Facebook Ailesi

Custom Search

12 Mart 2017 Pazar

Öner Döşer 13-19 Mart 2017 Haftaya Bakiş

Bu haftanın önemli açıları ve konu başlıkları

Hedefe birlikte ulaşmak


Takım çalışması yapmak adına harika bir haftaya giriyoruz. Hareket gezegeni Mars’ın Ay Düğümleri ile uyumlu açıda olduğu hafta başından itibaren bu enerjiyi güçlü bir biçimde hissedeceğiz.

Otorite figürleri açısından zorlu hafta


Güneş’in Kiron ile kavuşup, Satürn ile kare açıya ilerleyeceği hafta ortasından itibaren, önemli ve etkin pozisyondaki kişilerle ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Çarşamba-uma günleri arası bu bağlamda özellikle dikkat çekiyor. Bu gergin açılar, otorite temsilcisi kişileri zorlu bir hafta beklediğini de gösteriyor.

Sermaye piyasasında stres ihtimali


Güneş’in Kiron-Satürn karesini çalıştıracak olması, haftanın ikinci yarısında sermaye piyasası (borsa) açısından problemli bir zaman dilimine işaret ediyor. Bu açıdan da Çarşamba-Cuma arası dikkatli olmalı!

Aşk ve ilişkiler


Gerek özel ilişkiler, gerekse genel olarak insan ilişkileri açısından hafta sonunda olumlu bir enerji akışı var. Cumartesi günü kesinleşecek Merkür-Venüs kavuşumu, hoş sözler ve jestlerle sevdiğimiz insanları mutlu etmek, ilişkilerimizi güçlendirmek adına güzel bir fırsat sunuyor. Ay-Venüs üçgeninin etkili olacağı Cumartesi gününü bu bakımdan değerlendirebiliriz.

Öner Döşer 13 - 19 Mart 2017 Haftaya Bakış


Pazartesi gününe başlangıçta Ay Başak burcunda ilerliyor. Sabahın erken saatlerinde henüz Ay’ın Satürn-Merkür ikilisiyle uyumsuz açılarının gergin etkileri altında olacağız. 05:36-08:28 saatleri arasında Başak burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay, saat 08:28’de Terazi burcuna geçiyor. Bu saat sonrasında uyumlu ve huzurlu bir atmosfer oluşturma şansımız yüksek gözüküyor. Günün büyük çoğunluğunda aradığımız dengeyi ve akışı yakalayabiliriz. Akşam saatleri ve sonrasında Ay-Venüs karşıtlığının zorlu enerjileri devreye girmeye başlıyor. İkili ilişkilere dikkat etmemiz gereken bir zaman dilimindeyiz.

Salı günü boyunca Ay Terazi burcunda ilerliyor. Ay-Venüs karşıtlığının dengesizlik riski içeren etkileri sabah erken saatlerinde henüz aktif olacak. Bu yüzden ilişkilerimizde dikkatli olmamızda fayda var. Gün boyunca etkili olan Mars-Ay Düğümleri uyumlu açısı, başkalarıyla birlikte iyi bir ekip oluşturabileceğimizi ve bu şekilde daha başarılı olabileceğimizi işaret ediyor. İnsani yönü ağır basa, toplumsal ideallere ve hedeflere yönelik girişimler açısından güzel bir gündeyiz. Ay-Plüton karesinin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında gergin bir enerji akışı var, dikkat! Bu açının ardından Ay-Jüpiter kavuşumuna ilerliyoruz. Bu kavuşum olumlu ya da olumsuz etkileri büyütebilir. Bu yüzden iyicil davranıp, iyi şeyler peşinde koşmamızda fayda var!

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Terazi burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde Ay henüz Jüpiter-Uranüs karşıtlığını çalıştırıyor olacağından, önemli iş ve girişimlerde beklediğimiz ya da umduğumuz sonuçları bulmakta zorlanabiliriz. Şartlar beklediğimizden farklı bir yöne kayabilir. Ay-Satürn altmışlığının etkisinin devreye girmeye başladığı öğle saatleri civarında sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına daha uygun bir zaman dilimi var, kullanabiliriz. Bu açının kesinleştiği 13:05’te boşluğa giren Ay, saat 18:10’da Akrep burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Güneş-Kiron kavuşumunun da aktif olduğu bu günde Ay’ın da Akrep burcunda olması, manevi-ruhsal şifa bulmak bağlamında çok güzel bir fırsat sunuyor. Ruhsal konularla ilgilenebilir, çalışmalar yapabiliriz. Tecrübelerimizden veya yeteneklerimizden yola çıkıp başkalarına fayda yaratabiliriz.

Perşembe günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemiz, gençlerimiz, çocuklarımız, sanatçılarımızla ilgili konuların gündemde vurgu kazanabileceği bir gündeyiz. Gecenin ilerleyen saatlerinde maksimum etkili olan Ay-Mars karşıtlığının gergin etkileri sabah saatlerine de yansıyabilir. Bu yüzden sakarlıklara, sakatlıklara, kazalara meydan vermemek açısından dikkatli, temkinli hareket etmemizde fayda var. Ay-Neptün üçgeninin etkili olduğu öğle saatleri ve sonrasında daha yumuşak, anlayış ve fedakarlığa eğilimli bir zaman diliminde olacağız. Ruhsal-manevi konularla ilgilenmek, başkalarına yardım eli uzatmak, kendinden fedakarlık edip, başkalarını ön plana çıkartmak açısından güzel-verimli bir zaman dilimindeyiz.

Cuma günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor.y-Plüton altmışlığı ile başladığımız sabah saatlerinde güçlü bir dayanışma enerjisi devrede olacak. Ay-Kiron üçgeninin etkili olduğu akşam saatlerine kadar astrolojiyle şifalanacağız.  Güneş-Satürn karesinin etkili olduğu gün genelinde otorite figürleri açısından zorlu durumlar oluşabilir. Eleştiriye mazur kalma riski taşına bir gündeyiz, farkında olalım. Her şeyi ne kadar mükemmel yapmaya çalışsak da, eleştirenler, beğenmeyenler olabilir. Herkesi olduğu gibi kabul etme, gerekli ve doğru eleştirileri alabilme, gereksiz eleştirilere takılmama zamanı!

Cumartesi gününe geçişte henüz Akrep burcunda ilerleyen Ay, bu açının kesinleşeceği 00:56’da boşluğa giriyor ve 05:59’da Yay’a geçinceye kadar boşlukta devam ediyor Akrep burcundaki ilerlemesine. Ay’ın Yay burcunda ilerleyeceği gün boyunca vizyonumuzu genişletecek şeyler öğrenebiliriz. Tecrübeli, hayat görüşü genişlemiş, vizyon sahibi kişilerden bilgi ve tavsiye alabiliriz. Merkür-Venüs kavuşumunun etkili olduğu günün sonunda etkinleşecek Ay-Venüs üçgeni, özel ve sosyal ilişkiler adına haftanın en verimli gününde olduğumuzu gösteriyor.

Pazar günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Eğitim alma-verme, seminerler, panellere katıma, bir şeyler öğrenme ve vizyon genişletme açısından harika bir gündeyiz. Ay’ın Merkür üçgeninin ardından etkili olan Ay-Neptün karesi, güne başlarken kararsızlık ve ne yapacağını belirlemekte zorlanma eğilimi yaratabilir. Günün ilerleyen saatlerinde etkili olan Ay-Jüpiter altmışlığı, bilgi ve vizyon sahibi kişilerden maksimum fayda bulabileceğimizi gösteriyor. Perspektifimizi genişletecek, o bilgeliğe sahip kişilerle bir araya gelebilirsek ne mutlu bize! Bu tip fırsatları mutlaka değerlendirmeli!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder