Facebook Ailesi

Custom Search

15 Ağustos 2016 Pazartesi

1 Eylül 2016 Güneş Tutulması ve Burçlar

Güneş Tutulması

1 Eylül 2016 Başak Burcu Güneş Tutulması ve Etkileri


Güneş tutulması, bu güne kadar meydana gelen olayları takip ederken bizi nasıl korku ve paranoya haline soktuğunu da gösterecek. Netice de dünya gündeminin hareketliliği artık kişiselleştirdiğimiz meseleler haline çoktan dönüştü. Politika ve siyasetin belirsizliği toplumu korku tüccarlığına yönlendirebilir ve bu vahim duygu durumunun üstesinden gelmek çok kolay olmayabilir. Bu korku cumhuriyetini oluşturulurken depresyon riskini ciddiye alınması gerekir.  Hemen bulanıma girmeyin çünkü aynı zamanda bu etkinin bir bitiş ve ardından hemen bir başlangıcı da temsil ediyor. Yani şunu unutmayın; sonsuza kadar korkmak ve endişe etmek diye bir şey yoktur. Alışkanlıklarımıza bu dönem sırf bu yüzden dikkat etmemiz gerekir. Endişelerimizden kaçmak için gireceğimiz yollara dikkat etmekte bu süreçte çok önemli olacak. Daha parlak, daha güvenli ve umut dolu yıllara rehber olacak bir Güneş tutulmasından bahsetmek bu açıdan daha doğru olur.

Gökyüzünde aynı zamanda bir Yeniay olacağını da unutmayalım. Her zaman olduğu gibi temsil ettiği durum; bir döngünün sonu ve yeni bir başlangıçtır! Bu günlerde tüm olasılıklar masaya alınabilir. Yeni planları ortaya çıkaran durumun özü aslında bitişlerin ardından yerine konması gerekenler olacak. Geçmişle uğraşmak istemezseniz harika olur çünkü gökyüzü ön planda olması gereken konuların üzerinde titizlikle durmanızı isteyebilir.

Astrolog Zeynep Turan 1 Eylül 2016 Güneş Tutulması ve Burçlara Etkileri


KOÇ (GÜNEŞ TUTULMASI 6.EVDE); bu ay, Güneş tutulmasının etkisiyle işler biraz karışacak gibi ama çözüm kendinin olduğunu unutma. Çalışan bir Koçsan iş yerindeki otoritelerle ters düşebilir veya ekipten bir arkadaşınla çatışabilirsin. Peki, sen bunları neden bu kadar takıyorsun ki? Hatırlarsan bir söz vardır “meyve veren ağaç taşlanır”. İşte sen de meyve veren bir ağaçsın. Bu dönemde ne yapsan da insanlara yaranamayacağın bir duruma girebilirsin. Bu duygulara kapılıp işlerini aksatmamanı öneririm. Eğer gerçekten bunaldığını hissediyorsan yeni firmalar araştırıp kendini mutlu hissedeceğin işler yapabilirsin.


BOĞA (GÜNEŞ TUTULMASI 5.EVDE); bu tutulmanın etkisiyle hiçbir şey eski gibi olmayacak! İlişkilerinde ve iş hayatında karışık günler seni bekliyor şu döngüde. Bunun yanı sıra fırsatlar da kapını çalacak. Bu da seni seçim yapmak zorunda bırakıyor. Her neyi seçersen seç girmiş olduğun sınavların sonuçlarını alacak ve yeni değişimlere doğru bir yola çıkacaksın. İş yerinde otoritelerle ve seni çekemeyen insanlara karşı vereceğin savaş tamam ya da devam demene neden olacak. Sana tavsiyem hayatınla ilgili vereceğin her kararı sıkı sıkıya düşünmen olacak!

İKİZLER (GÜNEŞ TUTULMASI 4.EVDE); Güneş tutulması yılın en vurucu zamanlarını yaşayacağını işaret ediyor. Bu zamana kadar seni heyecanlandıran ne varsa aslında o kadar önemli olmadığını anlayacağın yüzleşmelerle karşı karşıya kalabilirsin. Ailende seni desteklediğini düşündüğün kişilerin aslında senden ne kadar uzak olduklarını görmek seni çok yaralayabilir ama her şeye rağmen sen hedeflerin ve hayallerin doğrultusunda yaşamaya devam edebilirsin. İnsanlar seni anlamak istemiyorsa bu senin suçun değil bunu unutma! Bu zamana kadar insanlara gösterdiğin iyi niyet artık yerini daha sert ve keskin duygulara bırakacak.

YENGEÇ (GÜNEŞ TUTULMASI 3.EVDE); her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp, her söylenenin altında bir mana arayacağın bir döngüye girebilirsin. Uzun zamandır içinde tuttuğun ne varsa sözünü sakınmadan karşı tarafa iletebilirsin. Bir süre insanlardan uzak kalmak isteyebilir, kafanı dinlemek isteyebilirsin. Bu döngüde içinden hiçbir iş yapmak gelmeyebilir; sabahtan akşama kadar uyumak isteyebilirsin. Eğer evli veya ilişkisi olan bir burçsan sadece sevdiğinle yan yana olmak isteyebilirsin. Birlikteliğin yoksa ailenin dizinin dibinden ayrılmak sana oldukça zor gelebilir.

ASLAN (GÜNEŞ TUTULMASI 2.EVDE); Güneş tutulması eğitim hayatını ve aile arasında yaşanacak konuları etkileyecek diyebilirim. Bu döngüde yeni iş alanları bulmak isteyebilir, kendi işini kurmak isteyebilirsin. Son 1,5 yıldır hayatınla ilgili önemli kararlar aldın. Ev düzeninin içinde yaşadığın sorunları kendi içinde çözmeye çalıştın. Bu durum da sana karşı ve ailene karşı hasetlik güden insanların dikkatinden kaçmadı diyebilirim. Bu döngüde ailedeki gençlerin kontrolsüz ve cesur hareketleri, dedikoducu ve meraklı insanlara fırsat verebilir. Bu yüzden bu süreci çok iyi yönetmeni tavsiye ederim.

BAŞAK (GÜNEŞ TUTULMASI 1.EVDE); Güneş tutulmasıyla 12 yıl önce yaşamış olduğun fırsatlar tekrar gelip seni buluyor diyebilirim. Yılın belki de en zorlayıcı süreçlerini arkanda bıraktın. Yatırımları olan bir Başaksan özellikle iş, iş yapısı ve ortaklıklar gibi konular seni fazlasıyla zorladı. Bu döngüde gerçekleşecek Güneş tutulması; markalarda, özel sektörde vb. alanlarda çalışan Başaklar için çok önemli olacak. Ülkemizin de bu döngüden etkilendiğini, iç ve dış politikalarda şansızlıkların olabileceğini söylemek isterim. Her şeye rağmen 12 yıldır mücadelesini verdiğin şeylerin karşılığını bu ay itibariyle alacağını belirtmek isterim.

TERAZİ (GÜNEŞ TUTULMASI 12.EVDE); Başak burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması, ticaretle uğraşan bir Terazi burcuysan biraz da olsa işlerinde rahatlayacağını vurguluyor. Senin üzerinde egolarını ispatlamak isteyenlerden uzak duracağın bu süreçte kendini tamamen sevdiklerine ve işine yoğunlaştıracaksın. Evli veya birlikteliği olan bir Teraziysen partnerinle yapmak istediklerinin olması için oldukça strese giriyor ve fazla mücadele ediyor olabilirsin. Elinden bir şey gelmediğini düşündüğün anda kendini dua veya derin düşünme yöntemleriyle sakinleştirmeye veya rahatlatmaya çalışabilirsin.

AKREP (GÜNEŞ TUTULMASI 11.EVDE); 2016 yılının zamanla yarışan burcu yalnız sendin. Çevrendeki insanlar duygu durumlarına kapılıp giderken sen Ağustos Böceği ile Karınca hikâyesindeki karınca gibi durmadan çalıştın. Yaklaşık 6 aydır verdiğin mücadele hangi konudaysa emeğinin kat ve kat karşılığını alacağını söyleyebilirim. Bu ay tutulmaların etkisiyle de büyük kırılmalar yaşayacaksın. Zaten şu son 6 yıl senin için oldukça vurucu geçti. Bu saatten sonra gözünü hiçbir olumsuzluklar korkutamayacak diyebilirim. Özellikle ilişkilerinde daha keskin olacak ve karşı tarafa isteklerini daha net ve açıklayıcı şekilde anlatabileceksin.

YAY (GÜNEŞ TUTULMASI 10.EVDE); bu döngüde dış görünüme özen gösterirken mantıklı davranışların ve hamlelerinle hemcinslerinin dikkatini üzerine çekebilir, onların kalbini fethedecek saygıyı kazandığını hissedebilirsin. Bu da bu ayın en önemli kazanımı olacak senin için. Bu döngüde kariyerinle ilgili ani kararlar alabilirsin. Uzun zamandır bir firmada çalışan bir Yay burcuysan bazı durumlara artık katlanamıyor ve bunalıyor olabilirsin. Bu döngüde iş ilanlarını sık sık takip edebilirsin. Sana tavsiyem şuan ki duygu durumun geçici mi yoksa kalıcı mı önce bunu ayırmalısın. Bunu ayırabilirsen zaten en doğru kararı alacaksın!  Bu yüzden başka bir iş bulmadan elindeki işini de kaybetmemeni öneririm.

OĞLAK (GÜNEŞ TUTULMASI 9.EVDE); Güneş tutulması hayatınla ilgili önemli kararlar almanı oldukça zorlaştıracak diyebilirim. Karar vermekte güçlük çekeceğin bu döngüde ise ailenin hayatındaki yerini, önemini daha çok anlayabilirsin. Onlarla yapacağın fikir alışverişleri sana yol gösterici olacaktır. Bu döngüde farklı ilgi alanları edinebilirsin. Özellikle felsefi konularına ağırlık verip yaşam düzeninde ufak değişikliklere gidebilirsin. Uzun zamandır gitmek istediğin seminerlere gitmenin artık vakti gelmedi mi? Ya da “ben şu kursa yazılmak istiyordum aslında!” dediğin bir alan varsa neyi bekliyorsun ki? Bence artık kollarını sıvama zamanı geldi çattı bile!

KOVA (GÜNEŞ TUTULMASI 8.EVDE); bu döngü seni oldukça hassaslaştırabilir diyebilirim. Bu tutulmadan kaynaklı geri dönüşler yaşayabilirsin. Geçmişte kaybettiğin bir sevdiğin varsa bu döngüde onu yanında görmek isteyebilirsin. Fakat artık bazı şeyleri kabullenip kendi gücünü fark etmenin zamanı gelmedi mi? Eğer gerçekten bir şey yapmak istiyorsan bu döngüde iyice düşünmeli ve bir karar vermelisin! Aklında olan kişi kimse eğer yanında olsaydı inan o da aynı şeyi söyleyebilirdi… Artık kendine inanmalı ve bir yerden başlamalısın. Bu süreçte atacağın her adım yaşam kaliteni bir adım daha zirveye taşıyacak diyebilirim…

BALIK (GÜNEŞ TUTULMASI 7.EVDE); Son 12 yıldır çalışma hayatının içinde olan bir Balık burcuysan bu döngüde iş yerindeki otoritelerle sık sık ters düşebilirsin. Bu döngüyü hissettiğin an yıllık iznini aniden devreye sokmaya ne dersin? Özellikle ülkenin gündeminden kaynaklı kasvetli bir ruh hali iş yerindeki ekip arkadaşlarının üzerinde olduğu gibi senin de üzerinde olabilir. Son 6 yıldır aynı yerde çalışan bir Balık burcuysan işten ayrılmak hatta farklı sektörlere gitmek için kendini araştırma yaparken bulabilirsin. Henüz çalışmaya başlamamış bir Balık’san bu döngüde kendi imkânlarını kendin yaratmak isteyebilir, atılımlarda bulunmak isteyebilirsin. Özellikle ailenle ortak iş yapıları geliştirebilirsin.

Astrolog Zeynep Turan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder