Facebook Ailesi

Custom Search

16 Mayıs 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 16-22 Mayıs 2016 Haftası

Astrolog Zeynep Turan 16 - 22 Mayıs 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın ilk günlerinde “idare edilen” insan olabilirsin!

Henüz haftanın ilk günlerinde Ay karşıt burcunda hareket ederken gerek peşin hükümlü, gerek sabırsız, gerek titiz tarafınla adeta herkesi diken üstünde tutabilirsin. Çalışkanlığınla kendinden bahsettireceğine hiç şüphe yok. Salı günü harcamalarında aşırıya kaçmamaya özen göstermeni öneririm. Mümkünse haftanın ilk günlerinde ihtiyaç alışverişine odaklanmakta fayda var...

Güneş İkizler burcuna geçtiğinde, seni tutabilene aşk olsun...

Cuma günü itibariyle işine eğlence katabilirsin. Aslında bu tarihten itibaren aslında etrafındaki herkesin hatta o despot patronlarının bile çay-kahve molalarını sıklaştırması, iletişim ve etkileşimi canlı tutacak aktivitelere yer vermesine tanıklık edebilirsin. Bu dönemde sende işinle bağlantılı yeni bağlantılar elde edebilirsin. Zaten bir ay boyunca telefonların hiç susmayacak!

Boğa Burcu

Haftanın ilk günlerinde Ay-Merkür 45’liğinin etkisiyle işlerinin ters gitmesi biraz canını sıkabilir. Her zaman işe gittiğin otobüsün saatlerinin değişmesi, yanına alman gereken çok önemli bir eşyayı uzaklaştıktan çok sonra fark etmek gibi durumlar gündemine oturabilir. Bugün sadece senin değil aslında etrafındaki herkesin enteresan aksiliklerle karşılaşabileceğine tanıklık edebilirsin. Bu yüzden bugün kimseyi sözlerinden dolayı yargılamamaya çalış.


Merkür önünden çekiliyor...

Bu tarih itibariyle resmi olarak aksilik, plansızlık, anlaşmazlık gibi tatsız durumlar gündemin üzerinden çekilmeye başlıyor. Aslında bu tarih itibariyle gökyüzü seni resmen azat ediyor. Merkür geri hareketinin ağırlığının çekilmesi en çok ta maddi konularda çıkmazın içine giren Boğa burçlarının önünü açacak. Ayrıca bu tarihten itibaren Nisan ayının ortalarından beri gurur yapıp bir türlü uzlaşamadığın insanlarla arandaki buzları eritebilirsin.

İkizler Burcu

Yeni bir haftaya Ay Terazi burcunda hareket ederken başlıyoruz. Perşembe gününe kadar Ay konumunu korurken, karşılaştığın ufak tefek aksaklıkları çok büyütmene neden olabilir. Bu dönemde maddi değeri yüksek olan eşyalarına karşı daha korumacı davranmanı öneririm.

Şimdi senin dönemin başlıyor, hazır mısın?

Çünkü Cuma günü Güneş burcuna geçiş yapıyor. Güneş geçişlerini çok keyifle anlatırım bilirsin. Ama çoğunlukla benim anlattığım kadar keyifli bir ruh halinde olunmadığına dair de geri dönüşler alıyorum. Sende Güneş’in burcuna geçiş yaptığı ilk günlerde kendini biraz depresif hissedebilirsin. Güneş yeni bir burca adapte olmaya çalışırken, biraz ruh halini de sıkar. Ama merak etme bu hep böyle sürmeyecek elbette. Bu yıl Güneş’in burcunda vakit geçirdiği süreç, geride bıraktığımız yıllara kıyasla seni daha farklı konuların arasına sürükleyebilir

Yengeç Burcu

Ailenle ve evinle ilgili şikayetlerin var!

Ve bu şikayetlerini haftanın ilk günlerinde Ay Terazi burcunda hareket ederken dile getirebilirsin. Özellikle son zamanlarda evdeki kadın figürlerle sürekli konuşmayı ertelediğin konuları dile getirmekte ısrarcı olabilirsin. Ama sana şöyle bir uyarıda bulunmak isterim; geçmişe dair konular konuşulsa da, çok verimli bir sonuca bağlanamayabilir bu dönemde.

Güneş İkizler burcunda hareket ederken, ruh halin; kırılgan!

Cuma günü itibariyle sergilediğin çekingen tavırların sebebini soran olursa, Güneş 12.evimde hareket ediyor dersin. Bilirsin hep söylerim, Güneş yeni bir döngüye geçiş yaptığında hemen etkisini göstermez.. Haliyle, sende bu dönemde ruhsal anlamda kendini daha hassas hissederken sosyal olarak ta kendini geri çekebilirsin. Önümüzdeki bir ay boyunca uyku düzenini dengelemekte zorlanabilirsin.

Aslan Burcu

Haftanın ilk günlerinde 10.evinde hareket eden göstergeler gökyüzünde etkileşime girerken, henüz sabah saatlerinden aksiliklerin peşine takıldığını düşünebilirsin. İşe geç kalmamaya çalışırken, ya trafik sıkışır ya da yanına alman gereken önemli bir evrağı evde unuttuğunu çok sonra fark edebilirsin. Ayrıca özellikle haftanın ilk günlerinde iş yerinde yaptığın işe yoğun bir şekilde konsantre olmanı öneririm.

Yaz sana erken geliyor, hazır mısın?!

Cuma günü Güneş rotasını İkizler burcuna çeviriyor ve gökyüzü köklü değişikliğinde ilk adımı atıyor. Senin içinse nispeten eğlenceli bir dönem aslında. Çünkü kalabalık arkadaş gruplarına geri dönüyorsun! Çevrenden kalabalığın bir an bile eksik olmadığı günlere hazır ol.

Başak Burcu

Haftanın ilk günlerinde de gökyüzünde aktifliğini arttıran Merkür, detaylara kafanı vermekte zorlandığın bugünlerde seni angarya işlerin ortasında bırakabilir. Özellikle günlük hayatına ilişkin ufak tefek sorumlulukları zamanında yerine getirmelisin. Faturalarını ödemek bu kadar zor olmamalı! Maddi işlemler için biraz kritik bir gökyüzü hakim haftanın ilk günlerinde. Sana tavsiyem; internet ya da farklı portallardan ziyade maddi işlemlerini bizzat eski usül, analog olarak yapmanda fayda var...

Geleceğini inşa etmek için savaşmaya ne kadar hazırsın?

Cuma günü itibariyle Güneş’in rotasını değişken nitelikli İkizlere çevirmesi 10.evini yani iş hayatını, kariyerini, finansal dengeleri ve çevrendeki baskın karakterli insanlarla ilişkilerini ön plana çıkarıyor. Jüpiter’in de desteğini göz önünde bulundursan iş hayatın konusunda çok önemli atılımlarda bulunabilirsin.

Terazi Burcu

Haftanın ilk günlerinde planlı hareket etmekte zorlanabilirsin!

Haftaya Ay burcunda hareket ederken başlıyoruz ve Pazartesi günü canın hiçbir şey yapmak istemeyebilir. Haftaya biraz isteksiz bir ruh hali ile başlayacağın doğru fakat hafta ortasına doğru gündemin hareketlenirken, kendini ister istemez olayların içinde bulabilirsin. Özellikle Çarşamba günü bir kaç yıldır kendi hayatını kurmaya çalışan Terazi burçları beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilir.

Cuma gününden itibaren seni yakalayabilene aşk olsun!

Cuma günü itibariyle Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle sen de o sürekli kendini ağırdan alan gökyüzünün kasvetini üstünden atmak istercesine, alıp başını uzun bir seyahate çıkabilirsin! Bireysel hareket etmeni destekleyen Jüpiter’in üstüne Güneş’in “özgürlük” vurgusu yapan hareketi eklenince seni tutabilene aşk olsun! Bu dönemde eğitim hayatınla ilgili çok radikal gelişmelerle de karşılaşabilirsin.

Akrep Burcu

Yılın bu zamanlarında da yine öngörülerin çok güçlü adeta sana ikili ilişkilerinde rehberlik ediyorlar. Özellikle haftanın ilk günlerinde bu tarafın sayesinde seni maddi konularda daha tedbirli davranabilir, karşı tarafa dair daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsin. Perşembe günü burcunda Ay-Juno kavuşumu gerçekleşirken sosyal çevrendeki insanlarla duygusal konuşmalar yapman da mümkün.

Hayatındaki dengeler değişiyor!

Aklından geçen her türlü senaryoyu, soru işaretini, şüpheyi söylesen sence neler olurdu? İşte bu sorunun cevabını Cuma gününden itibaren Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle alacaksın. Çünkü düşüncelerin zihnine dar gelip dudaklarından dökülürken, birçok şeyin değişmesine de ön ayak olabilirsin. En yakın arkadaşına, sevgiline hatta fırsatın olursa patronuna ve babana onlarla ilgili daha önce paylaşmadığın düşüncelerini itiraf edebilirsin. “Dürüstlük kazansın” deyip gemileri yakabilirsin özetle.

Yay Burcu

Çevrende bulunan insanlarda bugünlerde ne kadar gergin bir o kadar yorgun olduğunun farkındadır. Gel gör ki herkes kendi günlük derdinin içerisinde, etrafındaki insanı da bazen unutabiliyor. Haftanın ilk üç günü Ay Terazi burcunda hareket ederken bu durumu göz ardı edip, senden bir şeyler isteyen insanlardan şikayetçi olabilirsin. Öte yandan iletişime geçmek istediğin insanlarla bir türlü konuşma fırsatı bulamamak seni çileden çıkarabilir.

Güneş karşıt burcunda hareket ediyor ve sen hayatını daha çok sahipleniyorsun!

Cuma günü itibariyle Güneş karşıt burcunda hareket ederken, bu sürecin etkinliğini daha da arttıracak. Önümüzdeki günlerde bireysel hareket ettiğin alanlarda ikinci bir kişinin katılımı gerçekleşebilir ve buna ayak uydurma süreci biraz seni zorlayabilir.

Oğlak Burcu

Haftanın gündemi; zor senin işin! Ama risk almak, sadece cesaret işi değildir. Seni tenkit eden insanlara bunun böyle olduğunu söylemekten çekinme. Bu hayat senin...

İş hayatın ön planda!

Profesyonel tavırlarınla herkesin gönlünü kazandığın bir haftaya hazır mısın? Haftanın ilk  üç günü Ay Terazi burcunda hareket ederken; iş çevrendeki konuşmaları yönetebilir, iş anlaşmaları ve projelerin bir sonuca bağlanmasını sağlayabilirsin. Etrafındaki insanların kafası karışık olsa da bugün disiplinli tarafınla herkesi düzene sokabilirsin.

Yaşanacak daha çok şey var...

Cuma günü itibariyle enerjini, çalışma aşkını ikiye katlamaya hazırlanan İkizler burcuna geçiş yapan Güneş, bu tarihten itibaren seni farklı tecrübelerle de baş başa bırakmayı hedefliyor. Aynı andan birden fazla işe koşturmaya hazır ol. Çalışmakla ilgili çok bir derdin yok zaten. Fakat tek sorun zaman olabilir.

Kova Burcu

Haftanın gündemi; prensiplerin var. Ama bunları ilk adımda ortaya koymayı hep eleştirdin şimdi de bunu yapan olmak istemiyorsun. Fakat önümüzdeki günler  yüzleşmelerin, doğruların ve gerçeklerin tüm gizlenenlerin üstünü kazıdığı günler olacak, hazır mısın?

Kimseye göre hareket etmek istemiyorsun!

Her ne kadar son günlerde karşılaştığın olaylar seni birilerine bağlı kılmış olsa da, haftanın ilk günlerinde Ay Terazi burcunda hareket ederken seni kendi kararlarına bağlı kalmaya itebilir. Fakat bu bireysel aldığın kararları çevrendeki insanlara da bildirmende fayda var. Merkür geri hareketi de devam ederken, iletişim kopuklukları söz konusu insanlarla aranın bozulmasına sebep olabilir.

Mayıs’ın sürprizlerle dolu ikinci yarısına hazır mısın?

Cuma günü Güneş’in İkizler burcuna geçişi Merkür’ün de gücünü azaltırken, senin içinse kabuğunda çıkıp sosyalleşeceğin, gündeminin bir hayli kalabalıklaşacağı günlere işaret ediyor. Söylemeden geçemeyeceği, aşk hayatında bir hayli hareketleniyor.

Balık Burcu

Haftanın gündemi; “Yürekten dilediğim çok şey var. Ama bunları ne anlatmaya, ne de paylaşmaya takatim var” diyeceğin, seni çok yakından ilgilendiren bir gökyüzü konumun hâkim olduğu haftaya hazır mısın? Kalbinin sesi yükselmeye başlıyor.

Samimiyetine güvenmediğin insanlarla arana mesafe koyabilirsin!

Haftanın ilk günlerinde Ay Terazi burcunda hareket ederken güven temasını ön plana çıkarıyor. Özellikle hafta ortasına doğru çok sevdiğin ve sahiplendiğin insanlarla vakit geçirmek isteyebilirsin. Onlarla geçirdiğin zamanla, çevrendeki diğer insanlarla geçirdiğin zamanı kıyaslaman da mümkün. İlişkisi olan Balık burçlarının kıskançlık duygusunu biraz daha kontrol altına almaları gerekebilir.

Mayıs asıl ayın 20’sinden itibaren başlıyor senin için!

Cuma günü Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor ve bu tarihten itibaren aile bireyleri ve yaşam alanına meseleleri ön plana taşıyor. Ailendeki önemli kadın figürlerle bazı yanlış anlaşılmalar, aranızın açılmasına neden olabilir. Bu dönemde hiç olmadığın kadar hassas ve alıngan ruh halinin etrafına yansımaları da en çok aynı evi paylaştığın insanlara karşı kendini gösterebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder