Facebook Ailesi

Custom Search

1 Mart 2017 Çarşamba

Dinçer Güner 3 Mart-15 Nisan Venüs Etkileri

Merhaba; Ben Venüs;

Tabii siz beni Afrodith, Zühre ve Lucifer olarak da bilebilirsiniz. Hakkımda yıllardır çok şey yazıldı çizildi, kah mitolojiye konu oldum, kah Hollywood filmlerinde ismim zikredildi. Adıma birçok kitap yazıldı, resimler çizildi, öyküler anlatıldı. Ama siz bir de beni benden dinleyin. Gerçek ben kim, neleri temsil ediyorum, neleri yapabiliyorum?

Neredeyse dünya ile aynı boyuttayım. Bu yüzden dünya ile kardeş bir gezegenim. Fakat sadece Güneş doğmadan önce veya battıktan sonra beni görebilirsiniz.

Beni ilk gözlemleyen Babillerdi (M.Ö 1700-1400).  Ammisaduqa tabletlerinde benden sıkça bahsetmişlerdir. Sonra  Galileo Galilei  beni daha yakından incelemiş ve evrelerimi fark etmiş 1610 yılında. Ardından Mikhail Vasilyeviç Lomonosov, Johann Schröte, W.S. Adams  ve  T. Dunham hakkımda daha detaylı araştırmalar yaparak, dönüş hızım, moleküler yapım, fazlarım hakkında bilgi sahibi oldular. Birçok uzay aracı gönderdiler, bazıları bana ulaşamadan ya geri dönmek zorunda kaldı, ya da uzayda yok oldular. Bana ulaşanlar ise yaşam belirtisi olup olmadığını araştırdılar. Fakat çok sıcak bir yapım olduğundan burada yaşamın uygun olmadığı kanaatine vardılar.

Astrolojik olarak çok özel ve önemli anlamlara sahibim. Boğa ve Terazi burçları benim yönetimimde. Ben her türlü ilişkileri kurmakta hayatlarınızda köprü görevi görürüm. Aşk, güzellik, şehvet, tutkular, cinsellik, çekicilik, barış ve huzur, mutluluk, keyif veren her şey, sanatın her dalı, oyunlar, takılar, kozmetik ürünleri hepsi benim yönetiminde.

Üzerimde fazlası ile sorumluluk var anlayacağınız üzere. Genç kadınları, anneleri, sanatçıları, ipekleri, renkli perdeleri, kıymetli taşları, kız kardeşleri, kozmetik sektöründe çalışanları, bayanlarla ilgili konuları, Müslümanlığı, eğlence yerlerini ben temsil ederim. Hepinizin doğum haritasında ben varım. Farklı evlerde, farklı burçlarda, farklı açılar altında. Eğer bir şeyleri beğeniyor, seviyorsanız, aşık olabiliyorsanız, sevişebiliyorsanız, keyif ve mutluluk duyabiliyorsanız, hamile kalabiliyorsanız, çapkınlık yapabiliyorsanız, alış-veriş yapabiliyorsanız, yaratıcı esinlerinizz varsa, romantik dakikalar geçirebiliyorsanız, sosyalleşebiliyorsanız, yiyip, içip eğlenebiliyorsanız hepsi benim sayemde.

Bunca şeyi yönetmek ve organize etmek oldukça enerji harcamama neden oluyor ve tahmin edersiniz ki oldukça yoruluyorum. Bu yüzden ortalama 1,5 yılda bir hızımı yavaşlatır ve durmaya başlarım enerjimi toparlamak için. Ben yavaşladığım, durduğum zaman temsil ettiklerim, yönettiklerim de benimle beraber yavaşlar, yollarını şaşırabilirler, aksaklıklar meydana gelebilir, bozulmalar, çözülmeler, boşanmalar olabilir. Neyse ki çok uzun bir süre değil sadece 40 gün kadar dinlenirim. Sonra bozulan, kaybolan, aksayan ne varsa düzeltmek için kolları sıvarım.

3 Mart’ta Koç burcunda 40 günlüğüne geri hareket edeceğim ve 15 Nisan’a kadar sürecek bu geri hareketim. Geri hareket ettiğim dönemler benim dinlendiğim, gücümün düştüğü süreçlerdir. Temsil ettiğim konularda bir takım gecikmeler, aksaklıklar yaratırım. Aslında benim temsil ettiğim konularda sizlerin ekstra dikkat etmeniz gerekir, istediğiniz sonucu alamayabilir, memnun olamayabilirsiniz zira. Şimdi KOÇ burcunda geri hareket edeceğimden dolayı, öncelikli olarak şu konulara etki edeceğim;

Hangi Konulara Dikkat Etmeliyiz?

* İlişkilerde ilgi odakları değişebilir bir süreliğine. İstediğiniz ilgiyi görmekte zorlanabilirsiniz. İlişkilerde ilgi odağı olmaya çalıştıkça tökezleyebilirsiniz. Partneriniz ya sizin ilgisizliğinizden yakınabilir veya siz ilgisizlikten yakınabilirsiniz.

* Kişisel anlamda geçici bir süre odak noktanız değişebilir. Bu yüzden de ilgi konusunda abartılı davranışlardan kaçınmak yerinde olacaktır. Bu dönem eğer, ünlü olmak, tanınmak, kendinizi yaptığınız işlerle lanse etmek istiyorsanız sorunlar yaşayabilirsiniz. Hedeflediğiniz gücü bulamayabilirsiniz. Eğer sanatla ilgili bir girişiminiz olacaksa, ya da estetik- güzellikle ilgili bir iş kuracaksanız geri gidiş sürecinin bitmesini beklemenizde fayda var. Tanınmak adına çalışmalar yapmak için uygun değildir.

* Yeni ilişkilere başlamak için uygun bir dönem değil, yeni sevgilinin eski sevgilisi özellikle canınızı sıkabilir. Ya da bir ilişkiye başlayacaksanız karşınızdaki kişinin gerçekten sevgilisinden ayrıldığına, bekar olduğuna emin olun! İlişkilerde aşırı benmerkezci – bencil davranışlar onarılması zor durumların oluşmasına neden olabilir.

* Yeni ortaklıklar kurmak, ortak işlere girişmek içinde çok uygun bir dönem değil. Beklentileriniz, istekleriniz, hedefleriniz geri hareket bittikten sonra değişebilir, pişman olabilirsiniz.

* Bu dönem eski sevgililer bol bol hortlayıp aklınızı karıştırabilir, ayrıldıklarınız yeniden sizlerle temasa geçebilir. Ama exten next olmaz! Hatta bu sefer gelecek olanlar, sizlerle ciddi ciddi ilişki kurmak için kapınızı tırmalar. Veya siz de tırmalayabilirsiniz tabii.

* Bu dönem mevcut ilişkinizde ayrılık yaşarsanız, Retro bitene kadar yeniden barışırsınız, çok büyük endişe etmeyin.

* Değerli kayıp eşyalarınızı bulabilirsiniz bu dönemde. Anısı olan eşyalar, yüzükler, değerli kolyeler vb.
* Estetik gibi vücudunuzda önemli değişimler yapmak için uygun dönem değildir, dudaklarınızı yaptıracağım derken burnunuzdan olmayın sonra. Özellikle yüz bölgenize yaptıracağınız uygulamalarla ilgili sıkıntılar oluşabilir. Bilmediğiniz, etmediğiniz ürünleri kullanmayın, denemeyin özellikle cildinize. Bu dönem yüz bakımında kullanılan yağlar, maskeler, ürünlere karşı alerjik durumlar oluşabilir.

* Özellikle kadınsal hastalıklar ve cinsel rahatsızlıklar daha sık ortaya çıkar, özellikle cinsel ilişkilerinizde korunmayı ihmal etmeyin. Korunmak önemlidir çünkü retro dönemleri istemsiz hamilelikler gündeme gelebilir.

* Bu dönem sosyal, dışa dönük, samimi ilişkiler kurulacak dönemdir. Ama Venüs Retro olduğundan kiminle ne kadar samimi olacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Eşeğe fazla değer verirseniz kendini yarış atı zannedermiş. Tam da buna benzer bir şey yaşamayın.

* Bu Retro aslında bizlere biraz mütevazı olmayı öğretecektir. Eğer düğün yapacaksanız da aşırı gösterişli olmamasına dikkat edin, maddi anlamda çok açılmayın. İhtiyacınız olandan fazlasını harcamayın mesela. Ya da yapacağınız düğünde toplayacağınız hasılatı düşünerek yapmayın, umduğunuzu bulamayabilirsiniz.

* Aslında ortaklık için uygun olmadığı gibi, evlilik içinde uygun bir dönem değil. Ben olsam 15 Nisandan sonra evlenmeyi tercih ederdim. Venüs retrosu evliliklerde ya maddi konular ya da ilişkilerde çapkınlık yüzünden ilişkilerin kalitesi bozulabiliyor.

* Moda ile ilgili web sitesi açmak, tekstil ile ilgili ticaret siteleri açmak, hesaplar açmak için de uygun bir zaman değil arkadaşlar. Bu süreçte güzellik salonu, kuaför, estetik kliniği vb. yerler açmak için pek de uygun değildir, reklam, pazarlama, para kazanma konusunda sorunlar oluşabilir.

* Yaratıcılığın tavan yapacağı bir dönemdir, sanatın herhangi bir dalı ile haşır neşirseniz en iyi ürünlerinizi ortaya koyacaksınız demektir.
İlişkilerde yanlış anlamalar, dedikodular ve gereksiz kıskançlıklar yüzünden canınız sıkılabilir dikkatli olun, dolduruşa gelmeyin. İlişkilerinizi gözden geçirmek, hatalı tarafları yakalamak ve onarmak için güzel zamanlardır.

* Bu dönem ertelenmiş evlilikler, nişanlar, yarım kalan ilişkilerin gündeme gelme zamanıdır. Daha öncesinden ertelenen evliliklerin tamamlanması için iyi bir süreçtir. Dediğim gibi ilişki olarak değil, bir sevgili ya da flört nişan-evlilik dönemindeki ertelemelerden bahsediyorum.

* Tembelliğe olan eğilim artabilir, sürekli yatmak, uyumak isteyebilir, motive olmak da zorlanabilirsiniz.

* Evlilik ilişkileri veya ortaklıklarla ilgili bir mahkeme açacaksanız 15 Nisan’dan sonra bir zamanı değerlendirmenizde yarar var. İlişkilerde kafa karışıklığı, zihin karışıklığı dönemidir, en çok aldatma aldatılma hikayelerinin gündeme geldiği zamandır. Barış ve huzuru yakalamak bu süreçte biraz zordur.

* Yaptığınız diyetten memnun kalmayabilirsiniz, zor kilo verilir. Çok kasmayın, mutlu edin kendinizi bol bol. Yeni ortak işlere başlamak için hiç uygun bir süreç değildir, ortağınız kazık atabilir, güveniniz sarsılabilir vs.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder