Facebook Ailesi

Custom Search

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 9-5 Mayıs 2016 Burç Yorumu

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 9-15 Mayıs 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın gündemi; sende değişen bir şeyler olduğunu, herkes farkında! Önceliklerini belirlemek, bir şeyleri daha kolaylıkla değiştirmene yardımcı olacaktır.

Kafanı karıştıran konuların derinine inmelisin! Hafta ortasında Ay Aslan burcunda hareket ederken diğer gezegenlerle çok sert etkileşimlerde bulunuyor. Bugün bulunduğun ortamda etrafındaki insanlarla ilişkilerinin ve genel anlamda sosyal çevrenin ön plana çıktığı bir gün. İletişim problemleri ve işlerindeki aksaklılar biraz canını sıkabilir...

Açık sözlülüğün ilişkilerindeki dengeleri değiştirebilir! Cumartesi günü Venüs-Plüton 120’liği gerçekleşirken sende maddi konularda yakın çevrendeki insanlarla sert konuşmalar yapabilirsin. Maddi önceliklerini dile getirirken, biraz gözünü karartabilirsin. Bu dönemde dayanıklı, uzun süre kullanabileceğin eşyalar satın almaya çok meyillisin. O halde sana tavsiyem alışverişini internet üzerinden değil, senin de deneyip bakabileceğin şekilde yapman yönünde.

Boğa Burcu

Haftanın gündemi; beklentilerin artık çok farklı! Kalıplarından sıyrıldığında, isteklerine elde etmeye hiçte uzak olmadığını fark edebilirsin.

Jüpiter ideallerini zenginleştirmeye geliyor! Ocak ayından beri “Hayatıma yeni insanlar girdi ama hiçbirisi bana hitap etmedi.” ya da “Yaptığım işlere tam olarak kendimi veremiyorum.” diyen Boğa burçlarına müjdeli haber Jüpiter’den geliyor. Şans ve bolluk gezegeni Pazartesi günü itibariyle normal seyrine dönerken, kendine baskı uyguladığın konularda biraz daha rahatlamanı sağlayacak. O “şimdi olmaz” deyip ertelediğin seyahat programını artık gerçekleştirebilirsin.


Yılın en anlamlı kararlarını vereceksin! Cumartesi günü yönetici gezegenin, aşk kraliçesi Venüs ile Jüpiter arasında 120 derecelik bir açı gerçekleşiyor. Bu birliktelikle çok daha büyük fırsatların geldiğini hatta ev ya da araba gibi girişimler yapma isteğini de tetikleyeceğini söyleyebilirim.

İkizler Burcu

Haftanın gündemi; hiçbir şeyden emin değilsin! Düşüncelerinin netleşmesine az kaldı, sadece biraz daha bekle...

Evinden, ev düzeninden, aile içindeki olaylardan memnun olmayan İkizler burçlarına müjde! Gökyüzü ilk müjdeli haberi Pazartesi günü veriyor.  Evinle ve ailenle ilgili yaşadığın değişikliklerin baş aktörü Jüpiter, normal seyrine dönüyor! İlişkilerle ilgili önemli bir yıldan geçtiğini çok kez dile getirmiştim. Jüpiter’in de karşıt burcunun yönetici gezegeni olduğunu düşünürsek, önümüzdeki aylarda hayatına girecek insanların sana güven vermesini bekleyebilirsin. Önceliğin sana huzur veren, ayak uydurabilen ve seni kendi yaşam standartlarıyla da güvende hissettirecek biri olacaktır.

Aklından geçenlere akıl sır erdirememekte haklısın! Evhamlısın, kaygılısın bir de geçmişte yaşanmış olaylar kafanı bugünlerde çok kurcalıyor. Perşembe günü gerçekleşecek Merkür-Plüton 120’liği zihninde adeta zirve yapabilir. Geçmişte meydana gelmiş bir olay aklına gelebilir sırf bu yüzden çevrendeki belli insanlara karşı tavır alabilirsin. Bazı beklenmedik kazalar çok sık kullandığın eşyalarının da zarar görmesine neden olabilir.

Yengeç Burcu

Haftanın ilk günlerinde Ay burcunda hareket ederken, haftaya da ruhunu veriyor. Ne istediğini bilerek hareket etmek haftanın ilk günlerindeki yoğunluğun üstesinden gelmeni sağlayacaktır. Sahiplenici ve iş bitirici bir rol üstlenebilir, çevrendeki insanların bu şekilde güvenini kazanabilirsin. Düzenli ve programlı hareket ettiğin, verimli bir haftanın seni beklediğini henüz haftanın ilk gününden gözlemleyebilirsin. İçgüdülerinin de güçlü olduğu bir döngüde olduğunu hatırlatmak isterim.

Hayatının ne yöne gireceği Perşembe gününden itibaren alacağın kararlarda saklı! Perşembe günü gerçekleşecek Merkür- Jüpiter 120’liği iletişim odaklı bazı konularda yükseliş göstereceğini, özellikle yurtdışı bağlantılı bir işin varsa gelişecek olayların aksi,  organizasyondaki bazı açıkları ortaya çıkartırken, üst mevkide yönetimin ipini çekecek sıkıntılı konular gündeme gelebilir. Bazıları bundan ders çıkartırken senin için bir yol haritası belirlemede yardımcı olacaktır.

Aslan Burcu

Maddi konularda yüklerinden kurtuluyorsun, önün açılıyor! Haftanın ilk gününden itibaren Jüpiter düzeliyor ve seni Ocak ayından beri yaşadığın maddi belirsizliklerden kurtarıyor. Özellikle bu dönemde hiç olmadık borçların altına girmiş olabilirsin. Bugünden itibaren önün açılıyor. Eğer yatırım yapmayı, girişimde bulunmayı planlayan bir Aslan burcuysan bu haftayı mutlaka çok iyi değerlendir.

Kendini ifade etmek için başka yollara başvurabilirsin!Sosyal medya kullanıyorsun, değil mi? O halde cumartesi günü Merkür-Venüs kavuşumu ile o Aslan dobralığınla herkesi yine şaşırtacağını sana söyleyebilirim. Son günlerde yaşadığın tatsız olayları sadece yakın çevrenle değil arkadaş listendeki herkesle paylaşabilirsin.

Başak Burcu

Jüpiter, Eylül ayına kadar sana şans getirecek! Pazartesi günü itibariyle şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter burcunda normal seyrine dönüyor! Kendini yeniden keşfetmeye hazır mısın? Bu tarihten itibaren Jüpiter özgüvenini pekiştirirken, kendini yeterince güçlü hissetmediğin konular üzerinde artık kolaylıkla hakimiyet kuracağını işaret ediyor.

14 Mayıs Cumartesi..Bugünü mutlaka bir yere not almalısın…Cumartesi günü toprak grubu burçları arasında Venüs-Plüton 120’liği gerçekleşiyor. Uzun zamandır alacaklarını tahsil edemeyenler için olumlu bir gün olduğunu işaret ediyor. Finansal konularla ilgili genel anlamda bereketli bir gün.

Terazi Burcu

Önemli kararlar gündeminde! İkili ilişkilerinde bir karar aşamasında isen hafta ortasında ayın Aslan burcundaki konumunu yanına destek alarak güç kazana bilirsin. Eğer sağlıklı iletişimden yana isen geri adımlar atabilirsin. Yeni bir heyecan içindeysen “eski hesaplar artık hiç açılmasın” taraftarı da olabilirsin. Eninde sonunda, ne istersen onu yaşamaktan yana gönlün! Aileni de bu süreçte düşüncelerine karıştırmak istemiyorsun.

Hafta sonu çok keyifli! Cumartesi günü yönetici gezegenin Venüs ile Plüton 120’lığı, yakın arkadaşlarınla paylaşımların sayesinde yüzünün güleceğine işaret ediyor. Zaman ayırdığın hobilerin, çok farklı çevrelere dâhil olmanı sağlayabilir.

Akrep Burcu

Haftanın gündemi; "artık kime güveneceğimi şaşırdım" diyor olabilirsin bugünlerde. İşte tam bu noktada yine öngörülerin sana rehberlik edecek...

Yeni başlangıçlara hazır ol! Haftanın ilk günü  Jüpiter’in geri hareketi düz seyrine geçiyor. Bu sayede hayattan beklentilerin farklılaşıyor. Eğer üzerinde yoğunlaştığın özel bir çalışman var ise, başarılı olmaman söz konusu değil. Kitap yazmak, makale çalışmak, akademik gelişmeleri takip etmek bu günlerde senin en kolay yapabileceğin işler…

Davranışların da görüntün de değişiyor! Cuma itibari ile hafta sonuna hazırlanmaya başlıyorsun. Çevrende seninle ilgilenen birileri var! Bunun farkındasın. Duyguların hafta başına göre daha net. Görüntünle ilgili yapacağın değişiklikler bir yana, aldığın kıyafetler, evinde yapacağın değişikler bir süre sonra  tatminsizlik, yetememe duygusu yaşamana neden olabilir. Abartıya kaçmamalısın.

Yay Burcu

Kariyer evinde gerileyen Jüpiter, nihayet düzeliyor!Önümüzdeki günlerde kariyer hayatında ve kazançlarında farklı gelişmeler olabilecek, evden bile çalışmayı düşünüyorsan yeni teklifler gelecektir. Ekonomik olarak kaygılarına hoşça kal diyebilirsin. Ancak borçların konusunda sadık olman gereken durumlar var. Bunları atlamaz isen haftaya mükemmel bir giriş yapmış olursun.

Emeklerinin karşılığını alıyorsun! Çarşamba günü gerçekleşen Venüs- Jüpiter 120’lığı ile yeni atılımlar yapman söz konusu olabilir. Eğer uzun soluklu bir işin var ise yeni ortaklıklar gündeme gelebilir. Bireysel çabaların karşılık görüyor. Büyük krediler olmasa da bazı girişimlerin için devlet destekli kurumlardan ya da firmalardan yardım talebinde bulunabilirsin.

Oğlak Burcu

Yılın ilk ayından itibaren etkisini gösteren Jüpiter geri hareketi Pazartesiden itibaren düzenliyor. Kendini bazı konularda şansız mı hissediyorsun? Artık tam tersini düşünebilirsin. Özellikle para evinde etkili olacak bazı yenilikler tam aksine hız alıyor. Sosyal çevrende seni özleyen dostlukların var. Yeni çevreler edinmek için çok zamanın olmayabilir ancak uzun zamandır görmediğin kişilere mesai harcayabilirsin.

Haftanın ortasından itibaren planlarına dikkat etmelisin!Çarşamba günü itibari ile gecen gündüzün birbirine karışabilir. Ay- Güneş 60’lığı ile gündelik işlerine koştururken duygusal olarak kendini boşlukta hissedebilirsin. Her şeyi bir anda ortada bırakıp, kendini bambaşka bir işe odaklanmış bulabilirsin.

Kova Burcu

Maceracı ruhunu benlik kazandıran Jüpiter’in geri hareketi, Pazartesi günü itibariyle sona eriyor. Bu döngüde uzun soluklu ilişkini bitirmiş, maddi meseleler yüzünden eşinle ve ailesiyle sıkıntı yaşamış olabilirsin.  Bu tarihten sonra her şeyin farklı aktığına şahit oluyorsun. O dönem desteklerini esirgeyen insanların geri adımları seni hayrete düşürebilir.

Hedeflerinle ilgili endişelerin var! Perşembe gününden itibaren Ay karşıt burcun Aslan’da hareket ediyor. Hırsların ile ideallerin karışabilir. Uzun süredir beklediğin işler ya da projeler bu hafta şekil alıyor. Çok emek vermene rağmen kendi pozisyonunun koruyamamaktan endişe duyabilirsin. Bu yüzden etrafına daha sorgulayıcı ve hırslı bir bakış açısı yansıtıyorsun.

Balık Burcu

Jüpiter, sana aşk hayatında şans getirmeye hazırlanıyor! Haftanın ilk günü uzun zamandır karşıt burcunda geri hareketine devam eden Jüpiter normal seyrini alıyor. "Benim neden işlerin yolunda gitmemiş" demenin ve görmenin zamanı geldi. Durağan geçen günlerin sonlanıyor. İş ve kariyer açısından görmen gereken değeri geri kazanıyor ve maddi kaynaklarını tek tek yerine oturtuyorsun.

Yeni bir sayfa açmaya hazırlan! Perşembe günü Ay-Juno 90’lığı ile bireysel kararlarında sivri çıkışlar yapabileceğine vurgu yapıyor. Eğer uzun soluklu ilişkinde problemler yaşıyorsan; ayrılmak ve aklında başkasının olması gibi radikal çıkışlar yapabilirsin. İnsanların bu dönem seni anlaması zorlaşabilir ancak senin çok umurunda olmayacak. Çünkü birçok konuda kendini uzun zamandır sınırladığını düşünüyorsun.

Diğer Yazılar;


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder