Facebook Ailesi

Custom Search

12 Mart 2017 Pazar

Dinçer Güner 12 Mart 2017 Dolunayı

Dinçer Güner 12 Mart 2017 Başak Dolunayı ve Etkileri

Merhaba Arkadaşlar;
12 Mart Pazar günü 16:55’te Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Dolunayın etkilerini yine (+/-3-4 gün) içinde hissetmeye başlayabiliriz. Peki bu dolunay burçları nasıl etkileyecek?

Başak burcu teması ağır basacağından, daha titiz, detaycı ve eleştirel yaklaşabiliriz. Mükemmele ulaşmak için daha çok çalışmak zorunda kalabilir, pratik, akılcı ve mantıklı çözümler ile hayatımızı kolaylaştırmaya çalışabiliriz. Derin analiz gerektiren işlere yönelmek ve buna benzeş sorunları halletmek için uygun bir süreçtir. Daha çok yaptığımız işlerle ön plana çıkabiliriz. Kapris, sabırsız davranışlar, sürekli muhalif olmaya çalışmak, bizleri zor duruma sokabilir. Çiseden nem kapmak, kuruntu yapmak için ideal bir dönem. Sürekli bir şeylere kulp takmak, eleştirmek keyif verebilir. Eğer bir şeyinizi kaybederseniz, Başak burcu güneybatıyı sembolize ettiğinden, bulunduğunuz yerin güneybatısını kontrol etmenizi tavsiye edebilirim. Bu dolunay zamanı, uzun süredir ertelediğiniz bahar temizliğini yapmak veya dolap temizliği yapmak içinde uygundur.

İş ortamında sistem ve analiz gerektiren işlerde, dosyalama, kategorize etme, muhasebe, bütçe, bilgisayar sistemleri veya stok kontrol gibi işlerle ilgilenmek yerinde olur. Ev hanımları için de oldukça verimli geçebilecek bu dolunay rutin işlerle ilgilenip, temizlik yapmak, işlerinizi, evinizi yoluna koymak, iş planı çıkarmak, dağınıklıkları toparlamak, yarım kalan işleri bitirmek,
bozuk olan aletlere tamir ve bakım yaptırmak, çamaşır ve ütü gibi işleri halletmek için güzel bir süreç hızla işleri halledebilirsiniz. Ayrıca sağlık kontrolleri, doktor ziyaretleri yapma, fırında ekmek türü hamur işleri yapma, vitamini bol, tahıllara yönelik özlü yiyeceklerle ve besinlerle bünyenizi korumak, midenize özen göstermek, diyet yapmak için uygun bir gün. Endişelenmeye daha müsait olacağız, detaylara takılabilir, bir işi hallederken mükemmel olmak için gayret sarf edebilirsiniz.

Sağlığımızla ilgili özellikle bağırsaklarımıza dikkat etmeliyiz, daha hassas olabilir. Bunun yanı sıra dalak, pankreasta bu dolunay zamanı hassas olabilir, özellikle bu organlarla ilgili müdahale olunması gerekebilir. Bağırsak sorunları, kabızlık, ishal gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz.  Genel dolunay bilgisi olarak da, dokularda su birikmesi fazlalaşır, epitelyum dokular yumuşar. Olası operasyonel durumlarınız olur ise, iyileşme süreciniz bir parça uzayabilir. Kanamaların artma ihtimali vardır. Bunun yanı sıra dolunaydan hemen sonra diyete başlamak, dokularda biriken fazla suyu hızlı bir şekilde atabileceğinizden daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Başak dolunayı zamanı, vücut tuza daha çok gereksinim duyar, bu yüzden tuz tüketiminizin kontrollü olmasına özen gösterin. Hizmet etmek bakım vermek kendimize bakmak sağlık konularıyla ilgilenmek iş ve çalışma ortamında verimliliği artırmakla planlarımızı mükemmelleştirmekle uğraşabiliriz. Dolunaylarda bir durum bir duygu daha belirgin hale gelir ve hayatımızda öne çıkar. Balık – Başak aksında meydana gelen dolunaylar ruh ve beden, fiziksel bakım ve sağlık, yapmamız gereken görevleri ele almak, dağıldığımız noktaları toparlamak, ruhumuzun ve bedenimizin ihtiyaçlarını belirleyerek gerekeni yapmak üzere bir takım kararlar alırız. El emeğini, sezgileri, sanatçı tarafımızı, duygularımızı işin içine katarak çalışmaya yönelebiliriz. Şifa ve spiritüellik içeren konulara eğilerek ruhumuza iyi gelen çalışmalar yapabiliriz. Sosyal hayatımızda, ortaklıklarda, evlilikte ve uyum sağlamak alttan almak ve denge kurmak için doğru kararı almak zor gelebilir. Güvenlik alanımızdan çok çıkmak istemeyeceğiz. Maddi konularda sağlam adımlar atmak durumunda olduğumuzu hissedeceğiz.

Dolunay Başak burcunda olacağından dolayı, başak burcunun sembolize ettiği her türlü konu çok daha güçlü bir şekilde vurgulanacak demektir. Bilgi, kütüphaneler, sağlık sektörü, sağlıklı beslenme, tahıl ürünleri, çiftçilik, diyetisyenler, sağlık koçları, hizmet sektörü, işçi kesim, sendikalar, işçilerin güvenliği ve sağlığı, toprakla ilgili her türlü işler, eleştirmenler, meslek edindirme kursları, sosyal hizmetler, eczacılık, ilaçlar, sendikalar, salgın hastalıklar, temizlik ve hizmet sektörü, fırınlar, ekmek, ve erler. Bu alanlarla ilgili zorlayıcı, engelleyici, kısıtlayıcı durum ve koşullar söz konusu.

Dolunayı daha yakında incelemek gerekirse, dolunay 22 derece başak burcunda meydana gelecek. Dolunay süresince Ay; Denebola yıldızı ile birlikte olacak. Denebola yıldızı Mars Satürn karakterinde bir yıldız. Ve zorlayıcı etkilere sahiptir. Dolunay esnasında hem Güneş hem de AY Satürn ile kontak kurarak, T Kare dediğimiz açı kalıbını oluşturacak. Dolunay zamanı gökyüzünde değişken burçlar arasında T Kare açı kalıbı meydana gelecek. Balık – Başak – Yay burçları arasında. Değişken burçlardaki T-Kare öncelikle koşulların ve şartların güvenilmezliğini, değişken olduğunu göstermekte. Bireysel olarak bir şeylere güvenmek, önünüzü görmek zor olabilir. Kendinizi hayatınızın bazı konularında sanki sis perdesinde yürüyormuş gibi hissedebilirsiniz. Günlük hayatın dertlerin, sorunlarından, sorumluluklarından kaçmaya eğilimli ve istekli olabilirsiniz. Ammavelakin diğer taraftan Satürn bastırdığı için hem bir şeylerden kaçmak hem de yapmak zorunda kalma modu sizi biraz yorabilir.

Kafalar biraz karışabilir, nasıl karar vereceğinizi bilemeyebilirsiniz. Bir yanımız yaşamın gerçeklerinden kaçmak, hayaller kurmak, biraz hayal aleminde yaşamak isterken diğer yanımız ise hayatın katı gerçekleri arasında sıkışıp kalacak belli ki. Bu moddan çıkış yolu tabii ki var, ne istediğinizi bilmek, kendinizi dikkatli bir şekilde dinlemek. Yoksa kaybolup gidersiniz. Ve en önemlisi sorumluluk duygusundan kaçmamak gerek. T- Kare açı kalıbı içinde Satürn olduğundan dolayı burada, sorumlulukların artması, sınırlarla ve bazı kısıtlamalarla karşılaşmamız olası olacaktır. Özellikle eğitim, sağlık, dini konular, hukuksal konularla ilgili bazı pürüzlerle karşılaşabiliriz. Denebola yıldızı ise; Ay ile birlikte olduğundan ilişkilerde ve ortaklıklarda geçici ayrılık durumuna neden olabilir. Konu daha çok onur-gurur meselesi ile ilgilidir. Bu yüzden ortaklıklarımızda ve ilişkilerimizde partnerimizin gururunu incitecek durumların oluşmamasına dikkat etmemizde fayda var. Yine göz hastalıkları, gözlerde sulanmalar, göz alerjileri çok artabilir bu dönemde.

Peki bu dolunayı Türkiye üzerinden nasıl değerlendirebiliriz?

* Dolunay Türkiye'nin 3. Ev’ine düşmekte. Ulaştırma, haberleşme, trafik, her türlü ulaşım yolu, iletişim, medya, gazeteler, sosyal medya, internetle ilgili konulara işaret eder 3. Ev.
* Özellikle besin öğeleri, beslenme, sağlıklı beslenme, gıda, tarım ürünleri ile ilgili çok daha fazla habere rastlayabiliriz veya bu alanlarla ilgili uygulamalar, çalışmalar söz konusu olabilir.
* Nüfus idaresi, nüfus, nüfus sayımı, kişi sayısı, nüfus planlaması ile ilgili gelişmeler, çalışmalar söz konusu olabilir.
* Dolunay Başak burcunda olduğundan dolayı, sağlık ve hizmet sektörüyle ilgili sonradan yeniden değişebilecek uygulama ve kararlara da işaret edebilir.
* Özellikle ulaştırma, eğitim ve iletişim konularında hatalı uygulamalar, sorunlar, problemler meydana gelebilir. Medya üzerinde sansür, medya kuruluşları veya sosyal medyaya ilişkin yeni düzenlemelerin olabileceğine işaret etmekte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder