Facebook Ailesi

Custom Search

20 Haziran 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 20-26 Haziran Haftası Burçlar

Astrolog Zeynep Turan 20 - 26 Haziran 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Gökyüzü gönlünü bu sefer Yengeç burcuna çeviriyor. Ailen ve kurduğun düzen bu günlerde sana çok şey ifade edecek. Rotanı evde yapacağın tadilata yöneltebilirsin ancak fikir almadan eşya değişikliğine girmesen iyi olur. Tek başına karar vermen hoş karşılanmıyor… Havalar o kadar güzel ki seni eve sokabilene aşk olsun. Okulda bitmiş olabilir ama staj yapmak için henüz bir yer bulmuş değilsen yakın bir tanıdığın sayesinde haftanın ilk günleri görüşmeye gidebilirsin. Ve Dolunay, Yay burcunda haftanın damgasını vuruyor. Nasıl mı? Sosyal çevren için uyarıcı sinyaller verebilir. Bu günlerde gerçek dost ya da düşmanlarınla tanışıyorsun!

Tutarlı ilişkiler…

Haftanın ortasına geldiğinde ilişkilerinde tutarlı tavrın ile göz dolduruyorsun. Herkes şaşkınlık halinde ama sende aşık olabilirsin “ne var bunda” haliyle sevgilinle sosyal medya da boy gösteriyorsun. Çarşamba günü eğer bir aile yemeğin varsa kardeşler bir arada olacak ve ortak derdiniz olan bir meseleye çözüm buluyorsunuz. Eğer uzun zamandır aynı iş, aynı ev, aynı araba gibi konularda sıkıntılar yaşıyorsan radikal bir çıkışla yeniliğe eşinin de desteği ile girişebilirsin. Kendini şımartmayı sakin unutma, hafta sonu meydana gelen Jüpiter-Plüton 180’lığı yarıda bıraktığın hobilerine zaman ayıracağını işaret ediyor. Hadi bakalım pupa yelken!

Boğa Burcu

Haftanın ilk gününden itibaren yorulmak hissini çoktan unuttun motivasyonun çok yüksek. 20 Haziranda meydana gelen Dolunay, yurtdışı bağlantılı işlerin için sürpriz gelişmeler yaratabilir. Bir süre önce “vazgeçtim” dediğin konular yeniden günlük rutinini hızlandırıyor. Eğer eğitimine farklı bir ülkede devam etmek istiyorsan buradaki kaydını dondurmak için aman geç kalma! Birde bakmışsın, çok yakın olmadığın bir sınıf arkadaşının aynı bölüme başvuru yapmış.
Harekete geçmeden önce biraz geri durup gözlem yapmak isteyebilirsin. Eğer bekâr bir Boğa isen sosyal ortamın Güneş etkisi ile hareketleniyor. Haberin olsun yeni görünüşün çok dikkat çekecek. Rakiplerin gizliden gizliye yaşadığın ilişki hakkında konuşmaya başladı…

Yeni şeyler keşfetmeli…

Her şey mükemmel giderken bazı aksaklıklara dikkat etmen gerekebilir. Özellikle iş ortamında yazışmalara, gizli dosyalara ve telefon konuşmalara ayrıca özen göstermelisin. Hatta şifrelerini bile yenileyebilirsin. Yaz tatili geçirmek için plan yaptığın kişiler seni yarı yolda mı bıraktı! Nasıl mı? Yakın arkadaşının tatilini yeni sevgilisi ile geçirmek istediğini bir başkasından öğreniyorsun. Neden moralin bozuluyor senle gelmeye can atan bir hayranın var!  26 Haziran tarihini bir kenara yaz! “Şimdiye kadar yaşamadım” dediğin heyecanı deneyimleyebilirsin. Adrenalin sporlarına çok meraklı olmaya bilirsin ancak bu yeni dâhil olduğun grup senin gizli kalmış heveslerini ortaya çıkartıyor. Jüpiter-Plüton 120’lığı bugün sana bir taşla iki kuş mesajını veriyor! Hem kariyerinde nefis bir atak sağlıyorsun hem de sosyalleşiyorsun.

İkizler Burcu

Haftanın ilk günü gökyüzünde karşıt burcunda Dolunay yükseliyor. Amaçların netleşiyor ve maddi anlamda huzura ermene neden olan borçların bir kısmını tedarik edebiliyorsun. Eğer sömürüldüğünü düşündüğün bir ilişkinin içinde isen bu hafta çok kararlısın. O kişiden ayrılmak istediğini söylemen ailen için de sevindirici olabilir. İlginç ama rahatladığını görmen seni mutlu ediyor. Unutma bugünlerden itibaren hayatının tamamen değiştiğini görebilirsin.

 Güneş, Yengeç burcuna geçiş yaparken...

Haftanın ortasında yazlık kıyafetler elden geçiyor. Yeni şeyler almak içinde oldukça heveslisin ama alışveriş için akşamları tercih etmelisin. Senin gibi zor karar veren biri kalabalıklara gelemeyebilir. Arkadan bıraktığın hiçbir şey için artık bahaneler yaratmana gerek kalmıyor. Özgürlüğün tadını çıkartabilirsin. Perşembe günü iş yerinde gerilme olasılığın yüksek! Sen sen ol iletişim odaklı bir işin varsa müşterilerinle daha sakin bir dille konuş. “Herkesin mi kafası karışık arkadaşım” dediğini duyar gibiyim. Evet, Merkür-Jüpiter 90’lığı kopuk iletişim bağlantılarına işaret ediyor. Ne garip değil mi! Fiziksel görüntünle dalga geçenler bugün hayranlıkla seni seyrediyor. Ama kibirlenme olur mu!

Yengeç Burcu

Haftanın ilk gününden itibaren ertelediğin bazı konularda araştırmalar yapmaya başlıyorsun. Estetik gibi! Evet, uzun zamandır aklındaydı ve bu hafta bu işi halletmek istiyorsun ancak gökyüzünde Dolunay yükseliyor ve bugün (20 Haziran) sen özellikle yeni tanışacağın kişilere karşı temkinli olmalısın. Sosyal ilişkilerin oldukça hareketli. Nerdeyse arkadaşların arasında populerliğin ile kıskanılıyorsun. Bir yandan haftanın ilk günleri senin için cesareti temsil ediyor, eşinle ya da sevgilinle güven oluşturacak konuşmalar gerçekleşebilir.

Mantık sahnelere geri dönüyor.

Haftanın ortasında aşırı hassasiyet gösteriyorsun. Geçmişte yaşadığın bir ilişki yeniden gündeme gelebilir. Eski sevgilinin boşanmasının ardından sana gönderdiği mesajlara cevap vermek ya da vermemek arasında kalıyorsun. İtibarini kazanmanın zamanı geldi. Kendini yeteri kadar ifade edemediğin bir konuda güçü geri kazanıyorsun. Önemli kişilerle kariyerin dönüm noktasını şekillendiriyorsun. Hadi hayırlısı! Yeniden aşkı yudumlamaya ne dersin? Bu yazı tek başına geçirmeyeceğin gibi bu kişi ile eğlenceli zamanlar yaşayabilirsin. Ciddi bir ilişki mi? Pek sayılmaz ama hayat bu nereye gideceği de belli olmaz.

Aslan Burcu

Güneşin konumu sakin bir atmosfere bürünerek seni sağduyulu yapıyor. Yıllarca hak ettiğini düşündüğün pozisyonda nihayet teklifi kapıyorsun. Diğer aday da üstelik uzun süre birlikte mesai yaptığın biri olabilir… Eğer iddialı başlangıçlara açıksan sorun yok demektir. Tebrik telefonlarına şimdiden hazırlan. 20 Haziranda meydana gelen Dolunay, yeniden bir ay ara ile Yay burcunda gerçekleşiyor. Geçen ay çözümsüz kalan konular gündemine yeniden bomba etkisi ile düşüyor. Ailenize katılmayı bekleyen gelin adayı hakkında emin olmayan fikirler netleşebilir. Büyükler bu sefer konuşuyor, sen ise onları dinlemek zorunda kalabilirsin.

Kendine iyi bakmalısın!

Biraz dinlenmeye ihtiyacın var. Çıkacağın uzun tatilden önce arkandan iş iş diye koşturan kimse olsun istemiyorsun. Cuma günü geç saatlere kadar mesai yapabilirsin. Ailen de seni bu konuda destekliyor, aklında olan biraz onların yanında kalmak gerisini de tek başına internetin bile olmadığı bir yerde geçirmek. Arkadaşın mı var derdin var… Farkındayım biraz iddialı oldu ama hafta sonu onunla birlikte ev arayarak zorunda kalabilirsin. Pazar gündüz saatlerinde meydana gelen Jüpiter-Plüton 120’lığı yeteneklerini destekliyor. Yemek kursuna ne dersin! “Bu sıcakta” deme çünkü gökyüzü sıra dışı işler peşinde koşacağın birkaç günü işaret edebilir

Başak Burcu

Bu hafta programlaman gereken çok şey var. Gün gün nerdeyse ne yapacağını planlıyorsun. Kendine artık zaman ayırmanın vakti çoktan geldi, biraz spor ve yüzmeye ne dersin? Üyeliğini doldurmak için spor salonundan telefon alana kadar havuzda keyif yapmak aklında yoktu değil mi!  Kafan o kadar yorgun ki evlilik yıldönümünü gibi önemli bir günü unutabilirsin. Bugün, 20 Haziran, gök kubbede Dolunay yükseliyor ve arka plana attığın tüm dertlerini paylaşma zamanı diyor. Tabii sen bilirsin ancak çok tercih etmesen de hem işinde hem de sosyal hayatında aksi giden insan ilişkileri tek tek ortaya dökülüyor. Maalesef sırf bu yüzden bu hafta birinin işine son vermek zorunda kalabilirsin. Ya da uyum sağlayamadığın için aksi de gerçekleşebilir. Unutma, bazı kararların gelecekte bize nasıl iyi gelebileceğini bilemeyiz.

Fırsat bu fırsat…

“Artık buradan cevap gelmez”, “Yok ben yanlış anladım, benimle ilgilenmiyor” gibi unuttuğun konular yeniden konuşmaya değer bir kıvamda gündeminde! Evet, ne duruyorsun, hemen en yakın arkadaşını arayarak ondan fikir almak isteyeceksin.  Bu arada istemediğin konularda açılabilir. Ailenin ambargo koyduğu şeyleri hatırla; dövme yaptırmak, erkek arkadaşınla tatile gitmek gibi… Yasaklar canını sıkmasın bazı şeyleri bu hafta sonuna doğru onuruna bırakmalısın. 26 Haziran duyarlı bir gün… Jüpiter-Plüton 120’lık açısı sosyal duyarlılığını artırıyor. Bu vesile ile farklı çevrelerle bir arada olacağın etkinlikler düzenlemek isteyebilirsin. Hayvan hakları, çocuk sağlığı gibi konularda kermes ya da etkinliklerde bizzat rol alıyorsun.

Terazi Burcu

Haftanın ilk günü meydana gelen Dolunay 20 Haziranda çevresel şartlarını zorluyor. Nasıl mı? Arkadaşlarınla, eski dostlarınla zıtlaşmalar yaşadığın bazı konular yeniden gündeme geliyor. Uyum sağlamaya kalktıkça seni çekemeyen insanlara kim olursa olsunlar artık dayanamıyorsun. Bazı insanların çevrende olması sana zarar veriyor olabilir mi? Sevgilinde bundan mutsuz gibi görünüyor. Yaz için yapılan ortak programları sırf bu yüzden iptal etmen durumunda kalabilirsin. Güneş Yengeç burcunda ve senin tüm cazibeni ortaya çıkartıyor. Sanatın hangi dalı ile alakalıysan önemli başarılar elde ediyorsan.

Romantiksin! Âşık olmaktan korkma, seni heyecanla bekleyen biri var karşında. Eğer uzun zamandır yalnız ve özgür kalmaya alıştıysan belki çift olma duygusu ile bocalayabilirsin. Geçici hevesler edinmen mümkün ancak karşındaki kişi senden beklentisi yüksek ise ne yapacaksın! Köşeye sıkışmış gibi hissedebilirsin. Biraz dinlenmeye ne dersin? Nerede olursan ol sen yine de çalışmanın bir yolunu bulursun ve uzun bir dinlenmeyi hak ettin. Ancak patronundan son dakika izni kopartmak istiyorsan 23 Haziranda meydana gelen Merkür-Jüpiter karesi zıtlaşmalara vesile olabilir. Kendini göstermek için fazla caba sarf etmen gerekir. Konser biletleri hazırsa erkenden yola çıkmalısın. Bu sıralar organizasyonları kaçırma ihtimalin yüksek…

Akrep Burcu

20 Haziran'da gerçekleşecek olan Dolunay, hayatının bir nevi dönüm noktasını işaret ediyor. Karar aşamaları aslında yılın geri kalanını nasıl geçireceğini gösterecek. Ev değiştirme kararın, çocukların okul secimi gibi düzen gerektiren konularda çok da kafanı karıştırmalarına izin verme. Senin hayatın, senin geleceğin gökyüzü aslında “ne istersen onu biçersin” diyor.  İlişkisi olan Akrep burçları kıskançlıkları bir kenara bırakarak sevdiklerine sahip çıkmalı. Duyduğun her şeye inanmaktan vazgeçmek, duygularını tart… Aşırı kilo kaybın görüntünde estetik kaygılar yaşamana neden oluyor. Sağlık daha önemli olmalı!

Toparlanıyorsun… Haftanın ortasına geldiğinde üzülmek yerine enerji toplayacağın faaliyetlere dâhil oluyorsun. Merkür-Jüpiter 90’lığı 23 Haziran da melankoliğe bağladığın ruh halinden seni kurtarıyor. Nasıl mı? Yeni birine duyacağın heyecanla ve onla aynı tatil köyünde zaman geçirecek olman büyük fırsat… Arkadaşların da bu konu da destek veriyor. Cuma akşamı gününün çoğunu bir organizasyon düzenlemesi için ayırıyorsun. En sevdiğin arkadaşın evleniyor ya da kutlama partisi var, yaratıcı fikirlerin ile harika bir akşam planlıyorsun. Hatta sahneye çıkarak hayatında ilk defa şarkı bile söyleyebilirsin. Bu hafta sonu şaşırtıcı ve eğlendiricisin…

Yay Burcu

Ailenle aranda  beklentin ya da tam tersi senden beklentilerin konusunda uzun konuşmalar gerçekleşebilir. Psikolojik olarak kendini keşfe çıkman yeni değil ancak bu sıralar kendini daha iyi hissediyorsun.  Burcunda gerçekleşen Dolunay, sana bazı şeyleri iki defa yaşatıyor. Son kararı verme zamanı. Bir türlü bitmeyen ilişkin, ortaklığın ne kadar devam edeceği gerçeği dönüm noktalarını temsil ediyor. Vardır evrenin bir bildiği diyerek son noktayı koyabilirsin. Kendin için planladığın bazı özel harcamaların var; güzelleşmek tabii ki herkesin hakkı, hiç umurunda olmadan maaşını güzellik malzemelerine ve yazlık kifayetlere gömebilirsin.

Kafanı çok takma, her şey zamanla rayına oturuyor.

Güneş Yengeç burcuna geçişi ile rahat bir nefes alma zaman geldi. Elini ayağını çektiğin sosyal ortamlara yeniden katılıyorsun özellikle iş çıkışında müdavini olduğun bu mekânda sürekli karşılaştığın birine ilgi duyabilirsin. Hımmm heyecandan başın dönüyor!  Haftanın son günlerinde ruhuna ne iyi gelecekse onu yaşamak taraftarısın. Kardeşlerine bu günlerde özlemin çok, eğer denk gelebilirseniz bayram tatilini onlarla birlikte geçirmek isteyebilirsin. Sevgilinle katılacağın bir etkinlikle tebrikler, ayın favori çifti seçilebilirsiniz…

Oğlak Burcu

Zihnin uyanık olmaya ihtiyacı var çünkü çevrende ki insanlar hepsi bir ağızdan konuşmaya çok uygun bu sıralar. Yapacağın apartman toplantısı gibi hayatında çok da yeri olmayan kişilerle anlamsız pazarlıklar içine girebilirsin. Esas mesele senin huzurlu olman ise her şeye yeniden başlama fikri daha ağırlık basabilir. Haftanin ilk günü ayın 20’sinde meydana gelen Dolunay’ı hesaba katmadan güne başlama. Uyanık olman gerekiyor, dalgınlığından yararlanmaya çalışan kişiler önemli toplantılarda ön planda olmak için her şeyi göze alabilir.

Güçlü kişiliğin, değişim rüzgârlarına karşı mı?

Kendini korumaya almış olabilirsin sana zarar veren ilişkilerden ve alışkanlıklardan sıyrılman huzurlu olmana neden oluyor. Sağlığına bu hafta ayrı bir özen gösteriyorsun. Yakın bir arkadaşının rahatsızlığı seni etkilemiş gibi... İnsanların hayatlarının sosyal medyada çizdikleri kadar huzurlu olmadığını fark ediyorsun. Paylaşmak güzel ama kimselerin kalıbına girmekten yana değil gönlün. 23 Haziranda gerçekleşen Jüpiter-Merkür 90’lığı uluslararası bağlantılı işlerde önemli kişilerle tanışacağına işaret ediyor. Temsili de olsa evlilik kararı için harekete geçiyorsun. Hafta sonu annenin gözüne girmek gibi özel bir caban var. Okul partisine katılmak için biraz harçlığa ihtiyacın olacak.

Kova Burcu

Haftanın ilk günü etkili olan Dolunay, 20 Haziranda gerçekleşiyor. Duygusal anlamda kendini yalnız hissedebilirsin, hatta eskıye özlem duyuyorsun. Nedenini bilemediğin bir dostluğun yıllar önce bitmişti ve yeniden bu kişinin hayatına dâhil olması ile kafan karışıyor. Bazı şeylerin nedenleri ortaya çıktıkça şaşkınlığını gizleyemiyorsun. Patronunun herkese aynı sözleri vermesi seni hayal kırıklığına uğratabilir. Hak ettiğin pozisyon için yakın bir çalışma arkadaşın da aday!

Sorumlulukların alıp başını gitmiş durumda…

Desteğe ihtiyacın varsa yardım istemekten çekinmemelisin. Nihayet uzun zamandır çocuğun gibi sahip çıktığın projeyle ilgili sponsorluğu kaptın! Hemen ekip oluşturmak için heyecanlanıyorsun…23 Haziranda meydana gelen Merkür-Jüpiter 90’lığı çalışmak adına elinden hiçbir şeyin kaçmayacağını işaret ediyor. Farklı alternatifler peşindesin. Misal; yoga öğretmenliği, sağlıklı beslenme yöntemleri gibi herkesin ilgi çektiği ama senin bizzat emek vereceğin konularda eğitim almak isteyebilirsin. Zayıflamak istiyorsan da bugünleri çok iyi değerlendirmeni öneririm.

Balık Burcu

20 Haziranda gerçekleşecek Dolunay; geleceğe umutla baktığın evde gerçekleşiyor. Bu hafta sosyal ortamın ve eğlence anlayışın çok konuşulacak. Ama sen ne istiyorsan onu yaşamaktan yanasın. Hiç tahmin etmediğin kişiler hem meslek hem de kariyerin açısından sana fayda sağlıyor. Dostunda görmediğini yine ailenden görüyorsun. Eğer yeni evlendiysen bebek haberi ile ortalık çalkanabilir. Bu güzel haber seni hayata karşı umutlandırıyor. Sabahları erken kalkarak tutturmaya çalıştığın form çok işe yarıyor, yıllarca harcadığın paralara yanıyorsun,

Haziranın mesajı çok keskin!

Gök kubbe bu ay ezber bozmaya devam ediyor. Güneş Yengeç burcuna geçerken kendini tekrar eden bazı şeylerden kurtulmaya çalışıyorsun. Eğer konu evliliğin ise farklı bir şey yapmak istiyorsun. Yaz ayını nerede geçireceğin çok önemli olacak. Eşinin yanında kalarak ona işlerinde destek olmak istiyorsun. Ama çocuklar yazlıkta arkadaşları ile buluşmayı hayal ediyor… Fitili çoktan ateşlenmiş bir döngünün içindesin ünlü olman an meselesi, yeteneklerini konuşturmanın tam zamanı; görsel sanatlarda toplum önünde işler yapıyorsun. Sergi, katalog çalışması gibi konular gündemde…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder