Facebook Ailesi

Custom Search

6 Haziran 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 6-12 Haziran 2016 Haftası

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan 6 - 12 Haziran 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın ilk günü itibari ile Ay Yengeç burcunda yükselmeye başlıyor. İş yerinde haksızlığa uğradığını düşünüyorsan nedenleri üzerinde bilgi alman söz konusu olabilir. Onemli bir görev değişikliği sayesinde genel atmosferin değişiyor. Yitirdiğini düşündüğün güvenini geri kazanıyorsun. Çarşamba günü itibari ile kuvvetleri birleştirme zamanı geldiğini düşünüyorsun ve ailenle ortak bir yatırım işine girebilirsin.

Düşüncesizlikleri farklılaştıran

Cuma günü sıradan bir gün gibi düşünme. Evlenme teklifi almak ya da aynı evde yaşamak gibi fikirlerle sevgilin kapını çalabilir.  Bolca arkadaşlarınla kritik yapacağın bir hafta sonu seni bekliyor.  Venüs-Uranüs 60’lığı gerçekleşirken ilginç ortamlarda bulunman mümkün. Fikirleri ile etkisi altında kalacagin kişilere sende akıl satmak isteyebilirsin.

Boğa Burcu

6 Haziran günü, Ay Yengeç burcunda yükseliyor ve yüzleşmeler meydana gelirken, bu kadar önem verdiğin halde üzerinde çalıştığın projeyi başka bir grubun sahiplendiğini öğreniyorsun. Dostların dâhil insanlarla dolaylı değil direk ilişkiler kurmak isteyeceksin. Sosyal çevrende duyacağın şeyler seni mutsuzluğa sürükleyebilir. İnsanların evlilikleri ile ilgili problemlerini işitmen yalnız olmadığın bir durumun içinde olduğunu gösterecektir.


Huzurlu olmak istiyorsun!

Perşembe gününden itibaren etkisini göstermeye başlayan Merkür-Mars karşıtlığı bazı konularda acele etmemen gerektiğine işaret ediyor. Patronunla diplomatik konuşmalar yapmak zorunda kalabilirsin. Kariyerin ve eğitim hayatın açısından yenilik arayışın başka bir alana ya da sektöre yönelmene neden oluyor. Üstelik ailenin onayını almadan eğitim hayatına farklı bir perspektif çizebilirsin. Hafta sonu daha çok kendine zaman ayırmayı tercih ediyorsun. Kısa tatil ve davetler hoş görünmene ve ilgi toplamana neden olabilir.

İkizler Burcu

Bir gün önce yaşanan Yeniay’ın etkisi ile özelikle ilişkinde net olmaktan yanasın ve bu yüzden karşındaki kişinin de sana açık olmasını istiyorsun. Konuşma şeklini değiştirerek onunla dertleşme moduna girmen yapıcı etkiler oluşmasına neden olabilir. 8 Haziran Çarşamba günü kibirlinden ödün vermeyen bir erkek figürü ile çatışma yaşaman söz konusu olabilir. Evden ayrılmak ve kendi paranı ve düzeni kurmanın zamanı geldiğini fikrini kabul ettirmen zor saatler geçirmene neden olabilir.

Farkındalığın artıyor.                                                       

9 Haziran Perşembe günü akşam saatlerinde gerçekleşen Merkür –Mars karşıtlığı verilen sözlerin nasılda yerine getirilmediğine tanıklık etmene neden olabilir. Yakın arkadaşından yapmasını istediğin bir ricayı gereksiz bulduğun bir bahane ile kabul etmemesi canını sıkıyor. Fedakârlıklarını yüzüne vurmak isterken anlamsız tartışmalara neden olabilirsin.  “Özgürleşmek mi istiyorsun? “  sen yine de davranışlarına bir parça daha dikkat etmelisin.  Eşin ya da sevgilin bu kadar bireysel hareket ederek tek başına tatile gitme fikrinden hoşnut olmayacaktır. Hafta sonu kuzen ya da kardeşlerin mezuniyet partisi gibi bir organizasyon hazırlığı ile geçebilir.

Yengeç Burcu

Satürn-Neptün ilişkisi yeniden hayatımıza giriyor ve seni hassas bir döngüye sürüklüyor. Özellikle bakış açında farklı bir akış gerçekleşirken aldığın kararlar aileni de etki altına alıyor. Eğer bir davanın takibini yapan biri isen sonuç seni mutlu edebilir. Belirsizlik gibi görünen boşanma evresi ya da maddi-manevi yük gibi gördüğün konular toparlanıyor. Haftanın ortasında Ay-Jüpiter 45’lığı meydana geliyor ve kariyerinde mantığını konuşturma zamanı başlıyor. Eğer başarı elde edemediğini düşündüğün bir konu varsa bu hafta geri dönüşleri takip et. Numarasını tanımadığın bir üst yetkili ya da unvan sahibi birisi farklı bir alternatifle karşına çıkabilir.

Yeteneklerini konuştur!

Cuma günü özellikle öfke patlamasına dikkat etmen gerekebilir. Ay-Mars 90’lığı kurduğun ilişkilerde samimiyet arayacağını işaret ediyor.  Yüzüne gülerek arkandan iş yapan okul arkadaşların gerçek niyetlerini öğrenebilirsin. Sevgilisini senden kıskanan biri yüzünden aranızda tartışma çıkabilir. Hafta sonu kendi kabuğuna çekilmeyi tercih edebilirsin. Aile yadigârı olan bir mekanda saygı duyduğun büyüklerin yanında, yeteneklerin ile baş başa kalarak üretken birkaç gün geçirmek isteyebilirsin.

Aslan Burcu

Kariyer hayatına liderlik eden üstlerinle anlaşmazlıkların bir noktada çözülmeye başlıyor. Aslında sende bir yandan taktik değiştirmek cabasında olabilirsin. Çaktırmadan hizmet verdiğin müşterilerle aranı iyi tutmak ve kendi portföyünü oluşturmak isteyebilirsin.  Haftanın ortası, karar verirken zorlanacağın gündemler oluşabilir. Bir türlü halledemediğin bir konuda sevgilinle inatlaşabilirsin. Hatta seviyeyi yükselterek kalbini kıracak kadar sivrilebilirsin.

Sosyal çevren bu günlerde farklı arayışlar içinde olmana neden oluyor.

Değişimden nasibini almaktan yana gönlün. Nasıl mı? Hem çevreni hem de ilgi alanlarını bu günlerde değiştirmeyi istiyorsun. Hiçbir becerin olmadığı halde ahşap atölyesinde sanat icra etmek ve ustalaşmak gibi hırslara bürünebilirsin. Yediklerin içtiklerin senin olsun ama bu günlerde özellikle karbonhidrat gibi besinlerden uzak durman gerekebilir. Üstelik yakında tatile gitmeyi planlıyorsun. Ay-Uranüs 60’lığı Cumartesi günü heyecanlı bir güne işaret edebilir. İçinden geldiği gibi davranman yeni girdiğin grup içinde ilginç bakışlara vesile olabilir.

Başak Burcu

Haftanın ilk günü etkisini gösteren Ay Yengeç yükselişi duygusal çıkışlar yapmana neden olabilir. En sevdiğin dostun bir karar aşamasında olabilir. Evliliği ya da ilişkisi bitmek üzereyken sen kendi evini, imkânlarını ona açabilirsin. Haftanın ortasına doğru artık yavaş yavaş tatil hazırlıklarına başlamaya adapte oluyorsun. Eğer mezun olmaya çok az kaldı ise giyeceğin kıyafetten ayakkabına kadar her konuda detaylı davranmak istiyorsun.

Prensiplerin başına çorap örebilir.

10 Haziran Cuma günü aile meclisi toplanıyor ve geleceğin ile ilgili kararlar alınıyor olabilir. Ancak sen kimseyi müdahil etmek istemiyorsun. Bambaşka bir fikirle karşılarına çıkman hoş olmayan zıtlaşmalara neden olabilir. Ay Mars 90’lığı öfke duymana neden olan bazı diyalogların gelişmesine vesile oluyor. Mümkün olduğu kadar kalabalık ortamlardan uzak durman senin faydana olacaktır. Sağlığına bu sıralar dikkat etmelisin sık sık bel ağrısı çekiyorsan nedeni aldığın sorumlulukların ağırlığı olabilir mi?

Terazi Burcu

6 Haziran günü işlerin için koşturmaya başladın ve taraf belirlemek zorunda kalacağın durumlar gelişebilir.  Aynı sektörde çalışıyor olmana rağmen senden kat ve kat daha çok yatırım yapan bu arkadaşına kafayı takabilirsin. Gizli bilgiler edinmek hiçte senin tarzın değil. Haftanın ortasına geldiğinde Çarşamba gününden itibaren hem sosyal hayatında hem de iş hayatında koşturmalı günler başlıyor. “Çok yoruldum” demek gibi bir şansın olamayabilir. Ancak bir yandan sevdiğin grupların konserleri takip ediyorsun. İlgilendiğin kişiyi de unutmadan ona jestler yapıyorsun.

Haftanın sonuna doğru rahatlıyorsun!

Sağduyulu ve mantıklı tarafın devreye giriyor ve kardeşler arasında oluşan küslüğe bir son veriyorsun. Bu vesile ile ailen ile sık sık aynı sofrada bir araya gelebilirsin. Pazar günü meydana gelen Ay-Uranüs 45’lığı çok konuşulacak bir ilişkinin perde arkasını öğrenmene neden olabilir. Aslında yaşadıkların bir sanal gerçeklik olduğunu görmen hayal kırıklığı yaşamana neden oluyor ancak hemen bu gün yeni biri ile tanışmak için hazırlıklara başlıyorsun.

Akrep Burcu

“Acaba ben mi abartıyorum”

Yalnız değilsin çünkü bu sıralar gökyüzü herkesi bu tür düşüncelere boğuyor. Güneş-Venüs kavuşumu sayesinde atağa geçme zamanı diyorsan Salı gününden itibaren sevdiğin kişiye sahip çıkıyorsun. Onu kaybetmemek adına bazı şeyleri göze alman çevren tarafından garip karşılanabilir. 9 Hazirandaki Merkür-Mars karşıtlığı iletişimde beklenmedik gelişmeler yaşanmasına neden olabilir. Dedikodular alıp başını giderken sen aşkına sahip çıkan biri olarak dimdik ayakta duruyorsun. Aynı durumu karşındaki kişiden beklerken üzülebilirsin.

Zamanı değerlendirmek!

Güzelliğin ve aklın ile insanları etrafında toplamayı başarabiliyorsun. Ancak ön planda olmak istemen birilerini rahatsız edebilir. Yakın arkadaşlarınla katılacağın yılsonu okul partisinden kalbini yerinden çıkaracak kadar heyecan duyacağın biri ile ilgilenebilirsin. Karşılıklı bu alaka yaz planlarını birlikte yapmayı bile sağlayabilir. Pazar günü yaşanacak Venüs-Uranüs 60’lığı bazı çıkar ilişkilerini net bir şekilde görmene neden olabilir.  Sırf bu yüzden bir arkadaşlığına son vermek zorunda kalabilirsin.

Yay Burcu

7 Haziran günü Güneş-Venüs kavuşumu hayallerine ulaşabileceğin kadar şaşalı bir çevreye bir iş dolayısı ile girebileceğini işaret ediyor. Sanat, medya gibi alanları işaret eden bu topluluk kariyerin açısından ivme oluşturmana neden olabilir. Doğruluğuna inanmak istemesen ble bu günlerde geçmiş ilişkilerinden haberler alabilirsin. Sosyal medya’da kendini eski sevgilin düğün fotoğraflarına bakarken bulabilirsin.

Hazırlıklar aksayabilir…

Hafta sonuna bir kala Cuma günü Ay-Mars 90’lığı öfke duyacağın konuları ortaya çıkartabilir. Hiç beklemediğin halde ödemek zorunda kalacağın eski bir borç yeniden gündeme gelebilir. Eğer devlet bağlantılı bir iş takip ediyorsan alacağın ihale haberi bir umut ışığı oluşmasına neden olabilir. Büyük bir heyecanla beklediğin hafta sonu tatilini istediğin gibi geçirememen mutsuz olmana neden olabilir. Çocukların hastalanması ya da olduğunuz yerdeki havanın atmosferi alerjini tetikleyebilir.

Oğlak Burcu

İnsanlara karşı bakış açın değişmesi yeni değil. Haftanın ilk günü etkisini üzerinde hissedeceğin Ayın konumu karşıt burcun Yengeç’te. Bu durum seni olduğundan daha hissiyatlı yapabilir ve sezgilerinle hareket etmene neden olabilir. Özellikle meditasyon, sifa ve alternatif tıp gibi konulara yönelmen söz konusu ve insanlara bu nokta da yardımcı olmak istiyorsun.

Hayat “Gel değiş ne duruyorsun” diyor!

Çarşamba günü meydana gelen Merkür-Mars karşıtlığı bazı konuların sivrileceğini ve uzun tartışmaların sonuca bağlanmayacağını işaret ediyor. Finansal olarak rahata kavuşmuş gibi hissedebilirsin, beklediğin ödemelerin gelmesi rahat bir nefes almana neden oluyor. Çevreni gözlemlediğinde her konuda şanslı olduğunu düşünmeye başlayabilirsin. İşinde ve aile hayatında yakaladığın istikrar huzurlu hissetmene neden olabilir. Eğer mezun olup yurtdışına açılmayı düşünüyorsan gerekli maddi desteği baba ailesinden görebilirsin.

Kova Burcu

Salı günü meydana gelen Güneş-Venüs kavuşumu şaşalı bir gün yaşayacağın anlamına geliyor. Entelektüel seviyesi yüksek kişilerle bir toplantı ya da organizasyonda yer alabilirsin. Hiç tarzın olmamasına rağmen sende ön planda olmak isteyecek ve yaratıcı yönünü ortaya koyacaksın. Eğer bir sunuş ya da seminer programına katılırsan fikirlerin sıra dışı bulunacak. Ama birinin kalbini de aynı zamanda çelebilirsin

Acele etme, planların değişebilir.

Hafta sonuna geldiğinde kendini yormak istemiyorsun. Hareketli gecen günlerin ardından dinlenmek isteyebilirsin ama ne mümkün! Ay –Uranüs 45’lığı “planların dışında gelişecek heyecanlara hazır ol” diyebilir. Aniden gelen haberle Cumartesi-Pazarı hem iş hem de tatil gibi geçirebilirsin. Gideceğin yer ruhunu sakinleştirirken sana bir nevi yaz kampı gibi gelecektir.

Balık Burcu

Hazırlıklar başlasın!

Yeni bir ev arayışı içinde olmanın nedeni kendi yaşamına şekil vermen ve bu yüzden verdiğin emeklere herkesin saygı duymasını istiyorsun. Uzun süren bir evliliğin ya da ilişkin bu süreçte bitmiş olabilir. Hatta çevreni ve iş alanını bile değiştirmeyi planlıyor olabilirsin. Ay Yengeç yükselişi yerleşimle ilgili işlerde kararlı olman gerektiğini ayrıca işaret ediyor.

Ailenin hayatının neresinde?

Uzunca bir zamandır kendinle ilgili gerçekçi olmak istiyorsan. Eğer hayallere kapılmaz isen başarılı olursun! Bir öğrenci isen ve derslerinde yeteri kadar puan tutturamadığını düşünüyorsan mezuniyetin bir dönem daha uzayabilir. Ama sen yine de arkadaşlarını yalnız bırakmıyor ve onların yanında parti organizasyonu için yardımcı oluyorsun. Her şey yolunda ise uzun bir tatile çıkabilir ve bu yazlık mekânda farklı arkadaş gruplarına dâhil olabilirsin. Bu vesile ile uzun zamandır almak istediğin gitar derslerine başlıyorsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder