Facebook Ailesi

Custom Search

4 Temmuz 2016 Pazartesi

Zeynep Turan 4-10 Temmuz 2016 Haftası Burçlar

Astrolog Zeynep Turan 4 - 10 Temmuz 2016 Haftalık Burç Yorumları

Koç Burcu

Haftanın ilk günü, 4 Temmuzda gökyüzünde Yeniay etkisi var.  Sosyal hayatında koruyucu bir rol üslenirken, kimsenin kırılmaması için yapıcı oluyorsun. Gökyüzü sakinlik ve huzur arayışımızı tetiklerken, sen soluğu ailenin yanında alabilirsin. Bu günlerde müjdeli haberlere hazır ol, ancak haberi ucuran sende olabilirsin. Uzun zamandır aklında, bebek fikri varsa gelişmeler olumlu olabilir. Merhameti yüksek, bol dualı günlerden geçerken paylaşımların bir o kadar artıyor. Anne ailesinden birilerine yardım ediyorsun. Eğer bir operasyondan dolayı evinde bayram tatili geçirecekse birkaç gün yanında olmayı tercih edebilirsin.

Neden gerginsin? Perşembe günü diyaloglarına bir parça dikkat etmelisin. İlgisizliğinden şikâyetçi olduğun sevgilin ya da eşine eleştiri yaparken haddini aşman söz konusu olabilir. Merkür-Plüton ile ters düşmeye başlamışken özellikle hassas olduğun konularda sert mizaçlar göstermemelisin. Kontrolün dışında gelişen bir gizli ilişkinin içinde isen çaresizlikten birilerine konuyu anlatmak isteyebilirsin. Ay Başak etkisinde iken hafta sonuyla birlikte detaylara takılman ve çözüm odaklı olman söz konusu olabilir. Çocuklar bu birkaç gün her şeyin ötesinde senin için

Boğa Burcu

Haftanın ilk günü, gökyüzünde Yeniay etkisi ile başlıyoruz. “Bazı fırsatlarım vardı ve elimden kayıp gitti” diyorsan, şimdi değerlendirmek için önüne geldiğini görüyorsun. Bu seni mutlu edebilir. Bayramdan hemen önceki gün işlerinin hareketlenmesine neden olabilir. Ancak bazı konuları tatilden sonraya bırakman gerekiyor. Havada aşk kokusu var. Çarşamba gününden itibaren duyguların hareketleniyor. Sevgilin ile çıkacağın tatilin hayalini kurarken elin ayağın birbirine girebilir. Bu süreçte aileni de ihmal etmek istemiyorsun. Birkaç gün onlara zaman ayırmak isteyebilirsin.


Gündeminde karışık mevzular var!   7 Temmuzda meydana gelen Merkür- Plüton karşıtlığı, hiçbir problem yok iken sevgilinle ters düşmene neden olabilir. Öyle sırlar açığa çıkabilir ki panik havasından her şey birbirine girmesi mümkün. Eğer yaz tatiline çıktıysan yemek düzenine dikkat etmelisin. Verdiğin kiloları geri alma durumun oluşabilir. Yetişmen gereken, ziyaret etmen zorunda olduğun yerler ve kişiler var. Hafta sonu hareketlenecek olan sosyal çevrende popüler etkin artıyor. Yeni biri ile tanışabilmen için insanların ekstra çabaladığını görebilirsin.

İkizler Burcu

4 Temmuz, haftanın ilk günü hem İslam âlemi için kutsal bir gün hem de Yeniay gök kubbeyi renklendiriyor. Geçmişten gelen kapanmamış her türlü hesaplar ömre bedel bir kıvamda çözülecek. Bu sayede maddi ve manevi yüklerinden arınabilirsin. Ailen ve düzenin bir açıdan kıymetli olurken, annenin zamanında aşk’ın için söylediği şeylerin ne kadar doğru olduğunu tanık oluyorsun. Eğer küs olduğun insanlar varsa özellikle ailenden, barışmak için haftanın ortasından sonra araya birileri girebilir.

Elin güçleniyor…Eğer bu günlerini tatilde ve şehirden uzakta geçiriyorsan, dinlenmek için kendine zaman ayırmalısın. Anlam veremediğin bir tartışmanın içine çekilirsen, bence derhal ortamdan uzaklaş. Yüksek ihtimal konun olmayan bir sürece seni de dâhil etmek isteyebilirler. Duygusal dünyan bu günlerde karmaşık mı? Haklı olduğun yönlerde var ama bazı gerçekleri görmek için kendine bahaneler yaratmayı bırakmalısın. Eşini ne zaman ararsan telefonu meşgul, bu tarz şeylere sinirlenebilirsin.  Yeni flörtler için heyecan dorukta olabilir. Hemen bayram ertesi onunla buluşmak için can atıyorsun! Yaratıcılığını gösterebileceğin ek iş fırsatları oluşacaktır. Hafta sonunu bunun için programlayabilirsin.

Yengeç Burcu

4 Temmuz’da burcunda gerçekleşecek olan Yeniay, ayın ilk günlerindeki sisli havayı dağıtıyor. Bu süreçte bazı şeylere üzülmekten vazgeçiyorsun. İnsanların bildikleri gibi davranmaları seni yoruyor. İşte tam bu yüzden kendine dönük yaşamak ve haksızlığa karşı gelmek öz konun olacak. Bu günlerde aile birliğine sahip çıkıyorsun, ayrıca çevrende bu noktada seni destekliyor. Sana değer verenlere öncelik verebilirsen harika bir bayram ve tatil geçirebilirsin. Hemen tatilden önce yeni girişimlerin olabilir. Bunları da bir çırpıda halletmek istiyorsun.

Ruhun yenileniyor…Haftanın ortasında etkili olan, Venüs ile Mars 180’lığı yakın ilişkilerde araya giren mesafelerin kaldırılması gerektiğine işaret ediyor. Eğer korkuların arasında sevdiğini kaybetme duygusu varsa, mücadele etmek için önemli fırsatlar var elinde. Ancak geçmişi karıştırma, telefonunu yoklama, mesajlarını okumaya çalışma… Tesadüfler hayatına renk katmaya devam ediyor. Geçen hafta yaptığın önemli telefon görüşmeleri, yeni atılımlar için heyecanlar duymana neden olabilir. Sosyal hayatında kazandığın dostluklar bu günlerde çok işine yarıyor. Eğer deniz tatilinde isen güneşten bir parça cildine zarar verme olasılığını hafife alma…Sürpriz hediyelerin var!

Aslan Burcu

Gök kubbe, yükselen enerjisi ile geçmişe ve geleneklere tutunmanı sağlıyor. 4 Temmuzda meydana gelen Yeniay ile aynı günde dileklerin ve temennilerin yükseltiyor. Kırgınlıkların olan insanlar var. Seni yanlış anladıklarını düşünüyorsun. Öncelikle kendini ifade etmek bu birkaç gün için önemli olacak. Eğer tatil havasında isen ailenden uzakta da olsan sık sık onlarla iletişim kuruyorsun. Ama elindeki telefona ya da elektronik eşyalara dikkat et, sakarlıkların bolca başına bela açabilir. Sabrın bu günlerde çok işine yarıyor. Kilo ile olan derdini kabul ederek kendine bu tatil günlerinde motive edebilirsin. Aman, tatlılara dikkat!

Kendini geliştirecek faaliyetlere çok açsın.Yönetici gezegenin Güneş, Plüton ile karşıtlık oluşturuyor, günün sonunda kendini mistik çalışmalara, doğa yürüyüşlerine adamak isteyebilirsin. Eğer eğitimine yurtdışında devam etmek istiyorsan, bu günleri biraz araştırma yapmakla geçirebilirsin. Kalabalık ortamlar seni yorarsa yanına sadece kitabını alarak biraz şehirden uzaklaşmak isteyebilirsin. Yeni yerler görmek istersen bulunacağın ortamda okul arkadaşlarınla ya da eski mahalle arkadaşlarınla karşılaşman da mümkün. Hafta sonu kaygılarını geride bırakarak yapmak istediğin değişikliklere adapte oluyorsun. Her türlü ortaklığını bu günlerde sınıyorsun. Örneğin; ev arkadaşından huzursuz isen yapacağın telefon görüşmesi yol ayrımına neden olabilir.

Başak Burcu

Haftanin ilk günü 4 Temmuzda gerçekleşen Yeniay, narin bir burçta yükseliyor. Geleceğe umutla bakarken, geçmişte yarım kalmış işlerin için hareketlilik başlıyor. Şimdiden gelecek haftanın programını düzenliyorsun. Eğer uzun bir tatile çıkacaksan eşinin, senin, çocukların eşyaları ihtiyaçları derken şimdiden kafa yorgunluğuna isyan edebilirsin. Paylaşırsan sıkıntını yardımcı olmamaları için bir neden yok. Ailene zaman ayırdığın gibi eski çocukluk arkadaşlarına da görecek olmak seni mutlu ediyor. Bedensel yenilenmek ve bol bol üretmek için kendini oldukça iyi hissediyorsun.

Yakın çevren önemli olacak…7 Temmuzda meydana gelen Merkür-Plüton karşıtlığı, ikili ilişkilerde gerginliklere dikkat diyor. Mayıs ayında yaşadığın güven sorunu yeniden gündeme bambaşka bir şekilde gelebilir. Aile içinde çözmeden önce onunla durumu paylaşmalısın. Kalabalık bir kardeş ya da genç nüfuslu aileye sahipsen eğlenceli konular ve şakalaşmalar çok olacaktır. Ancak sözden çıkacak sakarlıklara sen yine de dikkat et! Organizasyon becerin bu günlerde çok yüksek, bir terfi, doğum günü ya da evlilik yıldönümü gibi özel zamanları birlikte kutlayabilirsin.

Terazi Burcu

4 Temmuz’da meydana gelen Yeniay kariyer evini etkiliyor. İş birliğine açık olabilirsen para kazanmak konusunda seçeneklerin çoğalabilir. İşte uyumsuzluk yaşıyorsan bugün önemli karar arifesinde olabilirsin.  Her ne kadar fikirlerin uyuşmasa da ortak noktaların çok olduğu çevrende ilgi duyabileceğin biri var. Aza değil çoğa tamah eden biri olarak yapacağın tatilin en kaliteli bir şekilde geçmesini istiyorsun ama eşinle bu konuda uyuşmazlık yaşaman söz konusu. Onun da isteklerine saygı duymak zorundasın. Ailesi ile olmak isteyebilir.

Aşk her zaman ruhunda yaşar!7 Temmuzda yönetici gezegenin Venüs ile Uranüs kare açı oluşturuyor.  Yeteneklerine sahip çıkma zamanının geldiğini görmelisin. Sadece güzelliğin ve zekânın kar etmediğini bir dünya da yaşadığını sende biliyorsun. Çevrenden faydalanmanın zamanı gelmiş olabilir. Yurtdışından gelen bir teklifi ya da ortaklığı değerlendirmek için yaratıcılığını kullanabilirsin. Bu günlerde sanatsal ne iş yaparsan yap, toplum nebzende çok konuşulursun. Eğer tatil konularından biri zamanı iyi değerlendirmek ise, kardeşler arasında arabayı paylaşmak, yer belirlemek, yemek organize etmek gibi mevzular çok tartışılır… Bu sıralar meyve yemeyi ihmal etme olur mu?

Akrep Burcu

Geçmiş seni kovalasın istemiyorsun. Çok da haklısın. Yeniay ile yükselen fikirlerin,  bakış açına farklı bir perspektif katacak. Kendine dürüst olabilirsen yüzleşmeler ağır geçmeyecektir. Eski sevgilinin hayatına mal olan kararı artık seni eskisi kadar üzmüyor. Eğer hatalarını kabul edebilirsen Mars’ın burcunda düz seyrine gizemli bir bakış atmaktan vazgeçersin. Bu günlerde sırlar ortaya çıkıyor, eğer tahammül edebilirsen dostunu, düşmanlarını ayıklayabilirsin. Eğer tatilde isen ailenle güzel zamanlar geçirmek için kendi problemlerini onlara yansıtmıyorsun.

Yeniden toparlanan ilişkin gündemde…8 Temmuzda yaşanan Güneş, Plüton 60’lığı “ günün sürprizine hazır ol” diyor.  Eğer işe geri dönüp tatili sonlandırsan yetiştirmen gereken bir dosya ya da teklif olmalı. Girişimcilik üzerine kafa yormak istersen bugünün fırsatlarını geleceğe taşıyabilirsin. Hafta sonu yeniden bayram havasına girmen kolay olacak. Eğer arkadaşlarından uzak kaldıysan Cumartesi akşam eğlenceli bir aktivite için program yapıyorsun. Eşinin aldığı konser ya da sinema biletini mi unuttun?  Bir yerlere yetişiyorum diye trafikte ona buna sataşabilirsin.

Yay Burcu

4 Temmuz’da 8. evinde meydana gelecek olan Yeniay güne gergin başlamana neden oluyor. Belki bir davan ya da miras işin gündeme geliyor. Beklemek seni uzun zamandır yormuştu, nihayet alacağın haberler yüzünün gülmesine neden olabilir. Eline bir miktar para geçiyor ve ailenden aldığın desteği geri vermek isteyebilirsin. Ancak onlar bu durumu konu bile yapmak istemeyebilir. Eğer yolculuk için hazırsan erken yola çıkmanı tavsiye ederim, heyecanlı hallerin gereksiz panik ile ilaç kutundan tut, çocuğunun eşyalarına kadar bazı kritik şeyleri unutmana neden olabilir.

Diyaloglarına özen göstermen gerekebilir.Hem ayrı kalamıyorsunuz hem de bir aradayken sürekli didiştiğin kardeşinle ortak yolu bulman gerekebilir. Ailen bu duruma el atarsa sırlarınız ortaya dökülebilir.  Merkür –Jüpiter 60’lığı evinde yapacağın değişiklikler için seni destekliyor. Üzerinde yoğunlaşmayı tercih ettiğin bir sosyal çevren var. Farklı cevreler ve arkadaşlıklar sana eğlence katıyor. Okumak, tartışmak birlikte sosyal faaliyetlerde bulunmaktan keyif alacaksın. Eğer evinden uzakta bir seminer ya da eğitim için yurtdışında isen senden ilgi bekleyen birilerinin olduğunu bilmelisin. Evinde. kütüphane kurmak, odanı düzenlemek ya da küçük çapta bir etkinlik düzenlemek gibi konularda farklı bir bakış açısı sunuyorsun.

Oğlak Burcu

4 Temmuz Pazartesi günü meydana gelen Yeniay, hayatına soktuğun kişilere karşı tedbirli olman gerektiğini vurguluyor. Yılın başından beri ilişkiler konusunda çok şey tecrübe etmiş biri olarak, yeni dönemin senin için başladığını söyleyebilirim. Eğer uzun süreli ilişkinde maddi sıkıntılar olduğu için ayrılık kararı alındıysan aileler bu konuda size desteklerini gösterebilirler. İyi niyetini göstererek insanlara yardımcı olmanı kimsenin suiistimal etmesini istemiyorsun. Ruhani olarak kendini bulamayan ve yolunu şaşırmış bir arkadaşına yardımda bulunabilirsin.

Planlar değişebilir…6 Temmuz Çarşamba günü, ilginç gündemlerin devamını gösteriyor, gökyüzünde meydana gelen Venüs-Mars 180’lığı heyecan dorukta bir hafta ortasına işaret ediyor. Adrenalin sporlarından,  deniz yolculuğuna kadar dolu dolu bir tatil programı yapmak seni mutlu edecektir. Hiç aklında yokken bir arkadaşını ziyaret etmek ve birkaç gün onunla zaman geçirmek isteyebilirsin. Eğer bu hafta sonunda seyahatte isen elektronik eşya bağımlılığından kurtulmaya ne dersin? Emin ol hiçbir şey kaçırmazsın hatta daha çok zaman ayıracağın sohbetlerine özlem duyanlar var.

Kova Burcu

Temmuz ayının Yeniayı Yengeç burcunda gerçekleşiyor, çalışma hayatında ve gündelik düzeninde sorumluluklarından kaçmamanı tavsiye ederim. Eğer yarım kalan işlerin varsa onları halletmeden çıkmak istediğin tatile gitme, olur mu? Aklında, zihninde huzurlu olması için bazı ilişkilerinden emin olmak istiyorsun. Bir diğer arkadaşın bozulmasın diye, gelen güzel teklifini red ediyorsun. Arada kalmak yerine ailenle huzurlu olmayı tercih edebilirsin. Belki uzun bir tatil için maddi olanakların yeterli değil ama sen kendine eğlenceli ortamlar yaratacak kadar yeteneklisin, sakın moralini bozma.

Yoksa âşık mı oluyorsun…Haftanın ortasında, Venüs-Uranüs karesi seni ters düz yapacak kadar heyecana bulaştırabilir. Benden söylemesi, senden eyleme geçmesi… İşinden dolayı olabilir ya da çevrenden; bu sıralar yabancı ve farklı kültürden kişilerle iletişimin yoğunlaşabilir. Eğer yurtdışında eğitimine devam eden bir öğrenci isen gezeceğin yerler ve kültürler çok ilgini çekiyor. Ortak işler, organizasyonlar bu günlerde en becerikli olduğun şeylerin arasında yer alıyor. Beslenmene biraz dikkat etmeni öneririm. Karbonhidrata çok yüklenmen kalıcı kilolar edinmene neden oluyor.

Balık Burcu

4 Temmuzda meydana gelecek olan Yeniay, geleceğe yönelik planlar yaparken abartılı düşüncelerden uzak kalman gerektiğine işaret ediyor. İsteklerin konusunda biraz daha mütevazı olabilirsen ilişkilerini toparlamak için zaman kaybı yaşamazsın. Eğer aile olmakta itinalı davranmaktan yana isen eşini bebek fikri için ikna etmen gerekebilir. Yakın çevrenden bu konuda destek görüyorsun. Eğer uzun zamandır yoğunluktan anne-baba ocağına gidemediysen bu güzel tatil günlerini onlardan yana değerlendirmek isteyebilirsin. Bu sıralar risk içeren konuşmalardan ve gereksiz para harcamalardan uzak dursan hiç fena olmaz...

Aşkla ilgili sezgilerin yüksek! 9 Temmuzda meydana gelen Merkür-Jüpiter 60’lığı kendine ayırmak istediğin zamanlarda ne kadar yaratıcı olabileceğini gösteriyor. Yönetici gezegenin sayesinde iletişimin, yeteneklerin oldukça yüksek. Yazı yazmak, sanatın bir dalı ile uğraşmak bu günlerde seni farklı hissettiriyor. Eşine ya da sevgiline ayırdığın zamanlarda ortak zevkler bulmaya çalışıyorsun. Eğer tatilden dönüş erken olacaksa muhakkak arabanın son kontrollerini yaptırmadan yola çıkma olur mu? Ya da alerjin için tedbirini önceden almayı unutma. Hafta sonu, karşılıklı ilgi duyduğun kişi ile buluşma imkânın var, ailenden alacağın izni erkenden kopartmak istiyorsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder