Facebook Ailesi

Custom Search

25 Şubat 2017 Cumartesi

Dinçer Güner 26 Şubat-5 Mart 2017 Haftası

Güneş Tutulmasının Burçlar Üzerindeki Etkileri

Güneş tutulmaları gücü ikiye katlanmış yoğun etkili Yeni Ay’lardır. Bu dönemde kimliğimizi, benlik duygumuzu, kişiliğimizi, sağlığımızı, yaşam hedeflerimizi etkileyen durumlar, hayatımızda bir alanda bitişler ve başlangıçlar yaşayabiliriz. Balık burcunda gerçekleşecek bu tutulma fedakarlık edeceğimiz, kendimizden aşırı verdiğimiz temaları önümüze getirecektir.

Neptün ile kavuşum yapan bu tutulma dağıldığımız, çözüldüğümüz noktalarda yönümüzü belirlemekte zorlanabileceğimize işaret ediyor. İdeallerimizi ve hayallerimizi gerçekleştirmek adına çaba sarf ettiğimiz değişimler yaşayacağımıza işaret ediyor. Algılarımız ve sezgilerimize güvenmeliyiz. Gerçeklikle bağımızı koparmadan günlük koşullardaki durumlarla başa çıkmalıyız. İlişkilerimizin iş ve çalışma koşullarımızın sağlık temalarının görmediğimiz, çok farkında olmadığımız temaları birden ortaya çıkabilir. Tutulma esnasında savaş, enerji, motivasyon, mücadele gezegeni Mars, ani değişimleri, isyanı, öfkeyi, elektrikli kişileri aynı zamanda aydınlatıcı ve orijinal zekayı temsil eden Uranüs ile kavuşum yapıyor. Bu ikiliye dikkat etmek gerekir! Çünkü gündemde hızlı, beklenmedik, sürpriz değişimlerin olabileceğine işaret eder. Unutmamalıyız keskin sirke küpüne zarardır. Ani kararlar ve çıkışlarla karşılaşmak mümkün!

Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter Terazi burcunda Mars ve Uranüs'e karşıtlık yaparken hızlı değişen koşullarda diplomatik medeni ve ortak noktaları bulmaya çalışarak denge kurmak zorunda olduğumuza işaret ediyor. Ani değişimlerin ışığında karar alma ve adım atma bakımından ikilemde kalabileceğimizi gösteriyor. Fırsatları yakalamak için harekete geçmek, cesaret göstermek, gerçekçi ve objektif kararlar almak zorunda kalacağız. Adaleti sağlamak, eşitlik, hakkını almak ve ilişkilerde orta yolu bulmak için derin bir farkındalık yaşayacağımız bir süreç olacak.

Astrolog Dinçer Güner 26 Şubat - 5 Mart 2017 Haftalık Burç Yorumları


Koç Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 12. evinde olacak. Hayatınızda kontrol edemediğiniz veya öngöremediğiniz durumlar ortaya çıkabilir. Özellikle risklerden uzak durmak, finansal anlamda risklere girişmek için uygun zamanlar değil.

Bu tutulma zamanında yakın çevrenizden birine veya bir arkadaşınıza önemli bir yardım ve destekte bulunmanız gerekebilir. Hisleriniz kuvvetlenebilir, rüyalar ve bilinçaltı konuları ile ilgilenebilirsiniz. Bu dönem bilinçaltınızın derinliklerinde kalan bir takım korkular, endişeler…vb konular için uzman birinden destek almak, terapi almak, ruhunuza iyi gelecek, ruhunuzu yumuşatacak teknikler uygulamak için de muhteşem aslında. Bu dönemde meditasyon, yoga ve benzeri spiritüel çalışmalar ve beden egzersizleri ile dengede kalmaya çalışabilirsiniz. Manevi tarafınızı rahatlatacak konularla ilgilenebilirsiniz. İş düzeninizde sizi yoran, kafanızı dağıtan, bir türlü toparlanamadığınız etkiler altındasınız. Kabul edip akışta kalmayı denemelisiniz. Özellikle hem sağlık açısından ayaklar, ayak bilekleri, ayak parmaklarına dikkat edilmeli hem de psikolojik olarak travmatik bir durum söz konusu olabilir.


Depresyona eğilim, yalnız kalma isteği, kabuğunuza çekilip yaşama biraz seyirci kalmak isteyebilirsiniz. Bu tutulma zamanı zihniniz fişek gibi çalışır ve sürekli projeler, fikirler üretebilir. Günlük hayat ve iş koşullarınızda elde olmayan stresler ortaya çıkabilir. İlişkiler alanında sabırsız, toleranssız ve öfkeli davranışlar sergileyebilirsiniz. Diğer yandan kendinizi daha yorgun ve motivasyonsuz hissedebilirsiniz. Zamanınızdan ve enerjinizden fedakarlık etmenizi gerektirecek durumlar ortaya çıkabilir.

Boğa Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 11. evinde meydana gelecek. Sosyal çevre ve arkadaşlıklar ön planda olacak. Yeni sosyal çevreler içine girebilir, arkadaşlarınızla beraber ortak projeler veya destekler sayesinde finansal kazanımlarınızı arttırmanın yollarını arayabilirsiniz.

Özellikle aşk ve çocuklarla ilgili ilişkilerde gerginliklere ve stresli zamanlara dikkat. Hayatınıza yeni insanlar katılabilir bazıları ise ayrılabilir. Arkadaşlarınızla yapacağınız aktivitelerde son dakika gollerinin yenmesi, son dakika işlerin iptal olması gibi bir durumda olabilir. Bu tutulma aslında birazda kim dost, kim düşman bunun çok netleştirecektir hayatınızda. Artık kimlere değer vermelisiniz, kimlerle aranıza mesafe koymalısınız size bunu öğretecektir. Bu dönem arkadaşlık ilişkilerinizde daha fedakar ve özverili davranmanız gerekebilir. Ama iyi niyetinizin suiistimal edilmemesine de özen gösterin. Arkadaşlık ilişkilerinizde stresli durumlar yaşayabilirsiniz.

Gelecekle ilgili planlarınızda sürpriz değişimler ortaya çıkabilir. Bir gelecek projeniz olabilir. Bu konuda umutlarınız hayalleriniz olabilir. Ancak Güney Ay Düğümü ve Neptün etkili bu tutulma sizi gerçekleri görmekten alıkoyabilir. Arkadaşlıklarda yeni başlangıçlar yapmak veya karşınızdaki insanlara ne kadar değer verdiğiniz ile ilgili yeniden karar almak zorunda hissedeceğiniz bir dönem olacaktır. Bazı arkadaşlarınızı daha farklı bir bakış açısıyla değerlendirebilirsiniz. Arkadaşlığınızı tekrardan gözden geçirebilirsiniz.

İkizler Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 10. evinde meydana gelecek. İş ve kariyer konuları ön planda olacak. Kariyeriniz ile ilgili bir kavşaktan geçebilirsiniz. Önemli gelişmeler kapınızda olacak!

Ev ve iş arasındaki dengeyi iyi kurmalı, yer değiştirme, taşınma, tadilat gibi konularla ilgilenmeniz gerekebilir. Ortağınızın, partnerinizi veya eşinizin finans konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Balık burcundaki tutulma ile kariyerinizle ilgili konularda daha fedakar ve özverili olmanız gerekebilir. Yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bir iş potansiyeli ile de karşılaşabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili konularda sisli bir yolda yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz. Bana sorarsanız iki ay boyunca iş değişikliği yapmak yerine elinizdeki işi çok daha iyi yapmak için enerjinizi harcamalısınız. Sadece yaratıcı, sanatsal ya da işin içinde gıda veya alkol ile ilgili işler olduğunda harekete geçebilirsiniz.

Yengeç Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 9. evinde meydana gelecek. Hukuksal konular, idealleriniz, yabancılarla ilişkiler, ticaret konuları ön planda olacak. Yönetici pozisyonundaki, isim yapmış, hatırı sayılır kişilerle ilişkilere dikkat! Bir süredir değiştirmek istediğiniz hayatınızı değiştirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yurt dışı ile ilgili işler veya kişilerle ilgili önemli gelişmeler gündeme gelebilir. Yurt dışına bir seyahat organize edebilirsiniz. Bu seyahat daha çok bilgi alma amaçlı ve size bir şeyler katacak bir seyahat olabilir. Hukuksal konularda desteğe ihtiyacınız olur ise eğer, rahatlıkla destek bulabilecek, olası bir sorunu hızlı bir şekilde çözümleyebileceksiniz. Eğitimle ilgili konularda da bitirme sınavınız varsa, teziniz varsa veya eğitim konularında önemli bir dönemeçten geçiyor olabilirsiniz. Akademik anlamda çalışmalar yapabilirsiniz. Eğer hukuki alanda işleriniz varsa bunları yoluna koymakta zorlanabilirsiniz. Sonuç almak zor olabilir. Bu dönemde çokça resmi işler, resmi evraklar, vize işlemleri…vs gibi konularla uğraşabilirsiniz. Basın, yayın, medya konularında hayatınıza sürpriz başlangıçlar girebilir. Tutulmalar genellikle beklenmedik bitişler ve başlangıçlar zamanıdır. Bu nedenle bu konularda planlamadığınız açılımlar olabilir.

Aslan Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 8. evinde meydana gelecek. Finansal kaynak arayışı içinde iseniz bu tutulma zamanında destekleyici etkiler altında olabilirsiniz. Önemli anlaşmalar, sözleşmeler özellikle iş ve kariyerinize ilişkin gündeme gelebilir.

Borç, alacak ve verecek konularında, eşinizin veya ortağınızın finansal konuları ile ilgili sürpriz gelişmeler kapıda olacaktır. Bu tutulma size ihtiyacınız olan finansal kaynağı, hayatınızın dinamikleri nasıl ise o şekilde getirecektir. Öğrenci iseniz burs olabilir, davalarınız var ise nafaka veya tazminat şeklinde olabilir, kredi arayışı içindeyseniz krediniz onaylanabilir, borç arayışınız var ise buna rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer ki yatırım planlarınız varsa bu tutulma zamanı elinizdeki kaynakları doğru bir şekilde kullanmanız konusunda önemli kişilerden desteklerde alabilirsiniz. Kredi çekmeyi ya da yatırım yapmayı düşünüyorsanız eğer bu konuda ehli insanların fikirlerinden yararlanmalı, kendi başınıza harekete geçmemelisiniz. Ödemelerinizi ve harcamalarınızı iyi planlamalısınız. Krediler ve borçlarla ilgili konular aklınızı meşgul edebilir.

Çevrenizdeki insanlar için ekstra fedakarlık yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bu sizi biraz strese sokabilir. Psikolojik, korkulara yönelik, terapiler veya şifa çalışmaları yapmak isteyebilirsiniz. Ticari faaliyetlerde bulunmak, iş kurmak, müşterilerinizi artırmak için yeni girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.

Başak Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 7. evinde meydana gelecek. İlişkiler için tamam mı devam mı? sorusuna yanıt aranacağı zamanlar. Önemli hem özel hem de iş ilişkileri kurulabilir. Kötü giden ilişkiler ise tutulmaların desteği ile bitebilir.

Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma koşulları ile ilgili de beklenmedik, ani, sürpriz gelişmeler yaşanabilir. İlişkilerle ilgili stresli zamanlar dikkat! Tutulma Güney Ay Düğümü tarafında olduğu için burada bırakılması gereken bir takım temalar olduğunu göstermektedir. Bu ilişki veya ortaklıklardaki aynı devam alışkanlıklar olabilir, tavır ve davranışlar olabilir ya da en kötü ihtimalle ilişki veya ortağın kendisi olabilir. Bu dönem atacağınız imzalarda, vereceğiniz sözlerde, kuracağınız ortaklıklarda daha temkinli olmanızı öneririm. Koşulların ve şartların her an değişebileceğine karşı hazırlıklı olmalısınız. Son iki yıldır ilişkiler alanınız tutulmalarla oldukça değişti ve şekillendi. İlişkiler de evlilik hayatında ve ortaklı işlerde size farkındalık kazandırdı. İlişkilerinizde kendinizi daha fazla tanıyacak imkan yarattı. Son bir kez bu defa da ilişkilerinizi nasıl kurduğunuzu, ne kadar fedakarlık ve özveride bulunduğunuzu göreceksiniz. Bu dönemde evliliğiniz, uzun ilişkiniz veya ortaklıklağınız ile ilgili yeni kararlar almak, kalıcı değişimleri hayata geçirmek söz konusu olacaktır.

Terazi Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 6. evinde meydana gelecek. Gizli, saklı bazı bilgiler ve haberler ortaya çıkabilir. İş ve çalışma koşullarınızda bir değişim, gelişmeler meydana gelebilir. Daha fazla çalışmanız ve yorulmanız anlamına geliyor.

Bu yüzden sağlığa dikkat! Özellikle ayaklarınıza, ayak bileklerinize, uyluk kısmına özen gösterin. Diyet veya spora başlayabilir, sağlıkla ilgili uzmandan danışmanlık alabilirsiniz. İşinizle ilgili konularda sizi sevindirecek gelişmeler yaşanabilir. Yalnız yine de eğer bir iş teklifi gelirse bunun ne kadar gerçekçi ve ayakları yere sağlam basan bir modda olduğunu araştırın. Zira Neptünyen Tutulmada bir yanılsama ile de karşılaşabilirsiniz. Günlük hayatınızda sizi yoran zamanınızı alan enerjinizi tüketen konuları görmek, kabullenmek ve şimdilik akışta kalmak en iyisi olacaktır. Bu dönemde sağlığınıza özen göstermek, kilo vermek, diyet yapmak ve bedeninizi korumak isteyebilirsiniz.

Akrep Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 5. evinde meydana gelecek. Aşk ve çocuklarla ilgili konular ön planda olacak. Özel ilişkilerde güç, iktidar savaşı zaman zaman zor duruma düşürebilir. Yalnız Akrep’ler için oldukça romantik günler kapıda olacak. Çocuk sahibi olmayı düşünenler çalışmalar yapabilirler.

Finansal anlamda sürpriz harcamalara karşı dikkatli olmakta fayda var. Özel hayatınızı bu tutulma ile ister istemez daha fazla sorgulayacaksınız. Siz gerçekten bir ilişki içinde nasılsınız, neler yapıyorsunuz, nasıl davranıyorsunuz, neye ihtiyacınız var…vb sevdiğinizle daha güçlü bir sevgi bağı kurmak adına fedakarlık etmek ve karşılıklı özveride bulunmanızı gerektiren konular ortaya çıkabilir. Hayatınıza daha fazla duygu, eğlence, aşk, romantizm ve keyif katmak için harekete geçebilirsiniz. Fedakarlık etmek, alttan almak, ilişkide daha fazla toleranslı ve şefkatli davranmak gerekebilir. Bu dönemde ilişkisi olmayan Akrep’ler yeni bir aşka yelken açabilirler.

Yaratıcı çalışmalara start verebilir, hobilerinize eğilebilir ve kendinizi ifade etmek bakımından sezgileri duyguları ve yetenekleri daha fazla kullanmak isteyebilirsiniz. Çocuklarınız varsa onları geliştirici çalışmalara hobilere, bireysel sporlara ve etkinliklere başlatabilirsiniz. Kendiniz de yeteneklerinizi geliştirici hobilere veya çalışmalara başlamak için adım atabilirsiniz.

Yay Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 4. evinde meydana gelecek. Yuva, aile, yer değiştirme, taşınma, tadilat, gayrimenkul alım ve satım konuları ön planda olacak. Bu işlerle ilgilenirken zaman zaman stres ve baskı altında hissedebilirsiniz. Özellikle iş ve kariyerinizi ilişkilendiren konularda güç çekişmelerine dikkat!

Tutulma su grubundan bir burç olan Balık burcunda olacağından, evinizde veya ofisinizde su tesisatı sorunları oluşabilir. Banyo, tuvalet veya mutfağı yeniden bir elden geçirmeniz gerekebilir. Diyelim ki yeni bir yer satın alacaksınız, alacağınız yerin tesisatını bir ustaya göstermeden, kontrol etmeden almayın. Kiralama yapacaksanız da aynı şekilde evi veya ofisi iyice gözden geçirtin. Bir de bu tutulma zamanı evinizi yeniden düzenlemek, boyamak, evin şeklini, görüntüsünü değiştirmek, evinize yeni eşyalar, mobilyalar almak için de uygun bir zamanda olacaksınız. Tutulma etkisi ile hayatınızda düzene sokmak istediğiniz hangi alan varsa kendinize çeki düzen vermek istediğiniz tüm konular için gökyüzü destekleyici olacaktır. Gelecek hedeflerinizi belirlemek, bu hedefler için plan yapmak, hayatınızın kontrolünü elinize almak, kendinizle ilgili büyük kararlar verip harekete geçmek için de uygun süreçte olacaksınız. Ebeveynlerinizle ilgilenmek, sağlıklarına özen göstermek, zamanınızdan ve enerjinizden fedakarlık etmeniz gereken durumlar söz konusu olabilir. Aile içi ilişkilerde daha fazla fedakarlık etmek ebeveynlere veya eşe anlayışlı davranmak gerekebilir.

Oğlak Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 3. evinde meydana gelecek. Beklenmedik, sürpriz, ani seyahatler gündeme gelebilir. Fakat bu seyahatlerde özellikle gecikmelere, eşya kayıplarına dikkat!

İletişim evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma internetle ilgili önemli başlangıçlara işaret edebilir. Web sitesi yaptırabilir, blog oluşturabilir, her türlü iletişim kanalı ile aktif bir şekilde iç içe olmanız gerekebilir. Yine kardeşlerinizle ilgili önemli mevzular gündeme gelebilir. Taşınma, yer değiştirme, tadilat, ev ile ilgili konular bu tutulma sürecinde ilgilenmeniz gereken konular arasında yer alabilir. Bu dönemde kendinizi ifade ederken iletişimde dikkatli olmakta fayda var. Düşüncelerinizi ve planlarınızı net ve doğru bir şekilde ifade edemeyebilir, yanlış anlaşılabilirsiniz. Bu yüzden de komşular, yakın çevre, kardeşlerle iletişimde gerginlikler oluşabilir. Kısa yolculuklar veya gezilerle ilgili planlarınız varsa karar almakta veya tam ne istediğinizi belirlemekte güçlük çekebilirsiniz. Kendinizi zihinsel anlamda daha fazla yorgun ve meşgul hissedebilirsiniz.

İletişim haberleşme ve ulaşım konularına özellikle eğileceğiniz, ancak tedbirli ve planlı olmanız gereken bir zaman dilimi olacaktır. Yaratıcı ve zihinsel projeler içindeyseniz bir miktar dağılma ve gecikme beklenebilir. En iyi hali ile şiir yazabilir, kitap yazabilir ve bu yazdıklarınızı yayınlayabileceğiniz yayınevleri ile yolunuz kesişebilir. İnternet, sosyal medya ile ilgili daha yaratıcı ve eğlenceli işler de yapabilirsiniz.

Kova Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Bu tutulma sizlerin 2. evinde meydana gelecek. Finansal konular ön planda olacak. Bütçenizi yeniden değerlendirmelisiniz. Gider ve gelir dengenizi iyi belirlemeniz gerekiyor.

Eğer kişisel haritalarınızda tutulmanın düştüğü yer ve kurduğu kontaklar iyi ise sürpriz, beklenmedik kazançlarla karşılaşabilirsiniz. Beklenmedik kazançların yanı sıra yine ani giderler de gündeme gelebilir. Yeni kazanç kapıları elde etmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle mesleki anlamda destekleyici etkiler devrede olacak. Bakmak ve kollamak zorunda olduğunuz kişilere daha fazla destek olmanız gerekebilir. Diğer yandan birikimlerinizi değerlendirmek kazançlarınızı doğru kullanmak adına yeni kararlar alabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz öz değeri ve verdiğiniz önemi sınayacak hayat koşulları ortaya çıkabilir. Kendiniz için de bir şeyler yapmak isteyeceksiniz. Aile ve eşle ilgili konularda bütçe, kazanç ve birikimleri kullanmak değerlendirmek ve daha akıllıca harcamak önemli olacak.

Bu dönemde kendiniz için bir yatırım yapmak isteyerek adım atmak isteyebilirsiniz. Maddi konularda kendinizi sisli bir yolda yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu yüzden de aslında büyük ve riskli bir takım girişimler, yatırımlar için pek de uygun bir zaman değil, en azından bu üç haftalık süreç. Mevcut koşullarınızı korumaya yönelik hareket etmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

Balık Burcu Haftalık Burç Yorumu


Haftanın geneli Balık burcundaki Neptünyen Güneş Tutulması etkisi ile geçecek. Öncelikle fiziki görünümünüz ve sağlığınızı ilgilendiren konular devrede olacak. Bunun yanı sıra ortağınız, partneriniz veya evli olduğunuz kişi ile ilgili stres yaratan, gerginliklerden uzak durmakta fayda var.

İş ve kariyerinize ilişkin özellikle sürpriz, beklenmedik ve ani gelişmelere tanıklık edebilirsiniz. İletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, teknolojik aletlerle aranız pek iyi olmayabilir. İlişkilerinizi nasıl ele aldığınızı, hayata bakış açınızı ve gelecek hedeflerinizi belirleme konusunda kararlar alabilirsiniz. Bazı bekar Balık’lar evlenme kararı alabilir. Hayatlarındaki özel kişiyle daha ciddi bir gelecek planı yapmaya başlayabilir. Evlilik ve ortaklık konularında yaşadığınız ikilemler varsa bu dönemde yaşadığınız çelişkileri su yüzüne çıkaracak duygusal stresler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda daha fazla romantizm ve aşk yaşamak için istekli olacaksınız. Dış görünümünüzü değiştirmek sosyal hayatınızı güçlendirmek yeni birliktelikler kurmak için plan yapabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermek önem kazanıyor. Zayıflamak diyet yapmak gibi konularda motivasyona ihtiyaç duyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder