Facebook Ailesi

Custom Search

23 Mayıs 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 23-29 Mayıs 2016 Haftası

Astrolog Zeynep Turan 23-29 Mayıs 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın gündemi; bu sıralar ikili ilişkilerde denge sağlamakta güçlük mü çekiyorsun? Kararlı bir şekilde düşünmeye ve sorgulamaya ihtiyacın olabilir. İsteksizmiş gibi davranmak, kaybetmene neden olacaktır. 

Venüs İkizler burcuna geçiş yapıyor, aşkta beklentiler artabilir.

İlişkilerine sadık olmaktan yana olan gönlün, geleceğe yönelik sağlam temeller atmak isteyebilir. Olduğundan daha hırslı ve seni çekici kılan gökyüzü etkileri düşüncelerine netlik kazandırıyor. Çarşamba günü iletişim konusunda daha dikkatli olmalısın. Alacağın ani kararlar birilerinin ekmeğine yağ sürmesine neden olabilir. Hakkın olanı almak için mücadele etmeye devam etmelisin.

Yönetici gezegenin Mars, Akrep burcuna geçiş yaparsa, neler olur?

“Bazı engeller var hayatımda” diyorsan ayın 27’sinden itibaren verdiğin sözlerin arkasında durmaya dikkat etmelisin.  Israrcı yaklaşımlara denk gelirsen çok şaşırma gökyüzü bu günlerde herkesi benliği ile baş başa bırakıyor. Bu yüzden ev ve iş çevrende gelişen inatlaşmalara sende aynı derece de karşılık verme! Eğer evini paylaştığın bir ev arkadaşın varsa yıllar sonra ayrılma ve ayrı düzenler kurma gibi düşüncelere girebilirsin. Hafta sonu, bütçeni aşacak boyutta eğlence hayatına atılıyorsun ancak bu durum ertesi günü huzursuz ve güvensiz geçirmene neden olabilir.

Boğa Burcu

Bu haftanın gündemi; girişeceğin bazı özel işler sayesinde kendine ve statüne önem vermek istiyorsun. Üzerinde yük olduğunu düşündüğün konular mı var? Aslında bunlar geçmişte halledemediğin ve yarım kalmış konular olabilir. Bu hafta yoğun saatlerine sabır göstermelisin.

Ajandana bu günlerini kayıt et!

Haftanın ilk günüyle birlikte kendini huzurlu hissetmeye başlıyorsun. Üzerinden bir Merkür’ün ağırlığı gitti, ikincisi zorlu etapları nasıl aşman gerektiğini biliyorsun. İş toplantıları, bütçe hesapları, yatırım endeksli işlerde yoğunluk söz konusu olabilir. Haftanın ortasına doğru ilişki evinde
hareketliliğe sebep olan gelişmeler yaşanabilir. Umudunu kestiğin kişiden haber alman seni heyecanlandırabilir. Eğer eşinden beklediğin bir jest ya da özür varsa bu günlerde beklemediğin bir sürprizle karşılaşabilirsin.

Yönetici gezegenin Venüs ile Mar karşı karşıya geliyor, aman sözleşmelere dikkat!

Özellikle uluslararası bağlantılı işlerde bazı takip süreçleri ciddi işlerin seni beklediğine işaret olabilir. B günlerde özellikle Perşembe gününden itibaren yöneticilerin verdiği görevleri iyi dinlemeli, hâkim olmalı ve not almalısın. Eğer sen bir yönetici isen birilerini ikna etmek için caba harcaman gerekebilir. Cuma gününden itibaren duygusal olarak kendini bir çıkmazda hissedebilirsin. Ancak abartılı sevmen karşı tarafı yorabilir. Bu yüzden zamanını daha çok hobilerin ve güzelliğin için harcamak isteyebilirsin.

İkizler Burcu

Bu haftanın gündemi; geçmiş hesapların sana bir şey katmayacağından emin misin? Öyle ise baştan kazandığını söylemeliyim. Bu hafta kendini ve yaşamını değerlendirmeye alıyorsun. Ama bu sefer hedeflerin bir liste halinde önünde duruyor…

Değişim başlasın!

Bazı sorgulamalar içine girerken yüzleşmelerden kaçınamıyorsun. Eşin ile ailen arasında kalabilirsin. Ancak ne istediğinden emin olduğun bu dönemlerde sadece doğru olanın peşinden gitmek isteyeceksin. Haftanın ortasına geldiğinde, bazı kuralları baştan yazıyorsun. İş ve kariyerinde hedef belirlediğin alanlarda sığ kaldığını düşünüyorsan, yurtdışına açılmak gibi fikirlerin destek bulacaktır. Bu konuda sektörün önemli isimleri ile bir araya gelme imkânın olabilir. Jüpiter -Satürn 90’lığı hizmet sektöründe farklı arayışların bu günlerde faydalı işlere vesile olabileceğini işaret ediyor

Kendine hâkim olmak, arzularından emin olmak demektir.

Kıskançlıkla, imrenmek arasında bir duygu yaşayabilirsin. Bu birkaç gün kemerlerini sıkı bağlamalısın. Ay Uranüs 60’lığı, güvene dayalı konularda birilerini sıkı takibe aldığını gösterebilir. Hayatta hiç kimseye dört dörtlük güven duymaman gerektiğini düşünüyorsun. Ancak herkesle hayatını paylaşma konusunda oldukça açıksın. Cumartesi ve Pazarını şehir dışında gözlerden uzak geçirmek isteyebilirsin. Uzun zamandır yalnız kalmaktan bu kadar keyif almamıştın.

Yengeç Burcu

Bu haftanın gündemi; planların bu dönem hız alması sana güç kazandırıyor. Ancak hiç olmadığın kadar sabırsız davranman plansız ve dağınık olmana neden olabilir. Aman dikkat!

Tesadüf mü kader mi?

Bu günlerde karşılaştığın kişiler geçmişten tanıdığın insanlar olabilir. İş görüşmesinde seninle görüşme yapan kişi lise arkadaşın çıkabilir ya da çocukluk aşkınla bir markette alışveriş yaparken karşılaşabilirsin.   Bu tatlı tesadüfler bazı yolların açılmasına vesile olacaktır. Heyecanın bu kadar yüksek olması haftanın ilk yarısını güzel geçirmene neden oluyor. Ay Kova burcunda yükselirken toplumsal duyarlılığın artıyor ve yardım vakıflarında ya da derneklerde görev alıyorsun. Buralarda kurduğun bağlantılar yeni fikirler geliştirmene neden oluyor.

27 Mayıstan itibaren Marsın geri hareketi Akrep burcuna geçiyor ve duygularını tartmaya başlıyorsun.

“Özgürlük iyi bir şey olsa gerek” demen için oldukça genç olabilirsin ya da ruhun hala yeni heyecanlara açık olabilir. Savaşmak ve elde etmek için bu sıralar ilişkine bir yön vermen gerekebilir. İstediğin kadar karşılık görememen huysuz biri olmana neden olabilir. Aile ilişkilerinde gizli-saklı kalmış bir konu gün yüzüne çıkabilir. Tepkilerini kontrol etmen gerekebilir. Hafta sonundan hemen önce alacağın haberler çalışman gerektiğine işaret edebilir. Ancak kaygını kontrol etmen gerekir.

Aslan Burcu

Bu haftanın gündemi; cesaretini toplamaya hazırsan, işin bu hafta kolay demektir! Eğer belirsizlikler yaşamaya devam edersen hayat sana aşılması gereken bir engebe gibi gelebilir. Gökyüzü sana seçimlerini sunarak bir yol izlemene yardımcı olacaktır.

Kontrollü olduğuna emin misin?

Elbette hangi konu diye düşünebilirsin. Ailen ve yakın çevren bu günlerde seni pek anlamıyor gibi gözükebilir. Ya da sen onlara karşı mesafeli olabilirsin. Bu durum haftanın ilk günlerinde devreye giren iletişim trafiğini hareketlendirebilir. Venüs İkizler burcuna geçiş yaparken isteklerin artabilir. Sen onu değil o seni anlasın moduna girebilirsin. Bir yandan sanatsal faaliyetlere meraklı isen yaratıcılığın en doruk noktalarını bu hafta yaşayabilirsin. Eğer öğrenci isen tez’inde başarı puanın yüksek olabilir. İletişim içerikli bir konuda uzman isen yaratıcı işlere imza atabilirsin. Tasarımın iyi bir firma tarafından destek görebilir.

Ciddi konular gündemde!

26 Mayıs Perşembe günü, önemli bir toplantı ya da bir organizasyonda görev alabilirsin. İşin gereği gün içinde farklı bir şehirde olman ve yeni bir havayı teneffüs etmen mümkün olabilir. Bazı projelere eğilerek öz disiplin geliştirmen daha fazla çalışmana neden olabilir. Yaz ayını baba yadigâr olan bir küçük kasabada aile evinde geçirmek isteyebilirsin. Özel çalışmalarını burada şekillendirmek isteyebilirsin.

Başak Burcu

Bu haftanın gündemi; devreye sağduyunu sokabilecek misin? Eğer bazı işlerinde hız almak istiyorsan kararlılığını göstermen gerekebilir. Her ne olursa olsun, kimsenin hayatına bu süreçte müdahale etmesini istemiyorsun.

Yeni bir sayfa açmaya hazır ol!

Radikal kaçabilir ama bu günlerde alacağın kararları uygulamak için harekete geçiyorsun. Zamanla yarışırken aynı şekilde becerilerin konusunda takdir toplayabilirsin. Hiç deneyimin olmadığı halde sektör değiştirmek için girişimlerde bulunuyorsun. Özellikle iletişim, medya, basılı yayın, bilimsel ve akademik alanlarda söz sahibi olan insanlara fikir danışabilirsin. Çarşamba ayın 25’iyle birlikte zarafet anlayışın ve zevklerin değiş gösterebilir. Çünkü Venüs İkizler burcuna geçiyor ve arzularını daha net ifade edebileceksin. Eğer ilişkinde kalıcı bir beraberlik istiyorsan bu günleri çok iyi değerlendirebilirsin.

Bulunduğun çevrede saygı görmek istiyorsun.

Maddi olarak sömürüldüğünü düşündüğün bazı konular gelişebilir. Yine de önceden tedbirini alma şansın olacaktır. Yatırımlarına aile efradının da karışması canını sıkabilir. Dede yadigârı olan bir mirasa değerlendirilmesi konusunda bir mimara ya da uzmana danışmak isteyebilirsin. Mars gerilemesi kendini 27 Mayıs itibari ile Akrep burcunda göstermeye devam edecek. Dikkatini çeken konular arasında çevren ve yakın akrabalarında var.  Hafta sonunu daha çok kurslar, özel ilgi alanların gibi uğraşlarla geçirmek isteyebilirsin.

Terazi Burcu

Bu haftanın gündemi; sosyal çevrende seninle ilgili oluşan algıyı yönetmek için ekstra caba sarf etmen gerekebilir. Ancak enerjin oldukça iyi ve her şeye verebileceğin bir cevabın var.

Gündelik işlerinde düzen ve iletişim kopukluğu olabilir.

İletişim, ulaşım, seyahat gibi konularda yapıcı etkiler oluşmaya başlıyor. Eğer gecen hafta ertelenen ya da bir türlü gerçekleşmeyen toplantıların, görüşmelerin, seyahatlerin varsa birkaç gün içinde her şey arka arkaya gelebilir. Venüs İkizler burcunda yükselirken sana bazı jestleri olabilir. Yeni başlangıçlar için şahane bir dönem başlıyor. Yıkıcı olmamak adına önemli konuşmalar yapabilirsin. Otorite olarak gördüğün kişilere karşı daha dik başlı ama kendinden emin bir tutum oluşturuyorsun.

26 Mayıs Perşembe günü, Jüpiter Satürn 90’lığı gerçekleşiyor.

Yaşamını dengelemek için farklı yollar arıyorsun. Senin için doğru olan, ihtiyacı olanın yanında yer almaktır. İşte böyle bir süreçte ailesi tarafından destek görmeyen eşine ya da bir dostuna büyük yardımın olacaktır. Bu aynı zamanda manevi bir karşılama da olacak... Hafta sonuna doğru entelektüel konularda farklılıklar yakalamak ihtiyacı duyabilirsin. Anne ailesini yakından ilgilendiren enteresan haberler karşısında tavrını korumalısın.

Akrep Burcu

Bu haftanın gündemi; her ne olursa olsun kendi ihtiyaçlarını öncelik sırası yapabilirsin. Önemli olan senin çıkarların başkalarına iyilik yaparken zararlı çıkmak istemezsin, değil mi?

Uyarıları dikkate almalısın.

Hayatını basitleştirmek aslında bazı konulara daha çok zaman ayırman anlamına gelecektir. Bu süreçte özel işlerine, kendinle ilgili maddi-manevi düzenlemelere zaman ayırman en doğrusu olur. Salı günü Ay Oğlak burcunda hareket ediyor; işte bu günü kaçırma. Organize olabilmen için ideal bir gün olabilir. Bir davet hazırlığında olabilirsin.  Kendini ifade ediş şeklinde iletişim kanalların fazlası ile açık. Özellikle aşk, ihtiras gibi konularda biraz daha sağduyulu davranman doğru olur.

Ay Venüs karesi, karşılıklı güven ilişkisine vurgu yapabilir.

Bu günlerde hassas olduğu kabul edersen, hayat senin için daha kolay akabilir. Bazı şeylere onuruna bırakmanda fayda var. Hayatını bahis gibi yaşamaktansa sindirerek yaşamanın tadını çıkartmalısın. Hafta başında hissettiğin gerginlikten eser kalmıyor. Çok sevdiğin bir dostunun bebek haberi ile mutlu olabilirsin. Sağlık sorunlarını ertelemen çok akıllıca olmaz.

Yay Burcu

Bu haftanın gündemi; gönlünü serin tutabilmeyi öğrendin mi? Yılın başından beri deneyimlerin sana bunu gösterdi. Bu hafta gündemini sadece gönül işlerine adayabilirsin. Duyguların ve arzun seni yeni keşiflere götürebilir.

Sebepsiz yere haksızlığa uğradığını mı düşünüyorsun?

Artık birileri seni dinleyecek sen ise konuşacaksın ve öğüt vereceksin. Herkes bu günlerde sana karşı tavrını değiştirmek zorunda kalabilir. Çünkü eski enerjin yerine geliyor! Mayıs ayının son haftasına geldik.  Yönetici gezegenin Jüpiter ile Satürn 90’lığı, bildiğin her şeyi yeniden sil baştan yapmana neden olabilir. Çok zamanın kalmadığını düşünüyorsan çalıştığın projelerde ya da işlerde daha atak davranman gerekebilir. 27 Mayıstan sonra özel hayatınla dikkat topluyorsun. Özgürce arzularını gerçekleştirmek için kimsenin sana müdahale etmesini istemiyorsun.

Karışık ve kalabalık günler geçiriyorsun.

Ay Balık burcunda yükselirken savunma yapacağın konuları iyi seçmen gerekebilir. Büyük fırsatları kaçırmak için kör olman gerekir. Detaylara takılmadan önce düşün ve hayatını yaşamayı unutma. Eğer bir iş arayışında değilsen aniden gelişen bir teklif ile karşılaşabilirsin. Hafta sonunu daha çok sosyal hayatında renkli buluşmalara ayırabilirsin.

Oğlak Burcu

Bu haftanın gündemi; yanıltıcı bile gelse sağlığın bu sıralar sana yorgunluklarını sinyal ediyor. Hem fiziksel hem de bedensel olarak rahatlamaya ihtiyaç duyabilirsin.

Ruhsal döngüler başlıyor.

Ruhsal olarak sana iyi gelen bu değişim sayesinde farklı bir çevreye girebilirsin. İlginç insanlarla tanışabilirsin. Dağınık giden hiçbir şeye tahammülün yok aynı şekilde işlerini toparlıyorsun. 26 Mayısta gerçekleşen Jüpiter Satürn 90’lığı, potansiyelin yüksek olduğu işlerde rakiplerinle karşı karşıya gelebileceğini işaret ediyor. Senden beklenen ilgiyi göremeyen sevgilinin, şikâyetlerine şaşırıyorsun. Aşklar, ihanetler, dedikodular almış başını gidiyor. sen ise kendini tüm bunlardan sıyırmak istiyorsun.

Yatırım yapmayı düşünebilirsin.

 Eğer ev sahibi olmak istiyorsan emlak arayışların başlayabilir. Hayallerine ara vermek yerine krediye başvurmak gibi çözümler araştırabilirsin. Birikmiş bir miktar paran varsa çok açılmadan girişimde bulunabilirsin. Hafta sonuna doğru ikili ilişkilerde alman gereken kararlar ile baş başa kalabilirsin. Uzun zamandır beğendiğin kişini başkası ile ilgilenmesi keyfini kaçırabilir. .

Kova Burcu

Bu haftanın gündemi; kendi imkânların boyutunda araştırmalar yapmak isteyebilirsin. İlişkilerini toparlıyorsun, eğer küs olduğun bir arkadaşın varsa. Yakında barış ilan edebilirsin.

Hayatına odaklanıyorsun.

Ay Yay burcunda ilerlerken seyahat ve planların değişeceği iş teklifleri gündeme gelebilir. Eğer grup çalışması içinde isen göz önünde olduğun işlerde önemli roller ediniyorsun. Haftanın ortasına doğru sosyal hayatında canlanma var. Sanatsal faaliyetlerin yoğun, entelektüel seviyesine hayran olacağın grupların içinde yar alabilirsin. Perşembe günü gerçekleşen Jüpiter Satürn 90’lığı, geçen yaz yaşadığın aşkın bir benzerini sana yaşatabilir.

Keyif alanların ile huzurlusun.

Hafta sonu daha çok kendi başına zaman geçirme taraftarı olabilirsin. Elinden geldiği kadar eğlenceli saatler geçireceğin konulara ve hobilerine yöneliyorsun. Ay Uranüs 60’lığı, ruhuna "hadi gedelim buralardan" diyebilir. Kitapların ve sevdiğin müziklerle birlikte gözlerden uzak birkaç günlük kaçamak yapabilirsin. Kardeşler ve kuzenler ile birlikte geçireceğin bir günün var ve stresten uzak bir ortam yaratmada üstüne yok!

Balık Burcu

Bu haftanın gündemi; Ne bir kimse ne de hiçbir şey canını sıkamıyor. Kendini yenilemeye devam ederken güç kazandığını da görüyorsun. Mesleki arenada karşılaştığını bulacağın konular gelişebilir.

Yeteneklerini ortaya çıkartıyorsun.

Haftanın ilk günlerinden itibaren Venüs İkizler burcuna geçiyor. Yetenekli olduğun bazı alanlarda gelişmelere açıksın. Hem Mesleki olarak hem de öğrenci isen eğitim hayatında farklı temaslar gelişebilir. Yurtdışında yaşamak ya da bir süreliğine yabancı kaynaklı bir arenada edinceğin tecrübeler ile farklı fikirler gelişebilir. Kendi imkânların ile geliştireceğin özel ürünler konusunda atılımlar yapmak için destek görüyorsun. Haftanın ortasına doğru iş ve sosyal çevren ortak bir kutlama sayesinde hareketlenebilir.

Hayatın anlamı üzerine derinlikli bir keşif çıkabilirsin.

Hayatın öğretici dersleri olduğunu bilmek ve farkında olmak gerektiği düşünüyorsun. Pişmanlıklarınla yüzleşmek adına attığın adımlar önemsenecektir. Ailene ve eşine bu dönemde daha özenli davranıyorsun. Savunmaların yüzünden günlük zevklerinizden uzak kalmıştın. Birlikte zaman geçirebiliyorsunuz.  Ayrıca geçtiğimiz Mart ayında düşünüp gerçekleştirmediğin bazı girişimlerinin şimdi yol alma zamanı gelmiş olabilir. Yazma yeteneği olan bir Balık burcuysan, artık keşfedilmeyi beklemeden önüne bazı fırsatlar gelebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder