Facebook Ailesi

Custom Search

1 Mayıs 2016 Pazar

Zeynep Turan Mayıs 2016 Aylık Yorumları

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan Mayıs 2016 Aylık Burç Yorumları

Koç Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bu ay gökyüzü rotasını senin 2.evine çeviriyor. Yani önümüzdeki günlerin temasını belirleyecek gelişmeler; parasal konular, mal varlıkları, kazanç, özgüven, imaj gibi konular üzerinden karşına çıkabilir. Mayıs ayına hayatındaki ufak tefek ya da çok basit gibi gözüken ama sürekli karşına çıkan sorunları yoluna koymaya niyetli bir gökyüzü hâkim. Sırtını gökyüzüne yaslamamayı çok iyi öğrendiğini de göz önünde bulundurursak bu ay sana düşen harekete geçmeden önce biraz kritik davranmak.

Ateş grubunun öncüsü Koç’un bile enerjisinin tükenebileceğini gösteren Jüpiter geri hareketi 9 Mayıs’ta nihayet sona eriyor! Evet, Mayıs’ı kurtardık! Mayıs; suların durulduğu, taşların yavaş yavaş yerine oturmaya başladığı bir ay olacak. Ve bu iddiamın en büyük sebeplerinden biri Ocak ayından beri devam eden ve sana da bu zamandan beri baya bir ter döktüren Jüpiter geri hareketi. Hele son 2 aydır üstüne çöken rehavet! Neyse ki Pazartesi gibi manidar bir günde normal seyrine dönen Jüpiter ile, “Pazartesi diyete başlayabilirsin” Hayatını düzene sokmak adına gökyüzü sana önemli fırsatlar sunarken, bazı konular üzerine düşünmek adına da bol bol zamanın olacaktır...

23 Mayıs Haftası Çok Dikkat! Mart ayının ne kadar gergin geçtiğini hatırlıyorsun değil mi? İşte 22 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek Yay burcundaki Dolunay, Mart ayında yaşanan gerginlikleri hatırlatır nitelikte gelişmeleri gündeme getirebilir. Çünkü Dolunay Güneş’e kafa tutarken, yanına iki sert gezegeni Mars ve Satürn’ü yanına alacak. Hava, iliklerimize kadar işleyecek bir melankoli ile kaplı olacak anlayacağın. Sende bu dönemde kendini sosyal ortamlardan geri çekilebilir, aktif olduğun birçok alandan izole olabilirsin. Kendini iyi bilirsin, insanlardan kendini geri çektiğinde mutlaka bir sebebin vardır. Bu dönemde de hayatındaki insanların senin onlara davrandığın kadar senin meselelerine duyarlı davranmadığından şikayetçi olabilirsin.

Yüzleşmeye hazır mısın? Mayıs ayında gökyüzü tam yelkenleri suya indirdi derken Mars fırtınası 27 Mayıs itibariyle gündemimize dahil oluyor. Haziran ayının son günlerine kadar sürecek bu geri hareket, ilişkisi ya da parasal anlamda ortak paylaşımları olan Koç burçlarının düzenini bir hayli değiştirebilir. Hatta bu hafif dalgalanmaları Mayıs ayının ortasından itibaren hissetmeye başlayabilirsin. Sevgilinle arandaki anlamsız üstünlük savaşları bir yana birbirinize olan toleransınızın iyice tükenmeye başladığını fark edebilirsin de… Güven konusuna ilişkin bazı olaylarda çiçeği burnunda ilişkilerin sonunu hazırlayabilir. Özetle bu dönem hayatında radikal bitişler yaşanabilir. Ama her şeyden önemlisi “gerçek yüzünü gördüm” diyeceğin insanlar olacak hayatında.

Boğa Burcu Mayıs 2016 Yorumu

“Paylaştıkça çoğalır insan” Ay ortasında hayatındaki insan kalabalığı, eş zamanlı olarak farklı konularla uğraşmak, ideallerinin ve gelecek planlarının değişmeye başladığını fark etmek sakın seni korkutmasın. Güvenli sularda yüzmeyi hep çok sevdin ama gerçek seni görmeleri için insanlara ne zaman şans vereceksin? Hemen elini eteğini çekme her şeyden. Ne hissediyorsan yüksek sesle söyle. Emin ol bunların her biri, mesaj kaygısı yaşadığın konularda sana yardımcı olacaktır.


Tarih; 22 Mayıs! Merkür nihayet burcunda düz seyrine kavuşuyor...Bu tarih itibariyle resmi olarak aksilik, plansızlık, anlaşmazlık gibi tatsız durumlar gündemin üzerinden çekilmeye başlıyor. Merkür geri hareketinin ağırlığının çekilmesi en çok ta maddi konularda çıkmazın içine giren Boğa burçlarının önünü açacak. Ayrıca bu tarihten itibaren Nisan ayının ortalarından beri gurur yapıp bir türlü uzlaşamadığın insanlarla arandaki buzları eritebilirsin.

Mars fırtınasına hazır mısın?Burada felaket tellalı rolünü üstlenmek istemem ama üzgünüm ki o öfkeli, biri bin yapan Mars’ın yönettiği ve ruhunu kattığı Akrep’te geri hareketine 27 Mayıs itibariyle başlayacağını anlatacağım. Karşıt burcunda sürecek bu geri hareket, 7.evini etkilerken hayatının çok kritik noktalarında düzeninin bozulacağını işaret ediyor. 30 Haziran’a kadar devam edecek bu döngü temel olarak duygularının dışavurumunu tecrübe edebilirsin. Döngünün kırılma noktasını ise sana hiç hak etmediğin şekilde davranan insanlara eleştiri oklarını çevirmen oluşturuyor. “Ben gerçekten ne istiyorum?” sorusuyla hayatına yeni bir yön verirken, gözün gerçekten kimseyi görmeyecek. Hatta bu zamana kadar tolere ettiğin insanlar hayatından çıkacak insanlar listesinin başında yer alıyor diyebilirim. Sevdiğin kişilere yönelik maddi anlaşmazlıklar yüzünden, çok fevri kararlar alabilirsin.

İkizler Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Ailenle ilgili yaşadığın değişikliklerin baş aktörü Jüpiter, normal seyrine dönüyor! Gökyüzü ilk müjdeli haberi ayın 9’unda veriyor.Düşünmek, plan yapmak adına bu süreci değerlendiren bir İkizler burcuysan, şimdi Jüpiter elinden tutmaya hazır.  Bu dönemde aldığın kararları hayatı geçirmek adına harekete geçebilirsin.Jüpiter’in karşıt burcunun yönetici gezegeni olduğunu düşünürsek, önümüzdeki günlerde hayatına sana huzur veren, ayak uydurabilen ve seni kendi yaşam standartlarıyla da güvende hissettirecek biri hayatına girebilir.

Bu ay senin için esas 20’sinden sonra başlıyor! Çünkü ayın 20’sinde Güneş burcuna geçiş yapıyor.Bu yıl Güneş’in burcunda vakit geçirdiği süreç, geride bıraktığımız yıllara kıyasla seni daha farklı konuların arasına sürükleyebilir. Çünkü Güneş ve önümüzdeki günlerde ona eşlik edecek Merkür ve Venüs, karşıt burcunda geri harekette olan Satürn ile karşı karşıya gelecek, birbirine meydan okuyacak. “Bir musibet bin nasihattan iyidir” diye bir söz vardır. İşte bu süreci bu sözle özetleyebilirim.

Ayın en enteresan günü 22 Mayıs! Karşıt burcun Yay’da gerçekleşecek Dolunay, 7.evinde yine çok keskin gezegenlerle birlik yaparken, seni de dönüm noktası niteliğinde kararlar ve gelişmelerle seni baş başa bırakabilir. Uzun zamandır evlilik teklifi beklediğin sevgilin nihayet o beklenen teklifi gerçekleştirebilir. Ya da iş hayatında hiç beklenmedik bir yerden ortaklık teklifi alabilirsin. Anlayacağın “suyu ısındı” dediğin gelişmeler bu dönemde bir sonuca bağlanıyor.

Venüs, omzundaki iyi melek mi yoksa kötü melek mi olacak? Göreceğiz…24 Mayıs itibariyle Venüs burcunda hareket etmeye başlıyor.Gökyüzündeki sert etkileşimlerinden payını alacak Venüs, bir anda o bir kenarda tuttuğu kıskanç, başına buyruk, anlık iniş çıkışlarının esiri bir ruh haline bürünebilir. Yani bu dönemde özellikle ilişkisi olan İkizler burçları birlikteliklerinde çok fırtınalı gelişmelerle karşılaşabilir. Birlikte çalıştığın veya çok yakın dostlarının tavırlarına karşı şüpheci yaklaşıp, kişisel yorumlar çıkarabilirsin. Sürekli arkadan konuşulduğunu, eleştirildiğini, sevilmediğini düşünebilirsin. Fakat bu düşüncelerinin ruh halinle şekillendiğinin de farkında olmanda fayda var…

Yengeç Burcu Mayıs 2016 Yorumu

“Bazen yol almak için koşmak değil durmak gerekir!” 6 Mayıs’ta Boğa burcunda manidar bir Yeniay gerçekleşiyor. Gökyüzündeki gündemle iç içe gerçekleşecek bu Yeniay, geri giden Merkür ile etkileşim haline girerken son zamanlarda canını sıkan arkadaş gruplarından radikal kararlarla uzaklaşmaya çalışabilirsin. Güven esasını önceliğine taşıyan Yeniay ruhu, yanardöner insanları gözün kapalı hayatından çıkarmanı destekleyecek. Ayrıca bu dönemde uzun süredir görüşmediğin eski arkadaşlarınla bağlarını yeniden güçlendirebilir, onlarla görüşmelerini rutine kavuşturabilirsin.

Yürüdüğün yollar hep aynı yere çıkıyorsa, yeni bir yol bulma zamanı gelmiş demektir! Ocak ayından beri 3.evinde geri hareketini sürdüren Jüpiter, bu anlamda sana epey bir sıkıntı yaratıyor olabilir. 9 Mayıs itibariyle ise Jüpiter düzeliyor! Tabi gezegenler normal seyrine dönmezler. 5 aylık bu süreç tam anlamıyla yoluna girene kadar günlük programını ve zamanlamanı yeniden organize etmeni özellikle tavsiye ediyorum.

Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor ve yepyeni bir sürecin başlangıcını yapıyor! 20 Mayıs civarı sergilediğin çekingen tavırların sebebini soran olursa, Güneş 12.evimde hareket ediyor dersin. Bu dönemde ruhsal anlamda kendini daha hassas hissederken sosyal olarak ta kendini geri çekebilirsin. Önümüzdeki bir ay boyunca uyku düzenini dengelemekte zorlanabilirsin. Bu yüzden kafein tüketimine ve bilgisayar başında geçirdiğin zamana biraz daha dikkat etmeni öneririm.

Aşkın gözü kördür, bilir miydin? 27 Mayıs günü rotasını Akrep’e çevirecek Mars Retrosu da seni kalbinin sesini dinlemeye itecek. Özellikle aşk hayatında düzenini kurmuş Yengeç burçlarını ise duygu fırtınaları çok başka noktalara götürebilir. Uzun soluklu ilişkisi ya da evliliği olan Yengeç burçlarını uyarmak istiyorum. Bu dönemde kendinizi bir anda “ben böyle bir ilişkide olmayı hak etmiyorum” gibi düşünceler içerisinde bulabilirsiniz. Bekar Yengeç burçları ise sırf çekici buldukları için aslında kendilerine hiç uygun olmayan seçimlerde bulunabilir. Yani sizin için bu dönem aşık olmak çok kolay. Fakat bu seçimleriniz ileride pişman olmanıza neden olabilir. Bahsi geçen durumlar daha çok kendini Haziran ayında gösterebilir. Bu yüzden yeni bir aya girerken bu söylediklerimi göz önünde bulundurmanızı öneririm.

Aslan Burcu Mayıs 2016 Yorumu


Ne gerekiyorsa yapmaya hazırsın da, peki nereden başlaman gerektiğini biliyor musun? Endişelenme Mayıs ayı yönünü bulmana yardımcı olacak. Ama şu on gündür aklından geçenleri, kendine “mutlaka yapacağım” diye söz verdiklerine de bir kenara atma. Çünkü bu ay sana en çok “öğrendim ki” dediklerin lazım olacak...

Hep sahip olduklarımız mı sonradan sahip olduklarımız mı değerli? İşte 6 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşecek Yeniay bu ikisi arasında ayrımın senin gözünde iyice belirginleşmesine yol açabilir.  Ayrıca bu Yeniay ile birlikte özellikle dile getirmekten kaçındığın konularda önün açılabilir. Çalıştığın iş yerindeki haksızlıklardan ya da bireysel olarak çalıştığın sektörden artık çok sıkılan bir Aslan burcuysan, Mayıs ayının ilk haftasında telefonunu hiç yanından ayırma derim. Çünkü daha önceden başvurduğun iş teklifleri yeniden karşına çıkabilir. Eski bir dostun dahi sana iş konusunda yardımcı olabilir.

Kendini ifade etmek için başka yollara başvurabilirsin! Sosyal medya kullanıyorsun, değil mi? O halde 14 Mayıs’ta Merkür-Venüs kavuşumu ile o Aslan dobralığınla herkesi yine şaşırtacağını sana söyleyebilirim. Son günlerde yaşadığın tatsız olayları sadece yakın çevrenle değil arkadaş listendeki herkesle paylaşabilirsin. Bu tarihlerde seni disiplin konusunda uyarmalıyım. Sende bu dönemde biraz sorumluluklarını boş verebilirsin. Ayrıca harcamalarında da kendine belirlediğin bütçenin dışına biraz çıkman da mümkün.

Güneş İkizler burcuna geçiş yaparken sana “yaz erken geldi” dedirtecek! Tarih: 20 Mayıs.  Güneş rotasını İkizler burcuna çeviriyor ve gökyüzü köklü değişikliğinde ilk adımı atıyor. Senin içinse nispeten eğlenceli bir dönem aslında… Çevrende kalabalığın bir an bile eksik olmadığı günlere hazır ol. Ayrıca bu kalabalık arkadaş grupları, bekar Aslan burçlarının karşısına yeni bir aşkı çıkarabilir. Fakat bu dönemde hayatına yeni birini almak için acele etmemeni öneririm.

Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkes için başka türlü ilerler! Yay burcunda geri hareketini sürdüren Mars , kaldığı yerden en güçlü olduğu konumlardan birinde yani Akrep’te devam etmeye hazırlanıyor.4.evinde etkin olmaya başlayacak Mars geri hareketi ile Ocak-Şubat aralığında aile ve ev hayatına yönelik karşılaştığın konuların kesin bir sonuca bağlandığına tanıklık etmeye başlayabilirsin önümüzdeki günlerde. Aile bireylerine çok bağlı olduğun halde artık kendi yaşam alanını oluşturman gerektiğine karar verip, kendin için çok zorlu bir sürece adım atabilirsin. Ya da çok sevdiğin evinden hiç ummadığın meseleler yüzünden taşınman gerekebilir. Fakat bu dönemde en çok aile içindeki dengelerin değişimi canını sıkabilir...

Başak Burcu Mayıs 2016 Yorumu

İlk müjdeli haberde burcunda geri hareketini sürdüren Jüpiter’den...9 Mayıs itibariyle şans, bolluk, bereket gezegeni Jüpiter burcunda normal seyrine dönüyor! Kendini yeniden keşfetmeye hazır mısın? Bu tarihten itibaren Jüpiter özgüvenini pekiştirirken, kendini yeterince güçlü hissetmediğin konular üzerinde artık kolaylıkla hakimiyet kuracağını işaret ediyor. Hayatında gerçekten bir türlü yolunu sokamadığın konuların bir listesini yap. Maddi zorlukları olan Başak burçlarını da bu ay aydınlık günler bekliyor...

Gündem kendini tazeliyor! Ayın 20’si itibariyle de Mayıs ayının ruh hali yenilenmeye girerken, seni çok yakından ilgilendiren bir gökyüzü gündemi de yavaş yavaş şekil almaya başlıyor. Güneş’in rotasını değişken nitelikli İkizlere çevirmesi10.evini yani iş hayatını, kariyerini, finansal dengeleri ve çevrendeki baskın karakterli insanlarla ilişkilerini ön plana çıkarıyor. Jüpiter’in de desteğini göz önünde bulundursan iş hayatın konusunda çok önemli atılımlarda bulunabilirsin. Tüm girişimcilik planlarını hayata geçirebileceğin bu özel süreci mutlaka değerlendirmeni tavsiye ederim.

Hayatını yeniden şekillendirdiğin bugünlerde sen risk almayı önceliğine taşıyacaksın 24 Mayıs’ta aşk kraliçesi Venüs, İkizler burcunda hareket etmesiyle hırsların, mükemmeliyetçiliğin ve eleştirmeyi seven tarafın adeta zirve yapıyor. Uzun soluklu ilişkisi olan Başak burçları bu dönemde artık ilişkilerini bir adım öteye taşımanın sinyallerini verirken, karşı tarafın isteksizliğini çok sert eleştirebilir. Hatta sırf bu yüzden ilişkisini bitirmeyi seçen Başak burçları olabilir. Güneş ile birlikte Venüs’ün de İkizler burcuna geçişiyle 10.evindeki vurgu iyice artmaya başlıyor. Bu dönemde değişen iş saatleri, uzun soluklu projelerindeki değişiklikler, çalışma alanındaki düzenlemeler gündeminde yer alırken, düzensizlik biraz canını sıkabilir.

Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin...27 Mayıs’ta burcunda hareket eden Jüpiter-Satürn karesi deneyim hanene yenilerini eklemeyi hedefliyor. Risk almaktan kaçınmadığın bugünlerde de kendini disipline etmeye çalıştığın konularda ezber bozabilirsin. Anlayacağın büyümek, daha iyi pozisyonlar edinmek adına çok radikal kararlar alabilirsin. Uzun yıllardır çalıştığın şirketten ayrılıp kendi şirketini açma kararı alan Başak burçları mutlaka olacaktır. Fakat şunu da belirtmeliyim; gökyüzünün desteği bu dönemde uzun zamandır kafasına koyduğunu hayata geçirmeyi hedefleyenlere destek veriyor. Evet, belli zorluklarla karşılaşabilirsin. Buna kendini hazırlamalısın.

Terazi Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Gökyüzü bu sefer arka planda kalanları gündeme getirmeye hazırlanıyor! Geri hareketine devam eden Merkür ile iş birliği yapacak Yeniay’da bu anlamda seni biraz şaşırtacağa benziyor. 8.evine rotasını çeviren gökyüzü, kendini eski sevgilinden bahsederken bulmana sebep olabilir! Aslında sadece ondan bahsetmekle kalmayıp, onunla sosyal medyadan veya telefonla iletişime geçebilirsin. Ayrıca bu dönemde evli olan Terazi burçları yeni bir bütçe planlamasına gidebilir. Uzun soluklu mahkeme süreçleri ve davalar da bu döngüde bir sonuca varabilir. Fakat bu dönemde özellikle yeni maddi atılımlardan ve bu konuda risk almaktan kaçınmanı tavsiye ederim. Yeni olan her şeyi kendine bir süre yasakla!

Seni 6 aydır vicdani hesaplaşmalarla baş başa bırakan Jüpiter nihayet düz seyrine kavuşuyor! Jüpiter’in geri hareketiyle “bir yanım böyle diyor öteki yanım da başka şey söylüyor” ikilemi gündemini sıklıkla meşgul etmiş olabilir. Ardında bıraktığın insanları affetmekle affetmemek arasında Mart ayından beri git-gel yaşıyor olman da bu gezegenin yavaşlamasından doğan bir sonuç. Neyse ki bu tarz düşünceler Mayıs ayını da esir almadan yerini daha aydınlık olanlara bırakıyor. Ayrıca yardım amaçlı sivil toplum örgütleri, uluslar arası gönüllülerle proje yürüten kurumlara dahil olabilirsin.

20 Mayıs’tan sonra seni kimse tutamaz! Her ay çift ruhludur Güneş geçişlerinden dolayı. Fakat iki geçiş arasındaki farkın en keskin olduğu aylardan biri Mayıs. Ayın 20’si itibariyle sen de o sürekli kendini ağırdan alan gökyüzünün kasvetini üstünden atmak istercesine, alıp başını uzun bir seyahate çıkabilirsin! Bireysel hareket etmeni destekleyen Jüpiter’in üstüne Güneş’in “özgürlük” vurgusu yapan hareketi eklenince seni tutabilene aşk olsun!

İkizler döngüsünün en sert günleri Mayıs’ın son haftasında yer alıyor! Özellikle 23 Mayıs haftasına çok dikkat. Bu hafta telefonunu ve şart cihazını yanından hiç ayırma derim! Yay burcunda 22 Mayıs’ta gerçekleşecek Dolunay’ın etkisi altında olacak bu hafta beklenti içerisinde olduğun kritik konularla ilgili haberler alabilirsin. Eğitim hayatı devam eden Terazi burçları için de kritik bir döngü. Daha fazla sorumluluk yüklenmen gerekirken, sorumluluklarından çabucak sıkılabilirsin de… Ayrıca akrabaların ve komşularınla ilgili duyacağın bazı söylentiler seni bu dönemde bir hayli şaşırtabilir.

Akrep Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Öncelikle şunu belirtmeliyim; ayın yarısından fazlası ikili ilişkilerini, ortaklıklarını, evlilikleri, maddi durumunu çok yakından ilgilendiren gelişmelere sahip. 6 Mayıs’ta karşıt burcunda gerçekleşecek Yeniay ile hayatındaki uzun soluklu ilişkileri, insanları geçmişi göz önünde bulundurarak sorgularken, bu sorgulamaların sonucunda çok radikal kararlar da alabilirsin. Özellikle evliliğinde ya da uzun soluklu ilişkisinde “güven” başlığı altında sorunlar yaşayan bir Akrep burcuysan, çözümü yine geçmişte arayabilirsin.

9-22 Mayıs aralığına dikkat! Belirttiğim tarihlerde 7.evinde geri hareketini sürdüren Merkür, hem Güneş hem de Venüs ile kavuşum yaparken Mayıs ayının ve özellikle Merkür geri hareketinin en bariz etkileri bu aralıkta meydana gelebilir. Uzlaşmakta zorluk yaşadığın insanlar artarken, bazı insanların sana hak etmediğin gibi davrandığını düşünebilirsin. İşin içine Venüs’ün girdiğini de göz önünde bulundurursak, sevgilinle, eşinle hatta ortağınla bile anlamsız meselelerin içinde bulabilirsin kendini. Ve en önemlisi de 2 hafta boyunca olabildiğince kritik finansal işlemlerden uzak durmaya çalış…

Güneş İkizler burcuna geçiyor, dengeler yine değişiyor! Hiçbir detayı kaçırmayacak kadar keskin bir algın var! Ve 20 Mayıs itibariyle Güneş’in İkizler burcuna geçişi bu tarafını adeta çanta taşır gibi sürekli seninle tutmayı planlıyor. Düşüncelerin zihnine dar gelip dudaklarından dökülürken, birçok şeyin değişmesine de ön ayak olabilirsin. Nasıl mı? En yakın arkadaşına, sevgiline hatta fırsatın olursa patronuna ve babana onlarla ilgili daha önce paylaşmadığın düşüncelerini itiraf edebilirsin. “Dürüstlük kazansın” deyip gemileri yakabilirsin özetle.

Hayat bazen seçtiklerin değil, vazgeçtiklerindir!İnsan ne zaman alıştığından vazgeçmeyi göze alır? Koşmaktan yorulduğunda. 27 Mayıs itibariyle yönetici gezegenin Mars’ın burcunda geri hareketine başlaması sürekli idare ettiğin, dayandığın, bu zamana dimdik durmaktan bir an bile vazgeçmediğin konularda artık dayanma gücünün kalmadığını hissettirebilir.

İlişkilerinde, iş hayatında, hayatının farklı misyonlar üstlendiğin tüm alanlarında benimsediğin kişisel stratejilerin etkisini ve güvenirliliğini kaybetmeye ve yenilenmeye başladığı önemli bir döngü başlıyor şimdi! Evet, çok değişeceksin. En çok ta vazgeçtiklerin hayatını değiştirecek. Güvendiğin insanlar konusunda yaşanabilecek gelişmeler, insanlara kolay kolay güvenmemeye dair kendine sözler vermene sebep olabilir. Kendini bu dönemde hiç olmadığın kadar yorgun hissedebilirsin.

Yay Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Mayıs ayının ilk müjdeli haberi Jüpiter’den geliyor. 5 aylık bir aranın ardından Jüpiter Başak burcunda senin de 10.evinde normal seyrine dönüyor. Kariyer hayatında aldığın büyük kararlar almış Yay burçları, işinize geri dönün demeyeceğim size. Ama şimdi bütün Yay burçları için hayatlarının mesleğini bulma zamanı. Eğer geride bıraktığımız 5 ay içerisinde yeni bir işe girdiysen, bu tarihten itibaren çalıştığın yerde daha verimli bir performans sergileyebilirsin. Karar vermek için hiçbir konuda acele etme. Geleceğini inşa ettiğin önemli bir döngü senin için.

Mayıs ayının ikinci yarısı başlıyor! Güneş karşıt burcunda hareket ediyor ve sen hayatını daha çok sahipleniyorsun! Önümüzdeki günlerde bireysel hareket ettiğin alanlarda ikinci bir kişinin katılımı gerçekleşebilir ve bu ayak uydurma süreci biraz seni zorlayabilir. Fikirlerini çok sahiplenen biri olarak gerek çalışma ortamında gerek ilişkinde karşı tarafla fikir ayrılıkların artabilir. Anlayacağın “benden olmayanın benimle işi olmaz” düşüncesine göre hareket edebilirsin.

Hayat bazen bizim adımıza seçim yapar! İşte 22 Mayıs’ta burcunda gerçekleşecek Dolunay, sana hayatında bazı süreçlerin sonuna geldiğini gösterebilir. Dolunay geri hareketine devam eden iki kritik gezegenle(Satürn ve Mars) iletişim kurarken, sorguladığın her konuda çok net gelişmeler yaşanabilir. Özellikle iş yerinde konumunun gerektirdiğinden daha fazla sorumluluk almaya zorlanan bir Yay burcuysan bu dönemde çok radikal çıkışlar yapabilirsin. Ayrıca ilişkisi olan ya da evli Yay burçları,  karşı tarafla var olan problemleri gözlerinde çok büyütüp radikal kararlar almaya gidebilir. Anlayacağın “bardağı taşıran son damla” Dolunay olacak.

“Çok üzüldüm artık bitti” diyeceğin tarih 27 Mayıs! Son kozlarını ayın son haftasında oynayan burcundaki Mars geri hareketini 27 Mayıs’ta burcunu terk ediyor. Şimdi koca bir “oh” çekebilirsiniz Sevgili Yay burçları. O bitmeyen enerjini yeniden hayata yansıtma zamanı. Hayatındaki insanlara ne kadar iyi geldiğini biliyorsun değil mi? Belki de kendi gündemin yüzünden son 2 aydır onları çok ihmal ettin. Sevdiğin insanlarla kendini paylaşmaya başla. Ve bırak güneş ışığı gülümsemene eşlik etsin. Yaz şimdi başlıyor!

Oğlak Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Boğa burcunda geri giden Merkür ile epey sıkı fıkı bir Yeniay gerçekleşirken bir bakmışsın eski flörtlerini konuşur olmuşsun. Nostalji rüzgârları sadece senin kalbinde esmeyecek elbette. Bu dönemde son zamanlarda noktaladığın bir ilişkin varsa bu kişinin seninle yeniden iletişim kurmaya çalıştığına tanıklık edebilirsin. Bekâr Oğlak burçları ise gökyüzü “aşk” dese de bu dönemde tanıştığın insanlarla ilerleyen zamanda birbirinizden çok farklı olduğunu fark edebilirsin. Gökyüzü aşk konusunda gözüne pembe gözlükleri iliştirecek bu dönemde, aklında bulunsun.

Müjde! 5 aydır geri giden Jüpiter düzeliyor...Jüpiter’in normal seyrine dönüşü yüreğine su serpecek. 9 Mayıs itibariyle düşüncelerine Güneş doğuyor ve her işin mücadeleyle de olsa bir oluru olduğuna dair inancın güçleniyor.Peki, Jüpiter’in ışığında önümüzdeki günleri nasıl değerlendirmeli? İş ve eğitim hayatında tecrübelerini arttır; eğitimlere, sertifika programlarına mutlaka katıl. Uzun soluklu hukuki problemleri olan Oğlak burçları ise Eylül ayına kadar bu tarz hukuk altyapılı sorunların çözüleceğini de söyleyebilirim. Bu yıl bitmenden bir yurt dışı seyahati de gerçekleştirebilirsin.

20 Mayıs’ta gökyüzünün molası bitiyor!Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor ve “yaşanacak daha çok şey var” mesajını veriyor...Enerjini, çalışma aşkını ikiye katlamaya hazırlanan Güneş, bu tarihten itibaren seni farklı tecrübelerle de baş başa bırakmayı hedefliyor. Aynı andan birden fazla işe koşturmaya hazır ol. Özellikle ayın 27’sine kadar zaman işlerini yetiştirmekte zorlanabilirsin. Hızlı sorun çözmenin revaçta olduğu bu süreçte, ayrıntıları herkes göz ardı etmeye hazır.

Spora başlamak isteyen ama bir türlü yeterli şevki kendinden bulamayan Oğlak burçları, burada mı? “Bir ayda nasıl fit olunur?” un kitabını yazacak kadar kendini programa sokarken, beslenme düzeninle ilgili de değişikliklere gidebilirsin.

Kafanı Nisan ayından beri karmakarışık yapan Merkür geri hareketi nihayet sona eriyor! 5.evinde etkin olan Merkür geri hareketi sona ererken Nisan ayında beri ruh haline hakim olan kafa ve duygusal karışıklığının durulduğunu fark edebilirsin. Bu tarihten itibaren hayatınla ilgili kritik konuları daha rasyonel bir şekilde değerlendirirken, son zamanlarda aldığın bazı kararları yeniden değerlendirebilirsin. Ertelediğin iş görüşmelerini bu haftaya almanı özellikle tavsiye ederim.

Kova Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Bu yıl 6 Mayıs’ta gerçekleşecek Boğa burcundaki Yeniay, geçmişi gündeme getirmesiyle meşhur Merkür ile bir araya gelecek. Bu süreçte sende küçük gibi görünen aslında senin için önem taşıyan bir yalan yakalayabilirsin. Her ne kadar “hatasız kul olmaz” diye zihnini susturmaya çalışsan da aslında bu durumu özellikle aile içinde seni harekete geçirebilir. Unutma; bu dönem sana aynı zamanda hiçbir zaman olmadığı kadar bu sorunları çözmen adına da fırsat tanıyor.

20 Mayıs’ a kadar ailevi meseleler gündemini bir hayli meşgul edebilir!Mayıs nasıl bir ay diye soracak olursan; 4.evini ilgilendiren bazı göz ardı edilmiş meselelerin tekrardan gündemine taşınacağı bir ay cevabını verebilirim. Merkür geri hareketi annenle olan ilişkilerin,  yaşam alanına dair konuların tekrar gündeme gelmesinde belirleyici olacak.

Özellikle 9 Mayıs haftası!  Evdeki kadın figürlerle arandaki iletişim problemleri bu döngüde bir hayli kafanı kurcalayabilir… Anne olan Kova burçları çocukları üzerinde daha korumacı ve kaygılı bir tavır sergileyebilir. Aslında ev, eş, yuva gibi konular üzerinde hassasiyetin artarken, bu konularda tüm Kova burçları daha sahiplenici bir tavır sergileyebilir. Evinle ilgili tadilat, taşınma gibi konularda kesinlikle acele etmemeni öneririm.

Mayıs’ın sürprizlerle dolu ikinci yarısına hazır mısın?Ve tabi ki dengeler baştan aşağı değişmeye başlıyor. Güneş’in İkizler burcuna geçişi Merkür’ün de gücünü azaltırken, senin içinse kabuğunda çıkıp sosyalleşeceğin, gündeminin bir hayli kalabalıklaşacağı günlere işaret ediyor. Söylemeden geçemeyeceğim, aşk hayatında bir hayli hareketleniyor. Bu ay kendine mutlaka bir ajanda edinmelisin.

2016 yılının senin için en kritik süreçlerinden biri 27 Mayıs’ta başlangıç yapıyor!Kariyer, şöhret, uzun soluklu kararlar, otoriter insanlar, gelecek planları... Bu tarihten itibaren Mars geri hareketine Akrep’te devam etmeye başlıyor. Önümüzdeki günlerde Miras, kredi ya da hukuksal yollarla eline yüklü miktarda para geçebilir. Ama bu durumun kolay bir şekilde hallolacağını da düşünme, arada tartışmalar yaşanabilir. İş yerinde yanlış anlaşmalar ve rekabetler birbiri ardına gelişmeleri takip ederken sen bir şekilde olaydan sıyrılma taraftarı olabilirsin.

Balık Burcu Mayıs 2016 Yorumu

Şüphesiz ki Mayıs ayının en sevindiren haberi gökyüzünden 9 Mayıs’ta geliyor. Hayatı, kendini, önceliklerini sana paylaşmayı ve sonucunda kazanmanı sağlayacak süreç bu tarihten itibaren yeniden işlemeye başlıyor. Peki, şimdi neler oluyor? Öncelikle bekar Balık burçları, bu süreçte hayatınıza girecek insan daha önce hayatınıza girenlere hiç benzemeyecek! Hayatınız çok değişecek ve bu kişinin katkısı bu anlamda çok büyük olacak. Evlilik aşamasında olanlar! Evlilik bir noktada anlaşmadır ve siz de “evet” diyerek karlı bir ortaklığı da adım atmış olacaksınız. Evli olan Balık burçları ise eşleriyle birlikte ortak bir işe atılabilir.  Bu iş hem uzun soluklu hem de kazanç getiren niteliklere sahip olabilir. Ayrıca insanlarla iç içe olacağın işlerde çalışabilirsin.

Mayıs asıl ayın 20’sinden itibaren başlıyor senin için! Güneş İkizler burcuna geçiş yapıyor ve bu tarihten itibaren aile bireyleri ve yaşam alanına meseleleri ön plana taşıyor. Ailendeki önemli kadın figürlerle bazı yanlış anlaşılmalar, aranızın açılmasına neden olabilir. Bu dönemde hiç olmadığın kadar hassas ve alıngan ruh halinin etrafına yansımaları da en çok aynı evi paylaştığın insanlara karşı kendini gösterebilir. Onlara da bu yorumu okutmanda fayda var!

Aralık ayından bu yana aklında olanları hayata geçirmeye hazır mısın? Mayıs ayının Dolunay’ı sana bu anlamda destek olmaya geliyor. 22 Mayıs’ta 10.evinde gerçekleşecek Dolunay geleceğini ilgilendiren kararları hayata geçirmen konusunda sana cesaret verebilir. Özellikle iş hayatında potansiyelini zorlayabilecek yeni sorumluluklar yüklenmene sebep olabilir. Ayrıca çalıştığın ortamda sorumlulukların artabilir, daha çok çalışmayı gerektiren bir pozisyona yerleştirilebilirsin. Özellikle 23 Mayıs haftası patronlarınla çok kritik konuşmalar gerçekleştirebilirsin.

Sevgilini ailenle tanıştırmaya hazır mısın? Evliliği düşünen Balık burçları, 24 Mayıs itibariyle işler sizin için ciddiye biniyor haberiniz olsun. Venüs İkizler burcunda hareket etmeye başlıyor. Önümüzdeki günlerde aile bireyleri ile eşini, sevgilini kaynaştırmak adına program yapabilirsin. Fakat unutma gökyüzündeki kritik gezegenler İkizler burcunda göstergelere meydan okuyor. Yani aile bireylerinden beklenmedik tepkiler ya da sevgilinin hayatındaki ani aksilikler, ilişkiniz ile ilgili beklenmedik olaylar da bu programları ertelemene ya da bir ikincisini gerçekleştirememene de neden olabilir. Sana tavsiyem kritik konuşmaları Haziran sonuna sakla.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder