs Satürn 120’lığı gelecek teklifleri değerlendirmende istediğin konuma gelebileceğini gösteriyor. Kazançlarının artması için bazı girişimlerde bulanabilirsin. Sektör değişikliğini düşünüyorsan araştırma yapmak için iyi bir dönem başlıyor ve şartların uygunluğuna bakman gerekebilir. Arkadaşlarınla paylaşımların hızlanıyor ve sosyal olarak birlikte ortak organizasyonlar yapmak herkese iyi gelecektir.

Amaçlarına ulaşmak elinde!

Çarşamba günü yönetici gezegenin Ay Mars ile birleşiyor; yaşadığın hiçbir şeyin boşa gitmediğini bu sayede görüyorsun.  Gurur duyacağın sözler işitebilirsin. Eğer çocuk inadını bir yere bırakırsan senin için çabalayan yürekleri görebilirsin. Eşin ya da sevgiline gözlerin parlayarak baktığı bu dönem nasıl bir teklifle karışılacağın hiç belli olmaz. Tahmin ettiğin konu hakkında yakınlarından tüyo alma peşindesin.

Gelelim ayın 4.üncü Dolunayına!.

22 Nisanda burcunda yükselen bu gökyüzü etkisi sayesinde belirsizliklerden kurtuluyorsun. Aşkı daha çok yaşamanı, ihaneti de daha net görmeni sağlıyor bu oluşum. Kendinden emin değilsen bazı kararlar için erken olabilir. Bu süreci sağlıklı takip edebilmen için gerekli olan şey 10 gün daha beklemek olacaktır. Eğer ekonomik bir dar çıkmazda isen ülke gündemini takip etmeden riskli işlere adım atmazsan, kazanan sen olursun. Hafta sonu sevgilin ya da eşinle özel bir program düzenlemek istiyorsun ancak Pazar günü küçük bir rahatsızlık planları bozabilir.

Yay

Söz verdiğin zaman yerine getirmesini biliyorsun.

Ancak sende aynı karşılığı görmekten yanasın. Haftanın ilk günü Marsın etkisini unutmaman gerekiyor ve aynı gün gerçekleşen Plüton gerilemesi işlerine tuz biber eklemesine neden oluyor. Yolunda gitmeyen işlerin yok ama panik olmamak elinde değil. Bazı sırlar açığa çıkabilir. Yöneticilerin ve iş arkadaşlarınla aranı bozacak etkenler var. Eline gecen bir belge ya da söz her şeyi açığa çıkartabilir. Haftanın ortasına doğru nefesin kesileceğin olaylar yaşayabilirsin. Farklı insanlar ve değişik hayatlar bu sıralar ilgini çekiyor ve bir arkadaşın sayesinde tanışacağın grupla yakınlık kuruyorsun. Hatta eski arkadaşlarını bu yüzden ihmal edebilirsin.

Hafta sonuna doğru iş hayatında canlanma söz konusu. Aniden çıkabilecek seyahatler ve iş toplantıları aklını başından alabilir. Hazırlaman gereken dosyalar ve ilgilenmen gereken bir ailen var. Her şey bir arada dengelemek isterken yoruluyorsun. Beslenmene bu dönem dikkat etmen gerekebilir.

Cuma günü DolunayAkrep burcunda gerçekleşiyor. Alt üst olan planlar ya da sürpriz gelişmeler yüreğine su serpebilir.  Bu sıralar gizli arzuların ve isteklerini kontrol edemeyebilirsin. Yanlış olduğunu bildiğin halde ilgilendiğin kişiye karşı uzak duramayacaksın. Sivri dille değil daha sakin ve ılıman olman gerekir bu döngüde. Yapıcı etkileri ancak bu şekilde yakalayabilirsin. Hafta sonu uzaklarda ve aileden uzakta geçirmek zorunda olabilirsin. Çocukların var ise onlara sürpriz bir paket gönderebilirsin. Mutluluktan havaya uçabilirler.

Oğlak

Haftanın ilk günü gökyüzünde ardı ardına devam eden gerilemeler ile karşı karşıyayız. 18 Nisanda burcunda gerilemeye başlıyan Plüton, güven veren ilişkileri sorgulaman gereken bir süreci işaret ediyor.  Gizli saklı işlere bulaşmaktan yana değil gönlün ama aklın fikrin güdülerini kontrol edemediğin bu kişide kalıyor. İşle yoğrulan kalbine odaklanmak konusunda sıkıntılar yaratıyor. Ancak haftanın ortasından sonra özüne geri dönüyorsun ve özel bazı çalışmalar içine giriyorsun. Menfaatini kollamanın gerekli olduğunu düşünebilirsin. Bu günlerde alt yapısında aile şirketi olan ortaklı bir firma ile anlaşma imzalaman mümkün.

Perşembe günü itibari ile istem dışı gelişen rahatsızlıklarınla uğraşabilirsin. Bu sıralar arkadaş ilişkilerine kafanı yorman seni huzursuz ediyor ama kimseyi kendine benzetemezsin. İnsanları olduğu gibi kabul etmenin zamanı geldi. Her şeye rağmen ilgini çeken yeni biri var ve geçmişte kalan ilişkini unutturacak kadar kaliteli bir durum söz konusu olabilir.

Hırslarının seni yönlendirmesine izin verme.

Fiziksel olarak canlanmak ve enerjini yükseltmek için ekstra bir beslenme sistemi geliştirebilirsin. Çevreni değiştirmek ve iş açısından ivme kazanmak için farklı ortamlarda yer almak istiyorsun.  Buralarda tanışacağın kişiler renkli bir sosyal hayatın olmasını sağlayabilirler. Ancak insan rekabetine şaşırabilirsin.

Hafta sonundan hemen önce yaşanan Dolunay, 22 Nisanda gerçekleşiyor. Sınırlarını aşarsan, insanlara toleransın konusunda yapıcı olabilirsen, ideal başlangıçlara zemin hazırlanabilir. Aşk ile işi yönetmeyi ayırmalısın. Sevgilinden ya da eşinden bu dönem yatırımlarınla ilgili destek görebilirsin. Hayır demeden önce iyice düşünmelisin. Eğer aile içinde çözülmesi gereken konular var ise Dolunay hafta sonuna kadar etkisini olumlu olarak gösterecektir.

Kova

Haftanın ilk günü Pazartesi itibari ile büyük üçgen oluşumu ile başladık. Mars gerilemesini unutmadan yola çıkman doğru olmaya bilir.  Bağımsızlığına o kadar düşkünsün ki bu aralar, iş yapmak için başında bekleyen yöneticine karşı isyandasın… Bazı şeylere karşı umarsız olmak istemeyebilirsin ama duygusal olarak yaklaşımlarına engel olamıyorsun. Yardımcı olmak istediğin dostların var ancak bu sıralar yalnız hissedebilirsin kendini.  İş koşulların iyileşmesi için elinden geleni yapıyorsun. Farklı fırsatları kollamak için doğru bir dönemdesin. Acele etmek yerine araştırmalar yapmak, mesleki açıdan olumlu gelişmeler yaşamanı sağlıyor.

Mistik yeteneklerin seni ruhani olarak doygunluk arayışına teşvik ediyor. Hafta ortasından itibaren bu konudaki çalışmalarına ağırlık verebilirsin. Haberini beklediğin bir dostun geliyor olması keyfini yerine getirecektir. Gerçek arkadaşlığın özlemi ile kavruluyorsun.  Çarşamba günü ayın 20’sı Ay-Mars arasındaki olumlu transit, kendini ifade etmek için şanslı bir günü işaret ediyor.  Desteğini gördüğün ayın konumu ayrıca sana incelik katacaktır.

Yönetici gezegenin ile Ayın konumu sayesinde entelektüel yaklaşımına güzellikler katıyorsun. 22 Nisan Dolunay, kişiliğine ışık tutuyor. Zaaflarını temizlerken algıların açıldığını görüyorsun. Tam da bu sıralar ihtiyacın olduğu şey gerçekleşiyor olabilir. Uzaklara gitmek kadar radikal ama rasyonel değişimlerin içine girebilirsin. Seneler önce bitmiş bir ilişkini bu günlerde yüzleşme imkânın olabilir. Hafta sonu, mutlu ve kuzenlerinle birlikte büyük sofralar kurarak geçirebilirsin. Hafta içinin yorgunluğu seni biraz miskin yapabilir.

Balık

Bu haftanın ruh hali; pozitifsin kimse hakkında olumsuz düşünmek istemiyorsun. Bu hafta şans senden yana olacaktır. Gerçekleri görme şansın olduğu gibi geçmişte kalan şeyleri çözmek için fırsatların olacak. Sana rahatsızlık veren konular gündeminden kalkacaktır. Uyum sağlamak istediğin kişiler var bu eşin olabilir ya da iş ortağın… Gönlün biraz huzurdan yana olacak, bundan emin olabilirsin.

Fırsatlar seni bulmaz, sen fırsatların peşinde koşabilirsin

Haftanın ilk günü Ay karşıt burcun Başakta yer alması iletişimini kuvvetlendirirken biraz daha detaylı olmanı sağlıyor. Ancak telaşlı ve meraklı hallerini bastırman gerekebilir. Eşinin ailesine ve çevrene karşı sakin olman gerekiyor.. Duydukların karşısında hayal kırıklığını belli etmen gerilmeye müsait durumlar yaratıyor. Her şeye rağmen sevdiklerini korumak istiyorsun. Haftanın ortasından itibaren iş konusunda atılımların hızlanıyor. Bir süredir endişe ettiğin konularda ufak tefekte olsa açılımlar olması seni motive ediyor. Özellikle maddi açıdan toparlanman için aileden destek almayı şu sırlar uygun bulaşabilirsin. Bunun dışında bambaşka yerlerden iş görüşmesine çağrılabilirsin.

Cuma günü değişimin kaçılmaz olduğunu Dolunay ile birlikte deneyimliyorsun. Sabah saatlerinde gerçekleşen bu gökyüzü harikası sayesinde düşüncelerinde aydınlanma ve netlik gerçekleşiyor. Bu sırada yakın çevrende gelişen olayları görüyorsun ya da tanık oluyorsun. Alınan kararlara şaşkınlıkla tepki verebilirsin. “Hiçbir şey göründüğü gibi değil” diyerek bulunduğun koşula şükür edebilirsin.

Değişimin seni besliyor. Fiziksel olarak etkisi, psikolojik olarak yansımaya başladı. Cildinden, cinsel güdülerine kadar etrafına bunu muazzam bir şekilde yansıtabiliyorsun..Eğer hala hareketlenme başlamadıysa hayatında, unutma bu senin tercihin olabilir. Ama  "içindeki seni serbest bırakma zamanı” sakın kaçırma!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder