Facebook Ailesi

Custom Search

19 Şubat 2017 Pazar

Öner Döşer 20 - 26 Şubat 2017 Haftasi

20 Şubat haftası BALIK BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI


Bu yılın ilk güneş tutulması 26 Şubat Pazar günü gerçekleşiyor. Güneş tutulması halkalı, bazı yerlerde de parçalı olarak Güney/Batı Afrika, Güney Amerika’nın çoğunluğu, Pasifik, Atlantik, Hint Okyanusu ve Antarktika’dan izlenebilecek.

Astroloji açıdan ele alırsak, tutulmanın Balık burcuna denk düşüyor olması, bu burcun kapsamına giren ülkelerde tutulmanın etkilerinin daha fazla görüleceğini düşünebiliriz. Eski ve günümüze yakın dönemde yaşamış astrologlardan edindiğimiz bilgiye göre bu burç kapsamına giren bölgeleri aşağıya derliyorum. Bilgiler, Astroloji Okulu Yayınlarından çıkan Dünya Astrolojisi kitabımdan alıntıdır.

Öner Döşer 20 - 26 Şubat 2017 Haftaya Bakış

Pazartesi günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Geleceğe yönelik plan ve projelerimiz üzerinde konuşmak açısından isabetli bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Mars üçgeni ile güne dinamik ve hareketli başlıyoruz. Ay-Merkür altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında yapacağımız görüşmelerde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Uranüs üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerinde yeni ve sürpriz gelişmelere açık olacağız. Değişiklikler yapmak, yeni şeyler öğrenmek, farklı işlere atılmak açısından harika bir zaman dilimi! Ay-Jüpiter altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ufkumuzu genişletecek konulara ve kişilere yönelebiliriz. Bilgi paylaşmak, eğitsel konularda, seyahatlerle ilgili konularda girişim yapmak, başkalarından yardım ve talepte bulunmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Değerlendirebiliriz. Ay-Kiron karesinin etkili olduğu gece saatlerinde yaralayıcı durumlara açık olabiliriz.

Salı gününe başlarken Ay Yay burcunda ilerliyor. Ülkemizin güvenliğini, hizmet sektörlerini, memurları ilgilendiren konuların vurgu kazanabileceği bir gündeyiz. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu gece yarısını takip eden zaman diliminde sıkıntılı olabiliriz.
Bu enerji sabahın ilerleyen saatlerinde dağılmaya, çözülmeye başlıyor. 02:36’da boşluğa giren Ay, 10:07’de Oğlak burcuna geçiyor. İş hayatımız ve kariyerimizle ilgili konuları gündeme getirmek ya da bu alanda harekete geçmek açısından isabetli bir gündeyiz. Ay-Güneş altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında yapacağımız görüşmelerde güzel gelişmeler yakalayabiliriz. Kadın erkek ilişkileri ve ebeveynlerle ilişkiler açısından kullanabileceğimiz bu zaman diliminde, önemli ve etkili pozisyondaki kişilerden talepte bulunabiliriz. Gün boyunca etkili olacak Merkür-Uranüs ve Merkür-Jüpiter açıları, kendimizi daha iyi ifade etme şansımızı arttırıyor. Ticari girişimler, toplantılar açısından kullanabileceğimiz bir gündeyiz.

Çarşamba günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ülkemizin diğer ülkelerle ilişkileri alanında gelişmeler bekleyebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu sabah saatlerinde özel ilişkilerimizde zorlanabiliriz. Bu açının ardından gelen Ay-Neptün altmışlığı, zorlanmayı azaltıyor, yumuşatıyor Allah’tan! Günün ikinci yarısı nispeten daha zorlu olabilir. Zira Mars-Plüton karesi kesinleşiyor ve Ay bu kareyi tetikliyor. Sert ve zorlu enerji akışı ertesi güne de yansıyacak şekilde büyüyebilir, dikkat! Özellikle de akşam saatleri ve sonrasında agresyondan ve acelecilikten, tehlikeli ortam ve agresyon yaratabilecek kişilerden uzak durmamızda fayda var! 

Perşembe gününün büyük çoğunluğunda Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Ay’ın Uranüs ve Jüpiter ile kare açılarının ardı ardına geldiği sabah saatlerinde abartılara, müsrifliğe, gereğinden fazla risk almaya eğilim gösterebiliriz. Sabah 06:23’te boşluğa girecek olan Ay, saat 20:17’de Kova burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerleyecek. Sağlam ve kalıcı sonuçlar almayı beklediğimiz işler varsa, bugüne denk getirmek pek isabetli olmayabilir. Olayların ne yönde ilerleyeceğin kestirmekte zorlanabiliriz zira…

Cuma günü boyunca Ay Kova burcunda ilerliyor. Toplumsal konulara yoğunlaşacağımız bir gündeyiz. Ülkemizin dış borçları, geri ödemeleri, bankalar, genel olarak ekonomiyle ilgili konular gündemde önemli yer tutabilir. Gün boyunca etkili olan Merkür-Satürn altmışlığı, aklı başında ve sağduyulu kararlar alma yeteneğimizi tetikliyor. Olgun ve deneyimli kişilerden fikir ve destek alabiliriz. Ticari ve ekonomik alanda bazı olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Venüs altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında aşk ve ilişkilerden yana şanslı olacağız. Haftanın en keyifli akşamındayız diyebiliriz.

Cumartesi günü boyunca Kova burcunda ilerleyen Ay’ın açıları uyumlu ve rahat. Dolayısıyla, genel olarak rahat ilerleyebileceğimiz bir gündeyiz. Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu sabah saatlerinde yürüyüş, spor yapabiliriz. Ay-Uranüs altmışlığının etkili olduğu öğle saatleri civarında hoş sürprizlere ve yeni gelişmelere açık olacağız. Bizi canlandıracak, motive edecek değişik bir şeyler yapmak açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Ay-Jüpiter üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında yabancılarla ilgili işler, seyahatler, eğitimle ilgili konular ve finansal konularda girişimler yapmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz. Ay-Satürn altmışlığının etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında olgun, sabırlı bir enerji akışı var. Deneyimli, bize katkıda bulunacak kişilerden fikir ve destek alabiliriz. Saat 21:11’de Satürn ile açısını tamamlayan ve başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa düşüyor.

Pazar gününe başlarken Kova burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay’ın 03:24’te Balık burcuna geçişinin ardından Merkür ile kavuşması, hayallerin, rüyaların yoğun olduğu bir gecede olacağımızı düşündürüyor. Fikirler zihnimizde uçuşacak muhtemelen! Saat 17:58’de kesinleşecek Ay-Güneş kavuşumu Güney Ay Düğümüne yakın: Yani bir yeniay ve güneş tutulması deneyimliyoruz. Yeni başlangıçlar noktasına varmış durumdayız. Tutulma sonrasında Ay’ın ilk hareketi Neptün ile kavuşum olacağından, geleceğe yönelik ideallerimiz, hayallerimizle ilgili imgeleme çalışmaları yapabiliriz. Hayal gücümüzü zenginleştirecek bu tutulma, bir taraftan da olmayacak şeyler peşinde koşmaya da açık olacağımızı gösteriyor, farkında olalım! Tutulma hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne dönebilirsiniz.

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder