Facebook Ailesi

Custom Search

9 Mart 2017 Perşembe

Dinçer Güner Mars Boğa Burcu Etkileri


Mars Boğa’da: 21 Nisan’a kadar dikkat!

Mars 10 Mart itibari ile Koç burcundan çıkıp Boğa burcuna geçecek. 21 Nisan'a kadar sürecek bu seyahat, hastalıkları, finansal krizleri, depremleri, sinir krizlerini tetikleyebilir... Hem maddi hem de güvenlik duygusunu yaratmak çok kolay olmayabilir, huzur çok daha kolay bir şekilde kaçabilir... İşte dikkat edilmesi gereken şeyler...

Mars; savaşarak elde etme, mücadele, güç kullanma, aktif olma, hastalıklar, silahlar, savaşlar, patlama, terör, fiziksel enerjimizi ortaya koyuş şeklimiz, küfür, hakaret, kan, ameliyatlar, cerrahi müdahaleler, risk alma, inisiyatif kullanma, rekabet, cinsellik, eril enerjiler, öfke, hırsızlık ile sembolize edilir. Boğa burcu ise astrolojide sahip olma duygusu, çalışkan ve üretken, Boğa, çok basit bir deyişle ‘fizikî olanı' sever. Dokunmak, güven duygusu, sabır gerektiren durumlar, doğa, toprak, toprakla ilgili her türlü iş ve konu, rahatına düşkünlük, risk almamak, stabilite, istikrar, finansal her türlü konu, maddi koşullar, kıskançlıkla sembolize edilir. Sağlık olarak ise :Boyun, ense ve boğazı, troidi, kadınlık hormonlarını ve beslenme ile ilgili konulardır. Bankalar, tarlalar, seralar, çiçekler ve tohumlar, refah seviyesi, yatırımlar ve yatırımcılar, müzisyenler, ülkede finansal değeri en yüksek olan ulusal ürünler, konfora yönelik alternatif ürünler, değerli taşlar ve mücevherat, ulusal güvenlik ve özel korumalar, hibeler, halktan alınan vergi, alım gücü ve likidite yine Boğa ile sembolize edilir.

Mars Boğa burcuna zararlı pozisyondadır. Bu yüzden de çok olumlu özelliklerini ortaya koymasını beklemeyiz. Mars Boğa burcunda ister istemez hızını düşürür, yavaşlar, harekete geçmesi zorlaşır. Burada harekete geçilen konular daha çok para, finans ile ilgili konular olacaktır. Daha çok para kazanmak, parasal konulardaki sorunları çözmek adına harekete geçilecektir. Fakat Mars bu burçta zaten parasal krizler, sorunlar, problemler ister istemez meydana getirecek ve stresler yaratacaktır. Bu dönem kişisel güvenliğimize çok daha fazla önem vereceğiz, kişisel güvenliğimizi oluşturmak adına harekete geçeceğiz demektir.

* Bu süreçte güvenli duygusunu tehdit eden bir durumla karşılaşıldığında bastırılmış bir öfke, kriz, tepkiler ortaya çıkacaktır.

* Cinsel enerjinin arttığı, enerjinin daha çok cinsellikle ilgili konulara harcanacağı bir dönem bizleri bekliyor.

* Bu dönem, hem maddi hem de güvenlik duygusunu yaratmak çok kolay olmayabilir, huzur çok daha kolay bir şekilde kaçabilir.

* Bir tarafta sabır ve istikrar gücü diğer taraftan agresyon ve harekete geçilmesi için sabırsızlanan bir frensiz Mars var. Bu iki prensibi dengelemek ne yazık ki çok zor. Gaz- fren mekanizmasının ardı ardına çalışması gibi durum meydana getirecektir.

* Bu dönem başkalarından maddi bir takım beklentilerimiz var ise, yeteri kadar karşılanmayabilir, ödemelerde sıkça gecikmeler söz konusu olabilir. Bu yüzden bir şeylere güvenerek yatırım yapmak için pekte olumlu bir dönem değil. Eğer ki kişisel olarak kendinize güveniyor, birikmiş bir paranız var ise, beklentisiz bir şekilde yatırım yapacaksanız, başkalarına bağlı kalmadan hareket edebilecekseniz harekete geçebilirsiniz tabii ki.

* Bu dönem sahiplenme duygusu çok daha güçlü bir şekilde vurgulanabilir, daha kıskanç davranışlarda bulunabiliriz. Elimizdeki koşulları kaybetmemek adına biraz da olsa sertleşebiliriz.

* Kurduğumuz düzen tehlikeye girerse işte o zaman saldırganlaşabiliriz.

* Dayanıklılık ve büyük bir kararlılıkla harekete geçilir, güçlü ve odaklı bir enerjidir, yolundan kolay kolay sapmaz ve hedef odaklıdır. Yarış “Yavaş ve İstikrarlı” bir şekilde yol alarak kazanılır bu dönemde.

* Uzun vadeli hedefler belirlemek ve uzun vadeli hedefler adına harekete geçmek için harika bir dönemdir.

* Mars ameliyat gibi durumları da simgelediğinden dolayı, özellikle bu dönemde boyun, boğaz, bademciklerle ilgili operasyonlar için uygundur. Özellikle boğaz enfeksiyonlarında artışlar meydana gelebilir.

* Bu dönem toprakla ilgili sorunlar, toprakların verimliliği, depremler söz konusu olabilir. Yine toprak kaymaları, heyelanlarda aynı şekilde.

* Vergilerle ilgili yeni uygulamalar, yaptırımlar söz konusu olabilir fakat bu biraz tepki yartacak uygulamalar olabilir.

* Bankalar, bankacılık sektörü, faizler, Merkez bankası gibi para ve finans odaklı noktalarda stresli ve zorlayıcı durumlar meydana gelebilir. Ekonomik olarak sert uygulamalar veya ekonomik olarak istikrarı-dengeyi yakalamak biraz zor olabilir. Finansal ufak krizler meydana gelebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder