Facebook Ailesi

Custom Search

27 Ocak 2017 Cuma

26 Şubat 2017 Güneş Tutulması ve Etkileri

Güneş Tutulması

Uzun vadeli ilişkileri veya yatırımları destekleyen, daha güçlü ilişkiler kurmamızı veya maddi manevi ya da sanatsal açıdan somut adımlar atmamızı sağlayabilecek bir haftaya giriyoruz.

Yaratıcılığımız da bir o kadar yüksek. Motive hareket ediyoruz, ufak tefek hoşluklar ve sürprizler hayatımıza renk katıyor.
İlişkilerimizde yeni şeyler deneyebiliriz. Ancak malum tutulma ayı, risk almamalıyız! Haftanın ilk yarısında aynı zamanda Neptün’ün konumu nedeniyle, biraz dalgınlıklar, kafa karışıklıkları veya hayalperest yaklaşımlar söz konusu olabilir.
Haftanın ikinci yarısından itibaren ise, hava yavaş yavaş farklılaşabilir, bazı ilişkilerde diyaloglar sertleşebilir.
Mantıklı davranmakta zorlanabilir, kırıcı cümleler kurabiliriz. Hayata karşı hırslanıyoruz. Sadece, çok çalışanın kazanacağı zamanlarda olacağız. Ulaştırma ve iletişim başlıklı konularda aksilikler görülebilir.

26 ŞUBAT HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI NELERE DİKKAT ÇEKİYOR!


26 Mart’ta halkalı Güneş tutulması meydana gelecek. Tutulmalar meydana geldikleri tarihten 1,5 ay önce etkin şekilde kendilerini hissettirmeye başlarlar ve devamındaki 1,5 ay boyunca etkileri etkin şekilde sürer.

Ancak, tutulmanın genel etkisi 6 aylık sürece yayılır. Tutulma süreçleri beklenmedik değişimlere açık, hareketli dönemlerdir. Zayıf ve güçlü yönlerimizi anlamamızı veya güçlendirmemizi sağlar.
Hayatlarımıza değişikliği taşır ya da hayatımızda nelerde değişiklik yapmamız gerektiğini ortaya çıkarırlar.

Sosyal Yaşam Ön Planda!


Bu tutulma, toplumsal vicdan, manevi duygular, değerler, fedakarlık, çalışan kesim, hizmet ve sağlık sektörü alanlarının altını çiziyor.
Kitlesel, sosyolojik ve psikolojik olaylar ön plana çıkıyor. 26 Mart’tan itibaren +/- 1,5 aylık süreçte, ruhsal, fiziksel ya da mental mevcut yaralarımız derinleşebilir, yeni yaralar açılabilir ya da geçmişle bağlantılı olanlar gündeme taşınabilir.
Tutulmanın Balık’ta olması vicdanen yaralayıcı olayları gündeme taşıyor. Duygusal anlamda iniş çıkışlı bir süreç.

Tutulma aynı zamanda bir Yeni Ay olduğu için, iyileşme sürecini de içinde taşıyor. Yaralarımızı sarmak için yeni teknolojik gelişmelerden ve bilimden faydalanabiliriz.
Hastalıkların tedavisinde sosyal paylaşım ağlarını ya da interneti kullanmak veya havacılık sektörünün hızından faydalanarak ilaç, kan getirtmek gibi.
Sezgilerimize güvenebileceğimiz zamanlardayız. Başkalarının duygu ve düşüncelerine karşı hassasız bu hafta, ama hızlı düşünmek yanlış kararları veya ağızdan çıkan yanlış cümleleri tetikleyebilir.


26 Mart’ta meydana gelecek tutulmanın sonucu olarak, kontrol dışı gelişmeler, aşırılıklar, abartılı davranışlar, belirsizlikler, kararsızlıklar, unutkanlıklar veya karmaşık durumlar söz konusu olabilir.
Merhamet ve idealler başlıklı konularda dahi aşırılıklar sorunlara neden olabilir. Farklı koşullar ve olaylar gündeme yerleşmeye başlıyor. Kendimize çok fazla güvenmemiz veya gereğinden fazla hafife almamız nedeniyle yanlış adımlar atabiliriz.
Çift yönlü değişken burçlar etkisinde yaşanan bu tutulma ne yöne gideceğimize karar vermekte zorlanmamız anlamına gelebilir.

Dini, spiritüel ve inançlarla bağlantılı konuları, kitlesel veya toplum vicdanını ilgilendiren olayları, yardım kuruluşlarını, kimyasalları, her tür sıvıları, deniz ve okyanuslarla ilgili başlıkları, yardıma muhtaç kişileri, hizmet ve sağlık sektörünü ilgilendiren olayları, çalışan kesimi, hizmet sektörünü ilgilendiren başlıkları hatta insanların zaaflarından yararlanan dolandırıcıları ön plana çıkarıyor.
Sahte peygamberler, medyumlar, görevini kötüye kullanan din adamları ya da ruhani liderler gibi kişiler artabilir.

Tutulma ülkemizin tepe noktasında yer alıyor. Ülkenin yönetimini ve yöneticilerini ya da imajını ilgilendiren gelişmeler, sınırlar, komşular, güvenlik, yabancı ülkelerle ilişkiler, kanunlar, gençler, hukuki ya da eğitimle ilgili başlıklar, fedakarlık ya da özveri dozunun ayarlanamamasından kaynaklanan sorunlar, dikkatsizlik, kafa karışıklıkları ve ulaştırma başlıklı konulardaki aksilikler ağırlıklı olarak gündeme geliyor.

Manevi duygularımız test edilebilir. Uzaklardaki yakınların durumu endişe yaratabilir.
Yardımlaşma, yardım kuruluşlarıyla birlikte hareket etme türünde işler bizi memnun edebilir. Başkaları için bir şeyler yapmak da bizi mutlu edecektir.

Aldatıcı etkilere dikkat etmeliyiz. Burada bulunma nedenimizin kavga etmek olmadığını unutmayalım. Uzlaşmak bazen en değerli enstrümandır.

Engeller veya zorluklar geleceğimizi şekillendiremez. Değerlerimize sahip çıkarak ve gücü doğru yönde kullanarak ilerlemeye devam ederiz çoğu zaman. Bizi yanıltmalarına izin vermeyelim. Tutulma 6 ay boyunca etkili unutmayalım.

26 Şubat 2017 Güneş Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor?

KOÇ
Sosyal anlamda hareketli bir haftaya giriyorsunuz. Yeni ve ilgi çekici gruplara girebilirsiniz. Farklı görüşmeler esnasında bazı kişiler ilginizi çekebilir. Yeni şeyler deneme isteğiniz yüksek. Belki de bazı arkadaşlarınızdan sizi yeni birisiyle tanıştırmasını isteyebilirsiniz veya normalde tarzınız olmayan şeyler ya da kişiler ilgi alanınıza girebilir. Haftaya fiziksel anlamda sizi hareketlendiren işlerle başlayabilirsiniz. Detaylara odaklanılması gereken veya incelik gerektiren işlerle uğraşma havanızda olmayabilirsiniz. Biraz da, kendi değerinizin farkına varmaya başlamalısınız. Siz hariç herkes size hayranlıkla bakıyor. Hafta ortası civarında, rekabetçi taraflarınızı bir kenara bırakmalı, eğer ilerlemek istiyorsanız karşınızdaki bazı kişileri veya diğerlerini de düşünmelisiniz. Hafta sonuna doğru daha derin düşünebilir, bilinçaltınızın sesine kulak verebilirsiniz. Sakinlik arayışı artacaktır. Sezgileriniz sizi her alanda doğru yönlendirecek. Hafta sonu aktif, dışadönük ve macera arayışlarıyla geçebilir.

BOĞA
Bazı konuların sonuçlarını düşünmeden hareket etmek isteyebileceğiniz bir haftadasınız. Kuralların ya da geleneklerin olmadığı bir dünyada yaşamak ve isteklerinizi açıkça dile getirebildiğiniz bir dünya hayal etmek isteyebilirsiniz. Seviyorsanız ve sevilmek istiyorsanız, fütursuzca yaşamak isteyeceğiniz zamanlar. Haftaya eğlenceli aktiviteler veya romantik görüşmelerle başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınız, sevdiğiniz kişiler ve sempatikliğinizle kendinize bağladıklarınız ilginç bir hafta geçirmenize yardım edebilir. Sonuçları veya bedelleri hesaplamaktansa, biraz da geçirdiğiniz zamana bakmanızda fayda var. Hafta ortası civarında, günlük işlerinizde veya rutin akışınızda, ortaya çıkan yeni durumlar nedeniyle değişiklikler yapmanız gerekebilir. Hayatınızda yeni bir şeyler olabilir. Hafta sonuna doğru günlerde ise, heyecan yaratan durumlar olabilir veya sabrınız test edilebilir. İlginizi çeken konularda hızla ilerlemek istemenize rağmen, beklemek zorunda olmanın rahatsızlığı söz konusu olabilir. Hafta sonu, gerçek bilgilere erişmeden hareket etmemelisiniz. Yanıltıcı durumlar veya kişiler nedeniyle risk alabilirsiniz. Dikkatli olun!

İKİZLER
İkili ilişkilerinizde ilişkinizden çok yaşamsal felsefenizin veya ahlak anlayışlarınızın uyumunu göreceğiniz bir haftaya başlıyorsunuz. Bu durum ilişkilerinizde istikrarın veya kalıcılığın sağlanmasına yardım edebilir. Haftanın ilerleyen günlerinde ise, ilişkilere heyecan katma isteği artıyor. Seyahatler veya kültürel anlamda gelişmenizi, yeni şeyler öğrenmenizi sağlayacak aktiviteler ön plana çıkabilir. Hafta başında kendinizi ifade etmekte, çevrenizdeki kişileri ikna etmekte veya doğru anlaşılmakta zorlanabilirsiniz. Ayın ilk günleri, hayatınıza yeni kişileri dahil etmeme konusunda ısrarcı olabilir veya bazı kişileri hayatınızdan çıkarmaya çalışabilirsiniz. Hafta ortası civarında yine formdasınız, önemli konuları bugünlerde konuşmanızda fayda var. Dinleyici kitleniz çok olacaktır. Hafta ortası civarında bazı girişimlerde bulunmak veya yeni başlangıçlar yapmak konusunda tereddütleriniz olabilir. Ancak çekinmemelisiniz. Siz başlangıcı yapın gerisi gelecektir. Hafta sonuna doğru bazı gerçeklere ulaşmak, bazı konuları aydınlatmak veya gerçekleri ortaya çıkartmak için yoğun çaba sarf edebilirsiniz. Hafta sonu ortak amaçlar için bir araya geleceğiniz kişilerle, ekip çalışmaları veya grup aktiviteleri esnasında keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

YENGEÇ
İş hayatınızda ya da kariyerinizde, özel ilişkilerinizin veya işbirliklerinizin faydasını görebilirsiniz. Bu durum partnerinize olan ilginizi artırabilir. Ya da üzerinde yoğunlaştığınız işlerde veya projelerde size yardım eden partnerinize olan sevginiz artabilir. Hafta başında gözler üzerinizde olabilir veya dikkatleri üzerinize çekmek için gösterdiğiniz gayret herkes tarafından fark edilecektir. Olumlu taraflarınızı size söylemekten keyif alan kişileri yanınızdan ayırmama kararı alabilirsiniz. Ancak, sizi motive edecek hiç kimse bulamasanız dahi kendi kendinizi motive edebilir ve cesaretlendirebilirsiniz. Hafta ortası civarında, evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Yeni planlarınız veya başlamak istediğiniz işler olabilir. Ancak, bu alanda diğerlerinin söylediklerine de kulak vermenizde fayda var. Bu kişileri ikna etmeniz gerekebilir. Hafta sonuna doğru, duygusal anlamda kafa karışıklıkları veya duygusal alanlarda yaşanacak değişiklikler nedeniyle aşırı tepkiler verebilirsiniz. Hafta sonu, bazı pişmanlıklarınız söz konusu olabilir. Sevdiğiniz şeyleri yaparak vakit geçirmenizde fayda var.

ASLAN
Öncelikle güzel haberlerle başlayalım, bu hafta sonundan itibaren, aşk hayatınız veya cinsel yaşamınız açısından renkli bir süreç başlıyor. İstek ve ihtiyaçlarınızın karşılık bulacağı, yeni kişilerle tanışabileceğiniz veya mevcut ilişkilerinizin iki yılın üzerine rayına oturabileceği günlerdesiniz. Hafta başında bazı beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Uzun vadeli plan, program veya projeler üzerine düşünmek veya olayların genel gidişatına odaklanmak için uygun günlerdesiniz. Sizi kendisine güldüren kişiler olabilir. Eğlenceli birkaç günün içindesiniz. Hafta ortası civarında, çekiciliğiniz ve etkileyici konuşmalarınızla herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz veya insanları ikna etmeniz kolay olabilir. Hafta sonuna doğru, gizli niyetleri olan kişiler, gizli planlar veya görünenin arkasındaki gerçekler dikkatli hareket etmeyi gerektirebilir. Hafta sonu geldiğinde, hareket artıyor. Keyif alacağınız şekilde zaman geçirebilirsiniz.

BAŞAK
Hafta sonundan itibaren, evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda koşuşturmalarınız artabilir. Ev değiştirmek, evi yenilemek, evle ilgili yeni kişilerle uğraşmak, tadilat yapmak gibi konular gündeme gelebilir. Bu esnada partneriniz her zaman yanınızda olmalı veya siz onun yanında olmalısınız. Aksi takdirde tartışmalara hazır olun! Yarım kalan işleri tamamlamak, düzenlemeleri yapmak, rapor hazırlamak veya maddi başlıklı konularda hazırlıklar içine girmek için güzel bir hafta başı. Uğraşılması gereken çok fazla detay olabilir. Bu anlamda desteğini aldığınız veya birlikte çalıştığınız kişilerin aynı gayreti göstermemesi sizi biraz üzebilir. Hafta ortası civarında beklenmedik gelişmeler planlarda değişiklik yapmayı gerektirebilir veya ani kararlar söz konusu olabilir. Haftanın ikinci yarısında aklınızı en iyi şekilde kullanabilir, entelektüel konulara ilgi duyabilir veya merak ettiğiniz konuları en ince detayına kadar araştırabilirsiniz. Verimli konuşmalar veya bilginizi gösterebileceğiniz girişimler ön plana çıkabilir. Hafta sonu geldiğinde, olaylar sizi ne yöne çekerse o yöne ilerleyebilirsiniz, ama görev ve sorumluluklarınızı ihmal etmemelisiniz.

TERAZİ
Aşk hayatınızı veya sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren konularda kendinizi güvende ve mutlu hissedeceğiniz bir haftadasınız. Partnerinizin sizi uzun zamandır istediğiniz, ama yapmaya cesaret edemediğiniz yeni şeyler yapmaya teşvik etmesi ya da birlikte yeni şeyler denemeniz keyfinizi yerine getirebilir. Hafta başında iletişim becerilerinizi en iyi şekilde kullanabilirsiniz. Sosyal ortamlarda kendinizi gösterebileceğiniz günlerdesiniz. Verimli fikir alışverişleri de söz konusu olabilir veya hoşlandığınız şeylerden ne anlıyorsanız o tür şeyler sizi bulabilir. Hafta ortası civarında, insanlar sizinle daha fazla zaman geçirmek, sizinle tanışmak veya konuşmak için sırada olabilir. Dikkatleri üzerinizde topladığınız günlerde olacaksınız. Haftanın ikinci yarısında ise, maddi konulara ağırlık verebilir, sahip olduğunuz şeyleri değerlendirmek, maddi durumunuzun üzerinden geçmek, yeni şeyler almak veya bütçe yapmak isteyebilirsiniz. Bir arkadaşınız veya bir akrabanız sizi yarı yolda bırakarak veya hayal kırıklığına uğratarak üzebilir. Hafta sonunda ise, yaratıcılığınız yüksek, yeni şeyler öğrenme isteğiniz artıyor. Hayata farklı gözlerle bakabilir veya yeni keşifler yapabilirsiniz.

AKREP
Çevrenizin ve ailenizin partneriniz hakkındaki olumlu düşünceleri veya onu sizin gözlerinizle görmeye başlamaları sizi memnun edebilir. Siz de partnerinizi onore ederek, sizin çevrenizle birlikteyken kendisini kendi evinde gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Hafta başında, arkadaşlarınızla bazı sırlarınızı paylaşabilir ya da size anlattıkları sırları dinleyebilirsiniz. Yapılması gereken çok sayıda iş olabilir, detayları kaçırmamak için uğraş verebilirsiniz. Hafta ortası civarında kafanızı meşgul eden şeyler veya yapılması gereken işleriniz olabilir. Bu olaylara konsantre olabilmek için insanlardan uzaklaşabilirsiniz. Hafta sonuna doğru ise, insanlarla daha akışkan iletişim kurabilir, bol bol sosyalleşebilirsiniz. İnsanlar sizinle konuşmaktan memnuniyet duyacaktır veya doğal bir lider olmanız nedeniyle insanlar size akıl danışmak isteyebilirler. Hafta sonu yine, akışkan ve enerjik geçebilir.

YAY
Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz veya sosyal yaşamınız açısından yeni şeyler denemeye açık, belli diyalogların farklı konuları veya yeni şeyleri gündeme getirebileceği bir haftaya giriyorsunuz. Haftanın ilk yarısında, otorite konumundaki kişilerle gerilim yaşayabilir veya iş yoğunluğu nedeniyle gerilebilirsiniz. Hafta ortası civarında, rahatlayabilir ve sevgi dolu bir atmosferde sevildiğinizin farkına varabilirsiniz. Biraz hava değişikliği, değişik yerlere ziyaretler veya farklı şeyler deneme isteği ruhunuza iyi gelebilir. Hafta sonuna doğru, kafanız karışabilir, kafanızı toplamakta zorlanabilirsiniz veya hayallere dalma ihtimaliniz yüksek diyebilirim. Hafta sonu ise, arkadaşlarınızla veya sosyal çevrelerle bir araya gelerek dışadönük aktiviteler içine girebilirsiniz.

OĞLAK
Bu hafta biraz da kafanızı dinlemek ve hayatın problemlerinden uzak kalmak isteyebilirsiniz. Özellikle bazı romantik ilişkilerinizde veya işbirliklerinizde son dönemde fazlaca üstünüze gelindiyse, geri çekilip kafa dinleme ihtiyacınız artabilir. Boşu boşuna enerji toplayıp, yola devam etmeye çalışmayın. Lastik patladıysa, gazla değil, frenle gitmek daha doğru olacaktır. Bu sayede ilişki veya işbirliklerinizi gözden geçirebilir, bunca emeğe ve enerjiye değip değmediğini sorgulayabilirsiniz. Haftaya önemli fikirlerinizi ve amaçlarınızı planlayarak başlıyorsunuz. Hedeflerinizden vazgeçmemelisiniz. Yapacağınız planlar ve hazırlıklar pek çok şeyi başarmanıza yardım edebilir. Hafta ortası civarında, mücadele veya rekabet gerektiren işlerle uğraşabilir veya bu tür ortamlara girebilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında belli konularda çevrenizdeki kişilerin yardımını görebilirsiniz. Hafta sonu da aynı şekilde mücadeleyle geçebilir, ama istediğinizi alabilir, elde edebilir veya yapılması gereken işleri halledebilirsiniz. Zor kelimesi sizin için herkes için olduğu kadar zor değil sanırım. Olayların planladığınız gibi gitmesi, maddi ödüller olmasa dahi, değerinizi anlamanızı sağlayacaktır.

KOVA
Bu hafta oldukça romantik veya sevgi temalı ilişkileriniz açısından tatminkar bir hafta olabilir. Yeni ilişkiler gündeme gelebilir veya mevcut ilişkileri canlandıracak olaylar yaşanabilir. Bazı kişilerin uzun vadeli ilişkiler açısından size çok uyduğunu fark edebilir, bu potansiyeli değerlendirmek isteyebilirsiniz ya da mevcut bir ilişkiniz varsa, evde dahi uyumu yakalamak çok kolay olacaktır. Hafta başında gergin etkiler, gergin diyaloglar veya sizi uğraştıran bazı durumlar söz konusu olabilir. Gerçeklere ulaşmak için çaba göstermelisiniz. Arkadaş canlısı yapınız herkesi sizinle zaman geçirmeye itiyor. Ancak, siz de yeni arkadaşlara hayır demiyorsunuz. Hafta ortası civarında, edineceğiniz tecrübeler size her zaman faydalı olacaktır. Yeni şeyler denemekten veya yeni kişilerle bir araya gelmekten çekinmemelisiniz. Hafta sonuna doğru hayallere dalabilir, büyük düşünmeye başlayabilir, yalnız kalma ihtiyacı duyabilirsiniz. Hafta sonu ise, oldukça hareketli ve sosyal geçebilir.

BALIK
İlişkilerinizi daha izole yaşadığınız günlerdesiniz. Belki özelinizi korumak için ya da zor zamanlardan geçtiğinizden partnerinizle çok fazla sosyalleşmediniz. Bu haftadan itibaren bu durum değişmeye başlayabilir. Hafta başında bazı cevaplara ihtiyacınız olabilir ve karışıklıklar içerisinde hareket etmekten çekinebilirsiniz. Gerçekler ortaya çıkana kadar iddialı tepkiler vermemek daha doğru olabilir, ama bir taraftan da fırsat denebilecek olanaklar oluşuyor. Hafta ortası civarında, ilişkilerinizdeki problemleri çözmek isteyebilir, geçmişle bağlantılı problemleri halledebilmek için çaba sarf edebilirsiniz. Hafta sonuna doğru sizin için önem teşkil eden, ciddi veya resmi problemlerle ilgili koşuşturmalarınız olabilir, ama ilginç olaylar veya gelişmeler yararınıza durumları ortaya çıkartarak sizi bile şaşırtabilir. Sizden daha önemli pozisyondaki veya sizden büyük kişiler size yardım etmek isteyebilirler. Yardım ya da teklifleri geri çevirmemenizde fayda var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder