Facebook Ailesi

Custom Search

1 Haziran 2016 Çarşamba

Zeynep Turan Haziran 2016 Aylık Burçlar

Zeynep Turan

Astrolog Zeynep Turan Haziran 2016 Detaylı Aylık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haziran ayının ilk günlerinde yeni kararlar gündeminde…
Haziran ayının Yeniay’ı 5 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşiyor. Cesaretin, hayatının birçok zorlu döneminde sana yardımcı olmuştur. Fakat bu süreç seni zihinsel anlamda zorlayabilir. Özellikle bu dönemde söylentilere karşı çok hassas olabilirsin. Kardeşlerinle ya da akrabalarınla aranın açılmasına sebep olacak kadar bazı dedikodu niteliğindeki bilgileri ciddiye alabilirsin…  Haziran’ın ilk hafta sonunda seyahat yapmayı planlıyorsan, bu seyahatlerini başka bir tarihe ertelemen daha doğru olabilir.

Görüp, duyduğun kadarını bir şekilde idare ettin!

Peki ya sırların ne olacak?İşte ona da ayın 17’si itibariyle Yengeç burcunda hareket etmeye başlayacak aşk kraliçesi Venüs karar verecek. Artık bu tarihten itibaren biraz dış dünyadan sıyrılıp, kendi yaşam alanına ve aile bireylerine dönmeye başlıyorsun. Haziran ayında senin imtihanın zihninle! Aile bireyleri ile geçmişe dayalı sorunlar bugünlerde yine gündeme gelebilir. Özellikle babanla ya da ailendeki baba gibi gördüğün insanlarla bazı konularda yüzleşebilirsin. Sadece dilinin değil, bilinçaltının ve yüreğinin ipleri kopuyor; derinlere saklanan ne varsa bir bir ortaya çıkıyor.

Dürüstlüğün, ilişkilerine can katıyor!21 Haziran itibariyle Güneş Yengeç burcuna geçiş yaparken, ilişkilerini ayakta tutanın bu tarafın olduğunu keşfedebilirsin. Bu tarihten itibaren gökyüzünün vurgusu sadakat, güven ve sevgi üzerine olurken sen de bu konularda aile ilişkilerini yeniden gözden geçirebilirsin. Etrafındaki insanlar aradıkları samimiyeti sende bulduklarını sana söylerlerse, hiç şaşırma!

Ortalığı yakıp yıkan Mars eski hızına geri dönüyor!30 Haziran’dan itibaren Mars geri hareketi son bulurken üzerindeki bıkkınlık, yorgunluk hissinden kurtulmana yardımcı olmaya hazırlanıyor. Bir de şu kafandan bir türlü atamadığın şüpheleri. Gözünle gördüğünün bile sana inandırıcı gelmediği günler atlatmış olabilirsin Haziran’ın ilk günlerinde. Mars’ın normal seyrine dönmesi, kafanı bir nebze daha rahatlatırken, maddi paylaşımların ve irdeleyici tarafını biraz daha kontrol alabilirsin.

Boğa Burcu

“Bin ölçüp, bir biçmen” gereken günlere hoş geldin!

9 Haziran’da burcunda hareketine devam eden Merkür, karşıt burcundaki Mars’a meydan okurken hiç olmadığın kadar aceleci davranmak, aslında çok profesyonel davrandığın konularda amatörce atılımlarda bulunmana sebep olabilir. Bu durum bilhassa kendini kariyer hayatında gösterebilir. Ortakla çalışan ya da hali hazırda anlaşma yürüttüğün bir yer varsa, hiç olmadık meseleler yüzünden anlaşmazlıklar yaşayabilirsin. Fakat burada dikkat etmen gereken tepkilerin. Mars tahammül seviyeni aşağı çekerken diplomasinin hakim olduğu ilişkilerinde seni haklıyken haksız duruma düşürecek tepkiler vermene yol açabilir.


Hoş geldin Yaz!İşte gökyüzünün yelkenleri bir nebze de olsa suya bıraktığı tarih olarak 21 Haziran’ı verebilirim. Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve resmi olarak yaz başlıyor. Yılın en uzun gündüzünü tecrübe edeceğimiz bugünü sende dostlarınla bir araya gelerek karşılayabilirsin. Çünkü önümüzdeki bir ay boyunca kalabalıklar etrafından hiç eksik olmayacak. Arkadaş çevren genişlerken kendini sürekli kalabalıkla bir arada hareket ederken bulabilirsin. Adım attığın her yerde yeni bir insanla tanışabilir, ondan yeni bir şeyler öğrenebilirsin.

Haziran ayının 5 yıldızlı günü 26 Haziran!Bu tarihi mutlaka bir kenara not almalısın. Mensubu olduğun toprak grubu burçları arasında Jüpiter-Plüton 120’liği gerçekleşiyor ve seni ağır yüklerinden kurtarmaya hazırlanıyor. Özellikle hizmet sektöründe çalışan ya da ticaretle uğraşan Boğa burçlarını kazançlı günler bekliyor diyebilirim. Bugünlerde tanıdıkların vasıtasıyla karşına çıkan teklif ve fırsatları sakın göz ardı etme, mutlaka değerlendir. Uzun zamandır satışı gerçekleşemeyen gayrimenkul ya da arsa sahibi bir Boğa burcuysan, önümüzdeki günlerde de bu anlamda yeni gelişmeler meydana gelebilir.

Yaşadıklarını geride bırakacaksın!Bu ay seni en çok zorlayan Mars’ın karşıt burcundaki adeta ortalığı kasıp kavuran geri hareketi 30 Haziran’da sona eriyor. İlişkilerinde yaşadığın büyük değişiklikler, hayatına yeni bir yol çizmene sebep olmuş olabilir. İlişkilerle ilgili geçmişte çok büyük sınavlar verdin aslında. Bu dönemi de o zaman yaptığın gibi yine atlatacaksın. İntikam duygusuna kapılmak için fazla tecrübeli olduğunu unutma. “Gün gelir, devran döner” cümlesinin boşuna söylenmediğini öğrenmek için hala geç değil...

İkizler Burcu

Burcundaki Yeniay ezber bozuyor!

5 Haziran’da gerçekleşecek burcundaki Yeniay’da bu zincirleme giden sürecin ikinci aşaması. Son günlerde çok radikal kararlar almış ve kendine yeni bir yol bir çizmeye çalışan bir İkizler burcuysan, bu Yeniay’da sana yeni fırsatlar sunabilir. Özellikle ilişkisi ya da evliliği henüz bitmiş ya da yine belli hukuki süreçleri ardında bırakmış bir İkizler burcuysan bu dönemde çok radikal kararlar alabilirsin. Bu dönemde dikkatli olman gereken bir başka konu ise; dedikodular. Olur olmadık söylentiler birlikte çalıştığın insanla aranın açılmasına neden olabilir.

Merkür akıllara ziyan duygular yaşatmaya geliyor!Merkür yönettiği burcunda konumlanırken, zihninle olan imtihanın resmen başlıyor. Bu dönemde zihnin çok aktif ve birden çok işi yapabileceğine dair güvenin tam. Fakat aslında “yaparım” diye üstlendiğin her işin göründüğü kadar kolay olmadığını fark edebilirsin. Özellikle yeni bir ortaklığa ya da bir ilişkiye başlamak için acele etme! Mayıs ayından beri iş yerindeki insanlarla ya da sevgilinin/eşinin arkadaşlarıyla fikir çatışması yaşıyorsan bu döngüde bu anlaşmazlıklar iyice büyüyebilir.

Haziran’ın bir anı seni şaşırtmadan geçmeyecek!Mayıs ayında Yay burcunun ilk derecelerinde gerçekleşen Dolunay, bu sefer Yay burcunun son derecelerinde yer alıyor. Mayıs ayının son iki haftasında “ipler kopma noktasına geldi ama kopmadı” dediğin ilişkilerinde bu sefer ipler keskin bir şekilde kopuyor. Evliliğini, uzun soluklu ilişkini, ortaklığını ilgilendiren konularda dönüm noktası niteliğindeki kararlarını sen değil, meydana gelen gelişmelerle kendiliğinden hayata geçmeye başlayacak. Anlayacağın 20 Haziran’dan sonra bir daha hiçbir şey senin eskisi gibi olmayabilir...

Yaz sana iyi gelecek!21 Haziran’da Güneş burcunu terk ediyor ve Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Dış dünyayla olan etkileşimin biraz daha azalırken, günlük hayatını daha kolay hale getirmek adına ufak tefek alışkanlıklar edinebilir, değişiklikler yapabilirsin. Özellikle maddi anlamda sana sürekli sorun çıkaran bazı konularda yeni düzenlemeler söz konusu olabilir. Hiç kullanmadığın eşyalarını sağa sola dağıtabilir, yaşam alanını daha pratik hale getirebilirsin.

Yengeç Burcu

Olasılıklar ve ihtimaller üzerine düşünmek Haziran ayının ilk günlerinde bir hayli zihnini yorabilir!

5 Haziran’da gerçekleşecek İkizler burcundaki Yeniay‘da, fikirlerinin sürekli değişmesi biraz hayatı rötarlı yaşamana sebep olabilir. Ne kadar güçlü bir hafızan olduğunu seni tanıyan herkes çok iyi bilir. Sende savunma olarak sana eleştiri yönelten insanların geçmiş hatalarını yüzlerine vurabilirsin. Patavatsız değilsin ama zihnin biraz farklı çalışıyor diyelim.  Ayrıca bu dönemde uyku problemi, derin uykuya dalamamak, gördüğün rüyaların etkisinde çok kalmak gibi problemlerle karşılaşabilirsin. Bu yüzden kafein tüketimini özellikle Haziran ayının ilk haftalarında az tutmanda fayda var.

Venüs burcunda hareket ediyor ve ışıltın Güneş’i bile kıskandırıyor...17 Haziran’da Venüs burcunda hareket etmeye başlıyor ve girdiğin her ortamda gözleri bir şekilde üstüne çekmeye başarıyorsun. Bu dönemde katıldığın düğün davetleri, arkadaş toplantılarında bekar olan bir Yengeç burcuysan yeni insanlarla tanışabilir ve duygusal anlamda yakınlaşabileceğin biri olabilir. İlişkilerde önceliğin eğer evlilik, geleceğini paylaşmak ise bu dönemde karşına çıkan insanlardan bu anlamda çok fazla beklentiye girmemeni öneririm.  Eğer sadece sosyal anlamda da sana eşlik edecek birini arıyorsan, aradığın insanı yeni çevrelerden bulabilirsin.

Hoş geldin Yaz!Yılın en uzun gecesi ve yılın senin için en önemli günlerinden biri 21 Haziran. Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve mevsimle birlikte sende uyanıyorsun. Şimdi senin zamanın! Bu dönemde hedeflerine ve ideallerine yaklaşmak için canla başla çalışırken, geçmişten bu yana bir türlü gerçekleştiremediğin planlarını da hayata geçirebilirsin.

“Tek bir doğru yoktur, herkesin kendi doğrusu vardır”29 Haziran itibariyle Merkür Yengeç burcunda hareket ederken iletişim konusunda seni daha aktif hale getiriyor. Önemli iş görüşmelerinde kendini çok iyi ifade edebilirsin. İyi bir dinleyici olarak, çalışma ortamında duyduklarını pratikte de yansıtabilirsin. Bu süreçte performansın mutlaka gözlerden kaçmayacaktır. Hafızanın da güçlü olduğu bu süreci yeni bir dil öğrenmek adına değerlendirebilirsin.

Aslan Burcu

Haziran ayında imtihanın; insanlarla!

5 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşecek Yeniay, Mayıs ayının son haftalarında sabrını zorlayan insanlarla seni karşı karşıya getirebilir. Anlayacağın 6 Haziran Pazartesi günü eğer bir toplantıya katılırsan, topa tutacağın insanlar olabilir. Kendini biliyorsun; sabredersin, dayanırsın ama hala göz ardı edilmeye devam edilirsen açarsın ağzını, yumarsın gözünü. Her ne kadar Haziran ayındaki Ay döngüleri, sert etkileşimler içerisinde olsa da bu döngüde beklentilerini dile getirmek çeki düzen verilmesi gerektiğini düşündüğün alanlar adına etkili olabilir.

Mars meydan okuyor ve sabrını son damlasına kadar zorluyor!Mars, 9 Haziran’da iletişim gezegeni Merkür ile karşı karşıya geliyor. Herkes gardını alsın! Çünkü bugün ortalık adeta er meydanı gibi...  Çok sabırlı biri olduğun söylenemez bu yüzden bugün karşılaşabileceğin gelişmeler senin de büyük tepkiler vermene yol açabilir. Bugün iş hayatı kritik bir noktada olan Aslan burçlarına “inceldiği yerden kopsun” dedirtebilir. Çalışma ortamında göz ardı edilen emeklerini savunurken sözlerinle yer yerinden oynayabilir. Bu hafta söylediklerin uzun bir süre konuşulabilir... Öfke kontrolü için bu hafta elinden ne geliyorsa yapmanı öneririm.

Güneş bu sefer gizli saklı kalan ne varsa, aydınlatmaya geliyor...21 Haziran itibariyle Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve sana biraz kenarı çekilip, kafanı toplaman adına zaman tanıyor. Birlikte tatile gitmeyi teklif eden arkadaşlarını reddetmekte özgürsün! Çünkü zihnindeki ağırlıklardan arınma zamanı senin için resmen başladı... Yaratıcılığın artarken, özgün işler de üreteceğine şüphen olmasın.

4.evindeki Mars geri hareketi 30 Haziran’da sona eriyor...İşte şimdi kocaman bir nefes alabilirsin.  Senin adına “Neler yaşadım neler” cümlesiyle özetlenebilecek uzun bir süredir devam eden Mars geri hareketi sona eriyor. Sil gözyaşlarını ve yüreğini ferah tut. Kırıldın, eleştirildin, müdahale edildin ama asla kontrolü kaybetmedin. Şimdi kendine bu zorlu günlerin de üstesinden gelebildiğin için teşekkür et ve kaybettiklerine de artık üzülme. Artık yeni bir hayatın var! Şimdi onunla ne yapacağını düşün. Uzun yaz günleri seni bekler...

Başak Burcu

Hayat, Haziran ayında çok karışık ve çok yönlü!

Haziran’ın ilk üç günü itibariyle senin de mensubu olduğun değişken burçlar arasında sert etkileşimler meydana geliyor, gezegenler adeta derbiye mücadelesi veriyor! Özellikle Güneş ve Venüs’ün Neptün ile yaptığı sert etkileşimler iş ve aşk hayatında meydana gelebilecek gelişmeler bazı göz ardı ettiğin konularda seni daha gerçekçi kılarken, Haziran’ın ilk günlerinde düşünceli bir ruh hali içerisinde olabilirsin. Özellikle ilişkisi olan ya da bir ortakla çalışan Başak burçlarının çok dikkat etmesi gereken günler... Beklentilerinin tam aksi gelişmeler, seni bu insanlara olan güvenini zedeleyebilir.

Merkür akla hayale gelmeyecek düşünce yoğunluğuyla seni baş başa bırakıyor...13 Haziran’da yönetici gezegenin Merkür, yönettiği bir diğer burç olan İkizlerde hareket etmeye başlıyor ve senin için bazı konularda gerçeklerle yüzleşme zamanının geldiğini hatırlatıyor. Çalışma ortamındaki ufak tefek olumsuzluklara olduğundan daha kötümser yaklaşımlarda bulunurken, önyargılı konuşmaların iş arkadaşlarını da etkileyebilir. Ufak tefek olumsuzluklara gelecek olursak; çok acil avans istemen gereken bir anda patronunun tatile çıkması ya da önceden planlanan toplantı ve görüşmelerin unutulması gibi durumlarla karşılaşabilirsin.

Kışlıklar kalksın bir kenara! Çünkü 21 Haziran’da yazı karşılıyoruz...Yılın en uzun günü için bir planın var mı? Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor. Bugün mutlaka kalabalık bir arkadaş grubuyla eğlenceli bir program organize etmelisin. Biliyorum Haziran senin için pek kolay bir ay olmadı. Hatta bazen tam sevinecekken, tatsız sürprizler hevesini kursağında bırakmış olabilir. Neyse ki bu tarihten itibaren sular nispeten durulmaya başlıyor ve gündem bir nizama giriyor. Önümüzdeki günlerde kalabalıklarla bir arada olmaya, alışmaya başlasan iyi edersin.

26 Haziran 5 yıldızlı bir gün!Bugün gerçekleşecek Jüpiter ile Plüton arasındaki 120 derecelik açı, iş hayatında karşına güzel fırsatlar çıkarabilir. Potansiyelinin ve başarabileceklerinin daha çok farkında olmanı sağlayacak bu transit, özgüven içerisinde hareket etmeni sağlayabilir. Hedeflerine ulaşmak adına cesurca yeteneklerini ve niteliklerini sergileyeceğin ortamlar yaratmaya çalışabilir, elindeki işleri ilgili kişiye gönderebilirsin. Böyle hissetmiyorsan bile, bugünü mutlaka değerlendir. Haziran’ın son haftası ticaret ve gayrimenkul adına 5 yıldızlı bir hafta, hatırlatmakta fayda var.

Terazi Burcu

“Ağaç ne kadar uzasa da, göğe değmez...”

13 Haziran itibariyle Mars ile birlikte gökyüzünde ikinci güçlü gezegen Merkür. İletişim gezegeni yönettiği burç olan İkizlerde hareket etmeye başlıyor Özellikle kararsızlığıyla nicelerinin sabrını taşırmış bir Terazi burcu olarak bu ay önündeki seçeneklerde artarken, kararsızlığın zirve yapabilir. En çok ta sahiplendiğin fikirler konusunda değişiklikler yaşayabilirsin.. Haziran ayı özellikle eğitim hayatı devam eden Terazi burçları için çok önemli. Ay boyunca yüksek eğitim, yurt dışı eğitimi konuları mutlaka gündeminde olacaktır.

“Bu ilişki nereye gidiyor” diye sorduğunuz günler başlıyor Terazi burçları...17 Haziran itibariyle de düzen muhakemesi yapıp, önceliklerine çeki düzen vermek adına hareket etmeye başlıyorsun... Aşk hayatında dahi, otoriter tavrının sert rüzgarları esiyor! Venüs, Yengeç’te iken bekar Terazi burçlarının aşk hayatına da hareket kazandırmaya hazır. Beklenen yaz aşkın ile çalışma ortamından ya da bir şirket toplantısında tanışabilirsin. Tanışacağın kişinin sana iş hayatında da ciddi katkıları olabilir hatta bu kişi ile beraber iş yürütebilirsin.

Yılın en uzun günü, sana motivasyon katıyor!21 Haziran itibariyle Güneş rotasını Yengeç burcuna çeviriyor ve bu tarihten itibaren yaz mevsimi resmi olarak başlıyor! Özellikle kariyer hayatı ön planda olan ya da önemli bir iş uğruna geçtiğimiz günlerde türlü fedakarlıklarda bulunan Terazi burçlarının fark edildiği ve emeklerinin karşılığını almaya başladığı bir süreç, bugün itibariyle resmen başlıyor. Artık kendini ortaya koymanın zamanı. verdiğin emeğin artık bir karşılığı olmalı.

Ayın son günlerinde ikna kabiliyetin ön planda!30 Haziran itibariyle iletişim gezegeni Merkür’de hareket etmeye başlarken kariyer evine yönelik vurguyu arttırıyor. İnsanlara iyi bir konuşmacı olabileceğini göstermenin şimdi tam sırası. Özellikle önemli toplantılarda ya da şirket sunumlarında mutlaka sunucu ya da konuşmacı görevi için talepte bulun. İyi bir performans sergileyeceğinden hiç şüphen olmasın.

Akrep Burcu

Kozlar paylaşılsın, sırlar ortaya dökülsün! Mars gövde gösterisi yapmaya hazır...

Tarih 9 Haziran. Burcundaki Mars geri hareketi, karşıt burcunda hareket eden Merkür’e meydan okuyor. Bugün konuşulanlar uzun süre kimsenin aklında çıkmayacağa benziyor. Çünkü ilişkileri kopma noktasına getirecek konuşmaların hepsi bugün senin tarafından yapılabilir. Sen bugün suskunluğunu bozuyorsun. Özellikle evli ya da uzun soluklu ilişkisi olan ve bir ortakla iş yürüten bir Akrep burcuysan, deyim yerindeyse “açtı ağzını, yumdu gözünü” durumu yaşayabilirsin. Eşinin maddi konularda çok savurgan davrandığını düşünüyorsan, bu dönemde çok sert tepkiler verebilirsin. Biraz ayarında davranmakta fayda var.

Aşk gezegeni Venüs Yengeç burcunda!Kalbini de zihninde rahatlamaya 17 Haziran itibariyle başlıyor. Aşk gezegeni Venüs, ay sonuna kadar “her karanlığın sonu aydınlıktır” mesajı verirken seni de kafandaki kötümser düşüncelerden arındırmayı hedefliyor. Bu döngüde biraz kafanı dağıtmak için kısa süreli bir seyahate çıkabilir, hiç görmediğin yerleri ziyaret etmek isteyebilirsin. Bekar Akrep burçları yaz aşkını bu daha önce ayak basmadıkları topraklarda bulabilir. Bu dönemde ideallerinin peşinden giden, maceraperest insanlar daha çok dikkatini çekebilir.

At şu kasveti üzerinden!21 Haziran’da Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve bugün yaz resmen başlıyor. Yılın en uzun gündüzünde neler yapmayı planlıyorsun? Bir kere şimdiden söyleyeyim Haziran ayının ilk günlerindeki ruh halinden Haziran’ın sonlarına doğru pek eser kalmıyor. Artık büyük resmi görmek istiyorsun. Güven bana bir ay boyunca sana böyle yapmak çok daha iyi gelecek.

Sil gözyaşlarını, bu sefer gerçekten bitti! 30 Haziran’da Mars geri hareketi sona eriyor...Şimdi hayatına yeni bir sayfa açmaya hazırsın. Haziran ayının zorlu günleri sona erdi ve güneş ışığı sadece yeryüzüne değil yüreğine de yansıyor. Her şey çok değişti. Gidenler oldu, kalmayı seçenler de. O halde şimdi onlara sıkıca sarıl. Hayatın bir elekten geçti ve sen kötü gün dostlarını da gördün. Hayatın adına daha aydınlık bir dönem başlıyor, güven bana...

Yay Burcu

Haziran’ın ilk günlerinde bazı sorunları irdelemek, daha büyük sorunlara yol açabilir!

Bu ay, her ayın rutini haline gelmiş Yeniay-Dolunay döngüsü dahi ezber bozan türden. Bu durumu en net olarak 5 Haziran’da, İkizler burcunda gerçekleşen Yeniay ile tecrübe edebilirsin. Bu döngüde sonuç odaklı davranabilir, bütün kartlarını açıkça oynayabilirsin. Belirsizlikten hoşlanmadığını, her davranışın gösterecektir zaten. Fakat sorun şu; insanlar seni bu dönemde gerçekten çok yanlış anlayabilir. Kendine ilişkin olaylarda, karşı tarafın ne kadar yer almasına izin verdiğine dair ufak sınavlardan geçebilirsin. İkinci bir insan, yeni bir sorumluluk demek ve işte bu duygu kısıtlanmaktan pek hoşlanmayan seni bir hayli rahatsız edebilir.

Merkür İkizler burcuna geçiş yapıyor ve akıllara zarar bir döngü başlangıç yapıyor…13 Haziran itibariyle gökyüzünde Mars’ın ardından en güçlü gezegen Merkür. Yönettiği burç olan İkizlerde hareket etmeye başlayan Merkür, Satürn baskısı altında hepimize akla hayale gelmeyecek düşünceler içerisinde bırakmayı hedefliyor. Bugünden itibaren kafanda alternatif düşünceler çoğalıyor çoğalmasına ama kararsızlığın da bir o kadar artıyor. Ve o kadar evhamlısın ki… Yeniay döngüsüyle birlikte sevgilinle ya da bire-bir ilişkilerinde aldığın kararlarda anlaşmazlıklardan kaynaklı değişiklikler yaşanabilir.

Bir kötünün, yedi mahalleye zararı dokunur”Geri giden Satürn, Neptün ile iletişime geçiyor! Evet, çok hassassın. En ufak bir eleştiriye bile tahammülün yok bugünlerde. Bir de sağı solu belli olmayan insanlar seni hiç olmadığı kadar çileden çıkarabilir. Hayalperest Neptün, hepimizi biraz bencil kılarken ve senin de etrafındaki olayları direncin azalırken olur olmaz konuşan insanlara gerçekten çok sert tepkilerde bulunabilirsin. Satürn-Neptün ilişkisinin hem bireysel hem global çapta yansımalarının olacağı bugünlerde karamsar düşünen ya da düşündüğünü sert ithamlarla ortaya koymaya hazır, tartışmak için tetikte bekleyen insanlarla karşılaşabilirsin. Bu yüzden özellikle gündeme dair farklı fikirler içerisinde olduğun insanlarla hiç tartışmaya girme.

Burcundaki Dolunay kendini yenilerken, sana vermek istediği keskin mesajlar olabilir…22 Mayıs’ta burcunda gerçekleşecek Dolunay Haziran ayının 20’sinde kendini tekrar ediyor. Burcunda art arda iki Dolunay yaşanıyor. Dolunay’ın burcunda geri hareketine devam eden Satürn ile de ilişki kurduğunu düşünürsek, bu süreçte karşına çıkacak sorunlara karşı mücadelenden vazgeçmeyeceğinin sözünü almak istediği söylenebilir. Son 6 aydır hayatında kendini tekrar eden, bir sonuca bağlanmamış konular ise bu dönemde noktalanabilir. Hayatında bazı kapılar kapanıyor, evet! Fakat yenilerini açmak için kilidi bulman gerekiyor.

Oğlak Burcu

Haziran’ın ilk günlerinde motivasyonunu korumaya özen göstermen gerekiyor!

Eş zamanlı birden çok işi yeri gelince nasıl da omuzlandığını 5 Haziran’daki İkizler burcundaki Yeniay ile keşfedebilirsin. Özellikle hizmet sektöründe çalışan bir Oğlak burcuysan, çalıştığın yerde daha fazla sorumluluklar yüklenmen gerekebilir. Bugünlerde mesai saatlerindeki ufak tefek değişikliğe kendini hazırlamaya başla. Bu dönemde yapılması planlanan bir organizasyon beklenmedik olaylar yüzünden iptal edilebilir ya da bazı aksilikler sorun çıkarabilir. Haziran ayının ilk haftasındaki seyahat planlarına ve toplantılara çok fazla bel bağlamamanı öneririm. Çünkü programın her an değişebilir.

Gökyüzü rotasını aşk hayatına çevirmeye hazırlanıyor! Yaz aşkını bulmaya hazır mısın?17 Haziran itibariyle Venüs, naif Yengeç burcunda hareket etmeye başlıyor ve yavaş yavaş yaz sevincini yüreğimize aşılamaya başlıyor. Gökyüzünde senin için aşk kokan günler geldi çattı! Venüs’ün Yengeç burcuna geçişi adeta kara bulutların ardından bir Güneş gibi doğuyor yüreğine. Gökyüzünün yavaş yavaş rotasını Yengeç burcuna çevirmeye başladığı bugünlerde ilk adımı Venüs’ün atması sence bir tesadüf mü? Evet o insanı bulacaksın. Bu kişi belki de uzun zamandır aradığın insanın ta kendisi olabilir ya da bu sıcak ya günlerinde sana eşlik edecek tatlı anılar bırakacak bir kişi de… İlişkisi olan Oğlak burçlarını ise çok eğlenceli günler bekliyor.

Hoş Geldin Yaz! Paylaşmanın paha biçilemez mutluluğunu tatmaya hazır mısın?Yılın en uzun gününde tam 21 Temmuz'da Güneş gibi sende kalbinin kapılarını açıyorsun. Sert bir doğaya sahip Satürn tarafından yönetildiğini düşünürsek, hayat tek başına çıkılan uzun bir yolculuktur senin için. Peki ya sana biri daha eşlik ederse ne olur? İşte bunun cevabını bulacağın günler seni bekliyor... Özellikle evli ya da sevgilisi olan Oğlak burçları, bu dönemde partneriyle sorumluluklarını paylaştıklarında çok verimli sonuçlar elde edebilir. Bekar Oğlak burçlarının bu dönemde hayatına sokacakları insan, geleceklerini paylaşacakları insan da olabilir.

Eğer istersen her şeyi yapabilirsin...Ne zaman mı? Tarih 26 Haziran. Jüpiter bu tarihte burcunda geri hareketine devam eden Plüton ile etkileşime giriyor ve sana, gözünde büyüttüğün kaygıların üstesinden gelebileceğini göstermeye hazırlanıyor. Bu döngüde de kendini daha da geliştirmek adına hareket edebilirsin. Bilgilerini tazelemek, deneyimlerini arttırmak adına farklı eğitimler ve uygulamalı aktivitelerin içine dahil olabilirsin.

Kova Burcu

Haziran’ın ikinci haftası tahammülsüzlüğün zirve yapabilir!

9 Haziran’da iletişim gezegeni Merkür ile Mars birbirine meydan okuyor ve Haziran ayının havasını bir anda değiştiriyor bu iki gezegen. Son günlerde sorumluluklarını ihmal etmiş bir Kova burcuysan bugün bu anlamda ciddi bir kriz yaşayabilirsin. Özellikle teslim etmen gereken bir işi sürekli erteliyorsan bugün patronunla çok sert konuşmalar yapabilirsin. Tepkilerini kontrol etmekte zorlanabilir aslında saygı duyduğun insanları istemeden de olsa kırabilirsin. Merkür, Mars karşıtlığı sana uzun süredir eksikliğini yaşadığın çalışma enerjisi de katabilir.

Melankolik ruh halinin sebebi; zihninin kıyısına vuranlar...

Unutma; gelen geçer, konan göçer…13 Haziran itibariyle Merkür, yönettiği İkizler burcunda hareket etmeye başlıyor ve geçmişle şimdiki şartlarını sürekli olarak kıyaslamana neden oluyor. Çıkmaza girdiğini hissettiğin her an çareyi yine geçmişte arayabilirsin… Haziran sonuna kadar da işinle ilgili aktif olmak, sana yardım dokunabilecek kim varsa iletişimi güçlü tutmak mesleki anlamda hayatında yeni bir sürecin başlamasına ön ayak olabilir. Bu dönemde çok sert tecrübeler edinebilirsin. İlk başvurduğun yerden hemen olumlu bir geri dönüş alamayabilirsin. Ama ne olursa olsun, çalışmaktan ve daha iyisini yapmaya çalışmaktan asla vazgeçme.

2016 yazına fit giremedim diye üzülme!Önümüzdeki günlerde çok zamanın olacak…Haziran ayında esen sert rüzgarlar ayın 21’si itibariyle yerini tatlı meltemlere bırakıyor. Bugün Güneş Yengeç burcuna geçiş yapıyor ve Kuzey Yarım Kürede yılın en uzun gündüzü yaşanıyor. Sen bugün ne yapmayı planlıyorsun? Eğer hala planın yoksa benden sana bir tavsiye; bugünü mutlaka açık havada geçir ve şu sürekli ertelediğin uzun yürüyüşler bir rutine artık oturtmaya başla. Beslenmene ve sağlığına daha çok odaklandığın bu yazın ilk günlerinde, mutlaka bir diyetisyen gözleminde hareket etmende fayda var. Aksi takdirde yaz Güneş’inin dezavantajları senin için problem olabilir.

Haziran ayının en güzel haberi!28 Mayıs’tan bu yana ev ve aile hayatında etkin olan Mars geri hareketi sona eriyor…“Sevgili Mars, eski hızına kavuşmak için Haziran’ın sonunu bekledin?!” diyen Kova burçları muhakkak olacaktır. Evet, bir aylık sadece senin için değil Zodyak kuşağının tamamı adına zorlayıcı olan bu süreç 30 Haziran’da nihayet sona eriyor. Hayat, bugünden sonra sizin için yeniden başlıyor Kova burçları. Artık geçmişi ardınıza alıp, kendinize yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Bu yaz hayatınızın ikinci dönemi başlıyor…

Balık Burcu

“Ufak suda balık kendini büyük sanır”Henüz Haziran’ın ilk günlerinde son birkaç yıldır adeta burcunla özdeşlemiş hayalperest Neptün, Güneş ve Venüs ile sert transitler içerisine giriyor. Bu dönemde olaylarda görmek istediğin kadarına odaklanabilir, hayatı tam anlamıyla beklentilerinin süzgecinden geçirebilirsin. Anlayacağın bugünlerde senin gözlerinden gerçeğin ta kendisi aslında gerçeğin bir kısmı… Özellikle bu dönemde radikal kararlar almayı planlıyorsan, etrafındaki insanlarında fikirlerini almanda fayda var. İşin içine Venüs girince Haziran’ın ilk günlerinde yine kalbin çarpıyor, duyguların tavan yapıyor. Fakat bu kalbini çarptıran insan, gerçekten doğru kişi mi? Onu gözünde çok büyütüyor olabilir misin? Bu soruları bence sende kendine sormalısın. Sevgilini ailenle tanıştırmak için Haziran ayını es geçmen daha sağlıklı olabilir. Öte yandan yaşam alanında yapmayı planladığın değişikliklerde terslikler peşini bırakmayabilir. Taşınma, badana ya da tadilat işlerini yaparken daha programlı gitmekte fayda var.

Aile hayatında roller değişiyor!5 Haziran’da İkizler burcunda bir Yeniay gerçekleşiyor ve aile içerisinde konumunu yeniden belirliyor. Bu dönemde ailendeki insanları çok şaşırtacak kararlar alabilirsin. Uzun zamandır ailesiyle yaşayan bir Balık burcuysan ailenin yanından ayrılma kararı alabilirsin. Bu dönemde düşüncelerin sürekli hayatınla ilgili yeni kararlar almak üzerine. “Memnun olmadığım ne çok şey varmış hayatımda!” farkındalığı ise geçici, aklında bulunsun. Annenle Aralık ayında sorun yaşadığınız konular yeniden gündeme gelebilir.

Satürn-Neptün mücadelesi seni  iyimser davrandığın konularda, bazı gerçeklerle yüzleştirebilir...Haziran ayının en keskin transiti şüphesiz ki Satürn-Neptün 90’lığı.  Öncelikle gerçek sen ile yüzleşmeye hazır ol. Çünkü Satürn seni farkında olmadan göz yumduğun, başkalarını incitmemek adına göz ardı ettiğin konularda gözlerini açıyor ve kendi isteklerine odaklanmanı sağlıyor. “Gerçekten doğru insanla mıyım?” “Bu meslek beni gerçekten yansıtıyor mu?” gibi sorular kafanda çoğalırken, ister istemez emin olmadığın her ne ya da kim varsa yavaş yavaş uzaklaşmaya başladığını fark edebilirsin. Hayatındaki insanların mutluluğu bozulmasın diye ya da onların sana yönelik beklentilerini hayal kırıklığına uğratmamak adına aldığın kararların tümünü gözden geçirebilirsin.

Düşüncelerin hayatını değiştirmene ön ayak oluyor...Haziran mesajını çok güçlü bir şekilde vermeyi hedefleyen bir ay. Gök kubbe bu ay ezber bozuyor, bir düşünsene senin hayatında nelerin yerini değiştirebileceğini! Mayıs ayının son günlerinde gerçekleşen Dolunay, 21 Haziran’da da kendini tekrar ediyor ve üstte de bahsettiğim kararlarını hayata geçirmene ön ayak oluyor. Dediğim gibi Haziran yeni bir ay değil aslında. Fitili çoktan ateşlenmiş bir döngünün devamı. Geleceğini kurmak adına bu zamana kadar belki de hayatında ilk kez tecrübe ettiğin olaylarla karşılaşmaya hazır ol! Risk almak sadece cesaret işi değildir. Bunu herkese göstereceksin...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder