Facebook Ailesi

Custom Search

27 Haziran 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 27 Haziran-3 Temmuz Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 27 Haziran - 3 Temmuz 2016 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu

28 Haziranda meydana gelen Chrion Retro’su ortak alanlarda uzlaşman gerektiğine işaret ediyor.  Söyle ki; eğer tek başına büyük işlere girişirsen istediğin sonucu kısa bir sürede alamayabilirsin. Ev tadilatı ya da yaz kursu için sorumluluğunu aldığın kardeşinin kızı gibi günlük hayatını ilgilendiren rutinler, yardım almazsan boyunu aşabilir.  Hele de bu hafta sabırsızlığına endişen eklenirse evyah eyvah...Sen gel, bazı şeyleri ertele ya da olması gerektiği kadar idare et.  Kariyerinle ilgili sıkıntıda isen seni destekleyen birileri tarafından şirket içindeki pozisyonun korunmaya alındığını gözlemleyebilirsin. Yalnız olmadığını hissetmen seni rahatlatabilir.

Eh nihayet…İyi bir haberim var. 30 Haziran Perşembe günü yönetici gezegenin Marsın geri hareketi düz seyrine geçiyor. Biliyorum üzerinde tarif edemediğin bir yorgunluk ve vazgeçmiştik hissi vardı. Artık bunların hepsine güle güle diyebilirsin. Hem sosyal ortamın içinde hem de ikili ilişkilerinde toparlanmalar seni rahatlatıyor. Performansın da bir o kadar hız alıyor ki hiçbir daveti geri çevirmek niyetinde değilsin. Eğer bir türlü çözüme kavuşmayan bir aşk hikâyen varsa aradaki kaprisler, yanlış anlaşılmaların ortadan kalktığını görebilirsin. Hafta sonu kendini hemen sokağa atarak çılgın bir alışveriş zincirine dâhil ediyorsun. Annene bu dönem biraz daha yakın olmalısın, gönlünü alman gereken konunun ne olduğunu biliyor olmalısın!

Boğa Burcu

Haftanın ilk günü, sabah saatlerinde Ay Koç burcunda yükseliyor. Kendine dair iyimser olman biraz daha bireysel hareket etmene neden olabilir. Uzun zamandır bedensel ve ruhsal arınmanın yollarını arıyordun. Bir arkadaşının vasıtası ile alternatif şifa yöntemleri konusunu araştırıyorsun. Haftanın etkisi yapıcı ve ılıman olman üzerine kurulu, birlikte olmaktan keyif aldığın kişiler ile gelecek haftanın organizasyonunu şimdiden yapmaya başlayabilirsin. Bu fikre kendini hazırlamışken çocuklarla iletişim aynı oranda eğlenceli aktivitelere dönüşebilir. Her açıdan yeteneklerini ortaya koymak sana iyi geliyor.

Yetenekler sahneye çıksın..30 Haziranda Merkür Yengeç burcuna yerleşiyor ve iletişim odaklı her konuda canlılık kazanıyorsun. Finansal olarak yenilikleri temsil eden bu süreçte yeni anlaşmalar ve görüşmeler ayın sonunda şekil alabilir. Yeni bir ay için heyecan duyacağın yatırımlar ya da uzun vadeli işlere dönüşebilecek fikirler gelişiyor. Bu durum maddi açıdan ruhuna bir parça serinlik katıyor. Eğer ikili ilişkilerinde çıkmaza girdiğini düşünüyorsan karşılıklı konuşmak ve anlaşmak bu günlerde daha kolay olacak. Özelikle hafta sonu yaz tatili için beklenmedik kişilerden teklifler alabilirsin. Cumartesi günü dışarda çok zaman geçirmen gerekiyorsa serin mekânlarda dolaşmaya çalış, tatlı isteğini karşılayamazsan tansiyon düşüklüğü yaşayabilirsin.


İkizler Burcu

Pazartesi sabah saatlerinde Ay Koç burcunda yükselmeye başlayacak etkisini Çarşamba gününe kadar gösteren bir iş tempon var. Aynı tecrübeleri yaşamamak için tedbiri elden bırakmıyorsun, bu vesile ile alınganlıklarını da fark edebilirsin. Geçen haftalar engellendiğini düşündüğün bazı konularda finansal gelişmeler var. Aileden ya da sana güvenen kişilerden parasal destek alabilirsin. Ailenin mal varlığı ile alakalı yapacağın teklif artık onlarında aklına yatıyor. “Hiçbir şeyin ilerlemiyor” duygusundan kurtuluyorsun. İlişkilerde değerlendirme aşaması… Perşembe günü yani 30 Haziranda yönetici gezegenin Merkür Yengeç burcuna geçiyor. Eğitim, yerleşim, düzen konulu her türlü atılım bu günlerde gündeminde yer alacak. Biraz ikna turlarına ihtiyacın var. Kendini güzel ifade edebilirsen fikirlerin endişe oluşturmaktan kurtulacaktır. Eğer “Yaşananlar gel artık geçmişte kalsın.” diyorsan, sevgilinle gelecek kurma konusunda ortak zihniyet geliştirebilirsin. Ancak 30 Hazirandan sonraki birkaç günü iyi gözlemlemen gerekebilir. Uzun soluklu ilişkinden vazgeçecek kadar başka birinden etkilenmen de söz konusu olabilir. Kendini bu konuda sıkma olur mu?

Yengeç Burcu

27 Haziranda Ay Koç burcunda yükseliyor ve önemli iş gelişmeleri yeniden gündeme geliyor. Gecen haftalar hayal kırıklığına uğradığın bir toplantı ya da bir görüşmen bu günlerde senin lehine dönebilir. “Bitti artık bu iş kaçtı” dediğin konu için tatil planını bile birkaç gün erteleyebilirsin. Kendini güvende hissetmeye o kadar ihtiyacın vardı ki soluğu annenin yanında almak için hevesleniyorsun. Eğer uzun zamandır aile yanından ya da dostlarından uzak kaldıysan ruhsal olarak hissettiğin yalnızlık duygun geçiyor.

Duygusal ve cazibeli...30 Haziranda Merkür senin burcunda konumlanmaya hazırlanıyor. Bu günden itibaren 15 günlük süre boyunca duygusal iniş çıkışlarının yanında yapıcı etkiler de söz konusu olacaktır. Eşine ortak yatırımların konusunda fikirler sunabilirsin. Ev ya da araba olmak gibi, bambaşka bir perspektiften bakarsan; iş yeri açmak gibi konular yeniden gündeme gelebilir.  Yarım kalan işlerin için gücün yerinde ancak ikili ilişkilerde daha rasyonel kararlar alman gerekebilir. Eğer platonik bir aşka kapıldıysan beklentilerin yüksek olmaması gerektiğini biliyorsun, değil mi! Hafta sonu sosyal çevren de etkili oluyorsun. Dışarıda zaman geçirmek sana iyi gelecektir.

Aslan Burcu

27 Haziran Venüs-Neptün 180’lığı yaratıcılık gerektiren konularda başarılı işler yapmanı sağlıyor.  Haziran’ın son günleri senin için çözüm odaklıyken bir yandan konuşma becerin, yazma yeteneğin gibi yeteneklerinde farkındalık kazanıyorsun. Eğer bu günlerde başvurman gereken bir sanat dalında sınavın ya da kursun varsa üzerine kesinlikle eğilmelisin. Ayrıca Çarşamba gününden itibaren sosyal yönün gelişiyor. Ortamına geri dönüyorsun, bir süredir uzak kaldığın arkadaşlarınla bir akşam yemeğinde buluşabilirsin.

Rahat bir nefes al!

Merkür Yengeç burcuna geçişi ile iletişim ağın kuvvetleniyor. Eski aşkın yeniden peşine düşebilir. Garipseyebilirsin ama olduğundan daha romantik davranman eşinin bile dikkatini çekebilir. Eğer yeni başlayan bir ilişkin varsa bir parça dikkatli olmanda fayda var.  Alınganlıkların seni farklı tanımasına neden oluyor. Hafta sonuna doğru ailenden gelen bir haber ile tatil planının eksenini onlardan yana kullanabilirsin. Huzur ve sükûnet arayışın bir miktar ödemeler konusunda zorlanmanla bozulabilir. Ama hesap bakiyende göreceğin bayram primi mutlu olmana neden olabilir.

Başak Burcu

Pazartesi günü Venüs-Neptün 180’lığı meydana gelirken sanatsal faaliyetleri ön planda tutuyorsun. Sergi, açılış benzeri toplantılara katılımın dışında ruhani boyuttaki konulara yönelimin içine huzur veriyor. Sosyal medya’da paylaşımların o kadar göz dolduruyor ki yazdığın, paylaştığın her şey konuşuluyor… İnsanlarla bu günlerde iletişiminin harika. Ailene ve dostlarına nihayet zaman ayıracak bir ortam geliştirdin. Kariyer konusunda ise; beklentilerin artarken grup çalışmasına dayalı işlerde baskıcı bir rol izleyebilirsin. Gözün sürekli gelecek olan email ve yazışmalarda…

Konuşulmayan hiçbir şey kalmıyor!

Haftanın ortasına doğru gökyüzünde oluşan Merkür Yengeç düzlemi, aile düzenin ve duyguların arasında gidip gelmene neden olabilir. Kardeşler ve ortak miras gibi konular gündeme gelirken sen yapıcı olmayı tercih ediyorsun. Marsın etkisinden kurtulduğuna sevinebilirsin. Eğer bir yakınından alacağın varsa ya da bir türlü evden çıkmayan bir kiracının derdi ile “bitmedi hala” diyorsan, rahat ol, hem hesabında para hem de planlarında değişiklikler söz konusu olabilir. Biraz protein ağırlıklı beslensen fena olmaz, bol su içmeyi de ihmal etme olur mu? Böbreklerin yorgun düşmüş olabilir.

Terazi Burcu

27 Haziran öğleden sonra etkili olan Venüs-Neptün 180’lığı aylardır yapmak istediğin ama bir türlü cesaret edemediğin konularda sana güç kazandırıyor. Hobi olarak uğraştığın becerilerin hakkında bu günlerde aklında farklı projeler varsa, hemen değerlendir, derim. Hatta birkaç arkadaş bir araya gelerek neler yapabileceğinizi konuşabilirsiniz. Ruhun hem maceradan yana hem de disiplinli olmaktan yana… Peki, ne olacak? Çarşamba gününden itibaren normal seyrine dönen Mars sayesinde hırsların kariyer anlamında hızlanabilir. Peşinde olduğun iş pozisyonu için aday olduğunu ilan edebilirsin.  Beğendiğin kişiye onunla ilgilendiğini söyleyebilirsin. Her türlü iletişimde oldukça netsin!

Havalar ısınırken enerjin artıyor!

Çarşambadan sonra Ay, Boğa burcuna geçiyor ve miskin hallerine inanamıyorsun. Dinlenmeye ve soluklanmaya ihtiyacın olabilir elbette ama bu üzerindeki ağırlık hissi bambaşka bir şey... Cuma itibari ile ilişkilerine dikkat; seni aramayan arkadaşına sitemkâr tavırların, sevgiline seninle değil de kardeşi ile yapacağı tatil yüzünden küsmelerin, bir parça hayatına bencillik katıyor. Allahtan uzun sürmüyor ve hafta sonu günlük rutinine dönerek kendine ve güzelliğine zaman ayırıyorsun. Eğer tatil öncesi solaryuma gitmek gibi bir niyetin varsa cildinin hassasiyetini dikkate almalısın. Yeni bir aya giriş yaptığın bu haftanın son günleri sevdiklerin için önemli kararlarla başlıyor. Evlilik ya da bebek müjdesi gibi…

Akrep Burcu

Artık hayatına yeni bir sayfa açmaya hazırlan. Haziran ayının zorlu günleri bitiyor ve çözüm odaklı hareket edebilmen kolaylaşıyor. Eğer uzmanlığın akademik düzeyde ise geçen yıldan beri bir türlü bitiremediğin çalışmalarında hız alıyorsun. Bu günlerde birilerini ikna etmen ve seni dinlemelerini sağlamak zor olmayacak. Haftanın ilk gününden itibaren yakın çevrenle alakalı duyarlılığın artacak. Tanımadığın halde birilerine yardım etmek sana iyi geliyor. Yakın geçmişe kadar söyle bir baktığında hayatında ne kadar çok şey değişti öyle değil mi!  Özellikle aileden aldığın destekle duygusal boşluğuna yeni bir uğraş kazandırabilirsin. İş kurmak ya da yeteneklerin konusunda yatırım yapmak gibi…

Sınırlarını tanıyor musun!

1 Temmuzda meydana gelen Venüs-Plüton karşıtlığı durağan geçen aşk hayatına renk katıyor. Eğer kıskançlıklarını bir kenara bırakabilirsen sevgilinin sana verdiği değeri görmen çok zor olmayacak… Cuma günü öğleden sonra alacağın bir haberle ek iş alabilme imkânın oluşabilir. Eğer masa başı bilgisayarda bir iş yapıyorsan değerlendirmen çok uygun olur. “Ama tatile hazırlanıyordum ben” dediğini duyar gibiyim. Aldığın sorumlulukları zamanında bitirebilirsen özellikle Pazar günü sakin ve huzurlu bir gün geçirebilirsin. Bir sonraki haftaya şimdiden adım adım hazırlanıyorsun, nedeni yakında gelecek olan misafirin olabilir mi! Heyecan dorukta…

Yay Burcu

Pazartesi günü Venüs-Neptün 180’lığı toparlanması gereken ilişkilerin de kolaylık sağlıyor. Söyle ki; duygusal konularda yüklerinden arınabilirsin aslında ne istediğini karşı tarafa yansıtmak seni rahatlatıyor. Olur, olmaz her konuya karışmaz isen sosyal çevrende daha kalıcı etkiler oluşturabilirsin. Çocuklar bir bakıma senin için eğlence gibi onlarla bu günlerde yapacağın paylaşımlar artıyor. Erken tatile çıkan biri isen dinlenmek ve eğlenmek ön planda olacak. Eğer hala çalışıyorsan akşam mesaiden sonra eve girmen zor gibi görünüyor.

İlginç haberlere hazır ol!

Haftanın ortasında Merkür iletişim gezegeni, Yengeç seyrine geçiyor. İçe kapanık olmayı tercih eden sen isen yalnız kalıyorum diye sitem de etmemelisin. Bu etki şu anlama geliyor. Aslında beklentilerin yüksek ama eşine ilgisizliğinden dolayı kapris yaparken yanlış anlaşılma ihtimalin de var.  Aileye desteğin her zaman göz kamaştırıyor. Yılmadan iş arayan kardeşine yardım elini uzatıyorsun. Üstelik bu konuda mahcup olma ihtimaline rağmen… Hafta sonunu birleştirerek uzun bir tatile çıkmaya hazırsan bilgisayarından şarj aletine kadar teknoloji gereclerini kontrol etmelisin.

Oğlak Burcu

28 Haziranda Chrion Retro’su başlıyor ve kaygı duyduğun bazı konular sonuçlanıyor.

Nasıl dersen, söyle ifade edeyim; özellikle hukuki açıdan haksızlığa uğradığın her ne varsa geri kazanabilirsin. İşten dolayı alacağın bir tazminat da olabilir, boşanma sonrası çocuklarının nafakası da… Hayatına büyük bir anlam kazandırmasa da bu hafta yaşadığın deneyimler gelecekle ilgili bazı kararların alınmasını kolaylaştıracak. Çarşamba günü kendini daha huzurlu ve güvende hissedeceksin. Boşluk hissinden nasıl ürktüğünü  tahmin edebiliyorum. Sırf bu yüzden kısa bir süreliğine bile olsa beceri geliştirmek için bir kurs ya da eğitim programına kayıp yaptırmak isteyebilirsin.

Merkür’ün pek yerinde durmaya niyeti yok!

Merkür, karşıt burcun Yengeç’te konumlanıyor. Kendini ifade edişte panik, acelecilik gibi durumlar söz konusu olabilir. Üstelik hassas olduğun kadar duyarlısında. Küs kalmaktan yana olmadığın kesin, para konusu yüzünden bir süredir görüşmediğin bir kişi ile yüzleşme yaşayabilirsin. Bir yandan Cuma gününde işler olduğundan daha çok karışacak. Hem ayı bitirmek hem de bayram sonrasında işlerin birikmemesi için ekstra efor sarf edebilirsin. Eğer araba ile gece yola çıkmayı hayal ediyorsan, arabalı vapurdan tut da yetişeceğin havaalanına kadar her şeyi önceden kontrol etmeni öneririm. Sevgilin ailesine bu tatilde senden bahsedeceğini söyleyebilir. Ciddi bir ilişki için hazır mısın acaba?

Kova Burcu

Pazartesi günü Ay Koç burcunda yükselirken iletişimle ilgili trafiğinde aynı oranda hızlanıyor. Bunun iki nedeni var; birincisi sorumlulukların, ikincisi yoğunlaşan özel hayatın ve özel hayatında senden beklenenler….Destek almak için harika bir döngüdesin bundan faydalanmak elinde. Eğer bazı işlerde yeterli olmadığını düşünüyorsan hangi konuda olursa olsun yardımcın olmalı. Otoriter kişiler, onlardan gelen teklifler ya da ticari yatırımlar için uygun bir haftadasın. Bazı şeylerin sana yeniden iş anlamında geri dönmesi keyfini yerine getiriyor. Eğer hemen ödeme alabilirsen ay bitmeden borçlarını tamamlamak istiyorsun.

Ruhun ve aklında rengârenk!

30 Haziranda Merkür, Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Farklı arayışlar içindeyken, iş konularında mücadele etmek zorunda kalacağın gündem dışı konular gelişebilir. Eğer uzun zamandır aradığın işi bulamaysan bir arkadaşının ya da tanıdığın teklifi ile karşılaşabilirsin. Gecen haftalar aldığın terfi yüzünden programın hızlanıyor. Bu yüzden yakın gelecekte bir yurtdışı semineri planlayabilirsin. Özellikle bu yıl Mart ayından itibaren meydana gelen Retro döngüsünde engellendiğini hissettiğin, tam oldu derken bağlantılarının koptuğu süreçler yaşadın. Telefonunu o zaman yanından ayırma, hafta sonu güzel gelişmeler için haberler alabilirsin. Eğer evde ailenin yanında bir tatil ve bayram programlıyorsun bulunduğun şehrin keyfini çıkart derim sana….

Balık Burcu

28 Haziranda meydana gelen Chiron Retro’su zihnini zorlamaya hazırlanıyor. Nasıl mı?  Kendine dert aramıyorsun elbette ama özlem duyacağın bazı ilişkilerine dair duyguların yoğun. Belki de yeni bir ilişki arayışında olduğun için savunma da geliştiriyor olabilirsin. Eğer kendinden eminsen, eski eşinle ya da sevgilinle yeniden iletişim kurmak isteyeceksin. İşlerdeki yoğunluğun artıyor. Ayın bu son haftası özellikle finans olarak kontrol etmen gereken bazı kalemleri atlamamalısın. Sözleşmeler ve yurtdışı yazışmaların saklanması konusunda titizlik göstermen gerekebilir.

Spritüal konulara ilgin artıyor.

30 Haziranda zekâ ve iletişim gezegeni Merkür, seyrini senin gibi su grubu olan bir burca çeviriyor. Evcimen ve ailene karşı yapıcı etkiler söz konusu iken fikirlerin yüzünden çatışacağın ebeveynlerin devreye farklı gündemler sokuyor. Yapacağın tatilden, giyeceğin kıyafete kadar sana karışmaları anlaşmazlıklara neden oluyor. Sanat yönünde bu günlerde oldukça güzel. Eğer müzik, dans, tiyatro gibi konulara yatkınlığın varsa muhakkak değerlendirmelisin. Aynı şekilde çocuğunla birlikte bazı faaliyetler organize edebilirsin. Eğer tatile çıkacaksan, bavulunda eksik olmasın; göz damlandan, alerji spreyine kadar bir acil gereç çantası hazırlarsan hiçte fena olmaz!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder