Facebook Ailesi

Custom Search

27 Mart 2017 Pazartesi

Öner Döşer 24 Mart-2 Nisan 2017 Haftası

Bu Hafta Burçları Neler Bekliyor?

İdealist ve faydalı girişimler için uygun zamanlar

Mars-Neptün altmışlığının en etkili olduğu Pazartesi gününü idealist amaçlar ve topluma faydalı girişimler için kullanabiliriz. Pazartesi ve Çarşamba günleri aynı zamanda ruhsal konularla ilgilenmek, çalışmalar yapmak (meditasyon, şifa vs) açısından da daha verimli günler olarak görülmekte. Haftanın ilk yarısını başkalarına yardım ve fayda üretmek açısından değerlendirebiliriz.

İletişim kurmak, teklifte-talepte bulunmak için uygun zamanlar

İletişim gezegeni Merkür hafta başından itibaren kalıcı ve sağlam adımlarla ilişkilendirilen Satürn ile uyumlu üçgen açıda olacak. Çarşamba gecesi kesinleşen bu açı (21:16) otorite figürü çizen ya da söz sahibi konumdaki kişilerle iletişim kurmak, talepte bulunmak, toplantılar düzenlemek, fikir alışverişlerinde bulunmak, geleceğe yönelik önemli anlaşmalar yapmak açısından ideal bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. Bu bağlamda Salı ve Çarşamba günleri en uygun günler olarak görülmekte.

Finansal açıdan dikkatli olmak gereken zamanlar

Finans gezegeni Jüpiter’in dönüşüm ve yeniden yapılanma gezegeni Plüton ile dik açısını kesinleştirdiği bir haftada olduğumuzdan, ekonomik açıdan bazı stresler bekleyebiliriz. Bu bağlamda özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri dikkat çekmekte, riskli zamanlar olarak görülmekte. Borsa ve benzeri alanlarda spekülatif hareketler artabilir. Kayba uğramamak açısından dikkatli olmak gerekiyor. Bankalarla ilgili stresler de yaşanabilir (Dünya genelinde).

İnançlarla ilgili stresler

Jüpiter-Plüton karesinin etkili olduğu bu hafta genelinde inançlar ve değerler üzerinden manipülasyon, baskı, stres ve sert-şiddete yönelik eylemlere de açık olabiliriz. Etnik gruplaşmalar, inançlarla ilgili karmaşalar, dini mekanlarla ilgili problemler bu açının stresli sonuçları olabiliyor. Büyümemiz için gerekli stresler olarak ele aldığımızda, evrimsel sürecimizde bu türde açıların katkısı olduğunu da düşünebiliriz öte yandan…

Maddi ve fiziksel güvence

İletişim, alışveriş ve ticaretle ilişkilendirilen Merkür gezegeni 31 Mart Cuma gecesi Boğa burcuna geçiyor (20:30). Bu geçişle birlikte kendimizi maddi ve fiziksel güvence konusunda daha fazla düşünür, konuşur bulmaya başlayabiliriz. Önümüzdeki ayın ilerleyen günlerinde yavaşlamaya başlayan Merkür, 11 Nisan’dan itibaren bu burçta gerilemeye başlayacak. Merkür’ün Boğa burcunu tamamlayacağı 7 Haziran tarihine kadar maddi ve ekonomik güvence, fiziksel güvence ile ilgili konular gündemimizde ön sıralarda yer alacak muhtemelen.

Astrolog Öner Döşer 27 Mart - 2 Nisan 2017 Haftaya Bakış


Pazartesi gününün büyük çoğunluğunda Ay Balık burcunda ilerliyor. Ülkemizin yönetimi, yöneticileri, dış imajı ile ilgili konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay’ın Kiron-Satürn karesini çalıştırdığı sabah-öğle arasındaki zaman diliminde yaralayan, zorlayan, engelleyen durumlara
muhatap kalabiliriz. Saat 13:19’da boşluğa giren Ay, 17:10’da Koç burcuna geçinceye kadar boşlukta devam ediyor ilerlemesine. Ay’ı Koç burcunda ilerlediği akşam saatleri ve sonrasında sıcakkanlı, motivasyonu ve temposu yüksek bir enerji akışı var. Gün boyunca etkili olan Mars-Neptün altmışlığı, karşılıklı yardımlaşma ve fedakarlık isteyen konuların gündemimizde yer bulacağını gösteriyor. Ay-Venüs kavuşumunun güzel enerjisi aşk ve ilişkilerden yana şanslı akşam saatlerinde olduğumuzu, ama gerek Venüs’ün geri harekette olması, gerekse devamında gelen zorlu açılar, dikkatli olmamız gereken bir gecede olduğumuzu gösteriyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Plüton ve Ay-Jüpiter arasındaki stresli açılar aktif olacak. Sert ve gergin enerji akışı var, farkında olalım, yangına körükle gitmeyelim!

Salı günü boyunca Ay Koç burcunda ilerliyor. Sabah erken saatlerde (05:57) gerçekleşen yeniayın yüksek enerjisi ve heyecanı ile başladığımız gün genelinde tempo yüksek olacağa benzer. Yeniay yeni başlangıçları, girişim arzusunu beraberinde getirir. Önemli başlangıçlar açısından en azından yeniaydan bir gün sonrasını beklemek tavsiye edilir. Ay’ın Boğa burcuna geçeceği (güçlü olduğu burçlardan biri) Çarşamba akşamından sonrası bu bakımdan uygun olabilir. Yeniay hakkında detaylı bilgi için yazımın giriş kısmına göz atabilirsiniz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Koç burcunda ve hayli hızlı ilerliyor. Baş döndürücü hızda gelişen olaylara açık bir gündeyiz. Mücadele gücümüz, kararlılığımız ve motivasyonumuz testten geçebilir. Ay’ın stresli açılarının ardından Uranüs ile kavuşum yaptığı sabah erken saatlerde hızlı değişimlere, sürpriz gelişmelere açık olacağız. Yenilikten ya da değişiklikten hoşlanmayanlar açısından zorlu, tam tersine, yeni ve değişik durumlara açılmak isteyenler açısından fırsatlar sunan bir zaman dilimindeyiz. Ay-Merkür kavuşumunun etkili olduğu öğle saatleri civarında önemli ve gerekli konuşmaları, yazışmaları, duyuruları yapabiliriz. Bu açının ardından Ay-Satürn üçgenine doğru ilerliyor ve Merkür-Satürn üçgeni kesinleşiyor (21:16). Bu açı uyumlu otorite figürü çizen ya da söz sahibi konumdaki kişilerle iletişim kurmak, talepte bulunmak, toplantılar düzenlemek, fikir alışverişlerinde bulunmak, geleceğe yönelik önemli anlaşmalar yapmak açısından ideal bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. 15:06-18:47 saatleri arasında bir müddet için boşlukta (açısız) ilerleyen Ay, saat 18:47’de Boğa burcuna geçiyor. Sağlam ve kalıcı adımlar atmak adına uygun iki günlük sürece giriyoruz.

Perşembe günü boyunca Ay Boğa burcunda ilerliyor. Huzur, sakinlik, devamlılık ve maddi güvence arayışında olduğumuz bir gündeyiz. Ay-Neptün altmışlığını etkili olduğu sabah-öğle sonrası arasındaki zaman diliminde enerjimizi daha kolay dengeleyebilir, başkalarıyla paslaşarak yapılacak işlerde olumlu gelişmeler yakalayabiliriz. Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu akşam saatleri biraz daha tempolu gözüküyor. Dengeli kararlar alır ve gereği kadar cesaret gösterirsek (gözü karalıktan kaçınmak kaydıyla) arzu ettiğimiz gelişmeleri yakalayabiliriz. Gereksiz ve gözü kara riskler ise başımıza dert açabilir. Gün boyunca etkili olan Jüpiter-Plüton karesi, özellikle ekonomik-parasal konularda dikkatli adımlar atmak gerektiğini işaret ediyor. Bu konuda daha detaylı bilgi için yazımın giriş bölümüne göz atınız.

Cuma gününün büyük çoğunluğunda Ay Boğa burcunda ilerliyor. Ülkemizin Meclisi, partilerin temsilcileri, müttefik ülkelerle ilişkisi gibi konuların gündemde daha fazla vurgu kazanabileceği bir gündeyiz. Ay-Plüton üçgeninin kesinleştiği 02:12 sonrasında boşluğa giren Ay, saat 19.40’ta İkizler burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Yani gün genelinde bazı işlerimizin ucu açık kalabilir, belirsizlik ve kararsızlık enerjisi hakim olabilir. Gece saatlerinde etkili olacak Ay-Venüs altmışlığı, aşk ve ilişkiler bağlamında keyifli bir zaman diliminde olduğumuzu gösteriyor. 20:30’da Boğa burcuna geçen Merkür, uzun bir müddet bulunacağı bu burçta maddi ve fiziksel güvence konularının daha fazla konuşulacağını düşündürmekte.

Cumartesi günü boyunca İkizler burcunda ilerleyen Ay, iletişimi ve haberleşmesi yoğun bir günde olacağımızı işaret etmekte. Günün ilk yarısında daha ziyade rahat bir akış var, çünkü Ay-Güneş altmışlığının dengeli ve destekleyici açısının etkileri devrede olacak. Kadın-erkek ilişkileri, ebeveynlerle ilişkiler ve iş ilişkileri açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. İkindi civarından itibaren devreye giren Ay-Neptün karesinin dengesiz enerjisi, akşam vakitlerinde dağılmaya başlıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Jüpiter üçgeninin rahatlatıcı, umutlu ve iyimserleştiren enerjisi devreye giriyor. Sosyalleşmek açısından harika bir zaman dilimindeyiz. Her türlü alışveriş, diyalog, arkadaşlık ve ilişkilere açık olabiliriz!

Pazar gününün büyük çoğunluğunda Ay İkizler burcunda ilerliyor. Daha önce bilmediğimiz şeyleri öğrenebilir ya da fark edebiliriz! Sabah saatlerinden itibaren etkili olan Ay-Uranüs üçgeni, biraz rutin dışına çıkıp, değişik şeylerle uğraşmak, değişik yerlere gitmek için güzel bir zaman diliminde olduğumuzu müjdeliyor. Yeni şeyler öğrenebilir, bilgimizi arttırabiliriz. Ay’ın Kiron ve Satürn ile uyumsuz açılarının etkili olduğu öğle sonrasındaki saatlerde kırgınlıklar, engellemeler, geciktirmelerle karşılaşabiliriz. Şartları çok zorlamasak iyi ederiz. Son açısının ardından boşluğa giren Ay (17:42) gecenin ilerleyen saatlerinde Yengeç burcuna geçiyor (21:26). Ailevi ve duygusal konuların, ev ve gayrimenkuller, dekorasyon, döşeme ve benzeri temaların veya geçmişle ilgili konuların daha çok konuşulacağı bir zaman dilimindeyiz. Ay-Venüs karesinin etkili olduğu gece saatlerinde gereğinden fazla hassas ve kırılgan olabiliriz. Bu yüzden ilişkilerimizde daha dikkatli olmamızda, sözlerimize özen göstermemizde fayda var!

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder