Facebook Ailesi

Custom Search

5 Mart 2017 Pazar

Öner Döşer 6-12 Mart 2017 Haftasi Burçlar

6 Mart haftası ŞİFA DOLUNAYI


26 Şubat tarihinde gerçekleşen Balık burcundaki yeniayın (aynı zamanda Güneş tutulması) sonuçlarının-getirilerinin ortaya çıkacağı bir haftaya giriyoruz. Zira dolunaylar bir nevi “ortaya çıkış” ya da “sonuç alma” zamanlarıdır. 26 Şubat tarihinden bu yana attığımız adımların sonuçlarına dair geri bildirimler alabiliriz bu hafta sonuna doğru ve bir sonraki hafta başında…

Başak burcunda dolunaylar “şifa” alanında çalışanlar açısından bulunmaz güzle bir fırsat da sunar. Balık manevi olan yardım ev hizmetle, ruhsal şifalanmayla, Başak maddi-bedensel-pratik hizmet ve fiziksel şifalanmayla alakalıdır. Dolunay esnasında Güneş Balık burcunda, Ay Başak burcunda olacak.

Dolunayın Satürn ile oluşturduğu dik açı, Kiron’u da işin içerisine dahil edince, parasal konularla ilgili sıkışıklıkları daha da belirginleştiriyor. Satürn’ün Galaktik Merkez derecesinde dolaştığı ay genelinde ekonomik alanda ciddi stresler beklenebilir.


Dolunay haritasını Türkiye astroloji haritası üzerinde değerlendirdiğimizde, haritamızın 10/4 ekseninin baskı altında olduğunu görüyoruz. Muhalefetin Hükümete karşı sesini yükselteceği bir sürece giriyoruz. Aşağıda Türkiye haritası üzerine yansıtılmış dolunay haritasını görmektesiniz.

Dolunay haritasının Ay derecesinin ülkemiz haritasının Dip Noktasına yakın olması, iç olaylara, kendi içimizdeki durumlara işaret eder. İç güvenlik konularının önemsenmesi gereken bir süreçte olduğumuzu zaten biliyoruz. 28 Mart tarihinde 7 derece Koç burcunda gerçekleşecek yeniay sonrasında bu durum daha da vurgu kazanacak ve ben de bu konuda uyarıcı bir yazı hazırlayacağım. Şimdiden 28 Mart-12 Nisan tarihleri arasında dikkat çekmek istiyorum. Çok özen göstermemiz, sağduyulu ve kaynaş olmamız gereken zamanlar olacak…

Güçlü ve etkili kişilerden destek


Balık burcunda birlikte ilerleyen Güneş ve Merkür, hafta başından itibaren Plüton ile uyumlu açılarını etkinleştiriyor. Güçlü ve etkili pozisyonda bulunan kişilerden destek almak adına güzel bir haftadayız. Konuşmalar, toplantılar, yazışmalar yapmak, talepte bulunmak açısından Salı, Perşembe ve Cuma günlerini kullanmamız daha isabetli olur.

Güneş’in Plüton ile uyumlu açısı olduğu dönemde kendini göstermek, tanıtmak, dikkat toplamak açısından fırsatlar vardır her zaman…

İfade ve iletişimde kısıtlanma


İletişim gezegeni Merkür’ün Satürn ile dik açısı hafta sonuna girişten itibaren etkinleşiyor ve Pazar günü kesinleşiyor. Yani hafta sonunda kendimizi yeterince iyi ifade edemeyebiliriz. Derdimizi gerektiğince anlatmakta zorlanabiliriz. Önemli konuşmaları, fikir ve görüş alışverişlerini, anlaşmaları hafta içi günlerde yapmamız daha isabetli olabilir. Veya bir sonraki hafta başına bırakabiliriz. Başkalarının fikir ve görüşlerine yönelik kısıtlayıcı yönde de çalışabilir bu açının enerjisi. Başkalarına karşı esnek ve toleranslı olursak, zorlanmadan geçiştirebiliriz.

Huzurumuz bozulmasın!


Hareket gezegeni Mars 10 Mart Cuma sabaha karşı Boğa burcuna geçiyor (03:33). Mars hareket ve hız ister, buna mukabil Boğa burcu ağırdan alma, hızlı hareket etmekten ve kararlar almaktan uzak kalma eğilimindedir. Olaylara hızlı tepki vermeye yatkınlığını da kaybeder. Böylelikle aksiyonlar yavaşlar, ağırlaşır.

Mars’ın Boğa burcunda hareket edeceği önümüzdeki bir müddet boyunca yürüyüş ve hareketi azaltabiliriz. Mars’ın Boğa burcundaki en büyük problemlerinden biri üşengeçlik ya da gevşeklik diyebiliriz.

Boğa burcunun temel motivasyonu huzurlu ve güvenceli bir ortam yaratmaktır. Mars ile tam tersi mizaçtadır; huzur ve güvenceye yönelik bir gezegen olmadığı gibi, sürekli eylem, hareket yaratmaya motivasyonludur. Mars’ın Boğa burcunda olduğu dönemlerde huzur aradığımız ortamlarda huzursuzlukla karşılaşabiliriz. Mars’ın, önümüzdeki yaklaşık iki ay boyunca Türkiye astroloji haritasında Akrep burcunda bulunan gezegenlerin karşısından geçecek olması, bizi huzursuzluğa çekmek isteyen bir takım odakların harekete geçeceğini gösteriyor olabilir. Farkında olalım!

Astrolog Öner Döşer  6 - 12 Mart 2017 Haftalık Burç Yorumları

Pazartesi gününe başlarken Ay İkizler burcunda hareket ediyor. Ay’ın Kiron-Satürn karesini tetikleyeceği sabah saatlerinde sıkıntı, engellenme, gecikme ve baskı yaratan durumlarla karşılaşabiliriz. Harekete geçmek ya da biraz olsun hızlı iş görmek açısından Ay-Mars altmışlığının etkili olduğu öğle saatlerine doğru harekete geçmemiz daha isabetli olur. 11:21’de boşluğa giren Ay, saat 15.54’te Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi konular, ev ve gayrimenkul işleri, taşınma ve yer değişiklikleri açısından değerlendirebileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Duygusal anlayış ve sezgisellik yoğunluk kazanıyor. Sevdiklerimizle vakit geçirebilir, onlardan destek bulabiliriz.

Salı günü boyunca Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Duygusal konuların, aile bağlarının, bir yere ait olma duygusunun vurgu kazandığı bir gündeyiz. Sabah saatlerinde etkili olan Ay-Neptün üçgeni, karşılıklı sevgi alışverişleri ve tolerans gösterebilme kabiliyetimizi arttırıyor. Bu açının ardından gelen ve öğle saatlerinde etkili olan Ay-Venüs karesine dikkat etmeliyiz. Alınganlıklara, kırgınlıklara açık saatlerdeyiz. Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu akşam saatleri ve sonrasında ise günün en rahat ilerleyeceğimiz zaman diliminde olacağız. Önemli iş ve girişimlerimiz açısından ikindi ve sonrasındaki zaman dilimini kullanabiliriz. Kadın erkek ilişkileri, iş ilişkileri ve ailevi ilişkiler açısından verimli bir zaman dilimindeyiz. Ay-Merkür üçgeninin etkili olduğu gece saatlerinde de yine her türlü iletişim, fikir ve bilgi alışverişi açısından rahat ilerleyebileceğimiz bir zaman diliminde olacağız. Değerlendirebiliriz.

Çarşamba gününün büyük çoğunluğunda Ay Yengeç burcunda ilerliyor. Ülkemiz, halkımız, değerlerimizi ilgilendiren temalar açısından hassas bir gündeyiz. Sabah erken saatlerde Ay’ın Jüpiter ve Uranüs karşıtlığını tetiklemesiyle gergin bir atmosfere uyanabiliriz. Ani parlamaya, abartılı çıkışlar yapmaya müsait olduğumuz bir zaman dilimindeyiz, dikkat! Ay’ın Mars’a doğru ilerlediği günün ilerleyen saatlerinde de benzer bir risk devam ediyor. Özellikle akşam saatlerinde sert tartışmalara, gergin ortamlara açık bir enerji akışı var, farkında olalım! Bu açının kesinleşmesinin ardından başka temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor (17:59) ve iki saate yakın bir boşluk (kararsızlık, belirsizlik) zamanının ardından 19.45’te Aslan burcuna geçiyor. Netlik kazanmaya başlıyoruz. Gün boyunca etkili olan Merkür-Plüton altmışlığı, kendimizi daha güçlü ve baskın ifade etmemize destek verebilir. Ama ayarımızı iyi yapmalıyız, Ay’ın açıları hayli stresli zira…

Perşembe günü boyunca Ay Aslan burcunda ilerliyor. Güneş-Plüton altmışlığı kesinleşiyor. Ay-Venüs üçgeni günün genelinde etkili olacak. Dışa dönük ve kendine güvenli bir profil çizebilir, başkaları üzerinde müspet etki yaratabiliriz. Güçlü ve etkili pozisyonda bulunan kişilerden destek almak adına güzel bir gündeyiz. Konuşmalar, toplantılar, yazışmalar yapmak, talepte bulunmak açısından bugünü kullanmamız daha isabetli olur. Güneş’in Plüton ile uyumlu açısı olduğu dönemde kendini göstermek, tanıtmak, dikkat toplamak açısından fırsatlar vardır her zaman…

Cuma günü boyunca Aslan burcunda ilerleyen Ay’ın uyumlu açıları rahat ve destekleyici bir ortamda olacağımızı gösteriyor. Yeni bir şeylere girişim yapmak açısından uygun bir gündeyiz. Sabah erken saatlerden itibaren etkisini gösterecek Ay-Jüpiter altmışlığı, parasal konular, hukuksal konular, seyahatler, eğitimle ilgili konular açısından harika bir günde olduğumuzu gösteriyor. Bu açının ardından etkili olacak Ay-Uranüs üçgeni de güzel, farklı, değişik ve orijinal bir ortamda olmak ya da değişik şeyler yapmak açısından güzel bir fırsat sunuyor. Ay’ın Satürn ile uyumlu açıda olduğu akşam saatlerine kadar bilgi ve bilgelik dolu güzel bir enerji akışı var. Ne şanslıyım ki bu güzel fırsatı değerlendirebileceğim değişik, orijinal, bilgi ve bilgelik dolu paylaşımların yapılacağı bir ortama gidiyorum. Belgrad’daki Kepler United Astroloji Enstitüsünde öğrencilere yapacağım beş saatlik atölye çalışmasının ardından, akşam saatlerinde 17. Uluslararası Balkan Astroloji Konferanslarının açılışında bulunacağım. Farklı ülkelerden astrologların yer aldığı konferanslarda üç gün boyunca harika bir bilgi paylaşımı olacak, eminim!

Cumartesi gününe geçişten kısa bir müddet sonra Başak burcuna geçen Ay (01:07) ilk açısını Mars ile yapıyor (üçgen) ve bizi dinamik bir güne hazırlıyor. Sabah saatlerinde kendimizi her zamankinden daha aktif, girişim arzusuyla dolu, harekete geçmeye hazır bir şekilde bulabiliriz. Günün çoğunluğunda daha aktif bir profil çizerken, akşam saatlerinden itibaren Ay-Neptün karşıtlığının pasifleştirici ve sakinleştirici enerjisi devreye giriyor. Ruhsal, manevi çalışmalar, rahatlatıcı meditasyonlar, şifa çalışmaları yapmak açısından güzel bir zaman dilimindeyiz.

Pazar günü boyunca Ay Başak burcunda ilerliyor. Eleştirilere, farklı bakış açılarına karşı daha esnek ve toleranslı olmamız gereken bir zaman dilimindeyiz. Zira Başak burcunda gerçekleşecek dolunayın enerjisini maksimumda hissedeceğiz. Merkür-Satürn karesini de işin içerisine katarsak, sözlerimize dikkat etmemiz gereken bir günde olduğumuzu söylememiz yanlış olmaz. Eleştirilerimizin dozunu iyi ayarlamalıyız. Bugün kendimizi yeterince iyi ifade edemeyebiliriz. Derdimizi gerektiğince anlatmakta zorlanabiliriz. Önemli konuşmaları, fikir ve görüş alışverişlerini, anlaşmaları hafta içi günlerde yapmamız daha isabetli olabilir. Veya bir sonraki hafta başına bırakabiliriz. Başkalarının fikir ve görüşlerine yönelik kısıtlayıcı yönde de çalışabilir bu açının enerjisi. Başkalarına karşı esnek ve toleranslı olursak, zorlanmadan geçiştirebiliriz. Akşam saatlerinde Kiron ile dizilimde olan bir dolunay gerçekleşiyor (17.53). Duygusal anlamda yaralandığımız temalarda başkalarına yardım edebilir, onların şifalanmasına vesile olabiliriz. Şifa alanında çalışan kişilere duyurulur: bu tam bir ŞİFA DOLUNAYI…

Sevgi, ışık ve umutla!

Öner Döşer, AMA, MAPAI, ISAR Cap

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder