Facebook Ailesi

Custom Search

8 Mart 2017 Çarşamba

10 Mart 2017 Mars Boğa Burcunda Etkileri

10  Mart 2017 Mars Boğa Burcunda!


10 Mart itibariyle gökyüzünün asi ve savaşçı gezegeni Boğa burcunda hareket etmeye başlıyor. Dengenin timsali olan Boğa burcunda çok da faydalı olmayan Mars sosyal hayatta kontrol altında olması gereken konularda sorun çıkarmaya hazırlanıyor.Savaşçı ruhuyla adından söz ettiren gezegen, aynı zamanda cazibe, tutku olarak da isimlendirilir. Bir nevi savunma mekanizmamız olan Mars; savaş, kavga, fetih, mücadele, cesaret, atılganlık, fiziksel enerji, askerlik, silahlar, hırs ve cinsel dürtünün hayat bulduğu bir gezegen olarak hayatımızı etkiler.

Bu gezegen dokunduğu burcun insanına, zor durumlarda çevresindekilere önderlik edebilecek dayanıklılığı ve kararlılığı verir. Her ne kadar ateş etkili ve buna bağlı olarak yıkıcı bir gezegen olarak görülse de insanlar için gerekli olan mücadele hırsını ve gerekli azmi kişiye vererek, onların ileriye dönük hamleler yapmasını sağlar.

Ayrıca Mars’ın etkisindeki kişiler toplum içinde dikkatleri üzerine çeker.Denge kurmak çok zor..Mars’ın yolculuğu sırasında birden fazla hobiye yönelebilir, aynı anda birçok yerde olmak isteyebilirsiniz. Aslında bunun mümkün olmadığını da bildiğiniz halde yine de şartları zorlamaktan kendinizi geri alamayacaksınız.


Siniri, gerginliği had safhaya çıkarmayı planlayan savaşçı gezegen Mars, kişisel mücadelelerin de startını verecek. Huzursuzluğun her tarafı saracağı bu süreçte basit sorunlar bile büyük kaoslara neden olabilir. Bu döngüde inatlaşmak asla ama asla kazandırmayacak.Tüm gücünü ortaya koymak isteyen Mars, Boğa burcunun dengeli ve ağırbaşlı havasına ayak uydurmakta zorlanırken bizlerin de dengesini bozacak. Anlayacağınız hem tutkuyu hem de dengeyi kurmakta oldukça zorlanacağımız bir süreç bizleri bekliyor.

Peki, ne yapmalıyız?
Sabrımızın sınırları kendisini esnetirken, sınırları çok iyi belirlemeliyiz.
Sahip olduğumuz gücü kendimiz için en iyi olacak olana yönlendirmeli ve faydalı olabileceğimiz alanlarda kullanmalıyız.

Azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını bu döngüde hep beraber izleyecek, çevremizdeki insanların başarılarına sıkça şahit olacağız. O kişi neden siz olmayasınız?
Agresif ruh halimizi ve tutkularımızı kontrol altına almalıyız.
İnatçı tavırlardan olabildiğince uzaklaşmalı, yalnızca kendi bildiğimizi doğru olarak algılamamalıyız.
Bu döngüde herkesin kişisel ihtiyaçları önemli olacak, bu nedenle en önemli olmaya çalışmak gereksiz ve yersiz olacaktır.
Duyarlı olmak isterken, abartılı davranışlardan uzak durmaya çalışmalıyız. Samimiyetin bolca sorgulanacağı bir döneme hazırlıklı olmalıyız.

Hoşumuza gitmeyen durumlar karşısında tepkilerimiz çok net olabileceği gibi fevri davranışlar sergileyerek haksız duruma da düşebiliriz. Bu nedenle düşünmeden hareket etmek her zaman olduğundan çok daha tehlikeli olacaktır.

Mars Boğa’ da Burçlara Etkileri


Koç
Tuhaf olaylar oluşabilir özellikle ailende hayalperest kişiler ön plana çıkarken, çok sevdiğin her gün görüştüğün insanların sırlarını öğrenebilirsin. Eğer evli bir Koç burcuysan; eşinin ailesine takılmanı tavsiye ederim.

Boğa
Yönetici gezegenin 40 günlük sınavdan geçerken, burcunda yapına ters bir gezegeni misafir etmek alışılagelmiş davranmana sebep olabilir. Bugünlerde hem tutkulu hem cesur konuşmalar yapabilirsin.  Eğer sırları olan bir Boğa burcuysan yüzleşmeler ağır olabilir.

İkizler
Seni sen yapan bütün değerlerin anlamı değiştiği bu süreçte batıl inançların ve yeni tanıdığın insanların etkisinde fazlasıyla kalabilirsin. Eğer ailende 1950- 1959 yılları arasında doğanlar varsa bu süreçte onların inatçılıkları ile uğraşabilirsiniz.

Yengeç
2016 temmuz ayından bu yana bazı ilişkilerini bir türlü şekillendirememiş olabilirsin. Bu süreçte Mars’ın ağır kanlılığı yüreğinize kocaman bir boş vermişlik oturturken, çok eski dostlarınız kapınıza dayanabilir ya da sizinle karşılaşmak için tesadüfler yaratabilirler. Bu sefer cebinizdeki tecrübeleri çıkarma vakti kızgınlığınızı değil!

Aslan
11 Şubat’tan bu yana bir türlü duygularınla aklın aynı yerden bakamadığı için kendini yorgun hissediyor olabilirsin. Savaş gezegeni gücünü ortaya koyamadığı bu günlerde neyi sevdiğini bir kere daha sorgulayabilirsin.  Unutkanlığın artabilir, harcamalarda abartıya kaçabilirsin.

Başak
Tamamen kendi hedeflerine odaklandığın bu günlerde Güneş Tutulması’nın etkisiyle hayat senin elinden tutarken Mars’ın göz boyayan ruhuna aldanmaman gerekiyor. Çevrendeki insanların kafa karışıklığına aldanıp iç huzurunu bozabilirsin. Sitemlere katlanamayan bir Başak burcuysan bu dönemde ailenden arkadaşlarına herkes sitemkâr olabilir! Eğer sevgilisinden yeni ayrılan bir başak burcuysan sevgilin arayabilir.

Terazi
Jüpiter Retro’su burcunda devam ederken bir de yönetici gezegenin Venüs gerilemesinin yanı sıra Mars’ın da ayak bağı olmasıyla uğraşabilirsin. Eğer sevgilinin çevresinde hoşlanmadığın insanlar varsa sakince bir şeyler yapman gerekebilir. 12 Mart’ta oluşacak Dolunay hiç olmayacak bir bilginin önüne düşmesine sebep olabilir.

Akrep
Yönetici gezegenin Mars karşıt burcunda hareket etmeye başlıyor. Kendini yorgun ve bahar mahmurluğu çökmüş hissedebilirsin. Ayrıca bu süreçte seyahatlerin de artabilir.  Bu süreçte uykuya düşkünlüğün artarken, çalıştığın ortamda büyük değişimler, ani istifalar söz konusu olabilir. Seyirci olma dönemi sende diyor Mars!

Yay
Bu süreçte ani ve radikal kararlar aldığını düşünebilirsin. Eğer işten ayrılmış bir yay burcuysan, Satürn yüzünden üst üste karar almaya devam ediyorsan, Mars Boğa seyri boyunca nefes alma ihtiyacı duyabilirsin. Eğer yalnız bir Yay burcuysan bu dönemde katılacağın sosyal ortamlarda aniden yakınlaşmalar yaşayabilir, kendine koyduğun sınırları kaldırabilirsin.

Oğlak
2012’ den bu yana aşama aşama hayata bakış açın değişirken, çevren ve yaşam tarzın tabi bu 5 yılık süreçte başka birine dönüşmeni sağladı.  Savaş gezegeni Mars’ın 2016 yılında geri giderken sana büyük duylar tattırmış olabilir.  Şimdi ise kendini rahat ifade edemediği toprak burcundaki seyri ailenden gelen maddi ortak yapıları net bir şekilde çözmek isterken bazı rahat karakterlerinde sert bir dile eleştireceğini vurguluyor. Eğer evli bir oğlak burcuysan, maddi sorunlarınız çözülebilir.

Kova
11 Şubat’tan bu yana adeta gözünü kırpmamış olabilirsin. Kendinden emin olduğun tüm konuları birer birer sorgularken ilişkinin geleceğini irdeleyebilir, sosyal hayatında görüştüğün kişilerin samimiyetsizliklerinden sıkılabilirsin. Daha önce planladığın düğün ya da seyahatlere katılmayarak tepkini ortaya koyabilirsin.

Balık
26 Şubat’tan bu yana güneşinin üzerindeki son 2.5 yıldır rutinliğin içinde seni adeta boğan döngüden çıkarken bir anda Mars’ın etkisiyle gündelik hayatında huzursuzluk hissedebilirsin.

Astrolog Zeynep Turan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder