Facebook Ailesi

Custom Search

7 Aralık 2016 Çarşamba

12 - 18 Aralık 2016 Haftalık Burç Yorumu

12 - 18 Aralık 2016 Haftalık Burç Yorumları


Koç
Bazı konulardan uzak durmaya çalışmanızda fayda var. Zira, ne kadar uğraşsanız bile diğer kişilerin ne dediğini, ne yapmaya çalıştığını, olayları nasıl gördüğünü veya niye o şekilde gördüğünü anlamakta zorlanabilirsiniz. Değişik gelişmelere açık günler. Hangi alanlarda mücadele edeceğinizi dikkatle seçmelisiniz. Her ne tür gelişme yaşanıyorsa kendinizi güvende hissedeceğiniz noktadan izlemenizde fayda var.

Boğa
Bu hafta, bazı olayları farklı bir gözle görebilir ya da olayları daha iyi şekilde algılamanızı sağlayabilecek yeni fikirlere sahip olabilirsiniz. Ayrıca, başka konuların veya farklı noktaların dikkatinizi çekme olasılığı da var. İlerlemek istediğiniz işlerde, alanlarda veya ilişkilerde hızı artırmak ve netice elde etmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Bu anlamda, size yardımı dokunabilecek kişilerle bir araya gelmeniz gerekebilir.


İkizler
Dramatik tavırları olan, olaylara abartılı tepkiler veren, entrika, provokasyon ya da manipülasyon çabasında olan kişilerle ilişkilerinizde esnek olmalı, sert yanıtlardan kaçınmalı ve tepki vermeden önce birkaç gün beklemelisiniz. İş hayatınızı veya özel yaşamınızı ilgilendiren konularda bir süredir size uymayan durumlar iyice ön plana çıkmaya başlayabilir. Bu olayların kendi kendisini onarma ihtimali bulunmuyor. Dolayısıyla, sizin bir şeyler yapmanız gerekebilir.

Yengeç
Bazı kişiler yavaş yavaş harekete geçmiş ya da bazı konuları terk etmeye başlamış olabilirler. Bunu faydaya çevirip, artık size hitap etmeyen, işinize yaramayan görev, yük ve sorumluluklarınızdan kurtulma yoluna gidebilirsiniz. Çözmek için ciddi ve gerçekçi seçenekler bulunması gereken problemler söz konusu olabilir. Dolayısıyla geçici, genel geçer çözümler üretmek zaman kaybından başka bir anlama gelmeyecektir.

Aslan
Bazı konularda harekete geçmeden önce elinizdeki verilerin doğruluğunu, size verilen bilgilerdeki yanıltıcı yerleri ya da konu her neyse üç kere kontrol etmeniz gerekiyor. Zira, sizi manipüle etmeye çalışan kişiler bunu en iyi şekilde başarma şansına sahip. Dikkat! Sabırlı olmanız ve yavaş hareket etmeniz gereken günlerdesiniz. Bazı şeyler olgunlaşmadan hareket ederseniz istediğinizi almanız zor olabilir. Ancak beklerseniz, az bir çabayla çok şey elde edebilirsiniz.

Başak
Ticari başlıklı konularda, işbirliklerinizde veya ilişkilerinizde, bazı teklif ve davetlerin detaylarıyla ele alınması, ne kadar uygulanabilir, ne kadar gerçekçi olduğu konusunun bizzat sizin tarafınızdan incelenmesi gerekiyor. Kendinize ve yapmayı sevdiğiniz işlere zaman ayırmak istiyorsunuz ama yapılması gereken o kadar çok iş, göreve ve sorumluluk var ki! Ne yapacağınıza karar vermeyebilirsiniz. Görev ve sorumluluklarınızı ihmal etmemenizde fayda var.

Terazi
Hayallerinizi veya hedeflerinizi ilgilendiren konularda oluşabilecek durumların uzun uzun düşünülmesi gerekiyor olabilir. Hemen bazı konulara dahil olmamalı, hatta zor olsa da gerekiyorsa uzak kalmalısınız!Bazı kişilerin sizin birtakım işler için en uygun kişi ya da en uygun aday olduğunuzu anlamalarını veya anons etmelerini beklemeniz zaman kaybı olabilir. İnisiyatif kullanıp, siz ön plana çıkabilirsiniz.

Akrep
Kime güvenebileceğiniz konusunda tereddütlü olmanız, kendi başınıza altından kalkamayacağınız işlerin veya problemlerin altında ezilmenize neden olabilir. İş bölümü yapmanız, yükleri ve sorumlulukları paylaştırmanız gerekiyor! Aslında genel olarak bir rehavet içerisinde olabilirsiniz. Ancak bugünlerde aniden gelişen, ortamı sarsabilecek olaylar bir hafta boyunca dikkat gerektirebilir.

Yay
Bazı teklif, öneri veya davetlerin sizin için uygun olup olmadığı konusunda daha fazla düşünmeniz gerekiyor olabilir. Ya da işbirliği içerisinde olduğunuz kişilerin ihtiyaçlarınıza cevap vermediğini veya güvenilir olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.Son dönemlerde ortaya koyduğunuz işleriniz, planlarınız veya ulaşmaya çalıştığınız hedefleriniz sizi fazlasıyla heyecanlandırabilir. Ancak bu esnada bu olaylardan en yüksek faydayı elde etmeye çalışmayı unutmamalısınız.

Oğlak
Bundan sonraki hamlelerinizi veya tepkileriniz biçimlendirirken, kendi araştırmalarınızı bizzat kendiniz yapmalısınız. Aksi takdirde, varmak istediğiniz yerin yakınına dahi ulaşamayabilirsiniz.Anlattıklarınızla, kazançlarınızla veya kayıplarınızla ilgilenmeyen kişiler size karşı ilgilerini kaybettiklerini düşünmenize neden olabilirler. Ama aslında bu şekilde düşünmemeli ve onların hayatlarında neler olduğunu öğrenmeye çalışmalısınız.

Kova
Bazı konularda sözlerinde durmayan, işlerini tam olarak yerine getirmeyen kişilere, sadece daha önce doğru yapacaklarına dair sözler verdikleri için onay vermeden önce, olayları gözlemlemenizde fayda var.Başkalarını etkilemeye çalışan ya da diğerlerini manipüle ederek kendi çıkarları doğrultusunda ilerleme sağlayan kişilerin işlerine karışmamalısınız. Bir an önce bu tür ortamlardan uzaklaşmalısınız.

Balık
İnsanlara dünyayı kurtarmayı dahi önerseniz, sadece siz söylediğiniz için, sizin arkanızdan gelmek veya sizin istediğiniz yollardan ilerlemek istemeyebilirler. Daha fazlasına ihtiyaçları var. Kendinizi farklı şekilde ifade etmeniz ya da daha dolaylı yollar bulmanız gerekebilir.Bazı konuların zayıf yönlerini tespit etmenizi ve kuvvetli yönlerinden fayda sağlamaya çalışmanızı öneren kişilere uymanız durumunda çok fazla çalışma yapmanız gerekebilir. Siz, tavsiyelere kulak tıkamayı tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder