Facebook Ailesi

Custom Search

30 Mayıs 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 30 Mayıs-5 Haziran Haftası

Astrolog Zeynep Turan 30 Mayıs - 5 Haziran 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Mayıs biterken yeni başlangıçlar yapacağın konular netleşecek. İş yerinde özellikle sana karşı yapılan bir kompliman varsa Pazartesi günü Ay–Chiron kavuşumu sayesinde kaybettiğini düşündüğün itibarini geri kazanabilirsin. Hafta ortasına verimli başlamak istiyorsun, yeteneklerini konuşturmak için gireceğin ortamlarda farklı fikirler kazanabilirsin. Başvuruları kaçırmaz, üzerindeki olumsuz havayı atabilirsen kendi işini kurmak için fon ya da yurtdışı bağlantılı sponsorluklar söz konusu olabilir.

Hava grubunda bir Yeniay etkisi mevcut!

Bu günlerinde karşına çıkacak insanlar, biraz sıkıntılı konularla seni meşgul edebilirler. Özellikle bu dönemde evliliğinle ilgili duyacağın söylentilere kulak vermemelisin.  Hafta sonuna doğru alacağın haberler ani ziyaretlere ve sıkı bir arkadaş dedikodusuna malzeme olacak nitelikte olabilir. Eğer ailen ve özel hayatın konusunda uyumsuzluğun varsa, karar vermekten uzak durmalısın. Sevgilinle yapacağınız günlük planların arasına giren kardeşler ya da kuzen ilişkileri keyfini kaçırabilir. Bunu dile getirmen ile ters tepkiyle karşılaşabilirsin.

Boğa Burcu

31 Mayıs Ay-Merkür 45’lığı gerçekleşirken, yapacağın konuşmalara biraz daha özen göstermen gerekebilir.  Bu günlerde ortak kaynaklara dayalı insan ilişkilerine dikkat etmelisin. Boşanma, tazminat, ortaklıkların iptali gibi konular gündeme gelirse sen tedbirini önceden almalısın. Haftasının ortasına geldiğinde, kendini er meydanındaymış gibi hissedebilirsin. Nedenine gelince; sevdiklerin ile bazı konularda pazarlık savaşına girebilirsin. Duyguların ile kararların arasında kalabilirsin. Evlilik aşamasında isen bir süre daha beklemek isteyebilirsin. Terkedilme korkusu yaşaman mümkün ancak isteklerini karşı tarafa geçiriyorsun.


Değişime start almalısın.

Pazar günü gerçekleşen Yeniay, aile içinde çözülmesi gereken konuları gündeme getirirken hiç ummadığın bir misafirin gelişi ile ortaklık söz konusu olan şirketin gidişatı farklı bir yön alabilir. Eğer arkadaşlıkların arasında güvensizlik ilişkisi yaşıyorsan meraklı tavırların ile onları sorgulaman canlarını sıkabilir.  Eşinden ya da sevgilinden bu dönem büyük jestler bekleme, kendini farklı hobilere yöneltmelisin.

İkizler Burcu

Mayıs ayı biterken duyacağın şeylere inanamıyorsun. Bu yüzden Haziran ayına bir dizi kararla giriyorsun. Güneş burcunda hareket ederken Neptün ile kare açı yapıyor. Bu etki, kendinden emin olduğun konularda sıkıntılar yaşaya bileceğini işaret ediyor.  Sen gel yine de bu günlerde iletişim becerini dengede tut. Eşin ya da sevgilin söz vermiş olduğu halde kıskançlık duyduğun konuda yazışmalarının masum olduğunu ispat edemedi mi? Onu sürekli suçlayarak İnançının kaybolduğunu hissettiriyorsun. Eğer işinde henüz yeni isen çok konuşman ve meraklı olman başına iş açabilir.

Meraklı bakışlara hazır ol!

Atılım yapmaya hazır olduğun bir ilişki de tamamen tesadüfen bu insanın kalbinin boş olmadığını öğrenebilirsin. Sınavlarına hazır hissetmene rağmen sırf öğretmenin yüzünden zıtlaşma yaşarsan beklediğin mezuniyet sekteye uğrayabilir. Son günlerde çok radikal kararlar almış bir İkizler burcu isen burcunda gerçekleşen Yeniay sürecini boşa geçirmemelisin. Eğer konu evliliğin ise sosyal çevrenden bir süreliğine uzak durman gerekebilir. Konu aile hayatın ise beklenmeyen bir teklif ile ailenin yanına geçici bir dönem taşınmak durumunda kalabilirsin. Değişmek dönüştürür sakın unutma!

Yengeç Burcu

Haftanın ilk günü Ay- Merkür 45’lığı hislerin ile hareket ederken duygularını saklamayacağını gösteriyor.  İş arkadaşlarını eleştirmek konusunda acımasız davranabilirsin.  Anne ve baba ilişkisinde durağan giden gündelik hayatlarına tanıklık ediyorsun. Yaşamlarına renk katmak için onlara bir dizi yaz programı dayatabilirsin. Haftanın ortasında taraf tutmak zorunda kalacağın bir hakem heyetinde yer alabilirsin. Öyle ciddi bir durum olmaya bilir ama iş yerinde patrona yaranmak isteyen kişilere karşı ortak bir cephe oluşturman söz konusu olabilir.

Senin de hırsların var!

Cuma günü yaşanacak Güneş-Satürn karşıtlığı ayın 3’ünden itibaren aile düzeninle ilgili alacağın kararlara dikkat çekecektir.  Eğer yurtdışında yaşasan biri isen ya da eğitim amaçlı orada bulunuyorsan ailenin yanına, dönmek konusunda sıkıntılar yaşayabilirsin. Cumartesi-Pazar bir dizi organizasyon, davet gibi konularla geçecek. Kıyafetten, ayakkabıya kadar mükemmel olabilirsin ancak fazla kiloların varsa dengeyi yakalamak için harekete geçmek isteyebilirsin.

Aslan Burcu

Haftanın ilk gününden itibaren seni bekleyen bir sürü iş yükü var. Kim korkar sorumluluktan? Hele senin gibi biri… 2 Haziranda gerçekleşen Güneş - Neptün kare açısı, inanamayacağın bazı şeyler ile yüzleşmeni sağlayabilir. Eğer bir süredir  eşinden ya da sevgilinden ayrı yaşıyorsan sana bağlı olmayan nedenler ortaya çıkabilir. Bu günlerde “kader mi kısmet mi” demeye başlayabilirsin. Sen yine de geçmişte terk ettiğin alışkanlıklarını geri kazanmamaya çalış, eğlence anlayışın şu sıralar tempona fazla gelebilir.

Önce kendin iyileşiyorsun!

Hafta sonuna geldiğinde değişen bir ruh halinde olduğunu fark edebilirsin. İkizler burcunda gerçekleşen Yeniayın etkisi ile rüyaların birbirine girdiğini görebilirsin. Uykusuzluk problemi çekiyorsan düzene girmek için alternatif yollar deneyebilirsin. Baba tarafından gelen bir akraba evinize bir süreliğine yerleşebilir. Ancak odanı paylaşmaktan yana değil sanki gönlün! İnsanların ne kadar samimi olduklarını irdelemeye başlamış olabilirsin ancak yakın arkadaşınla aranızın bozulmasını tahammül edememen mutsuz olmana neden olabilir.

Başak Burcu

Mayıs 31’inde gerçekleşen Ay-Merkür 45’lığı, yönetici seviyesindeki kişilere karşı daha dikkatli olman gerektiğine işaret ediyor. Rutin giden bazı konularda yenilikler yapman gerekebilir. Bu yüzden yeni bir ekip arayışına girebilirsin.  Hafta ortasına doğru gökyüzü, sert ama kalıcı mesajlar vermeye devam edecek.  Eğer “Her şey mükemmel olmalı hayatımda” kafasına devam edersen eşinle aranda gelişen soğukluğun detayını yakalaman zor olabilir.

Her şeyi kontrol etmen mümkün olmayabilir.

Eğer etrafın kalabalık bir Başak burcu isen arkadaşların çıkar ilişkilerini tek tek yüzlerine vurma zamanı gelebilir. Sırf bu yüzden çevre değiştirmek için farklı hobiler ediniyorsun. 5 Haziranda gerçekleşen Yeniayın ruhunda değişim rüzgârları yaratabilir.  Yaz için plan yapmak henüz senin için erken ancak ailenden baskı görüyorsun. Onlarla daha çok zaman geçirmen için ekstra plan yapman gerekebilir. Aile büyüklerine ait ortak bir mirasın takibi söz konusu olabilir.

Terazi Burcu

Haftanın ilk yarısı iş açısından olumlu gelişmeler var. Bir süredir üzerinde çalıştığın bir konun toplantısı güzel sonuçlar almana yardımcı oluyor. Eğer sınavların konusunda endişelerin varsa birkaç dersin için öğretmenlerine danışabilirsin. Üzülme, yola devam etmek için çabalamaya devam etmelisin. 3 Hazirandan itibaren duygusal yoğunluğun olan kişiden duyacakların seni mutsuz edebilir. Venüs-Neptün karesi karşılık bulamayacağın platonik ilişkilere vurgu yapabilir.

Ah Yeniay, sen nelere kadirsın!

Pazar günü meydana gelen Yeniay, bazı açılardan seni zorlayabilir. Sadık olduğun sosyal çevren ve düzenin istediğin gibi gitmeyen ilişkiler yumağına dönerken insanlar ile aranda mesafe koyabilirsin. Eşinin ailesi vereceğiniz ortak kararda engel oluşturabilir. Hayalini kurduğun iş konusunda destek görmeye bilirsin. İsteklerini tek kelimede toplama, kendini daha rahat ifade edebileceğin zamanlar olacaktır. Sevdiğinden bir türlü gelmeyen evlilik teklifi kendisine rest çekmene neden olabilir.

Akrep Burcu

Haftanın ilk günlerinden itibaren güven duymadığın konularda sınanıyorsun.  Eğer yaşadığın derin bir aşk hikâyesi ise işlerin aslında senin çerçevende gitmediğini görebilirsin. En yakın arkadaşının ihaneti seni derinden sarsabilir.  2 Haziranda gerçekleşen Güneş- Neptün karesi, para kazandigin alanlarda yol ayrımına girebileceğini gösteriyor. Bir anda her şeyi bırakıp bir sahil kasabasında ruhsal sifaya yönelik çalışmalar yapmaya karar verebilirsin.

İlişkilerinde duygusal yaklaşımların artabilir, ancak….

Ayın 4'ünde yaşanacak olan Venüs -Satürn karşıtlığı eğri ile doğruyu ayirabilmen için sana şans verecektir. Sosyal çevrende hak ettiğin değeri görmediğini düşünüyorsan, abartılı kaçacak hareketlerden uzak durmalısın. Eğitim alanında ilerlemek için bazı şeyleri göz alabilirsin. Eğer yurtdışı bursu almak gibi şeyler aklında varsa. Aynı bölümden ezeli rakipler ile savaşmak zorunda kalabilirsin. Ama sen yine de başvurunu eksiksiz doldur, olur mu? Aşk senden korksun! Senin gibi sevgiye hayran birinin gönül kapıları bu dönem açık olmalı ki eski sevgilinden mesaj yağmuruna tutuluyorsun.

Yay Burcu

Haftanın ilk günü gerçekleşen Ay–Chiron kavuşumu uzun zamandır haksızlığa uğradığın bir konuda sevindirici bir haber almana neden olabilir. Sonuçlanan bir dava ya da boşanma sonucu aldığın haklarından dolayı sevinebilirsin. Sosyal hayatında giden bazı aksaklıkların farkındasın. Acaba seni çekemeyen insanlar mı var etrafında? Duydukların büyük şoklar yaşamana neden olabilir. Seni dışarda tutmaya çalışan durumun yakın arkadaşının kıskançlığı olduğunu öğreniyorsun. Aynı konuda çalışma yaptığınız grup arkadaşların arasında anlaşmazlık çıkabilir. Dinamik yapını ortaya koymalısın.

Sağlığına dikkat!

Haftanın sonuna doğru geldiğinde sağlığına özen göstermek isteyeceksin. Değişimden nasibini alırken kendine özen göstermek istiyorsun. Kişisel bakımına fazlası ile para harcaman eşinin eleştirisine maruz kalmana neden olabilir.  Alışkanlıklarından vazgeçmen için doğru bir zaman ama motivasyon için iyi bir ruh haline sahip olmayabilirsin. Yeniay, İkizler burcunda meydana gelirken çabuk karar değiştirmen iyi sonuçlar almana neden olabilir. Ailenin senin yerine verdikleri kararı tesadüfen öğreniyorsun. Sırf bu yüzden şehir değiştirmek zorunda kalabilirsin.

Oğlak Burcu

Haziran ayının 2’sinde meydana gelen Güneş–Neptün karesi, sağlam temeller üzerine kurulan ilişkilere ihtiyaç duyacağını işaret ediyor. Eğer birinin peşine gideceksen maddi-manevi desteğini görmek isteyeceksin. Senin için güvence altında olmak çok önemli olacak. İşleri yolunda gitmeyen sevgiline borç vermek gibi önerilerin onun tarafından olumlu karşılanmaya bilir. Duygusal olarak kendini yalnız hissetmenin nedeni yeteri kadar ilgi görememen olabilir.

Kendine zaman ayırmalısın!

Haftanın sonuna doğru kendini, daha huzurlu hissedebilirsin. Sezgilerin seni doğru yönlendiriyor. Endişen olmasın çevrendeki insanlara bu günlerde iyi geliyorsun. Evin nerede ise bir şifahane gibi dostlarınla zaman geçirmek sana iyi geliyor. Ancak sadece dert dinlemek yorucu olabilir.  Pazar günü meydana gelen Yeniay, bazı insanlar hakkında aldığın kararların ne kadar doğru olduğunu vurgulayabilir. Uzun zaman önce kalbini kıran bir karı-koca çiftin senin hakkında yaptığı ileri geri konuşmaları duyabilirsin. Özel günlerde olduğunu unutma, gönlünden istediğin şeyler bir bir karşına gelebilir.

Kova Burcu

Haftanın ilk günü alacağın haberler belki de bundan sonraki yaşamını temsil edecek. Terfi, atama gibi konular gündemini yoğun bir bölümünü kaplayabilir. Çok özel bir toplantı da konuşmacı olman işlerin tahmininden daha farklı ilerlemesine neden olabilir. Ayrıca, Mayıs ayının son gününde meydana gelen Ay-Merkür 45’lığı kopuk olan ilişkileri tamir etmende yardımcı oluyor.  Eski bir dost kapına gelerek senden yardım isteyebilir. Kopuk olan aile ilişkilerinde toparlanmalar var.

Hırs mı azim mi, bu sendeki…

Hafta sonuna bir kala, meraklı olduğun bazı konularda atılımlar yapıyorsun. Bir projenin son başvuru tarihi olduğunu fark ediyorsun. Hemen kolları sıvayarak Cumartesi günün büyük yoğunluğunu bu iş için geçirebilirsin. Ayrıca arkadaşlarınla bir araya geleceksen kendini hem iyi hem de kötü hissetmek gibi ikilemler yaşayabilirsin. İnsanların bu kadar bencil hayatlar sürdürmesi eleştirilerine neden olacak. Uzun zamandır aklında biri mi var? O zaman ne duruyorsun hemen iletişime geçmelisin. Yeniay, İkizler burcunda gerçekleşirken ne düşündüğünü kestiremeyen eşinle yüzleşmek durumunda kalabilirsin.

Balık Burcu

Haftanın ilk günlerinde gerçekleşen Güneş-Neptün karesi, ayın 2‘sinden itibaren duygusal dünyanı kontrol etmen gerektiğine işaret ediyor. Beklentilerini yükseltirken aradığını bulamamanın hüsranını yaşayabilirsin. Hesaplar bu sefer çarşıya uymayabilir. Her ne kadar kendinden emin de olsan aşk hayatın ile işini ayırmalısın. Patronuna olan ilgin insanlar tarafından dedikodu malzemesi haline gelebilir. Aman dikkat!  Yabancı ülkeler, farklı kültürlerden insanlarla bir araya gelmen gelecekle ilgili   imkânların oluşmasına vesile olabilir. Eğer konu eğitimin ise harika başlangıçlar oluşabilir.

Değişmeden, dönüşemezsin!

Haftanın son günü meydana gelen Yeniay, aslında bu günlerin tek anlamda temsilcisi gibi… Kaygılı olduğun konuları gündeme getiriyor ve hayatında ne olmazsa pişmanlık duymazsın, bu durumları sorgulamaya başlıyorsun. Uzun süreli ilişkinde problemlerin varsa; ya devam ya da sonsuza kadar güle güle diyebilirsin.  Sosyal hayatında renkli simalar var ancak bu günlerini sen biraz daha inzivaya çekilmekten yana kullanabilirsin. Ailendeki bir rahatsızlık canını sıkabilir ancak geçici olduğunu unutma.

Diğer Yazılar;

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder